Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

weja
autor
18. feb 2010

dobré ránko 🙂
vy ste tu toho popísaliiiii... normálne román k rannej káve 😀 niekedy tu dokopy nikto nie je a akurát jeden večer, čo nemám doma pc (MM si ho zobral poobede do služby) a vy ste tu všetky... 🙂

Smejko, a ako sa cítiš? nebýva ti zle? a to ste si aj nejako dávali pozor, aby si zatiaľ neotehotnela a napriek tomu vám to vyšlo? tak to je sila... 😀 ale neboj sa, určite to zvládneš aj s dvoma malými drobcami... 😉

Melipa, no stretko by bolo super, ale ja by som navrhla - keď už - radšej nejaký jarný alebo letný mesiac, teraz je to na figu aj s počasím aj s cestovaním.... 😖

Blov, čo sa mačiek týka, tak tie sa do bytu podľa mňa hodia 😵 sú samostatnejšie ako psíky, nepotrebujú toľko spoločnosti, pretože 80% dňa predrichmú... takže im nevadí, ak sú až do večera sami... a obrovská výhoda (aspoň pre nás) že nepotrebujú venčiť... 😝
ty si myslela tú britskú modrú mačku? tá je nádherná... 😵

včera sme si boli kúpiť lístky na vlak do Prahy na tú dámsku jazdu, čo som už myslím spomínala... takže vlak nám ide v piatok o 00.09 😅 cestovanie nočným vlakom bude určite "vzrušo"... 😝 dúfam, že mi šéfka neošomre to voľno na piatok... 😒

melipa
18. feb 2010

weji, urcite to stretko niekdy na maj-jun, ked bude uz pekne pocasie 🙂 ...no neviem ci ma niekto nejaky tip na miesto konania, ale ja by som mozno mala 😉
...teda to bude super damska jazda tym nocnym vlakom 🙂 ...Prahu mam strasne rada, aj ja sa v blizkej buducnosti chystam...uzite si to!

weja
autor
18. feb 2010

Melipa, no tak hoď ten tip, som zvedavá 😉
na Prahu sa teším aj ja, určite to bude dobrá akcia 😵 ide nás tam totiž 5 báb, ktoré sme v Prahe v živote neboli 😅 som zvedavá, čo za ten víkend stihneme vidieť... 🙂

inak čo sa práce týka, nechcem to zakríknuť, ale mne sa črtá v najbližších mesiacoch tiež pracovný postup a celkom slušný 😵 trošku mám z toho síce obavy, ale čo by človek neurobil preto, aby si obohatil životopis, že? 😀

blovitc120
18. feb 2010

Ahojtei,
weji, chcela som buď britskú alebo ruskú, aj tá sa mi páči, ale isto nemusí mať 24 rodokmeňov, stačí mi bez papiera, proste tie modré sú nádherné. Resp. britská sa mi páči viac, ale o ruskej som počula, že je do bytu najvhodnejšia, lebo ako jedna z mála vôbec nemá deštrukčné sklony, takmer nikdy neničí v domácnosti vybavenie a je údajne tichá a nežná. Ale britská je zase vraj hravejšia, spoločenskejšia a ako som už spomenula, viac sa mi páči, taká je huňatučká, tak fakt neviem, vieš o tom niečo? Ale zatiaľ je to len v štádiu uvažovania (už asi tretí rok 😀).
Teda tá dámska jazda znie fakt super, ja som šla raz nočným lôžkovým vlakom do Prahy (ako inak 🙂) na koncert DM a bolo to skvelé, tak sa mi tam dobre spalo 🙂. Držím palce, nech ten pracovný postup vyjde, vieš, že to veľmi často znamená bábo v brušku 🙂.
Čo sa týka stretnutia, tiež som za teplejšie mesiace.
Idem variť, majte sa

smejko1
18. feb 2010

blov vzber si rusku.............. my rusi stojime zato 😉

nastasia
18. feb 2010

Ahojte,
podla mna "necakane" tehu je tiez najkrajsie. Teda myslim to tak, ze ti dvaja chodia uz spolu dost dlho a lubia sa 😵, maju na to vek a tak. pre nejaku tinedzerku to asi nie je moc prijemne 😀
lebo toto snazenie a planovanie sexu aj ked sa cloveku nechce nie je velmi prijemne. a myslim, ze po case to sposobuje dost velky stres obidvom partnerom...
dnes som bola v Pk u toho gyn s vysledkom od dermatologicky takze diagnozu potvrdil. no kedze nechcem brat lieky pretoze by som musela s tehotenstvom pockat rok-dva minimalne neostava mi nic ine nez trpiet. zima je pre mna najhorsie obdobie tak dufam, ze uz rychlo skonci. a bavila som sa s nim aj o tehotenstve a tak a povedal, pokial zena neotehotnie v rozmedzi 4-5 mesiacov tak je niekde chyba, my sa snazime uz 6 mesiacov, tak mi odporucil po pol roku ist do centra. tak dufam, ze to pojde prirodzene nech nemusim chodit po centrach.
weji, tak super, dufam ze v praci to vyjde... 🙂

miriamka
18. feb 2010

Nasta...mne doky povedal ze ak sa budeme snazit viac ako rok a nic,tak to zacne riesit.Ale zase ja to napriklad ratam tak,ze teraz tomu nechavame volny priebeh ale vela krat sme sa vlastne ani do ovu netrafili 😅 ,takze ked to vezmem,tak to este ani dlho nie je 😀

blovitc120
18. feb 2010

Smejko, ze my Rusi 🙂. To bolo mile 🙂.
Ja si myslim, ze ten nastasiin dr. myslel 5 mesiacov intenzivneho snazenia v obdobi ovulacie, inak by to bolo fakt kratko

miriamka
18. feb 2010

Inac baby,vase deti tiez piju cez slamku?Nas zacal asi pred mesiacom az pit cez slamku,odvtedy co sa da cez slamku 😀

matullienka
18. feb 2010

blov: ja si myslim že to záleži aj od lekára ako bude rýchlo postupovať, ja som mu povedala že sa snažíme už tri mesiace intenzívne a stále nič a dal mi duphaston aj keď neviem či je to nejaká výhra ale aspoň niečo a niekomu povie že treba počkať rok 😒

miriamka
18. feb 2010

Veru,ti lekari su zvlastni...ja som zatial u dokyho nebola,ale pri malom nam povedal prist po roku,takze ak by som teraz isla,tak poviem proste ze rok sa plne snazime a nic,aby som mala istotu ze bude nieco aj riesit 😉

weja
autor
18. feb 2010

Blov, no neviem, aký je rozdiel v tých mačkách... s touto rasou nemám skúsenosti, doteraz sme vždy mali len také "domáce zmesi" 😀
inak s MM sme sa rozprávali, že ak si niekedy zaobstaráme psíka, tak z útulku 🙂 to sú také vďačné zvieratká.... keď som minule pozerala nejaké útulky na nete, tak mi bolo až do plaču... 😢 ja by som si ich zobrala najradšej všetky... 😅 no ale keďže to nie je možné, tak im aspoň posielam peniažky...

Nastasia, mne sa tiež zdá, že 4-5 mesiacov je málo.... ten rok je podľa mňa optimálny... u nás už aj ten rok uplynul, takže som rada, že to už ideme nejako riešiť.... 🙄

weja
autor
18. feb 2010

Miri, no to nie je ktovieaké riešenie - vymýšľať pred dr... 😒 okrem toho ženy, ktoré už majú zdravé dieťa (min. jedno) sú posudzované trochu inak ako tie bezdetné...

matullienka
18. feb 2010

inak aký máte názor že sa možnosť otehotnieť znižuje tým že človek na to neustále myslí a je nervózny z toho že tento mesiac to opäť nevišlo?
lebo mne povedal dr že to že nie som ešte stále tehu môže byť aj z toho že nerobím nič iné iba stále rozmýšľam prečo to zas nevišlo myslíte že to môže byť aj tým?

weja
autor
18. feb 2010

Maťka, podľa mňa to môže byť hlavne tým... 😉 proste psychika zohráva v tomto veľmi veľkú rolu, ja mám ten istý problém, a som si toho plne vedomá, len bohužiaľ neviem s tým nič urobiť... 😔

miriamka
18. feb 2010

Weji...no neviem ci su inac posudzovane tie zeny co maju deti.Kamosa mala syna,ked mal 2 roky zacali sa snazit o druhe a 2 roky sa snazili a nic,podstupila inseminaciu,laparku...po laparke otehu ale potratila...uplynul dalsi pol rok,a nakoniec ostala druhy krat tehu az po umelom.Takze podla mna je to uplne jedno ze zena uz jedno dieta ma.
A psychika je urcite jeden z hlavnych dovodov...preto hovorim,Smejko nasla prva // lebo na to vobec nemala ani pomyslenia,a druha bude Blov...a potom az my ostatne co sa na to sustredime

weja
autor
18. feb 2010

Miri, ja viem, že to nie vždy vyjde aj tým, čo sú už maminy... viem, že to tak chodí, niekedy sa podarí prvé na prvý šup, a ďalšie nejde a nejde aj pár rokov (aj ja som toho živým príkladom).... ale písala som o tom, že takto to berú doktori.... viem o tom svoje, mňa tiež veľmi rýchlo odbijú s tým, že ja som už 2x tehotná bola, obidva razy som otehotnela prirodzene tak to chce len čas a trpezlivosť.... 😖 oni to takto berú....

miriamka
18. feb 2010

Veru Weji...myslia si,ze raz ostane zena tehu prirodzene a stane sa to opat...len neberu do uvahy,ze niekedy to niekolko mesacne az rocne cakanie je hrozne 😔

matullienka
18. feb 2010

miriamka: myslím že slovičko hrozné je ešte slabé v porovnaní s tým čo ženy ktoré veľmi chcú a nemôžu prežívajú wejka by asi vedela o čom hovorím ja mám niekedy pocit že sa už z toho naozaj zbláznim a sem tam mi k tomu už asi naozaj veľa nechýba a im sa to veľmi ľahko povie nemôžete to tak prežíať a myslieť na to a čo mám robiť keď pomôcť si nedokážem? a kde prídeme tak všade sa ma opýtajú čo už si ešte nie? ako to čo sa nesnažíte? vtedy by som úplne vraždila niektorý ľudia si asi myslia že je to také jednoduché že hop na kravu bude teľa 😠

miriamka
18. feb 2010

Matu...a vy sa ako dlho snazite?A neboj,to zufalstvo poznam velmi dobre,sice nie teraz este...ale pri malom sme sa snazili skoro rok a pol,a bolo to hrozne.Ked niekto v okoli ostal tehotny normalne som doma vzdy plakala ze preco ona ano a ja nie 😔 ,preco musim chodit po doktoroch,na rozne vystrenia...
Mna viete co zase niekedy mrzi?Ked ludia pozeraju inac na mamicky co sa snazia o druhe a nedari sa,vzdy mavnu rukou a povedia ze ved mas aspon jedno...to je pravda,lenze napriklad ja,tuzim mat deti 3,vzdy to bol moj sen,a preto si myslim,ze ci sa o dietatko snazi mamicka co uz dietatko ma alebo nema,je to jedno.Obe tuzime po niecom,co sa nedari 😔

matullienka
18. feb 2010

miri presne s tebou súhlasím no my sa snažíme 5 mesiacov a nič z toho tento mesiac určite nebude keďže mi dal kapsule na vkladanie na 12 dni takže kým ich doberiem tak bude dávno po ovu a zas mesiac v čudu.
ja vôbec nechápem ľudí čo sa stále do toho montujú či je niekto tehotný alebo nie a hľadajú za tým dôvody a jasne že to trápi každého či chce prvé dieťatko alebo šieste keď veľmi chceš a nemôžeš tak je to strašný pocit bezmocnosti a neprajem ho nikomu 😒

miriamka
18. feb 2010

😔

smejko1
18. feb 2010

ahojte, vy na taku smutnu temu........

plne suhlasim s tym, ze psychika (fakt si nespomeniem ake je kde spravne i- y) je velky nepriatel....... pamatam sa,ked sme sa snazili o prve a ake to bolo hrozne milovanie, podla hodiniek......... a teraz........len sme si uzivali ( a davali si kvazi pozor, ale pravda je, ze tabletky ani ine metody sme nepouzili) a bolo.........

weji - som spava ( co mi je houby platne, lebo moje dieta je svieze ako ryicka cely den) a je mi tazko od zaludka, ale ja som nikdy nevracala a tak mi je len tak kvaz iblbo....... najhorsia je asi naladovost, rychlo sa rozplacem a rychlo sa rozculim........... ale to nech riesi okolie haha

ale mam este jeden poznatok, co som si uvedmila, ze ked som sa snazila o maleho a na cely svet zabudala, lebo sa mi zdalo, ze uz to neskutocne dlho trva,......... tak spatne...... tie mesiace tak rychlo letia a kludne som tomu mohla dat aj rok casu a az potom zacat stresovat............ neviem ci som to dobre popisala ako to myslim

matulienka - este som k nemu nesla........ bola som u svojho a dako som ineho nedoriesila...... sledujem ako sa ten moj ku mne sprava a ked uvidim, ze lahostajne tak vtedy ho definitivne vymenim.........

matullienka
18. feb 2010

smejko: a ku komu si ešte nešla? nejak som mimo obraz 😒

nastasia
18. feb 2010

ahojte
no ano on to myslel tak, ze pat mesiacov intenzivneho snazenia...no a kazdy lekar to berie inak...napr. moj "bratislavsky"- k nemu totiz chodim normalne a do PK chodim vlastne iba na take konzultacie,ma chcel hned po laparke poslat na IVF, proste mi nedaval ziadnu sancu. ale ja som to chcela skusit normalne, lebo si myslim, ze som este dost mlada ten pol rok vydrzim...ine by bolo keby som mala 35 to by som asi posluchla a sla hned do centra. okrem toho si myslim, ze na IVF treba psychicku pohodu a kedze tento rok statnicujem asi by to aj tak nevyslo...tak cakam a mozno sa nam zadari aj prirodzene...a som strasne rada, ze som nasla tohto dr. lebo po styroch rokoch trapenia a zbytocneho brania atb mi konecne niekto stanovil diagnozu. pozerala som to na nete a vobec nic som v sj o tejto diagnoze nenasla teda okrem prispevku tohto lekara takze sa tomu zrejme nevenuje absolutne pozornost...samozrejme zahranicne stranky som nasla tak ich musim preluskat. niekedy ma fakt udivuje ako su susedne krajiny daleko pre nami 😒

tatiana82
19. feb 2010

ahojte
viem ze je to pre vas vsetky tazke, ale nikto nevie preco je to take nespravodlive, preco maju tie co nechcu a naopak...
mata, nas sa tiez kazdy pyta, to je normalna otazka ked si vydata, ked uz budes mat jedno dieta, budu sa ta pytat kedy druhe... slovenska natura - to si proste nevsimaj
nastasia urcite mas pravdu v tom, ze ked budu statnice nebudes mat cas mysliet na babo, jedna moja znama tak otehotnela ani nevedela kedy...
vsetkym drzim palce a neazbudajte mysliet pozitivne 😉 ja neviem mozno aj ten psik by pomohol prist na ine myslienky, co vy na to?? 😉

weja
autor
19. feb 2010

ahojte 🙂
Maťka, viem, že 5 mesiacov sa zdá, ako by to trvalo večnosť, ale jednoducho nepomôže nič iné, len sa obrniť trpezlivosťou.... tiež som kedysi každú mrchu oplakala a doslova odzúrila, lebo vždy som bola zvyknutá, že pokiaľ som niečo veľmi chcela a aj som sa poriadne snažila, tak som to vždy aj získala... ale toto je podľa mňa len o šťastí, nijako to nemôžme ovplyvniť, čo človeka asi najviac s..rie... 😅 😖
inak Mati, ja som prvýkrát otehotnela na 1.šup a druhý krát po 6 mesiacoch, takže možno ma budeš nasledovať a už budúci mesiac sa vám zadarí... 😵 😉

Smejko, presne viem, čo si tým chcela povedať, že si si mohla viac užívať a nie sústrediť sa len na to, ako byť čo najrýchlejšie tehu.... ale na to človek príde podľa mňa až spätne, skôr sa k tomu nedá dopracovať... 😒

mňa najviac štve, že o dieťa sa dokopy snažíme už 2,5 roka a to je už ozaj dosť... a kým ja už začínam byť voči tomu taká viac flegmatická (lebo viem, že stresom si aj tak nepomôžem), tak teraz začína byť čoraz viac nervózny MM... 🙄 je to už naozaj pridlhá doba, za ktorú sa všetkým jeho kamarátom a kolegom narodili deti, aj takým, ktorí o tom vtedy, keď sme my plánovali, o deťoch ani nesnívali a my sme stále na bode nula... 😠 😠 😠

no ale trochu na odľahčenie - neviete, aké oblečenie sa nosí na muzikál??? 😅 podľa mňa to nevyžaduje také oficiálne oblečenie ako keď sa ide do divadla.... 😕 alebo je to inak???

tatiana82
19. feb 2010

weji na muzikal myslim ze to iste ako do divadla, sice som sto rokov nebola ale myslim ze decentne oblecenie 😉
a naco sa chystate? pred dvoma dnami bola v ziline abba tour, som to presvihla ☹

weja
autor
19. feb 2010

Tatianka, ideme do KE a muzikál sa volá Touha - MM to dostal ako darček k narodkám...
máte to super, že máte takéto kultúrne podujatia pod nosom... mňa vždy odrádza to, že by som musela za tým cestovať (a cestovanie ja nemusííím... 😝 )

Smejko, fajn, že ti nebýva zle, čo tam po náladovosti, nech si užijú aj ostatní okolo teba, že tehu nie je len med lízať... 😀
inak podráždená som v poslednej dobe aj ja 😖 asi ma znervózňuje ten výlet do Prahy, na jednej strane sa teším, na druhej sa obávam, ako to dopadne... 😅 ale snažím sa ovládať, bo ja sa nemám na čo vyhovoriť, tak nech moje okolie príliš netrpí... 😀

matullienka
19. feb 2010

wejka ja som tiež prvýkrát otehotnela na prvý šup len teraz tomu nechápem že to tak nejde vždz 😖