Ako často chodí otec z iného mesta za dieťaťom?

severka13
23. júl 2017

Dobry den, chcem sa opytat zien, ktore su slobodne mamicky, a otec dietata byva v inom meste, ako casto ich chodi navstevovat a kde byva. U nas je to zatial tak, ze ja byvam u rodicov a on je cely vikend s nami (raz, 2x do mesiaca) ale uz ma novu priatelku a pride mi to cudne aby u nas zil, stravoval sa s nami, spal u nas...

zuzana1291
23. júl 2017

Myslim ze taketo veci si musi poriesit kazdy par sam. Nikto z nas nevie ako fungujete, ako otec tvojho dietata pracuje, ako daleko byva...na toto urcite neexistuje vzorec 😃

veronikastrickova
23. júl 2017

@severka13 Moj ex je od nas cca 50km a navstevuje maleho kazdy parny vikend sobotu a nedelu po 2hodiny. Tak to ma sudom nariadene. Tvrdi ze by chcel byt s malym viac, ale samozrejme ked mu to navrhnem, alebo aby nas teda vzal sa aspon kupat, tak si nachadza len vyhovorky. Myslim, ze to je asi aj lepsie. Kazdy musi zacat zit svoj vlastny zivot. A urcite by som mu u nas nedovolila spat.

severka13
autor
23. júl 2017

My vychadzame oukej, sme kamarati ale uz si nemame velmi co povedat. On pracuje 120km od nas a kupil si tam aj byt. Ale maly ma este len 9mesiacov takze je priskoro aby si ho vzal a aby ho videl na par hodin tiez sa mi zda zbytocne prist na otocku. Aj keby ze si vezme hotel alebo ubytku tak tam pojde s malym? Je to tazke, a nechcem ho odstavit od syna. Len som chcela vediet ci ma niekto tiez taky problem.

veronikastrickova
23. júl 2017

@severka13 vziat dieta az od 3 rokov, aj to sa bojim uz teraz moj ma 7 mesiacov a urcite by som mu ho nedala ani na pol hodinu osamote. Ale aj nech byva 500km pre nieco spolu nie sme. Neviem si predstavit ze by som mala novy zivot noveho partnera a jeho nechavala prespat u seba cely vikend.

janinah
23. júl 2017

čo presne robí otec dieťaťa s 9mesačným drobcom?platí vám niečo aspon na stravu?ja byť tvojou mamou a teda majiteľkou bytu,tak by u nás neprespával,hotely existujú všade

sandey
23. júl 2017

keby to bol moj pripad, tak dam kludne otcovi dieta na cely vikend, ved je to jeho OTEC... ja som napriklad bola ked mal maly 2 mesiace v nemocnici na 4 dni a samozrejme sa otec postaral, plus o vacsieho syna...

veronikastrickova
23. júl 2017

Môj ex sa odmietol o malého postarať, keď som mala problémy s očami, že on nemá čas, má dôležitejšie povinnosti. Nebolo to jediný krát. Pre mňa je to iba jeho sploditeľ, nie otec.

klya
23. júl 2017

@severka13 My máme exa až v UK. Chodí len pár krát za rok, ale na týždeň. A je u nás, nemáme iné možnosti, aby bol s dcérou. Ona o jeho návštevy stojí. Tiež ma priateľku, tá to zrejme rešpektuje (naozaj by sme volili vhodnejší spôsob, keby existoval, ale inak sa nedá). Tieto veci sú naozaj veľmi individuálne, každý sa musí zariadiť podľa seba. Nie vždy sa dá fungovať podľa štandardných vzorcov 😉

maciatkolulu
24. júl 2017

@veronikastrickova tvoj ex,je nejakt neschopny delikvent,zavislak,alebo?/inak nerozumiem preco by nemohol byt otec sam pol hodinu so svojim sedemesacnym dietatom,najma kebyze ma ten zaujem, preco by mal brat aj teba sa kupat,kebyze mas partnera on by s tym bol ok? Nevravim,ze by mali ist rovno na kupko sami,co mi v pripade sedemesacneho pripada absolutne zbytocne,to by bola tak akcia mozno pre teba😉ale nechat otca,nech ide na prechadzku a ppd,je podla mna absolutne normalne,najma ked chce. Za dva roky tu bude tema,ze otec nema zaujem si bravat mojho stvorocneho.....nooo,pretoze nebude mat ziaden vztah,zodppvednost,posediet si dve hodinky,kde ma o vsetko postarane,dieta zamrnci,priskoci matka atd....nuz dievcata robte ako chcete,same ste si strojcom
@severka13 a to,ze u vas prespava je vec vasej dohody,vy musite vediet co a ako. Ale teda pokial to nevadi tvojej mame,ako majitelke,bytu,tebe a jeho partnerke a dieta je spokojne,tak niet co riesit🙂

petuska2110
24. júl 2017

Tak ako 7 mesačné aj 9 mesačné babo neni až tak malé a pokial je otec zodpovedný nevidím dovod mu dieta nedat. Je samozrejme že každá matka má rada svoje dieta a bojí sa o neho. Napr. u nás sa chlap dokáže postarat o 2 deti a zo všetkým čo k tomu patrí. A stara sa o deti od začiatku tj. od prveho mesiaca dietata (častokrát ich stráži ked ide preč atd.). Na to že u vás prespí tiež nevidím problem pokial ti to nevadí (resp. máte dorý vztah), samozrejme hotel niečo stojí to už záleží či si ho može dovolit. A aby chodil na otočku nieje nič moc + ho to zrejme rýchlo prestane bavit (aspon mna určite by to nebavilo ist 120km tam a 120km napat na par hod..) Myslím že je skvelé že má zaujem vidiet dieta- starat sa. Tak skor by som sa snažila mu to ulahčit -pomoct. Samozrejme ked bude dieta vačšie (ak sa teda teraz bojíš alebo....dopln si čo je dovodom) tak si ho može na víkend vziat a nebude u vás musiet prespavat a pod. Každopádne rozhodnutie je na tebe.....každá to má isto inak- vela zaleží aj na tom či majú spolu rodičia dobrý vztah atd......

veronikastrickova
24. júl 2017

@maciatkolulu moj ex je neschopny a a ked som ho volala aby prisiel za malym vyhovorky. A preto som chcela aby nas niekam bral, aby z toho mal maly zazitok. Lebo ten ked vyde z vody tak nic ine na koberci nerobi iba sa snazi plavat. Tak nech sa uci. A ked s nami nechce ist, tak nech mna s malym neobmedzuje. Ale to je nadlho aby si moj nazor pochopila. Dieta som chcela, mam ho a nebudem sa riadit niekym kto si rozmyslel byt otcom a je nim iba ked mu to pasuje. A samej autorke tohto fora to pride cudne a ja sa ani necudujem. Byt takto daleko tak moze prist na 1 den a urcite nie prespat.

severka13
autor
24. júl 2017

@janinah no neplati.. ved to ze nasi su na nervy ze co si mysli ze dostane jedlo pod nos, okupe sa, vyspi..a hra sa s malym ak mu nadiktujem.. snazi sa .. no ja by som k nim nesla ak by som uz mala priatela.. najblizsie uz budem musiet zasiahnut 🙂

severka13
autor
24. júl 2017

@petuska2110 tak mne to az tak nevadi aj ked mohol by aspon prispiet nasim,alebo hoci im nieco doniest za to ze ho "hoduju"... skor to vadi mamke, ze je to prenho normalne ked sa onho starame. Ani mi nevadi ak travi cas s malym sam, ja ho posielam kocikovat, prebalovat, krmit.. len to ze zije s nami rodicom uz prekaza ak ma vlastny zivot po boku druhej. Chapem ze je to dialka a na par hodin sa mu neoplati chodit no na jednu noc moze niekde prespat a cez den travit s malym. Bojim sa ak mu navrhnem aby k nam nechodil ze strati zaujem o syna.. nevadi, uz nejako bude..

majkeel
24. júl 2017

@veronikastrickova Tak rozmyslam, ci niekomu este priatela/otca deti vyberaju rodicia, ked sa s nim niekto rozhodne mat dieta, napriek tomu, ze je uplne neschopny. 🙂

petuska2110
24. júl 2017

@severka13 nuž ale hlavná otazka ostala nezodpovedaná a to má na to aby mohol ist do hote? má dostatok financí? Pretože predpokladám že ti prispevia na dieta + teda cesty a zostane mu aj na hotel? Lebo ak ano a zarába slušne a može si to dovolit tak problem v tom nevidím.......Podla mna ked mu to slušne vysvetlíš a teda aj o rodičoch (je to predsa len ich dom) tak to pochopí. Ale teda ak nemá nato aby si ešte platil aj hotel atd.....tak to bude ntažké. (tažko sa mi odpovedá bo niekto može zarábat 500e a niekto tisíce a neviem ktorý prípad je tvoj ex, či si to može dovolit).

veronikastrickova
24. júl 2017

@majkeel on dieta strasne chcel, my sme sa on snazili a boli sme stastny par az na par malickych nezhod, ale ked to zistila jeho matka ze som tehotna, vzali sme sa a sli zit ku nim tak zacalo peklo. Svokricke som nesadla a chlapa sa snazila postvat proti mne, dohovarala mu robit opak ako sme sa dohodli. Rozhodovala o NASICH financiach. A ked sa maly narodil tak len maminka maminka a ona nema na chleba, jej nema kto odhrabat sneh, sneh treba zhodit zo strechy. Tak ked si rozmyslel mat rodinu a chce sa starat o maminku nech sa paci. Mna kvoli tomu nikto mlatit nebude ako to robil on mne v tehotenstve! Ja obdivujem ludi ktory spolu vychadzat dokazu. Ale prespavat je podla mna moc. Ale opakujem toto je MOJ nazor. Ja vam vas neberiem. Kazdy si prezil niecim inym. Chcela som aby mal moj syn otca, ale odtial potial. Ked si zalozi novu rodinu na maleho sa vykasle, lebo nieje podla ich predstav.

severka13
autor
24. júl 2017

@petuska2110 no myslim ze si to moze dovolit.. nevravim ze ma miliony..ale ked vie ist na dovolenku, lyzovat, kupit si snowboard, byt, pivko... tak jedna dve noci niekde na ubytke ho nezabije...

juliet86
24. júl 2017

@severka13 pocuj. Bojuj za vztah otca so synom. Napr mu ponuknite ze za noclah vodu elektro jedlo 10-15eur.alebo poryluje vasim zahradu poseka alebo nech hlada alternativu. Drzim vam palce

severka13
autor
24. júl 2017

@veronikastrickova ja ta chapem 🙂 nik nesmie, ani nema pravo sudit druheho ak to sam nezazil... ziadna zena nechce pre svoje dieta zleho a neschopneho otca.. no veci sa obcas vyvinu uplne inac ako sme planovali.. verim ze nasim drobcekom nahradime tu stratu otca a budu stastni aj tak... ved robime pre to vsetko 😉 mama je mama...

severka13
autor
24. júl 2017

@juliet86 inac, my byvamev byte... ale je dost priestranny, 4velkee izby.. mame zahradu tam.moze makat 🙂 ano ja som za to aby ho navstevoval a chcem aby mal dobry vztah..

petuska2110
24. júl 2017

@severka13 Tak v tom prípade by to aj šlo, to už sa s nim musíš dohodnút (ako bolo písané už može si aj u vas odrobit či zaplatit- samozrejme ak s tím budú suhlasit rodičia). Ponúkni mu via alternatív (ak sa dá) a nech si vyberie. Podla mna treba na výchovu aj otca ak má zaujem o dieta tak ho treba v nom podporit. Lebo rozvodom sa rozchádzaju dospelí dieta je stále vaše spoločné Len treba toho chlapa aj "učit" aspon u nás to tak bolo. Kedže chodí do práce neni s detmi tak často ako ja (čiže ich poznám omnoho viac- ked som s nimi nonstop-skoro). Tak ked sme začínali aby ho mohol mat aj sám (nepočítam prechádzku v kočíku- ked mu dieta nakrmene-oblečené dám povozit) Tak si nevedel vždy rady, čo som mu pomáhala/vysvetlovala a dnes už vie presne čo má robit a možem mu ich zverit a sú v skvelých rukách (sama by som sa o ne nepostarala lepšie). A dokona si to deti užívaju že majú tata len pre seba (mamu majú stále-otec v robote tak ked je doma je zaujímavejší ako mama 😅 ). Skúste nájs spolu riešenie ktoré vám bude vyhovovat obom (kompromis) a samozrejme a drobec bude spokojný že má tatinka. Aj ked je ešte maličký (mám v rovnakom veku ) už si všíma a teší sa kto prišiel (aspon teda moj).

juliet86
24. júl 2017

@severka13 pozti ppdla mna je uzasne ze ty ako mama nie si nanho alergicka a otvaras mu svoj domov. Ked budes mat iny vztah asi sa to zas dako pretransformuje mozno jeho novej priatelke to bude vadit atd atd. Kazdopadne viem co to je led sa rodicia neznasaju a poviem ti js to hrozny prehrozny pocit. Drzim vam palce aby ste meboli rozvedeni rodicia z ktorych dietatku skrica zaludok

severka13
autor
24. júl 2017

@juliet86 ano snazim sa vychadzat s nim.. posielam mu fotky, videa maleho len aby bol v obraze .. no nieje to vzdy lahke.. ked si predstavim ze pride za malym neskor, kvoli novej priatelke tak mi je maleho luto ..a bojim sa aby nebol na druhom mieste v jeho zivote. Ale to ja som si tak vybrala (sice ani on nieje bez viny) no dufam ze budu mat spolu pekny vztah.

veronikastrickova
24. júl 2017

Baby zase si nemyslite, ze maleho chcem postvat proti otcovi, aj ked to tak mozno vyznelo. Ale naozaj som sa snazila, ked sme ukoncili nas vztah, aby za nim chodil co najcastejsie, stale som ho volala, ale on nemal zaujem. On chodil iba ked sa to jemu hodilo, ked sme boli dohodnuty ze pride a volam mu kde je tak mi povedal ze je u doktora ze mi hovoril ze nepride pritom mam svedkov, ze ame sa tak dohodli. Bolo mu prednejsie ist so psom ako s vlastnym dietatom byt. Dokonca odisiel z roboty : Lebo jeho to nebavilo! Ha naozaj v dobrom zavidim zenam ktore vychadzaju so svojimi ex. U nas to zial nieje mozne, lebo ked mu raz ustupim, potom robi problemy. Ma urcene sudom kedy ma navstevovat maleho ale mam tento vikend narodeniny tak sme sa dohodli ze vikend vymenime a o 2 dni sa mi uz vyhrazal ze ak nebudem doma vola na mna policajtov. U nas nic co sa dohodneme neplati, nic na neho nezabera. Preto som na neho tvrda. A naozaj aked spolu vychadzate je to super. U nas to zial nejde. A urcite by som mu maleho nedala osamote, lebo je nezodpovedny a to aj sam velmi dobre vie.

lanugo
24. júl 2017

Teda 120 km je ozaj zanedbatelna dialka. Rano pride, prinesie mamine pozornost( za obed) drobcovi darcek a vecer domov. Je XY muzov kt jazdia denne do prace tuto trasu. Jedine ma napadlo, ze s nim spavas, preto tento scenar. Podla mna to nie je o.k

severka13
autor
24. júl 2017

@lanugo hihihi.. spavam? Preboha.. len to nie 😀 nieee... mne ide len o to aby bol.maly cim viac s otcom..

lanugo
24. júl 2017

@severka13 o.k to nechcela byt urazka, len som uvazovala. Ked chce byt s malym tak si najde vzdy prilezitost. Nemusis sa mu podriadovat

maciatkolulu
24. júl 2017

@veronikastrickova no, len mas vo svojom profile napisane par krat, ze urobis vsetko preto, aby ho maly nevolal ocko a ani sa s nim nestykal a este to mas napisane uplne verejne a s fotkami, dievca, toto by som nerobila, najma ked sa sudite.... Viem, ze chlap dokaze nasrat a vie byt hajzel, ale nepis, taketo verejne, ale pokecaj s kamoskamy, im sa vyzaluj, snad rozumies ako to myslim....

veronikastrickova
24. júl 2017

@maciatkolulu ja sa nemam problem skryvat. Mam aj fotku SVOJU a vidis ze som tu aj pod SVOJIM menom a nemusim sa skryvat pod nejakou prezyvkou. A hlavne sa nemam coho bat. To co tu napisem je vec, ktora nieje tajomstvo. A on si to velmi dobre uvedomuje. Jediny kto sa moze bat je on. Ja som dobra matka o maleho sa staram najlepsie ako viem. Bez jeho pomoci.

obsadenemeno
24. júl 2017

@veronikastrickova boli ste stastny par, ako pises....az na to, ze ta zmlatil ked si bola tehotna...... a ty si sa k nemu aj tak nastahovala....
a teraz posobis ako neskutocne zatrpknuta pomstychtiva exka....ako ti pisala @maciatkolulu , bacha na to, co pises takto verejne, hlavne ak mas fotku v profile. Aby si nebola jedneho dna prekvapena, ze si ta svokricka cita.......

btw, tvoj ex moze byt nahovno partner, ale moze byt solidny otec. Nenechaj svoju nenavist a zatrpknutie prevazit nad zdravym rozumom. aby ti potom jedneho dna tvoj syn nevycital, ze si to bola ty, kto mu znicil vztah s otcom.
Just sayin.