Nezodpovední chlapi

suzana121
11. jan 2008

cista pravda sama viem ake to je ked zena ostane tehotna a rozhodne sa pre svoje babetko skonci vecinou ako ta najhorsia tez som musela prekonat tazke chvile ale teraz sa uz tesim az pride moje babetko na svet .tu je jeden clanok ktori je uplne pravdivi Život je ťažký. Naozaj ťažký a rána bývajú chladné. Bez objatia, bez opory, ozajstného pochopenia, sa kráča ťažko. Veľmi ťažko. Takéto deti sa zvyknú zakopnúť, padať a sťahujú aj druhých ľudí do priepasti beznádeje.

Keď som čítala článok o odvrhnutých deťoch, tak som plakala. Myslím si, že je to prirodzená reakcia. Každý asi reval. Teda slabšie povahy, hoci sa považujem za silnú povahu, možno plakali tí, ktorí vedia aké to je – byť na svete sám. Túžila som všetky tie detičky z fotiek zobrať do náručia. Objať ich, utešiť, pohladiť. Povedať im: „Nebojte sa. Nie ste samé. Ja vám dám tú trošku lásky, ktorá vám odopreli!“

Ale asi je šialené takto uvažovať. Sú len kvapkou v mori. Nikdy nebudem môcť pomôcť, poláskať všetky. Nemám na to podmienky, ani prostriedky. Nie som princezná Diana, Angelina Jolie ani nepracujem pre neziskové organizácie, či červený kríž. Preto som vkráčala do izby, kde spinkal môj syn. Chytila som ho za ručičky a tíško som pri ňom plakala: „Ja ti objatie nikdy neodopriem. Vždy tu budem pre teba. Naozaj vždy. Nedám sa zlomiť. Budem za nás bojovať. Za naše šťastie a lepší život.“

Ak žena „dá“ mužovi, tak je k.rva. Teda nie vždy. Ak žena spí s mužom, neotehotnie.. je všetko v poriadku. Prihliada sa na to, veď to robia všetci. Ak však žena otehotnie, nastáva problém. Ak ide na potrat, tak ju spoločnosť odsudzuje a vylepuje „rozfláknuté decká“ po meste. A ak žena opustí svoje dieťa - je to tragédia. Spoločnosť by ju najradšej ukameňovala. Zniesla zo sveta. Je to skrátka k.rva, ktorá sa v.jebala na vlastné dieťa a teraz sa štát z daní poctivých občanov, musí o to dieťa postarať. Toto je realita.

A čo je potom muž, ktorý sa vykašle na ženu a dieťa? To už spoločnosť nerieši. Veď je to takmer „ bežné “, či nie? Najľahšie riešenie je utiecť. Na niečo sa vyhovoriť, ľutovať? A to už ponechávam na fantáziu každého jedinca osobitne. Že on tú ženu nechce, nie je pripravený na vzťah, je príliš mladý, sprostý, študuje.. prečo ona vlastne otehotnela? Nespravila to náhodou naschvál! Veď on je obeť! Chudáčik. Ona ho dokonca znásilnila (zviedla), lebo viete koľko dnes chodí po svete žien, ktoré nestoja o nič iné, len mať dieťa s...

Nuž a muž, ktorý bol "obeťou", má viac možností. Možno je žena na toľko inteligentná, že podstúpi interrupciu. Alebo dieťa porodí a rozhodne sa ho neopustiť, nedať na adopciu, ale byť slobodnou mamičkou. V tom prípade môže byť hrdá a „vysrať“ sa na muža a nebude chcieť od neho žiadnu podporu. Veď na čo aj? Má už aj tak dosť problémov sama so sebou a s malým stvorením, nie to sa ešte naháňať po súdoch a žobrať o alimenty. Keď sa o nich nezaujíma teraz, asi sa už nebude nikdy. Zmieri sa s tým a zbaví sa ho. Ona áno.

Môže však nastať možnosť druhá. Zažiada o výživné, poprípade uznanie otcovstva, čo muža motivuje aspoň k čiastočnej zodpovednosti a je tu nádej, že raz sa možno o to malé bude zaujímať. Bude ho ľúbiť? Starať sa? Alebo aspoň navštevovať? Kto vie.. Možno ho to motivuje ešte k väčšej rezignácií. Zaplatí, zanadáva, poľutuje sa a bude žiť ďalej, len sám pre seba.

A prečo to tu vlastne vypisujem? Pre smutné oči a nezodpovedané otázky.

Vy muži, ktorí opúšťate vlastné deti. Viete aké je to vyrastať bez otca? Bez svojho otca? Lebo to dieťa Vás bude vždy potrebovať. Naozaj vždy. Len Vás a nikto ho, nikdy nenahradí. Chcete mu naozaj odoprieť to najprirodzenejšie: Vašu lásku, pozornosť, pár minút času, pohladenie? Žiada to dieťa, VAŠE dieťa, vaša krv, vaše bunky, vaše gény, tak veľa? Chce vás ľúbiť, chce sa od vás učiť, chce sa vám zdôverovať, chce aby ste mu boli vzorom. Čo je krajšie ako keď vás niekto chce. Niekto o vás stojí? Niekto na vás myslí? Chcete byť sám? Bez toho aby na vás niekto myslel? A to chcete byt mŕtvy, či čo?

Ospravedlniť si svoju pohodlnosť je veľmi ľahké. Umlčať svedomie pre niektorých tiež. Ale žiť s pocitom, že ste sa narodili zbytočne, je hrozné.

A vám je úplne jedno, že na svete sa pohybuje kopa vašich buniek, ktorá sa cíti hrozne, len preto, že vy ste ju opustili? Len preto? Len preto, že nepozná váš pohľad?

Vaše dieťa bude vyrastať asi takto:

Jeho matka si môže nájsť iného muža. Je to prirodzené. Nikto predsa nechce byť sám po celý život. Lenže ako sa bude ten muž správať k vášmu potomkovi? K vašej krvi? Môže ho mlátiť. To je bežné. Môže sa mu snažiť byť otcom. Aj to je možné. Záleží to od inteligencie toho jedinca, matky, ale aj od vás. Hoci si myslíte, že ste mimo hry – NIE STE! Stále hráte pri tom istom stole, s tými to ľuďmi, hoci žijete úplne inde. Vaše bunky majú karty a zastupujú aj vás a vždy budú.

Preto ak potrebujete návod : Je pri vašom dieťati iný muž? Choďte to skontrolovať. Naznačte mu svojou prítomnosťou, že ste tu, že to dieťa je vaše a ak mu niekto ublíži, tak mu to spočítate. Ale taktiež si na neho nenárokujte. Nebuďte egoista. Ublížite len svojim bunkám. Opustili ste ho. Nechcete žiť s jeho matkou, nechcete sa o neho starať. No vždy to bude vaše dieťa. A aj keď vám povie hocičo, vždy vás bude chcieť ľúbiť. Naozaj vždy.

Možno jeho matka ostane sama. Možno vás veľmi ľúbila a je pre ňu veľmi ťažké nadviazať nový vzťah. Možno to skúšala a nedarilo sa a možno len nechce. V tom prípade vás potrebuje potomok ešte viac. Nepozná iný mužský vzor a mal by poznať. Možno má strýka, deda, maminho naj kamaráta, ale otec je otec. A možno naozaj nemá nikoho. Aj na to ste pomysleli? Veď dedo môže byť ťažko chorý, strýko môže byť ženatý s troma deťmi a ženou, čo ho stále potrebuje a kamaráti si budujú kariéru v zahraničí... Otec by tu mal byť pre dieťa.

Dievča bude potrebovať vaše rady ako nenaletieť takému somárovi ako ste vy a chlapec bude potrebovať dodať odvahu. Naučte ho vymieňať žiarovku, alebo hrať futbal. Vám to zaberie trochu času a jemu zanechá spomienky na celý život: „Niekto ma mal rád, venoval mi čas.“

A možno niekomu pomôže: Veci, po ktorých túži dieťa bez otca. Teda ja som po nich túžila, ale z vlastnej skúsenosti viem, že je veľa detí bez otca a chce to isté, čo som chcela ja:

„Blahoželanie k narodeninám.“ – je to spôsob ako mu naznačíte, že viete kedy sa narodilo a že jeho existencia mala - má zmyslel.

„Naučiť nejaký šport“ – bicyklovať, hrať tenis, šoférovať, plávať, nintendo???.. V skratke niečo, na čo nikdy nezabudne. Nejaký motorický pohyb, ktorý sa nedá zničiť a bude mu vás pripomínať. To ma naučil môj otec – má ma rád – niekto ma má rád - môj život má zmysel.

„Ísť na výlet“ - navštíviť spolu dajaké neznáme miesto, ktoré by mu pripomínalo vašu osobu a už ma to tu prestáva baviť stále dookola vypisovať, ale snáď ste pochopili – tam ma zobral môj otec – má ma rád...

„Tešte sa z jeho úspechov“ - ak tancuje balet a vás ten balet nebaví a možno vás to aj strápňuje, premôžte sa a choďte na to vystúpenie. Zatlieskajte mu. Je to veľmi dôležité podporiť ho v takejto chvíli. (Tanec asi zdedilo po matke a nie po vás. No možno ho k tomu viedla a vaše gény – hokejistu – boli potlačené. Už vidíte dôsledky vášho konania? Ale nezúfate. Môžete si majstrovstvá pozrieť v telke. Spolu, s colou a chipsami a budete sa cítiť dobre. Obaja.)

A nakoniec mu povedzte, že ho ĽÚBITE. To je asi najdôležitejšie. Ale ak to má byť LEN slovo s dajakým drahým darčekom v taške, tak mu radšej ani nedávajte. Dieťa potrebuje lásku cítiť, (aj počuť samozrejme) ale najprv cítiť - vidieť skutky. Aj darček je super. Bude mu vás pripomínať. Ale hračka zovšednie, zdeformuje sa, zničí, možno aj zahodí... Spomienky nikdy nevyblednú.

Pocit, ktorý mu zanecháte, ho bude sprevádzať celý život.

Ak si vravíte: „Už je neskoro. Premárnil som svoju šancu.“ Hlúposť!!! Nikdy nie je neskoro! Na lásku určite nie. Aj keď je vaše dieťa dospelé. Vždy existuje možnosť ako mu pomôcť. A aj sebe.

Ak si vravíte: „Bezo mňa mu bude lepšie“ Ptákovina na n- tu!!! Nikdy mu nebude bez vás dobre! Vždy vás bude potrebovať, aj keď to nikdy nevysloví nahlas.

...možno ak ste psychopat, nájomný vrah, zabijak, sebecké hovädo, pedofil, tyran, či iný psychicky zdeformovaný jedinec, ale pochybujem, že ním ste. No ak si to tu teraz čítate a zaškrtáte si vlastnosti ako sudoku, tak potom máte pravdu. Bez vás mu bude naozaj lepšie.

Ja si, ale myslím že ste len jedno veľké, sebecké, rozmaznané, ľahkovážne tela, ktoré sa len rado ľutuje. Možno ste citlivý, v podstate dobrý človek, ale často krát zmätený. Neviete kam stupiť a najradšej by ste sa nechali viesť za ručičku. Máte veľa problémov a rád vyhľadávate bočné - jednoduchšie cestičky. Možno ste prvotriedny alibista... Ale jedna vaša malá "chybička" môže niekomu zničiť celý život.

Ale pravda je taká, že opustiť dieťa, je tá najväčšia hlúposť akú môžete urobiť. Ono si vás to nájde. Raz určite. Teraz ste si síce zvolili jednoduchšiu cestu. Staráte sa len sám o seba, ale myslíte si, že na tejto ceste nenarazíte na problémy? Nebudete sa musieť rozhodovať? Bude to stokrát ťažšie ako teraz. To mi verte. A ak si aj raz založíte rodinu, budete viesť poctivý, rodinný život s inou ženou, inými deťmi.. To je síce pekné, ale zlé body vám to nevynuluje a svedomie nevyčistí. Ono si vás to nájde.

Byť rodičom je šanca ako sa stať lepším človekom. Aj keď to príde priskoro, aj keď na to nie ste pripravený. Zvládnete to, len musíte chcieť. Chcieť byť lepším človekom a nie zajacom, ktorý sklopí uši a tvári sa, že nepočuje.

Nezabúdajte, že byť otcom je úžasné J

alica147
11. jan 2009

no to ti verím a aké možnosti máš?okrem tej že s ním zostaneš...

myskapipiska
11. jan 2009

moznosti? no chcem rozvod, ale teraz to ucite nepojde, keby som mala aspon nejakeho priatela, kt. by ma podporil, ze by som neostala sama po rozvode

alica147
11. jan 2009

no to hej 😖

mirka414
11. jan 2009

miskapipiska a ako sa stavia k dlhom?vraveli ste o peniazoch,kolko ti ma asi posielat?

myskapipiska
11. jan 2009

no co uz narobim, nejako to musim zvladnut, uvidime jak sa bude chovat, ked sa maly narodi, uz aby to bolo, lebo ma vsetko boli,

alica147
11. jan 2009

ved to máš už za pár,tak nech vám to dobre dopadne ,no nechcem ti brať iluzie ale moc sa na to nespoliehaj že sa zmení ked je raz niekto nezodpovedný...

myskapipiska
11. jan 2009

no hej, dik, ani ja neverim, ze sa zmeni, ked uz sa doteraz nezmenil, no co uz zabijem ho? aj ked uz aj nad tym som rozmyslala 😀 nejaky ten jed do jedla, a este mu zalozit poistku aspon na dva miliony a hned by mi bolo lepsie 😀 len srandujem

alica147
11. jan 2009

ved jasne 😀 😀 😀 😀 lučim sa dobru noc idem drichmať ráno vstávam do práce ☹ 😝

myskapipiska
11. jan 2009

do prace? pri polrocnom babatku? teeeda, no bez. dobru

alica147
12. jan 2009

myska hej,bohužial,máme hypoteku a požičku,mesačne splátky 10tisíc a kde je ešte ostatné takže 4700či kolko je ten rodič príspevok je pluvanec,je to ťažké ale nemáme na výber a su aj horšie veci na svete 😖

myskapipiska
15. jan 2009

alica to verim, z jedneho platu je tazko vyzit, moj rodicovsky + este dalsie 3 tisicky, idu a splatky, je to tazke, ja by som tiez chcela nejaku pracu na doma

barny
15. jan 2009

myskapipiska a ten tvoj manzel je v UK sam a ty si doma? ja sa len tak pytam, zila som 3 roky v Londyne a neverila by som mu keby tam bol sam, dufam ti aspon peniaze bude posielat

alica147
17. jan 2009

myska srrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrdečne gratulujeeeeeeeeeeem a želám hlavne zdravie tebe aj bábenku 😵 😵 😵 😵

sonja3k
17. jan 2009

ahojte,nielen otcovia sú taký,aj "matky" sa vykašlú často na svoje deti,ale to sa berie inak,viem že je tažké vychovat dieta sama ale dá sa to,viem o čom hovorím,tiež som syna vychovala sama a dá sa to zvládnut,ale je to dost tažké,si otec aj mama v jednom,ale o potom je to dobrý pocit,že si to zvládla sama

mirka414
17. jan 2009

myskapipiska gratulujeme 😵 ...

jenny_fer
17. jan 2009

Suzane,naozaj výstižné a pravdivé. Pridávam aj ja moj príbeh,aj ked je trošku iný,ale myslím že má niečo k tejto téme...
Ahojte baby, no naši rodičia sa rozviedli ked som mala 7rokov a brat 5rokov, moj otec vela pil a už to bolo neznesitelne tak mama od neho doslova ušla s nami. Z prace chodil rovno do krčmy a z krčmy po záverečnej,a ked prišiel,my sme spali,on začal trieskat, raz aj kladivom začal buchat do steny vo vedlajšej izbe,doteraz neviem prečo... moj otec neni zly človek,lubim ho,stretavam sa s nim aj dnes, ale ťažko sa to vysvetluje,ale ja viem,že je alkoholik. Každy den musi mat minimalne nejake tie piva a často aj slivovicu,najme cez vikendy, ako samozrejmost pred obedom,a aj k večeru.. proste alkohol meni ludí ale pri nom si nepomožeme.. má ženu s ktorou ma 7ročnú dcéru,ale stará sa o nich, snaží sa,ale proste ten alkohol si nedokáže odopriet. Keby nebol alkohol na svete, moj otec by bol skvely človek,o tom nepochybujem. V pravom slovazmysle nemožem povedat že som mala otca, pretože aj ked si nas zobral v nedelu poobede, zobral nas do cukrarne, objednal nam zakusky a vždy povedal že musi ist na zachod oproti do krčmy..a vždy sme museli prist za nim pretože tam sedel pri pive.. je to smutne ako dokaže alkohol človeka zmenit.. ja mam ale velké štastie že mam dobreho manžela ktory nepije, teda to pivko ano, ale ked ho nema tak mu nechyba.. on si vypije len príležitoste,a velmi si to na nom cenim že ked aj pije tak si vie povedat kedy ma dost... my sme spolu chodili 3mesiace a tak sme boli zamilovany že sme sa rozhodli splodit potomka..mame krasnu malu dcerku a sme štastný..len dúfam že nam to vydrží, on je z dobrej rodiny,u nich sa nikto nerozvadza. V našej su 3rozvody. Naozaj vás baby obdivujem ako to zvládate sami, aj ked aj ja som v podstate sama, moj muž chodí von na 4týždne a príde domov na týžden,ale príde a viem že ho mam. Neviem si predstavit život bez neho, fakt sklánam velkú poklonu pred vami mamičkami ktoré ste ostali sami s bábetkami, ale ani ja by som nikdy nedokazala ist na potrat,aj keby som mala ostat sama...ale to sa mi teraz lahko hovori ja viem.. ale moj muž by sa so mnou rozviedol keby som išla na potrat. On nemá rád tie veci a zbožnuje deti a viem že je jeden z mála.... Dakujem ak ste si to prečítali,trošku sa mi ulavilo,lebo nerada rozprávam o týchto veciach a takto je to predsalen lahšie..
Mamičky nech sa vám darí a vela zdravia a lásky pre Vaše detičky... 🙂
ps: čo je so Suzanne?

suzana121
autor
3. mar 2009

Ahojte no konečne mam čas !Maly mnel menši zdrav problemi ale uz ok bylo na čase!Doslo aj na naseho otecka 😀 😀 😀 😀 Ale za malim vcera byl 1 krat ma sa knemu asi ho kuse svedomi a dobre!A vy sa mate jak co nove?jenny_ferPoznam to a vym jake to je az moc dobre!Ako sa mas?

mirka414
3. mar 2009

suzana121 ved uvidis ako moc ho to svedomie kuse 😀 ako sa choval k malemu a ako k tebe?

suzana121
autor
3. mar 2009

K malemu zasne este odedveri zanim utekal aby mu dal pusu na rozlucenu 🙂 A potom dal pusu aj mne vraj mi povi na co dosel co chce a ze mi napise jak dopadel v praci nevim co si mam uz o tem myslet?Ako sa mas?

mirka414
3. mar 2009

suzana121 mozno hopohlo ak uvidel to krasne male stvorenie.mozno vas to da dokopy.my sa mame nadherne.este tak aby mi vysla praca a mam vsetko stastie sveta.

suzana121
autor
3. mar 2009

To su rada zaslizite si no vydel ho sak uvidime co bude dal 🙂

mirka414
3. mar 2009

teraz som sa trosku zasmiala na prvej strane pises,ze budete mat dievcatko a nakoniec mas chlapa ako buk 😀 .daj tomu cas a uvidis.mozno bude fajn otec,niekedy aj to je super pomoc a mozte fungovat aj tak.

suzana121
autor
3. mar 2009

No uvidim on je jak pocasi 🙂 ale nevadi zivot ide dal no mam syna mnela sem vraj mnet babu ale nevadi hlavne nech je zdravi drobek muj

jv245
31. jan 2010

ahojte, co robit v situacii... Ked muz caka zaroven dieta s 2 zenami... S manzelkou... S milenkou... Odstup deti 2,5 mesiaca... S manzelkou uz ma 1,5 rocneho syna... Su manzelia tri roky... S milenkou je rok... Tvrdil, ze lubil obe... Teraz sa to vsetko prevalilo, manzelka aj jeho rodicia vsetko vedia... Co ma robit muz? Ako sa zachovat k manzelke? Ako k milenke, ktora mu neni lahostajna? Dakujem vopred za nazory...

vivien742
31. jan 2010

jv245 píšeš tochu chaoticky, ale chápem, že to s človekom zamáva ako máločo. V piatok bola na túto tému Súdna sieň. Tam ale muž chcel zostať v manželstve, s tým, že sa samozrejme o dieťa svojej milenky finančne postará.S manželkou mal dvoch synov a čakal s ňou tretie dieťa. bola tam prítomná aj milenka, ktorá bola s ním tiež tehotná. Manželka podala žiadosť o rozvod, s tým, že navrhuje, aby deti périsúdili manželovi, čo ma dosť prekvapilo. Ja by som to teda nedokázala. Moja prvá reakcia bola, že by som to okamžite ukončila a napriek snahe súdu ich dať dokopy, by som s ním už nikdy nechcela žiť. V tom programe to nakoniec skončilo tak, že manželka stiahla žiadosť o rozvod a zostala žiť s manželom. Najprv som ju nechápala, ale keď som dlhšie nad tým rozmýšlala, tak som pochopila. Keby sa s ním rozviedla, zostanú jej tri deti, ktoré bude mať problém uživiť (o výške výživného sa tu radšej nebudem rozpisovať) Manžel by zrejme začal žiť s milenkou a ich spoločným dieťaťom, s jedným by si to užívali, kdež to ona by mala na krku tri deti a malú šancu si niekoho seriózneho nájsť. Keď zostane s manželom, dôvera síce bude navždy narušná, bolesť tu bude, ale bolesť bude cítiť, aj keby sa s ním rozviedla, ale bude zabezpečená a ich tri deti budú mať otca. ( o deti sa ten muž staral príkladne
Takže ja by som to robila tiež tak, ALE!!!!! 1. Ide to len v prípade, že manžel CHCE zostať žiť s manželkou a CHCE prerušiť vzťah s milenkou, čo je samozrejme podmienkou. 2. City musia ísť absolútne bokom. 3. Ako by deti rástli, dve staršie postupne dospeli, AKTÍVNE by som si hľadala iného partnera a "manželovi" to po rokoch vrátila aj s úrokami! 😀 😀

sissi2
31. jan 2010

tak to bolo nadherne,po tom som tuzila cely zivot ja,mne ocko zomrel,ked som bola mala a aj ked nam mamka dala vsetku lasku sveta a vsetko,po com sme tuzili,doteraz mi ocino velmi chyba a dala by som vsetko,za to,aby bol s nami...lebo aj ked mamka mala inych partnerov,nikdy nikto mi ocka nevynahradil a ani nedal ten uzasny pocit,ze som jeho pokladik,jeho laska,jeho princeznicka,chybalo mi a bolelo,led som videla ako sa ockovia mojich spoluziacok s nimi salia,beru ich na vylety a maju svojho ocina,ktory ich nadovsetko lubi....teraz mam 7mes.dcerku a jedine,co som nechcela je,aby vyrastala ako ja...bez ocka..bez toho uzasneho pocitu,bez muzskeho vzoru a lasky...a dopadla som tak,ze nas tato nieje z nasho mesta,ma fin.problemy a vybijal si zlost na nas,tak spolu nezijeme a aj ked mi vola,ako mu chybame,ale nemoze prist,lebo nema na cestu...ale ako ja to neskor vysvetlim malej?tiez nas nechal tak a nestara sa,ci nam nic nechyba a ako vsetko zvladam...berie to za samozrejmost...ved vzdy som sa vedela postarat...len zas mi chyba to,co cely zivot...muzska laska,opora,istota,ze mame niekoho,kto sa o nas postara...no zivot ide dalej...snad sa raz vsetko na dobre obrati...a mozno nie...viem vsak jedno,ze mojej dcerke dam vsetku lasku ssveta..ako mne moja mamka...

jv245
1. feb 2010

vivien742 - dakujem za nazor... ano manzel chce ostat v manzelstve... a k milenke ma postoj, ze najlepsie bude pre dieta dat ho na adopciu? hmm? sebec? opat mysli iba na seba, zbavit sa akejkolvek zodpovednosti, ludskej, ci financnej, hmm?

denka111
3. feb 2010

jv742: neviem ci si manzelka alebo milenka,pises tu v nejakej zahadnej tretej osobe🙂 takze vseobecny nazor: milenka bude vzdy po cely zivot odsudzovana okolim ze rozbila rodinu, jej dieta sa bude za taku matku iba hanbit. A ci je on sebec? Ano,je...ale milenke to istotne vadit nebude...kedze ona nebola o nic mensi sebec ked rozvratila rodinu s malym babom 😝

mywiel
3. feb 2010

jv245 nehnevaj sa ak budem tvrda, ale ty v tejto téme sa odvolavas na nezodpovednost chlapa, lenze ty mas v tom taku istu nezodpovednost ked si zacnes so zenatym chlapom co ma deti a este k tomu s nim otehotnies. Ako si si to predstavovala tvoj zivot? On ti povedal, ze sa rozvadza a bude zit s tebou? Mas v tom rovnaku zasluhu ako on. Mozno tvrdé ale pravdivé, teraz neviem co cakas ze opusti zenu a bude zit s tebou? 😕 🙄

dianka08
3. feb 2010

jv1245, ja si nemyslim, ze by chcel zit s tebou...ved ty budes mat dieta a teda budes mat vela starosti okolo babatka, kedy by si si nasla cas na neho? on si chcel s tebou uzit, nie s tebou zit...ak by chcel s tebou zit, jeho zena by uz nebola jeho manzelkou a uz vobec by nebola tehotnaaaaaa... 😉

on nepotrebuje zenu s umrncanym babatkom,ale zenu, ktora tu bude iba pre neho...a to ty uz nesplnas...hadam si nemyslis, ze bude s tebou chodit kocikovat 😝