Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

blovitc120
27. mar 2009

Weji, ja sivôbec nemyslím, že by spali dlhšie, teda aspoň naša isto, iba musí ísť spať akože o 7, lebo už bude 8 a nemusela by byť unavená a nemáš zlú predstavu. Len ide o to, že keď chodí spať o 8, v nedeľu už bude 9, takže by bola o hodku posunutá. Ja ju dávam každý večer spať o cca 10-15 minút skôr, aby v nedeľu bola už prestavená. Lebo nedeľa bude navyše o hodinu kratšia, tak ani nepôjdeme von po 2 mesiacoch, snáď sa unaví a zaspí pekne "ponovom".

blovitc120
27. mar 2009

A tomu som sa chcela vyhnúť weji, aby šla spať o hodinu neskôr, čiže preto ju trošku pripravujem

weja
autor
27. mar 2009

jasne, chapem... 🙂 len mi nebolo jasne, ked Miriamka pisala, ze budu spat o hodinu dlhsie... ale to asi len podla noveho casu, realne to bude asi rovnako...
to akoze ked nepojdete v nedelu von, to znamena, ze Miska nebude poobede vobec spat? 😕 myslis, ze to vydrzi do tej 7mej?

miriamka
27. mar 2009

prispevok zmazany na ziadost autora

miriamka
27. mar 2009

A este...jasne,kazda mamicka na MD a celkovo pri detoch stiha ine,a v inom mnostve takze sa porovnavat urcite neda.Ale treba to brat tak,ze vsetko raz pominie,aj to ze su deti na nas tak naviazane a potom nam to bude este chybat.

blovitc120
27. mar 2009

Bude spat weji, teda dufam, ze nejakych 20-30 minut, mozno aj 40 a dam ju spat skor. Pripadne ju dam spat na balkon, tam bude spat pol hodiny isto, ak ju budem vozit po balkone pol hodiny. Ale bude o hodku kratsi den, tak to snad vydrzi 😉.

matullienka
27. mar 2009

blov: som si pozrela vsetky miskine fotky je krasna cloveku az nejde do hlavy ze dokaze byt taka zla 😉

weja
autor
27. mar 2009

Miriamka, to sa mi zdaju trocha silne slova, co si napisala... 😕
ja som si tu svojho casu tiez vylievala srdce, ked mi bolo tazko 😔 a to, ze to v pohode zvladam, som sa tvarila radsej doma pred manzelom... dost mi to pomohlo, ze som sa vam tu mohla postazovat, takze neupierajme tuto moznost ani ostatnym...
ale nechajme to uz tak, nechcem nikomu vnucovat svoje postoje, len som sa k tomu chcela vyjadrit... 😉

Blov, esteze existuje aspon balkon 🙂

miriamka
27. mar 2009

prispevok zmazany na ziadost autora

miriamka
27. mar 2009

Inac prepac Blov...ak som sa Ta dotkla svojim nazorom ☹

num7976
27. mar 2009

ahojte hadam sa tu nebudete "hadat"!blov toho ma vela,nema maminu ktora by jej pomohla a ked aj pride,tak jej v podstate dost toho prehadze,takze to ma tazke si myslim,a miska by som nepovedala,ze je umrncana ale uplakana -neni len tak z niecoho znechutena ze ju to zase prejde,ale je taka stale,takze v tomto to my nemozeme pochopit az tak,ako to chape blov,vsak jasne,ze jej miska robi aj radost,ale keby tebe jakubko stale plackal a nevedel sa vyhrat ze by si musela byt non stop pri nom tak by si inak napisala,a s tym upratovanim,zase nemoze byt v byte binec ako v tanku,ja by som si tiez rada zdriemla,ked mala na chvilu zaspi,ale ked vidim,kolko je riadov a prachu a porozhadzovanych veci,tak ma aj spanok prejde.. 😅
inak otazka svagra,no ja by som ho uz vyhodila,lenze neni to take jednoduche,no nic musim koncit tak sa majte pekne ozvem sa vam,prajem dobru nocku a deticky co sa nam zobudia az o siedmej rano 😀

monkula
27. mar 2009

no, dlho som tu nebola a teraz pozerám.....
miriamka, prepáč, ale trošku si to prehnala... Teba nikto do práce nenútil ísť, chcela sa... máš mamu, ktorá Ti pomáha... stále len píšeš, aký je Jakub zlatý, e sa sám hrá...
Miška prišla na svet dosť drastickým spôsobom, horšie sa adaptuje na náš svet, viem, eo blov prežíva, moja malá bola taká ako Miška prvých šesť týždňov, a mala som dosť... ani si neviem predstaviť, že by som to mala prežívať vyše pol roka...
blov si zaslúži, aby sme jej povedali, klobúk dolu a nie napísať, že sa len sťažuje...

miriamka
27. mar 2009

Num,Monkula,Weji a v neposlednom rade Blov...prepacte ze som napisala svoj nazor,viac uz pisat nebudem.PAcko. 😢

monkula
27. mar 2009

miriamka, nie sme na základke...
nikto ti nenapísal, že sem nemáš písať.... ale nebolo to od Teba pekné... 😔 😔

weja
autor
27. mar 2009

Miriamka, nerob z toho "halo", vsak pravo na nazor ma kazdy... ved je dobre niektore veci si aj vysvetlit...
posledna vec, ktoru k tomu dodam - ja som mala moznost stretnut Blov aj s Miskou a na vlastne oci vidiet, ze Blov je velmi stastna a hrda, ze ma taku zlatu, sikovnu babiku... toto spochybnovat je uz ozaj trocha privela... 🤐

Miriamka, ale nevidim dovod, aby si sem prestala pisat, to tu nikto nenaznacil... len budme k sebe a k pocitom druhych tolerantnejsie... 😉

miriamka
27. mar 2009

Hladam,hladam...a neviem najst kde som napisala ze sa Blov len stazuje 😒
Nasla som len,ako pisem ze ma kaslat na upratovanie,a nema sa trapit tym co stiha/nestiha...nasla som ako ma skusit pozitivne mysliet ze by to mohlo pomoct...nasla som ako pisem aby sa tesila aku ma super sikulku doma...
Hm,asi som naozaj napisala vsetko co jej ublizilo 😔

smejko1
27. mar 2009

dievcata tak mna porazi........ Vy sa tu na seba hnevate........

osobne si myslim, ze sa to tu trosku prehnalo.... Miriamka to nenapisala nijak kruto a myslim, ze blv vzdy podporovala, tak mozno to napisala len strucne, ved aj ja pisem niekedy inak ako pekne obalene, lebo pisem len jednou rukou a potom musim aj 3 myslienky dat do jednej...... ja blov total chapem a viem, ze co to je placuce dieta a poviem Vam,ze psychika, ked mi damienko 5 min. place je na dne....... nieto cely dnik......

proste sa mame predsa vsetky rady..... piseme si , radime si, podporujeme sa......... no a toto bolo nedorozumenie, nekazme si to....... ved kazda sme ina, jedna optimitka (miriamka, wejka, atd) a ina pesimistka (JA atd.)

no aby som Vas potesila, tak ja som nikdy nebola daka aktivna a som super leniva tak ja na rozdiel od teba numka, ked maly aspon na chvilku zaspi tak lezim pri nom aspon oddychujem..... muzovi bordel nevadi a tak upracem, ked je on doma......... uprimne, som zo seba znechutena, lebo som si vzdy myslela, ze som rodena matka a celu mladost som sa starala o vsetky deti po okoli, ale ako mam damienka tak som hotova........

nevladzem, neverim si....... vela krat netusim cim mu pomoct a stale sa tu obraciam na Vas a aj v inych temach o rady.... som ako vymleta....... muz sa uz hneva, ze som stalena konovi alebo som precitala kopu kniziek, ale akonahle pride daky problem, tak panikarim a neviem ako malemu pomoct, len ma chyta panika.............

vsetky Vas mam rada a neviem co by som bez hociktorej porabala........ tak pekne snicky a kuk na moj fotoalbum pridala som vcera dake fotky,,,,, a ak stihem cez viend pridam dalsie, lebo, som sa namalovala po 4 mesiacoch a donutila muza odfotit ma s damiekom
😉

monkula
27. mar 2009

smejko, ja sa nanikoho nehnevám.. proste je to tak, napíšem to na "plnú hubu" ..
som človek, ktorý si k sebe púšťa ľudí len ťažko a opatrne... a ak si už niekoho obľúbim, tak ho budem brániť zubami, nechtami..a to je prípad blov... mám ju veľmi rada, obdivujem ju zato, ako zvláda Mišku a Miriamka... nemám ju proste veľmi rada... ani neviem prečo, nesúhlasím s veľa jej názormi, ale rešpektujem ju..
takže je viac ako logické, že sa zastanem človeka, ktorého mám rada, nie? 😉

bejbypd
27. mar 2009

baby parkrat som sem uz pisala aj poradit blov strasne rada vas citam lebo vsetky ste niecim vynimocne a silne mozno ma mate za spehuna ale nie ja len nerada prispievam nejak vela lebo tema sa hned zvrhne a vzdy je hadka ked niekam vela prispievam...no toto ma teraz velmi prekvapilo,miriamka mi je od zaciatku sympaticka ako zvlada veci okolo jej ocina a pod...ako sem vzdy napise nieco pekne,ked treba povzbudi a podobne...a z pohladu obycajneho cloveka ani teraz nenapisala nic zle,napisala to pekne a vzdy bola k blov mila a povzbudzovala ju...blov je urcite super mama ak je dietatko takyto placko nezavidim ja som take nemala mam dobre dietatko a taketo si neviem predstavit ani mozno by som bola uz na praskoch no miriamka skutocne nic nespravila ale z pohladu toho kto cita naozaj necita nic ine len aka je miska zla...musi to byt take mat taketo narocne dieta no chvilami to ozaj vyzera akoby bolo vsetko len zle a myslim ze to tym miriamka myslela...myslim ze ona nikomu nechcela ublizit a ani by to neurobila...myslim ze kto chel urcite ju pochopil

miriamka
28. mar 2009

Monkula...dakujem za uprimnost,nastastie v zivote mam inych ludi na to aby ma mali radi...a to ze tu niekomu som alebo nie som sympaticka je uz normalne 😉
A co sa prace tyka...myslim,ze kto chce a naozaj ma pozna vie velmi dobre,ze som do prace nesla kvoli korunkami,ani nicomu takemu...a ze rozhodnutie to nebolo lahke.Ale nakoniec som isla,pretoze som viac myslela na to ze chcem maminku vyliecit zo samoty,z toho zacarovaneho kruhu - novinary,sud,televizia...aj ked mozno keby bolo na mne,ostanem doma.
Len v zivote chcem aby moji blizky,a ludia ktory su este okolo mna boli stastni,maju vsetci narok na stastie...aj na ukor toho,ze pre mna to nie je prave najlahsie rozhodnutie,a mozno ani nie to najspravnejsie

Vsetky dievcata v tejto teme som vzdy podporovala,nikdy som ziadnej neublizila,nekritizovala jej spravanie...a ked mal niekto pocit,ze svojimi prispevkami ublizujem,tak potom prepacte.

Bejbypd...dakujem

monkula
28. mar 2009

miriamka, presne tak... je normálne, že si nie sme všetky sympatické... nieoho máme radi viac, iného menej, niekoho vôbec... ale to neznamená, že ak nájdeme spoločnú reč, rada si nepokecám..
A skús byť trošku sebecká... ľudia si musia pomáhať, to áno, ale ty sa nesmieš takto obetovať.. máš svoj život, ži si ho... 😉

blovitc120
28. mar 2009

Ahojte, pozerám, že odkedy som tu naposledy bola, sa rozprúdila riadna debata, čo také posťažovanie dokáže spôsobiť... Ani neviem, aká vlastne vcelku bola a na čo ste reagovali, lebo príspevky sú zmazané na žiadosť autora, čo ma vlastne mrzí, lebo boli o mne a rada by som si ich prečítala.

Ja svoje dieťa ľúbim najviac na svete, to mi dúfam nikto neuprel, ale nikto na svete nepochopí, čo je to mať doma bábo, ktoré takmer vkuse plače, nič sa mu nepáči, v podstate nič ho nebaví, už ani to nosenie na rukách a badateľne sa to nezlepšuje ani v priebehu siedmeho mesiaca. Ja som sa na ňu tak strašne tešila po tom tehotenstve nafigu, že si konečne užijem naše krásne dievčatko, keď bude von z brucha, len bohužiaľ doteraz to užívanie nie je v pravom zmysle slova. Teší ma každý jej pokrok, len tie pokroky sú u nás len motorické, psychika nejako moc nepokročila a ja už ten rev naozaj nevládzem počúvať, mám z neho husiu kožu a hlavu ako melón, celý deň dookola nič iné len ééééééééééééééé uáááááááá a podobne. Viem, že najdôležitejšie je, aby bolo dieťatko zdravé, čo dúfam Miška je a bude, to sa v tomto veku u žiadneho nedá na 100% potvrdiť, ale nemenej dôležité je aj psychické zdravie matky a keby ktorejkoľvek z vás dieťa nie mrnčalo, ale revalo či jačalo (plakalo je nevýstižný výraz) 80% dňa z času, ktorý nezahŕňa spánok (ktorý je u nás tiež špeciálna kapitola) a jedenie, teda z času, ktorý sa mu máte venovať, boli by ste z toho na nervy a potrebovali by ste sa vyrozprávať aj kdesi inde ako doma, osobám, ktoré majú podobné starosti.

Ja ju môžem natočiť a dať do éteru ďalšie video, ktoré bude trvať aj 5 hodín, aby mi všetci, ktorí hovoria, že nemôžu veriť, že je stále zlá, uverili (na fotkách sa usmieva, samozrejme, nebudem predsa fotiť plačúce dieťa, ale v tej chvíli budem s ním, to dá logiku, či nie?), ale naozaj si nemyslím, že je táto diskusia od toho, aby som tu dokazovala, že mám také a také dieťa a neklamem, načo by to bolo dobré?? Ja sa nepotrebujem hrať na niečo, čo nie je, preboha, neohovárala by som svoje dieťa, keby to nebola pravda, tým, ktorí mi veria, to netreba dokazovať a tým, ktorí nie, tak tí sú mi ukradnutí a bola by som tiež šťastná, keby som mohla stále písať, aká je Miška dobrá, poslušná, krásne spinká, nebojí sa ľudí, chodíme s ňou kade-tade aj autom, usmieva sa na všetkých, odišla by aj s Cigáňmi (teraz to nemyslím ako rasovo motivovaný názov, ale obrazne), koľko som toho stihla urobiť, lebo som akčná a popri dieťati zvládam milión iných vecí. Ale bohužiaľ u nás to nie je pravda a psychiku dokáže totálne zlomiť, keď po tom všetkom chcete utíšiť svoje dieťa, vezmete ho na ruky a začne sa metať, revať ešte viac a odstŕčať vás. Položíte ho, lebo na rukách byť nechce a rev stupňuje. Neviete, čo sa deje, neostáva nič iné, len to počúvať, kým si dieťa samé nezmyslí, že bude ticho 5 minút a začne to znova nejakým blbým podnetom, ako napríklad že mi treba ísť na záchod (musí to ísť aj von, keďže piť a jesť bohužiaľ musím, až taká obetavá matka nie som, že by som kvôli dieťaťu riskovala žalúdočné vredy z nejedenia alebo to, že odpadnem, lebo nepijem), rovnako príprava jedla a pitia znamená hurónsky rev, aj keď ju vezmem so sebou, treba sa mi ísť umyť a obliecť, lebo ideme na prechádzku, nemôžem ísť v pyžame alebo teplákoch, ale dieťa reve ako o život, lebo som 1,5 metra od neho a obliekam sa. Vymieňam plienku, znova hurónsky rev, ktorý trvá aj 15 minút po, lebo som si dovolila zdvihnúť jej nohy a vymeniť plienku. Obliekanie, vyzliekanie, rev-revúci, trvá aj keď je už dávno vyzlečená alebo oblečená a má sa venovať niečomu inému. Položím ju do ležiacej polohy, lebo idem kojiť alebo dať čaj/bebu - samozrejme rev, lebo som ju položila a odmieta sa prisať k prsu či fľaši. Lezie po zemi a pozerá do horúceho ventilátora alebo ide chytiť niečo čo nemá - presuniem ju o meter, rev až sa zajakáva A podobne. Proste všetky situácie, ktoré môžu nastať, vyvolajú rev. Ale tento príspevok nie je o tomto, už som sa tu x-krát na tieto situácie sťažovala.

Miriamka, určite nie je riešenie, keď sem prestaneš chodiť, veď táto téma je pre nás a môžeme sa baviť ďalej o všetkom ostatnom. Ja prestanem komentovať Miškine správanie verejne a sťažovať sa stále a budem písať len o pokrokoch, tak chcem dúfať, že budem mať o čom písať a dôvod chodiť do témy, verím, že najbližší pokrok bude čoskoro, že bude sama sedieť.

Vďaka všetkým, čo ma chápu a veria, že si nevymýšľam (stále neviem dôvod, aby som bola zaujímavá? to by bol pekne debilný dôvod) a teším sa, keď budem o rok písať, aká je Miška dobrá, zatiaľ je len úžasná, lebo je to naše dieťa, ale dobrá je tak 1-3 dni z 30.

A aby som jej nekrivdila, pol hodiny mi krásne spinkala, kým som toto napísala a polepšila sa aj v rannom vstávaní, dnes sme vstávali až 5:45 keď odchádzal manžel do školy.

lucinka1104
28. mar 2009

Ahojte...
blo nikto ani MIriamka ti predas netvrdí, že si vymýšlaš, my ti veríme všetky , nemáš to ľahké a ja yb som to asi nezvládla. Máš pevné nervy a obdivujem ťa ako to zvládaš. MIri tieln chcelazase pomôcť,lebo užneviem čo ti na to mame napísať tak skušame všetko, myslím, že MIriamka ti nijako nechcela ukrivdiť a ublížiť len ti chcela navrhnúť, že možno keby si skusila zase nejako zmeniť prístup...
vieš ono sa hovorí, že ked o babetku hovoíme ako o zlom na začiatku, ked ono len plačom prejavuje svoju nespokojnosť stane sa zlým naozaj.....
MNe savýraz zlá neáči na žiadne dieťatko, MIška nei je zlá, je nespokojná aniečo jej chýba. Opakujem nikto netvrdí, že si zlá matka a klameš...proste človek má niekedy pri čítaní tvojich príspevov lentaký pocit, že to už snád ani nemôže byť pravda, ale ako sama hovoríš, pokiaľ také uplakané bábo doma nemáme nemôžme vedieť aké to je.
Mne môj synček plače, len ked ho niečo bolí, chcespinkať alebo je chorý, iank nie mala som šťastie, žeon nikdy veľa neplakal , takže po tejto stránke ťa naozaj obdivujem , ale proste nemôžem sa zbaviť pocitu, že MIšku niečo trápi a verím, že sa mýlim a nebude mať žiadne zdravotné problémy. Prajem ti nech MIška rýchlo robí samé pokroky a zo dna na deň sa z nej stane usmievavé bábetkoa nebud ani ty taká vzťahovačná toto nieje forum odtoho aby tu niekto niekoho odsudzoval, sme tu od toho aby si každý vyjadril svoj názor, navzájom sa podporil, pomohol a VYPOČUL si toho druhého kľudne píš aká MIška naozaj je ,ale za pokus to stojí raz ráno napísať ahojte MIška je dnes užasná, dobrá, a možno sa naozajbude celý deň usmievať. Si dobrá matka tak ako aj miriamka a každá z nás , ved každá znás chce pre svoje diaťatko len tonajlepšie. Musíš pochopiť a prijať názor každého, povzniesť aisť dalej a veriť, žerazbude aj MIška ako slniečko. Veľa šťastia a miriamka neodchádzaj z témy, patríš sem a my ťa mame radi.

miriamka
28. mar 2009

Blov...reakcie boli na prispevok "Clovek moze mat niekedy pocit,ze Miska je to najhorsie dietatko a Ty Blov ta najnestastnejia mamicka" ...lenze v tom prispevku bolo kopec inych veci,ako som Ti radila,chvalila Misku,pokusala sa pomoct a skusit nieco ci sa to nezmeni.
Lenze tu cast prispevku nikto ani neprecital,ani na nu nereagoval...takze som to nechala vymazat,lebo vlastne zmysel toho prispevku sa zrazu strati,kedze nikto ho necital dokoncal ☹

lucinka1104
28. mar 2009

Miri to je aj tak zbytočné to vysvetlovať ked človek napíše svoj názor s ktorým sa ostatní nestotažnia, už navžy ostaneš v ich očiach ako " zlá ty" mám s tým tu na koni veľké skusenosti.
Je to smutné.

blovitc120
28. mar 2009

Vďaka za link miri 🙂

miriamka
28. mar 2009

Kazdopadne...s Blov sme si to vyrozpravali,a myslim,ze tuto debatu tu mozeme uzavriet...ja si dam uz riadny pozot co a ako napisem.

weja
autor
28. mar 2009

ahojte 🙂
tak dufam, ze tuto kapitolu mame uspesne za sebou, kazda sme ina, kazda mame iny styl vyjadrovania a riesenia problemov, ale to nie je dovod na to, aby sme sa tu prestali stretavat... 🙂 ja vas mam vsetky rada a kazda jedna by ste mi tu chybali... tak dufam, ze sa uz k tomu nebudeme vracat... 🙂

dnes je uz konecne aj u nas celkom pekny slnecny den, chceli sme sa ist niekam prejst, ale hrabu sa sem nejake mraky 😠 a k tomu som dostala zasa mrchu, takze dnes som dost nepouzitelna... 😝

tak pekny den vsetkym 😎 a usmev prosim, nech je to tu troska veselsie... 😉

blovitc120
28. mar 2009

Pekny den??? Weji, ty byvas v Chorvatsku 😕 😕 😀? U nas je zamracene. Ale chystame sa von, Miska prave znasilnuje medveda, tak ked ju to prestane bavit o cca par minut, zjeme mrkvu a pojdeme 🙂. Dufam nezmokneme.
Weji, tes sa z mrchy, to znamena, ze o 2 tyzdne sa mozno usidli maly wejik 😉.