Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

miriamka
22. jan 2009

Matu...ale musis byt troska kludnejsia ked chcete mimi

matullienka
22. jan 2009

no ja viem ale teraz je to strasne tazke uz sa ani necudujem ze som ani mrchu nedostala

miriamka
22. jan 2009

No lebo ked budes moc v strese tak aby si nemala problem s ovulaciu nakoniec.Vies,praca nie je vsetko 😖

matullienka
22. jan 2009

ved ja viem ale to je na dlhsie vies?

miriamka
22. jan 2009

Ja viem...ja som tiez bola v praci od nevidim do nevidim a este k tomu cestovanie kade tade

matullienka
22. jan 2009

no ja aspon cestovat nemusim ale aj tak ma to strasne ubija

miriamka
22. jan 2009

No nacase vypadnut na matersku "dovolenku"...aj ked ja by som to nazvala,ze prvy pol rok je o nicom...ale teraz je to uz z malym doma naozaj ako na dovolenke 🙂

blovitc120
22. jan 2009

Ahojte, miriamka, mas u mna co len chces, ak aj u nas bude platit, ze po prvom polroku je to ako na dovolenke 😒 😒 . My vcera katastrofa. Zaspala o pol 8, o stvrt na 9 bola hore, uplne svieza, najskor sa chcela hrat a po 15 minutach zacala sa jedovat a revala do polnoci. Zaspala asi o stvrt na 1 a kazdu polhodinu bola hore. O 6 rano sa zobudila vyspata, svieza. Doteraz spala od toho rana 15 minut. Ja uz asi umriem od vycerpania, asi jej idem namiesat koktail z marihuany, heroinu, rohypnolu, cierneho piva a uvarenych makovic... alebo co uz.
Silvinke vsetko naj... 🙂.

miriamka
22. jan 2009

Blov...no tak musis dufat,ze to bude po pol roku lepsie.
Ja som aj dnes manzelovi hovorila,ze aka je to teraz uz pohodicka.Maly je v pohode,napriklad za posledne 2 dni vobec ani na sekundu neplakal 😵 ...a je s nim uz kopec zabavy

blovitc120
22. jan 2009

Hm, tak my bľačíme tak 6 hodín denne hádam. Teraz škrieka v postieľke už hodinu. Ako vždy zaspala a po 40 minútach je hore. Najskôr som tam bola, ale už na to nemám nervy. Ja sa zbláznim, ako strašne sa mi chce spať, ale nemôžem, kým milostivá nespí. Asi mením svoj názor a viac detí nechcem, to by som psychicky neprežila ešte jednu takúto príšeru.

monkula
22. jan 2009

že príšeru 😅
Ale ani sa Ti nedivím... ja som si pri Chiare prvých 6 týždňov tiež užila svoje a ešte sa o dom starať a o Jarka, no by som si to hodila, keby sa nezmenila 😝

lucinka1104
22. jan 2009

blo mama vravela, že môj brat bol do roak strašne zlýa potom akoby uťalo a odvtedy bol anielik kýmsom sanenarodila ja. Potom začal žiarliť. 😀

weja
autor
23. jan 2009

dobre ranko 🙂
Silvinke vsetko naj naj naj k 6 mesiacikom 😵 😵 😵

Blov - ani sa ti nedivim, take urevane dietatko da asi zabrat... 😒 ale mozno ked uz bude z Misky velka skolkarka, tak si to este premyslite... 😉 a mozno aj skor, ak sa polepsi... 🙂

matullienka
23. jan 2009

baby ja nad tym babom teraz uvazujem este viac

miriamka
23. jan 2009

Dobre ranko,
Blov...no verim,ze take dieta ako Miska mat a clovek rozmysla ci mat druhe 😖 Nas maly bol v pohode stale,len narocnejsie to bolo ked sa v noci budil kazdu hodinu s placom...nastastie to obdobie uz mame dufam uplne za sebou.

blovitc120
23. jan 2009

No noc u nás zase príšerná. Zaspala o štvrť na 12 a o pol 5 sme vstávali definitívne. Ja tak strašne chcem spať a chudák manžel sa musí učiť, ešte má 2 skúšky.
Weji, keď Miška bude dobrá škôlkarka, ja budem mať 36 a manžel 41 a to už v tom veku deti nechcem, ja mám na to svoj názor a dôvody. Ja som chcela rozdiel 1,5 roka. Akurát sme si hovorili, že keby sme sa mohli rozhodnúť ešte raz, isto by sme ju mali o 3 roky skôr. A teraz už druhé. A keby mi vtedy nebol ochorel a zomrel tatko, aj by to tak bolo ☹. No nič, ziape ako pavián, idem.

miriamka
23. jan 2009

Blov...a on preco zaspi tak neskoro,to tak vela spi cez den alebo sa jej vecer spat nechce?Stale ju len kojis?

lucinka1104
23. jan 2009

Silvinke všetko dobručké k polrôčiku. 😵

poleva
23. jan 2009

ahojte dakujem vam vsetkym ze ste pri mne, mam to za sebou
zas som plakala po narkoze, bolo to hrozne
viem ze je vela dievcat co sa vravi, ze do tretice to vyjde
ale v nas je uz taky strach, ze sa to neda opisat
nieco tomu babetku chyba kedtze nikdy sa nezacala akcia srdiecka
dufam ze na to pridema
majte sa myslim na vas vsetky

matullienka
23. jan 2009

poleva drzim palceky aby to do tretice naozaj vyslo

lucinka1104
23. jan 2009

poleva musíš byť silná ,musí exiastovať spravodlivosť , najbližšie sa ťa mimi určite už nepustí ja mu to zakazujem ahotovo. Držkaj sa.
Veľa sili a pozitívneho myslenia.

blovitc120
23. jan 2009

Miriamka, už som to písala, ona cez deň skoro vôbec nespí a keď, tak max. 2 hodiny dokopy. To je aj kočík aj driemanie po jedení v tom. Večer zaspí ako drevo o pol 8 a presne o 40 minút je hore, vyspatá, pripravená žiť, už jej len ruka hore chýba ako juchuchú. Oči dokorán, úsmev okolo hlavy a očakávanie, čo sa ide diať. A nespí 4 hodiny, len reve. Len u nej neplatí, že potom spí ráno dlhšie ☹. Moje nervy, otáča sa mi na zemi, už mi ušla 2 metre, idem, lebo si rozbije hlavu. Poleva drž sa, vyjde to, neboj. Inak mi napadlo, že už 2x sa vám to stalo v rovnakom obdobi. Nebude to nejaká blbá fáza roka? Teraz to dufam vyjde v lete a bude to v poriadku, uvidíš.,

smejko1
23. jan 2009

ahojte,

sylvinke blahozelam. 😉

polevka, je mi to luto...... 😢

blov - mala je sikovnica. len skoda, ze nerada buva. neexistuju dake lieciky na prirodnej baze na spanie pre babatka?

pracujuce - drzte sa. ved coskoro sa pridate k nam "dovolenkarkam" 😀

ja Vas citam, ale nestiham pisat. moje zlato je tiez skoro stale hore, darmo mu vysvetlujem,ze babka s dedkom povedali, ze babo do 3 mesiacov ma len spinkat a papat chichi

mali sme 2 horsie nocky, asi ho brusko stale budilo a aj tie jeho ruky rukate, asi ho budem zavinovat az do roka, lebo on sa nimi tak vie udriet....... vcera som mu zasila na spacom vaku rukaviky a spal 5 hod v kuse..... ostala som v soku, ale nechvalim sa, lebo sa to pokazi......

cmuky

smejko1
23. jan 2009

ozaj, mozem pri kojeni vanilkovu, alebo karamelou zmrzku?

blovitc120
23. jan 2009

Smejko, podľa mňa tá zmrzlina je ok. Možno čokoláda by vadila. Ale toto podľa mňa nie. Čo sa týka zavinovania, aj ja mám ten pocit. Miška je už veľká baba a nohy jej trčia von, no bez nej nevie spať, tie ruky sú otras. Vidím, že máme rovnaké nápady, ja som na vaku tiež zašila otvory, ale Miška si pchá ruky cez golier, tak ju tam radšej nedávam, lebo potom jačí, keď sa jej zaseknú v otvore pre hlavu 😀. Ale zavinovačka stále funguje, dr. mi povedala, že ju tam môžem dávať, že ju neobmedzujem, niektoré deti to vraj potrebujú aj do polroka. Len ja jej ruky musím dať najskôr do plienky, lebo sa vykrúti 😝

smejko1
23. jan 2009

no prave preto som zasila ten vak, lebo on je taky silny, ze sa mi zo vsetkeho vykrutil 😠 no uvidime akpo to bude fungovat dnes v noci

chcela som sa ta opytat aky cajik davas malej a kolko? lebo ja mam decky cajik od nasich a su tam kamilky co je aleren tak neviem, davam par lyziciek pred a niekedy po papani........ ozaj.... ma miska rada kupanie?

smejko1
23. jan 2009

a pred kazdym kojenim davam sib samlex...... dufam, ze mu tym neskodim, lebo ved je to bez lekarskeho predpisu, ale mam pocit, ze pomaha

blovitc120
23. jan 2009

Smejko, Miška kúpanie NENÁVIDÍ. My ju dodnes "kúpeme" v umývadle pod tečúcou vodou, ako je v albume na fotke. Ona vo vaničke totálne hysterčila, revala ako na tom videu. Ale keď manžel dorobí skúšky, t.j. možno od stredy, dohodli sme sa, že začína teror na Mišku. Končí umývadlo, už je veľká a trčí z neho a on sa podujal, že s ňou bude týždeň spať a vychová ju. Mne ju donesie len na jedenie. Tak to som zvedavá, ale mnohokrát sa to naozaj chlapom podarí, lebo nemajú taký plytký spánok a hlavne dieťa chce v noci častejšie mamu ako jesť. Teda naša si len cucne veľakrát, ocko nemá prso, možno ju to prejde. Tak potom podám report.
Čo sa čaju týka, u nás to nie je moc obľúbená komodita, len v čase núdze, t.j. napr. divy rev na prechádzke alebo keď je veľmi hladná a treba ešte počkať do kojenía, tak si cucne, ale skôr to pľuje a tvári sa ako keby hovno pila s prepáčením. Alebo najnovšie s tým robí brrrm, rozumej plná pusa čaju, vydáva ten zvuk, čaj tečie všade dookola a jej to pripadá náramne zábavné. Na to čaj zbožňuje, len si ním kloktať a pľuť ho ju fakt baví. Ja jej miešam fenyklový s harmančekom pol na pol od 2 týždňov, to jej najviac vyhovuje. Viem,že je to alergén, ale skúsila som po troške a nič jej nebolo, ja som sa priznám ulakomila na ten slogan na harmančeku že "pre kľudne dieťatko", čo je samozrejme blud, ale topiaci sa slamky chytá, však 😅. A hlavne vravím, ona ho moc nepije a ja ho robím taký slabý, že to je fakt len pre vôňu a mám pocit, že ten harman jej chutí viac ako fenykel. Dávam jej tam len polovičnú dávku, aj tak väčšinou všetko vylejem. Kvapky žiadne nedávam, ani nič iné, vyradila som jej aj tie lieky od neurologa, mám pocit, že po nich bola ešte viac divá, ale dnes som sa tu na koňovi dočítala, že existujú homeopatiká pre deti Spánok a relax alebo tak nejako, no hneď zajtra bežím do lekárne a idem jej dávať štvoritú dávku 😝. Hoci ja homeopatikám neverím, mne to v živote nepomohlo, keď raz mám nadchu,
Coryzalia mi ju nevylieči, rovnako keď ma bolí hrdlo, potrebujem vypaľovák, ktorý mi to znecitliví, nie sladký Homeovox, tiež Stodal sirup mi príde len ako príšerne sladká lepivá voda. Niekomu možno pomôže, mne fakt nikdy. Aj tých na tvorbu mlieka som zjedla snáď tonu.

num7976
24. jan 2009

ahojte no teda blo ty mas toho teda dost,skoda,ze nemas taku maminku ako ma smejko,ze vedela ako na neho...kurnik no inak aj tak odvaha,ze nad druhym uvazujete chi,ja mam dost po tom porode a aj silvinky,sice neni z tych moc zlych deti,ale niekedy je na nepoznanie,dnes mala tiez zachvat placu,ale len hodinu ale nechapem to,lebo to nikdy nerobila a noci tiez akesi zvlastne,zobudi sa s placom a kym nedam cicu,tak neprestane..ach no snad je to len prechodne,asi to vyznie cudne,ze tu jojkam,v porovnani s blo je to nic,ale som akasi vycerpana..
polevka drzkaj sa,fakt musis mysliet pozitivne i ked je to teraz tazke,spolocne to zvladnete,drzkajte sa,pa

blovitc120
24. jan 2009

Num, možno jej pôjdu zúbky, keď je taká plačlivejšia a citlivá, nie? Naša Miška dnes objavila hryzadlo s tou studenou tekutinou dnu, tak si ho rvala do pusy a hrýzla to, no úplne bola happy asi 15 minút z neho a z toho, čo ona vie, dať si to sama do úst 🙂. To sa tak zo dňa na deň zmenila, že si začala chytať všetko do rúk. Inak naša obľúbená poloha spánku na brušku je v nenávratne, pretože odkedy pasie koníky tak kvalitne, už sa na brušku neukľudní. Pásla by celú noc, aj minule keď tak nechcela spať, dala som ju ako vždy na bruško, že zaspí, no a ona hneď na rukách zdvihnutá a pásla ako o život 😝. Tak som teraz z toho trochu nešťastná, lebo na brušku najlepšie spávala, no momentálne je to pre ňu znak, že ide vo veľkom žiť, nie spať...
Num, no moja mamina by "vedela", ako na Mišku, keď príde k nám, stále by ju len nosila. Nechce pochopiť, že ona je už teraz predsa veľká a viac jej prospeje, keď sa s ňou budem hrať, učiť ju prevracať a podobne, nie pokrivenú ako paragraf stále vláčiť. Ja ju stále mojkám, ale to sa dá predsa aj inak ako na rukách. Nosíme sa večer pred spaním asi pol hodiny. Inak len keď ju prenášam, alebo grgá. Minule som sa dozvedela, že preto Miška plače, lebo má málo lásky, keď ju nechcem mať stále na rukách, lebo ona to vyžaduje. Tak to ma položilo. Ja som ju nosila 3 mesiace, kým mala tie strachy a plač po smrťou v očiach a teraz sa jej fakt venujem celý deň, ale inak. Ja predsa vidím, kedy potrebuje byť na rukách, nie stále 😝