Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

miriamka
26. feb 2009

Gabka...no ja ani antinu neuzivam,len si teraz meriam BT aby som mala cyklus po kontrolou a vedela kedy mam ci nemam ovulku.A okolo leta asi ideme na druhe,ale jasne,keby sa podarilo skorej,nic sa nedeje 😵
Inac je to asi normalne,ze kopec mamiciek ide do prace kvoliu korunkam ale aj kvoli stretnutia sa s ludmi,nejakej zmeny...takze u mna detto.
Proste si teraz opat troska popracujem,a ked budem mat toho plne zuby hadam aj to druhe mimi pride 😉

Polevka...nebud smutnucka,miminko k vam pride...aj ked viem cim prechadzas.Ja som tiez plakala ked sme sa snazili a nejaka kamoska povedala ze je tehu,hrozne ma to vtedy ranilo,ze preco ona ano a ja nie,ale vidis,podarilo sa nam nakoniec.Takze hlavku hore,bude dobre!!!!

tasha8
26. feb 2009

miriamka tak je to asi zodpovedne...ono predsa len, to dieta je este male a uz dalsie mat pri sebe, joj...a veru, ta samostatnost prveho je dolezita, takze je asi predsa len lepsie troska pockat...
ale to mate dobre ze pracujete, ja uz by som tiez nieco vyskusala, uvidim ako sa buda dat, babky mame kade-tade a hlavne nie pri nas blizko, co mi stazuje moznost nechat maleho s nimi a ist robit...iba ak by som robila z domu, aj to neviem ci by sa pri malom dalo :D

smejko1
26. feb 2009

ja Vas baby obdivujem, moj maly ma necele 4 mesiace, a ja sice tuzim mat 2 deti........ ale neviem si ani vo sne predstavit, ako by som to zvladla, velmi mi chyba tehotenstvo.... to som si uplne uzivala, ale viem, ze uz pri druhom to bude narocnesjsie..... uz si nepospim kedy chcem.... no a ked budu dve plakadla...... tak sa bojim ako to zvladnut....

no kazdu mamicku podporujem v tuzbach.... len sa modlim, aby som aj ja prekonala strach a mala este jedno dieta, lebo sama som jedinacik a viem ako vie byt smutno

ale myslim, ze ak sa odhodla blov 😉 tak potom by som aj ja mala 😀

blovitc120
26. feb 2009

Smejko si zlatá, že si ma dala ako príklad, sa tu s mm na tom rehoceme 😀, ja som napriek všetkému odhodlaná do konca tohto roka na tom pracovať 😉. To už bude Miška dobrá ako anjelik, podľa tých všetkých predpovedí, čo som dostala 😉. Aj nové baby v téme, správny čas je podľa mňa, keď sa na to cítite.
My sme dnes na neurologii zase hrali formu, vzorne sme sa správali 🙂. Usmiata, doktorke stále skladala okuliare, keď sa nad ňu sklonila, brala meter pri meraní hlavičky, kladivko pri skúšaní reflexov, no bola svetová 😉. Ona fakt miluje doktorov a lekárske prostredie... Ideme doma chodiť v plášťoch 🙂. Doma to už bolo naše staré dieťa. A už asi ideme o 2 týždne očkovať, mám z toho panický strach, lebo dr. ma ubezpečila, že určite Miška zhorší rev a spánok. Ja sa hrozne bojím, že jej to ublíži, fakt netuším ani ja ani nikto, čo jej v tej hlavičke prebieha a stretla som tam kamošku z nemocnice, čo má o 2 mesiace staršieho chlapčeka a ona mi povedala, ako strašne to zle znášal. Tak už sa teším ☹..

tasha8
26. feb 2009

inac to je na tom to, ze ono to tehotenstvo samo o sebe uzasna vec, to nadsenie ze sa clovek stane rodicom toho maleho stvorenia, ale prinasa to so sebou aj tie starosti a prave ked ma clovek uz jedno dieta a vie ako to chodi a co to vsetko obnasa, tak prave preto treba byt k tomu zodpovedny...ale ked ten pocit a to ocakavanie a to cele okolo toho je take uzasne....
to som ako nechcela na nikoho, to len tak nahlas rozmyslam 😉 radsej troska vypiplat to jedno a potom sup sup druhe, tretie, a dalsie 😀

blovitc120
26. feb 2009

No ja osobne by som tehotenstvo radšej preskočila, po prvej skúsenosti. Radšej by som rovno mala bábätko 🙂

tasha8
26. feb 2009

mi povedz, ja hlavne zaciatok a koniec, to uz by som nerada znova 😠

blovitc120
26. feb 2009

No u mňa na čo by som najradsej zabudla, bolo: začiatok trval od 1 do 20tt a koniec od 29 do 40tt, takze v podstate celé 😝

tasha8
26. feb 2009

no ja druhy, treti a stvrty mesiac(nevolnosti) a potom 8.-9. a to uz bolo kadeco mozne, opuchy noh a tak.... 😒

gabka32
26. feb 2009

holky já jsem se těšila na další těhu už po porodu a to nebyl zrovna med (4dny vyvolávačky, pak císař), navíc se nedařilo kojení, tak 4,5 měsíce odstříkávání i 5hod denně, ale chci do toho znovu a brzy 😀 😀
naproti tomu těhu bylo úžasné - kdyby mi nerostlo břicho tak o ničem nevím. ani jednou jsem nezvracela, otoky teda byly ale až ke konci, pak i sy karpálních tunelů, ale jinak pohoda, dokonce jsem se v 6,měsíci vdávala 😉

weja
autor
27. feb 2009

dobre piatkove ranko 🙂
tak ja sa pridavam - babo ano, ale tehu... do toho sa mi uz po tom vsetkom velmi nechce... 😒

Blov - vy sa uz tiez chcete do konca roka snazit o druhe mimi? 😵 super 🙂 mozno by dalsie babo soklo aj Misku tak, ze by stratila rec a stal sa z nej anjelik 😉 😀
no ja dufam, ze sa aj my dopracujeme aspon k jednemu, kym sa tu uplne nerozbehne druhe kolo...

matullienka
27. feb 2009

bre ranko prajem tak oznamujem ze mrcha dorazila ☹

blovitc120
27. feb 2009

Ahojte. Weji, ja sa sama sebe tiež čudujem, ale keď má Miška zrovna jeden z dobrých dní, mám pocit, že by mohlo byť aj druhé 🙂. Ale všetko záleží aj od toho, ako sa bude vyvíjať súčasná ekonomická situácia, však áno 😒 😒

matullienka
27. feb 2009

blov a aku mala miska noc?

miriamka
27. feb 2009

Dobre ranko,
jej Blov,takze Ty uz planuejs druhe?Nooo,klobuk dole 😀 Aby aj to druhe nebol taky certik ako Miska 😀
Ja som si vychutnavala cele tehu,aj teraz maleho...a tak dufam,ze to aj od pondelka dobre zvladneme ked uz budem v praci 😒
Matu...no to ma mrzi ze mrska dorazila,kolko meskala?

matullienka
27. feb 2009

iba tri dni meskala ale je mi zas zle tak je to bieda dnes

miriamka
27. feb 2009

Matu...a Ty si merias aj BT,aby si vedela kedy je ovulka a kedy sa snazit?

matullienka
27. feb 2009

no zatial este nie ale uz nad tym uvazujem

blovitc120
27. feb 2009

Matu, noc dnes na naše pomery celkom OK, hore sme boli len 4x. Ale vstávali sme zase pred 6. Môj muž povedal, že keď bude veľká, tak jej to vráti, tú nespavosť. Keď príde domov z diskotéky, že ju zobudí o 7 ráno a bude musieť upratovať 😀 😀 😀.
Miriamka, stále si hovorím, že nemôže mať nikto dvoch čertíkov a že o druhom nebudem ani vedieť 😀. Len aby to tak bolo... Keď je veľmi zlá, tak si poviem, že deti nikdy, ale viem, že to tak nebude a už teraz mi je ľúto, že je už veľká, že to už nie je bábätko, ale vlastne batoľa. Strašne to letí.
Inak som vám včera zabudla povedať, že moje presvedčenie o nepoužívaní chodítka mi včera na neurológii v našom prípade potvrdila aj doktorka. Podľa nej aj napriek tomu, že je Miška taká mini-gulička (teda na fotkách vyzerá tuky, ale v skutočnosti sa skôr natiahla do dĺžky, pyžamko máme 80 veľkosť a nie jej je veľmi veľké, len také voľné na pohyb), je to podľa nej krehotinka. Hoci motoricky je vraj dosť popredu, nevadí to a môže kľudne liezť (už vieme aj dopredu a ide takými prískokmi na kolienka, natiahne ruky a priskočí k nim, ako žaba 😀), ale mám dávať pozor, aby nešla na nohy a nedovoliť ju stavať, kým nebude vedieť poriadne štvornožkovať, lebo podľa nej je trošku hypotonická, nie je to nič také, čo by vyžadovalo nejako sledovať alebo robiť niečo špeciálne a keby sme nechodili na neurológiu, tak si to isto ani nikto nevšimne, lebo robí veci, ktoré má a takých detí je strašne veľa, že o tom vlastne nikto ani nevie, ale že ak ju budeme stavať na nožičky, bude to robiť aj ona a celý život sa pravdepodobne bude trápiť so zlým držaním tela, alebo by nás neminuli tvrdé rehabilitácie. Takže moje presvedčenie ma nesklamalo... Len ako to vysvetliť mojej mame? Včera som jej toto povedala a o 5 minút jej už Miška stála na kolenách. Ona ju nikdy normálne nechytí, ale vždy ju postaví na nohy a Miška sa hojdá na špičkách a mne je už z toho zle. Ja už si pripadám ako debil, že dookola stále rozprávam, čo nemá s ňou robiť a akoby hrach na stenu hádzal 😔 .

matullienka
27. feb 2009

blov: skus jej ju vtedy zobrat a povedat jej ze to s nou robit nemoze a ak to robit chce tak bohuzial ma smolu ja viem je to krute ale ked dobre slovo nepomaha mozno pomoze toto

smejko1
27. feb 2009

dobre ranko 😀 sice sme uz od osmej hore, ale boli sme na poschodi a mne rano zacina, ked pridem dole 😀

tak ja si uz ziadne problemy z tehu nepamatam... aj ked na zaciatku som sa strasne bala, ci babo rastie a podobne..... ale ked som citila pohyby tak som si to neskutocne uzivala...... bola som pysna na brusko.... kazdy bol ku mne mili a ja som bola neskutocne stastna 😉 takze tolko k tomu......

odkedy som uz mamou tak stale bojujem s pocitami neschopnosti... mam pocit, ze nic neviem nic nestiham.... mama precitanych kopec knih, ale aj tak neviem co ma vktorom tyzdni robit, ako ho uzict kotulat... ako sa hrat..... no proste citim sa ako total nemehlo a pritom mam uzasneho usmievaveho synceka, ktory place, len ked naozaj nieco chce....... papat alebo buvat, alebo kakat... len tak sa zlosti malo......

ohladne toho sedenia - maleho ked chytim za rucicky tak sa vytiahne krasne do sedu..... uplne rovno...... no ale kotulat ani za nic...... aj ked si myslim, ze uz by aj mohol, kedze ked mu idem odsavat sopliky tak sa vie taaaaak vytocit 😎

matulienka - mrzi ma, ze mrcha dorazila. ale daj si ciel, ze do leta bude fazulka v brusku

wejka - tvoje dovody uplne chapem, ale az budes mat konecne bezproblemove tehu tak verim, ze si to uzijes

miriamka - uz mas len viked...... to bude od pondelka zabava 😉
papa vsetky cmuk

miriamka
27. feb 2009

Smejko...ako neschopna?Si uplne super mamina,si predstav aka budem ja ked este aj do prace zacnem chodit.Tiez nebudem stihat vsetko na 100%,ale budem sa aspon stazit!!!!

Blov...k choditku...no maly bol v nom ked to zratam mesiac,teraz ho to uz nebavi...radsej chodi za rucky,choditko uz nie,takze kvoli mesiacu sa vam to fakt neoplati.
A mala je riadne dlha.My stale este frcime na velkost 68 a 74 😀

Matu...neboj,fazulka coskoro pride...asi by bolo vhodne zistit ci a kedy mas ovulku 😖

Inac dnesny posledny den na MD som bola u kadernicky....troska podstrihnut,zafarbit,par pramienkov odfarbit...nech som v praci sik 😉

matullienka
28. feb 2009

bre ranko prajem kocky: dakujem vam vsetkym za to ze vas tu mam 😉

blovitc120
28. feb 2009

Ahojte, Matu čo nemôžeš spať? Veď nemáš deti 🙂. Ja som dnes zase hrozne nevyspatá, madam vymýšľa už od štvrť na 4 😝.
Miriamka, tak to sa čudujem, lebo nám sú už 68 dosť tesné a niektoré úplne malé 😲. Uži si posledný víkend na materskej. Ja do práce nepôjdem, kým sa Miška nenaučí spať, takže asi nikdy. Neviem si predstaviť, ako by som šla po takýchto nociach preč.

matullienka
28. feb 2009

Ahoj Blov: no ja som uz v praci od stvrt na sedem takze teraz mi praca dieta nahradza a vlastne jedno tak 26 rocne mam doma a tuto noc strasne chrapalo tak som stransne nevyspata 😉 ale co uz

kwatka
28. feb 2009

ahojte, ešte k tomu môjmu:manžel si myslí, že máme ešte počkať. Až taký problém, že bývame u svokrovcov ja v tom nevidím, lebo ako tu píšete, nestíhate ani navariť ani poupratovať, lebo sa samozrejme venujete detičkám. Takže v mojom prípade by bolo o tieto starosti postarané. Moja svokra je dobrá žena, určite by to všetko zariadila ona. Ale aj tak asi s bábatkom počkáme, aby sme si to potom mohli aj trošku vychutnávať.
Prajem pekný deň

smejko1
28. feb 2009

nas dnes budili sopliky a rusko tak som tiez ako mechom ovalena........

kwatka - nie vzdy sa babo podari hned.....aj to treba brat do uvahy 😉

blovitc120
28. feb 2009

Smejko, čo má maličký nadchu? Kde ju chytil chudáčik? Naša Miška dnes zase hviezdila 🙂. O štvrť na 11 mi volala mama, že prídu aj so sestrou a neterou ju pozrieť. V tej chvíli mi zaspala a spala do štvrť na 1 😀. Toľko vkuse nespala hádam 3 mesiace. Takže dala návšteve jasne najavo, čo si myslí 🙂. A teraz znova spí 😲. Je mi jasné, že zbiera energiu na noc, čiže sa mám na čo zase tešiť 🙄.
Kwatka, to máš super, že svokra je dobrá. Ale súhlas so smejkom, nemusí to hneď vyjsť, ale samozrejme dopredu to vedieť nemôžete ☹.

matullienka
28. feb 2009

ahojte kocky ja sa akurat chystam domov z prace a uz mam toho plne zuby som tu od 6:15 rano ☹

kwatka
28. feb 2009

smejko, blo: máte pravdu, nemusí to samozrejme výjsť na prvykrát, ja to aj tak beriem. Veď aj preto by som chcela bábo už teraz, aj keď ešte nemáme na to pripravené podmienky, dom a tak, lebo o 2 ročky už budem mať 28 rokov, manžel 33 a potom, keď to už môže byť problém otehotnieť, nechcem si búchať hlavu o stenu, že prečo sme to skôr odkladali. Lebo to, že akože nemáme kde bývať a ešte nemame dostatok peňazí a ešte nie, lebo teraz mám super robotu a tak,tak to sú podľa mňa len výhovorky, aby sme si nenarušili pohodlný život.
matullienka: to je strašné, to v akom obore pracuješ? keď to aj v sobotu od rána do večera musíš makať?