Neustále hádky so silne nábožensky založenou sestrou

morningcoffee1
15. júl 2017

Mam sestru, ktora je velmi nabozensky zalozena, a svoju vieru berie velmi poctivo. Az tak, ze si kladie za povinnost hovorit ludom okolo, ze neziju podla nauky cirkvi. Vratane mna. My sme mali velakrat hadky v rodine napr preto, ze za slobodna som napriklad prespala u kamarata.... A to sa nesmie. Ja som clovek, ktory si povie svoj nazor, napriklad, ze aj homosexuali maju pravo byt stastni ale tam je prave problem. Jej sa neda oponovat, lebo hned prejde do utoku. A ja sa potom uz len branim. Z minuleho spolocneho stretnutia napriklad odisla z placom, a zacala ma potom psychicky vydierat. Rodina mi radi, aby som sa vyhybala rozhovoru s nou o kontroverznych temach. Nebudem sa tu nejako rozpisovat, ale poviem jeden priklad. Jej syn a teda moj synovec dlho vahal so svadbou. Sestra ho nakoniec sama prihlasila na predmanzelsku nauku, a teda musela byt svadba. Lebo vraj po tak dlhej dobe chodenia su podla nej len dve moznosti, zobrat sa alebo rozist.. Ja som mala zase raz iny nazor, co ju samozrejme nahnevalo. A vysledok je taky, ze synovec sa po dvoch rokoch rozvadza, na svoju manzelku uz nepovie jedno pekne slovo. Sestra je z toho v depresiach, a je este neprijemnejsia ako bola . (Rozvody vzdy odsudzovala). Ja si teraz musim davat pozor na kazde jedno slovicko co poviem, aby zase nevybuchla. Ona sa velmi chce so mnou stretavat, lebo inak nema velmi s kym, a ja jej chcem pomoct. Na druhej strane mi ale vadi, ze pri nej nemozem byt sama sebou, bez toho aby nebolo dusno. Poznate nejaku taktiku ako vyjst s niekym s takou povahou?

morningcoffee1
autor
18. júl 2017

@admet Knaz je v pohode. Ona si dohovorit neda. Na smrt by sa urazila.

admet
18. júl 2017

@morningcoffee1 nevieš, mozno to pomôže...