Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

sendi
4. feb 2009

ahojte maminky,tak ako?blov,ako s Miskou?my sme zanova nespinkali,sebi plakal,ale to asi kvoli zubkom.uz sa s nim trapime skoro 7mes,kazdy zubok je hroza...aspon ze uz nema teploty 🙂

blovitc120
4. feb 2009

Ahojte, sendi, no my noc dost blba, ako kazda 😔. Zaspala o 20:00, 20:45 hore, rev, potom zaspala o 21:30, do polnoci, rev, zaspala, hore o 1:30, 3:30, 4:30 a o 5:45 natrvalo 😝. Ja som uz mala podozrenie, ci jej nejdu tiez zubky, ale ako kontrolujem, nic tam zatilal nema. Akurat horne dasno ma trochu cervene, ale to moze mat aj z toho, ako si stale zuje prsty. Nemaju najprv rast spodne zubky?

sendi
4. feb 2009

tak to sme dve co mali onicom noc ☹ ono to nemusis vidiet tie zubky,ale ju to uz moze tlacit,nam to trvalo od jeho zacitku 5teho mesiaca a ma bolesti do dnes...je taky nervozny ze kuse ako pes,vsetko.jeden cas aj mna do krku,postielka ,,obhlodana" nestiham kupovat cumliky lebo ich rozkuse...za chvilu sa ho budem bat 😝 ja si myslim,ze malej zubky pojdu.co ine?obcas mu zvyknem dat panadol baby,ale o hodinu je to take iste,nie velmi mu to pomaha.takze to musim(e) len vydrzat

lucinka1104
4. feb 2009

blo mali by 🙄
Luky tiež spáva zle, mam podozrenie, že sa mu zase zapálilo uško...ak sa moje obavypotvrdia ja to neprežijem 😢 😢 zajtra sním skočím, ráno ideme na neurológiu a potom na krčné. 😝
je smutné, že Miška ešťe neprestala plačkať mrzí ma to. Ešťe ju kojíš?
Nie som v obraze.....
ja už inakkrámujem 8 deň 😝 ako už by to mohlo aj skončiť

sendi
4. feb 2009

lucinka,mali nam raz dostal zapal uska-ale to bolo hrozne,ten plac do 2hej rana,chudak bol uz uplne mimo,skus mu chytit -trosku zatlacit uska a ked zacne velmi plakat tak su to uska ☹

lucinka1104
4. feb 2009

sendi Lukynko mal oba zapálené a ani vtedy ho to po stlačení nerozplakalo a ani teploty nemal no po prepichntí uška to bol srdcervúci plač a vtedy mi prvý krát povedal aj mama 😔 no skôr to bolelo ako tešilo teraz som mam 😀

sendi
4. feb 2009

joj,chudak maly,ale je krasne ze povedal mama.ja nato furt cakam,cakam,cakam a nic ☹ stale mu opakujem mama,tata a tak,a on sa usmeje a urobi brrrrm a polku slin je namne....alebo len tak blabota ze -tatata,baba a take 😒 inac som citala co si pisala,ked sa luky narodil,ako to s nim bolo-ti poviem,mala som slzy na krajicku!ale chvala bohu,je maly zivy a zdravy.klop klop

blovitc120
4. feb 2009

Luci, hej, este kojim, ale nakolko nasa laktacna kriza trva 14 tyzdnov, uz to pomaly vzdavam a dokrmujem ju 1-2x denne. Riesila som to aj s pediatrickou, ona povedala, ze sa divi, ze to este zvladam pri tom, aka je Miska a ze sa nemame trapit. Proste ked sa nevyspim a mam s nou take trapenie a nervy, to mlieko sa nemoze az tak tvorit. Ked som jej povedala, ze jej cez den davam stale po 1-1,5 hod., a ked miesto toho odsavam, ze odsajem po 3 hod. 15ml!, tak povedala, ze nemam mat vycitky svedomia a trapit sa, uz je velka. Moje mliecko moze mat ako zaklad, ale ked za taku dlhu dobu sme nezvysili produkciu, mam sa ukludnit a dokrmit. Predpisala mi bebu, tak ked reve hladom, dam jej. Ona je fakt strasny hlados, ja ju kojim tak 10x denne a to mi este po 1-2 kojeniach (vecer a predtym, ako ideme von) vypije 100ml beby a olizuje sa az za usami, slastny vdacny vyraz na tvari, tak to kaslem. Proste ju nebudem trapit hladom, ked netecie 😔 😔. No mne sa zda, ze nam mozno tie zuby pojdu najskor hore 😕 😕. Stava sa to?

sendi
4. feb 2009

inac,ja som vzdy mala straaaasne vela mlieka,ale kedze sebino len plakal aplakal,odsala som si mlieko a zistila so,ze ono to je ako voda,bez farby,tak lekarka povedala,ze to je z toho,je hladny ale moje lmieko nie je dobre,boli ho z toho brusko.tak v 3tom mes som ho prestala kojit.nemas riedke mlieko aj ty??

blovitc120
4. feb 2009

Neviem, ja mam malo mlieka v podstate od zaciatku, ale Miske chuti. Tak jej ho davam. Ked odsavam, najprv je riedke, to je predne, ale potom je huste a ked postoji, vidno, ze je tam aj kopa "smotany", len ho je malo. Resp. mozno pre niektore dieta by ho bolo dost, ale ja poznam aky zvuk ma hladny rev a Miska je teda hladna vkuse 😒. Ako moj muz. Po bebe vydrzi sice trochu dlhsie, nie moc, ale kludnejsia aj tak ni je, tak to je jedno, u nas fakt len na dojedenie. Jej chuti vsetko, aj proti grckaniu co mame taku vlakninu, to sa rozrobi pred kojenim vo vode a da lyzickou, tak aj to jej chuti, az sa trasie, ked vidi, ze to miesam v pohariku a pusu ma cely cas otvorenu. Ja som to ochutnala, no psi grc podla mna 😝 😝 😝. Ale ona by zjedla aj dvojnasobnu davku. Tak dufam, ze jej to ostane, ved vlastne o mesiac mozeme davat prikrmy. Aj teraz sa natahuje ruckami, ked mam v tanieri jedlo, hned by jedla, olizuje sa.

matullienka
4. feb 2009

blov: tak to ma mrzi ze misku to este nepreslo ale dufam ze coskoro bude dobre neboj ona sa umudri a zisti ze ma tu najlepsiu maminu na svete a este z vas budu aj najlepsie kamaratky 😉

lucinka1104
4. feb 2009

sendi veru bolo to strašné 😔 😔
to mama povedal teda opakoval dokola pri obydvoch prepichnutiach ušiek jedno mu prepichovali 31.12 a druhé 2.1.2009 teraz len keĎ chce spinkať alebo papať tak povie mam......

miriamka
4. feb 2009

Ahojte,
tak je rozhodnute....v praci vyhoveli vsetkym mojim podmienkam skorsieho nastupu,takze od marca idem na kratsi pracovny uvazok uz do prace 😉

uuups...21
4. feb 2009

ahojte babulky 🙂 uz davno sa vam chystam napisat ...citam vas skoro od zaciatku a nikdy som sa neodhodlala ..moj partner si totiz myslel ze mame este cas...🙂)aj ked deti miluje--tak som vas vlastne nasla ...ja uz chcem straaasne babo citim to tak asi rok a pol ...no dnes by uz najradsej mal doma babo a rovno aj dve 🙂)..nevie sa dockat toho nasho ..pokusame sa on uz 5ty mesiac no zatial bezuspesne a zacinam byt z toho trosku smutna i ked viem ze to neni vela ..smutna som bola vlastne aj prvy mesiac ...tento som prvy krat na ff zacala merat bt tak snad to prinesie ovocie...mam vas komplet precitane aj prvu aj tuto novu temu ste mi veelmi sympaticke tesim sa s vami z vasich nadhernych deticiek a tie co ich este nemaju ako ja nech rychlo najdeme tie vytuzene //🙂vsetky doradu... tak dufam ze ma medzi seba prijmete vela som sa v tejto teme naucila zaco vam dakujem🙂

miriamka
4. feb 2009

Vitaj uuuuups...21 😵

monkula
4. feb 2009

ahoj uuups21... 🙂 vitaj...

blovitc120
4. feb 2009

uuups ahoj, to meranie bt je fajn, keď nič iné, aspoň dokonale spoznáš svoje telo 😉. 5 mesiacov nie je ešte tak strašne veľa, aj naše snažilky to môžu potvrdiť. Ja osobne si myslím, že baby, ktoré sa dlhšie snažia, majú dobré detičky. Tie, ktorým to vyjde hneď, majú čertíkov-viď mňa 😀. Aj môj drahý včera skonštatoval, že Miška je preto zlá, lebo sme ju rýchlo urobili 😀. Asi na tom niečo pravdy bude... Koľko máš rokov?
Inak my sme dnes boli na kontrole na nožičky, konečne, lebo nás objednali na začiatku januára až dnes, tak sme definitívne odložili ortopedické nohavičky, nakoľko sme stále I.a. Miška ich neznášala. Už ich nemusí ani v noci. Dúfala som, že pochopí, že má teda spať, keď ich nemá, nepochopila 🙂. Snáď nabudúce 😅

miriamka
4. feb 2009

Blov...super ze ma Miska nozicky v poriadku 😉
Uuuups21...ja tiez teraz meriam BT,uvidime ci ovulku budem mat aj po porode,zatial som ju este nemala 😠

num7976
4. feb 2009

inak baby riedke mlieko neni-na zaciatku je od smadu a to zadne od hladu,ale to ze ma niekto slabe mlieko je blbost...blov vies co si myslim?ked malu kojis tak casto po hodine a pol tak preto stale placka,lebo jej mliecko nestiha travit a boli ju brusko-to sme mali aj my-tiez som jej davala aj po hodine vzdy sa prisala a papala,aj ked sa niekedy babrala,ale dala som jej a ked sme chodili stale s tym,ze ju boli brusko,dr.skusala aj nemozne,no a ked zistila,ze jej davam tak casto,tak mi hned povedala,ze jej nestiha travit a preto place a z toho ju boli brusko!a fakt,ako nahle som jej zacala davat po troch,tak to po tyzdni dvoch prestalo-sice odvtedy sa naucila na ruky,lebo tie dve hodiny sme ju cicikali aby vydrzala-ak sme jej dali cajik-no vtedy jej nechutil tak len plakala,no a ako nahle sme presli na rezim po troch hodinach,tak som mala aj mliecka dost-naucila sa krajsie papat ze sa najedla poriadne a brusko prestalo boliet-naozaj skuste to ja som tiez myslela,ze ju nebudem trapit po troch hodinach a hotovo,no ono to bola fakt pravda!
ahoj uuuups neboj nic urcite sa postasti,len sa na to moc neupinaj a vyjde to!jasne,ze ta tu prijmeme,uf-to si mala riadnu makacku,kym si to vsetko precitala
tatianky vsetko naj k meninkam obom dve ciarocky ako darceky!
mna z tych zubov porazi,joj hrozne je mrzuta a v noci sa budi casto,dnes som do nej tak natisla tu ryzovu kasu ze jej aj usami skoro sla,aby sa zasytila,lebo sa len babre potvora jedna,nic mi nechce pekne spapat,len cicik-a tak sa bojim teraz,ze ma uhryzne,lebo ona ma take papania ze ma zahryzla tymi dasienkami a este sa do toho smiala,alebo robila sa ze ona nic-tak teraz trpnem pri kazdom kojeni,co ma v plane betar,lebo ten zub jej uz pekne vytrca-taka ihlicka

uuups...21
4. feb 2009

dakujem za privitanie 😉 mam 23, viem neni to vela a mam cas ale chcela by som 3 deticky tak je na case zacat🙂)ale tak uvidime co zivot prinesie... a snubenec 30, mame 4-izb. byt, kazdy auto...nic nam nechyba..len ten treti🙂)))hej blov suhlasim za poslednych 5 mesiacov som sa o svojom tele a o jeho fungovani dozvedela viac ako za 23 rokov🙂...graf mam povedala by som ukazkovy na 11 den mi krasne oznacilo ovu mam 26 dnovy cyklus presny ako hodiny a HAK neberiem asi rok a pol...no dufam blov ze mas pravdu s tymi dobrymi detickami🙂)) ja som v tym chrafoch uuplny zaciatocnik chcela som vam ho aj ukazat co na to hovorite... 7meho mam dostat mrchu... 😠 miriamka dufam ze uvulka bude cobydup..neviem ako je to po porode.. 😵

miriamka
4. feb 2009

Uuuups...21....no my sme sa snazili skoro rok a pol,a vysledkom je nas uzasny dobrucky Jakubko 😵
Takze niekedy je to asi tak,ze na to dobre si musi clovek pockat 😀

uuups...21
4. feb 2009

tak tu je moj prvy graf :
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php?in...
dufam ze to pojde

uuups...21
4. feb 2009

fuuha to je celkom dlho rok a pol nie?...pre mna uz aj ten pol rok skoro..je strasne dlho..ale tak splodit dieta je ta najuzasnejsia vec na svete podla mna... tak preco by to malo byt jednoduche..? 😠 vsak..no ale tak vysledok (Jakubko)stal za to 🙂 je naozaj naadherny a ako som citala aj dobrucky 🙂 śmejko maly...vsetky vase deti su krasne

miriamka
5. feb 2009

Dobre ranko,
no uuuups...je pravda,ze nas mlady pan si nechal na seba cakat kym mi do bruska zavytal,ale hlavne je ze nakoniec zavytal 😉

weja
autor
5. feb 2009

dobre ranko 🙂
zdravim vsetky maminy aj snazilky 🙂
vnutropodnikova kontrola este pokracuje aj dnes 🙄 vcera zistili nejaku chybu, tak bol kvoli tomu cirkus... 😖 ale nastastie my mame na ekonomickom vsetko ok, aspon ze to...
no nic, idem zase pracovat, pa a pekny den 😉

blovitc120
5. feb 2009

Num, ja som si to tiež myslela, že to môže byť tým, že je to často, ale ona je hladná, keď mi tam vypije 15ml. Ja podľa plaču poznám hlad. Najprv som jej dávala aj ja každé 3 hodiny, ale potom prišla kríza a tam všetky poradkyne radia prikladat často. Tak som začala. Inak u nás to na intenzite revu nič nemení, plače či dostane po jednej alebo 3, len tam je už potom mega hladná. Tiež si nemyslím, že je riedke mlieko, len ja ho mám strašne málo. Ona mi nevydrží 3 hodiny keď vypije 15-30ml ☹.

miriamka
5. feb 2009

Blov...a ked jej dat UM,kolko Ti vypije?

blovitc120
5. feb 2009

Miriamka, um jej dávam po kojení, keď saje naprázdno a jeduje sa od hladu, ona nahodí taký zúfalý plač a kričí jajajajaj keď je hladná a vypije mi ešte tak 60-100ml, zhruba 2x denne ju dokŕmim - predtým ako ideme von a pred spaním. Keď jej nedám pred prechádzkou, tak po hodinke vonku spustí rev jajajajaj 🙂

miriamka
5. feb 2009

Chuda,Miska je potom dobry papkacik 🙂 Kolko uz ma vahu?

blovitc120
5. feb 2009

No a zvyšok dňa fungujeme na tých 1,5 hodinách zhruba. Keď som doma, tak mi to až tak nevadí. Vážila 5940g v poradni, tak teraz okolo 6kg môže mať. Ale už sa mi nezdá taká guľka, ona sa celý deň totálne vrtí, obracia, teraz na brušku pohupuje a skúša ísť na kolienka, minule sme s mužom zistili, že vydrží tak 5 sekúnd bez pohybu maximálne no a aj tým plačom niečo spáli. Ona aj hrozne narástla, už sú nám 68 len tak na tesno, niektoré malé a pôrodnú váhu mala 2940 a dĺžku podľa nich síce 50, ale ja si myslím, že asi 46, lebo ako som vám vtedy písala, ako mala ten opuch na hlavičke, po 2 dňoch jej zmizol a klesla jej riadne. Tak sa jej nedivím, že je stále hladná. Keď jej dám len bebu, to som asi 2x dala, keď som na noc "šetrila" mlieko v prsiach, urobím jej 170ml a vypije, dala by aj viac, ale ja jej nedám 🙂