Narodili sa vám detičky v októbri 2005?

nehetka
27. sep 2007

Nájdem maminky ktorým sa narodili detičky v tomto roku? 🙂

katuska26
10. jan 2008

Ahoj 😉 , mne sa narodila Vikinka 15.10.2005, je tu ešte niekto kto má doma októbrové dieťatko? 😵

tinasc
11. jan 2008

Ahojte kočky, ja som tu 😉 moja Ivka sa narodila 28.10.2005 🙂

katuska26
12. jan 2008

Ahoj 🙂 , no aspoň jedna, možno sa ešte pridajú ostatné, keď mi už máme veľké detičky v porovnaní s ostatnými maminkami vo fóre 😒 . A aké ste? Aké má maličká obdobie, čo všetko dokáže, chodíte už do škôlky? My sme ešte doma, malá má obdobie vzdoru aj obdobie strašne krásne, vždy si to vyberá akú má náladu, a ústa sa jej nezatvoria. Taká malá papulka 😀

tinasc
13. jan 2008

ahojte,

Katka, my sme na tom asi rovnako, obdobia vzdoru sa striedajú s obdobiami, kedy je veľmi zlatá, šikovná, len si to tiež vyberá v tú najnevhodnejšiu dobu 😀 a pusa sa jej tiež nezatvorí, papuľnatá je, chvíľami až drzá ale to je myslím tým, že to niekde pochytila... niekedy sa vyjadruje dokonca aj k veci 🙂 Do škôlky ešte nechodíme, máme ešte aj plienky 😔 Ivke sa ešte asi nechce, alebo sa nedohodla ešte hlava s telom 😉 tak uvidíme. Inak je šikovná, je veľmi pohybovo zdatná, často hovorím, že nepotrebuje detskú izbu, ale telocvičňu 😀 baví ju vyliezať, hojdať sa, skákať, šmýkať a pod. Preto je to teraz zlé, že sa tak často nedostaneme von, kvôli počasiu. Je to pre ňu trest byť zatvorená doma, potom sa len nudí a vymýšľa.

katuska26
13. jan 2008

Tinasc, Vikinka je síce bez plienok od 22 mesiaca, ale za to spáva od roka s nami v posteli 😕 , ale ako som čítala, noste deti na rukách a nechajte ich spať vo vašej posteli. Hádam to nebude dlho, a tak si to radšej užívam, však ako puberťáčka sotva bude ešte spať s nami 😀 A s tými plienkami si nerob ťažkú hlavu, každé dieťa má na všetko svoj čas. No aj Vikinka je dosť rozumná, až nám niekedy rozum zastáva, deti sú strašne vnímavé, my si to ani neuvedomujeme,a potom sme v miernom šoku, keď niečo vypustí z úst. 😅 Minule po kupkaní mala studené rúčky, tak som jej povedala že dáme županík, lebo má ruky ako žaba. Keď išla s tatinom spinkať, dal jej ho dole a ona sa ho spýtala:,,už niesom studená žaba?´´alebo tatina bolel žalúdok, tak som povedala nech si dá fatru.Vikinka otvorila skrinku vybrala Fatru a podala ju tatinovi,my sme ostali v šoku. Nikto jej nikdy nepovedal že toto je fatra. No tie deti sú veľmi vnímavé 😵 😵 😵

tinasc
15. jan 2008

Katka, aj nás Ivka často prekvapuje. Minule ukázala na plechovku piva a hovorí "Zlatý bažant" ostali sme s manželom stáť s otvorenými ústami. Nikto jej predtým nehovoril, že je to práve tá značka. Veľa vecí si pamätá, častokrát ja si to už nepamätám a ona si na to spomenie a rozpráva o tom.
S tými plienkami si ešte nezúfam, však ona sa to naučí. Dnes som jej chcela schovať už dudu, že skúsi naobed zaspať bez nej, ale tak sa rozplakala, že som jej ju dala. No čo už narobím. Švagriná mi hovorila, že v škôlke kde chodí jej syn, tak tam deti na spanie niektoré ešte majú dudle a učiteľky to dovolia. Aj naša Ivka s nami spí, ale chceme to tak poriešiť, že jej dáme vlastnú posteľ, ktorú bude mať pri našej manželskej, tak aby sme mali každý svoje miesto. Ale ako ju poznám, aj tak bude stále nalepená na mne 🙂

katuska26
17. jan 2008

Ahoj Tinasc, tak mi sa teraz trápime s uspávaním, nejako sa jej nedá zaspať 😒 a my tam s ňou preležíme aj vyše hodiny. Nemáte taký problém, sa pamätým, ešte pred týždńom zaspala za 15-20 min, aj to bolo veľa. No toto je strašné, musím ju nejako učiť zaspávať samú. Len ako? 😖 No aj tvoja malá je riadna šikulka. vidíš aké sú tie deti vnímavé, až nám rozum zastáva 😀
A ešte k tomu Vikinka má miesto cumlíka od malička palček 😲 , a moje tričko/jedno jediné nesmie byť iné/ako talizman, Musí ho mať stále pri zaspávaní, alebo keď jej je zle, alebo ublížené / keď vidí po najnovšom doktorku alebo človeka v bielom/ ☹ Keď zbadá svoje tičko- ako Viki hovorí , okamžite prst do úst. Cez deň jej ho schovávam a ten palček ju ani len nenapadne dať do pusy. No ako budeme ešte s týmto bojovať, to neviem. 😠 😀
A nejdeš si založiť albumček pre malú, rada by som ju videla, ako kukám aj ona je blondínka 😵

tinasc
18. jan 2008

no my máme veľké problémy so zaspávaním. Vždy musíme byť pri nej, kým zaspí, lebo potom by som ju mohla aj dve hodiny naháňať do postele a potom by sa úplne rozobrala. Väčšinou zaspí do pol, trištvrte hodinky takže sa dá. Aj ja by som ju chcela naučiť zaspávať samú, ale neviem ako. Viem, že keby som ju tam nechala a ona by tam aj zostala, tak by stále chodila za nami, alebo by niečo v izbe babrala.
Dudlík cez deň jej nedávam, to som jej zakázala, povedala som jej, že dudu môže mať len vtedy, ak ide spinkať 😀 alebo vtedy, ak je to s ňou už neúnostné, ale to je sem-tam.
Dnes mi po dlhšej dobe naobed spala niečo vyše hodinky.
Inak Ivka je dosť smelá, myslím, že sa nebojí skoro ničoho, čo je na jednej strane aj nanič. Pred cudzími ľuďmi má rešpekt, ale keď jej niečo dajú, tak je hneď veľká kamoška ☹ ale keď sa jej nepáčia, tak s ňou nikto nepohne 😅 u doktorky ešte dávnejšie si aj poplačkala, ale vysvetlila som jej, čo pani doktorka robí, ako má vyplaziť jazyk, takže naposledy to bolo už bez problémov 🙂
Album si založim, len musím pozrieť nejaké vhodné fotky 🙂

katuska26
19. jan 2008

Ahoj, tu na fóre mi jedna maminka poslala na mail knižku každé dieťa vie zaspať samo, aj sme včera zaspali, tfuj, tfuj, aby som si neporiekla, tak ak chceš, pošli mi do Ip mail adresu pošlem ti to, 😉 No tu si to maminy veľmi pochvaľujú a tuším to fakt pomáha, no včera sme len začali tak nemôžem tvrdiť že máme vyhraté 🤐 , ale hádam áno. Čakala som že to bude horšie ona len raz plakala utíšila som ju a potom už ležala a zaspala sama za 20 min, večer, ležala samahodinu, neplakala a potom zaspala, aj nám jej bolo ľúto, že je tam sama.
No podľa mňa za vyskúšanie to stojí. 😵

tinasc
20. jan 2008

juj, Katka pošlem adresu, budem rada ak mi to pošleš 🙂 veľmi pekne ďakujem
včera sme boli na plese, dobre sme sa zabavili. Ivku som mala na noc u mamy, tak som sa mohla bez obáv zabávať 🙂

katuska26
22. jan 2008

Ahoj tinasc, tak ako už ste začali? My pokračujeme na podiv dobre, len začína na mňa skúšať. Už neplače, ale aj dnes ležala 20 min, potom som začula kroky a stála v chodbe a vraví že cikať, no necikala, inokedy sa vyciká a povedala mi že dobre vybuvkaná 😅 , lebo ja sa jej vždy pýtam keď sa zobudí že ako sa vybúvkala, tak ma chcela dobehnúť. Myslela si že ju zoberiem a dospinkala. Už to skúsila 2 krát ale ja ju hneď nasmerujem do postieľky a musí spinkať. Tak hádam už spinká. 😠 Tak sa ozvite.pa 🙂

tinasc
22. jan 2008

ahoj,

v prvom rade ďakujem za poslanie knižky. Včera som sa rozhodla, že ju to teda naučím. Dala som ju spinkať s tým, že jej dám svetielko, ale nesmie zliezať z postele. Asi trikrát zliezla, ale zahnala som ju späť, nakoniec som svetielko zobrala a začala plakať, tak som jej znova pohrozila a potom už ležkala až zaspala. Dnes to bolo s plačom, lebo mi hovorila, že nechce spinkať, tak som aj pohrozila, potom len zliezala a dávala som ju späť ale nakoniec to dopadlo dobre 🙂 ale aj tak tomu ešte neverím, možno nám pomáha aj to, že Ivka už naobed skoro nespáva, podarí sa nám to tak raz do týždňa, neviem si predstaviť, či by mi takto večer zaspala, keby naobed spala, tak neviem. Ale musím si zaklopať, klop, klop 🙂 Takže budem Ti držať palce, aby to tak šlo aj naďalej a Ty drž palce mne, budem to potrebovať 🙂

katuska26
22. jan 2008

Ahoj Tinasc, maličká už na obed nespinká?Viki prespí 2 aj niekedy viac. Ale do teraz spávala, no bola som rada keď 1,5 hod. No mne Viki tiež dnes zliezla a večer začala vymýšľať, že jedna hračka, druhá a tak, tak som jej povedala že ak nebude spinkať zoberiem hračky aj tričko, no nakoniec do hod. zaspala,asi si uvedomila. No držím ti pršteky, musíš si stáť za svojim,nesmieš povoliť, ona to hneď vycíti a nedávať na výber. To hneď zneužijú-potvorky 😀 malinké
No my sme začali super, ale mi príde že ešte nemáme vyhraté, pokúša a skúša každým dńom 🙄

tinasc
23. jan 2008

nie bohužiaľ už nespáva, hoci ju pravidelne ukladám. Jednoducho nezaberie. Ale snažím sa, aby asppoň ležala. No nepomôžem si. Ale zase viem, že keby mi spala nejaké dve hodiny, tak mi večer tak rýchlo nezaspí. Ale príde teplo, to mi už nebude tak vadiť 🙂
Ako pokračujete so zaspávaním? Držím palce 🙂

katuska26
23. jan 2008

Ahoj, no pokračujeme zatiaľ na podiv dobre, aj sa so mnou rozlúčila, dala mi božtek a odišla som, bolo to bez plaču. 😕 No a vy? Ako pokračujete so zaspávaním? A kedy ju chceš dať do škôlky? My by sme chceli od septembra.
no veru, nech už je teplo, nech vyjde konečne slniečko, toto už trvá neja dlho a nie anie skončiť. 😠 Tak ti držím palce zo zaspávaním, vidím že ty držíš dobre 😉 🙂

tinasc
26. jan 2008

ahoj Kati, tak aj ty asi držíš dobre, lebo aj Ivka zatiaľ zaspinká pekne sama, dokonca už odmietla aj svetielko. Už ani nezliezla, rozlúčila sa s nami, zakryla som ju, pusinku, dobrú noc od dverí, zhasla a ešte som postála za dverami, keď som nič nepočula, tak som odišla. Takže zatiaľ je to OK, dúfam, že sa to už ani nezmení, vyslovene by som si to želala. Takže stále si budeme držať palce. Ozaj dokonca som jej zobrala dudlík na zaspávanie, takže už dva dni nevie, čo je to duda. Ani ju len nevidela. Takže aj tomuto sa teším, dúfam, že sa ani toto tak skoro nezmení, takže aj tak mi zatiaľ drž palce, lebo predsa je to len krátka doba. Až to bude mesiac, alebo dlhšie, tak tomu aj uverím 🙂 No ale zase naspíme cez deň ☹ takže večer je unavená, takže možno to bude aj preto. Každý deň ju ukladám aj som s ňou, presviedčam, hladkám, ale nič nepomáha, jednoducho nezaberie ☹ preto je deň aj náročnejší.
No na to teplo sa veľmi teším 🙂 U nás je zápis do MŠ v marci, prihlášku tam zanesieme, uvidíme či Ivku zoberú, lebo je dosť veľký záujem a uprednostňujú predškolákov, deti, ktorých mamičky pracujú. Tak snáď budú mať miesto, Ivke by to dosť prospelo 😉

katuska26
27. jan 2008

Ahoj tinasc, no držíme si držíme pršteky 😵 Vikinka mi pošle pusnku takú vzdušnú a odídem a zaspinká, tak asi to funguje, no my budeme mať prihlášku teraz vo februári do škôlky, ale chcem ju dať od septembra, a ja chcem ísť do roboty 😕
Ináč ja si začínam všímať na Vikinke že sa pomaly osamostatňuje,trošku, predsa ešte sú malé, ale predsa. do teraz ma vkuse hľadala keď som sa vzdialila, pravda len keď sme boli niekde samé, bez známych ľudí, rodiny, s nimi vydrží bezo mňa, ale tak sama bez všetkých blízkych, napr, minule v detskom kútiku som ju nechala, som si išla pozerať v obchode čo majú a ona vôbec že mamiiiiiiiiii?! Skorej som sa ja bála ako to vydrží, no uvidíme aké to bude keď pôjde do škúlky. A ty chceš dať kedy Ivanku do škôlky?
No a ináč ste tiež pekne pokročili bez dudky,a sama zaspinká. No smola Vikinka má palček ,ten jej vziať nemôžem ☹
hádam si ho nebude cmuľkať dlho, v škôlke ju hádam vysmejú tak prestane, ináč ho cmúla len s tým jej talizmanom tričkom keď ide spať, no to tričko jej musím schovávať hneď ako vstane ju zahováram ako sa vyspala, že si zapneme rozprávočku a dáme čajík a rýchlo tričko z pohľadu, ináč by cmulkala aj celý deň a potom aké to bude mať následky pre jej zúbky 😖 , no nemyslím radšej na to, necmúľa ho až tak veľa, tka hádam v pohode.Tak si držme ja naďalej pa 😵

tinasc
28. jan 2008

no nám to ide zatiaľ dobre, ale stále nespíme cez deň ☹ asi jej už netreba. čo už
Ja som sa bola schválne pozrieť na Ivku, keď zaspinkala, či si nedala namiesto dudky palec do pusy, ale nemala ho, tak si myslím, že si palec necmúľa. Inak cez deň si hryzie nechty, neviem prečo, ale snáď len z nedostatku inej činnosti. Dudlík jej už vôbec ani neukazujem ,občas ho síce spomenie cez deň, ale keď ide spinkať tak už nie.
Ivka bezomňa v pohode zostane, najčastejšie s mojou mamou, takže snáď to bude dobré aj v škôlke. Ideme sa zapísať v marci, tak uvidíme či ju zoberú od novembra. Vtedy sa mi končí materská.
A ty máš nejakú robotu? či sa vraciaš do pôvodnej?

katuska26
29. jan 2008

Ahoj, no ja robotu nemám, hľadám si pomaly, a dúfam že nájdem 😖 , takže chcela by som ísť od septembra, no či mi to výjde, neviem.
No a s tým palcom, Viki ho cmúľa asi od 2 mes, neviem presne strašne to beží, ona zase cumeľ newchcela, nadrapovalo ju, proste nie je to jej, je to umelé 😅 Takže si myslím že keď Ivka necmúľala do teraz,
tak už nebude. 😉 A ty máš prácu , vraciaš sa do pôvodnej , alebo si hľadáš novú?

tinasc
30. jan 2008

ahoj, ja robotu tiež nemám, asi si budem hľadať, podľa toho, či mi Ivku zoberú do škôlky, alebo nie, lebo vraj tam vedia robiť prieky mamičkám, ktoré robotu nemajú, alebo sú na druhej materskej.
Inak Ivka je cez deň bez plienky, síce mala jednu nehodu, ale chodila poctivo na záchod. Kúpili sme jej redukciu na záchod so schodíkmi, tak som ju pravidelne posielala. Myslím si, že sa jej to páči, nepýta sa, ale na to príde.

katuska26
3. feb 2008

Ahoj, no tak my sme boli v Materskom centre na karnevale a bolo supeeeeeeeeeer 😵 . Vikinka bola víla, mala aj krídla, veľmi sa jej to páčilo, a mne tiež. To je super že nám tu robia také akcie pre detičky, aj vy ste už boli na nejakom karnevale?
No a stou prácou, dúfam že nejakú nájdem , lebo nájsť vhodnú prácu pri dietati v dnešnej dobe je zázrak. A ešte dobre platenú a a by ti vyšli v ústrety, keď to budeš potrebovať, ty už máš niečo vyhliadnuté? 😕

tinasc
4. feb 2008

ahoj priznám sa, že o práci ešte neuvažujem, mám z toho nejakú hrôzu. V dnešnej dobe matka s dieťaťom keď si hľadá prácu, tak je to fakt zázrak, hlavne takú aby si sa mohla venovať aj dieťaťu a nebyť od nevidím do nevidím v robote. Takže fakt netuším, ako to do októbra bude 😖
My sme na karnevale ešte neboli, lebo tu sa robí málo akcií a neviem, či by akčná Ivka aj vydržala. Zatiaľ má v sebe stále prebytok energie 😀

katuska26
7. feb 2008

No presne ja len rozmýšľam nad prácou, ale akú si nájdem to nevie nik. To je to že my si veľmi vyberať nemôžeme pri dieťati, však keď počujú že máš dieťa tak ahoj, a zase nemôžeme zobrať robotu od nevidím do nevidím, a podľa mňa je lepšie zamestnať mamičku ako mladú babu, ktorá môže kedykoľvek otehotnieť 😉 a tým odíde na nejaký čas z práce, však dieťa keď sa aklimatizuje v škôlke,tak to trochu vydržia v práci. N o neviem trocha sa toho bojím, aj je mi doma dobre, aj sa už teším do roboty, už máme taký stereotyp 😕 ale je nám doma dobre 😵 , predsa žiadne naháňačky. 😉

tinasc
8. feb 2008

no tak to máš pravdu, doma je dobre, len ten stereotyp, ale s tým by som si vedela poradiť 😉 veď vždy sa niečo nájde. Neviem ako ja budem riešiť svoju prácu, lebo viem, že hneď ako sa mi skončí materská tak si určite okamžite robotu nenájdem. Takže ani ja neviem a mám z toho strach. Keby tak niekto chcel vychádzať v ústrety matkám po materskej a boli by práce na polovičný úväzok, myslím, že by po tom siahlo veľa matiek s deťmi...
A druhé bábo neplánujete?

katuska26
11. feb 2008

No plánujeme ale trošku neskôr, nech si Vikinka užije detstvo 😵 , no a ja chcem ísť najprv do práce lebo po neviem 6 rokoch doma ako by som si už hľadala prácu.Už teraz si prídem niekedy taká osprostená tak dlho doma , ja som doma ako som otehotnela takže už vyše 3 rokov a človek si príde takí menejcenný, no chcem ísť už medzi ľudí, ale jasné že mi je doma dobre, Nikam sa nemusím hnať 😅 A vy kedy plánujete a plánujete?

tinasc
11. feb 2008

no my neplánujeme, ale stať sa môže všeličo 😉 uvidíme ako dopadne hľadanie práce mne 😀

katuska26
12. feb 2008

jasnéééééééééé, veď to 😉 že stať sa môže, no my máme akurát pred svadbou, takže teraz by som určite nechcela otehotnieť 😀 , No akurát nie, máme ju až 14.6 ale letí to dosť rýchlo, Vikinke zháňam šatočky, pomaly vybavujem a popri tom sa pokukávam po nejakej práci, najlepšie by bolo od septembra, oktobra, no hádam vyjde 🙂

tinasc
14. feb 2008

ideš sa vydávať, alebo len idete na svadbu? Vikinka bude určite rozkošná, potom hoď fotočky 🙂
hej stať sa môže všeličo, neviem si predstaviť, ako by som si hľadala prácu po druhej materskej... ale snáď aj potom by sa niečo našlo 😉

lubina
14. feb 2008

Ahojte baby,vidim ze sa pisalo do tejto temy dost davno,ale paci sa mi.Nasa mala sice nie je z oktobra,ale z konca augusta 2005,no aj tak sa tie deticky dajuporovnat co uz vedia a tak,ved je to len dva mesiace rozdiel.Skoda ze sa nepise viac a castejsie....

tinasc
14. feb 2008

ahoj Lubina, ja som kedysi písala do témy Október 2005, lenže akosi sa do nej prestalo písať. Tak som rada, že môžem popísať tu 🙂 inak naozaj deti sa dajú porovnávať, no na moju hovoria, že vyzerá ako trojročná, aj podľa výzoru, výšky a samozrejme aj váhy 😀 každý si myslí, že je staršia 😉