Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

miriamka
25. okt 2008

Jablonka...super,ze laparka dopadla dobre,teraz sa uz len uzdravit a sup sup do snazilkovania 😉
Blov...baby maju pravdu,dovod niekde je preco mala stale place,sa cudujem ze pediater Ti nic neporadil 😠

blovitc120
25. okt 2008

Jablonka super, že laparka dopadla OK, teraz už len snažiť sa 🙂. S tým dojčením, ona mi nechce piť dlhšie ako 7 minút z jedného, aj na tých 10 ju musím nútiť, takže neviem, čo vlastne vytiahne. Jednoducho ho vypľuje a odtláča jazykom, prípadne len líže. Ale je to totálny žralok, za 2 týždne pribrala 650 g, takže hladná asi nebude. A myslím, že ona plače len tak, boli sme už u 3 rôznych lekárov a nikto nič múdre nepovedal ☹. Jej problém je v tom, že ona vôbec nedokáže zaspať a potom isto plače aj od únavy, ja ju jednoducho nedokážem uspať. Ona sa po 10 minútach spánku strhne a už je vyspatá, viac spať nebude, len narieka ako divá. Neviem, ako by sa dalo dieťa naučiť zaspať, ja som z nej v koncoch...

miriamka
25. okt 2008

Blov...a davas ju spinkat v perinke?

jablonka
25. okt 2008

blov, ako hovori miriamka, skusila by som klasicku perinku, deticky tam citia istotu ako u maminky v brusku...a skus aj nejaku ezotricku hudbu, my sme malej pustali zvuky lesa 😉
inak my ked sme prisli s malou z porodnice, tak to bola par dni katastrofa, ja som bola uplne grogy o osmej, mala okupana a napapana a len som pocula ako place, muz zufaly mi ju doniesol, lebo uz si nevedel s tym revajucim uzlickom pomoct, netusili sme co vlastne chce 😅 ...a zrazu utalo, trvalo to len par dni - max. tyzden, a potom z nicoho nic z nej bolo dieta, ktore sa budilo o jednej v noci a potom okolo siestej-siedmej...proste parada
blov, dufam ze tento cas coskoro pominie, musite byt velmi unaveni ☹ ...neviem co by som ti este poradila...drzkaj sa a dufam ze nam coskoro napises ze princezna uz neplacka...

smejko1
25. okt 2008

ahoj jablonkaaaaa, tak super, ze je vsetko super. Aj ked neviem co to znamena, ze dopadla dobre... teda ziadny nalez?
a ako dianka? co jej rucinka?

ja sa citim dobre, ani sa mi nezda, ze sa mi zvacsuje brusko, to neni problem, skor som unavena rychlejsie, tak ruka mi trpne a noci mam tazke.. krce a krce..... ale este 2 tt musime vydrzat, kym sa mi dovybavuje poistka a potom skacem a fitlopte, na manzelikovi 😀 - proste vsade, aby som uz pekne porodila.....

blovitz - tak ako cez den? mozno naozaj pomoze jedno prsko..... ale fakt neviem..... bodaj by to u Vas seklo uz zajtra a princezna bola dobrucka

miriamka
26. okt 2008

Ahojte,
veru Blov,skus perinku,ci davas ju do nej?
Smejko...tak ako,brusko uz na prasknutie? 😉

lucinka1104
26. okt 2008

u nás v tom čase jednoznačne pomáhala perinka 😉
Ahoj Miriamka 😵

jablonka
26. okt 2008

smejkooo, tie posledne dni a noci pred porodom su tazke, aj ja som uz mizerne spavala...ale uz cochvila budete mat vasho chlapceka, velmi sa tesim kedy nam napises ze uz je na svete a aky je nadherny 😵
laparka - vajickovody priechodne, vajecniky mierne zvacsene a polycysticke, tak mi urobili drilling a mohli by teraz folikuly zacat praskat...okrem toho ziadyn iny nalez...tak uvidime
inak uz by som sa asi na tu laparku nedala, este stale mam bolesti, v pravej casti - iba!, stale ma tam ako keby taha a picha, chodim zhrbena, a vcera sa mi tam objavilo modrinisko ako svet 😲 , ako keby mi pastou ktosi do brucha vrazil 😨 , fakt nechapem, a hlavne uz by ma nic nemalo boliet 😖 , tak neviem co tam so mnou porobili ☹
blov - tak ako s malickou? 😕 ...dufam ze uz nam napises ze lepsie 😒

jablonka
26. okt 2008

ozaj, Dianka to s rucickou zvlada hrdinsky, obcas ju boli - ako hovori robi jej v prstoch klop-klop...proste nervove zakoncenia sa zrejme obnovuju, je to neprijemne, a trosku sa aj jeduje ze nemoze spat v takej polohe ako by chcela 😅 ...ale inak OK...18.11. nastupujeme do nemocnice na vyberanie dratov 😖

miriamka
26. okt 2008

Jablonka...aj ja mam PCO,lepsie povedane som mala...teraz po porode doky nevidel uz nic,som zvedava ci sa to vrati.
Ahoj Luci 😉

jablonka
26. okt 2008

miriamka vazne? ako ako sa ti podarilo byt tehu? brala si nejaku hromonalnu podporu aby si mala ovulaciu? 😕

blovitc120
26. okt 2008

Ahojte, ste zlaté všetky. My spíme výlučne v perinke, inak by nespala. Bez nej ešte ani raz nespala, dokonca aj do kočíka ju dávam v perinke. Včera aj dnes spala raz za deň, ale plač neprestal, dokonca mala viackrát denne ten záchvat vresku, rozhodené ruky, smrť v očiach a hrozný plač. Ja neviem, čoho sa tak strašne boji, už mám pocit, že mňa.

lucinka1104
27. okt 2008

blo teba určite nie , neviemnerozumiem tomu ...určite ju nič nebolí?????? 😕
Inak krásne ránko, my sme sa zase kojili každých 90 min do rána tak bolo perno 😝

matullienka
27. okt 2008

blo: tak to mi je luto ze este nespinkate stale dobre

miriamka
27. okt 2008

Jablonka...ano,brala som Clostil na ovulaciu,2 mesiace...ale nepodarilo sa ostat tehu tak som mala mat v sept.laparoskopiu.V auguste sme isli este na dovolenku,a nakoniec ked som prisla v sept.k dokymu dohodnut termin laparky povedal ze som tehu 😵 A to som dokonca vtedy ani lieky ani nic neuzivala,len sme boli v termalnych kupeloch a tam som ostala tehu.Asi to pomohlo,a aj to ze som vtedy uz vobec s otehu neratala lebo som bola pripravena uz na laparku.

Blov...no tak to je skoda ze sa to nelepsi.A nemoze jej byt napriklad prilis teplo v tej perinke?

matullienka
27. okt 2008

miriamka: niekedy sa mozno na to netreba sustredit

miriamka
27. okt 2008

Matullienka...no u nas to urcite platilo,lebo sme sa snazili vyse roka,a zadarilo sa ked sme sa na to vykaslali 😅

matullienka
27. okt 2008

miriamka: to nie si prva nam tak oznamila kolegyna pred mesiacom a tiez to bolo tak asi nieco na tom bude 🙂

lucinka1104
27. okt 2008

aj u nás to tak bolo, že as zadarilo, keď sme sa na to vykašľali a chceli sme ísť do zahraničia....

miriamka
27. okt 2008

Luci...a ako sa ma Luky?
Blov...kde si?Dufam,ze tu nie si len preto,ze malicka je uz dobra 😉

matullienka
27. okt 2008

miriamka: bodaj by si mala pravdu

miriamka
27. okt 2008

Inac nejako baby tato tema viazne posledne tyzdne ☹

blovitc120
27. okt 2008

Dobrá nie je ani náhodou, dnes je priam príšerná. Ja som z nej úplne v koncoch, dokonca sa mi prestáva robiť mlieko, je to možné zo stresu?

miriamka
27. okt 2008

Blov...ano,mliecko mozes zo stresu a nervov uplne stratit,ale zase,v tychto tyzdnoch to moze byt len laktacna kriza...ze si malinka ziada viac,a nemozes to vzdavat,proste prikladaj ju casto,pi vela tekutin a ono sa to opat upravi.

matullienka
28. okt 2008

blo: neboj treba vydrzat a mat vela trpezlivosti

miriamka
28. okt 2008

Blov...musis byt kludna a trpezliva,a uvidis,mala sa uklidni.Nemozes na nu prenasat aj svoju nervozitu a hnev 😕

matullienka
28. okt 2008

blo: miriamka ma pravdu 😉

blovitc120
28. okt 2008

Baby, ja viem, ale nemôžete vedieť, ako by ste reagovali, keby vám 14 hodín takmer vkuse vrieskalo dieťa. Ja si poviem, že budem kľudna, ale poobede okolo 3-4 už strácam nervy, lebo mi je zle z toho, že ju nedokážem uspať

lucinka1104
28. okt 2008

blo kup si vineu mne pomáha najlepšie zo všetkého... 😉
ja si viem predstaviť ako sa asi cítiš , no aj tak sa nemôžem vzdať pocitu, že jej niečo je 😕
Miriamka Luky sa má skvele, trochu zlenivel , keď niečo chce tak ho ani nenapadne sa trochu premôcť a poplaziť sa ,a le začne vrieskať 😀 , no inak ani neviem , že mám bábo, taký jeto kľuďas. Už 5 deň papáme príkrmy a chutia mu. Dnes mi zjedol takmer celý pohárik mrkvičky so zemiačikom a už ani mliečko veľmi nechcel.
No a rozmýšľam, že mu zajtra dám na nocc kašičku, lebo už ho nevládzem v noci kojiť každú hodinu a pol , cez deň 2 hod to je ok , le v noci je to často 😒
blo a skušala si fitloptu alebo manducu????

miriamka
28. okt 2008

Blov...ako Lucinka pise,viem si predstavit ze ten plac je hrozny,ale tiez si myslim,ze jej nieco je,ved to nie je vobec normalne aby nonstop plakala 😕
Luci,aj my uz davame tyzden na obed zeleninku,zatial len mrkvicku,zemiak a brokolicu a velmi mu chuti,a zacal uz v noci aj lepsie spavat odkedy mame na obed zeleninku 😉