Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

weja
autor
7. máj 2009

Nastasia, tie bodynka su mile 😵

Blov, aj u nas fuka ako dive... 😠 tiez sa mi zda, ze v poslednej dobe je to nejako casto..., este si pamatam, ked som bola pred 5 rokmi v Taliansku, tam tiez fukalo a dost silno, a ja som sa uz len tesila domov, ze si od toho vetra konecne oddychnem... a za par rokov je to realita uz aj tu... 😠 ja vietor totiz doslova neznasam, vzdy ma z neho zacne boliet hlava... 😝

Num, tak to gratulujem k prvym krockom 😵 Silvinka je sikulka.... 🙂 tak to si uz veru teraz vooobec neoddychnes... 😅 😉
a ako to vyzera so svagrom?

blovitc120
7. máj 2009

Nuum, gratulujem 😀. To sa nabeháš teraz 🙂
Weji, tiež vietor neznášam, chytá ma z neho zúrivosť, hlavne keď Miške dávam na striešku plienku, nech jej nesvieti do očí a naháňam ju potom po meste.
Nastasia, sú kráásne 🙂
Baby, zajtra ideme definitívne do toho Poľska, držte palce, nech nás madam nepripraví o rozum 😀

kwatka
7. máj 2009

weji:ďalšiu poradňu mam až 26.5, to už budem v 16 alebo 17tt, mne sa zdá, že tie poradne mam ako keby zriedka, len raz za mesiac je to v norme?

Mala by mi brať 5 ampuliek krvi, tak dúfam, že mi už vtedy nebude nevoľno a nepovraciam sa tam, lebo mam prísť nalačno, nemôžem nič zjesť len vypiť čistú vodu, tak dúfam, že tam aj neodpadnem od hladu.

Ste pozerali dnes Ordináciu v ružovej záhrade? ta scéna s tou mladou slečnou, ktorá bola v 5 tt, a nevedla, že je tehotná a žúrovala, tak doktor jej povedal, že v 5tt sa ešte nedá zistiť či je plod poškodený, že prvé sono sa robí až v 12 tt, a ona na to , že to je skoro 2 mesiace, že ona to nevydrží, a doktor na to, že ale vydržíte čo všetko ešte budete musieť v tehotenstve vydržať. Ja som ešte len v 13 tt a už si uvedomujem, že to je pravda a čo bude pri pôrode? si ani nechcem predstaviť.

blovitc120
8. máj 2009

Kwatka, naozaj sa za normálnych okolností chodí raz za mesiac. Ja som síce chodila každý týždeň-dva, ale malo to dôvod, nerástlo mi bruško. Takže radšej by som chodila raz za mesiac bez problémov 😉. Inak táto téma je fakt plodná, ty, Maťa, onedlho sa pridajú zvyšné babuľky 🙂

nastasia
8. máj 2009

ahojte,

dakujem aj mne sa velmi pacia 🙂

num, gratulujem malej k prvemu krociku 🙂 ano, studujem este mam rok pred sebou

kwatka, kludne si mozes dat polku sucheho rozka, to vobec neovplyvni vysledky, ja som raz isla na odbery nalacno a odpadla som. no a doktorka mi vynadala, ze preco som si nedala aspon rozok. ja som jej povedala, ze vsak vsetci vravia, ze nalacno a ona, ze to je blbost. podla mna hlavne ide o to, aby si nezjedla nic sladke, pripadne caj s cukrom lebo by si mohla mat zvyseny cukor.

blov, no to dufam, ze tato tema bude aj nadalej taka plodna 😉

weja
autor
8. máj 2009

Blov, no ako dopadol vylet do Polska? 🙂 nakupili ste nieco?

Kwatka, krv ti budu brat zrejme na AFP - vyvojove vady, takze keby si si dala kusok toho rozka, tak by to nemalo mat ziadny vplyv... ale pre istotu sestricku radsej dopredu upozorni, ze ti byva zle, oni vacsinou urobia vsetko pre to, aby ti to sprijemnili a ulahcili 😉
pocas rizikoveho tehu sa chodi na poradne kazde 3 tyzdne, ked je bezproblemove tak kazde styri...

inak v tej Ordinacii to bolo podla mna prehnane, mna by taka odpoved mozno aj vydesila, keby som o tom nemala informacie, vyzeralo to, ako keby doktor taku moznost pripustil, ze moze byt vplyvom toho dieta poskodene.. 😠 pritom kazdy normalny doktor povie, ze dokym nie je dieta prepojene na krvny obeh matky, co je v cca 7tt, tak tieto veci nemaju na jeho vyvoj vplyv... tak je to skratka zariadene od prirody, lebo vela zien dlho nemusi tusit, ze je tehu... ale to len tak na okraj... 🙂

my sme dnes mali gril party na zahrade u nasich, na slniecku bolo super 😎 ale v tieni je este aj tak dost dobra kosa... 😝

blovitc120
8. máj 2009

Ahojte,
weji, výlet dopadol nad očakávania, báli sme sa plaču, ale Miška bola totálne dobrá, vlastne vôbec neplakala. Z domu sme odišli 9:30 a vráili sme sa 17:30 a vôbec neplakala. Síce ani nejako nespala, ale bola v pohode v aute. Možno preto, že už sme jej kúpili novú autosedačku, už sedela v smere jazdy, vzadu v strede a kukala na cestu. Tvárila sa nesmierne dôležito, dám do albumu fotky z výletu. Boli sme v Bielsko Biala v takom nákupnom centre, no zase som sa nas...la, prečo na SK máme také ceny. Napr. Beba 2HA, ktorú teraz papá, u nás stojí 11,57 € a tam stála v prepočte 5,72 €, HIPP čaje vyšli okolo 2 €, u nás sú 4-5, ostatné ani radšej nehovorím. Drahý si kúpil hodinky a Miške sme objednali kočík, keď príde, zavolajú nám a pôjdeme poň. Vyšiel nás cca o 180 € menej ako u nás. Nosila som ju v manduce celý čas, tak si aj pospala. Aj sa pokakala, prebaľovali sme ju v aute v kufri, to bola zábava, nevedeli sme ju polhodiny obliecť. Dám do albumu fotky z výletu 🙂.
Čo sa týka poradne, moja dr. fakt volala podľa potreby, nie podľa zákona. A keď ideš na AFP, daj si len pozor, aby si nejedla tuky a bielkoviny, suchý rožok môžeš v poho 🙂

kwatka
8. máj 2009

baby ďakujem za rady, len dúfam, že keď pôjdem na tú krv, tak už nevoľnosti budú len minulosťou.
Inak dnes sa sestra zo mňa smiala, že kde mam brucho, keď som tehotná. Tak som jej vysvetľovala, že som ešte len na začiatku 14 tt., a pri prvom tehotenstve myslím, že by to na mne ešte nemalo byť vidno, aj keď večer mi bruško troška narastie, ale to je asi tým, že som najedená.
Vám kedy začali rásť bruška?

blovitc120
8. máj 2009

Kwatka, vôbec si nerob stres, pozri do môjho prvého albumu. Mne začalo rásť brucho cca v 30 týždni, ale aj keď som šla rodiť, mala som ho menšie, ako niektoré baby v 25tt, hlavne, že sa tam Miška vtrepala a nepopučila 🙂

nastasia
9. máj 2009

blov, miska je spravna baba, miluje nakupy 😉 mali by ste chodit castejsie ked bola taka dobra 🙂

blovitc120
9. máj 2009

No včera síce bola dobrá, ale tú noc si mohla odpustiť. Bola 11x hore, skoro ma porazilo 😠 😠 😠

weja
autor
9. máj 2009

ahojte 🙂
Kwatka, no mne sa zdalo, ze brusko zacalo nejako vytrcat (hlavne ked som sa najedla) uz v nejakom 11tt... ale to som videla len ja a manzel... ale ked som bola oblecena, brusko nebolo viditelne este ani v 19tt... 🙂

Blov, no co by si cakala - Miska si chvilu pospala v manduce, tak nepotrebovala spat v noci 😀 inak, tie fotky su ohromne... 🙂

kwatka
9. máj 2009

weji: aj mne sa zdá, že bruško mi už vytrča tiež len keď som najedená a hlavne večer.
Mamina mi hovorila, že nevoľnosti mi skončia, až keď budem cítiť pohyby a vtedy by mi aj malo začať rásť bruško, takže sa ešte načakám, hlavná vec, že už mam kúpené 2 tehotenské trička a 1 tehotenský pulovrík-no to nie sú až také tehotenské ale voľnejšie, ale teraz je taká móda, že aj netehotné nosia voľné veci.
blo: ja som tiež riadne nazlostená, aké sú u nás ceny v porovnaní s Poľskom, Maďarskom. Minuly týždeň boli známi kupovať vecičky pre novorodeniatko v Poľsku, a kočiar kúpili približne za 6000 tis. Sk, čo u nás neviem, či niekde kúpiš za takú cenu, kupovali ešte latkové plienky, zavinovačky, dupačky, košielky a tak. A nielen veci pre deti, ale aj na zariadenie bytu tám sú ceny v porovnaní s našími nižšie o až 50%.
Ja som tiež rozhodnutá, že keď sa v neskoršom štádiu tehotenstva budem cítiť dobre, tak si tam pôjdem nakúpiť aspoň základné veci.

blovitc120
9. máj 2009

No to sa ti oplatí ísť tam nakúpiť. Napríklad aj Pampers plienky sú omnoho lacnejšie a hodinky, ktoré si kúpil môj muž v obchode v Poľsku vyšli cca o tretinu menej ako na Sk. Ja som aj kočíky vždy pozrela cenu u nás, v Čechách, v Poľsku a v Maďarsku a vždy Poľsko vyšlo najlepšie a to som nechcela poľské kočíky. Inak ak niekto máte Metro kartu, dá sa na ňu nakupovať aj u nich, len sa volá ten obchod Makro a fakt neporovnateľné ceny.

weja
autor
9. máj 2009

no moj byvaly sef bol v Polsku nakupovat v nejakom velkoobchode s detskym tovarom celu vybavicku pre dieta - od postielky s madracom a vanicky, cez oblecenie az po plienky a hracky... a tvrdil, ze cele ich to stalo cca 7000 korun... fakt su tie cenove rozdiely neuveritelne... 😲

miriamka
11. máj 2009

Prajem dobre ranko po predlzenom vikende 😉
Kedze bolo pekne okrem prace okolo doma sme stihli aj ZOO,a vela jazdy na bicykli takze bolo dobre.
Vo stvrtok sme Jakubka premiestnili do svojej detskej izby spinkat,a zatial klop-klop,ale spinkame lepsie.Uvidime ako dlho nam to takto vydrzi
😉
Tiez mozem konecne povedat,ze cyklus sa mi po porode konecne ustalil na 30dnovom,takze mozeme v lete skusit zapracovat na majovciatku 2010 😉
Prajem vam pekny dnik 😉

blovitc120
11. máj 2009

Ahojte,
miriamka, Jakubkovi sa páčilo ZOO? Vnímal už zvieratká? Inak s tým premiestnením, Miška tiež lepšie spala sama, ale... U nás platí to, že ja sa preberiem už na to, keď sa ona len mrví, vzdychá a zívne si, keď sa prebúdza. Ak ju vyberiem vtedy, tak sa rozospatá naje a často spí ďalej. Len keď bola sama, zobudila ma až vysielačka a to už bola plná života a stála v postieľke s očami na pol izby. A spať ani za svet. Tak je nazad. Bude sa to dať až vtedy, keď sa zobudí max. jedenkrát v noci, lebo takto to nešlo. Spala síce lepšie, len za cenu toho, čo som napísala. Ako dlho po skončení kojenia si dostala prvú mrchu?

miriamka
11. máj 2009

Ahoj Blov...Jakubkovi sa zvieratka pacili,ale ked videl selmy,tak sa zlakol a plackal...ale zirafy,koniky...sa mu pacili.
No my teraz spime lepsie,lebo nereagujeme na maleho kazde zamrncanie,len ked ozaj place sa zobudime a ideme k nemu.Ale zo sobotu na nedelu prespal uplne celu noc bez zobudenia 😅
Blov...ja som prvu mrchu dostala koncom januara,cize mesiac po tom co som prestala kojit.

blovitc120
11. máj 2009

Už chystáte oslavu a tortu 🙂?

miriamka
11. máj 2009

Ano,chystam...nikdy som nepiekla tortu,ale malemu chcem upiect jeho 1.narodeninovu sama,takze som zvedava 😅

nastasia
11. máj 2009

ahojte,
ako sa mate? ja som sa dnes vybrala ku gynekologovi, ze sa pojdem dohodnut s nim ohladom tej laparoskopie a on ma od dnes dovolenku! az dva tyzdne. tak som sa zbytocne prehnala ☹

num7976
11. máj 2009

ahojte kocky no to hej sa idem nabehat chodime prikrce ni na striedacku raz ja raz muzik,sestra,babka dedo a tak,no a od vcera si to betarka ide len za jednu ruku a ked ju necham pri gauci,tak sa chce sama rozbehnut,no a pri tych jej dvoch krockoch je velmi rychlo na zemi-na dlazbe,tak len striehnem kedy si zmysli sa pustit sidlo jedno!inak tie spania mame hrozne dr. mi poradila jedny homeopatika,tak ich chcem dnes kupit,uvidime ci pospi dlhsie..
weji svagor je stale pri nas prosim pekne teraz to stoji na tom kto mu kupi sprchovy kut,my sme mu to tam prosim pekne prispeli z horko tazko nasetrenych korun a on darebak nema nic,nechodi to do roboty a caka,kto mu co urobi?no kurnik baby najradsej by som chytila manzelovu pusku a vpalila mu to rovno medzi oci! 😠
jaj kwatka ked si tak pospominam na tehulkovanie,ake je to ine,ze teraz sme sa normalne nevedeli dockat dalsich kontrol a ked sme mali ist na preventivku tak katastrofa,ze.. 😀
jej blov tak vy ste si sli na taky vyletik?my sa chystame v stredu,ak to vyjde,lebo uz mesiac co mesiac dva tam chodime na koberec-treba do obyvky,no a aj plienky mi tam kamoska kupuje haggiesky premium za necelych 11 euro a tu stoja tiez o dost viac!aj kase a tie hippky su tam za dobre lacno,je to riadny rozdiel!inak ja som kramy dostala pred mesiacom,akurat mam druhe na 31.den takze celkom v poho a to kojim este v noci..
jeeeej miriamka tak vy sa idete snazit o druhe?jupi som zvedava kedy sa postasti,snad uz coskoro he he!no a pocuvaj ved ty zase schudnes ked chodite tolko bicyklovat!a v zoo ako?pacilo sa jakubkovi?my by sme chceli tiez ist,no neviem ci to este neni skoro,ale tak v lete,ked bude mat rocik,tak ju to hadam bude zaujimat!no potom musis pofotit torticku,urcite sa ti podari,ved ty si dobra pekarka tolko druhov si popiekla!

smejko1
11. máj 2009

ahojte,

miriamka, super ze Ste boli v ZOO, aj ja sa uz natie casy tesim. Zatial nasmu staci len vyst na ulicu a kukuckuje okolo seba ani nedycha.

blov - nechapem ake ceny, ale mne sa do Polska neoplati mne skor do madarska..... co uz. A mala je typicka zena...... si nepochopila, ze ked ona cele dni narieka tak to chce ist do obchodov??? 😀

num - Vy uz tiez chodite? to je uzasne, my akurat zaciname sedkat..... a uplne sa z toho vytesujeme. Toho svagra Ti bol cert dlzny.... pocuj nic mu nepoziciavajte, nech mu daju rodicia........

dnes sme preklenuli pol rocika....... tak som zvedava ci nastanu dake vyraznejsie zmeny...... zda sa mi vacsi sibal.. ked nieco vyparati, tak si tak nakloni hlavicku a pozera, ze co ja nato? 😉
spanok mam pocit, ze sa mu intervaly skracuju...... dokaze sa budit aj kazde 2,5 hodiny a to ja s mojou neschopnostou zaspat akurat zadriemavam......

miriamka - gratuujem ku spinkaniu v inej mietnosti, ja som tiez chcela, ze ked pridemeza par tt na slovensko tak to budem praktikovat, ale ked si predstavim, ze kazde 2,5 hodiny sa musim odtafarit do vedlajsej izbicky a tam kojit..... nie dakujem, este veru pockam........

aha, a uz veselo maduncujeme...... neni to este 100% spokojnost, ale zvykame si.... aj moje plecia..... predsa len satka je naj naj naj...... ale s jeho vahou sa uz neda.......

dobru nocku

num7976
12. máj 2009

ahojte a coze tu dnes nikto nepisal?ejha to sa nestava casto ze ja zacinam dnesny den? 😀
smejko ejha maly ide byt riadny sibal ked takto vyckava,ze co na to,isto vie,ze nieco nemoze a skusa co to s tebou spravi chi chi!ja inak kojim uz len vecer a nad ranom,v noci jej uz musim zarabat umele a rano si este vytiahne no je to v tomto ozaj dobre,ze len vytiahneme cicik a oni si papkaju..no ale musim sa spytat o radu,ako to v noci robite?ked urobene mlieko by nemalo byt dlhsie ako dve hodiny a s vodou a vsetko,hm?pisali ste to tu kdesi,no nejako nemam cas to hladat teraz..

blovitc120
12. máj 2009

Smejko, vidíš, hovorila som, že si malý zvykne 🙂. Všetko naj... k polroku 🙂. A v Maďarsku to budeš mať presne to isté. Proste ich meny riadne oslabili a to už predtým sa tam oplatilo. A nehovorím o trhu, tam nechodíme. My nemáme problém dať aj 1000€ za niečo, čo má naozaj tú hodnotu, ale naši obchodníci len zdierajú zákazníka a sú neochotní, tam je aj prístup úplne iný.
Num, ohľadom toho robenia mlieka, miriamka hovorila, že dá na presný počet sekúnd prevarenú vodu do mikrovlnky, monkulin manžel zase nechal v rychlovarnej konve pôdu a potom ju len prihrial a ja som najlenivšia, takže to robím tak, že prevarenú vodu dám do fľašky, zoberiem si ju pod perinu,tým pádom má správnu teplotu a na stolíku mám bebu, tak len do tej vody hodím pár odmeriek, zahrkám a je. Mne sa totiž do kuchyne nechce ísť ani náhodou... A tiež 2x ponúknem ešte prso, ale raz dávam bebu 🙂.

smejko1
12. máj 2009

sedim tu a zaspavm od unavy, ale este som Vas chcela aspon pozdravit.... dnes sme zas vytiahli litre soplika.... kedy to uz konecne prejde??

sibal je veru riadny, najradsej lieta a robi si popritom bubliky zo sliniek....... a este miluje dasienkami nicit moje klby na ruke....... to mu neskutocne chuti,....... ale tie usmevy na spapanie

pekne snicky vsetkym

kwatka
13. máj 2009

ahojte, ako sa mate? pozerám, že všetky ste zaneprázdnené, alebo sa vyhrievate na slniečku.
Ja som si dnes na sebe všimla, že mi začalo rásť bruško a už nie len vtedy, keď som najedená, aj v robote si to kolegyňa všimla. A musím sa pochváliť, že som už 2 deň ráno nevracala, tak sa vytešujem.
Ja mam doma 4 knihy o tehotenstve a o deťoch, tak mam čo robiť, aby som to všetko preštudovala, kamoška mi ich požičala.
Tak vam prajem pekný zvyšok dňa, ja o chvíľku končím v robotke, ale ešte idem na stretnutie o 19 hod., tak dnes mam program na celý deň

miriamka
13. máj 2009

Ahojte,
len strucne...od utorka som doma,maly horuckuje teploty mu neklesaju pod 39 ☹ ,takze plackame vela,nosime sa...a sme mrzuty ☹

nastasia
13. máj 2009

miriamka, to mi je luto, nech sa maly cim skor uzdravi
kwatka, super, ze nevolnosti uz pominuli, mozes si naplno vychutnavat tehulkovanie 🙂

blovitc120
13. máj 2009

Miriamka a okrem teploty nič? Čo mu je maličkému? Nejdú mu stoličky? Kamarátka má teraz ten problém. Nech ste rýchlo fit, dávaj priebežne vedieť.
Akurát čítam po sebe návody na nočné zarábanie mlieka, tak monkulin manžel samozrejme v konvici nechával vodu, nie pôdu 🙂