Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

num7976
23. mar 2009

ahotje tak sa hlasime,malickej to uz preslo,no na druhy den mala skoro 40 horucky,ale z toho to zevraj nebolo,moc mala dobry,nic nenasli a zubky sa mi nezdaju,ze by jej mali ist,tak ani neviem od coho tie teploty mala a len dnes bola bez teploty tak ja uz neviem!joj taka som z toho nestastna vo stvrtok pojdeme na kontrolu,tak som zvedava co povedia,ozaj baby vamkazali roztahovat ciku?no vlastne sa to tyka len blovitc lebo len ty mas dievcatko-kazali aby ste jej to kazdy vecer robili?lebo nam hej a vsetkych cosom sa pytala u nas tak ziadnej to nekazali,tak neviemc i to mala mala od malicka nejaky problem a ani som o tom nevedela alebo co!
no nic holky mala este nespi,tak sa rutim domov uspavat pa pa

blovitc120
23. mar 2009

Ahojte, num, nám nič nekázali 😲. To som fakt nikdy nepočula 😲. A inak taká vysoká teplota zo zubov nebýva, to je už moc. Možno mala nejaký vnútorný zápal, možno z toho vyšetrenia, veď si vravela, že jej šla krv ☹.
Tatianka, už je doma drahý, ale musím povedať, že Miška ako keby bola lepšia, keď sme boli samé. Asi preto, že si uvedomila, že nikto iný ju baviť nepríde.
Miriamka ja som skúsila dať malú nech si lezie pri mne len kým som hriala obed a našťastie to trvalo len 5 minút, lebo by si rozbila hlavu. Ja pri nej proste urobím veľké NIČ.

weja
autor
24. mar 2009

ahojte...
to som zvedava, ci mi vobec prida prispevok, lebo tuto stranku mi natahovalo asi 10 minut... 😖

Num - tiez som este nepocula, ze by to niekomu kazali robit... no ale hlavne je ze Silvinke teploty uz klesli... 🙂

Smejko - tusim bolo treba len trochu nafuknut sacok... ta hrkalka bola z tuby od sumivych tabliet a vnutri bola tusim nejaka fazula, alebo co... 😉

blovitc120
24. mar 2009

ahojte,
ešte že tu si weji, ja som večer tušila, že som na niečo zabudla zareagovať. Smejko, treba nafúknuť sáčok, ale nie úplne a on šuští, prípadne do neho dať hračku a šuští aj s hračkou. Používať samozrejme len s dozorom. A ja som už okrem šumákov dala fazule aj do krabičky od kinder vajca, to tiež baví. Ale teraz ju už vlastne nebaví nič, len loziť tam, kde nesmie. Keďže je ona väčšinu dňa holá len v plienke, púšťam jej občas ohrievač, lebo na zemi je zima a samozrejme zlezie z deky, lebo menej sa jej šmýka na podlahe. No a vždy príde k tomu ohrievaču a čumí do toho horúceho vzduchu, ako sa točí vrtuľa. Ide ma poraziť, lebo nech ju dám hocikde, do minúty je pri ňom a kuká ako sova. Prípadne znásilňuje autosedačku a stavia sa 😝. Proste čert v nej nespí 🙂

matullienka
24. mar 2009

blov: jednoducho je to ciperka 😉

miriamka
24. mar 2009

Dobre ranko,
ale Blov...ved kazde dietatko je take,objavuje svet.Ja vzdy pozatvaram dvere,maleho dam na zem a nech si lozi kam chce.Zabava sa vzdy na posuvani dveri na vstavanej skrini,na suplikoch,krbe...zopar krat spadne 😀 ,pricvakne si prst...ale nech sa uci a skusa,ved my sme robili to iste.A samozrejme ho zaujimaju zastrcky,takze v kazdej treba mat tu bezpecnostnu krytku.

blovitc120
24. mar 2009

Nás zástrčky zatiaľ nebavia, našťastie len ten ventilátor je jednotka 😉. A hračky už nula bodov, to je nuda 😀

miriamka
24. mar 2009

Blov...no deti budu stale len viac vymyslat a viac bude treba davat na nich pozor,a menej porobime pri nich.Ale je to len docasne...az budu starsie a nebudu nas potrebovat,bude nam to este chybat.

blovitc120
24. mar 2009

Viem, ale ja si pripadám totálne neschopná, lebo pri nej nemôžem absolútne nič robiť, lebo buď nespí, plače alebo musím mať oči na stopkách. A keď si predstavím, že napr. ty ešte aj uvaríš obed pre návštevu, upečieš koláč (o vianočných ani nehovorím) a dieťa to prežije bez ujmy... proste som neschopná, ja to jednoducho neviem, pretože môže byť bez dozoru ani nie 5 minút.
Inak včera som skúmala Mišku a baby, majú vaše deti materské znamienka? Ona nemá ani jedno-jediné, neviem, čo mi to včera napadlo skúmať znamienka 🙂.

miriamka
24. mar 2009

Blov...nie si neschopna,si super maminka 😉
To len ja to taka akcna,ja proste neobsedim...musim stale nieco robit,az mam pocit ze to je niekedy az nezdrave 😀
Ale pri kazdej cinnosti mi maly asistuje,aj ked som malovala,aj ked peciem,varim...

miriamka
24. mar 2009

A k znamienkam..malemu sa asi pred mesiacom urobilo jedno take malinkate na rucicke a na ritke 😉

weja
autor
24. mar 2009

Blov - z toho si nic nerob, ze nemozes pri Miske nic spravit, to je podla mna problem viacerych maminiek... len sa o tom malo hovori, a potom maju ostatne maminy z toho traumu... 😉 podla mna je to normalne, ja budem taka ista 😀

ja som bola vcera nejaka akcna - pozehlila som oooobrovsku kopu pradla 😝 a vecer som drahemu piekla slane jednohubky z listkoveho cesta s klobaskou a salamou 😀 to k tym jeho meninam - chceli si s chlapcami v robote urobit oslavu 😅 no ale vecer som uz mala celkom dost 😝 a to ani nebeham okolo maleho dietata 😉

blovitc120
24. mar 2009

Aj ja musím stále niečo robiť, ale pri Miške to jednoducho nejde, ona ma nenechá. Ja som pri nej skúšala, ale proste to nejde. Ja si ju aj vezmem so sebou, no ona vydrží asi 3 minúty na mňa pozerať a nerevať. Polievka ostala rozrobená na sporáku, cesto na koláče som vyhodila, lebo uschlo a hlavné jedlo som s ňou radšej neskúsala. Ona začne jačať na plné hrdlo, to by som si musela dať zátky do uší. Jedine ak mi ju niekto vezme von, niečo stihnem.
Weji tie jednohubky znejú dobre, že všetko naj 😉

smejko1
24. mar 2009

ahojte
aj ja som taka neschopna....... umyt okna?? no kdeze? a uvarit nieco zlozitejsie ako jedlo na 30 min.... ani apad..... lebo ked maly nahodou buva tak aspon lezim a oddychujem.... inak by som odpadla ked je hore... a tiez jeho treba sem tam pohojdat aby sa nezobudil skor.....

ale idem sa sem polutovat teda synceka, vcera taaaaak neskutocne plakal 15 min. ani prsko nechcel...... nic...... asi bol zas prilis unaveny a bolo ho treba ukludnit, ale srdce mi trhalo a plakala som s nim.... esteze muz sa drzal a hopkal s nim...... neviem cim to je, ale Damienko cim je starsi tym je umrnkanejsi..... uz dokonca vymysla a chce sa len nosit ako lietadielko😉 😉

vobec si ale nechce dat cistit nostek.... a potom nemoze dychat a budi sa.... no trubka, co Vam poviem.....

a tiez ako som spominala tak som zacala znizovat davky lieku tak vcera som mu dala az vecer a az potom pekne grgal....... ja uz mu to nechcem davat ale co mam robit, ked jeho potom z bubliniek boli brusko 😠 mozno zanem davat aj cajik popri kojeni, ale ani neviem aky aby bol taky co najneutralnejsi........ uf

numka - srdce ma boli ako pises o malinkej cikulke.... chudatko, ale ja som pocula, ze sa to stava 😲

blov= ako ide krmenie? co okrem mrkvicky uz papate?

miriamka - ja verim, ze ked uz bude chodit a lozit tak tiez budeme vsetko robit spolu

aha a aj ritulku mame zapalenu a pritom stale pekne cistim a kremikujem....... fnuk

miriamka
24. mar 2009

Smejko...a nie je maly umrncany ze je hladny?Zatial kojis?

blovitc120
24. mar 2009

Smejko, súhlasím s miriamkou. Mne Miška takto mrnčala od hladu asi pred 2 mesiacmi, keď som chytila depresiu, že som jej dala bebu cez deň. Ja mám zase opačný problém, mne madam večer stále nechce jesť, vypila dnes 50 ml! V pôrodnici mi pila 70 ml, tak to nechápem. To bude zase noc. Alebo sa mi zmenilo nejako moje mlieko? Lebo som jej pred mesiacom dávala o 5 poobede moje a večer vypila 200 beby. Teraz jej dám o pol 5 a vypije 50, no nervy.
Inak nechce mrkvu, pastrnák len tak hltala, ale mrkvu nechce, dnes som jej dala zemiak s mrkvou a nechcela. Zajtra skúsim sám zemiak. A všeobecne mi začala strašne málo jesť cez deň, neviem, či je taká vzrušená tým, že sa premiestňuje alebo čo. A tým pádom môjho mlieka je totálne málo už. Takže o pár dní podľa mňa končíme s materským.
Smejko, čo sa týka zapareneho zadočku, nám pomáha najviac byť naholo väčšinu dňa. Dám na to čisté aloe vera a holým zadkom minimálne pol dňa, bez krému, radšej vetrať. Nepoužívam voňavé vlhké utierky a keď mením plienku, opláchnem vždy zadok čistou vodou. Vlastne tie utierky skoro vôbec nepoužívam, radšej čistú vodu. A tiež som dúfala, že keď začne loziť, budeme robiť všetko spolu. Zatiaľ ani náhodou, urobím ešte menej, lebo stále ju odniekiaľ dávam preč 😉

weja
autor
25. mar 2009

dobre ranko 🙂
to je zas pocasie, co? 🙄 uz ma to fakt nebaviiiii.... 😠 vcera sme sa nemali ani ako dostat domov z Jasnej, bo na ceste skrizene auta, posyp ziadny... takze autobus hore ani nevysiel... 😠 museli sme cakat, kym sa to trosku vyprazdni a potom po nas prisiel drahy... a dnes to vyzera este horsie s tym snezenim... 😠 tak to som zvedava, ako sa odtialto dostaneme... a mangel isiel dnes na sluzobku, vrati sa az zajtra, tak dnes si to musim zariadit inak... 😅

tak pekny den 🙂

blovitc120
25. mar 2009

Ahojte, šťastné a veselé Vianoce želám od nás 😉. No mňa ide poraziť z toho snehu, veď už je jar podľa kalendára, to čo má byť??? Sme sa ráno zobudili s Miškou o 5 na nejaký chrupot a to prosím pekne autá chodili popred dom a zmrznutý snehoľad im chrupčal pod kolesami. No otras, kedy už bude tá jar? Má byť tento týždeň 11 °C, len sa obávam, či nie mínus...
Miriamka, som tak rozmýšľala, keď som o 5 ráno zabávala Mišku, keď si písala, že Jakubko vstáva 5:30 a zaspí potom až o 9 a máte 1 spánok 2,5-3 hodiny, to keď vstane o 12, vydrží až do 19:15?? To je strašne dlho, nie je potom nervózny? No naša by nás asi roztrhala v zuboch...
Weji, vy tam musíte mať úplnú snehovú spúšť, veď len u nás čo je!

weja
autor
25. mar 2009

Blov, no veru kalamita je tu riadna 😖 len za posledny tyzden vraj napadol meter noveho snehu 😲
ja som tiez pocula, ze buduci pondelok uz ma byt 10 stup., ale tiez sa obavam, aby to nebolo minus... 😅
a nejako ma zacina boliet hlava... 🙄

...ale Jakubko je uz predsa len starsi, tak mozno to uz v pohode vydrzi... 😉

blovitc120
25. mar 2009

Meter??? No zbohom! Weji, ale to je 7 hodin a to nevydrzia ani skolkari, ti spavaju v skolke poobede. To je teda borec, taky usmiaty po takom dlhom bdeni. Vravim, nas by Miska roztrhala v zuboch 😉

weja
autor
25. mar 2009

a mozno je to cele inak a len sme Miriamku spravne nepochopili 😅
sesternicina mala napriklad spavala iba poobede, doobedu nie a to ani ked sa zobudila zavcasu... niektore deti proste funguju na baterky... 😉

smejko1
25. mar 2009

ahojte chudatka zasnezene......... hlasim sa vm z uprsaneho 😠

mlicka mam klop klop klop dost, on je skor nervozny ked sa dohra...... niektore deticky ked u unavene zavru ocka a spia a damienko zacne plackat.......

skusam mu aj dasienka ale zuby to niesu.......

blov= a sladky zemiaksi skusala? chuti ako sladka mrkv a vraj je vyzivny

weji na tvojm mieste by som nesla do prace....... ale lyzovat hihi

blovitc120
25. mar 2009

No ja som to naschvál ešte 3x čítala 🙂, je to na predchádzajúcej strane, tak neviem, sa mi zdalo, že som to správne pochopila 😲. Spať chodí 19-19:30, vstáva už 2 mesiace 5:30 a zaspí až o 9 a spí jeden spánok za deň 2,5-3 hodiny.
Smejko, sladký zemiak? To som teda neskúšala, to majú bežne v obchode? Inak ja cez deň často vzdám Miškinu nechuť zaspať, ak huláka pridlho v postieľke, ľahnem si s ňou, pritúlim ju a väčšinou je tvrdá, síce len na 15-30 minút, ale zaspí pri mne a ja sa odkradnem 🙂. Večer ju dávam samú.

blovitc120
25. mar 2009

No ale samozrejme musím vidieť, že je unavená, zíva, šúcha si očká a tak... Niekedy to však neplatí a musím ju zobrať a nechať ďalej vystrájať, čakať na ďalšiu únavu a skúsiť neskôr 🙂

num7976
25. mar 2009

ahojte tak my sme sli dnes na kontrolu,mrcha ani sa neozvala,ked som tam bola s muzikom!uz to ma v poriadku,ale nedalo jej a povedala,aby sme este o nejake tri mesiace prisli a ukazali sa,tak hadam sa jej s tym nic nestane!no nam to veru kazali a vecer po kupani som jej to roztvorila,no lenze to je to iste ako ked ju po cikani umyvam tak jej ju poriadne vyutieram obruskom a ponatieram,takze nechapem ako sa jej to mohlo stat chudatko moje!no ale uz je dobre blov tie teploty fakt neviem z coho boli,lebo dr.ale detska jej pozerala a povedala,ze zapalene to nema a v moci jej nic nenasli,tak fakt si to neviem vysvetlit,vlastne ona mala prvykrat teploty,boze sme chodili ako na stopkach co s nou,ci ist na pohotovost alebo co,no nastastie uz mame po!
nasa sa tiez moc nechce hravat a varime tak,ze ked vstane o tej siestej rano,tak o nejakej desiatej mi zaspi na cca pol hodku tak vtedy chytro skrabem zemiaky a taketo aby som mala nachystane,potom sa budi,tak ju prebalim dam do chodaka 😀 a dam varit,inak sa mi tiez nedalo,lebo s takym nasim maznom sa ani na krok od nej vzdialit..
jaj boze mi vravte nieco o tom pocasi,tiez ma ide porazit uz!!! 😠

blovitc120
25. mar 2009

Num, tak to možno mala chúďatko zo stresu, podľa mňa teplota môže vystúpiť aj kvôli psychike. Mne sa to stalo v nemocnici, síce nie 40C, ale deti mávajú vyššie teploty. Tak chvalabohu už je v poriadku. To asi aj našej začnem obzerať medzi nohami?

smejko1
25. mar 2009

blov aka pekna foto 😉

numka - joj to som rada, ze uz to bolo ok.......

dnes zas nevedel zaspinkat a pritom vzdy krasne zaspal a prsku, ale posledne dni....... och joj, ae jemu ani ked ho nosim nepomaha........ iba satka po hodine zabala.......... a porazi ak uz sam vobec nezaspinka..... ja ho neviem uspat tak ze len lezim pri nom......... jedine na prsku, v satke alebo kociku........

o tyzden pridu nasi tak si oddychnem a pospikam jupiiiiiii

num7976
25. mar 2009

blov no mozno zo soku ved chuda az uplne pisklavo plakala,ked som jej len nozky isla rozkrocit a ked sme prisli k tej krave akonahle ju zbadala ani sa jej nedotkla ani neprihovorila tak uz plackala!no isto si to zapamatala!no radsej jej to pozeraj a roztvaraj,ale vidis ja som to aj robila a vidis ako sme dopadli..
no smejko to ti aspon pomozu!mozno ma teraz take obdobie,ze ta potrebuje viac citit a tulkat sa!nasa ma tiez take tyzdne,ked sa chce len maznat a nosit,len keby neboli taki tazki,ze..

weja
autor
25. mar 2009

Blov, super fotka 😵 o sladkom zemiaku som ani ja nepocula... 😕

Num, super, ze malinka je uz ok 😵 ale musela mat z toho chudatko dobre stresy... ☹

Smejko, to sa musite vsetci isto tesit, ze k vam pridu rodicia... mohli by chodit aj castejsie, ze? 😀

skoda, ze vam nema kto tie deticky pokocikovat... 😒 moja svokra ide tohto roku na dochodok, takze povedala, ze sa uz tesi, ako bude kocikovat vnucata... 🙂 naschval sme to s drahym potvrdili, ze sme to poculi obaja, aby sa potom z toho nevyvliekla 😀 ale to myslim nehrozi... 🙂

num7976
25. mar 2009

weji no ked ti mam pravdu povedat,tak ja by som mojej malu nie dako s radostou davala,este ze byvaju v inej dedine,inak by bolo vsetko ok,len koli tomu svagrovi sme sa posekali je to mozne aby sa od novembra prerabala posrata garsonka piaty mesiac??ty baby ja z neho scvoknem!od decembra ten chlapcisko nerobi!!! 😠