Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

smejko1
21. sep 2009

ahojte 😉

my este soplikujeme ale da sa...... len skoda, ze nemozeme ist na plavanie...... ale teraz sme tu mali vinobranie, nadherne pcasie tak sme boli stale vonku, len keby ste dnes videli nasu oblubenu fontanu....... baby skoro som sa povracala........ Ti ludia su fakt prasce.......

miriamka numka - tak rada od vas po dlhsej dobe pocujem..... ja tiez uz uplne malo nettujem...... proste sa neda......

co pisala blov- ze jej mala vsade vylezie ( tou kavo si ma rozosmiala neskutocne) tak aj nas fesak sa vsade rychlostou blesku vyteperi {sice gauc est enezvlada, ale ked tam ma auticko {chapte, akoze super schodik} tak lezie vsade.......

na tu flasu som sa pytala na ten sosacik - ten netecuci? alebo ten klasicky silikonovy ako prsnik na mlieko??? dik

miriamka - je uplne pravda, ze hlavne ze je robota, lebo v tejto pohnutej dobe, je to horor..... len skoda, ze musis robit aj po veceroch.... no snad to obdobie prejde a budes mat cas si aj oddychnut

blov - prsia...... kedze est ekojim mam tam cosi, ale su neskutocne makke a teda niesom nadsena, aj ked neni to take hrozne ako som sa bala...... {nato mam to moje striove brucho} ale tiez si myslim, ze po druhom asi pojdem na plastiku, lebo ja mam rada vystrihy, lenze ja sa operaciii a bolesti bojim tak som zvedava ako to prezijem....... 😠

wejka - ja som myslela, ze ta torta je z kinder cokoladky 😕

dobru nocku

blovitc120
21. sep 2009

Smejko, nechcem ti brať ilúzie, ale kým som ešte trochu kojila, hovorila som si, že ujdú, že sú celkom v pohode a mohlo to byť horšie, ale keď sme odstavili 😔... No horor ☹. Fľašu máme normálnu s cumlíkom. Zo sosáčika nevie piť, jedine Avent má pohár s takým mäkkým sosáčikom a z toho vypije vodu. Ale mlieko vypije len z úplne obyčajnej najlacnejšej. Nechceš mu dať z fľaše s cumlíkom? Prečo? Aby si nezvykol?
Num ahoj po dlhej dobe,gratulujem k spánku bez jedenia, vidíš, hovorila som ti, že to nie je hlad 🙂. Inak ja som si na dovolenke super oddýchla, asi som divná, ale keby sme tam mali babku, oddýchla by som si menej. A ako švagor?

weja
autor
22. sep 2009

ahojte 🙂
no teda dievčatá - celý deň tu nazerám a nikto sa neozve a poobede ste tu toooľko toho popísali... 😉

Blov, ja som bola inak tiež závislá od Sanorinu do nosa 😝 a divila som sa, prečo mi tá nádcha stále neprechádza... 😠 potom mi MM tiež skryl kvapky, síce som zúrila, lebo celý víkend som nemohla poriadne dýchať, ale potom sliznica odpuchla a už bolo dobre... 🙂
to je inak zaujímavé, že Miške tá káva chutila... verím, že ju obsah hrnčeka veľmi zaujímal, ale zvyčajne keď to deti okúsia a nechutí im to, prestane ich to zaujímať...

Miriamka, Jakubko je riadny šikulko 😉 super, že sa tak rýchlo učí... 🙂

Numka, no už som sa chcela spýtať, že čo je s tebou, dlho si tu nebola 🙂 ale verím, že máte doma veselo, Silvinku isto tiež všetko zaujíma a musíš mať oči aj na chrbte.. 🙂

no čo sa plastiky týka, ja to už beriem ako hotovú vec, že ma to po 2 deťoch neminie... 😖 mne by sa zišla už teraz 😅 mne sa totiž prsia zmenšili ešte aj po tom druhom tehotenstve, keďže som normálne rodila a jedla som lieky na zastavenie laktácie, ale aj tak trvalo, kým to zabralo, no a odvtedy sa mi zdajú ešte menšie a mäkšie ako pred tehu ☹ a to som ešte nekojila... to už neviem, čo potom bude... 😖 vďaka bohu za push-up podprsenky 😅
inak zajtra bude presne rok od toho nešťastného pôrodu ☹ ☹ 😔 ja už neviem, kedy sa my dočkáme tých detí... ak chceme stihnúť aspoň 2, tak snáď do 40ky sa nám to podarí... 😖 😠 🙄
ale nechcem rozpitvávať smutné témy, tak pekný deň všetkým 😉

blovitc120
22. sep 2009

Ahojte,
wejinka, ja od rána na teba myslím, ja si to veľmi dobre pamätám, bola som vtedy v pôrodnici 😔. Veľmi verím, že to bábätko bude čoskoro na ceste. Tento rok si sa potrebovala zregenerovať, čo sa v Egypte podarilo a telo je pripravené. Neboj, už to príde, strašne držíme palce.
Čo sa tej kávy týka, zjavne jej chutila, lebo keď som prišla dnes do obývačky s hrnčekom, začala výskať od radosti, smiať sa a skákať a naťahovala ručičky k poháru, tak som jej dala aspoň lyžičku a strašne chcela kávu, no opica. Inak si pamätám, že moja neter takto podopíjala po návšteve griotku z pohárov, tiež jej chutilo a otcovi zjedla balíček cigariet, lebo videla jeho, že "papá" cigarety, tak ich jedla aj ona.
My ideme dnes na ročnú prehliadku, som zvedavá, koľko váži 🙂

weja
autor
22. sep 2009

fíha, tak to som zvedavá aj ja, čo vám dr. povie, podľa tých posledných fotiek sa mi zdá, že veeeľmi narástla... 🙂
no keby si tak Miška zvykla fičať na káve, tak potom by už asi vydržala trsať celý deň aj noc, nielen cez deň 😉 a vás by odvalilo 😀 😀

no inak čakala som, ako dopadne dovolenkové snaženie, ale vyzerá to tak, že asi nijako 😖 netuším síce, kedy bola ovu, lebo som si proste zakázala sa sledovať a tam som si na to naozaj ani nespomenula... (a ako mi bolo dobre 🙂) ale ak bola tak, ako zvyčajne +/-, tak mrcha by mala doraziť do konca týždňa... včera som bola zas moc aktívna a skúšala som test, ale bol biely ako ľalia 😠 tak som sa utešovala, že je asi ešte zavčasu, ale dnes už mám také riadne predmrchovské stavy, tak asi sa zázrak nestal... 😔 tak nič no... ideme zas ďalej... 🙂

miriamka
22. sep 2009

Ahojte,
tak po obede a troska vas citam...
Prsia?No este ze su push up podprsenky,takze aspon nieco tam vycarujem...ale uz som rozmyslala ze niekedy skusim plastiku,ale to az budem ista ze viac deti nie 😉
Blov...no daj vediet ako Miska,ake ma miery.My sme za posledneho pol roka nic nepribrali,len sme narastli 9cm 😵
Weji...neboj,fazulka do bruska pride...mozno bol ten testik len priskoro robeny!!!
A co Jakubkov hovori?No v knizke ukaze na kazde zvieratko ked sa spytam Kde je,aj zvuky uz vsetkych zvieratiek hovori...a potom klasika Mama,Tata,Baba,bratrancov vola Jojo a Ilip (to je Filip),taktol (traktor),havo,hijo,Kde je?...a pocuva uz tusim na vsetko,aj rozumie asi vsetkemu co mu hovorime.
Len na ten nocnik sa mu stale nechce...ale aj to pride 😉

weja
autor
22. sep 2009

jeeej Miri, to musí byť zlaté, keď na teba vyhŕkne takéto krásne výrazy 😀 za chvíľu sa mu pusa nezastaví 😉
a na nočníku nechce sedieť, či ako? alebo len nestihnete?

miriamka
22. sep 2009

Weji,...no snazi sa uz hocico hovorit,len jazyk ho este neposlucha ako by chcel 😀
A nocnik?Poviem mu aby ho priniesol,tak ide do kupelky,donesie si ho,aj si nan sadne...ale len obleceny 😀 ,proste ked ho vyzleciem a dam kakat alebo cikat,nic nespravi.Takze asi este tomu nerozumie ze tam sa ma pytat...ale nenutim ho,aj to pride.

blovitc120
22. sep 2009

Miri, Jakubko sa na ten nočník aspoň posadí, ale Miška nezohne kolená, musela by som jej ich podraziť alebo zlomiť, aby si sadla, ona má nohy ako koly v plote vystreté a ryčí ako by ju z kože drali ☹. Proste ho neznáša, hrá sa s ním, dáva do neho kocky, bubnuje, na hlavu si ho dá, ale to je všetko ☹.
Takže naše miery v roku sú 8600g/74cm, ale tie cm sú postojačky a dosť sa mykala, takže +-.
Wejka, isto ešte bolo skoro na test, ja som príznaky mrchy mala parádne asi 2 týždne a Mišel bola dnu 🙂

weja
autor
23. sep 2009

dobré ránko 🙂
Miri, ale je dobre, že sa nočníka aspoň nebojí, keď už je ochotný na ňom sedieť oblečený, tak si myslím, že to nebude dlho trvať, kým na to príde... 😉
Blov, super, že poradňa dopadla dobre 🙂 Miška je už veľká baba 🙂

blovitc120
23. sep 2009

Dobré ránko,
tak ad nočník, baby ja som tak nas...á 😠. Bola tu moja mama, išla ku kaderníčke, ktorú má 50m od nášho domu, tak sa tu zastavila na 10 minút. A za tých 10 minút ma stihla totálne vytočiť, keď začala hneď komentovať Miškine chodenie, resp. nechodenie na nočník. Že dokedy chce špiniť do plienok a iné deti už chodia na nočník a že to sú tie Pampersky, lebo v látkových by cítila, že tam niečo má. Tak to som sa už nasrala, pretože neznášam, keď niekto komentuje a nevie podstatu, ja jej totiž cez deň keď sme doma dávam látkové a Miške je srdečne jedno, či má mokro alebo nakakané v látkovej alebo papierovej. Proste jej to nevadí. Moja mama trávi minimálne o 70% viac času u mojej sestry v BA, ktorá potrebuje pomoc, však má 9-ročné dieťa, na ktoré je sama (bola to jej voľba odtrepať sa do Bratislavy, mohla prísť sem keď sa rozviedla a tu by mala zázemie), keď je neter chorá, beží do BA, lebo moja sestra si nemôže dovoliť ostať doma na OČR, proste vždy je nejaký dôvod, aby som počúvala, aké to má ona ťažké, že je na všetko sama a ja mám dobrého muža a mňa to už nebaví počúvať, pretože sme jej to hovorili, keď za každú cenu chcela zostať v BA. No zhrniem to, nechcem vás tu zaťažovať takými kravinami, jednoducho ma strašne štve, že na Mišku vôbec nemá čas (možno aj chuť, ja neviem, ale vždy je všetko ostatné dôležitejšie) a keď na chvíľu ten čas má, začne mi rozprávať také somariny. Je to moje dieťa, ja platím tie jednorazové plienky a periem tie látkové, tak nech mi proste do toho nehovorí. Už si pripadám ako debil, lebo keď jej zase niečo poviem, tak sa urazí a nepríde aj mesiac. Som sa posťažovala, hneď mi je lepšie. Ja si naozaj neviem predstaviť, že by som ako miriamka išla do práce a nechala dieťa mame. Ona síce ešte robí-má živnosť, ale keby aj nie, máme úplne odlišné názory na výchovu a ona tie moje absolútne nerešpektuje. Naše dieťa by asi muselo ísť do jaslí a to si neviem predstaviť, čiže ja o tom, že by som šla do práce zatiaľ ani náhodou neuvažujem. Ešte možno opatrovateľka, no to je cudzí človek...
Mimochodom včera som nočník preberala s dr. na prehliadke a ona sama mi povedala, že 90% detí do tých cca 18 mesiacov nechápe, na čo to je a nemajú dostatočne vyvinuté ovládanie zvieračov, tak ju nemám nútiť, lebo získa odpor a bude to oveľa horšie a dlhšie trvať. A moja mama mi začne že "kedysi..." a mňa ide poraziť, lebo dnes je dnes.
Tak pekný slnečný deň 🙂

weja
autor
23. sep 2009

Blov, no máš to ťažké s tou tvojou mamou 😖 ono je to asi tak, že staré mamy majú pocit, že keď vychovali istým spôsobom svoje deti, tak prečo by to neplatilo aj na vnúčatá...
aj s tou tvojou sestrou je to smutné 😒 ja som síce jedináčik, ale ozaj nechápem, keď niektorí rodičia nevedia mať rovnaký meter na svoje deti a nesnažia sa im rovnako vyjsť v ústrety... 😒 možno je to naozaj tým, že je tvoja sestra sama a mama má pocit, že keďže ty máš dobrého manžela, tebe pomáhať už netreba... 😕 🙄

blovitc120
23. sep 2009

Weji, moja sestra si sama vybrala, keď odchádzala z Rakúska a vybrala si Blavu, vedela, že tam bude sama, hoci sme jej to prízvukovali... Ja mám pocit, že odkedy zomrel tatko, tak si s nimi dvomi čoraz menej rozumiem. Oni stále riešia niekoho, čo má oblečené, ako vyzerá, pozerajú stále relácie typu Smotánka, Na streche a neviem aké somariny ešte a mňa to teda absolútne nebaví. V podstate sa ani nemám s nimi o čom baviť, lebo stále preberajú tieto témy, prípadne keď príde moja mama k nám, stále počúvam, čo moja sestra, neter a podobne. Takže ma to fakt nebaví. Ja ju mám rada, ale naozaj ma nezaujíma, čo kúpila na jarmoku, kto ju zase balil, koľko trvalo vystúpenie mažoretiek, kde chodí moja neter, že v práci bola do 17 a nemal jej kto zobrať dieťa z družiny, že má novú kabelku (všetky prachy míňa len na háby a doplnky), že sa pohádala s exmanželom, že si dala strojček na zuby, mne je to fakt ukradnuté, keď o inom ani nepočúvam 😒.

matullienka
23. sep 2009

ahojte kocky akosi nestiham prispievat ale aspon vas citam.
weji: neboj coskoro sa to podari a bude fazulka v brusku drzim palceky.

my mozeme zacat skusat az od konca septembra ale mam z toho take zmiesane pocity na jednej strasne by som to mimi strasne chcela a na druhej sa bojim ci to nie je este moc skoro od toho ukoncenia. keby som teraz znova on prisla tak neviem ako to zvladnem. baby mysllite ze 3 mesiace je dost dlha doba? poradte mi co mam robit?

blovitc120
23. sep 2009

Maťka, ja z vlastných skúseností neviem, ale viem, že kope báb odtiaľto sa to podarilo už aj po 1-2 mesiacoch

matullienka
23. sep 2009

ked ja mam z toho taky cudny pocit

blovitc120
23. sep 2009

To verím, ja by som tiež mala 😔 😔, hlavne sa musíš na to cítiť

matullienka
23. sep 2009

ja viem a prave v tom sa uz nevyznam sama v sebe

weja
autor
23. sep 2009

Blov, no najhoršie na tom je, že rodinu si človek nevyberá... 😒 keď si príliš nerozumieš so susedou, kolegyňou, spolužiačkou, tak sa s nimi stretávaš čo najmenej..., ale rodinu skrátka nemôžeš len tak vyselektovať zo života... 😖

Maťka, ja si myslím, že sa kľudne môžte do toho pustiť... ja viem, že sa bojíš, ten strach v nás už bude vždy, ale skúsiť to skrátka musíme... po 3 mesiacoch je už maternica úplne zregenerovaná a pokiaľ nemáš žiadne zdravotné problémy, tak sa môžte do toho pustiť... bohužiaľ neexistuje žiadna záruka, že keď počkáš x mesiacov, že už sa nič zlé nestane... sú baby, ktoré nedostali ani len prvú mrchu po kyrete a už boli znova tehule a donosili zdravé mimi a sú aj také, ktoré čakali a čakali a bohužiaľ ani druhý pokus nedopadol dobre... 😒 to je proste nevyspytateľnosť prírody... 😔
takže môj názor je taký, že kľudne môžte začať pracovať na bábätku... 🙂 (ak sa na to cítiš po fyzickej aj psychickej stránke, zas na druhej strane - ak by z toho mala mať zlý pocit, tak nič netreba robiť nasilu 😉 )

matullienka
23. sep 2009

baby dakujem vam velmi pekne ste strasne zlate neviem co by som bez vas robila

weja
autor
23. sep 2009

😉

matullienka
23. sep 2009

tak nicomu sa branit nebudem a uvidime ako sa nam podari

blovitc120
23. sep 2009

Správny prístup Maťka 🙂 🙂

matullienka
23. sep 2009

dakujem blov uz sa len modlim aby to potom dobre dopadlo

blovitc120
23. sep 2009

Dopadne, neboj, teraz ste vy dve s wejkou na rade 🙂

matullienka
23. sep 2009

no by sa nam to mohlo aj naraz podarit 🙂

blovitc120
23. sep 2009

Nie mohlo, musí 🙂. Ono je dosť dobré byť tehotná s niekým podobne, možeš vymieňať skúsenosti a rady 🙂

matullienka
23. sep 2009

no ved prave preto ale zas viem ze sa mozem spolahnut na vas na vsetky. ozaj blov a ty kedy planujes surodenca k miske?

blovitc120
23. sep 2009

Ešte celkom neviem, ale MM by už chcel hneď. Len podotkol, že by sa mohol narodiť ako 8-mesačný/á (nezabudol na tých 8 mesiacov vresku 😀)

matullienka
23. sep 2009

jaj no to verim tak sa mozes pridat ku mne a ku veji :o)