Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

blovitc120
7. okt 2009

No u nás je totálne horúco, sme sa vonku skoro uvarili, to bolo normálne na kraťasy 😕.
Aj ja si to pamätám, že nastasia mala ísť do tých Čiech a odvtedy jej niet

kwatka
7. okt 2009

ahojte, dávno som tu nebola, lebo som nemala čas,(práca, stavba domčeka, kupovanie vecí pre malinké,atď...) ale od minulého týžddňa som už na MD, tak toho času je už troška viac. Ako sa všetky máte? A deťúrence rastú a počúvajú?

smejko1
7. okt 2009

kwatka vitaj na MD

no k tej penazenke, takze ja minam eura aj kreditku takze........ a neda sa nejst, lebo mame taku obycaj s damienkom ked sa kocikujeme 😀 😀 ja si nechcem predstavit co by sa dialo, keby som zila v BA pri nakupnom centre....... brrrrr

a weji - ja sa mozem naliat vodou a 5 litrov ale ked mam chut na sladke tak ho proste musim mat, jedine ked som cakala damienka tak som na sladke nemala chut......... vtedy u mna frcali rezne hi hi .......

dnes bolo nadherne..... a aj zajtra ma byt a potom......... zimaaaaaaaaa bleeeeeee

blovitc120
7. okt 2009

Jeeej kwatka ale ti to ubehlo 🙂. Ja som aj minule na teba myslela, či už náhodou nemáš bábätko 🙂. Tak si uži posledné týždne a hlavne veľa spi, potom možno nebudeš 🙂. Ale niektoré deti spia celé dni aj noci, neboj.
Smejko, ty ma vždy pobavíš, že máte takú obyčaj s Damienkom 🙂. Takže vlastne to on je na vine, to on ťa naháňa do obchodov 😀. Malý závislák od nakupovania. My s Miškou máme zase takú obyčaj, že keď ideme do DM drogérie, neminieme menej ako 30 € a chodíme tam aspoň raz do týždňa, niekedy aj 2-3x 😝. No horor, ale ja vždy keď tam prídeme, zistím, že toľko strašne veľa vecí potrebujem 🙂.
Ozaj, neviem, či som vám hovorila, ale Miška si sadla na nočník. Síce oblečená a pozerala na ňom televízor, ale vydržala. No keď som jej vyzliekla plienku, ušla 😀

weja
autor
8. okt 2009

Kwatka ahoj, veru riadne to ubehlo 😵 určite sa už na mrňúsa tešíte... a stále neviete, čo to bude?
Smejko, no ja to poznám s tými sladkosťami - keď musíš, tak musíš... 🙂
Blov, gratulujem k nočníku 🙂 hlavné je, že sa s ním skamarátila, zvyšok určite príde tiež... 🙂

matullienka
8. okt 2009

ahojte kocky: u nas je dnes krasne a ma byt aj teplo tak este uvidime ale v utorom ma byt iba 4 - 9 stupnov brrr.
blov: blahozelam k nocniku 😉

miriamka
8. okt 2009

Ahojte,
Blov...super ze Miska sa spriatelila s nocnikom 😉 ,Jakubko si tiez nan sadne ale zatial bud obleceny alebo vyzleceny ale nic nespravi.Ved casom pochopi,lebo teraz je vo faze,ze kazda spinka na ruckach,obleceni alebo kdekolvek mu tak vadi,ze ho musim hned umyt,utriet...takze myslim,ze coskoro mu aj kaka zacne vadit a zacne sa sam pytat na nocnik.

Inac som doma od vcera,hrozne ma hrdlo bolelo tak mi dal doky lieky a tieto 3 dni doma oddychujem.

weja
autor
8. okt 2009

Maťka, no už od zajtra sa má ochladiť - vraj na priemer októbrových teplôt... no ale to je práve tých 9-10°C 😝 no už to pôjde len z kopca... 🙄
Miri, tak sa pekne lieč, nech si rýchlo ok... 😉

blovitc120
8. okt 2009

Ahojte, my si veru tiež užívame posledné teplé dni, bože ako ja nenávidím zimu 😝. Baby, Miška ešte spí 😕 😕. Ja nechápem, čo sa jej stalo 😲. To dnes akože nepôjde cez deň spať???
Miri, ty sa lieč, myslím, že ti to dobre padne popri tom zhone v práci.
A ozaj, čo ste hovorili o tých sladkostiach, aj odkedy som bola tehotná, tak som sladké vôbec nemohla ani cítiť a ono mi to ostalo doteraz 😒 😒. Zjem len vybrané druhy, ako napríklad niektoré čokolády, ale sladké jedlo ani cítiť. A to som tak mala rada slivkové knedle, no snáď sa mi to vrátii.

miriamka
8. okt 2009

No liecim sa a najma som rada ze som troska vypla od roboty,lebo asi aj to malo dost vplyv na moj zdravotny stav 😠
Inac ked hovorite o sladkostiach...ja teda nemusim,ale aj tak som nejaka rozozrata posledne dni,takze si musim davat velky pozor kolko coho pojem aby som nebola jak gula 😉

weja
autor
8. okt 2009

Blov, nenavarila si jej nejaké makovice? 😀 😉
no ja sladké proste MUSÍM každý deň, bez toho by som ja nebola schopná existovať 😅 jedine keď som bola tehu - obidva razy - som nič sladké nemohla ani cítiť... ale hneď potom sa tie chute na sladké vrátili späť...

miriamka
8. okt 2009

No ale ked cloveku chuti sladke a nepribera je to ok 😉 Ja keby som vela sladekho jedla,som jak gula...a nahovoriac o tej pleti aku by som mala ☹
Inac ste su pisali za plet...aj ja des des...chodim aj koznej,ale ziadne zazraky sa nedeju 😖

blovitc120
8. okt 2009

No u mňa to bolo presne naopak, ako sa hovorí, vraj pri dievčatku sa je veľa sladkého, tak nie 🙂. Práve madam vstala, v dobrej nálade a hladná ako vlk a ideme na rande ku kamošovi 🙂

weja
autor
8. okt 2009

Blov, no Miška si osvojuje pekné zvyky - vstávať až pred obedom... neviem, ako sa to bude páčiť budúcemu ženíchovi Damimu a svokre Smejkovi 😀
Miri, no mne je úplne jedno, či to sladké jem, alebo nie, pleť je stále rovnaká... 😠 😖

miriamka
8. okt 2009

Weji...a co ti na plet pomaha?Lebo ja uz netusim co robim zle,aleco co mam robit aby to bolo ok 😔

weja
autor
8. okt 2009

Miri, no ani veľmi nič... 😖 jediné, čo mi ako-tak pleť zlepší, je slnko... pokiaľ sa trochu opálim, tak je to lepšie, ale akonáhle vyblednem, tak je to tu zas... 😠 ale inak je úplne jedno čo jem, koľko pijem vody, či pleť čistím poctivo 2x denne alebo len večer pred spaním - stále sa čosi vyďobe... 😠 ale zas do solárka sa mi nechce kvôli tomu chodiť....
aspoň jedna potešujúca správa - ženy s mastnejšou pleťou vraj pomalšie starnú... 😀 😉

matullienka
8. okt 2009

weji: aspon budete aj v 60 - tke vyzerat na 20 😉

miriamka
8. okt 2009

No ja by som radsej vyzerala na svoj vek a nie ako pubertacka 😉
Ale ja keby som nic nejedla a pila len ziihlavovy caj plet bude super.Ked fakt potrebujem peknu plet ze je nejaka akcia,pijem len caj a okrem toho ze zhodim aj plet je super.Ale to je len fakt kratkodobe riesenie

nastasia
8. okt 2009

ahojte baby,
konecne sa vam ozyvam. mala som toho vela aj v skole a pravdupovediac som si potrebovala oddychnut od konika, teda nechcem, aby ste si mysleli, ze od vas, ale tak vo vseobecnosti. posledny mesiac som totiz ku gynekologovi chodila aj trikrat do tyzdna, lebo sledoval ovulaciu bral mi krv a neviem co este...teraz ma dva tyzdne dovolenku-no normalne som stastna 🙂 som z toho celeho unavena, z toho planovania a sexovania aj ked sa mi nechce a nakoniec to aj tak nevyjde. teda ja viem, ze dr. to mysli dobre a chce, aby som otehotnela, no niekedy mam vazne dost. teraz najnovsie ma chce zas poslat do nemocnice, aby mi skontrolovali priechodnost vajcovodov, lebo, ze ak su nepriechodne je to hned na umele. ja nechapem preco mi to nespravili uz v ramci tej laparoskopie. vobec nemam nervy to znovu to podstupovat mozno tak najskor o rok ked sa babo nepodari dovtedy, sice riskujem endometriozu, ale uz na to kaslem. tak som sa vam tu vyzalovala 😅
ako sa mate inak? nieco nove?
ja som mala stretavku po piatich rokoch, celkom fajn to bolo, ale chalani ti su este vacsie deti ako predtym, no hroza. vydata je len jedna spoluziacka a deti nie su ziadne. dufam, ze budem prva 😉 🙂
konecne sme sa dohodli na termine svadby-bude v septembri nakoniec, priatel vtedy nechcel, ale prehovorila som ho 🙂

blovitc120
8. okt 2009

No vitaj stratená duša 🙂.
Miri, mne na pleť nepomôže ani keby som jedla ho..o s prepáčením a R nechcem užívať. No momentálne som si kúpila také špeciálne kvapky, idem to vyskúšať a dám vedieť, či to zabralo. Ale neviem, ako 3x denne do seba dostanem po 3 kvapky, lebo to vyzerá ako vygrcaná večera, fuj 😝 a chutí to podobne 😝 😝. U mňa strava vôbec nemá vplyv na ksicht, ani najmenší a čo mi naozaj trošku pomáha, je more, nie slnko, ale voda skôr. A čo sa týka solarka, ani raz v živote som v ňom nebola a isto ani nepôjdem, navyše minule som videla rozhovor s jednou lekárkou, ktorá povedala, že je to ešte horšie na pokožku ako slnko, tak neviem. V každom prípade sa tam nechystám.
Naša hviezda spala prosím pekne ešte od pol 4 do pol 6, tak ja fakt neviem, kedy dnes ideme spať, vzala som ju pešo von na 2 hodiny, prešli sme celé sídlisko 2x a vyzerá úplne svieža...

nastasia
8. okt 2009

dakujem, blov 🙂 😉
o pleti mi ani nehovorte, ja som sama vyrazka ☹ plet som mala krasnu len ked som brala antikoncepciu. jedine co mi zabera je krem skinoren, stoji 300 sk a je to fakt zazrak, kamoske to dala kozna a ked som videla co to s nou spravilo hned som si ho kupila.
a miska zacala spavat dvakrat denne ci to bola len dnes vynimka?

miriamka
8. okt 2009

Nasta...viem si predstavit ako sa citis...ja som tiez nemala rada ten maraton v snazeni,casto to bolo o robeni dietata a nie o milovani ☹
Co sa pleti tyka...tak u mna slnko pomaha,aj solarko...ale tam odmietam chodit,chodila som len jeden cas,ale aj to ziaden extrem a videla som ze to zabera,ale zase skodi to a fakt nechcem.
Inac mne dala teraz kozna tiez ten skinoren,ale mam pocit ze mi to nejako moc vysusuje tak radsej nepouzivam.Ako sa vlastne spravne nanasa?

nastasia
8. okt 2009

tej kamoske vravela dr. ze umyt tvar mydlovou vodou a potom naniest, to je pravda, ze vysusuje ja som ho kombinovala aj s hydratacnym kremom. ja mam zo slnka skaredy exem hlavne na pleciach 😠 solarko som neskusala zatial, ale nejako ma to ani nelaka. pomaha mi aj kozmetika, chodim obcas do estethiku tu v ba co patri tej dr. novotnej, ale fakt len obcas lebo jedno osetrenie pleti stoji 1200 sk-ale robia to perfektne potom ani nevidno, ze som tam bola...ked som chodila normalne ku kozmeticke tak som bola cervena este dva dni

miriamka
8. okt 2009

No keby mi ten Skinoren tak nevysusal aj ho pouzivam...a aky krem pouzivas?Ja mam pocit ze nepouzivam dobry a preto to stale mam...

nastasia
8. okt 2009

pouzivam La Roche-Posay Hydraphase XL, ja mam strasne suchu plet aj vlasy bohuzial a ked si par dni nedam krem tak sa mi potom robia supinky ked si dam mejkap a strasne to vidno. ked pouzivam krem pravidelne tak je to v pohode no nie vzdy sa mi chce najma vecer som v tomto neporiadna😅 a aky znacku mas ty? inak ja mam suchu plet aj vtedy ked malo pijem som si vsimla...

kwatka
9. okt 2009

ahojte,
weji, aj ja mam problém s mastnou pleťou a vyzerala som strašné, ja som nemala len také ďobky, ktoré vytlačíš, ale aj také červené vredíky, ktoré strašne boleli a ani za svet nechceli ísť von. Začala som navštevovať kožnú lekárku, a tá mi predpísala antibiotika, že vraj mam kožného streptokoka - ale to bolo samozrejme ešte pred tehotenstvom. Potom som si dakde našla na internete kozmenitku La Roche Posay, ale nie ako nastasia na suchú pleť, ale na mastnú pleť a to má názov Efakler M. Používam gél na čistenie pleti ráno a večer a tiež zmatňujúci krém ale to len ráno, večer si dávam len taký nočný z oriflame. Je to troška drahšia kozmetika (gél stojí okolo 350,- Sk a krém 650,- Sk) ale vydržia mi až 3 mesiace a vôbec ale vôbec tie peniaze neľutujem. Predtým som sa na seba ani do zrkadla nemohla pozerať a teraz je to o 200% lepšie, nehovorím, že mám pleť ako modelky na plagátoch, ale je to fakt lepšie. Možno mi zabrali aj antibiotika, ale skôr si myslím, že to je vďaka kozmetike, lebo jeden čas som asi 2 týždne nepoužívala gél, lebo mi došiel a nemala som čas si ho kúpiť a vyhodili sa mi vyrážky, ale keď som ho zase začala používať, všetko bolo ok.

kwatka
9. okt 2009

a k môjmu babetku-ešte nevieme či to bude dievčatko alebo chlapček, lebo na ultrazvuku nebolo vidieť a odvtedy mi utz nerobila, takže tak. Aspoň som nemala dôvod kupovať dievčenské alebo chlapčenské veci, tak všetky mam také neutrálne. Od dnes som už v 36tt, minule keď som bola pri Dr. tak som bola v 34 a objednala ma až o mesiac, je to v pohode? to by som nemala teraz chodíť do poradne každé dva týždne? Poslednykrát mi robila vyšetrenie, či sa neotváram a ešte mi aj brala výter, lebo som jej hovorila, že mam výtok ale to už od nejakého 3-4 mesiaca. A ten glukozový test mi nerobila. A ani na 3D ma neposlala, tak dúfam, že všetko bude ok. Inak cítim sa fajn, len niekedy mi bruško tvrdne, ale to väčšinou vtedy, keď viac chodím, alebo vysávam a tak. Inak chcela som si cez MD umyť aj okná, ale vraj sa to nemá, tak kašlem na to. Prajem všetkým pekný deň.

weja
autor
9. okt 2009

ahojte, konečne piatooook 😵
Nastasia, vitaj späť 🙂 presne viem, o čom hovoríš, tiež mám toho všetkého okolo snaženia už plné zuby, dr. mi povedala, že žiadne vyšetrenia nebude zatiaľ riešiť a mňa to nejako ani netrápi, ozaj teraz nemám najmenšiu chuť chodiť každý druhý deň na folikulometriu, odbery a pod... 😖 už len pomyslenie na to vo mne vyvoláva znechutenie, takže sa do toho nehrniem... aj za cenu, že sa možno ešte pár mesiacov nezadarí... možno na jar budem mať viac energie sa do toho všetkého pustiť, ale teraz isto nie...
inak ale veď vy ste sa ešte len začali snažiť, tak nechápem, prečo ťa už ťahajú po všetkých takýchto procedúrach a strašia ťa umelým oplodnením... 😠

Blov a čo sú to za kvapky?
Skinoren som mala aj ja, prvýkrát mi zabral super, teraz druhý krát som si ho pýtala od kožnej, ale už to nebolo také slávne... 😒 ozaj, ešte som bola maximálne spokojná s takou vodičkou, volala sa na Z... joooj, teraz si nespomeniem na názov, ale po nej som mala pleť ako bábätko 🙂 (prvýkrát po 20 rokoch 😀 ) ale bolo to vlastne lokálne antibiotikum, takže tiež nič moc na dlhodobé užívanie... 😖
čo sa týka krému, na noc som používala Vichy Normaderm nočný, ale nič moc... 😒 s denným skúsenosti nemám, ale nočný ma veľmi nepresvedčil....

weja
autor
9. okt 2009

jeeej Kwatka, kým ja dopíšem, tak ty stihneš 2 príspevky... 😅
a teraz v tehu máš akú pleť? mne sa to ani počas tehu nezlepšilo... ☹ 😠
inak to som dosť prekvapená, že ti dr. nerobila glukózový test... 😕 veď to by mala absolvovať každá tehula, nie? 3D nie je povinné, tam dr. neposielajú, ale s tými testami je to zvláštne... 😕
okná umývaj pred pôrodom, to väčšinou zaberie ako dobrý spúšťač, keď chceš, aby sa pôrod začal 😉

kwatka
9. okt 2009

weji, teraz mám dobrú pleť, ale ja som mala dobrú pleť už aj pred tehotenstvom,lebo tú kozmetiku používam už dobrých 1.5 roka a počas tehotenstva sa mi aj vlasy zlepšili-zhustli a nevypadávajú toľko, len nechty sa mi nezlepšili, lámu sa ako vždy. NO a ten glukozový test ani vôbec nespomínala, ale vraj to nerobia všetci lekári, my v rodine nemáme žiadnu cukrovku a počas tehotenstva som pribrala doteraz 11kg a všetko skoro na bruchu, a ani nohy mi neopúchajú-to kontrolovala každú poradňu, tak možno preto mi ho nerobila.
Inak k tej vodičke čo si písala vyššie-tak tú som si tiež aplikovala je to antibiotikum a volá sa Zineryt, aj mne pomohla.
Pozerám, že máš v páse snž.-držím palce pri snažení. Jedna moja známa sa pokúšali o babetko 4 roky a neúspešne, ona bola v poriadku a jej manžel sa nechcel ísť dať vyšetriť-chlapy, ale už keď prestali dúfať a povedali si, že kašlú na to, vtedy otehotnela a čakajú dievčatko-Lucku. Aj ja tebe prajem taký šťastný záver snaženia, ale za kratší čas
😉