Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

matullienka
9. okt 2009

ahojte kocky: ja som posledne dva dni uplne na nervy po tom ukonceni tehotenstva mi mali brat vzorky a poslat na histologiu a predstavte si oni mi nic nezobrali, pri tom v zaznamoch mam ze mi ich maju zobrat tak to uz je sila a to som si myslela ze sa mozem spolahnut ked som mala vybaveneho lekara a figu 😠 . uz som z toho normalne na nervy lebo poistovna odo mna furt pyta vysledky a co im mam akoze poslat? moj lekar mi povedal ze to si musim vybavit s nemocnicou ze tam on uz dosah nema tak mi poradte co mam robit? 😠

Kwatka: drzim palceky a dufam ze vsetko bude v poriadku 😉

weja
autor
9. okt 2009

ďakujem Kwatka, no my sme v poriadku obidvaja, aspoň si myslím - MM bol na SPG na jar a mne robili horm. profil asi pred 1,5 rokom, ale cyklus mám doteraz pravidelný, takže to chce asi len čas...

a čo by ste vlastne viac chceli - dievčatko alebo chlapca? 🙂 a mená už máte vybraté?

blovitc120
9. okt 2009

Kwatka, podľa mňa glukózový test by sa mal robiť každej žene, ale viem, že niektorí doktori ho nerobia. Neboj, bude to v poriadku 🙂. 3D nie je povinné, hradíš si to sama, tak tam netreba ani výmenný lístok, zavoláš, objednáš a ideš.
Ja som mala v tehotenstve pleť perfektnú. Weji, tie kvapky sú od liečiteľa, ja totiž nechcem liek Roaccutane, ktorý je derivát vitamínu A plus kopa inej chémie, lebo je to podľa mňa strašné svinstvo. No a tie kvapky sú v nejakej takej forme, v ktorej nehrozí predávkovanie vitamínom A ani vo veľkom množstve. Ako napr. Beta-karotén je provitamín A a nedá sa ním predávkovať, tak aj toto je v nejakej takej forme. Ale názov vám dám až keď vyskúšam a niečo to bude, ok? A inak zase mne Skinoren vôbec nepomohol ☹.

kwatka
9. okt 2009

weji, no mne je to jedno, hlavne aby bolo babetko zdravučké, a aby sme to obidvaja spolu zvládli-myslím pôrod a to kojenie, ktorého sa tak strašne bojím a neviem prečo. To manžel je na 100% presvedčný, že to bude chlapec a bude sa volať po ňom a to Jozef, ale ja s tým menom nesúhlasím.
Ja mená vyberám každý týžždeň iné, mne sa jedno meno páči najviac 3 dni a teraz je to najnovšie Alex a Emily, ale do pôrodu to určite ešte zmením. Manžel sa zo mňa furt smeje, že keď nejaké meno vyberiem, tak maximálne na 3 dni, potom vyberiem iné 😵
matulienka: ďakujem aj ja tebe držím prstíky
blovitc: ja si tiež myslím, že ten test by sa mal robiť každej tehuľke, ale čo už. K pleti, sa hovorí, že keď žena čaká dievčatko, tak by nemala mať peknú pleť a keď chlapčeka, tak áno. U teba to bolo opačne 😉

matullienka
9. okt 2009

kwatka: dakujem 😉

weja
autor
9. okt 2009

Maťka, no je to sila s tými doktormi 😠 inak mne dr. z genetiky, aj z MT tiež odporučili pri ukončení tehu, aby bábo išlo na histológiu, že možno sa zistia nejaké nové skutočnosti... a pri nástupe na zákrok do nemocky som sa dr. pýtala, že kedy budú tie výsledky z histológie a ona že: "aké výsledky? prečo z histológie?" tak som ju upozornila, že to mám napísané na odporúčaní z genetiky aj z martinskej nemocnice a ona si to akože až vtedy všimla a začala obvolávať kade koho, že komu to má poslať a kedy a pod., nikto nič nevedel, lebo bežne sa to vraj nerobí... 😠 To som len oči vtedy otvárala nad tým prístupom 😠 😖 ale trvala som na svojom, aj som chcela potom na vlastné oči tie výsledky vidieť... Ale ide o to, že keby som sa na to priamo nespýtala, tak kašlú na to... 😠 niekedy sú títo doktori strašne ľahostajní.... 😔
Kwatka, mená sú pekné... 😉 no výber je vždy ťažký... 🙂

nastasia
9. okt 2009

ahojte,
kwatka, ako to rychlo ubehlo, pamatam si, ze ked som naposledy citala prispevok od teba tak si bola len nejaky 14. tyzden a teraz si uz 36tt. boze ako to rychlo leti. inak emily je velmi pekne meno 🙂 aj alex len momentalne velmi caste, teda aspon v mojom okoli.
weji, vies moj dr. je trochu posadnuty tym, aby som otehotnela 😅 a presne tieto dva mesiace som absolvovala tolko folikulometrii a odberov, ze mi to cele akurat tak znechutil 😒 minule ked som tam bola tak mi zabudol povedat kedy mam prist znovu-tak sa tam teraz par mesiacov nechystam ist, teda dufam, ze nebudem musiet. inak keby som mala dodrziavat jeho pokyny tak priatel by nemohol chodit do roboty a ja do skoly 😀 kedze styk by mal byt v case ovulacie kazdyx 12 hodin 😝
s tym umelym mi riadne lezie na nervy, podla mna by mi to ani poistovna nepreplatila, kedze mam 23 rokov a snazime sa ledva dva mesiace
vidim, ze skinoren je velmi oblubeny u lekarov kedze ho uzivala skoro kazda z nas 😀

miriamka
9. okt 2009

Ahojte,
tak musim skusit tie kremiky co hovorite,lebo mne sa casto robia tie supinky ☹
Inac pocas tehu a kojenia som mala plet ako babatko,ani makeup som si nemusela davat,fakt krassa.Dokojila som a opat des 😠
Kwatka...takze budete mat prekvapko?No aj to ma svoje caro nevediet co nosis v brusku 😉

blovitc120
9. okt 2009

Inak ja pri druhom sa nechám tiež prekvapiť. Pri prvom som to chcela, ale MM naliehal, no teraz už to nechám tak 🙂

weja
autor
9. okt 2009

Nastasia, to je teda zváštny doktor 😅 ale zjavne ti chce dobre, len niekedy to môže ísť na nervy... 😖 mne zase dr. povedala, že najlepšie je v čase ovu sex obdeň - vtedy vraj najlepšie "dorastú" spermie ... ale skúšali sme aj každý deň, ale na sex každých 12 hodín by som MM už určite nenahovorila 😅

podľa mňa pri druhom bábätku to už je iné - v podstate netreba riešiť ani akej farby nakúpiť výbavičku, pretože aj tak väčšinu zdedí po staršom... ale mne by to asi aj tak nedalo a chcela by som pohlavie vedieť - už len preto, aby som vedela, ako sa mrňúsovi prihovárať... 🙂

miriamka
9. okt 2009

No ja by som urcite bola zvedava aj pri druhom co cakame,nech viem na koho sa tesis 😉
Inac je pravda,ze teda nic proti,ale mat sex 2 krat za den kvoli snazeniu...to sa uz asi o milovani sa z lasky nehovori 😅

blovitc120
9. okt 2009

To už by som nazvala sexuálna mašina 😒 😒 😒. Ale zase viem, že keby sa nedarilo, asi by som aj na to pristala, ale to by sa mi asi sex už sprotivil na pár rokov.
U mňa bola Miška aj v bruchu zlatíčko, nejako som to nekonkretizovala, hoci som vedela, že je baba 🙂. U každého iné platí, ja proste chcem prekvapko hoci viem, že drahý ma asi aj tak ukecá, aby sme ho/ju odhalili 🙂.
Miri, ja som používala aj La Roche-Posay a hoci sa mi pleť nezhoršila, u mňa ani po tomto zlepšenie, záleží asi fakt od človeka...
Inak my sme sa museli znova vrátiť k spaniu 2x za deň, lebo Miška bola protivná, keď spala len raz. Tak uvidíme, dokedy zase 🙂

blovitc120
9. okt 2009

Ozaj baby, ešte k tým protivným vyrážkam, viete, kde sa mi najnovšie svine robia 😠 😠 😠? V obočí, to bolí príšerne 😝 a nemôžem ani poriadne žmurkať.

matullienka
9. okt 2009

weji: ale mne nemalo ist na histologiu baby ale mne mali odobrat nejake vzorky a z toho sa mi mala robit histologia a oni na to jednoducho zabudli 😠 nechápem ako sa im môze take nieco stat ze zabudnú 😠

nastasia
9. okt 2009

blov, v obočí sa robia aj mne ☹ a veru riadne to bolí a mne sa robia aj na čele už vlastne vo vlasoch. ale najviac neznasam take tie hrcky, ktore sa nedaju vytlacat.
vidim, ze co lekar to iny nazor, z coho si potom vybrat? ten moj je fajn, ale az prilis starostlivy niekedy, ale zasa som aj rada, lebo je to prvy normalny gynekolog, ktory ma neodbil a poslal ma aspon na laparoskopiu.
ja by som asi nevydrzala az do porodu, chcela by som vediet co to bude 🙂 co mame znamych tak oni teraz cakaju, vedia co to bude, ale ostatnym nechcu povedat...

miriamka
9. okt 2009

No mn e doky ked sme sa snazili povedal,ze mame to skusat kazdy 2.den a ze sa urcite trafime 😀
Inac som zvedava ci aj pri druhom budeme robit maraton,alebo sa podari ako niektorym ze nevedia ako....

A vyrazky?Mne sa robia len na licach a brade...kozna povedala ze mi skusi spravit nejake testy,ci nemam nieco so zaludkom.

Inac maly zaspal...takze konecne ranajkujem.

weja
autor
9. okt 2009

Nastasia, aj moja bývalá kolegyňa bola taká, že oni vedeli, čo to bude, ale nikomu nechceli prezradiť... a tetky v robote z toho triafal šlak, čo boli také zvedavé 😀 a ešte ju aj považovali za drzú, že im to nechcela povedať... 😀
mne sa robia na čele a na brade... 😝 😠 inak - vyrážky na línii lícnej kosti vraj znamenajú nejaký zmätok v hormónoch... 😕 ale to som len kdesi čítala, či je to ozaj pravda, neviem...
Miri a kedy budeš potom obedovať? 😅

miriamka
9. okt 2009

Weji...celkovo myslim,ze mat vyrazky v nasom veku bude o hormonoch...ved davno by sme uz vyrazky nemali mat,nie? 😨

blovitc120
9. okt 2009

Miri teraz raňajky kvôli Jakubkovi 😲? Ja keď sa ráno nenajem, asi by som odpadla, budím sa s vlčím hladom a šumí mi v hlave. Inak u nás odkedy Miška je normálnu stravu, sú raňajky úplne v pohode, čaká, lebo vie, že sa spolu najeme, aj obedovať ma v pohode nechá, len chce ochutnať. To sa zmení? Ja som to už brala ako hotovú vec, že je veľká a stíham sa pri nej v poho najesť a že to tak ostane

weja
autor
9. okt 2009

ozaj, aké máte plány na víkend? počasie asi nebude nič moc... 😒
MM išiel dnes aj s kamošmi do BA - majú lístky na zajtrajší zápas SR-Slovinsko, tak si spravili pánsku jazdu... vráti sa až v nedeľu... zas mám víkend pre seba... čo je na jednej strane fajn, len aby si drahý moc nezvykol... 😀 aspoň si v kľude poupratujem a hádam budem mať konečne čas aj na čítanie... 😵

matullienka
9. okt 2009

no ja dnes musim zaviest manzela na oslavu a potom prist po neho a zajtra mame ist ku nim na chalupu nieco porobit a v nedelu by som chcela len oddychovat.

nastasia
9. okt 2009

my ideme zajtra na husacinu mnam, tesim sa na lokse s kapustou 🙂 a inak musim robit veci do skoly, mam toho strasne vela a nic sa mi nechce. skola mi zabera cele vikendy v poslednom case 😠
weji, viem si predstavit tie tetule v praci urcite sa pretekali, ktora to uhadne 😀
baby, kolko vam trvalo kym ste otehotneli?

matullienka
9. okt 2009

nam sa to podarilo na prvy sup len skoda ze sa to potom pokaslalo 😔

blovitc120
9. okt 2009

Cez víkend idem smútiť, že je zima 🙂. Ale nie, budeme aj tak vonku, my za každého počasia a príde mi sestra a neter, tak ideme dodatočne oslavovať narodeniny Mišky a aj netere, majú v jeden deň. Čo sa uzja tehotnosti, my tiež prvý mesiac ako sme si povedali, že chceme. Ale ja cítim ovuláciu, tak to bolo ľahšie 😉.

weja
autor
10. okt 2009

ahojte, to je dnes počasie... 😝
ja som si už poupratovala, povysávala, umyla podlahy, vyvesila prádlo a zvyšok dňa už nemienim ani prstom hnúť... 😀 kolegyňa mi požičala knihu, tak na poobedie mám naplánovaný relax, aj tak sa mi nikde nechce ísť... len som zvedavá, aký bude mať MM zážitok z toho futbalu, keď takto leje... 😖 dúfam, že tam neprechladne, lebo mať doma chorého chlapa - hotová pohroma 😝 😀

Nastasia, nám sa prvý krát podarilo tiež hneď na prvý pokus... druhý krát sme sa snažili asi 6 mesiacov, kým sa zadarilo a teraz skúšame už od januára a nič... 😠 😔

Blov, peknú oslavu 🙂 aspoň vám tento upršaný víkend rýchlejšie prejde...

nastasia
10. okt 2009

ahojte,
fiha na prvy sup a brali ste predtym antikoncepciu? lebo, ze ten prvy mesiac po vysadeni je taky, ze je tam vysoka pravdepodobnost. ja tiez citim ovulaciu, teda nie zeby som vedela presne povedat, ze teraz sa mi uvolnilo vajicko, ale proste viem, ze ju mam. minuly mesiac mi podla krvi vysla ovulka presne na den ked bol drahy na sluzobke takze to asi ani nemohlo vyjst, ale dufam, ze buduci sa podari.
wejka, ani mi nehovor o chorom chlapovi, moj otec ked ma 37,2 ho musime cela rodina obskakovat 😀 jooj tu knizku ti trochu zavidim, mna cakaju len skolske 😒 ale uz len rok nastastie 🙂
blov, peknu oslavu a aj vsetkym ostatnym pekny den

weja
autor
10. okt 2009

ja som už vtedy antikoncepciu dlhšie nebrala, dokonca som vtedy ešte ani netušila, kedy mám ovu, to bol ozaj len taký pokus "naslepo", ale vyšlo to... niekedy si myslím, že je to tak lepšie, teraz už mám cyklus až moc odpozorovaný a to tiež nerobí dobrotu, iba čo sa viac pozorujem... 😒
inak len teraz som sa vrátila domov, na obed mi volala svokra, či s ňou nepôjdem na nákup,ak nemám inú robotu, tak som šla a až pred hodinkou sme sa vrátili... 😅 ale nechcela som byť hnusná a vyhovárať sa, aj keď behanie po supermarketoch a hypermarketoch nie je zrovna moja obľúbená činnosť... 🙄
zajtra idem k našim na obed, tak nazriem asi až v pondelok... pekný zbytok víkendu... 😉

smejko1
10. okt 2009

ahojte, miriamka akosi som Ta nasledovala a posledne 2 dni mi bolo zle....... bolel ma zaludok a teplota.... dufam, ze to uz preslo, lebo po tom co som zjedla kila horkej cokolady ju uz nemozem ani citit, ale mam chut na masko hihi

moj muz mal problemovu plet dllllllllhe roky, potom som ho zobrala ku mojej koznej urobila mu vselijaky testy (krv,vytery) a zistila ze ma helikobaktera......odkedy to preliecil je to o 99% lepsie........ takze tak.....

weji - presne, ono to snazenie a pozorovanie vobec neni dobre....... ale co ma clovek robit, ked tak velmi tuzi?? ved hlava sa nea zresetovat, ze anO??

toto pocasie je o nicom....... dami ma hned sopliky a neda sa s nim moc po vonku bezkat..... ach jo, nech uz je jar.........

matullienka
12. okt 2009

ahojte kocky ja chcem slniecko a teplucko ☹

weja
autor
12. okt 2009

ahojte po víkende...
no počasie - čistý des... 😝 prší a fúka nonstop už 3.deň 🙄 asi si musím kúpiť aspoň nejaké nové čižmy, aby som sa na tú zimu začala aspoň trošičku tešiť 😅
včera sme boli na oslave sesterkiných narodenín, MM sa dovalil z BA až skoro večer, takže celý víkend ubehol ani nevieme ako...
jeeej, Smejko má novú fotku 😵 😵 😵

tak pekný deň (upršaný) 🙄