Nechcené druhé tehotenstvo. Je tu niekto taký?

kaskya
7. jan 2009

ahojte maminky, mam 9 m synceka a vcera som zistila, ze som opat tehotna. este sme neplanovali druhe, chceli sme najrpv vyriesit mnoho inych veci, ale podarilo sa a moje pocity su zmiesane. hnevam sa preto na seba, ze sa netesim ako ked som cakala prve dietatko. bojim sa ze to nezvladnem. je tu niekto s niecim podobnym?

wali
12. jan 2009

nam sa Jakub narodil v maji a bolo to fajn prave z dovodov, ktore pisete - uzili sme si prechadzky v lete. toto druhe mimi sa narodi az niekedy v juli, cize to asi nebude take idealne, ale sak naplanovane sme to nemali, tak to tak asi ma byt. ja idem ku dr v stredu, to predpokladam, ze uz dostanem aj teho knizku a dozviem sa termin porodu.
kaskya, tak to vasi nakoniec vzali uplne super, vidis, casto to tak je, ze sa clovek obava a potom to dopadne dobre. aspom ti to zlepsilo naladu, nie? cez vikend u nas tiez boli nasi a uz to bolo dobre. asi tiez potrebovali cas, aby to rozdychali. predsa len sme im stale vraveli, ze druhe mimi tak skoro nebude a zrazu sme im oznamili tehotenstvo, tak to bol sok aj pre nich. ale uz je to lepsie a myslim, ze aj ja sa s tym uz zmierujem. vcera bola u mna kamoska na navsteve, ktorej som to povedala a ta ma velmi potesila, lebo vyhlasila, ze mi strasne zavidi, ze aj ona by chcela byt zase tehotna. tak ma tym tak potesila 🙂 hned som zacala vidiet tu moju situaciu ruzovejsie.

emily3
12. jan 2009

ahojte chcem sa pridat, my cakame 4..sice sme ho planovali ale tiez trosku neskor a mam tiez obavy ako to cele dopadne, najmladsi mal teraz rok ale tesime sa...9 mes. je dlhadoba a za ten cas sa toho este tolko zmeni, tak dufam ze babo sa anrodi vpravi cas a my to zvladneme 😉 a deti sa tesia na dalsieho surodenca ( este o tom nevedia ale uz rozpravaju ze chcu este setricu, a dcera mi zahlasila , ze chce mat 10 surodencov 😉 😅 ).
ja idem dnes na potvrdenie teho a tesime sa aj s muzom...
kaskya a dve deti sa uz potom spolu zahraju a je to ine, nemusis vymyslat program jednemu...nasi traja sa uz zahraju spolu, najmladsi sa rano zobudi a uz sprintuje do detskej izby a hraju sa...aj ho dcera povaruje a da nanho pozor, tak mam viac casu na domacnost ( ak nesedim pri PC akoteraz 😅 😉 )

wali
12. jan 2009

emily, tak teda skladam klobuk dolu, fakt sa az hanbim, ze co tu vlastne riesim, ked este len druhe babo cakame. cakat stvrte - no je to vyrazny rozdiel! ale mas pravdu v tom, ze sa tie deti hadam lepsie spolu prebavia, ved hlavne tym sa utesujem 😝 ja sa toho obavam, lebo neviem, ako to zladim - starostlivost o dve mimi, mam pocit, ze ledva stiham toto jedno. a v tomto si ty uz urcite prebornik, tak potom budem chodit po rady 😀

mercy
12. jan 2009

Ja sa tiež teším, že budem rodiť začiatkom apríla.Dúfam, že toto nebude fitness dieťa-ako bol Riško.S tým som musela prejsť 11 km denne, ak som cchela by spal v kočíku na vzduchu.Too bábo si chcem vycvičiť tak, že ho fuknem na terasu pod markízu, uspím a budem pri ňom piť kávičku 😀 Našťstei, už zo skúsenosti viem, že zvyčajne je všetko inak, tak aspoň nebudem sklamaná 😉 Lyongirl, môj muž kúpe malého každý deň, odkedy mi trochu narástlo bruchu a od začiatku ho musí prebaľovať, keď je pokakaný, lebo z toho som vracala 😎 Dovtedy som to robila len ja, takže sa to trochu vyrovnáva 😎

lyongirl
12. jan 2009

ahojte,
tak nálady sa snažím riešiť aj ja a to celý život.Tiež mi niekedy vadí, ako sa chovám k manželovi a potom ma to mrzí, ale niekedy by mohol fakt viac pomáhať, ja viem, že chlapov to asi nenapadne, ale mohli by sa snažiť. Tým, že som tehotná som sa myslím nejak nezmenila - okrem postavy 😀
Prebalovať pokakané plienky som musela, keďže mužík chodí každý deň do roboty, iba večer, keď bol doma prebalil a to vracanie pri nich som riešila tak, že som zobrala malého do vane, tam som ho postavila, dala dole plienku, vyvracala sa v záchode 😝 , kým on stál vo vani a nechápavo na mňa pozeral a potom som ho vysprchovala. Jedna výhoda, že máme kúpeľňu zo záchodom spolu, aj keď ináč mi to vadí.
A baby, ja by som chcela 3 deti, len som si chcela nechať vačší vekový odstup, ale teraz si hovorím, že tieto "odchovám" a potom si spravíme benjamínka. Keď už budú schopní títo dvaja pomôcť a trošku si okolo seba porobiť, no ale muž mi tvrdí, že kým bude tretie, tak si to možno rozmyslím. Uvidím, teraz chcem 3 deti a potom sa uvidí. Len aby sa to tretie nezadarilo rýchlo po týchto dvoch 😀 . Ale zas ani v tom tragédiu nevidím, pri dvoch sa odchová aj tretie... 😉

wali
12. jan 2009

no my sme tiez chceli tri deti. ale planovali sme druhe tak min s 3-rocnym odstupom a to tretie, az ked tie dve starsie budu chodit do skoly. no ako to tak vidim, tak ani to druhe nevyslo podla planu, tak to tretie uz radsej nebudem ani planovat, ze kedy 😀
a nastastie mne nebyvalo zle na zaciatku tehu, lebo pokadene plienky prebalujem ja, kedze manzel je cely den v praci. ale co ma vcera trosku vystrasilo boli akesi krce v brusku a najma po tom, ako som dvihala Jakuba na ruky. pritom som citala, ze s dvihanim starsich deti nie je pocas tehu problem. tak sa chcem spytat tych z vas, ktore su v tehotenstve dalej ako 3 mesiace, ci ste mali take problemy s bruskom, ci dvihate v pohode starsie deti alebo nie? mozno to nic nebolo, ale nebolo to len raz, ale viackrat a predtym v prvom tehu som taketo krce urcite nemala 😕

mercy
12. jan 2009

Hm, Wali, pozor na to,aby si si nespustila nejaké krvácanie.Too mimi nemusí byť tak ideálne uhniezdené.Ja som z dvíhanie malého do MHD aj s kočíkom 😒 dostala v 20tt kontrakcie,radšej sa aspoň pár dní nenamáhaj, zavolaj si niekoho na pomoc, ak sa dá
My s dvomi deťmi vystačíme.Viac nechcem ani ja ani môj muž.Hoci ja som zo 4 detí a je to teraz úžasné,mám troch skvelých bratov,ale pre našich to nebol žiadny med. Ja ak pánboh dá ich chcem obidvoch vypiplať a potom-ak budeme zdraví-v duchu hesla:život sa začína v 40-tke 🙂

lucinka1104
12. jan 2009

lyon inak k alexovi by sa hodil maxx fhu na s tým zvracaním to máš teda pestré

lyongirl
12. jan 2009

ja malého dvíham, síce už vačšinou len ked musím. Prvý kŕč do brcha som dostala, ked som malého vyťahovala z postieľky, bolo to tak, že on má postieľku prisunutú k našej posteli a mne sa nechcelo vstať, tak som ho tak v pololeže vyťahovala a vtedy som dostala hrozný kŕč. Stalo sa mi to potom ešte párkrát a to presne na tom istom mieste, ale už sa mi to nestáva, teda zaťiaľ. Ináč fakt dvíham malého len keď musím, občas neodolám a zoberiem ho na ruky a pomaznám sa s ním, ale niekedy je neodbytný a to ak nechcem aby plakal, tak ho tiež zoberiem, ale stačí 30 sek. na rukách a ja fučím a ledva stojím, takže radšej sa neprepínam, keď nemusím. Vysvetľujem mu, že ho nemôžem dvíhať, lebo nevládzem a mám bábatko v brušku, tak snáď to trošku chápe.
A ináč aj ja som zo 4 detí a viem, že to nebol med lízať, dedili sme po sebe a nemali sme vždy čo sme chceli, teda skoro nikdy,nechodili sme na dovolenky, ale až tak mi to s odstupom času nevadí. Nemôže mať každý všetko, viem, že deťom je ľúto, ak ich rovesníci majú všetko a oni nie, ale snáď sa tomu nejako vyhneme, rozdiely budú vždy a zas mať dieťa jedno a dať mu všetko, aj hračky, aj dovolenky, to by som nechcela...
No zatiaľ budú dve deti a zvyšok nechám na osud 😉 , lebo plány sú nanič....

mercy
15. jan 2009

Čaute baby,ako sa máme?

holdem
15. jan 2009

Ahojte,som tu nová, ale keď som uvidela tú tému neodolala som.V podstate som na tom podobne ako vy, čo sa tešííííím!Prepáčte ale fakt je to tak neviem si ani predstaviť čo so mnou bude o pár mesiacov.Moj synček bude mať 19 mesiacov a ja mu poviem, ahoj maminka si odskočí na pár dní.Však ani to mi nevydrží, nieto ešte že tam bude niekto iný a mamička sa bude musiet venovat skor jemu, alebo jej.Hroza!Ani bezomna nezaspí. Je na mna uplne nacucnutý,preto sa satrašne teším aj na to druhé bábetko, lebo je to nádherný pocit vidieť ako sa mu rozžiari tvárička ako ma len zbadá,ale bude to makačka!A strašná!
Som z troch detí, vždy som mala predsatvu mať veľkú rodinu.Moji súrodenci majú len 13 mesiacov rozdiel,ked som sa pýtala mamky, že čo, tak mávla rukou a povedala, že si na to razdva zvyknem, že vtedy ona ešte ku kúpaniu nosila vodu z vonka a uhlie z pivnice, a otec bol pracovne vždy na cestách takže čo fňukám?????A má pravdu...
Ani mi sme mimčo neplánovali, ale prišlo a čim dalej tým viac sa na neho teším /no neviem čo poviem o pár mesiacov keď budem jak Yetty/ Ale aj to prešlo,tak do toho baby!Budeme hrdé, pekné, usmiate ,silné! 😀 😀 😀

wali
15. jan 2009

ahojte, dakujem za odpovede ohladom nosenia. asi si vazne budem musiet davat vacsi pozor 😉 len ked niekedy sa to neda a clovek sa tomu nevyhne.
holdem, tiez ma uz chyta coraz vacsia radost. vcera som bola u dr, tak som babo videla na monitore, to viete, ze ma to "zlomilo". hlavne nech je zdrave a vsetko bude ok. a uz viem aj termin. rozmyslala som, ze si pohlavie tohto druheho babetka nedame povedat, ze budeme mat prekvapko. keby to bolo na mne, chcela by som dievcatko - nech to mame do paru. najhorsie sa nam zase budu vyberat mena - to sme mali problem aj pri prvom 😀

lyongirl
15. jan 2009

ahojte, tak ja som dnes bola udr., mám nejakú infekciu, ale nie moc, tak to je pohodka, lebo minule som mala veľkú infekciu, už som aj dvojo ATB brala 😒
No a robil mi aj UTZ a máme ďalšiu fotečku bábenka, aj vyzerá, že sa smeje, tak nejak otvorilo pusinku a dr. povedal, že to je rarita a že takú peknú fotku dávno nespravil. Nám v HC povedali, že to bude chlapec, ale ja by som tiež chcela do páru dievčatko, v podstate som to pohlavie ani nevidela, bola to jedna veľká machula. Takže aj keď hovorím, že to bude chlapec, stále dúfam, že to bude dievčatko 😀 . Síce už som niečo dokúpila v modrom, ale poviem vám, ak by to bola baba, je mi úplne jedno, že nosí modré, veď aj po Alexovi by dedila v modrom a máme aj neutrálne, my sme totiž zaťažený s mužom na zelenú.... No ale keď to má byť chalan, nech je, nevyberieme si, hlavne, že je všetko ok a bude drobček zdravučký. Ináč s menami to je u nás horo, síce dievčenwské som vybrala hneď, mužovi sa moc nepáčilo, ale asi sa zmieril a chlapčenské je veľký problém. Už sme to menili niekoľkokrát, najprv to mal byť Dominik po mne. Muž chce Richarda po sebe, potom to bol Matias a teraz najnovšie Maxim, no ale možno sa to ešte zmení 😀

No a baby, tiež si hovorím, že ženy sú silné osoby, verím, že silnejšie ako chlapi, tak nebudeme fňukať, ale podporovať sa a zvládneme všetko. Je pravda, že nejaká depka nás chytí a tak, ale prekonáme to a budeme v pohodke, budeme tu pre naše detičky a budeme sa z nich tešiť 😉

mercy
16. jan 2009

Bolo by inak super, keby sa mohli podporovať aj potom, bude to pre nás všetky nová skúsenosť.ja som mala po Riškovom pôrode dosť problémy, hormóny so mnou cvičili jedna radosť, tak len dúfam, že to tentokrát zvládnem lepšie 😒

lyongirl
16. jan 2009

tak ja som bola ok, aj pôrod som mala ok a preto sa teraz toho trošku bojím, lebo nie vždy to ide tak hladko a čo keď to teraz bude horšie? No ale nemyslím na to....

wali
16. jan 2009

to zase ja som mala porod priserny, takze teraz sa toho opat desim a utesujem sa spravami, ze druhe mimi sa rodi lahsie 😅 a babenky, idete nieco dokupovat, ci vsetko vyuzijete po prvom mimisovi? nam v podstate nic netreba, akurat som rozmyslala nad nejakou satkou, resp. baby vakom. pri Jakubovi som mala pozicany od kamosky, a celkom som to vyuzila. inak ma uz nic nenapada. normalne si budem musiet nastudovat, co mi treba ku novorodeniatku 🙂 a este jedna vec - my mame len jednu detsku postielku, idete kupovat dalsiu detsku postielku alebo kupite starsiemu uz postel? rozmyslala som, ze asi uz tu postel, len ci to nie je skoro v dvoch rokoch tam drobca prestahovat? neviem si predstavit, ako ho tam udrzim, ked bude mat spinkat 😖

lyongirl
16. jan 2009

wali, tak idem pekne po priadku 😀
vecičky dokupujem, pretože.....keď sme čakali prvého drobca, tak sme veci podedili od mojej sestry a požičala nám švagriná, lenže dedené sa aj porozpadávali a švagrinej sme vrátili. Takže teraz či nám švagriná požičia neviem, ale dokúpila som si nejaké bodynká/obyčajné 3ks biele v Tescu za 150Sk a v HM ma zaujala zľava na 2ks za 150 Sk a sú celé rozopínateľné/, 3ks dupačiek a už tuším ani nič. Ale dupačky som kúpila z MMB, sú buď nenosené,alebo minimálne nosené. Vlastne som dokúpila len to,čo mi chýbalo. A ešte sme aj kopu dostali na Vianoce - bodynká, dupačky, nohavice, polodupačky, no proste veľa vecí. No a chcela som povedať/napísať 😀 / aj to, že pri prvom sme boli na tom finančne oveľa horšie a nejak mi nevadilo, že nekupujem tešila som sa z toho čo mám a teraz sme na tom finančne lepšie, tak si robím radosť.... a pri prvom som si vystačila s málom, lebo ak sa ogrckal, tak som to hneď preprala a tak, ale teraz ma to nebude baviť, tak to budem hádzať do práčky, tým pádom potrebujem toho viacej.
Nad šatkou som uvažovala aj ja, ale asi by som ju moc nevyužila a netrúfam si nosiť bábo na sebe, keďže mám normálne len 45kg, no ale ak bude treba, napr. kvôli tomu, že drobec nebude kočíkovi, tak sa kúpi....
Detskú postieľku som chcela dokúpiť, tiež z inzerátu, ale potom som to poriešila ináč. Kúpili sme váľandu od kamošky za lacno a tú sme prisunuli k manželskej posteli. Čiže z jednej strany manželskej postele je postieľka a z druhej váľanda. Malý už spí od Vianoc vedla mňa na posteli a muž na válande, aj kvôli tomu, že válanda je skoro pod oknom a je tam zimšie, aj preto, že Alex v noci cestuje a spadol by. Takže budem mať z jednej strany bábo, z druhej Alexa a muža ďaleko ☹ . Budem mať antikoncepciu z každej strany 😀
A postieľku čo máme po nás deťoch takú starú, tak tú si dám do obývačky namiesto ohrádky a cez deň bude bábo tam. Mne tá sieťová ohrádka totiž nevyhovovala, podľa mňa brzdila malého vo vývoji, chcel sa postaviť a nemal sa čoho chytiť, keďže tam je sieťka,tak som to vyriešila takto.
No a keby sme mali vačší byt, asi by som kúpila malému posteľ už klasickú, ale na jednej strane so zábranou aby nespadol a dala by som ho do vlastnej izby. Keby sme nečakali druhé, zdalo by sa mi to v 2 rokoch skoro, ale keďže už mimi čakáme, tak by som to riešila tak, ab ysa aj nebudili, ale máme len 2-izb. byt, takže to riešim tak, ak osom napísala.

no uf, dlhý príspevok, som sa apoň vykecala 😀

wali
16. jan 2009

lyongirl - ved to, ze mi to pride skoro dat ho do postele ked este ani 2 roky mat nebude! a druha vec je, ze tiez sa obavam, ako to bude byvat v noci, lebo Jakub je dost haklivy na hluk, hned sa na vsetko zobudi a dobre viem, ze pri mimiskovi min do 5 mesiacov, to budeme v noci hore kedykolvek. tak som rozmyslala, ze by som zase manzela s Jakubom na cas (kym to mimi nezacne v noci lepsie spavat) vystahovala do vedlajsej izby a ja s mimiskom ostala v spalni (vidis, zase iny druh antikoncepcie). to by sa aspom obaja vyspali, kym ja by som zase v klude mohla zasvietit v noci svetlo bez obav, ze ostatnych zobudim. lebo tiez nemame tych izieb vela a ako si to poriesila ty, to u nas nejde, lebo z jednej strany mame postielku, ale z druhej by sa postel uz nevosla.
ako to riesite ostatne?

lyongirl
20. jan 2009

baby, kde ste všetky?
Mne sa perie prvá várka vecičiek pre bábuleno a už pomaly uvažujem, čo zbaliť do pôrodnice. Pokúpila som už aj nejaké veci pre bábo/plienky/ a vložky na kojenie, krém na bradavky a idem ešte dokupovať vložky a tak pomaly sa baliť.

mercy
21. jan 2009

Lyon, ja ja by som mala-ale nám robia terza pre Riška izbičku, tak tam chcem jemu podávať veci a potom prať malému, veď uvidíme.Aj stým nakupovaním by som si mala švihnúť...,to je fakt

lucinka1104
21. jan 2009

wali ja by som toriešial presne tak ako si napísala 😉

lyongirl
21. jan 2009

mercy - to máš super, aj ja by som prijala izbičku pre Alexa, ale dúfam, že aj to bude, nemôžme mať všetko hneď, že? Nejako sa popraceme v tej jednej spálni, síce sa bojím toho nočného budenia, ale myslím, že všetko je len o zvyku. To len my rodiačia by sme chceli mať pohodlie, ale dá sa to aj takto.
Ak by mi už až tak išlo o to pohodlie, tak máme predsa ešte obývačku, ale z tej nechcem mať spálňu, schovávať paplóny pred návštevou a chcem, aby deti vedeli, kde sa hrá, papá a kde spí. A keďže obyvka je spojená s kuchyňou, tak to by mi všetko páchlo od varenia a nemohla by som ani z hrncami búchať.....

petulko2008
22. jan 2009

Babenky, niekr´tore pisete, ze vase druhe deticky su neplanovane. My sa snazime s manzelom uz pol roka o druhe a nic. Co by som za to dala. Drzim vam palce v tehulkovani.

jana

wali
22. jan 2009

lucinka, asi mi nic ine neostane, zatial som lepsi napad nedostala 😝
no holky, mne sa vobec nechce zase do tych krabic a preberat tie veci. ale ja mam este cas, aj na pranie aj na preberanie. vy to mate predsa len skorej 😉
petulko, to je mi luto, ze sa vam nedari. ale je dobre, ze si nam napisala, pretoze mi taketo veci vzdy pripomenu, ze by to mohlo byt aj inak. a verim, ze sa vam coskoro zadari! tak vela stastia 😉

lyongirl
22. jan 2009

no veru, my sa tu "sťažujeme" a koľkí nemôžu mať deti vôbec ☹
Petulko - držíme plce nech sa čoskoro zadarí 😉
wali -vieš koľko mne trvalo, kým som sa na to dala? Ale teraz sa z toho teším, len keby som nebola taká unavená. Ešte treba niečo požehliť a začať sa baliť. Dnes som bola v zdrav. potrebách a pokúpila si veci do nemocky, už len čakám, kedy mi muž donesie kufor, aby som sa zbalila.
No a neviem, čo mám dať drobcovi po ceste z nemocky, či mám kupovať nejaký overal, alebo len naobliekať. Našla som toto a zamilovala sa a asi to objednám, len váham, lebo vecí máme milion, kopa nevynosených a neviem, či sa takéto niečo na mesiac oplatí kupovať....
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4836426

wali
22. jan 2009

lyongirl, je krasny ten overalik, mozno ho moc neuzijes, ale zase stoji len 200,- co nie je tak vela, tak ak sa ti paci, kup ho. ved beztak budes s drobcom kazdu chvilu u dr na poradni, na prechadzkach a v marci treba deti este teplo obliekat a to mozno az do maja ho vyuzijes. ja by som ho brala 😉
no ja si musim kuknut, co vsetko mi treba dokupit do nemocky, nieco si pamatam, ale nieco uz nie. ach jo, zatial sa mi do takychto aktivit vobec nechce. tak si budem este uzivat lenivosti 😀

mercy
22. jan 2009

Wali, ty máš čas, ja nemám ešte vôbec nič.baby ,ja som si dnes musela dať pečienku-čo mi chýba, železo?

lyongirl
22. jan 2009

wali - veru som ho objednala 😀 , pri tých výdajoch sa 200 Sk stratí, no nie? Ešte je aj značkový, u nás v čínskom stojí skoro 400 Sk a je na tom vidieť, že to je z lacného obchodu 😝
Včera som si z netu spisovala, čo treba do pôrodnice, lebo sa mi nechcelo zapájať mozog 😀 , tak sme boli večer s MM v Tescu a pokúpili sme niečo, dnes som bola v zdrav. potrebách, len tam som nechala cez 600 Sk. Ten nákup včera neviem koľko, platil MM.
Ináč dobrý nápad s pečienkou, lebo neviem, čo zajtra variť 😉 . Testy mám zatiaľ ok, ale cítm sa nejako čudne, som stále unavená, hrozne ma bolia kríže a ktovie, či nemám aj málo železa. Calibrum beriem jak Hurvínek válku, čiže viac nie ako áno.... 😒 , takže je možné, že mi vitamíny chýbajú, tuším si idem dať jablko alebo banán.
No a malý mi práve popísal s perom zem aj stôl a to som mu pero dala po tááák dlhej dobe, lebo naposledy to bola sedačka a takto to dopadlo, ešteže to ide zo zeme aj stola dole...

mercy
22. jan 2009

Ja som malému toeiž kúpila overalík, podľa mňa bude v apríli ešte kosa

lucinka1104
22. jan 2009

lzon no je to malý umelec 😉
ako pozerám ešťe si si nezvikla, že máme na Sr euro 😀
inak ja som proti týmto umelým vitamínom....nemusím ichj aj my z nich bolo v tehu zle....
možno sa k vám čoskoro pridám preto vás poctivo čítam , dúfam, že vám nevadí, že sem prispievam, keď " asi " nie som tehu.... 🙄
mimimálne na doma určite overal využiješ,ale v apríly aj na von ....
inak my sme si zaplatili dovču do Bulharska tak sa teším....