Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

maurizia
9. mar 2010

wejka, no ja tiez rozmyslam, ze sa mesiac dva prestaneme snazit, proste od toho musim uplne vypnut. moze to asi pomoct..uplne najlepsie by zrejme pomohlo, keby som sa rozhodla, ze sa vratim do prace a mala by som nastupit na nejaku dobru poziciu 😝

weja
autor
10. mar 2010

Nastasia, no šaty určite budú krásne, už sa teším na fotky z toho dňa D 🙂
čo sa týka toho DNP, musíš byť poistená min. 270 dní pred nástupom na MD... pretože pôrod je veľmi nevyspytateľná záležitosť, to ozaj nevieš, kedy to príde, zato termín nástupu na MD je stanovený veľmi konkrétne skoro hneď od začiatku.... 😉

Smejko, ešte stále si nenapísala, že či máš nejaký ciťák, či vám pribudne do rodiny ďalší chlap alebo malá princezná? 🙂 ja teda tipujem dievčatko 😵

Maurizia 😀 fakt by som chcela niekedy spoznať myšlienkové pochody detí, že čo ich k tomu vedie, aby napr. strčili diaľkové do čižmy 😀 😀 ale je to veľmi zlaté a milé... aj keď vám to tak asi vždy nepripadá, že? 😅
a už sa plánuješ vrátiť do práce? no vraj to tak ozaj funguje, že nová práca so sebou prináša často aj to bábo 😵 (hlavne po nejakom období neúspešného snaženia) Mne sa tiež rysuje postup v práci a ak by to malo znamenať tehu v blízkej dobe, tak som za všetkými 10 😀 no a aj keby nie, tak aj to lepšie finančné ohodnotenie poteší na začiatok 😀 človek musí vo všetkom nájsť čosi pozitívne 🙂

nastasia
10. mar 2010

ahojte,
Weji, dik za info, cize ak dobre ratam najlepsie by bolo otehotniet dva mesiace po prihlaseni do poistovne?
Maurizia, svadobne si poziciavam a tie spolocenske si potom necham na ine prilezitosti ako plesy, mozno aj na promocie uvidime... 😉

weja
autor
10. mar 2010

Nastasia, no v podstate áno... keď tak rátam, ak sa pripoistíš od 1.3., musíš si platiť min. do 1.12. a potom už môžeš ísť aj na MD... takže TP by mal byť najskôr tak v polovici januára 2011 😅 neviem síce, kedy máš dostať nasledujúcu mrchu, ale v aprílovom cykle sa už myslím môžete snažiť hádam aj naplno 😉

a kde ste dnes všetky....????? 😕 😒
ja už som ráno dostala "hubovej polievky" od šéfky, tak super začiatok dňa... 😅 ešteže je už streda... 😝

nastasia
10. mar 2010

mrchu by som mala mat buduci tyzden...ale tento mesiac sme ani velmi nesnazilkovali, lebo ma vkuse boli brucho, najprv som mala pocit akoby zapal mocovych ciest a teraz ma tak boleli vajecniky, ze na snazilkovanie som ani nepomyslela 😅 zaplatit to mam aj tak az do nejakeho siesteho aprila tak keby aj motyka vystrelila 😀 tak to potom zrusim 🙂

weja
autor
10. mar 2010

Nastasia, no skúsila som si to len tak hodiť do tehu kalkulačky, tak s dátumom poslednej mrchy, ktorú (možno) dostaneš teraz cca 15.-21.3. by ti to ešte nevyšlo, tak až ten ďalší.... 🙂 ale keby to tehu vyšlo už teraz, tak človek oželie hocičo 😵

blovitc120
10. mar 2010

Ahojte,
nastasia, už sa teším na fotky zo svadby, dúfam, že na fb ich hneď pridáš 🙂. A šaty znejú fakt zaujímavo, rovnako ako mauriziu ma zaujíma, čo s nimi urobíš, či budú ako pamiatka. Moja mamina si tak nechala a nakoniec ušila z toho šaty pre naše bábiky a obliečky do kočíka pre bábiky.. A ako wejka povedala, keby to vyšlo, oželieš hocičo 🙂.
Maurizia, igelitka v práčke 😀. Našťastie máme zhora plnenú, inak by som tiež musela stále kontrolovať. Deti proste majú svoju predstavu, čo kam patrí 🙂.
Smejko, ja som ti v žiadnom prípade nechcela radiť, každá mama nech spraví pre svoje dieťa to, čo považuje za najlepšie 🙂. Ja som len napísala svoj názor a ovčie kiahne by som možno fakt zvažovala len vtedy, keby moje dieťa malo extrémne poruchy imunity, hoci potom by som sa asi bála, ako na ňu zareaguje. Dr. ťa určite ubezpečí, že ochrana je celoživotná, som o tom presvedčená, navyše onedlho poisťovne začnú preplácať vakcínu proti ovčím kiahňam, tak si skús počkať, ak ju chceš dať a nesúri ti to. Ja zase teraz naopak hľadám kamošku, ktorej dieťa kiahne má, ale nejako neviem žiadnu nájsť, tak si Miška bude na ne musieť počkať, jediné čo nechcem je, aby ich dostala, keď budem mať bábo do 10 mesiacov (schválne to tak bude 😀).
Ozaj smejko, aj ja si chcem tipnúť pohlavie, tipujem dievčatko 🙂. Som zvedavá ako čert, na vlastné by som tak nebola, ale cudzie ma veľmi zaujímajú. Ja chcem druhýkrát presvedčiť MM, aby sme si to nedali povedať, určite ma pošle do čerta s tým 😀.
Weji, dúfam, že pracovný postup by bol od apríla, aby drobček čím skôr mal dôvod k vám prísť 🙂.
Majte sa pekne, dnes som bola na gynekologickej preventívke, ja tak nemám rada tú cytológiu, auuu. Weji a budúcu stredu 17.3. idem do H. na sono malej panvy 😀.
Tak pekný deň

melipa
10. mar 2010

ahojte, tak ja som uz dnes pisala prispevok, ale mi to neodoslalo 😠
nastasia, tie saty musia byt podla opisu fakt krasne 😵 ...ja neviem ale ja som to pohcopila tak, ze svadobne si poziciavas a tieto popolnocne si si kupila a este ich ako spolocenske saty vyuzijes...tak je? 😕
smejko - aj ja tipujem ze tentokrat to bude mala bambulka 😵 😀 ...inak my sme si pri Dianke nedali povedat, vsetci tipovali chlapca, takze prekvapko 😀...stoji to za to veru 😵
a ked uz som pri nasej nezbednici, vcera ked si prezerala nove ponozky s takou krasnou trblietavou princeznou a netvarila sa moc happy, vyliezlo z nej - so smrtelne vaznou tvarou, ze ona uz moc na princezne nie je 😕 😅 ...tohoto som sa bala, az to raz pride 😅 ...vratte mi moje babo!!! 😀

nastasia
10. mar 2010

vdaka Weji 😉
Blov, tak tu cytologiu ani ja nemusim. ja som mala ist uz vo februari na preventivku, ale akosi sa tam neviem dokopat aj vdaka neprijmnej sestricke co tam je a aj kvoli tomu, ze by som tam stravila mninmalne 4 hodiny cakanim a to nejak nestiham teraz 😅 ale mala by som sa donutit ach jaj

vevusiatko
10. mar 2010

Nasti uz nas nelubis??? ja tu snorim a kukam 😀

weja
autor
10. mar 2010

Blov aj ty? 😅 a o koľkej tam ideš? ale na sono asi niekedy doobedu, že? tak tam sa asi nestretneme... 🙂

weja
autor
10. mar 2010

kým ja napíšem príspevok, tak tu pribudnú ďalšie dva 😅
Mel, no tak to princeznovské obdobie ju nejako skoro opustilo.... mňa to držalo hádam aj do 5.triedy 😀 hold doba sa mení....
ja by som asi nevydržala dobrovoľne v nevedomosti, že čo to bude... 🙂

blovitc120
10. mar 2010

Mel 😀 😀. No deti nám rastú, ale ty to vidíš o to viac, o chvíľu budete kupovať šminky a podprdy 🙂.
Nastasia, ja som si zrovna dnes už asi tisícikrát povedala, akú mám úžasnú dr. aj sestričku. Ja som im volala a oni tam na mňa čakali do 13, kým dám Mišku spať a zobrali ma po ordinačných hodinách, aby mi vyšli v ústrety. Až sa bojím toho, že pôjde do dôchodku, ona je fakt skvelá.
Weji, ja som to nenapísala? Asi som len chcela a vypadlo mi to, ráno na 7 idem na to sono, robia ich medzi 7-8, dúfam, že MM bude môcť ísť do roboty až na 8, lebo budem musieť moje bábo budiť a to ja neradaaa ☹. Ale stretneme sa inak keď nie tam 🙂.

weja
autor
10. mar 2010

Blov, no tak to sa budem tešiť... 🙂 idem už domov... načase.... dnes bol teda deň "blbec".... 😝

nastasia
10. mar 2010

Blov, tak to sa mas. Ja mam doktora super, ale sestricka otras, ale nastasie len zaskakuje sestricku, kt. je na materskej. to keby si sa jej odvazila toto povedat tak ta roztrha v zuboch, ze dojst neskor. strasne rada zhadzuje ludi, nema vobec uctu k starym pacientkam, drza ako plostica pritom je mladsia odo mna. moja babka, tiez chodi k mojmu dr. s nou ma stale nejaky konflikt. minule to uz nevydrzala a stazovala sa doktorovi a zistila, ze neni jedina. aj mna vzdy ked videla/ked som tam chodila casto, kvoli tomu, ze ma volal na folikulometriu tak prevracala oci na celu cakaren a mala blbe poznamky. ako keby bola moja zabavka chodit ku gynekologovi. 😀 som sa vystazovala 😀

blovitc120
10. mar 2010

Nastasia, vystazovala, ale na to sme predsa tu 🙂. Mna by teda rachlo, mat taku sestricku. Oni su fakt uzasne, vzdy su prijemne a vzdy vo vsetkom vyjdu v ustrety. Ale zazila som kedysi aj hroznu dr. a sestricku, no ale tam som sa dlho neohriala.

miriamka
10. mar 2010

Ahojte,
nam v praci teraz obmedzili internet...takze tu mozem byt uz len po praci ale nastastie vela nepopisete takze stiham precitat 😉
Z prace sme vcera mali taku akciu,ze sme na 2 hodiny mali prenajateho tanecnika LATINO tancov,ktory nas ucil tancovat...bola to sranda,ale uzasne zaroven tak rozmyslam ze zacnem chodit na kurz 😉
V piatok idem na ZUMBU,uvidim ako sa mi to bude pacit...som si povedala,ze ked mimi nechodi,tak zacnem teda chodit cvicit a venovat sa troska sebe 😵

matullienka
10. mar 2010

ahojte: tak mňa dnes šéfka poslala o pol desiatej domov a to som prišla na ôsmu vraj sa mám ísť liečiť 😀 to sa mi ešte nestalo
miriamka: inak nad tou zumbou som už aj ja rozmýšľala len keď ja nemám moc rytmus v tele tak sa bojím aby som sa tam nezhovadila lebo čo som pozerala na nete tak sa mi to zdá dosť komplikované a hlavne vlniť bokmi a popri tom ešte aj tancovať tak to by som určite nezvládla 😖

miriamka
10. mar 2010

Matu...ja som sa tiez bala,ale vcera som latino zvladla tancovat 1,5 hodiny v kuse,a bolo to super...dokonca som sa aj chytala a pamatala kroky,tak uvidim tu ZUMBU 😅

matullienka
10. mar 2010

miri: tak potom daj vedieť ako to dopadlo som zvedavá možno sa potom aj ja odhodlám tam ísť 😀

miriamka
10. mar 2010

Dam vediet...aspon jednu zostavu hadam pochytim 😉

maurizia
10. mar 2010

je to pomerne male, skace to po sedacke a vrieska to, co je to? no predsa nas pokladicek 😠 😀
cavte dievcata, konecne sa mi podarilo dostat k pocitacu, manzelika som uspesne vystrnadila..nasta ja chodim k lekarovi, kde je dobra sestricka a to je asi vsetko..tak neviem, ze co je horsie 😝 lebo psychika je podstatna a ci ti ju nastrbi ona alebo on.. 🙄
baby tancujete, aky super pozitivny pristup..ja som bola minule v posilke popozerala som doprava dolava a isla som domov..nejak sa mi poskracovali svaly za tie dva roky ci co 😝 😅
no tak ked sme cakali nasu krpatu, tak sme do poslednej chvile nevedeli, ze co to bude, lebo nechcela ukazat. mm sa toho chudaka lekara stale vypytoval, ze ci naozaj nevidi, co to je 😀 😀 strasne chcel chlapca.. 😀 mozno uz pri druhom mu na tom az tak nebude zalezat, lebo je vidiet, ze dominika si ho omotala okolo prsta 😅
na margo toho modenia, nasa mala si dnes povyberala vsetko, co si oblecie, vratane topanok..ked sa jej nepaci, co jej idem obut, tak mi to zoberie z ruky, zanesie na miesto a prinesie druhe..a to este ani nevie rozpravat.

miriamka
10. mar 2010

Co sa pohlavia tyka...my sme to vediet chceli,a kedze maly sa nam v plnej parade ukazal na uzv hned v 20tt,vedeli sme ze veru necakame manzelovu vysnivanu dcerku,ale Jakubka 😵

matullienka
10. mar 2010

No čo sa týka pohlavia ja som to nechcela vedieť a už vôbec nie keď som vedela že o bábätko prídeme ale keď som volala s genetičkou kvôli výsledkom tak sa preriekla a povedala mi že by sme mali dievčatko 😢 😢 😢 čo bol môj sen ale ani teraz by som nechcela vedieť podľa mňa je to aj krásne prekvapenie
a len tak na okraj poznám prípady že dr. tvrdil bude to dievčatko ako vyšité doma kúpená ružová výbavička a narodil sa chlapček a naopak 😀

maurizia
10. mar 2010

miri no sranda u nas chcu vsetci chlapi vratane starych otcov futbalistu 😠 svokor mi povedal, ze by som si mala vsugerovat, ze to tentoraz bude chlapec 😠 😠 😠 🙄 🙄 🙄 🙄 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 inak je to vzdelany a rozhladeny muz a hla.. 😕 😀
no mne je to aj celkom jedno obzvlast teraz, ked vidim, ze dievcatko je take tulivejsie..hlavne, nech sme vsetci zdravi ze ano..aj ked teda u nas v rodine je teraz vselico ale s tym vas nejdem zatazovat, treba mysliet pozitivne 😔
ja budem zase chciet vediet, ze co to je podla mna je super, ked clovek moze babo uz v brusku oslovovat menom.. 😉

maurizia
10. mar 2010

kocky citam si vas tu na pokracovanie, len mm mi prave oznamil, ze caka na mna, kym pojdem do postele, lebo bezo mna nevie zaspat 🙄 no ale poznam aj ja ten pocit, ze neviem bez neho zaspat, lenze u mna je to niekedy aj tym, ze viem, ze ma aj tak zobudi...on chodi s tymi svojimi slapkami az k posteli, potom sa vrti a kruti a este mi dava pusinky po tme, co teda triafa kade tade, uz som dostala od neho od samej lasky aj laktom do huby 😀
blov no z tych starych prispevkov o tom, ako miska nechcela spat sa mi obnovili nase stare casy, ked som dominiku pravidelne dve hodiny v noci nosila na rukach, aby si odgrgla, ten prvy rok bola fakt brutal makacka.. 😖 ale teraz je to uz dobre tak s tymto zaverom idem ucinit zadost mojmu manzelovi, ktoreho slapky na chodbe zase pocujem... 🙂 tak dobru aj tak uz asi vsetky spite

weja
autor
11. mar 2010

dobré ránko 🙂
tá zumba sa aj mne páčila, ale ja nemám čas chodiť cvičiť niekde mimo domu... 😖 potom nestíham doma nič, zase sa mi toho nakopí viac naraz a potom nadávam... 😠 keď mám čas, tak si zacvičím doma kalanetiku, ale tiež to v poslednej dobe flákam.... 😝 ale tá zumba by mohla byť super... Miri, daj potom vedieť, ako sa ti to páčilo... 🙂

Maťka, aj my sme čakali dievčatko.... 😔 ale keby sme to dotiahli do úspešného konca, asi by sme boli ten prípad, kedy by sa pohlavie neukázalo, lebo na usg bola stále otočená chrbátikom.... až po pôrode mi povedali pohlavie....

Maurizia, takéto "prejavy lásky" od MM dôverne poznám aj ja - tiež občas schytám lakťom do hlavy 😅 a poznám aj to, že ak idem spať skôr ako on, tak sa isto zobudím, keď príde do postele, lebo sa vrtí a mechrí, kým sa normálne uloží, že by ma to nezobudilo asi len po štyroch poldeci.... 🙂

melipa
11. mar 2010

pekne ranko, aj ked v BA so snehom - posledny vykrik zimy 😠
tak ked pisete o zaspavani, ja sa tak isto zobudim ked idem skor spat a MM pride neskor, aj ked niekedy pride v noci z prace aj vtedy sa vzdy zobudim uz na to ze odomyka dvere, zobudim sa aj ked sa obcas stalo ze mala vedla v izbe spadla z postele...zato MM ma velmi tvrdy spanok, niekdy mu vravim ze kludne by mu v noci aj postel spod neho mohli ukradnut, zistil by to az rano 😀
vcera som isla spat pred desiatou, a prave ked som bola v polospanku - este nespite a uz ani nie ste hore, zobudil ma obrovsky vybuch, panelak sa triasol, okna zarincali a zvonkohra zavesena na lustri sa od tlakovej vlny rozohrala, som skoro infarkt chytila 😲 , MM bol v praci, nastastie Di sa nezobudila - asi ma tvrdy spanok po tatovi 😅 ...no bol to Slovnaft, co je od nas par kilometrov, vraj nejaky bezpecnostny vybuch 😲 😠
miri - super je to latino,strasne sa mi to paci, ale ja by som to asi nevedela, som take drevo 🙄 ...a vobec by som netipovala ze Juraj chcel babulku, skor by som si myslela ze takehoto maleho futbalistu Jakubka 😉...MM mal zasa vysnivaneho chlapca 😀...co uz, bude si musiet pockat az na vnuka 🙂
no my sme si vzdy vraveli ze pri druhom si dame zistit pohlavie cim skor, teraz sa to da uz od dvanasteho tyzdna z krvi ...ale uz to druhe baby asi nebude, tak uz sa nad tym nemusime zamyslat 😔

weja
autor
11. mar 2010

babyyyy..... čo som vám spomínala ten postup v práci, tak už je to tuuuu.... ale som z toho na nervy.... 😝 totiž kolegyňa, po ktorej to mám prebrať, si vybavovali adopciu, vyzeralo to, že to bude ešte nejaký čas trvať, ale včera im volali, že si už môžu prísť pre bábätko 😵 čo je síce super, teším sa s nimi, ale na MD pôjde možno (teda asi určite) už od budúceho týždňa a ja nemám ani poňatia o jej agende, doteraz som robila účtovníctvo a personalistiku, a jej robota sa týka výlučne marketingu a obchodnej stránky spoločnosti.... ako sa to mám za týždeň naučiť...??????? ☹ ☹ ☹ je mi z toho normálne do revu, vôbec sa mi to nepáči.... 😠 ☹

matullienka
11. mar 2010

weji: neboj to zvládneš si šikovná a rýchlo ti to pôjde do hlavy a čo chvíľa v tom budeš lepšia ako ona a možno to nebudeš robiť dlho a pôjdeš na MD aj ty držím palce 😉