Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

lucinka1104
24. jan 2009

blo aj Luky sa nerád kupal asi do 4 mesiaca a teraz vanu miluje
blo a to neni omosení na rukách ja som LUkyho nosila málo, len posledných 5 týždňov si to vyžaduje predtým nie a neplače

blovitc120
24. jan 2009

Ja ju nosím vtedy, keď vidím a cítim, že to naozaj potrebuje, nie keď len vydiera. Lebo čím viac sa nosí, tým viac potom vymýšľa a už jej je málo aj byť na rukách, chce viac, ale čo je viac? Jednoducho ju vždy položím, ona sa vždy rozplače ako o život, ale pokiaľ jej nič nie je, tak sa do minúty upokojí a zaujme ju niečo. Lenže moja mama ju berie na ruky hneď, ako plače, vydrží 5 sekúnd, tak nečudo. Vtedy potrebuje byť na rukách, keď jej to stačí aj keď sedím, prituli sa a upokojí. Pokiaľ chce, aby som pochodovala, tak to len vymýšľa a nevie, čo už od radosti by chcela. Mám to už odpozorované. No hovor to babke, tá s ňou stále pochoduje, aj keď to Miška nežiada a mne potom môže odpadnúť chrbát. Minule ma skoro porazilo, lebo ležala a pekne sa hrala a babka prišla, zobrala ju, dala si ju dole bruškom na tigrika a začali chodiť. Moje nervy. Decko sa hrá, tak ho nechám. Ja už si potom pripadám ako Xantypa, keď to nechcem dovoliť.

weja
autor
25. jan 2009

ahojte 🙂
ako vikendujete?
Blov - vidim, ze u vas stale katastrofa... 😒 ja som tiez nechcela spavat, ani jest, stale som revala ako tur, jedine, co zaberalo, bolo hojdanie v kociku, ale takym stylom, ze ho skoro pritom rozbili... 🙂 nic ine nefungovalo... ale Miska asi ani to nema rada... tvoja mala je nejaky ucebnicovy pripad... 🙂 este mozno stoja za pokus tie homeopatika, na slabsi detsky organizmus mozno zaberu... 🙂

Smejko - dokedy ste vlastne v NL?

smejko1
25. jan 2009

Caute fesandy, spala by som ako o dusu a pritom maly bol dnes super, ale kym on buval ja som upratovala a potom sme boli na dlhej pechadzke..... no grogy som, dufam, ze bude dobre buvinkat.

Weji v NL sme do maja cca...... podla toho kedy muzovi skonci sezona. no ved uvidime.

tak viac nestiham, maly uz placka.......

blov zelam co najviac spanku v noci, 😉

blovitc120
25. jan 2009

Ahojte, no mne sa Miška dnes v kočíku predviedla. Išli sme von o 12, ona ešte plná energie, však bola len od pol 7 hore, oči mala na streche kočíka plné očakávania, čo sa ide diať. No potom hneď zaspala a spala prosím pekne dlhých 15 minút. Tak som sa nas...la a vozila som ju chvíľu po poli a zaspala ako o život. Zobudila sa o 14:45, potom ešte zdriemla na 10 minút o pol 5 pri kojení, no som zvedavá, aká bude v noci po takomto dlhom spánku. Inak musím skonštatovať, že vôbec po ňom nebola lepšia, skôr bola ešte viac umrnčaná ako po tom 10-minútovom. Tak ja neviem, či jej fakt stačia len tie krátke spánky ☹.
Weji, sa tu zábavamna tom ako ťa kočíkovali, naozaj mi to pripomína Mišku, ale jej sa ani to moc nepáči, hoci dnešné pole svedčí o niečom inom 🙂.
Smejko, nerob hlúposti a spi cez deň, keď malý spí, čo by som ja za to dala, ale mne doma Miška spí max. tých 20 minút a to akurát stihnem dať prať, vyložiť umývačku (inak vďaka za ten vynález, inak by som pri Miške zhnila od špinavého riadu), umyť si zuby a je hore 😝.

miriamka
26. jan 2009

Ahojte,
no Blov...Miska Ti dava veru zabrat.
My cez den tiez skoro vobec nespime,dokopy max.1,5 hodiny...ale zato uz 3ti den zaspi vecer o 19:15-30 a zobudi sa prvy krat o 5tej rano a aj to len dam cajik a spinka dalej 😵

Inac sme mali s manzelom cez vikend nejaku crevnu chripku,maly sa zatial drzi tak hadam to nechyti!

blovitc120
26. jan 2009

Ahojte, no mňa včera skoro porazilo, Miška normálne zaspala na prvýkrát asi o pol 8, ja celá šťastná, že sa nezobudila, lebo som do 21:00 bola ako na ihlách. Tak som sa šla umyť, že si idem ľahnúť aj ja, lebo mi bolo blbo, ako keby ma obchádzala chrípka, aj som sa cítila na teplotu. Tak som si ľahla cca o 21:45 a hurá, len čo som zaspala, presne 22:22 ma zobudil príšerný rev, tak sa zobudila po 3 hodinách a ničím nedala utíšiť. Ja som už mala také nervy, lebo nechcela som na ňu dýdchať, aby odo mňa nechytila, ak niečo mám, ale ona nič, len nespať, párty začína a keď nebolo ako chcela, tak ryčala ako divá. Len ja ju nechcem nechávať, že keď sa zobudí, tak ju nechám hrať, lebo si na to zvykne a bude mi to robiť celú noc, že keď sa preberie, tak sa ide na vec. No tak som si zase raz odddýchla a pospala 😝. Ja chcem, aby bola ako Jakubko 😒 😒

weja
autor
26. jan 2009

Smejko - nevymyslaj a chod si lahnut aj ty, ked maly zalahne... upratovanie hadam pocka... 😉

Blov - tak aka bola noc? 🙂 no vidis, mozno aj Miska bude ten pripad, ze kym z nej pomaly nevytrasies dusu, ani nezaspi 😀 su take typy deti, pri ktorych by mal byt navod na pouzitie, ze "kocikovat len po hrbolatej ceste" 😀

Miriamka - to tvoje dieta je zazrak 🙂 takze kedy zacinate s dalsim snazenim? ked je Jakubko taky dobry, ani sa nedivim, ze uz uvazujete o druhom 🙂
inak chripku mam aj ja 🙄 nie crevnu, len tu "obycajnu", ale aj tak mam dost... nejako ma to zmaha 😝

weja
autor
26. jan 2009

ahaaa... uz som si precitala, aku si mala noc... 😒 a potom kedy zasa zaspala? mala si rychlo zalahnut o 8mej aj ty, ani sa nevyzliekat, len sa hodit do postele a rychlo spat 😀 😉

blovitc120
26. jan 2009

Weji, ja si nemôžem ľahnúť, kým nemám úplnú istotu, že spí, vieš? Ja totiž nedokážem zaspať, lebo stále čakám, že sa zobudí. No a zaspala okolo pol 1 😝

blovitc120
26. jan 2009

Miriamka, v BA vraj máte rozšírenú črevnú virózu

smejko1
26. jan 2009

cafte, maly spinkal skoro celu noc, ale my s muzom nie, lebo on chudatko tak strasne celu noc tlacil- stonal..... stale som bola hore, ci je hore,lebo on sem tam aj zaplakal...... no hruza. rano som mu pomohla a to bolo tolko vzduchu v brusku a pritom ten sab simplex to mal dat prec.

blov - ked maly vracaval a cele noci plakal tiez som nemohla spat aj teraz to este mavam, maly zaspi a ja si lahnem a srdce mi strasne busu strachom, ze sa opat za 5 min. zobudi. skoda, ze sa miska nerada kupe, lebo nas potom vzdy na hodinu zaspi, potom este raz nakojim a spinka dhsie klop klop klop...... ma taky ritual.

ozaj musim sa pochvalit, dnes som maleho dala na taku hraciu decku a dala som mu tam zrkadlo, tak si sam so seou pokecal, no typicky chlap...... spapala by som ho taky bol zlaty 😀

dievcata liecte sa...... aj tu v NL je taka cevna aj obycajna chripka, ja s malym nechodim ani do obchodov,,,, iba cez obed ked je tam malo ludi tak sa bojim.......

cmuky

blovitc120
26. jan 2009

Smejko, neboj, to bruško ho naozaj prejde po 3 mesiacoch, vtedy sa už deti riadne hýbu a vytlačia to von tým pohybom. Inak nechávaš ho aj teraz kopkať rozbaleného? Ak nie, skús, on keď dvíha nôžky, tak mu to ľahšie ide von. Inak mne dr. povedala, že ten sab by mal účinkovať tak, že ten vzduch v črevách by mal dať ako keby dokopy, aby vyšiel v jednom veľkom prde, nie v mnohých malých. Len Dami musí poriadne zatlačiť a to on asi ešte dobre nevie... Ja s Miškou nechodím do žiadnych obchodov, lebo sa v momente zobudí a začne rečniť v kočíku a po chvíli revať. Ja s ňou vlastne von chodím za jediným účelom-aby aspoň niečo spala. Nie že ja niekde potrebujem ísť, tak šup do kočíka a ideme. Kdeže, von sa chodí kvôli nej. Ja idem s mojimi potrebami bokom.
Tak zatiaľ pá, ja čakám, kým sa náš tyran zobudí 😝. Malo by to byť o 20 minút.

num7976
26. jan 2009

blov ze tyran,chudatko moje ty sa s nou teda mas!boze este ze ja mam nasu ako mam,i ked neni z tych dobrych babetiek,ale v porovnani s vasou je dobrucka!no asi jej ozaj tie zubky idu,lebo ide vsetko objest cumel uz hryzie od zlosti,ked nema nic poruke,tak hryzie aj moje plece,tak asi sa daco vykluje,cinkame lyzickou,no stale nic necinkne,snad skoro vyjdu,dnes mala opat taku hnacku ale len 2x hadam to uz zajtra mat nebude,lebo ma porazi,ak bude zase hnackovat!
miriamka a vy mate co nove*?co uz jakubko vie?a co zubky?
wejka ako sa mas,uz ste sa dostali z toho frmolu v praci?
smejko ze typicky chlap,to hej musel byt podareny s tym zrkadlom,ja ked sa rano malujem,tak mala mi kradne zrkadlo a chce sa tiez obzerat,kradne mi spiraly,minule som ju nasla s roztvorenym tienom na oci-vsade bol po posteli roztruseny-najviac na tvari,keby ste ju videli,no som ju chytro umyvala,zlakla som sa kolko toho mala na tvari,ale nic sa jej nestalo potvorke!

blovitc120
26. jan 2009

Num, ja som našej dnes namaľovala líčka mojou licenkou. Taká bola rada, keď ju ten štetec šteklil 🙂.
Inak presne ako som povedala, podľa nej sa dajú nastaviť hodinky, presne po 40 minútach sme boli hore 😝. Ja tomu proste nerozumiem, PREČO??! Prečo jednoducho nemôže spať až kým nie je hladná ☹. Ani z jedného večera nič nemám, celý deň som každú sekundu s ňou a večer, keď by som už chcela či už porozprávať sa s mužom, pozrieť si aspoň raz za týždeň nejaký film alebo knihu alebo niečo urobiť, prípadne mať aspoň hodinu len pre seba, som ako na ihlách a ona sa VŽDY zobudí. Dokedy toto bude trvať? Ja som totálne zúfalá, ona sa asi nikdy nenaučí spať ☹ ☹ ☹...

num7976
26. jan 2009

jaj blov ty to mas tazke,kolkokrat ja bozekam,no ale v porovnani s tebou je to nic!musis byt silna a hadam to malicku skoro prejde!jaj betarka ta bude musiet potom na rukach nosit,co si sa s nou natrapila,kym si ju vychovala!

blovitc120
26. jan 2009

Ja neviem num, ja mám už niekedy pocit, že to spanie je čím ďalej tým horšie. Už spávala normálne asi 2 týždne pred Vianocami, ale teraz je to KATASTROFA. Vtedy aspoň občas vydržala, ale teraz nič, proste sa vždy zobudí a nechce spať. A pri tom, čo ona spí cez deň, musí byť unavená ☹. Vaša Silvinka ako spí?

weja
autor
27. jan 2009

dobre ranko 🙂
Blov - no su deti, ktore asi nepotrebuju vela spat... som rozpravala mojej mame, ake mas problemy s malym vrestadlom a ona mala tiez taku skusenost, ze ked som ja vooobec nechcela spavat, cez den absolutne nic a v noci len utrzkovito, tiez sa pytala kadejakych doktorov (aj ked v tej dobe ich zas tak vela nebolo), ale tiez jej povedali, ze kazde dieta je individualne a niektore proste spat nepotrebuju... 😒 asi ta teraz nepotesim, ale mne to vydrzalo az do skolskych cias... 😅 🙄 ale zase na druhej strane - hovori sa, ze deti, ktore v detstve malo spavaju, su inteligentnejsie... 😉 (na to prisli vedci prosim pekne 🙂 )
aby si si to zle nevysvetlovala, ze sa to snazim zlahcovat alebo co... len som ta chcela trosku rozptylit... 😉
a co tie homeopatika? 😕

Smejko - takze zrkadlo bude asi vasa nova oblubena hracka 😀

Num - tak zo Silvinky uz bude za chvilu zubata kocka 😀 😵
frmol v praci uz trocha utichol, tesili sme sa, ze uz to bude dobre, ale tento tyzden oznamila kolegyna, ktora prisla chvilu po mne (ta smradlava 😝 ), ze dostala lepsiu ponuku a tak odchadza v skusobnej dobe... a na tri mesiace uz nebudu nikoho hladat, takze mi asi prischne aj jej robota... 😖 😠 😝 🙄 aby som nahodou nebola malo vytazena 😀

monkula
27. jan 2009

weja, ta kt ásmradľavá kolegyňa odchádza? No, niekoho bude zase ohurovať svojou "múdrosťou a rýchlym učením nových vecí" 😝 😝

blovitc120
27. jan 2009

Hm, no dík ☹. Tak budem mať doma nespiaceho Einsteina 😝. Inak aj ja som sa chcela opýtať presne to, čo Monika, či tá aromatická kolegyňa 😀 😀 😀

monkula
27. jan 2009

weja a aspoň ti dajú aj smradlavkin plat? 😕

blovitc120
27. jan 2009

Mon, ak je to ako u nás, tak pochybujem... Tiež sa kumulujú funkcie bez zvýšenia platu 😠 😠

weja
autor
27. jan 2009

veru, ta smradlava odchadza... 😝 😀 ale sedela som s nou v jednom kancli len na zaciatku, teraz nastastie uz nie, tak mi az tak strasne neliezla na nervy, ako predtym 😀 ale aj tak bola mudra ako radio - ked nieco potrebovala, vedela vyvolavat aj 10x za den... ale ked som sa jej nieco spytala ja, tak povedala, ze momentalne robi na niecom inom a nepomoze mi... 😠 😠 😠 takze ja myslim, ze az taka skoda jej nebude...
no a sefka sa vyjadrila, ze tam (na druhy hotel) budem chodit 2-3x do tyzdna na par hodin, aby som porobila za nu aspon to najnutnejsie, a bude to riesit priplatkami za zastupovanie... 😠 😠 😠 takze co by sa ona zaoberala tym, ze bude hladat za nu nahradu, ked to vyriesi tym, ze budem pendlovat hore-dole a este pritom aj usetri jeden plat... 😖 😠 🙄 ale co by som cakala, asi je to tak vsade... 😖

smejko1
27. jan 2009

blov- v duchu som s tebou, sice ti to trapenie neulahci, ale apon vies, ze mas nasu plnu podporu... ozaj nas syslik o sabu asi grga a riadne 😀

weji - sice budes mat viac prace, ale bude pestrejsia a popri tom zabudnes na snazilkovanie a ono ta to krasne prekvapi

num - ko sa prejavuje hnacka, tj. ako to rozoznam? lebo nas maly to ma dost riedke stale

blovitc120
27. jan 2009

Smejko, hnačka je až voda a riťka je vyštipaná, teda aspoň tak to vyzeralo u kamošky. Ja som sa dnes zľakla, Miška sa mi zdala nejaká horúca, tak som jej zmerala teplotu a mala 37,6 rektálne, to je 37,1 normálne, že? No o 2 hodiny už mala len 37,3 rekt. Tak neviem, čo to malo znamenať, ale zajtra ju pre istotu idem kontrolovať. Ozaj baby, my sme sa dnes po 17 týždňoch konečne kúpali vo vaničke a páčilo sa jej to konečne, HURÁ 😵. Sme sa s manželom dohodli, že keď spraví všetky skúšky, tak ju znova skúsime kúpať, no a dnes urobil poslednú, tak sme šli na vec 🙂. Dám foto do albumu, ale len to zboku, nechcem ju tam dávať holú. Weji, aj som myslela, že to tak je s tou robotou 😝. Smejko, vďaka za podporu na diaľku, ja práve čakám, kým sa zobudí. Dnes spala za celý deň 20 a 30 minút ☹.

blovitc120
27. jan 2009

Baby pomoc, čo mám s ňou urobiť, už bola 2x hore, ja sa naozaj zbláznim. Ako ju prinútiť, aby večer zaspala a zobudila sa, až keď je hladná? Už sa jej tých 40 minút skrátilo na 30 a okrem toho sa budí pravidelne o polnoci, kedy ešte isto nie je hladná. Mňa fakt porazí 😠

weja
autor
28. jan 2009

dobre ranko 🙂
Blov - vy ste beznadejny pripad ☹ a co vlastne chce robit, ked sa zobudi? chce jest alebo sa hrat....? a nevie sa nejako zabavit aj sama, ked uz je hore?

inak, dnes sa mi snivalo, ze som mala male asi 6-mesacne dievcatko 😵 a vybrala som sa niekam (asi do prace) a asi po polhodine som si spomenula, ze som ho nechala doma same a dostala som strasny strach, ze sa mu nieco stane ☹ no mne uz asi sibe... 😅 😖

blovitc120
28. jan 2009

Weji, ona chce vstávať 😠. Oči dokorán, úsmev od ucha k uchu a výraz očakávania, ako "čo sa ide diať, párty, či nie?". A reční. A keď ju nechám tak, začne po chvíli vrieskať. Raz som skúsila, čo baby hovoria, nechať tak a chodiť ju len ukľudniť. Ako ju ja ukľudním, mohli ste vidieť na youtube. Ona je dieťa, na ktoré vôbec neplatí hladkať a prihovárať sa, to ju môžem rovno biť, má to asi rovnaký účinok. Teda neviem, lebo ju nebijem 😉. No tak som ju nechala vtedy, že som ju chodila akože ukľudňovať (v jej jazyku hecovať) po cca 5 minútach a revala v postieľke od 20:15 do 00:20. Nezaspala a navyše ráno aj tak vstávala o 6 😝 😝. A ja ju nechcem uspávať na rukách, to ju potom neodučím nikdy snáď. Aj teraz sedí na mne ako knedľa, lebo som výnimočne pri pc a nie s mobilom a kuká, čo to tu ťukám, oči ako vrana a to sme už skoro 3 hodiny hore 😝. Ani náznak únavy a ja by som spalaaaa strašne.
Ty máš teda sny 😀 😀. Inak táto noc bola nejaká divná, lebo aj mne sa snívali totálne kraviny. Neviem už aké, ale spomínam si, že to boli hlúposti.

miriamka
28. jan 2009

Dobre ranko,
tak Jakubko ma crevnu virozu...ale nastastie bez teplot,len hnacky ☹
Ale vcera sa 1x uplne sam posadil,zubky mame pekne vonku 3...
A bola som vcera v praci,volaju ma naspat v marci/aprili...do konca tyzdna mam cas na rozmyslenie 😨

weja
autor
28. jan 2009

Blov, a ked si lahnes trebars s nou, tak sa neciti lepsie, ked si vedla nej? mozno by ju skor zlomilo... ale to si uz asi vsetko vyskusala, co? 😒
no mne sa tiez vedia snivat iba sprostosti, co by normalne cloveku ani nenapadlo 😀 pred nejakym casom sa mi snivalo, ze sme sa s drahym rozpravali o jednom kamaratovi, ktory mal popri zene aj frajerku, aky je to hajzel a drahy na to povedal, ze jemu to nepripada take strasne... to ma prekvapilo, tak som zacala donho vrtat, ci by bol schopny byt mi neverny, alebo ci uz dokonca bol... a on nic nehovoril, iba sa tak prihlupo usmieval... 😠 normalne som vstala rano nasrata 😀 😀 a pekne som mu to vytmavila, nech ho boh chrani, ak by ho nieco take niekedy napadlo 😀