Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

miriamka
16. okt 2008

No mne krv pri kojeni netiekla...bradavky ma boleli len prvy tyzden,potom to uz bola pohoda.A mala si vytiahne kolko chce,lebo mliecko sa tvori priebezne,takze to nie je ze vypije a prso ostane prazdne...to mliecko sa tvori stale.
Mozno je len leniva tahat,ale neboj,to sa upravi.

blovitc120
16. okt 2008

Ozaj, miriamka, kedy sa bábo prvýkrát zvykne usmiať? Váš Kubko sa škerí stále, možno sa to aj našej potom zapáči miesto revu 😅.

matullienka
16. okt 2008

blo: skus sa na nu ty skerit mozno sa to nauci od teba 🙂 no kamaratkina mala sa uz skerila od 6 tyzdnov

miriamka
16. okt 2008

Nas maly sa prvy krat vedome usmial ked mal 4.tyzdne a potom uz viac menej stale.A asi od mesiaca a pol si stale nieco rozprava 😉
Blov...inac podla mna je mala taka nervozna z toho kojenia ze Ty si nervozna.Urcite to na nu prenasas...Skus ju jeden den nekojit,proste ju krm z flase a uvidis ci sa to nezlepsi.

blovitc120
16. okt 2008

No, my máme ešte len 4 týždne. Ja sa na ňu usmievam, aj ráno ju beriem z postieľky s úsmevom. Odpoveďou mi je 350 decibelov 😅

matullienka
16. okt 2008

blo: no ja si tiez myslim to kojenie jej neprospieva tu nervozitu mala z teba citi a preto je taka

blovitc120
16. okt 2008

Skusim miriamka, len neviem, či pri jej reve budem stíhať odsávať, lebo by mi explodovali prsia, to keˇd dlhšie spí, myslím v noci, tak ma riadne bolia 🙂. Takže možno sa už pomaly usmejeme, fajn. Rozpráva si už asi 2 dni, také bľaboty, takže milý zvuk počujem tak 20 minút za deň, keď ju baví kopkať si 🙂

matullienka
16. okt 2008

blo: a preco neskusis ten sunar? mozno bude kludnejsia

miriamka
16. okt 2008

No skus si odsavat a uvidis...
Vies,male deti velmi dobre vycitia kedy je maminka v pohoda a kedy je nervozna.Vacsinou su deti take ako ich rodicia...takze skus byt v pohode,tes sa ze mas malicku uz vonku,ze ste tehu a porod zvladli,ze ste zdrave...a ostatne casom prejde.
Keby som ja mala byt nervozna ze som v noci kazdu 1,5 hodinu hore uz vyse mesiaca tak neviem neviem.Ale som pokojna,a len sama citim ze unavena...

matullienka
16. okt 2008

blo: za pokus to stoji nie? horsie to uz hadam nebude 😉

blovitc120
16. okt 2008

Máme Bebu HA, čo dostávali v pôrodnici, kým sme nemali mlieko a tú znáša dobre. No zatiaľ sme jej ju dali len 3x, lebo som nechcela, aby sa mi prestalo robiť mlieko. Možno jej ju skúsim dať dnes večer, čo na to povie. Keď si predstavím, ako ma sestričky v pôrodnici chválili, aká zodpovedná mamička, lebo som si dávala budík 2x za noc, kým bola malá pod lampou, aby som si odsala mlieko a doniesla im pre ňu, že ostatné na to kašlali a povedali, aby dali bebu, tak mi je teraz z toho smutno, že možno malú tým stresujem. Keby nerevala, tak by som vždy odásvala a dávala jej moje mlieko, lenže pri tom reve mi ani netečie, už som to raz skúšala.

blovitc120
16. okt 2008

Ja práveže ani nie som nervózna v noci, keď chce papať, len keď ju uspávam, ale cez deň, keď vkuse vreští ako keby som ju bila. A z toho, že ani za živý svet nechce spať cez deň

matullienka
16. okt 2008

blo: vyskusaj tu bebu a ak na nu zaberie ze bude kludnejsia tak sa tym zbytocne netrap a uvidis prospeje to obom

miriamka
16. okt 2008

No vidis,place cez den,a aj Ty si cez den nervozna z toho.
A to ze nechce spinkat neries...nas maly spal vcera cez den dokopy hadam hodinu 😉

blovitc120
16. okt 2008

Stále dúfam, že keď sa prvýkrát vedome usmeje, zapáči sa jej to viac ako rev. A ešte miriamka, odkedy sa začal Jakubko hrať s hračkami, ako hrazdička a tak? Naša sa všetkého bojí, neviem, čím ju zaujať.

miriamka
16. okt 2008

No hracky?Zacal ich vnimat niekedy okolo 2.mesiaca a tak od 4teho si uz chyti hracku a co chce ho zaujma pekne do ruky,a hned do pusy a hra sa.
Tie prve mesiace boli take "o nicom" ,teraz je to uz s nim zabavne aj ked cez den nespi.

blovitc120
16. okt 2008

Presne si to vystihla, "o ničom", okrem toho, že je na rukách, nemám s ňou čo robiť, keďže vôbec nespí a sama ležať nebude ani za svet. Čo si s ním vlastne robila cez deň tie prvé mesiace?

matullienka
16. okt 2008

blo: ja ta vlastne obdivujem ako vlastne zvladas domacnost a to vsetko?

blovitc120
16. okt 2008

Matulienka, buď ju nechám revať a porobím, idem na wc, umyť sa a tak..., alebo si ju dám do babyšatky, kde dokáže byť ticho, ale môj chrbát to ťažko nesie.

miriamka
16. okt 2008

Co som robila cele dni?No kedze bol maj-jun a pekne pocasie,skoro stale som kocikovala aby spinkal 😀

miriamka
16. okt 2008

No a ked zaspal,rychlo som odstavila kocik na terase a utekala som upratovat...takze som lietala ako utrhnuty plagat,a necudo,ze mam menej kil nez ked som ostala tehu 😀

matullienka
16. okt 2008

blo: tak som zvedava co ti spravi po tej bebe mozno sa konecne obe vyspinkatee

miriamka
16. okt 2008

No nic...idem na chvilku prec,idem nieco uvarit zakial maly zaspinkal 😉

blovitc120
16. okt 2008

U nás prší, tak sme asi dokočíkovali. Malej by to v kočíku nevadilo, ale neviem si predstaviť, ako v lejaku idem s dáždnikom a jednou rukou držím kočík. Inak toto je asi presne o nás http://www.azrodina.cz/2130-plac-bez-duvodu neviete, či taká poradňa nie je aj na sk?

matullienka
16. okt 2008

blo: rada by som ti povedala ze je ale o ziadnej takej neviem a neskusala si tu cesku?

blovitc120
16. okt 2008

No, ja by som tam radšej zašla, ako volala, preto som myslela slovenskú

matullienka
16. okt 2008

jaj no a skus na googli ci ti nieco nehodi

weja
autor
16. okt 2008

no vy ste toho popísali, kým som ja umyla tie okná... ale poviem vám, že mám dosť... 😝 dnes už nehnem ani prstom...

blovitc - no máte to ťažké... ale možno budú mať baby v niečom pravdu, jednoducho ak ťa to všetko okolo kojenia stresuje, tak na to kašli... aspoň si prsia a hlavne bradavky trochu oddýchnu... 😉
ale ak vám dokina povedala, že malá má traumu a to obdobie musí skrátka len odznieť, tak sa obávam, že ani iní doktori by asi zázrak nevedeli spraviť... 😒 čo s takým plačúcim bábom...? nevie povedať, čo mu je, nejaké ukludňujúce prostriedky sú preň tiež pasé, tak vám asi nezostane nič iné len to tuľkanie a vyzbrojiť sa veeeeeeľkou dávkou trpezlivosti... držím vám palce, veď raz už musí nastať zlom, keď sa to zmení... 😉

miriamka
16. okt 2008

No tak a som spat,mam navarene...maly este stale spinka,taha uz 3.hodinku v postielke...to zase bude noc 😀
Weji...veru,ked mimi place a nevieme preco ostava len cakat kedy to prejde 😉 ,a zase...bude to uz len a len lepsie ako deti porastu.
Blov povedz si,ze su ovela horsie veci na svete nez placuce dieta 😉

weja
autor
16. okt 2008

blovitc - miriamka má pravdu, ozaj sú na tom niektorí aj horšie... ja si to tiež vždy hovorím, keď na mňa dolahne depka... 😔 ale povedz si, že hlavné je, že ste zdraví a pekne rastiete... 😉

miriamka - a čo si varila? hoď dáku inšpiráciu... 😉 ale ja budem variť až zajtra, drahý je dnes na služobke, tak som zasa sama... 😒