Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

weja
autor
3. nov 2009

fíííha, no Tri studničky sú tak na polceste do Jasnej, ale je to relatívne nový hotel a jeden z tých drahších, takže fajn 🙂 pekne sa o vás starajú 😉

miriamka
3. nov 2009

Weji...no obcas sa aj staraju...horsie je,ze ja nemam rada vikendove akcie...staci ze v tyzdni cestujem,a vikend chcem byt naozaj s malym a manzelom,takze rozmyslam,ze ja pojdem naspat domov a radsej budes s mojimi 😉

blovitc120
3. nov 2009

Dobré ránko, zase mi nešiel kôň, nejaký error 500 mi tam stále vyhadzuje 😝. Vám to nerobí?
Tak idem po poriadku túto stranu dočítať. Babie leto? Sem s ním, len asi až o rok 😀. Ja tak neznášam zimu a jeseň, veď je stále tma, to je hnus ☹. Pripadám si ako netopier, keď idem o 4 von s Miškou a už je tma. Skôr nemôžem, keďže spí a ona musí ísť aj poobede aspoň na pol hodiny, lebo je ako z divých vajec potom. A 19 v Ríme? Nastasia neprovokuj 🙂. U nás vo firme sme občas potrebovali preklady do nj, ale to bolo fakt zriedka a málo...
Miri úprimnú sústrasť, teraz je také smutné obdobie okolo Dušičiek a ešte toto do toho 😔. Mne bolo zase tak ľúto celý víkend, že ocko Mišku nikdy neuvidí ☹. Mňa totiž neuteší, že možno sa kdesi zhora díva, proste ju nevezme von, na ruky, ach jo ☹. Všetko najlepšie k okrúhlym narodeninám 😵, hlavne veľa dôvodov na radosť a Jakubkovi bračeka v brušku čím skôr 😉.
Maťka, to je fakt nepríjemné, pekný vianočný darček vám dajú 😒. Držím palce, nech vystrelí motyka a firma získa ešte nejaké zákazky. Čo sa týka možnosti, že by si si našla novú prácu a otehotnela, je úplná pravda, že to hlásiť nemusíš, ale... záleží od toho, ako tú prácu berieš, či sa tam potom plánuješ vrátiť alebo ju berieš len ako priestor na preklenutie diery kým pôjdeš na md.. Ja mám na to trošku iný názor, z vlastnej skúsenosti viem, že zamestnávateľ to považuje za dosť nefér, ak o tom vieš a čakáš počas skúšobnej doby, aby s tebou neskončili pracovný pomer. My sme kedysi vo firme dosť ťažko obsadzovali pozíciu u nás na oddelení a nakoniec sme sa rozhodovali medzi ženou a mužom, obidvaja mladí 25 r. Chalan bol dokonca ochotný presťahovať sa kvôli práci. Nakoniec sa rozhodlo, že berieme babu. A ona týždeň po skončení skúšobnej doby oznámila, že je v 20. týždni a že musí ísť na PN. A aj zo dňa na deň ostala doma, chalan už mal samozrejme prácu, bolo to dosť nepríjemné, lebo sme naozaj dosť dlho hľadali vhodnú osobu a takto to dopadlo a zhodou okolností to bola práca, ktorú som vedela robiť aj ja, tak som fungovala kopu času s tým, že som makala ako debil za 2, nehovoriac o tom, že to bola asi zakliata pozícia, lebo keď sme prijali ďalšiu osobu, tá sama odišla na konci skúšobnej doby, čiže som vkuse 9 mesiacov nerobila nič iné, len zaúčala niekoho nového a robila za 2 a mala som pekné nervy ☹.. Na druhej strane sme raz prijali účtovníčku, ktorá sama od seba prišla mesiac pred uplynutím doby určitej povedať, že je tehotná. Bola len v nejakom 6tt, čiže kľudne mohla byť ticho a povedať to až o mesiac, však to ešte mohlo aj zle dopadnúť, ale prišla hneď, aby sa prípadne stihla nájsť náhrada a nechali sme si ju, ona sa potom vrátila keď malo dieťa 1,5 roka na 6 hodín denne. Takže skutočne záleží od toho, ako toho zamestnávateľa berieš, ak je ti jedno, či sa prípadne vrátiš, tak by som to zatajila, ak nie, tak by som to zvážila 😉. Je to na každého rozhodnutí, ja osobne by som to tajiť nedokázala...
Miri neblázni, dážď so snehom? Ach jaj ☹. A služobka v takom počasí a takú diaľku autom, to fakt nezávidím, ešte tak lietadlom by som šla, no dávaj si na seba pozor... A ohlás sa z PL ak sa bude dať, že si v poriadku.
Weji u vás ešte nesneží teda? Tak to ide od západu, najskôr to bude u nás. A je v Jasnej sneh?
No nič, idem ja, už píšem vyše hodiny na etapy 🙂 pekný deň

weja
autor
3. nov 2009

Blov, no už som rozmýšľala, kde ťa zavialo... 🙂 error 500 (ale číslom som si nie istá) mi vyhadzuje, keď máme slabé spojenie so serverom...
s tou prácou - či povedať alebo nepovedať o tehu - súhlasím, ale dnes je taká doba, že by sa tomu nikto nečudoval, keby si človek chcel udržať tú prácu za každú cenu... čo ja viem... ja by som si to isto nechala pre seba tie prvé mesiace, veď stať sa môže čokoľvek, takže by mi to skúsil niekto zazlievať, že som to neoznámila - raz-dva by som mu to vysvetlila.... 😖
u nás nesneží... ale je dosť teplo, tak ktovie, či bude... všetko, čo napadlo pred 2 týždňami, sa už roztopilo, ale obávam sa, že dlho sa z toho tešiť nebudeme... 😀 😝

blovitc120
3. nov 2009

Aha, tak aspoň nie som sama s tým errorom 🙂. Takže slabé spojenie, je mi to jasné, to bude asi tým wifi pripojením cez mobil...
A s tou prácou, vravím, keby mi bolo fuk, ako to tam v budúcnosti dopadne, nepovedala by som. Ja som si to tiež nechávala pre seba do 18tt a to som mala prácu istú, takže aby Maťa nemusela riešiť dilemu, najlepšie je to nepovedať z dôvodu, že už bude tehotná 🙂. Tak držím palce, nech to do konca roka je.

matullienka
3. nov 2009

ahojte kocky: no ved prave ja by som sa potom rada po md vratila aby som nemusela potom znova hladat robotu ale bojim sa ako na to zareaguje zamestnavatel. a hlavne ked viem ako mi dopadlo prve tehu tak o to je to este tazsie kedze viem ze sa moze stat ze pri druhom budem pn skoro od zaciatku ☹

miriamka
3. nov 2009

Vsetkym prajem aby si pod viacnocnym stromcekom nasli // 😵

matullienka
3. nov 2009

miriamka: ale aj ty dobre? 😵

blovitc120
3. nov 2009

Všetkým? Aj mne? Nestrašteee 😀. Radšej len všetkým snž, ktovie, či by sa aj smejko a num veľmi potešila 😀

matullienka
3. nov 2009

blov: vsetkym bez vynimky az mame o com pisat a porovnavat nie? 😀

weja
autor
3. nov 2009

Blov, no len sa z toho nevyvliekaj, keď všetkým, tak všetkým 😀 možno bude ježíško tohto roku štedrýýýý... 😀
bodaj by to tak bolo... 😵

blovitc120
3. nov 2009

Joj baby, ja sa k vám pridám až cez letnú dovolenku, OK 😀? Ale na druhej strane, ak by to malo fungovať, len keď budeme všetky //, tak sa z lásky k vám obetujem aj na tie Vianoce 😀, hoci som si chcela užiť dobrú Mišku čím dlhšie predtým, ako ma zavrú do nemocnice na pol roka 😒

weja
autor
3. nov 2009

pekné od teba, že sa obetuješ... možno ťa ešte nahovoríme... a mali by ste darček pre Mišku na 2.narodky 😀 😉
a žiadne zavieranie do nemocnice... druhé tehu môže byť úplne iné ako prvé, tak hádam to bude aj tvoj prípad... pozitívne myslenie nadovšetko... 🙂 že to hovorím práve ja, čo? 😅 keby to nebolo niekedy také ťažkéééé .... 😝

matullienka
3. nov 2009

weji plne s tebou suhlasim 😉

blovitc120
3. nov 2009

Hm, ono je to fajn hovoriť o tom pozitívnom myslení, len keď mi doktori povedali, že sa to s veľkou pravdepodobnosťou zopakuje, tak dík ☹. Neviem si predstaviť, že by som mala byť nejakých pár mesiacov bez Mišky a keď doma, tak ju ani na ruky zobrať, ani ísť von...

nastasia
3. nov 2009

ano ano vsetkyyyym 😀 to by sme boli asi najplodnejsia tema na konikovi 😉 no mne dnes mrcha prisla, co uz. bude dalsia ovulka, teda do vianoc stiham este dve 😀
aj ja vam prajem pekny den, blov urob si horucu cokoladu so skoricou, vecer si s manzelom pozrite nejaky dobry film pod dekou 🙂 musime si tu hnusnu zimu nejako sprijemnit. 🙂 ja som sa rozhodla, ze zimne obdobie stravim nad diplomovkou, aby som si trochu mohla vychutnat jar. i ked uz sa vidim vsk len tu vysedavam 😀

miriamka
3. nov 2009

Ked vsetky tak vsetky // 😀 😀

blovitc120
3. nov 2009

Dobre baby, tak všetky, ale povinne deti vyrobiť 24.12. ako my našu Mišku ako darčeky 😀 😀 a budeme spolu rodiť, Bratislavčanky v BA a ja, wejka, Maťa, num a tatianka v MT 😀

nastasia
3. nov 2009

no vidite aspon nam nebude smutno v porodnici 😀

kwatka
3. nov 2009

ahojte, môžem sa opýtať? Merali niekomu vám pred pôrodom panvu? Lebo mne pri merani zistili, že ju mam úzku a posledný rozmer je najdôležitejší a mam ho 17 a minimum je 20, tak som dosť vystrašená. Ale že budem rodiť normálne a potoms a uvidím, tak dúfam, že sa nebudem 12 hodín trápiť a potom pôjdem pod nože.

miriamka
3. nov 2009

Kwatka...mne to merali hned na zaciatku...co si pamatam som mala tusim vsetky 4 rozmery okol 20tky.

smejko1
3. nov 2009

jezis baby,,,,,,, ja vas mam rada, ale ak sa da....... ja pojdem otehotnievat az v tej druhej etape s num......... ja sa stale v noci budim cca 5x takze ako tehula by som to nezvladala......... ziadam o vynimku 😀

ja som leniva....... nic sa mi nechce...... a tak idem lezat a pozerat TV.......... basta...... ved robota neni zajac neutecie hihi

cmuky vsetkym

miriamka
3. nov 2009

Smejko...no nechcem strasit...ale my sme zacali spat celu noc az pred cca 2 mesiacmi 😒

matullienka
4. nov 2009

kocky tak dnes mi drzte palce idem na dva pohovory 😉

matullienka
4. nov 2009

Kocky: inak vcera nam uz prisli vysledky z genetiky a my sme v poriadku a riziko opakovania sa je menej ako 5% tak aspon nejake dobre spravy

weja
autor
4. nov 2009

ahojte 🙂
Kwatka, neviem, ako je to s tými rozmermi, ja som mala tiež ten rozmer 17 a pýtala som sa na to dr., či to znamená, že normálne nebudem môcť rodiť, ale povedala, že v tom problém nevidí, vraj aj ženy s úzkou panvou môžu v pohode rodiť prirodzene... asi je to individuálne a asi to zistíš až na vlastnej koži, či to pôjde... 😒
Nastasia, čo už, ale štartujeme ďalší cyklus, raz to výjsť musí... 😉
Smejko, to musíš poprosiť ježiška o výnimku, lebo už sme objednali mimi pre všetkých 😀
Maťka, držíme palce, to si nejako rýchlo našla ponuky... 😕 🙂

miriamka
4. nov 2009

Ahojte,
Matu...drz sa na pohovore...a tie vysledky z geneticky su viac nez super,takze nabuduce to urcite vyjde 😵
Inac s tou panvou...asi vela zalezi aj od velkosti babatka.Je ine rodit z uzsou pankou babatko co ma 2.6kg a babatko ktore ma viac nez 4kg 😉

matullienka
4. nov 2009

Kočky ďakujem,

weji: to si oni našli mna 😉

blovitc120
4. nov 2009

Kwatka, ja som mala tiež ten rozmer malý, ale ono sa to má odmerať až tesne pred pôrodom, lebo sa panva rozšíri. Ja som mala myslím tiež 17 či 16,5 a v poho, neboj. Keď začne pôrod, telo si poradí. Záleží hlavne na veľkosti hlavičky.
Maťa, drž sa na pohovoroch 🙂. A gratulujem k výsledkom 🙂.
Weji, pekne si to napísala, že objednali mimi pre všetky 😀.

kwatka
4. nov 2009

ďakujem, trošku ste ma upokojili.
už som si myslela, že asi už pôjdem, lebo včera som bola asi 3x na veľkú a vraj sa pred pôrodom telo čistí, no ale ešte som doma 2v1