Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

miriamka
25. mar 2009

Ahojte,
tak v praci mam toho riadne nalozeneho,ze nestiham....
Maly uz spinka,tak idem vysvetlit ako je to s tym nasim spankom...maly vstava okolo 5:30-6tej kazde rano.Vzdy potom vydrzi hore cca 3 hodiny a zaspi na 2,5-3 hodinky...potom vacsinou obeduje,ide sa na vychadzku...a do vecera zaspi maximalne este na 30 minut pocas toho kocikovania,a vecer o 19tej uz spinka.

Napriklad dnes,spal od 9-11:45...potom mal obedik...potom kocikovanie a o 14-14:30 si v kociku zdriemol a zaspal potom uz az teraz.

blovitc120
25. mar 2009

Aha, ďakujeme za vysvetlenie miriamka 🙂. Inak aj našu pol hodina spánku nabije energiou aj na 4 hodiny, tak už tomu rozumiem 🙂. Som sa ťa chcela opýtať, počula som dobré referencie na ikea detskú stoličku na jedenie, nemáš ju náhodou?
Inak baby, nechápem, čo je tej Miške, prečo nechce jesť. Dnes jedla o pol 3, keď sme šli von, vlastne o štvrť na 3, o pol sme už boli von. Potom nechcela, ani čaj a o pol 8 mi vypila zase len 100 ml. Mňa ide z nej poraziť, prečo nechce jesť?
Weji, to budeš mať super, ak ti svokra pomôže 🙂.
Smejko, tak neviem, ako by malý spal. Mne Miška v jeho veku zaspávala pri jedení na posteli, teraz síce nie pri jedení, ale keď vidím, že by možno spala, vezmem ju, cumlík do pusy, do postieľky, keď tam nechce byť, pritúlim a väčšinou zaspí. Prípadne ju aj trošku hojdám a dá tých pár minút spánku.
Inak včera ma začala "bozkávať" 🙂. Ja ju stále bozkávam a ona to odkukala a tiež ma olizne na líce alebo nos🙂.
Num, ten švagor je zlý sen 😝

smejko1
25. mar 2009

tak mame dalsi plac za sebou....... velmi som z toho nestastna. nrmalne sa po kocikovani zobudil papal a potom sme sa isli hrat...... vobec sa neusmieval a mal zatate pery dokonca ani na zabku sa nesmial..... to ma uplne polozilo...... ach jo
asi mu dam zas plnu davku lieku, ved mozno to je tym, ze ho boli brusko?

a aby nebolo malo zas mam upchany jeden mliekovod tak odsavam, ale nechce to ist sakra

smejko1
25. mar 2009

aha a sladky zemiak je taky ruzovy 😉

blovitc120
26. mar 2009

Smejko, treba dať malému do úst nahriate prso keď je riadne hladný. My sme hore od 4 😠. Vyzerá to, že zaspáva, ale musíme vstávať, lebo ideme na neurologiu na 8 😝

weja
autor
26. mar 2009

Num, no s tym svagrom to musi byt na porazenie, to stale hovorim, ze mas asi zlate nervy, lebo ja uz by som asi vypenila, ze bud sa zbali on alebo odides aj s malou ty... 😠

Smejko, mozno ma len Damienko take obdobie, ze nema naladu na nic... 😒

Blov, a co idete na neurologiu - na kontrolu? 😕 drzim palce... 🙂

blovitc120
26. mar 2009

Áno, boli sme na kontrole, dnes to bola totál rýchlovka, bežne tam čakáme aj 2 hodiny a dnes sme boli prví a nikto tam nebol 😲. Tak už sme doma, len keby dieťa chcelo spať 🙄 🙄

weja
autor
26. mar 2009

no vy ste sikovni... 🙂 to ju museli vidiet asi len z dveri, nie? 😀

blovitc120
26. mar 2009

Ani nie 🙂. Zobrala nás o 8 (čo vždy chodila tak 8:20 doktorka, však má čas, nie? Dnes prišla 7:50) a 8:20 sme šli preč. Len máme šťastie, že sa presťahovali, boli kedysi asi hodinu pešo od nás a teraz sú ani 10 minút (ak si spomínaš na tie semafory, čo len blikali, tak kúsok od nich)

weja
autor
26. mar 2009

to je super - vzdialenost 10 minut, 20 minut u doktorky a chystali ste sa kolko - hodinu? 😀 toho sa ja vzdy bojim, ze kym vychystam seba a dieta, budeme musiet vstavat o 2 hodiny skor 😅 🙄

matullienka
26. mar 2009

bre ranko :o))

num: tak to s tym svagrom musi byt zly sen preco ho jednoducho nemozes zbalit a poslat kade lahsie? a co na to tvoj manzel?

blov: pekna fotka

blovitc120
26. mar 2009

Ani mi nehovor o chystaní. Vstala o 4, lozila po postieľke, znásilňovala medveďa, no horor, ja som bola už na nervy, lebo som moc v noci nespala. O pol 7 mi zaspala a o trištvrte som ju budila, aby sme išli, takže paráda. Cestou v kočíku nespala, lebo je to chvíľa a navyše ju náramne bavilo pozerať von, ako sneží. Fakt chumelí, idú vianoce 😝. Idem ju dávať každý večer spať o 15 minút skôr, aby sa do nedele prestavila na letný čas, lebo nechcem, aby chodila spať o 9 večer, malé deti majú najneskôr o 8 spať, teda podľa mňa (resp. aspoň pokus o spanie 😀)

matullienka
26. mar 2009

blov: prosim tak co ona s tym medvedom robi?? 😅

weja
autor
26. mar 2009

este ze sa vzdy najde nieco, co moze znasilnovat 😀 keby ju to aspon riadne unavilo, ze by bola potom aspon na 2 hodky tvrda, ale Miska je nezmar 🙂
ozaj, na ten letny cas som aj pozabudla... a to kedy budete potom po novom rano vstavat - o 3tej? 😀 😉

smejko1
26. mar 2009

tak dnes to pokracovalo...... strasne sa strhava zo sna, nejde mu kakat tak placka..... ustocka mu uplne zatvorene..... take akoby zatate pery...... uz sme rozmylali ci ho hrdielko neboli....... ale teploku nema........

je hrozne vidiet maleho co sa rad smejkal takeho vazneho a uplakneho

teraz ho hojdam a on zaspava aleza poslednych 5 min. sa 10x strhol.......... aj by som isla k lekarovi ale neverim, ze by vedeli co a deje........

fakt netusim preco sa udiala taka zmena 😢

blovitc120
26. mar 2009

Smejko, to strhávanie veľmi dobre poznám. Mali sme to celé prvé 4 mesiace. A aj teraz to máva, napr. dnes doobeda, keď si zdriemla, tak sa stále strhávala, stále bola hore. Ono mu to hádam prejde, ale ak sa ti nezdá, choďte k dr. Možno vám pomôžu, nám na to dali sedatíva, takže aj tak som jej ich nedávala, až detská lekárka nám dala homeopatiká.
Matu, vylezie na medveďa a pohupuje sa na ňom a vzdychá pri tom, ako keby... 😀

smejko1
26. mar 2009

blov- ved aj my sme to mali na zaciatku, preto zom ho viazal na spanok, ale uz davno to bolo ok........ fnuk

blovitc120
26. mar 2009

Smejko, raz to prejde. Ja ťa chápem, lebo my to máme dodnes 😔. Proste je pár dní či týždňov pokoj a potom to zase začne, v noci so strašným krikom hore každú chvíľu, strháva sa a plače. Myslím na vás.
Weji nestraš, preboha, s tým vstávaním po novom mi to ani nenapadlo 😲

tatiana82
26. mar 2009

ahojte kocky
tento tyzden mam v praci tolko toho ze neviem ako plynu dni... dnesok bol desny, uz nech je zajtra!!
Miriamka obdibujem ta - aj pracujes a prides domov a treba sa starat o maleho... ja som uplne mimo...
Num som rada ze mala je uz v poriadku, snad uz nebude zapotreby tu dokt. navstivit. Toho svagra by som pobalila a postavila mu kufor pred dvere, niektori maju dlhe vedenie.
pekny vecer vsetkym 🙂

miriamka
26. mar 2009

Prajem pekny den,
tatinanka...dakujem...ja mam pocit,ze cim mam toho viac,tym viac stiham 😉
Ale v praci mam toho teraz vela...robim vlastne tolko prace co robila kolegyna na plny uvazok,takze mam pocit ci to zvladnem vlastne 😒

weja
autor
27. mar 2009

dobre ranko 🙂
dnes konecne po dllllllhom dlhom case nesnezi, ale zato fuka ako besne... 🙄
ale konecne je piatok... az na to, ze drahy na dnes pozval svagrovcov, pridu mu gratulovat k meninam 😝 tak si viete predstavit, aku mam "radost" 😅 tak vcera som este upratovala, aby nahodou nemali zamienku na nejake pripomienky 😠 a drahy si vymyslel, ze chce kolac - medove rezy... no v zivote som to sice nepiekla, ale vsetko treba raz vyskusat, nie? 😀 tak som sa s tym vcera zabavala cely vecer, dufam, ze si to milacik aj patricne vazi 😀 este som ho sice neskusala, ale hadam sa vydaril... 🙂

no tak pekny den 😎

blovitc120
27. mar 2009

Ahojte, weji, isto sa vydaril, neboj 🙂. To je najobľúbenejší koláč aj mojej sestry, vždy musí byť upečený, keď príde k mamine 😉.
U nás zase na prd noc, od 4:15 sme hore nadobro... takže zase strašne dlhý deň pred nami, ja už potom poobede strácam fantáziu, čo s ňou robiť 😖. A máme zase príšerne urevané obdobie, v podstate reve tak 2/3 dňa.

weja
autor
27. mar 2009

fuuuha.... 4:15 je ozaj strasne skoro 😲 u nas napriklad zacinaju kurit az od 5:00, takze o stvrt na pat by sme asi pomrzli... 🤐 esteze vy ste obe take "horkokrvne" 😀 😉

matullienka
27. mar 2009

ahoj blov: tak to ti nezavidim

miriamka
27. mar 2009

Dobre ranko,
Blov...no tie skore rana nezavidim,mame to iste...ale treba mysliet tak,ze cez vikend sa posunie cas takze budu spat nasi drobci o hodinu viac 😉
Inac aj tu je slnecno,dnes bolo +6 stupnov rano...takze aspon ze uz nie je taka zima,lebo ja chcem uz teplucko 😉

blovitc120
27. mar 2009

Miriamka, ale to by som ju musela dať spať až o 9 večer, aby mi spala dlhšie. A tým pádom by som nemala ani hodinu za deň pre seba. Ja musím ísť spať do 22 hod, lebo by som to nezvládla, 3x v noci vstávať a ešte tak skoro ráno, 2,5 hodiny behať s kočíkom za každého počasia von a za tú hodinu večer nestihnem urobiť nič, akurát sa umyť a ísť spať.

miriamka
27. mar 2009

Blov...neboj,taka je kazda mamicka.My sa tiez casto budime,a skoro...k tomu este do roboty,popri tom bezne veci doma porobit...
Proste si casom zvyknes na toto tempo 🙂

blovitc120
27. mar 2009

Tu nejde o žiadny zvyk ani o tempo, mne nevadí tempo, dokonca ho mám rada, predtým som stále niečo musela robiť a nemohla som len tak sedieť a veľmi rada by som bola v tempe aj teraz, že kým dieťa spí, rýchlo niečo urobím (prípadne kým sa aspoň 15 minút hrá a je ticho), ale nemám mať na čo tempo, pretože nič nemôžem robiť, jednoducho ja si nezvyknem na to, že mi doma spí priemerne 15 minút a my žijeme v chlieve, nevarila som už pol roka, chce sa mi z toho grcať, dnes je hore od 4:15 a spala 8 minút od 9:31 do 9:39, tak hádajte, čo som stihla asi urobiť za ten čas. Už neplatí ani to, že zaspí pri mne.
Ja som len povedala, že aby Miška spala o hodinu dlhšie keď sa posunie čas, musela by som ju dávať spať po starom a to odmietam, pretože to už tu zhnijeme v špine. Celý deň neurobím absolútne NIČ, pretože NESPÍ. Zrátaj si miriamka, čo si stihla urobiť, kým ti Jakubko spal 2,5-3 hodiny denne. U nás proste nehrozí. Bude spať 2 hodiny, ale musím s ňou chodiť po vonku a keď som von, samozrejme neurobím nič dnu. Keď sme doma, reve ako najatá, ak sa od nej vzdialim na pol metra. Skúšala som, že teda idem niečo robiť, nech reve, však uvidí, že nesedím a niečo robím, bola som v tej istej izbe a výsledok bol rev horší ako na videu, ktorý trval pol hodiny, lebo som si dovolila NEVENOVAŤ sa jej, ale pokúsiť sa utrieť prach. Už kričí aj keď žehlím, čo jej nevadilo. Fakt som už úplne bezradná, čo s ňou mám robiť, lebo vyžaduje, aby som pri nej sedela ako otvorí ráno oči až kým nejde večer spať, nestačí jej, že som meter od nej, vyžaduje, aby som sedela pri nej. Nemôžeme nikam ísť, lebo reve, k nám nikto nepríde, lebo reve, keď príde moja mama, reve, som fakt totálne znechutená.

miriamka
27. mar 2009

Blov...ale kasli na upratovanie,zehlenie,varenie...proste Ty mas matersku na to aby si sa od rana do vecera venovala malej,tak sa s nou hraj,zabavaj ju,vymyslaj jej stale nove hry...a kasli na poriadok a upratovanie.
A to ze Jakubko spinka 2,5-3 hodiny denne je u nas aktualne len teraz posledny mesiac,odkedy je stale v pohybe,dovtedy sme boli na tom tak ako Ty 😉 ,ale ja to beriem sportovo...proste co su to 1-2 roky stravene placucim,nespavym dietatom v porovnani s celym nasim zivotom?Nic...a najma,vsetko raz skonci,takze hlavu hore,neber to tak negativne,lebo cim horsie to beries,tym tazsie to budes mat.
Proste si k nej sadni,hrajte sa...a kasli na vsetko ine!!!!

weja
autor
27. mar 2009

Miriamka, ty mas skratka stastie, ze mate doma dobre dieta 🙂 ja si nespominam, ze by si niekedy za tych 10 mesiacov napisala, ze maly je umrncany alebo ze ma zlu naladu...
kazde dieta je proste ine, takze sa absolutne neda porovnavat, kto kolko stiha, ked si nevyskusa byt v kozi toho druheho 😉
a preco si myslite, ze budu deturence spat o hodinu dlhsie? 😕 ved oni sa neorientuju podla hodin... a cim neskor sa zobudia, tym neskor zasa pojdu spat, nie? 😕 takze podla mna je to jedno... alebo mam o tom mylnu predstavu? 😅