Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

miriamka
13. jan 2010

No koniec januara,aj som vcera manzelovi taku darcekovu poukazku spravila na pocitaci...to mu dam do blahozelania 😵
No ak si das vyhladat na nete gulicky na navliekanie,ukaze Ti rozne druhy...a este ho hrozne bavi skladat vezu z takych kociek co sa davaju na seba.

blovitc120
13. jan 2010

Fiha, tu sa toho popisalo... Ale tak to ma byt 🙂.
Miri potom daj referencie na tie Patince. A idete nakoniec aj s malym?
Misku tiez bavi cmarat po tej magnetickej tabulke, okrem toho rada vklada a vyklada akekolvek veci z jednej nadoby do druhej a naopak, do zblbnutia. Rada sa hra s cestovinami, tak som jej kupila tie trojfarebne a hra sa s nimi. Potom cita knizky, zasadne sama a ohromne nahlas, nema rada, ked jej niekto cita. Dalej ju bavia take nadobky, co sa do seba alebo na seba skladaju od najmensej po najvacsiu alebo rozpaja Lego, spajanie zatial stale nic 😀. Na Vianoce dostala odrazadlo auticko, tak ho tlaci po byte, nevie pochopit, ako sa na nom vozi, vase deti to vedia? A ako na to prisli ak ano? Okrem toho rada vysava, tak jej dam tu tyc z vysavaca a vysava, alebo umyva dlazku mopom, alebo zameta. Kedze rada tancuje, vascinu dna ide hudba a tancuje pomedzi hru. A ked uz fakt neviem co, pustim jej koncert Depeche Mode na DVD, trva 100 minut a cely ho pozera a tancuje. Ale my chodime vela von, tam ju to viac bavi, zbiera smeti a hladame psov po sidlisku 🙂. Pripadne sa pozera na vacsie deti, ako sa hraju. Tak to su nase cinnosti 🙂.

miriamka
13. jan 2010

Blov...maly ide s nami...vyberala som hotel s bazenami pre deti,takze ide aj on.Aj postielku na izbe budeme mat zadarmo,takze to bude ok.
Inac Lego aj nas bavi...a odrazadlo?S tym ideme vsade,na vychadzku,po dome na noj jazdi...ale drzi ho to len cca posledne 2 mesiace,predtym moc na nom nejazdil.
A hrozne rad maly v telke pozera ked tam deti tancuju,pripadne aj ludovky ked spievaju a tancuju...to jedine ho v telke uputa,inac on telku nemusi.

blovitc120
13. jan 2010

My tiez len hudbu pozerame, ine nas nebavi, hoci na Vianoce pozerala asi 10 minut Madagaskar, len zrovna vtedy tam zvieratka tancovali a spievali, inak by to nezaujalo 🙂. Dufam, ze odrazadlo chyti aj Misku, je pravda, ze je o 5 mesiacov mladsia... Ona by aj chcela na tom ist, len nevie ako. Vylezie nan a stoji a ide nohami, ale nesadne si, tak ho vlastne obkracuje. Alebo ide popri nom a vedie si ho. Uz sme aj kamosku tu mali, jej mala nam to ukazala a aj tak nechapeme 🙂

miriamka
13. jan 2010

Inac ako ste baby na tom s vahou po sviatkoch?Ja som pribrala tak som od pondelka na diete...len chcem dat dole tie 2-3kg co som pribrala...radsej teraz nez ak k nim pribudnu aj dalsie 😒 Zatial sa drzim,1kg je uz dole 😵

blovitc120
13. jan 2010

Ja klasika nic, ako vzdy, hoci som mala v plane pribrat. My nejako extra viac cez sviatky nevarime a nejeme. Kolace robime len tie, ktore mame radi, t.j. vacsinou suche a tie nie su az take tucne. Navyse sme ich zozrali kopu pred sviatkami 🙂. Skor jeme viac ovocia. Mne ani nechuti jest viac a ked sa prepcham, je mi hrozne zle. Od detstva proste viem, kedy dost, lebo mi bude zle. Dokonca ani MM nepribral. Ked tak nad tym rozmyslam, este nikdy sme cez sviatky nepribrali, my skor na dovolenke, kde je AI 😀. Inak neviem miri, z coho ty chces chudnut.

miriamka
13. jan 2010

Blov...este si ma nevidela nazivo 😀 Ale nie,ja ozaj len co som cez sviatky pribrala,inac nemam v plane chudnut 😉

num7976
13. jan 2010

ejha takze skusime tie cestovinz 😀 no a odrazadlo?silvinka ho dostala na prve narodkz a asi po dvoch mesiacoch jej to uy islo,ja som jej furt ukazovala,ze nozkami sa ma odrazat tak sama na to prisla,lebo boli aj znamy u nas,tak tiez malz sa na tom vozil,ale od neho to nepochytila,len som skusala a potom jej to uz samo slo a vonku nebolo nic ine,len sa na tom spustat dole kopcom,dokonca ju neodradilo ani ked sa z neho v tej rychlosti zosmykla a padla!
tie gulicky idem pohladat,no a to chudnutie?tak ja som pribrala pat kg 😝 ale tesim sa im,no zacala som chodit do posilovne,aby som to nemala na bruchu,lebo ho mam asi ako v 5.mesiaci,ale rit aj nohy mi pribrali o nieco,tak tomu som sa potesila takze ja by som chcela len to brucho nejako dostat do normalu..u nas sa nepecie no a cez sviatky som aj ja co to popiekla-ale na miriamku nemam,dostali sme od nasich svokrovcov starkych takze som velmi rychlo z toho sladkeho nabrala 🙂

nastasia
13. jan 2010

ahojte,
teda riadne dlhe prispevky ste niektore popisali, nestiham citat 🙂
num, ahoj vitaj spat 🙂
blov, tak to sa mate, ze uz finisujete 🙂 mna to cele caka. ale zase na druhej strane pokracujem v bakalarke takze to neni take ako pisat nieco uplne odznovu. a to ta bakalarka musi mat 60 stran? 😲 u na s stacilo 30 az 50 tusim...
teraz ked som sa do toho zahryzla tak mi pride ta moja tema dost tazka 😒 dufam, ze to nejak napisem. a inak mne tiez dost pomahal priatel 😅 teda pri tej grafickej stranke mi to cele upravoval, robil grafy a tak...to vobec neviem...
a osttne dievcata pozdravujem, stihla som precitat toho malo tak neviem ani co mate nove

smejko1
13. jan 2010

ahojte
zas provokujete s Vahou???? ja som natom z Vas najhorsie a aj tak sa neviem obmedzovat.......... dnes som bola na tej zumbe - flame....... a bolo to superrrrrrrrrrrrrrrrr........ ale prave som dojedla cokoladu........ som normalna?????(basnicka otazka)

odrazadlo mame od jeho pol roka......... najprv tocil kolieskami potom robil tutuuut, potom ho vsade tlacil so sebou a posledne tyzdne si uz vie sam nato sadnut (akosi sam nato prisiel) a teraz ho nanom tlacime.......

u nas maly tiez len keca a keca v tej svojej reci........ ale zrozumitelne len mama tata......toto, inak znakuje a vydava zvuky zvieratiek.........

tie vylety ste super vymysleli a manzelikovia sa isto budu vytresovat 😉

numka - ja mam este v zivej pamati ako si nam pisala o svadbe a UZ su to 2roky??!!! nechapem

miriamka - tie kulicky su ake velke? nemoze ich maly prehltnut? mozno by to aj nas bavilo.....

papa

miriamka
13. jan 2010

Smejko...tak ale ty chodis aspon cvicit,ja akurat doma troska brusakov a zanozovani,to je cele moje cvicenie 😀
Inac Jakub ma uz riadnu slovnu zasobu,som tak rozmyslala,ze tych slov je uz naozaj vela co su uplne ciste = mama,tata,baba,dedo,ujo,teta,deti,havo,had,kde je,tam,tu,Jojo,Anet,Ado,...a kopec inych.Veru,sa mu jazycek rozvazuje.
Tie gulicky su dost male,takze Smejko este pockaj do faze,kedy maly nedava predmety do ust...

blovitc120
13. jan 2010

Tak ja sa priznam, ze necvicim vobec, lebo ma to absolutne nebavi 😝. Nezaskodilo by trochu spevnit, ale proste ma to absolutne nebavi, nemam rada kolektivne cvicenie, kde sa vsetci potia, ja najradsej bicykel, alebo potom turistika, ale posilka, aerobic a podobne ani nahodou... Bola som tam asi 3x v zivote a stacilo mi.
Este som si spomenula, ze oblubene slovo je popo (pupok), tym je posadnuta, ked sa niekto vyzlieka, nabehne k nemu, pcha prsty do pupku a chce ho bozkavat, pripadne olizovat 😀. Mala uchylacka.
Miri tie gilicky su dobry napad, skusim aj ja. Musim zaklopat, ale Miska si strcila do pusy len raz gombiky, to mala asi 7 mesiacov, ale nemala snahu ich prehltnut a odvtedy naozaj NIKDY nic nepchala do ust, teda maximalne ochutna-oblizne alebo skusi zahryznut, ci je to jedle. Takze mozno som sisi, ale verim jej a necham ju samozrejme pod dozorom sa hrat aj s fazulou, gastanmi a pod. Gulky by mohli mat uspech.
A odrazadlo, sadne si nan, ale tlaci si ho stale obkrocmo. A strasne sa na nom chce vozit, len nevie, tak ju tlacim ja. Dnes som sa dokonca nan vyteperila ja stara koza, aj som sa bala, ci ma udrzi a ukazala jej, ako ma ist a nic. Teliatko...

miriamka
14. jan 2010

Dobre ranko,
tak stvrty den som na diete...ale v sobotu nas caka vecer oslava,takze porusim a uz sa celkom tesim lebo je to des 😅
Blov...tie gulicky maleho bavia asi aj preto,ze je toho vela,roznych farieb...a moze to aj navliekat 😉
Inac maly ja najlepsie ked sa ho na nieco spytam ci chce,a on cisto odpovie NIE,alebo ANO.To je taky smiesny ako to NIE dokaze uz krasne povedat 😉

weja
autor
14. jan 2010

dobré ránko 🙂
Smejko, super, že zumba sa ti páčila 🙂 ja tiež nemám rada hromadné cvičenia 😝 preto som to chcela doma na dvd, ale momentálne som rada, keď prídem večer z roboty, že stihnem aspoň čo-to v domácnosti, nie to ešte cvičiť... 😖
ja si držím rovnakú váhu od 14 rokov 😅 nieže by to bol môj zámer, ale skrátka žiadne kg sa na mňa nelepia z nejakého neznámeho dôvodu 😕 ale čo je horšie - už sa mi mení rozmiestnenie tuku na tele - nejako sa mi zdá, že z pŕs mi akosi odbúda a ukladá sa to dole nižšie na bruchu 😅 😀 😀 ale kašľať na to - ako hovorí moja kamarátka - kedysi sme boli mladé a krásne, teraz sme už iba krásne 😀 😀 tak načo sa trápiť... 😉

miriamka
14. jan 2010

Weji...moja kamoska mala cely cas co si pamatam 47kg...take male ziena,jest mohla cokolvek a stale nic.A teraz za rok pribrala a ma 57kg a netusi ani ako.Proste tvrdi,ze ako dovrsila 30tku tak zacala nehorazne priberat,a pritom sa stravuje ako predtym.Takze sa zacinam aj ja kontrolovat troska 😉 ,a opat nech priberiem riadne az budem tehu.
Ale inac baby,vcera som tak usudila,ze ake je to super ked mi sefka sama navrhla pracovat z domu...pracujem,a som pri tom aj s drobcom...no nie je to super? 😅

weja
autor
14. jan 2010

Miri, podľa mňa je to individuálne - kým som mala -násť, strašili ma, že po 20ke to už pôjde dolu kopcom, že to nebude také jednoduché ako dovtedy - zjesť hocičo v ktorúkoľvek hodinu a nepribrať.... teraz mi zasa niektoré hovoria, že to tak bude po 30ke.... ale keď vidím moju mamu, tety, sesternice - ktoré majú všetky max. 50-55 kg, tak viem svoje, od čoho to závisí... 🙂 genetika podľa mňa tvorí gro všetkého...

verím, že robiť z domu si nevieš vynachváliť, to by určite vyhovalo každému 😉

miriamka
14. jan 2010

Veru Weji..je to asi individualne,najme ked vezmem,ze ja som mala 3-5 rokov dozadu o 15kg viac nez mam teraz 😀 ,a ze po zena po porode pribera 😀

weja
autor
14. jan 2010

a ešte k tej genetike - škoda, že sa v našej rodine nevyskytovali nejaké predchodkyne s väčšími proporciami - tie by som celkom uvítala.... 😀 😀

weja
autor
14. jan 2010

Miri a to si schudla zámerne, či tak sama od seba?

blovitc120
14. jan 2010

Ahojte, tak ja mam o 3 mesiace 34 a nemam poci, zeby to po 30 slo nejako hore, podla mna je to individualne. Dietu som v zivote nedrzala, to by som asi zdochla, ale ja ked som co len trochu hladna, mam strasne krce v zaludku. Niekedy sa na to aj v noci budim a idem zjest aspon banan alebo suchy chlieb. Tiez som take pocuvala, ze po 30 to bude nekontrolovatelne. Kamosky su v mojom veku a nejako tiez nepriberaju, ani po tehotenstve. Ale polozme si otazku, co je to pribrat? Tak 20 kg by som asi nechcela, ale tych 5-6 ano, mojmu drahemu sa pacia baby, ktore su krv a mlieko, mne teda tiez pride krajsie, ked su aj licka, ako ten moj vyziabnuty ksicht, co uz... Po 30 by som skor povedala, ze zacina byt vidiet vek, hlavne na takych typoch, co fakt vela nevazia, prepadnu sa trochu oci a tie lica... hned by som s Miskou menila 😀. Ale co, vsetky sme krasne ake sme 🙂.
Miri, keby som mohla robit z domu, tak uz robim... Ale to by som musela aj Miske kupit notebook 😀

miriamka
14. jan 2010

Weji...tak ja som schudla viac menej zamerne,lebo ked som videla fotky z dovolenky tak som sa zhrozila 😅 ,a k nejakym asi 5kg dopomohol tatinov necakany odchod zo sveta 😔
Ale teraz mi to takto vyhovuje,citim sa lepsie.
Blov...neboj,maly ked sa rozhodne mi asistovat,beha tu s mysou po izbe,aj klavesnicu mame jednu vyradenu...proste asistent 😉

blovitc120
14. jan 2010

No Miri, u nas atrapy pocitaca nezaberaju, musi to byt funkcne, ked jej dam vyradenu klavesnicu a mys, nezaujem 😀.
Mne tiez ubudlo kvoli tatkovi par kil a tie uz sa nevratili 😔

matullienka
14. jan 2010

ahojte kočky: neprovokujte tu s dietami a cvičením k tomu sa ja nikdy nedonutim na to som ja akosi leniva aj ked by som aspoň tých 6 - 8 kg dole dať mohla 😀

num7976
14. jan 2010

ahojte zase ste tu toho popisali 🙂
no u nas vie silvinka tiez povedat ano-podla nej aňi a nie je ňuňa tak sa tiez smejeme aj dnes to povedala,ze aha tam je patko-taky kamarat v jej veku z bytovky-ideme za nim a ona ňuňa zvrtla sa na opacnu stranu a nezajem sibalka!
smejko hej uz to teraz dobre leti..
tie kila-no ja som mala teiz problem pribrat iba tieto sviatky sa konecne na mna nieco nalepilo tak sa tesim ale pred tym som tak dva kila max ale hned to slo dole,takze tiez v podstate mozem zjest cokolvek a nenalepi sa to na mna-sviatky ja mam rada,lebo ja ked to vidim,tak to jednoducho musim vsetko opacit 😀
miriamka tak to mas super,ze mozes pracovat z domu a k tomu jakubko sa vie aj celkom sam vyhrat,tak mas v podstate to co ine mamicky mozu len zavidiet aj zarobit korunky a odreagovat sa a aj by t s malym,parada!
ozaj baby kedy chcete dat drobcov do skolky?ci ked planujete druhe,tak budu s vami?
matu neblazni z teba tolko kg dole?vsak to by uz bolo moc,nie?
baby co idete varit?ja mam zo vcera navarene,ale sa mi zda,ze varim furt to iste,tak mi hodte nejake osvedcene recepty - hlavne rychle a jednoduche

num7976
14. jan 2010

miriamka este otazka tei gulicky sa navliekaju na nejaku drevenu palicku alebo na snurku ci ako?lebo hladam hladam,ale zatial som len na snurky nasla a to by nasa este nevedela..

miriamka
14. jan 2010

Num...prave dnes maly nespolupracuje prilis 😠 ,od rana mi zvoni telefon,a stale sa chce hrat a je problem ho zabavit aby ked telefonujem bol tichsie.
So sa skolky tyka...do jednej sme dali prihlasku uz pred 3/4 rokom,a do druhej ideme dat o mesiac.Teraz su hrozne plne skolky,takze sa ide podla poradia prihlasok.Ja keby to slo,chcem dat maleho do spolky od septembra,alebo potom az o rok.Zalezi ci uz bude sam bez plienok,lebo to je podmienka.
Num...s varenim neporadim teraz ked sme na diete,ale inac rozne privarky,minuly tyzden som robila gulas s haskom a fazulkou,ten aj maleho riadne chutil...alebo co tak pizza,cestoviny,francuzske zemiaky....

num7976
14. jan 2010

miriamka no ked potrebujes,tak maly nema svoj den,ze?zakon schvalnosti,snad uz teraaz pekne spinka!
ja dam malu o rok na jar teda zatial mame taky plan a do sukromnej,takze atm beru aj prv anemusi sa davat hned od septembra,no dost rozmyslam lebo neviem ci ju nedame hned do normalnej na ten necely pol rok sa mi to az tak neoplati koli tomu prispevku,ale aj to by bodlo,no potom aby si zase zvykala na inu skolku,ine prostredie deticky,tak koli tomuto zatial neviem aby som jej nenarobila zbytocne vela stresov..a varenie?no pani ja nikdy neviem co varit snad do zajtra daco vymyslim..

blovitc120
14. jan 2010

Num, neblazni, dve deti by som nezvladla 🙂. Ja planujem dat Misku ked zacne chodit na nocnik, takze asi o 10 rokov 😠 😠 😠 😝. U nas je jedna taka skolka pre male deti, do 3 rokov, je to vlastne rodinny dom prerobeny na skolku a pani si tam brava tak do 6-7 deti (su na ne dve). Tam ju chcem nechat zvyknut a potom do normalnej skolky. Je to sukromne a nie je casovo obmedzene, kedze ma tu skolku doma, ak nestihas, dieta ti tam necha aj do 19 vecer. Plati sa za hodiny, neviem kolko, ale to je jedno. Mna z normalnych skolok poraza, lebo vsetky su otvorene od 6 do 16, ale uz od 15 tam nie su ziadne deti, resp. tam ostane 1-2 a to u nas proste nehrozi stihnut. Ja nechapem, ci ti rodicia nechodia do prace alebo co?
O vareni mi ani nehovor, uz mam toho plne zuby, stale vymyslat, co varit. Dnes som dala Miske po dlhej dobe hotove jedlo z DM, chutilo jej. A to z viacerych dovodov, po prve prisli sme neskoro domov zvonka, po druhe zabudla som vybrat masko z mraznicky a chcela som jej urobit nieco masove po 4 dnoch a po tretie a najdolezitejsie, bola som taka nasr..a, ze som ani nemala chut varit. A preco? Pretoze ma ide svihnut zo psickarov. Prisli sme domov totiz s hovnami od 3 roznych psov na topankach (biele, tmavocervene a hnede hovno). Ja som sa skoro dogrcala, a to sme boli na detskom ihrisku, kde su aj preliezky. Keby sme nemali doma bidetku so sprskou, asi by som tie topanky zahodila, neumyvala by som ich rukou, takto som to len v zachode vysprchovala, nenavidim tych debilov, co to nezbieraju. Musela som dat kompletne vsetko oprat, lebo kym sme prisli domov, bola som od hovien aj ja aj Miska az na ciapke. Chvilu som ju nechala behat pomedzi tie preliezky, ona si dava pozor, tak som nesla ako policajt za nou a ked som pozrela na topanocky, skoro som dostala infarkt 😠 😠 😠 😠 😠.
Prepacte mi ten pesimisticky prispevok, ale som strasne vytocena

weja
autor
14. jan 2010

Blov, tá škôlka vyzerá dobre 🙂 aj tie "otváracie hodiny", v tých bežných je to des, u nás tak funguje aj školská družina - do 15,30 😠
a k tým psíčkarom - koniec sveta... 😠 😠 😠 v dnešnej dobe sú ľudia strašní ignoranti... 😖 normálne by som dala echo na mestskú políciu, nech si na to miesto dajú väčší pozor, možno by sa im aj podarilo nejakých prichytiť... po pokute by si to možno rozmysleli... 😠

ja sa pomaly zbieram domov, dnes ideme ešte s kolegyňami na kávu, tak domov vlastne dorazím až večer... dúfam, že MM dovtedy nevyje celú chladničku 😅