Nechcené druhé tehotenstvo. Je tu niekto taký?

kaskya
7. jan 2009

ahojte maminky, mam 9 m synceka a vcera som zistila, ze som opat tehotna. este sme neplanovali druhe, chceli sme najrpv vyriesit mnoho inych veci, ale podarilo sa a moje pocity su zmiesane. hnevam sa preto na seba, ze sa netesim ako ked som cakala prve dietatko. bojim sa ze to nezvladnem. je tu niekto s niecim podobnym?

lyongirl
7. jan 2009

Ahoj kaskaya, ani my sme druhé mimi neplánovali a stalo sa....
Mala som zo začiatku obavy, ako to bude, pretože mne príde 2-ročný rozdiel dosť málo, to znamená, že 2ročné dieťa toho ešte toľko potrebuje a ja sa budem musieť venovať bábatku. Jednoducho som si chcela užiť najprv jedno a potom mať druhé, ale v podstate som si na tú myšlienku, že budú dve veľmi rýchlo zvykla. Na bábatko som sa tešila od začiatku a to strašne moc, ale obavy, ako to zvládnem sú tu stále. Hovorím si, že keď to zvládajú iné maminy, zvládnem to aj ja.
No a nakoľko máme len 2-izbový byt a to dosť malý, tak musíme poriešiť nové bývanie, ale to tak za rok, čiže to je ďalšia vec, ktorej sa trošku obávam, ale zatiaľ to zvládam, musím, som donútená.
Neviem, čo si presne ty myslela pod pojmom "bojim sa že to nezvladnem", skús sa trošku rozpísať, lebo neviem, či sme na tom rovnako....
A hlavu hore, zvládli iné, zvládneme aj my!

jaduska
7. jan 2009

Jaaaj, kaskaya, ja som si toto prežila v septembri-neplánované tehotenstvo, akurát, že mi čakáme už tretie!!! Ešte donedávna som sa s tým nedokázala zmieriť, hnevala som sa hádam na celý svet, nechápala, prečo sa to stalo, keď nestíham dve deti a do toho teraz ešte tretie...Manžel chodieva domov iba na víkendy, takže som na všetko úplne sama, bývame síce u rodičov, ale otec je tiež chorý, takže on mi môže postrážiť iba dieťa, ktoré ešte nechodí a naša druhá dcérka je taká čertica, že niekedy okolo nej nestíham ani ja, staršia už pôjde od septembra do školy, ja chodím na vysokú, k tomu domácnosť....no proste, roboty a starostí vyše hlavy.....
A už keď sa tak ľutujem, ľutujem, tak si potom stále spomeniem na jednu reportáž o rodinke, kde mali trojčatá, o dva roky na to dvojčatá a tá žena okrem detí stíha aj študovať...Tak si stále poviem, že čo som ja horšia, alebo menej schopná??? Tak som sa rozhodla, že od pondelka, keď pôjde staršia do škôlky, tak zavediem režim dňa, ktorý budeme dodržiavať aj cez víkendy...Jednoducho si napíšem na papier, čo kedy budeme robiť a hádam sa do apríla nejako vytrénujeme.... 🙂

wali
7. jan 2009

no tak som natrafila na temu ako situ pre mna 😔 tiez som nedavno zistila, ze som opat tehotna - jasne, ze neplanovane. este sa z toho stale neviem celkom spamatat, som z toho aj nestastna. planovala som totiz navrat do prace na ciastocny uvazok (1 den v praci a 2 dni praca z domu - co mi prislo ako idealne), uz som to mala rozbehnute, okrem toho sme dalsie dieta planovali aspom s 3-rocnym odstupom, ze ked Jakub uz pojde do skolky... no budem mat medzi nimi odstup 2 roky a mesiac a netusim, ako to zvladnem. ja viem, ze to zvladli ini, ale to mi moc nepomaha. tiez mam vycitky, ze sa na dieta netesim, ze si neuzivam to teho ako pri prvom. ale snad sa to zmeni, asi potrebujem len viac casu, aby som to spracovala, ze je to tak a hotovo. a je mi aj luto, ze uz ten cas budem musiet delit medzi Jakuba a dalsie babo. mam pocit, ze bude akosi ukrateny. neviem to presne povedat. proste mam milion zmiesanych pocitov 😖
jaduska - klobuk dolu, asi by som sa rovno zlozila, kedze ma uz toto tak "dostalo" 😅

lyongirl
7. jan 2009

baby, mňa tiež hnevá, že si toto tehu neužívam, jednoducho nie je kedy a mám pocit, že som toto tehu aj moc citlivá, tým myslím, že mi brucho vo všetom zavadzia, ledva sa obúvam, vychystať sa von a poobliekať je hrôza, malý neposlúcha, 100x treba povedať 1 vec a aj tak ho musím schmatnúť nasilu. Cítim sa ako slon, zle sa mi sedí, leží a som vôbec rada, že žijem. Pri prvom som sa tešila z každého kopanca, lebo malý bol flegmoš a keď kopol raz za deň, tak som aspoň vedela, že žije, ale toto dieťa čo mám v brušku, to je taký malý živel, stále kope a smerom dovnútra, je to nepríjemné a fakt si tých pár pekných chvíľ nemám ani kedy užiť. Jediné, čo si užívam je, keď ležím buď večer keď idem spať, alebo ráno keď vstávam a drobec sa mi v bruchu vrtí, ináč mi všetko ostatné vadí.
Ale vidím, že predsa to mám o niečo lahšie....neštudujem, ani som neplánovala ísť do práce, len som si chcela prvého drobca užiť trošku dlšie samého a veľa vecí ho naučiť, takto to budem musieť robiť aj s druhým "na krku". Ale zas si myslím, že tým, že bude medzi nimi menší vekový rozdiel, tak si budú lepšie rozumieť a mladší sa bude viac učiť od staršieho a spolu sa zahrajú....

jaduska
7. jan 2009

Babky, teraz je to pre nás stresujúce, bude to náročné, ale o takých 5-6 rokov budeme rady, že to vyšlo tak, ako to vyšlo. Tie neplánované (prípadne nechcené) deti sú nakoniec tie najlepšie, najposlušnejšie a najmilovanejšie. Už mi to potvrdilo viac ľudí. Mne je niekedy toho bába tak ľúto, lebo napr.pri prvých dvoch tehu mi bolo prvé 4 mesiace strašne zle a teraz, akoby sa to bábo snažilo ma čo najmenej zaťažovať, ani som nevracala, zle mi bolo iba máličko - jednoducho ideálne tehotenstvo...

lyongirl
7. jan 2009

jaduska, ja som mala prvé tehu ideálne, malý je anjelik, iba sem, tam neposlúcha asi ako každé dieťa, ale zle mi bolo aj v prvom tehu, aj teraz v druhom a to tuším ešte viac a malé v brušku je živel, tak neviem, či v mojom prípade to bude to lepšie dieťa. Keď bude po mne, tak budem mať čo robiť 😀

kaskya
autor
8. jan 2009

jej diky babky. som rada, ze mi vobec niekto odpisal.
vcera som si este doobedu poplakala co budeme robit, ale netreba vesat hlavu. ved to nieje katastrofa, ale radost takto byt tehotna. kolke by chceli a nemozu...
- chcela som o tri mesiace nastupit do prace, uz som to aj oznamila zamestnavatelovi, tak to musim zrusit.
- chcela som ist do prace koli prijmu a aby nam mohli schvalit uver na byt
- babatko sme planovali az o 4 roky
- byvame v jednoizbovom byte s 9 mesac. babatkom, tak musime ist minimalne do dvojizboveho bytu. cakame na vystavbu mestskych bytov, mame ziadost na 3-izbovy byt.
takze taka nasa terajsia situacia. manzel je nastastie kazdy den doma okolo druhej, takze mi pomaha. a na druhej strane aspon nam tehotenstvo s detickami skor zbehne. moje prve tehotenstvo bolo komplikovane. v siestom mesiaci ma podsivali a musela som do deviateho byt v klude a lezat. ja len dufam, ze teraz dalsie bude v poriadku lebo si neviem predstavit ze by som mala lezat. syncek este ani nechodi. musime to zvladnut do roka. stavia sa na nohy, tak nech nam uz chodi, nech ho zbytocne nemusim nosit po rukach a presilovat sa. som strasne prcitlivela osoba. proste si vsetko stale planujem a odrazu prislo toto. ale ked pozriem na maleho, tak sa tesim, ze bude druhy taky anjelicek rozkosny. a verim, ze sa to zmeni moje citove rozpolozenie behom par dni si zvyknem na myslienku, ze budeme mat dve deticky. a ako hovorim, aspon nam to zbehne pri detickach. takze najom mame vyplateny do marca, takze dovtedy si musime najst prijatelny dvojizbovy byt - ale zas len najom, lebo na kupu noveho nemame este dost penazi. nevadi. v tom nevidim problem
😉
inak co dnes robite? tu na vychode je celkom pekne. aj by som s malym niekam vyrazila, trebars ku svokre sa sankovat 🙂

a este jedna vec ma trapi. oznamili sme to svokre, tesila sa velmi. oznamila som to svojej mame telefonicky, ani sa netesila, len ze co budem robit, ked ani byt nemame a take veci... 😖 takze aj to ma este trochu trapi. v sobotu pridu k nam na oslavu menin svokrovci a moji rodicia. to zas bude debata....vobec sa netesim na to. hlavne na mojho otca argumenty. ale co uz 😒
pekny den vam zelam a piste, budem len rada. je to prepacte super, ze niesom v tom sama 😀 😲 😅

jaduska
8. jan 2009

kaskaya, si priamo z Vranova? Moji svokrovci tam bývajú 🙂 U nás je tiež pekne....

Inak, čo sa týka toho plánovania, ja som sa konečne nakopla, že idem niečo urobiť so svojím životom, preto som si dala prihlášku na VŠ, aby som mohla zmeniť zamestnanie a nemusela od detí dochádzať. No a v septembri som bola na zápis a dva dni na to som zistila, že som tehotná...Poviem vám, boli to hrozne ťažké dní pre mňa - v podstate som si vyberala medzi školou a bábom, ale nakoniec ma presvedčili dve bývalé spolužiačky, ktoré tak isto študujú a narodili sa im bábätká....Len mňa desí to, že si to nebudem vedieť s troma deťmi zorganizovať - najstaršia už pôjde od septembra do školy, mladšia je živel, ktorého nikto neustráži, no a k tomu malé bábo....Bábo, kým nebude chodiť, tak mi ho postráži aj otec, ale ako budeme ráno stíhať na čas do školy - no, bude to perné. Teraz to je ešte v pohodke, do škôlky môžeme aj meškať, ale do školy asi ťažko....
Ale som sa rozhodla, že to začnem riešiť, až keď v tej situácii budem....
Kaskaya a reakcie rodičov sa neboj, možno budeš nakoniec prekvapená 😉 U nás to bolo tak podobne, manželovi rodičia by pristali, aj keby sme 15 detí mali, moji sú väčší realisti

wali
8. jan 2009

lyongirl - to je moja jedina utecha, ze sa deti vyhraju spolu, ked bude medzi nimi taky maly odstup. dalsie pozitivum som este nenasla. snad len, ze to tak ma byt.
jaduska - no dufam, ze toto druhe babo nebude take zive, ako Jakub. inak neviem, neviem... zatial mam teho v pohode, ale som viac-menej na zaciatku, takze ake bude babo v brusku, ci sa bude viac vrtiet, alebo bude kludne, sa uvidi.
kaskya - asi mas komplikovanejsiu situaciu, kedze ti maly este nechodi a aj s tym priestorom (to mame trochu podobne, budeme musiet rychlo poprerabat, aby sme sa vobec pomestili). no a teraz som docitala este o reakcii tvojej mamy - takmer podobne u nas. sice nie az tak tragicky a ani to moc nerozobera, ale tiez povedala, ze je to skoro, ze to bude tazke. proste vystihla sice moje pocity, ale potrebujem teraz pocut radsej tie reci, ze to je malina a pod. aj ked niekedy nechcem pocut ani to 😝

cerkris
8. jan 2009

ahoj tak ja som otehotnela aj druhý krát plánovane, ale tiež to nie je také ako ked som otehotnela prvý krát, už nesledujem všetky veci, ktoré sa so mnou dejú, ale myslím si, že je to normálne ked už máte doma jedneého alebo aj dvoch krpcov.preto by sme sa nemali na seba hnevať, že sa na daľšie dieťa netešíme, je to voči nemu trošku nefér, ale myslím , že po pôrode sa to vynahradí, ked chvíľku určite budeme zanedbávať prvorodené deti.

lyongirl
8. jan 2009

ahojte, ja som dnes od rána upratovala a varila, spratávala vianočné ozdoby a tak a stále hučala po malom, lebo všetko vyťahoval a len čo som niečo upratala, tak to nanovo vytiahol a proste mi to liezlo všetko na nervy a stále soml en kričala. Teraz mi to je ľúto a čo bude, keď budú drobci dvaja...? Išlo ma poraziť pri jednom, no neviem, mám obavy, asi sa bude upratovať spoločne s manželom, keď bude doma, ináč to nevidím....

Bytovú otázku riešime aj my, síce máme 2-izbový byt, ako som písala, ale malinký, bez balkóna a už teraz sa dosť tlačíme. Sú to síce 2 izby, čo je výhoda, ale v tej jednej sú len postele, nič iné, lebo sa tam nič nezmestí....ani skrine, ani veci nemám kam poriadne dať, chodba je zaprataná káričkou a obývačka tiež plná, nie je sa kde hýbať...

a bábo som plánovala tiež tak s 5 ročným odstupom, že keď by išiel malý do školy....

kaskya - môj malý síce bude mať 2 roky a chodí sám, ale na prechádzkach toho moc nenachodí, berieme so sebou káričku, pretože ak by nevládal, tak ja ho neunesiem, no a keď už máme tú káričku, tak malý si po chvíľke povie HAČ a potom sa vozí, tak tiež riešim, čo bude, keď sa narodí bábo, ako pôjdeme von. Mňa nebaví sa motať iba popri činžiaku, mám rada prechádzky, poprípade to vyriešime asi nejakým pieskoviskom, že Alex sa tam bude hrať a ja s bábom v kočíku sedieť na lavičke.

No a u nás rodina bola tiež prekvapená, síce naši to zobrali úplne v poho/my sme boli totiž 4 deti a tiež dosť po sebe/, ale u manželovej rodiny sa mi zdalo, že sú dosť prekvapení a nechápu, že tak skoro a ako sa to mohlo stať.Neviem, možno je to len môj pocit, ale bolo to vtedy také čudné, že ani vlastne neviem, čo si mysleli....

mercy
8. jan 2009

Jéj, no trošku vás poteším kočky🙂Ja som otehotnela plánovane-budeme mať rozdiel 2 roky 9mesiacov, bývať máme kde,ale nemáme auto a týmto pádom do konca mojej druhej MD ani mať nebudeme.Vláčim malého do škôlky a zo škôlky dvomi busmi, v 20 tt som z toho dostal kontrakcie ☹ neviem ani v ktorom som týždni, encche sa mi chodiť na vyšetrenia, som unavenýá jak ďas,alebo malý chytil obdobie vzdoru-neje, nespí, vykrikuje po nociach a mne sa teraz zdá, že keby som mala to malé v jeho dvoch rokoch bolo by to lepšie 😝

mercy
8. jan 2009

Som inak veľmi rada, že tu taká téma je, mali by sme sa trošku podporovať 😉

lucinka1104
8. jan 2009

baby v teme mama oco rodina je tema druhé tehu rýchlo po prvom a atm baby píšu že prvý rok je o držku,ale potom je to už ok ja by som zase chcela do roka znova otehotnieť najradčšej v lete gratulujem k tehu a nebojte sa zvládnete to deti chodia do bruška vtedy keď majú, takže to takto malo byť .

kaskya
autor
8. jan 2009

Lucinka! my mame tiez lukaska a v podobnom termine.
mercy, tak na to obdobie vzdoru som vobec nemyslela. vidis, a uz je tu iny uhol pohladu. s tym autom by bolo vsetko vyriesene. kurnik fakt sa to neda? ani nejake starsie?
ja som sa dnes bola s lukaskom sankovat, bolo super a teraz nevladzem pomaly ani stat na nohach. co bude ked budem v takom sedmom-osmom mesiaci? o deviatom ani nehovorim :D to uz budem len fucat a lezat :D
aj prsia mi uz narastli trocha... dalsia vyhoda 😀 , lebo po kojeni sa mi zmensili 😠
aj my sme stromcek odzdobovali a pratali vianocne ozdoby.

co ste dnes robili?

lyongirl
9. jan 2009

kaskya - tak ja fučím už teraz a niektoré veci nemôžem ani robiť, také umývanie vane, alebo kúpanie drobca robí už manžel, lebo by som asi porodila 😝 a čo bude ešte do 40tt? Už teraz si hovorím, že by som to mala radšej za sebou.

janula203
9. jan 2009

ahojky dievcata, ja uz teda mam tehotenstvo druhe aj porod za sebou...
Ale chcem vas len podporit, ze ta unava isto casom prejde...podla vlastnej skusenosti som sa az do 8.mesiaca chmolila kde tam, nevladala som....pripadala som si ako prerasteny mamut, do vsetkeho som vrazala...no hroza, uz som sa len modlila, aby som porodila co najskor...
A to este trampoty s dcerkou, musela na infekcne....no a potom, kratko po 8 mesiaci tehotenstva prisla na mna ulava, zarzu velka energia a sila....dokonca som bola aj dva razy na kolieskovych korculiach, a v 9.mes. raz....ale to uz ma vsetko bolelo, a to uz sa mi nechcelo ani rodit....napokon sa malicky velmi nepoponahlal, rodila som 2 tyzdne po termine.... :o)))
Tak sa drzkajte, a nebojte....zvladnete to.....

mercy
9. jan 2009

Kaskya, to by si musela poznať môjho muža.On bude mať len také auto,aké chce a iné nie.To je škoda reči🙂Ale zase máme dom so záhradou, v lete bude aj bazén...Všetko sa naraz nedá🙂Môj syn sa ma opýtal,či má bábätko v brušku pyžamko🙂,keď tam spinká 😀 Včera bol úplne zaltý, dokonca sa večer poriadne najedol a spal celú noc 🙂
Janula, ja mám toto tehotenstvo tiež také.Ke´d som bola v 10tt, šla som s malým do nemocky na infekčné s podkožným krvácaním a podozrením na leukémiu alebo všetky možné vírusy 😝 Potom mal môj muž takú angínu že až -trvala skoro mesiac, nezaberali lieky, potom si moja svokra ,ktorá mi sem tam pomohla s malým zlomila ruku...Ja som ale doteraz neochorela a verím, že toto bude veľký bojovník-je to také dieťa napriek všetkému..Len v tom 20 tt to bolo održku-bála som sa, že potratím,ale našťastie som sa nezačala vôbec otvárať,hoci som mala riadne sťahy brucha.Doktor mi povedal na príjme-dobre, že vás váš lekár poslal.Dnes sme tu mali pani v takom týždni ako vy.Prišla až po dvoch dňoch kontrakcií otvorená na päť prstov, už sme nič nemohli robiť ☹

wali
9. jan 2009

mercy, ale zavidim aspom to, ze mozes maleho dat do skolky. tu nikde nechcu brat skorej ako od 3 rokov, takze... 😖 preto som chcela ten 3-rocny odstup.
no kaskya, ja este nefucim, som este len na konci 3-tieho mesiaca, zato som nestastna, ze mam uz teraz take brucho, ako som mala pri Jakubovi v piatom mesiaci!! nechcem vidiet, ake brusisko mi to do konca narastie!!! 🙄 prsia uz tiez mam take, ze hadam aj zajtra by som mohla kojit, nechapem preco sa tak zvacsujem? haaa???

mercy
9. jan 2009

Wali, áno,ale len do súkromnej za 11 400 Sk 😒

wali
9. jan 2009

mercy, no je to palka, na to by sme zrejme nemali... takze tak ci tak, je to jedno, kedze to nemusim ani zvazovat 😅 to by sme si mohli dovolit len za predpokladu, ze by som sla spat do prace, ale urcite nie s tym, ze by som bola doma s druhym mimcom. no clovek si veru asi nevyberie a nakoniec je rad, ze ma tu svoju situaciu.

mercy
9. jan 2009

Ja dúfam, že od septembra už pôjde do normálnej škôlky za normálnu cenu 😝

kaskya
autor
9. jan 2009

čaute! no super! ja som dnes bola u gynekologa, potvrdene tehotenstvo 😀 . este nebolo vidno nic, len zltkovy vacok. o dva tyzdne idem na kontrolu. uz na mna dolahlo viac radosti ako starostiii. konecne.
len nech sme zdravi a nech tehotenstvo bude bez komplikacii.
zajtra oslavujeme meniny, pridu nasi, som zvedava na ich reakcie. uz o tom vedia, ale chcem vediet ako to vezmu. pisala som vyssie ohladom mojich rodicov... 🙄
mercy ten domcek so zahradou a bazenom by som brala aj ja. to je super pre deti 😵
janulka na tych kolieskovych korculiach som sa pobavila, no keby som ta tak stretla na ulici tak by som nechapala 😀 😀
tie co ste v pokrocilom stadiu tehotenstva zvladnite to, uz vam nechyba vela. rodit v marci aprili je uplne super, aspon budete chodit na prechadzky v jari a v lete, uplne idealne. mne to vychadza niekedy koncom septembra. este presne neviem...
pekny vecer zelam vsetkym 😉

lucinka1104
9. jan 2009

kaskya super som rada, že sa už viac tešíš uvidíš, že sa aj budeš, uplne ťa chápem, pocity čo máš sú normálne a namieste!!!!!
Hej krásne mená majú naši chlapci.... 😀 V apríly rodiť je veru fakt super preto by som aj chcela otehotniť zase v lete

lyongirl
10. jan 2009

veru, rodiť v apríli je super, mne sa to asi podarí druhý krát 😀 , je to super mať bábatko na jar

kaskya
autor
11. jan 2009

ahojte babky! tak vcerajsia oslava menin bola uplne super! necakala som to. nasi boli uplne super a tesia sa na dalsie babatko. pomozu nam aj s hladanim bytu. tak som rada 🙂
no ale hormony biju do hlavy a moje reakcie su niekedy alebo vacsinou zle. som precitlivela, vsetko mi vadi, neumyty riad, pohodena bunda... otraaaaaaas uz to zacina. to iste som mala aj pri prvom tehu, chudak moj manzel. bude musiet byt veeeelmi trpezlivy 😒

lyongirl
11. jan 2009

tak to je super, že oslava sa vydarila a vaši to zobrali v pohode, neboj, všetko zvládnete a povedz manželovi, že bude musieť byť trpezlivý len 9 mesiacov, môj muž to má denno-denne, lebo mne vadí stále neumytý riad, pohodená vec a bordel a neviem si pomôcť, ale stále mu to vyhadzujem na oči, tak mu povedz, že on patrí medzi tých šťastných.... 😀

lucinka1104
11. jan 2009

lyon ja som ako ty len ja mu to až tak často na oči nevyhadzujem len všetok voľný čas upratujem alebo koníkujem 😒

kaskya super teším sa stebou, že to takto dopadlo a manželík si bude musieť teraZ NA ZMENY nálad opäť zvyknúť, veď to stojí za to 🙂 a inak ty ešťe kojíš?

lyongirl
11. jan 2009

lucinka - no nie je to zas denno-denne, ale je to dosť často 😀 , jednoducho keď vidím, ako príde domov, vyloží nohy na stôl, zapne TV a nič ho nezaujíma...., alebo ráno vstane, urobí si raňajky, vyloží nohy na stôl, zapne TV a zas to isté...., ale to je málo kedy, lebo on je skoro každý deň v robote
no a všetka robota je na mne, ja nehovorím, som doma, mám na to čas, ale jednoducho ma nebaví skoro každý deň vysávať a robiť dokola to isté a čo on po zemi nechodí? Alebo sa nesprchuje a neumýva v umývadle a nechodí na záchod? Jednoducho vadí mi, ak používa vaňu, umývadlo, záchod a umyje to len vtedy, keď sa začnem rozčulovať...., ale zas niekedy sám od seba ožehlí a kúpe malého, nakoľko ja už s bruchom nevládzem, ale tiež mu musím povedať, že dnes kúpe, lebo kúpeme každý 2 deň a on zabúda.

kaskya
autor
12. jan 2009

lucinka ja uz nekojim. do tretieho mesiaca som kojila, ale malemu to nerobilo dobre, nakolko mi nikto nepovedal, ze kravske mlieko nemam pit ked kojim. kazdy mi vravel, ze ho mam pit, doktorky, sestricky... no a maleho bolelo brusko a to velmi. stopla som to, dala som mu nutrilon a zo dna na den sme videli na malom velku ulavu.... pri druhom babatku ziadne kravske mlieko nevypijema a dufam ze budem kojit aspon tych osme mesiacov.
lyongirl !!! my mame takych istych manzelov! telka, vylozene nohy, casopis, pohodaaaa. a este milacik urobis mi to a to na veceru...atd atd. a az ked mu nieco poviem, ze by mohol pohnut zadkom tak az vtedy to urobi 😖
a myslim, ze sa to nejak ani nezmeni s nim.
ja som mu slubila, ze sa budem kontrolovat s mojimi naladami, lebo som fakt niekedy dost neprijemna a to som len na zaciatku. tak musim sa kontrolovat. zacala som vcera, som zvedava dokedy mi to vydrzi 😀