Narodili sa vám detičky v októbri 2005?

nehetka
27. sep 2007

Nájdem maminky ktorým sa narodili detičky v tomto roku? 🙂

katuska26
27. mar 2008

Ahojte 🙂
no tinasc, škôlka je taká istá myslím ako ostatné ,je to štátna škôlka,lenže tým že je v centre mesta, je o ňu dosť záujem a majú limit 15 detičiek, takže tak.
Ale páčila sa mi, hoci som nevidela hraciu miestnosť, ani šatňu a tak, hádam na budúce uvidím keď pôjdeme po papiere. 😵 No ja Vikinku chystám do izbičky tak cez prázdniny učiť po svadbe, musíme kúpiť posteľ a prerobiť detskú izbu,t akže ju to hádam naučím pred tým ako nastúpi do škôlky.
Prajem Vám pekný deň , dnes ráno je u nás zase nasnežené 😠 , len nech vyjde slniečko, aby ten sneh zrušilo 😀

tinasc
27. mar 2008

ahoj Katka, u vás snežilo? tu po snehu ani stopy, malá si ho vôbec tento rok neužila, vlastne ako sa narodila boli u nás mierne zimy, až na tú, do ktorej sa narodila, ale to ešte nevnímala 😀
u nás je škôlka len jedna, takže si nevyberiem, ale keď som tam bola tak sa mi zdali učiteľky aj pani riaditeľka zlaté, tak hádam je dobrá 😉 videla som len jednu triedu, z vonka je vidieť ihrisko, takže Ivka by sa určite vyhrala.
Akurát som Ivku dala spať, chcela ísť do svojej postieľky, ale vymýšla tam, počujem ju až do obývačky 😠 chcela som ju dať spinkať k nám do spálne ako je naobed zvyknutá, ale spustila rev, že ona chce do postieľky. Neviem neviem asi jej sama zruším to obedné spanie, lebo aj večer je s ňou kríž ☹ ale to asi až v lete, keď večer bude ešte svetlo 😉
Aj ja Ti prajem krásny deň, my ideme poobede na návštevu. Tak zatiaľ pa

emlika
28. mar 2008

Čauko maminky! Aj my netrpezlivo čakáme na odpoveď z MŠ či nás berú (verím že hej 🙂 ), Dnes som Emm trošku otestovala: chodím čerstvo na anglinu (kurz organizuje spoločnosť financovaná z euro. fondov pre mamičky na materskej, nezamestnaných atď.,), a majú tam aj veľkú hernňu s dievčenským pedagog.dozorom pre deti. Takže keď majú maminky núdzu môžu tam drobca zobrať so sebou. Ja som tú "núdzu" mala práve dnes (inak chodí ku starkej), tak som Emmku na to pripravila že pôjde so mnou do školy, že ja sa budem s tetami učiť a ona sa bude hrať s detičkami. Tešila sa, sľúbila že bude kamoška ku všetkým, no ja som sa obávala či jej to aj tie dve hodky vydrží. A vydržalo! 🙂 🙂 🙂 Keď som ju šla vyzdvihnúť bola ešte stále v zápale hry. Ale potešila sa že ma vidí, dobehla ku mne ("moja maminkáááá) a tak sme sa stískali akoby sme sa nevideli tri dni. Bol to super pocit.....,ešte nebola sama v kolektíve tak "dlho", no tak myslím že ani v škôlke by nemala mať problém. Ale kto vie, do septembra ďaleko......A viete čo je sila? Na kurze je nás asi 12 a z toho tri máme Emmky! A dnes aj všetky boli, tak si to viete predstaviť keď na niektorú v herni dievčatá zavolali 🙂 😀 😅

katuska26
29. mar 2008

Ahojte 😉
emlika to je super, aj u nás boli nejaké také kurzy, neviem či AJ, len som si to všimla neskoro, ale neviem či je u nás možnosť,, odložiť dieťatko´´ako u vás. 😖 Tak to máš super 🙂 , Emka je veľmi veľmi zlatá, to je jasnačka že vydržala 😵
Aj vaše babuľky sú také papuľky ? 😅 Vikinka perlí jednu vetu za druhou.
Dnes ráno prišla do obývačky a tatino si robil robotu na PC a Viki mu hovorí: ,,môžeš pracovať ,dovolila som ti´´.
Alebo sa rozpráva s motorkou tou plastovou že: ,,nie si hladná, nechceš salámku, syrik, šunčičku, nie´´?
A začne ju stískať: ,,aj ja ťa veľmi ľúbim´´.Alebo keď sa jej nechce chodiť povie: ,, ja som maličká, som unavená, zober ma na rúčky´´ 😅
tinasc, no u nás snežilo pernamentne celý mesiac, ráno nasnežilo, poobede sa to stratilo, ale už konečne nesneží 🙂 , a konečne sa otepľuje.
Takže vám maminky a detičky prajem krásny víkend 😵 😵 😵 , nech je to vonku už ako na jar, pekne slnečno a teplúčko 😉

tinasc
29. mar 2008

ahojte kočky,

Emlika super, že Emmka takto pekne vydržala, však už je veľká, šikovná slečna 🙂. Ivka ešte nebola sama v kolektíve detí, vždy ju dávam strážiť mame, takže neviem ako by sa hrala. Ale mám pocit, že aj áno, len ona je z tých hyperaktívnejších detí, tak neviem, uvidíme čo škôlka, ak nás zoberú 😉 Inak tie kurzy musia byť super, neviem či u nás niečo také bolo, alebo je...
Katka, Ivka je tiež riadna jazyčnica, štebotalka je to, ústa sa jej nezastavia celý deň. Vie povedať už všetko, jednoducho dá sa s ňou komunikovať. No zlatá je Vikinka, takto sa rozpráva s hračkami 🙂 ... Ivka tiež niekedy také niečo zlaté povie, len si už nepamätám čo, ale napr. dnes... má takú bábiku, čo keď sa stlačí tak povie mama, tata, tak bábika povedala mama, a Ivka na to "ja nie som mama, ja som Ivka" 🙂 alebo napríklad rada sa poľutuje, príde a povie "mamička zober ma, ja som smutná, ja plačem" 🙂
aj ja vám prajem pekný víkend, tu sa má otepliť až na 16 stupňov, takže supeeeeer 🙂

zuzanka1983
30. mar 2008

možme sa pridať sme sa narodili 12.10.2005.

katuska26
31. mar 2008

Ahoj Zuzi, jasné že sa môžte pridať, no konečne nejaký chlapec, my sme tu všetko baby 😀 no pomaličky sa rozrastáme.
Tak nám niečo o vás napíš, aby sme mali prehľad. 😉
Všetkým prajem krááásny deň, dnes bude nádherne, tak to ideme využiť . pa 😉

emlika
31. mar 2008

ahojki kočky,,,,,,,u nás je od včera tiež krááááásne, sa tešíme z toho jak blchy, dnes doobeda sme boli dlhšie v parku, Emm sa riadne vyšantila, vybehala, vyhojdala, piesok až za ušami........teraz spí 😔 jak o pol noci.
Tiež už máva dobré hlášky, najviac sa mi lúbi : ideme domov vo výťahu a je tam s nami aj dáky sused čo býva vyššie, my vystúpime, dospelák jej zakýva a pove "ahoj" alebo čo, a malá "Maj sa!", alebo aj hocikde inde, v obchode a tak. Je to zlaté keď ešte tyká každému. Alebo (mala vtedy asi 2r.) som jej raz večer čistila uško tou vatovou tyč., Emm len bajočko zazrela na konci dačo tmavšie a hovorí "Emma tam má tokoádu" (rozumej čokoládu..)...no také prirovnanie by ma isto nenapadlo 😀 Najlepšia je ajtak keď hovorí zebra, povie "jeba".(To nech sa jej radšej žiadna pani nespýta aké zvieratko má najradšej 😀 😀 ).
tinasc, katuska26: vaše holky vedia pekne povedať slová kde je š,č,ž,s,z,c, a tak podobne? Emm tieto sykavky či čo sú to velmi nejdú. Napr. miesto ´ešte´ povie "ete", princezná je "pininá", Ruženka je "udenka" a tak. A ešte zlato povie Pinokio "pinkinio". Alebo "hodajka" je hojdačka.
Zuzanka1983, aj ja vás vítam medzi nami dievčatami 😅 . Podobne si myslím ako píše katuska26 že chlapec je pre nás isto spestrením, malý je len o tri dni mladší ako moja Emma. Tiež je taký ukecaný ako naše baby? Aj vy sa chystáte na jeseň do MŠ?

katuska26
31. mar 2008

Ahojte 😉

no dnes bol nádherný deň, skoro celý deň sme strávili vonku, nech už je len a len teplúčko.

emlika: no Vikinka nevynecháva tieto písmenká, ale ona ich zato šušle, povie ich, ale šušlavo. Napríklad c povie ako s /oco-ossso/, inak pekne rozpráva aj cudzí ľudia ju rozumejú, tak neviem, podľa mňa je na to ešte čas, ešte majú nárok vynechávať a zamieňať 😅
No tá zebra je super 😀 , Viki takto povedala v pizzerii , kde pracuje švagrinka,
že : ,,Zdenka prines mi pičččúúú´´-pardon. V poriadku keď to povie v pizzerii, ale aj tak ľudia hľadeli, horšie by to bolo inde 😕

zuzanka od Vikinky je tvoj chlapček zase starší o tri dni 😀 My sme 15.10.2005, ale termín som mala 18.10.2005

tinasc no tie naše malé špekulantky vedia ako na nás 😀

Prajem vám pekný večer všetkým 🙂

tinasc
31. mar 2008

ahojte kočky 🙂
dnes u nás bolo nádherne, aj včera. Mali sme naplánovaný výlet, ale Ivka spala do štvrtej, takže kým sa najedla a dala dokopy tak bolo päť, tak sme išli len po okolí 😉 Dnes sme boli v rámci nakupovania a vybavovania aj v parku, máme to po ceste. Musím sa pochváliť vlastne Ivku, lebo vo vnútri je už úplne bez plienky, iba na spanie má. Dnes som ju zobrala aj von bez plienky, úplne v pohode, vycikala sa aj na trávičku, tak som rada, hádam si už na to zvykne 😉 berie to ako niečo nové,tak sa jej to asi páči 🙂

Vítam Zuzku, super, že si sa pridala, super, že sa rozrastáme 🙂

Emi, s tou zebrou si ma pobavila, som sa nevedela dosmiať 😅 Inak ja Ivku dosť učím, aby rozoznala ako zdraviť, že dospelí sa zdravia dobrý deň a deti ahoj. Ešte sa trošku pletie, ale už správne povie. Väčšinou pozdraví tak ako ja 😉 Ivka so sykavkami problém nemá, postupne všetky slová sa učí vyslovovať správe, no napríklad tú zebru vysloví ako "zebua". Ružena vysloví pekne, lebo tak sa volá moja babička 😉 takže to vysloviť vie. Vlastne postupne ako rástla, tak sa naučila vyslovovať veci správne. Ešte nedávno bol pribináčik "pibáčik" , alebo autobus bol "abuduc" 😀 Ale stále ma prekvapuje, tak čakám čo z nej vylezie 🙂
Zatiaľ papa 🙂

tinasc
31. mar 2008

jeeej Katka, si ma predbehla 🙂
s tou pizzou - 1OO bodov 😀 Ešte nedávno som sa jej neodvážila povedať, že zopakuj kokos, vyznelo to ako ko..t 😔
Ivka sa narodila presne na termín, na druhý deň tatino oslavoval narodky 🙂

zuzanka1983
31. mar 2008

Tak dakujem za privitanie.My sme boli dnes celý deň na baráčku a robili sme poriadok boli sme obidvaja ako šmudle.Teraz Marcelko zaspal a spí ako drevo.Dúfam že sa dnes nepociká v noci, lebo vypil na dome asi 2 l coli lebo inšie sme tam nemali.Inak náš malý má tiež dobré hlášky.Najlepšie je teraz ,,maminko ty moja majá jicinko" preklad:maminko ty moja malá ritinko.

katuska26
1. apr 2008

Ahojte 🙂

Zuzi tak tiež má dobré hlášky Marcelko 😅 , aj sa mu to rýmuje

No ja sa teraz trápim s oznamkami , včera som ich bola tlačiť, no a dnes ich budem strihať,ale sa vytiešam z toho, že zase o nejakú vec menej, však sa nám to kráti, už len 2mesiace a dva týždne 😕
U nás svieti slniečko, keby chcelo byť pekne, bolo by supeeer, lebo hlásili ochladenie a dážď.
No Viki je bez plienok aj v noci už asi tri-štyri mesiace, ale keď jej dám piť o siedmej večer, tak sa v noci zobudí na to že chce cikať, tak aj bolo predvčerom, nejak sme sa pozabudli a Viki vypila čajík o siedmej, tak okolo deviatej sa zobudila, dala som ju vycikať a spala. No lenže ona ešte v noci cikala a nezobudila sa 😖 , rovno do postele, len keď šiel spať ocino zistil že je celá mokrá a studená, našťastie neprechladla, ale vidíte sme bez plienok od 22 mes. a Viki sa ešte raz za čas pociká.Takže ja jej dávam čajík najnejskor večer o šiestej a potom sa pred spaním vycikáa vydrží až do rána.
No a k tomu cikaniu do trávičky, Viki si to nejak obľúbila, doma nechce a vyjdeme von a cikať, lenže včera už sme šli domov jeden vchod pred naším panelákom a ona že cikaaaaať, ja že vydržíš ona že áno, ale že chce do trávičky, lenže ono to nebola cikanica,ale ho....ko a ja som ju rovno otočila do okien paneláka 😀 tak ako po psíkovi,zabaliť ho do servítky , našťastie to bolo tuhšej konzistencie. Takže takáto príhoda zo včera. 😅
Pekný deň vám prajem paaa

zuzanka1983
1. apr 2008

My sme teraz prišli z nákupu boli sme kupovať jarnú bundičku a tenisky.Marcelko nam robil modnu prehliadku a teraz spí zase ako drevo.

emlika
2. apr 2008

Čauki 🙂 Hihihi, som sa tiež pobavila na tých hláškach,...katuska26 - "milá" príhoda s tým ho........Dneska sa ma malá pýta "mami, kedy pide pánko?" (Toho pánka myslí tatina, máme havka a ked sa bavím s ním tak používam na tatina oslovenie pánko. Jeho máme skôr ako máme malú, takže na to reaguje odmalička). Emm to nikdy nepoužila, no ma dostala tou otázkou 😀 😀 Inak s tou výslovnosťou tých sykaviek to Emm možno až tak nejde bo má medzierku medzi zubami. Aj tým by to mohlo byť, nie? ...... Už hovorí o sebe v 1.os., ale sem-tam povie aj "Ema má....", alebo "Ema donenie..." (donesie)......Tiež pozná už skoro celú abecedu, naráta do 10, významovo "kolko je toto?" chápe asi do 5,......Zaspieva Kolo kolo mlynské, Ide pešek okolo, Kreslím kolo gulaté, a trošku Kom kom kominár, najlepšie vie ale "Hore ruky dole gate pozrieme sa čo tam máte" 😀 .....S plienkami my nemáme problém, už sme aj zabudli na ne, v lete sa začala pýtať a odvtedy nemala už ani na noc, si zaklopem - nikdy sa v noci nepocikala. Stane sa jej zopár cvrknutých "nehôd", ale celá že by sa docikala tak to nie 🙂 ..... No toľko o nej v skratke. A čo vaše drobčence?????
Ahaaaa, a ešte niečo, už sme druhý deň bez "miekóóóó" 😅 Nie že by nepýtala cecek ale tak ma nasr..... predvčerom že som si povedala že jej už nedám aj keby čo bolo. Zatial to berie športovo, hrdinka... 🙂
P.S. Slnko svieti, voda (na chodníkoch) láka,......aj u vás???? 😎 😎

emlika
2. apr 2008

.......a len tak, dodala som pár photos do albumu.............čavte 🙂 😅 😀

katuska26
2. apr 2008

Ahojteee 😉

emlika krásne fotočky, zlatučká je tá tvoja Emka 🙂 ,no s tou slnečnicou- nádherná fotka, ako malá modelka, ináč vyzerá taký riadny šinter ako moja Vikinka 😀
Aj ja som dokladala fotočky, už máme druhý album 😉 A Vikinka má tiež medzierky medzi zúbkami, takže neviem či je to tým, každopádne sú ešte malé, takže sa nieje čo strachovať.A čo píše tak Emka je riadne šikovná, nemôže byť vo všetkom super. No s tou abecedou je supeeeeer, my vieme akurát tak počítať do desať, i keď najlepšie do päť, potom nasleduje sedem šesť, tak ju opravujem. No a gratulujem k odstaveniu 🙂 U nás slnko teraz slabo svieti, nepršalo zatiaľ, uvidíme zajtra 😖
A kde ste všetky? pekný večer, pa

tinasc
2. apr 2008

čaaaaaute babulky, ale ste sa rozpísali 🙂
no my sme dnes boli dlho vonku, boli sme na záhrade, malá sa tam vybehala a ja som unavená ako kôň, lebo na Ivku bolo treba dávať pozor všade kde sa pohla, lebo sme aj pálili, tak hlavne na to. Stále len chodila do dymu, či sa jej to páčilo, neviem, ale keď sme prišli domov, smrdeli sme ako cigáni, sranda.
No s plienkami u nás asi takto.... donedávna som ju mávala cez deň vo vnútri bez plienky, to som ju dávala cikať. Von som si ešte netrúfla, ale povedala som si, že ju zoberiem bez, lebo Ivka keď má plienku, tak to pre ňu končí a nevypýta sa. Takže sme boli bez a dávala som ju pravidelne cikať a nepocikala sa. Takže ju budem stále brávať von bez. Inak uvažujem, že na denné spanie jej už plienku nedám, uvidím. Inak Ivka je taká rozumbrada. stále niečo vymýšla, niekedy niečo také zahlási, že ma šokuje. Vie veľa pesničiek aj nejaká básničky, napočíta do 5, pozná A,E,I,O,U. Emi s tou abecedou je to super, Emmka je šikovná. Moja malá je taký reklamátor, veľa vecí, čo sa týka bežného života pozná práve odtiaľ. A Emi, blahoželám k odstaveniu, vidíš, nakoniec sa to nejako poriešilo 😉
No Katka, tak sa ti to kráti, veď hoď oznamko ako fotečku 😉 S tou príhodou vonku to je dobré, ale stane sa, mne Ivka tiež už raz vonku kakala a nevedela som čo s tým, ani utierky som nemala 😉
Zuzka, takže garderóbu ste nakupovali? nás to tiež čaká 😒
Ešte kuknem do albumčekov 🙂

tinasc
2. apr 2008

Jeeej, kočky, babulky sú zlatučké 🙂
Emi, aj ja mám takú fotku, kde Ivka na mne spinká... Chodíte často do guličiek? Hádam správne že je to v Avione?

emlika
3. apr 2008

Čaukiii..........Jasneeeeeee Tinasc že je to v Avioneee 😅 , sme sa tam aj možno stretli?? To je už ale staršia foto, nechodíme do Avionu velmi často ale keď sme už tam, tak guličky nemôžme obísť (no odkedy ich premiestnili tak v nich nebola, už je aj velká na to asi), a samozrejme vláčik je numero uno! To si môžem prichystať rovno päť desaťkorunáčok a následne si zodrať hubu pri presviedčaní aby z neho zišla dole 😀 . Najnovšie tam so švagrinou či kamoškou chodíme do toho "výbehu" pre deti, s tým mäkkým kobercom, tam krpcov vypustíme a aj dve hodiny im je málo. Vtedy nepotrebujú ani jesť, ani piť, cikať, nič. Zaujímavé..... 😉 Zajtra ju zas beriem so sebou na anglinu tak dúfam že to prebehne tak hladko ako minule 🙂 🙂
Baby, no to odstavenie asi nebude také jednoduché, dneska už ma "mliekarne" tak tlačili že som malej musela dať,(skúšala som predtým trošku odstriekať ale nepomohlo ☹ ), keď som sa jej pýtala či "dáme mlieko?" tak ostala milo prekvapená, ešte sa ma pýta pre istotu "Cecííík???", to ste mali vidieť s akým pôžitkom si to strčila do úst 🙂 Tak budem predlžovať intervaly keď jej nedám a veriť že sa to mlieko dakde vyparííí 😖 😉
katuska26 ďakujem za pochvalu fotiek, ja fotím Emm skoro furt tak sem-tam sa dáka aj zadarí. No vaše nijako za našimi nezaostávajú, naopak 🙂.........No, a Emm teda vie byť riadny šinter, ale o tom zas inokedy 😅 😅
Tak zatial holky, paaaaaaaaaaaaaačkooooooooo.

katuska26
5. apr 2008

Ahojte maminky,tak som vám hodila do albumčeku foto nášho oznamka, tak kuknite 😉
emlika, no ja som maniačka na fotenie, ja Viki stále fotím, už má asi 6 albumov doma, no nakoľko nevlastním digitál, ale veeeľmi veeeľmi chcem na narodky, tak možno konečne bude, fotím len klasickým tak fotiek na nete je málo a nie v takej kvalite, lebo sú fotené telefónom, ale lepšie ako nič 😉
A pekný víkend prajem 🙂

tinasc
5. apr 2008

čaute kočky 🙂
Emlika ja keď poviem Ivke, že ideme do guličiek, tak sa taaaaaak teší... hrozne rada tam je, len už je veľký šinter, tak musíme na ňu dávať pozor. No a o tom vláčiku ani nehovorím 😅 dostane vždy od dedka peniažky na vláčik a potom by sa len vozila, alebo na tom kolotoči s koníkmi 🙂 však všetky deti sú rovnaké 😉 aj ten výbeh s tými mäkkými preliezkami je super, ale tam zase chodia väčšie deti, alebo len my na ne narazíme a robia tam poriadny vietor, takže sa ich Ivka niekedy bojí 😒
Držím palce s odstavovaním 🙂
Katka, ja mám digitál aj som bola maniak na fotenie, Ivka má tiež kopu fotiek, len teraz som akosi upadla 😀 ani fotky z dovolenky čo sme boli v lete ešte nemáme urobené 😅

tinasc
5. apr 2008

Katka máte pekné oznamko... tak už sa ti to kráti, apríl začal... dúfam, že budete mať pekne 🙂 budeš sa vydávať v bielom? Klasika, alebo niečo iné?

katuska26
5. apr 2008

Ahoj tinasc 😉 áno budem mať biele šaty, no zrovna sa mi dorána snívalo že boli čierne a po kolená, strašný sen 😠 Bude to klasika, Vikinke hľadám ružové alebo bieloružové družičkovské, tak uvidíme aké na koniec zoženiem. 😕 My sme mali obchod s foťákmi a výrobou fotiek, no vieš akosa hovorí obuvníkové deti chodia bosé, takže my sme mali len klasiku, digitál mám vyhliadnutý taký poloprofesionálny, už len mať ho 🙂
No a jediná výhoda klasických fotiek, musíš dať vyvolaťaby si ich videla a nedržíš to v PC. 😉 , takže Viki má koooopu fotiek v albumoch.No obávam sa že aj ja budem digi fotky mať len v PC, no čo už je to taká doba.
A asi každá maminka je maniak na fotenie svojho deťatka 😅 ,
pekný večer a máš pravdu kráti sa to, za chvíľku pribudnú aj svadobné foto. 😕

tinasc
7. apr 2008

ahoj Katka, no tak to máš pravdu, to bol strašný sen 😖 aj mne sa pred mojou svadbou snívali samé hrozné veci 😀 to je asi v tom sne všetko, čo by si nechcela zažiť, alebo čo ☹
my síce robíme fotky na digitál, aj ich máme v PC, ale nechávame si pravidelne robiť do albumov, lebo manžel je ešte taký klasik, aj návšteve keď chceme ukázať, tak je to lepšie v albume, nech zapínať PC. Iba teraz máme trochu sklz, lebo sme si nedali urobiť dlho fotky, ale určite si dáme 😉

emlika
8. apr 2008

čaukii mamkyy 😅 No my sme choríííííí, resp. prechladnutí 😢 , malá má silnú nádchu, sem tam zakašle a ešte sa jej aj urobil opar na pere, chúďatko ☹ , tak vyzerá akoby dostala nakladačku na hubu 😢 . A to je všetko tým počasím trafeným asi, raz teplo 😎 , potom zima 🙄 , na porážku.....som ju dnes teda nemohla zobrať ani na anglinu medzi deti, ani ku mame (starkej) nemohla ísť bo tam je zase sestra chorá, ani ku krstnej bo aj ona je chorá, (tak prišla mama k nám a tu sa hrali). Hovorím ráno polovičke "dáko ma začína škrabať v hrdle", a on "to vážne 😨 ?aj mňa", takže fasa.
A dnešná top Emčina hláška: starká jej nabrala obed a volá na ňu do izby "poď papať Emuškaaa", a ona na to zapozeraná do Rodinky Úžasných "Daj mi pokoj!",....uf, pánabeka, hanba jak svet, nikdy predtým som to od nej nepočula, ale ponaučenie pre mňa velké, už si fakt musím dávať pozor ako sa s tatom bavím 😀 😀 😀

katuska26
8. apr 2008

Ahojte 😉
júj emlika takže vás trápia soplíky? Tak sa rýchlo vyliečte.Chudiatko tak aj opar má? To jej nezávidím, aj ja som mala teraz po 2 a pol roku, naposledy som si ho priniesla z pôrodnice.
NO a tie hlášky no tak Viki tiež frká jednu za druhou, dnes ma buchal lebo ja som jej povedala že nech hádže hračky do krabice,aby si ich konečne upratala,no odniesol si to môj prst na nohe a j a,,aúúúúúúú´´ a Viki : ,,no tak ja idem preč´´ 😅 ,odišla do kuchyne, sme sa neudržali s tatinom a tak sme sa smiali, síce ja cez slzy ale aj tak.
A toto aprílové počasie, už nech je aspoň teplúčko, človek fakt nevie ako sa obliecť, nie ešte obliecť svoje dieťa.

Emlika a ten byciklík nový čo máš v albumčeku, tak Emka sa na ňom už vie byciklovať? 😕 Lebo my máme taký malý plastový na tom nevie ešte pedálovať a ešte taký na tlačenie,tam si našťastie môže nôžky položiť, ona je taký krpček, že jej najlepšie teraz vyhovuje motorka odrážadlo 😀
Tak pekný večer maminky vo štvrtok má byť dokonca 17 C stupňov, takže teplo 😉

emlika
9. apr 2008

ahojte 🙂 😉
katuska26, nooo, Em má nový bicyklík starká sa "pochlapila", ale samozrejme trošku predbehla dobu bo by jej to stačilo až tak na koniec jari až leto, (máme ďaľší krámanec v našej 2gars. na preskakovanie 😖 ), ale tak trénuje na ňom doma pomaly, už vie pedálovať len stále pozerá na nohy a nie dopredu, takže korman má len ako oporu. Včera sme s ním vybehli von nachvílu, no sa jej sem tam nepodarilo pretočiť pedále, už sa tak nazlostila že zosadla a "ud nebudem bicyklovat nikdy!!!!"...tak som šla tlačiac z parku domov ohnutá k bicyklu, v druhej ruke Jackina na vodítku...(aj som tušila že to tak dopadne).....Ale doma už zase na ňom fičala, a fičí aj teraz 😀 😀 ......
No teda Viki má pekný súcit s maminkou.."no tak ja idem preč", hihi, srandaaaaaa 🙂 😅 😀
Dnešná Emkina hláška: tatino sa ráno po dlhšej dobe oholil (má pohovor na nový job 😝 ) a Emm naňho: "tatooo, ti ta oholil? aký ci peknýýý..." 😀
Tákže tak zatial, peknýýýýdeň kočky 😉
Jaaj, tinaSC, som na fóre náhodou naďabila na tvoj dáky príspevok a si taký istý ročník nar. ako ja! ešte keď napíšeš že september tak to by bola iná náhoda 😨 😀

tinasc
9. apr 2008

ahojte kočky 🙂 ,

Emmke prajeme skoré uzdravenie 🙂 ja mám s oparom svoje skúsenosti mala som ho aj v tehu, som zvedavá, kedy sa urobí aj Ivke ☹
ozaj toto počasie je nanič ☹ už nech je teplooooo 🙂
babulky, keď už spomínate hlášky, my máme iný problém: čo povieme my, to Ivka rýchlo pochytí. Nie že by sme doma nadávali, ale napr. poviem, Ivka ty si ale teliatko, alebo také a ono sa mi to dvakrát vráti. Napr. niekto si povzdychne, že ja hlúpa, alebo ja hlúpy a Ivka hneď: mamička, ty si hlúpa 😖 tatino ty si nešikovný.... atď. no neviem čo s ňou, snažím sa to nevšímať, ale stupňuje sa to, hlúpa som asi 3x za deň... doma vôbec nepoužívame nejaké vulgárne slová, to čo povieme si myslím, že je veľmi mierne a volím slová tak, aby neboli agresívne a neslušné. Veľmi sa snažím si dávať pozor na jazyk, ale Ivka má uši ako papier a pochytí aj inde ☹ .
Katka ja som august 1977.

tinasc
9. apr 2008

august 77 odpoveď pre Emliku prepáčte 🙂