Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

miriamka
17. dec 2009

Weji...no cakam na chvilu ked nebudem mat co robit 😀
Inac Duphaston dal mne doky az tusim v 11tt,a tiez si myslim,ze sa dava az po ovu,nie predtym 😕
Inac ja som piekla - medovnicky,super vanilkove rohliky,linecke kolaciky,potom vcera take smotanove co sa obaluju v cukry,iselske kolaciky (tie este musim psojit kremom a obliat cokoladou)...a este by som chcela robit grilazky s oblatok,,burizonove gulky a este nieco pohladam 😉

blovitc120
17. dec 2009

Ahojte, smejko, ja sa tiez cudujem, ale sedi tam ako pena, vobec nechce ist dolu, len pozera a hrabka sa vo svojom materiale 🙂. Mam aj fotku, ale v muzovom mobile, tak musim pockat, kym mi ju posle a pridam. Tiez ju dlho nebavi jedna vec, preto som bola v soku, ale prijemnom 🙂.
Weji, no tak som to trosku prehnala s tym opisom postavy, ale v globale som trafila 😉. A ta Miska vcera, no to nebola Miska, proste ste videli nejake ine dieta, vobec taka nebyva...
Co sa tyka okien, nebudem umyvat. Nase sa neumyvaju na Vianove, Velku noc a podobne, ale vtedy, ked su spinave. A zrovna teraz nie su 😀. Umyla som ich niekedy prvy novembrovy tyzden, lebo vtedy boli spinave a o...l nam iich nejaky vtak. Navyse do Vianoc ma vkuse byt tych -6 az -9 stupnov cez den, takze to by som neumyvala ani keby boli spinave.

blovitc120
17. dec 2009

No tak môj manžel si pohol a poslal mi fotku, takže tu je včerajšia pomocnica 🙂, musela som to dať do prvého albumu, lebo ich mám plné a nemám kedy upravovať, toto ma na MK fakt štve, zmenšovať a limit 50 ks...
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

melipa
17. dec 2009

ohladne toho Duphastonu - ja ho mam brat od 16 DC, a v oktorbi aj teraz v dec. som prave na 16 DC mala ovulku, tak pohoda, ale v novembri ovulka na 16 DC nebola a ked som uz zacala brat Duphaston, tak uz ani nedorazila...mozno by nedorazila aj tak, a mozno aj ano...a okrem toho ja zrejme nemam problem s nedostatkom progesteronu, podla vlastnej anamnezy, tak pre mna je asi fakt zbytocny...ale u doktorov je teda velmi popularny
pecenie - tak ja toho peciem dost, ale aby ste si nemysleli ze toho tlko pojeme, tak sa delim - svokrovcom - nie ze by som ich mala tak rada, ale svokra je odkazana len na to co jej kto da napecene kedze ona je lemra lemrava 😅, nesiem do prace, Dianke na posedenie do skoly, pride k nam na pat dni babka a dost vela navstev...no ale k veci - ja peciem medovniky, vanilkove rozky, linecke, grilazove, orechove stanglicky, gastanove gulky, orechove dute rozky, orechove zlepovane, medvedie labky, mandlove palice a k tomu zo dva rezy podla nalady - teraz asi tvarohovo - orechovy a zltkovy. Kto chce nejake recepty tak poslem, a vsetkych co sa vyskytnu v BA pozyvam 😀
inak to mnozstvo vyzera asi ze je to strasne moc, ale my sme vzdy tolko na vianoce doma piekli, tak pre mna by bez toho neboli ani vianoce 😅
upratane mam, ale este urcite budem upratovat priebezne a hlavne 23.12., okna v tejot zime neriesim, umyvala som ich v oktobri ked bolo este schopne pocasie
moc sa tento rok tesim na vianoce 😵

melipa
17. dec 2009

blov - Miska je zlatuckaaa 😵 , velka pomocnicka, pamatam si ako mi Di tiez od tych druhych vianoc pomahala a kricala "pomo, pomo"- ako ze chce pomahat 🙂
inak ona si priala od Jeziska drevenu sadu na pecenie, kde je valcek, vykrajovatko, zasterka... - videli sme to raz, ale uz to nevieme zohnat, tak som smutna, ale Jezisko neodnesie, fakt to nikde nemaju ☹

miriamka
17. dec 2009

Blov...tak presne takto aj Jakubko asistuje.Sedi na stole,a ani sa odtial nepohne 😀
Melipa...a taka zostava nie je nahodou na pecenie v IKEA??
A este...posles mi do IP recept na tie orechove stanglicky?

melipa
17. dec 2009

miri, v ikea sme boli minuly tyzden, ale hracky sme obisli ☹ ...ale dakujem, pozriem na nete a mozno este raz skocim

weja
autor
17. dec 2009

Blov, no Miška je hotový anjelik, ako tam sedí na tom stole ako päťkourna 😀
ozaj, ako sa robia tie rumové guľky???

ja som s pečením tohto roku na tom veľmi dobre - tento týždeň mám mamina dovolenku, tak sa podujala, že vanilkové rožky, griláž, aj linecké napečie ona 😀 ja zasa upečiem tie medovníky + niečo k tomu a potom si to všetko skrátka podelíme 🙂

holky, kľudne hoďte recept aj sem do placu - ja sa tiež nechám inšpirovať... 😉 čo sú orechové stanglicky? 😕 a iselské koláčiky...??? som nejaká blbá, ale tieto názvy mi nič nehovoria... 😅 MM mal kedysi alergiu na orechy, tak tie najlepšie koláče, ktoré boli samozrejme ako naschvál všetky s orechami, sme nemohli piecť, ale teraz mu to už pomaly mizne, tak možno by som mohla čosi skúsiť aj s orechami... 🙂

miriamka
17. dec 2009

Malipa...vdaka za recept na tie orechove stanglicky,dnes ich s Jakubkom skusime upiect a dam vediet ako sa podarili.

blovitc120
17. dec 2009

Weji, ja som potom tiež blbá, ale netuším, čo sú to orechove stanglicky a iselske kolaciky 😅 😅. Ale davam recept na tie guľky, u nás sa môžu robiť až na štedrý deň alebo deň pred, lebo sa zjedia za 1 deň:
3 malé balíky okrúhlych piškót (alebo 2 veľké)
1 maslo (ale naozaj maslo, nie masielko, hera a pod., ja vlastne do všetkého dávam klasika maslo)
100 g práškového cukru
3 polievkové lyžice kakaa
rum podľa chuti (čím viac tým lepšie 😉 😀, minimálne 0,5 dl by som ale dala na tvojom mieste, ja dávam cca 1,5-2 dl, podľa toho, aké tuhé chcem)
Piškóty pomelieme, všetko dokopy rukou zmiešame na tuhé "cesto", tvarujeme guľky, ktoré obaľujeme v kokose alebo mletých orechoch. Ja som šiši a guľky robím v rukaviciach, aby neboli ochytané, ale bežne to ľudia asi nerobia, aj tak je tam alkohol na dezinfekciu 😀. Niekto dáva do "cesta" aj lekvár-niekoľko lyžíc, ja lekvár nemám rada v žiadnej forme, takže mne to tak nechutí. Pozor, pri zjedení väčšieho množstva môžete aj nafúkať 😀.
Rozmýšľam, čo idem dnes piecť, neviem vymyslieť...

miriamka
17. dec 2009

Blov...ja tiez kazdy den teraz v praci od rana vymyslam,co budem piect az pridem domov 😉

blovitc120
17. dec 2009

No miri, ja sa opýtam MM, čo mám upiecť a jemu je to jedno a mne sa samej vymýšľať nechce... Proste keby mi povedal "na toto mám chuť", tak to urobím, ale takto...

miriamka
17. dec 2009

No moj manzel si povedal - medovniky,vanilkove rozky a tie iselske.Ostatne robim lebo mam doma na vo suroviny 😀

blovitc120
17. dec 2009

Keď ja ani sama neviem, čo by som chcela, no som taká nadšená, že Miška konečne spolupracuje, že by som piekla celé dni po včerajšku a neviem čo 😒

miriamka
17. dec 2009

Blov...ja ako som videla maleho nadsenie v sobotu,peciem odvtedy kazdy podvecer 😵

nastasia
17. dec 2009

ahojte,
tak uz mam po skuskach, teda este jedna ma caka 7.1. ale nateraz mam pokoj 🙂 dnes som spala do 11 😅 potom som robila palacinky a teraz si idem konecne upratat. a zajtra ma cakaju nakupy bleee

blov, miska aka podarena. teda uz je poriadne velka. s takou pomocnickou by aj mna bavilo piect 😉 no nemam s kym, lebo nam kolace pecie babka,ale mozno k nej skocim a budem piect s nou.

monkula
17. dec 2009

Ahoj kočky, skúste tieto linecké kolieska, akurát ich papám, no sú skvelé:
600 g hladkej múky
2 HERY
1 vajce
150 g práš. cukru
1 kávová lyžička prášku do pečiva
4 Zlaté klasy
------------------------------------------------------------------------------------------------
Všetko spracujeme, dáme do chladničky , potom vykrajujeme kolieska, jedny celé a druhé s dierkou v strede a dáme upiecť, "deravé" pocukrujeme a potom spájame jahodovým džemom, odporúčam z kauflandu, stila dolce, je perfektný

No a ešte tieto vínové, už sa zjedli 😀 😀
1 palmarin
300 g pol. múky
5-6 PL bieleho vína
1 prášok do pečiva
--------------------------------------------------
Všetko spracujeme na hladké cesto, najlepšie večer, aby na noc stálo v chladničke a pracujeme s ním na druhý deň. Vykrajujeme čo najmenšie tvary, sú najlepšie 😀, po upečení obaľujeme ešte horúce v zmesi práškového a vanilkového cukru.

Medvedie labky
400 g hladkej múky
180 g práš. cukru
40 g kakaa
160 g mletých orechov
1 lyžica škorice
1 KL prášku do pečiva
6-8 mletých klinčekov
2 vajcia,
1 HERA
-----------------------------------------------------------------
Spracujeme cesto, necháme v chladničke, ja som ho tam mala tri dni, kým som sa k tomu dostala 😝, a natlačíme do formičiek, po upečení obaľujeme v práš. a vanil. cukre.
Rúra musí byť poriadne horúca, inak sa labky nepodaria. 😉

jaj a teraz ma napadlo, že Blov neľúbi lekvár 😝 😀

smejko1
17. dec 2009

nasa nevesta je ukazkova........ krasne tam sedi....... musim malemu ukazat nech sa len uci od nej.......

melipa - mne padla sanka......... ty tolko pecies. to je uzasne....... u nas sa nikdy dako nepieklo, a poviem Ti, ze stat a valkat aby som niekoho ponukala........ no ja skratka asi nepojdem do neba, lebo nato som dost leniva 😝 takze mas moj obdibv a az budem v BA tak sa isto pridem ponuknut hihi

nastasia blahozela ku skuskam.........

nam sa prerezava stolicka - dnesna noc bola hrozna....... plac, tiesenie na rukach a za 10 min. to iste....... som myslela, ze odpadnem od unavy ( bolo to od 00 - 03 rana)

dnes som mu dala panadol baby tak verim, ze mu to pomoze, chudatko ma velmi napuchnute to dasienko.......

papa

blovitc120
17. dec 2009

Ahojte, monkula, tak linecke je asi jedine, kde lekvar lubim 😀. Nemam rada lekvarove buchty, kolace, ktore sa potru lekvarom a vsetko plnene lekvarom, jedine zliepane lekvarom mam rada, tak skusim, linecke este nemam 😉. Inak ty si podarena, ako sa uz u vas tolko pojedlo 😉. Dnes sme urobili vanilkove rozky.
Smejko, chudacik Dami, nevesta mu posiela pusu a kusok nasej zubovej odolnosti... Inak ja tiez neprehanam s pecenim. U nas to ani nema kto jest, fakt mame tak 5 druhov aj so slanym. Uz urobim len tie gulky a nieco slane, lebo tie sme zjedli.
Nastasia gratulujem ku skuske

weja
autor
18. dec 2009

ahojte 🙂
Blov, parádny recept, vyzerá to celkom jednoducho, už som si ho aj vytlačila a idem skúšať 🙂

Monkula, my (teda vlastne starká alebo mamina 😀 ) robíme tie linecké akosi inak, určite tam nejde toľko zlatých klasov... 😕 ale tiež sú vynikajúce, tieto zliepané mám strašne rada a MM sa ide za nimi zabiť 😝 ale vždy ich napečie niekto iný z rodiny, občas som síce pomáhala starkej pri pečení, ale sama som to ešte nikdy neskúšala 😅

Nastasia, super, že skúška je za tebou, do konca roka máš veget 😉 tak môžeš teraz už len oddychovať... 😉

Smejko, dúfam, že dnešná noc už bola lepšia... chúďatká, tiež si s tými zubami užijú svoje ☹

Maťka a ty kde si sa stratila...? ako to vyzerá s tou tvojou objednávkou pod vianočný stromček - kedy ne/čakáš mrchu? 🙂

ešteže je dnes už piatok, akosi sa mi ťažko vstávalo... 🙄 včera som piekla medovníky a do desiatej upratovala kuchyňu... a samozrejme som sa celý čas sama seba pýtala, načo som tú kuchynskú linku komplet vyupratovala a vyčistila, keď som mala múku asi všade 😅 😝

blovitc120
18. dec 2009

Hehe weji, sme ta nakazili tym pecenim 😀. Ja uz dnes nejdem, lebo mi nic nenapada a nemam ani suroviny, treba nakupit, ale ja s Miskou v -11°C do mesta nejdem a nase potraviny su otrasne, v muke vzdy prinesiem nejakych obyvatelov 😝. Tie gulky su jednoduche a mozes zapojit aj Maja, nech gula aj on. Sice ja som to zrusila, lebo MM mi pomahal tak, ze kazdu chvilu si vlozil do ust gulisko velkosti ping-pongovej lopticky. Tak som musela robit dalsiu davku...
U nas je dnes priserne kosa, neznaaaasam zimu. Ozaj, kde je ta Mata?

weja
autor
18. dec 2009

no veru ste ma nakazili 😀 a aj kolegyne mi pília uši celý týždeň tým, čo všetko vypekali, že som už začala mať normálne výčitky, že u mňa je to ešte len v štádiu plánovania 😅
no tak to MM do gúľania nezapojím, vidíš, toto by ma ani nenapadlo, ale presne je to jeho štýl, že už popri pečení zo všetkého ochutnáva a to by nedopadlo dobre... 😅 😝
ja som pred chvíľou volala s maminou a tá dnes pečie ďalšie 2 druhy, tak toľko koláčov hádam ani nepojeme 😅

pozrela som pár strán dozadu, kde Maťa písala o tej robote, že predsa len od nového roku končí a písala, že od stredy si čerpá ešte zvyšok dovolenky (asi až do Vianoc? 😕 ), takže ktovie, kedy sa ukáže...

miriamka
18. dec 2009

Ahojte,
Monkula...diky za recept,skusim tie Tvoje linecke kolaciky,uvidim ake budu 😉
Ja chcem este nieco slane spravit,lebo tolko sladkeho ani nepojeme,musime to troska striedat tak hladam nieco lahke slane 😉
Matu dufam,ze nasla // a teraz sa doma uz len vytesuje 😵

monkula
18. dec 2009

weja, asi ej veľa receptov na každý druh pečiva 😀 , ja som tiež sprvu pozerala skepticky, že čo tam hľadajú tie zlaté klasy, ale sú dobré...
Miriamka, veĎ keď pôjdeš pre jakubka, tak zakrič, vyhodím Ti oknom pár kúskov na ochutnanie, a uvidíš, čis a oplatí piecť 😀 😀 😀 😀 😀

blovitc120
18. dec 2009

Mon, nedalo mi a urobila som tie tvoje linecké, fakt sú dobré 🙂. Ale lekvár mám od svokry ríbezľový, do kaufu sa mi nechcelo 😀

monkula
18. dec 2009

Jeeej, Blov, to som rada, že chutia.... 😵 😵 😵 ˇA počkaj, až sa ten lekvár vsaje do sušienok 😝 mňam, ríbezľový, milujem 😝

maurizia
18. dec 2009

cavte baby vezmete ma medzi seba? 🙂 mojmu manzelovi tak tikalo, ze sme sa dohodli, ze ideme na to..pozeram, ze vypekate, ja dnes cely den som jak pripecena🙂) no ale idem popozerat tie recepty pre inspiraciu..

monkula
18. dec 2009

ahoj maurizia... skoro som kvôli tebe oprskala kávou svoju novú záclonu v obývačke, že celý deň pripečená 😀 😀 😀
Ako sa volá dcérka?

miriamka
18. dec 2009

Noo...tak sme boli na nakupoch,hrackarstvo sme skoro vykupili,aj IKEU ale konecne mam vsetky darceky takze sa tesim a mozem pokracovat uz len pecenim a upratovanim 😉 Aj ked mam pocit,ze ked toto vsetko pojem,skoncim ako gula 😀
Maurizia...vitaj medzi nami.Vidim,ze mas dcerku vo veku nasho Jakubka 😵