Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

weja
autor
10. nov 2008

ahojte... 🙂
my sme mali víkend taký rodinný, postretali sme sa celá rodina u našich, takže bolo fajn... 🙂 a mám teraz také troška rozbehané obdobie, keď nejako nič nestíham, v robote net zatiaľ nestíham a keď prídem domov, tiež niekedy nie, lebo vždy treba čosi porobiť, ale hádam sa to časom ukľudní... 🙂 na druhej strane som rada, že sa konečne niečo deje, lebo doma som si ten posledný mesiac pripadala tak nejako zbytočne... 😒

blovitc - to je strašné, že sa stále trápite... ☹ o takom dieťati som hádam ešte ani nepočula... 😕 fakt sa to nedá nejako riešiť? nič iné ako čakať vám dr. neporadila? skús sa ešte raz pýtať na nejaké komplexné vyšetrenie, veď nie je normálne, aby ten malý človiečik v kuse tak plakal... 😕 určite tým dáva najavo nejakú nepohodu, niečo podľa nej nie je ok, len ešte prísť na to, že čo... 😒

smejko - ešte si v kope...? teraz sa už musíš hlásiť každý deň, ináč vyhlásime po tebe pátračku... 😀 ozaj, nezabudni nám potom dať vedieť, keď už bude malinký na svete 🙂 ja ti pošlem aj tel.č. do IP, ak môžem, aby sme boli v obraze... 😉

num - som rada, že ste už ok a malinkú už bruško nebolí... 🙂 čo sa týka vianočných darčekov, tiež mám z toho ťažkú hlavu, lebo moja fantázia sa z roka na rok zhoršuje a ja nič poriadne nedokážem vymyslieť... 🙄

miriamka - všetko najlepšie... 😵 nech ti Jakubko robí veľa veľa radosti... ozaj a odkedy sa chcete začať snažilkovať...?

pekný dník vám prajem... 😉

smejko1
10. nov 2008

ahojte som stale v kinderko.... len dnes mal muzik volno tak sme boli prec z domu.. videli sme agenta 007...... nic moc, ale aspon sme boli spolu... ved uz len 9 dni.....

maly sa posledne dni vrti tak mozno sa este otoci, kto vie?

miriamka - vsetko naj naj spatne ku narodeninkam.... a hlavne pevne zdravicko a ostatne vsetko co si len zazelas Ti prajeme 😉

wejka posli cislo v IP, dam si do holnad mobilu 😉

blov - drzim Ti palce...... nenapada ma uz nic nic nic... co by sa ti dalo poradit........ je mi luto... a stale verim, ze tak ako nastal zlom zlym smerom, tak nas coskoro prekvapis a povies, ze uz je to super...... drzim palcule

blovitc120
10. nov 2008

Weji, jej už nemajú čo vyšetrovať, je zdravá ako repa, až na to, čo mi dr. povedala o tej hlavičke, len stále niečo nové vymyslí ☹. Keby ste ju videli teraz, ako anjelik mi spí na rukách, ako dojedla. Keď ju dám do postieľky, začne vresk. Stále si hovorím, že či by som niečo urobila inak, keby sme ešte raz prišli z pôrodnice. Že sme ju zle naučili. Ale ona od prvej sekundy doma nariekala, keď bola sama. V nemocnici neplakala. Mi to pripadá, ako čo si hovorila o tých detských domovoch, ako keby vycítila, že je doma a chce byť s stále s rodičmi. Neviem, či by niekto nechal 10-dňové dieťa, nech sa vyreve... A odvtedy stále vyžaduje nebyť sama a telesný kontakt, no teraz jej je aj to málo. Zistili sme po tomto víkende, že keď je s nami obidvoma a venujeme sa jej úplne celý deň, každú minútu, je o 60% lepšia. Sila, čo má byť drahý so mnou na materskej? Ja keď som sama, je nemožné byť stále s ňou, musím robiť aj iné veci ako jesť, piť, umyť sa, ísť na wc, niečo odložiť a tak a ona je vtedy sama a tak sa vyhecuje, až strach. Potom ju neutíši už nič a reve vkuse.

miriamka
10. nov 2008

Weji,Smejko...dakujem.
No a kedy sa snazit o druhe?No nechame to na prirodu...ako si zariadi,my sa tomu nebudeme uz odteraz branit,a uvidime.
Blov...no tak to poznam,ja mam cas sa najest az ked maly na obed zaspi,takze ranajkujem az okolo 12tej lebo skorej sa musim malemu venovat.Ale teraz ked je starsi je to uz lepsie,lebo pekne ho uz aj hracky zabavia.Neboj,mala troska podrastie,zacnu ju zaujimat hracky a bude to lepsie.
Ale pravda je,ze si hadam prva mamicka ktoru poznam co ma take dietatko co len place 😖

blovitc120
10. nov 2008

Hm,asi si vytvorím novú tému, alebo možno tu už taká je, len nemám kedy hľadať. Ale podobné deti majú 2 baby z Jedeme dál

matullienka
11. nov 2008

blov: a ako ste spali dnes?

miriamka
11. nov 2008

Dobre ranko,
Blov...tak ako?

blovitc120
11. nov 2008

Ahojte, v noci som sa potrápila ja, snažila som sa vystihnúť, aby som jej dala jesť skôr, ako stihne začať nariekať, tak sme skončili len pri 1 boji. Ale poviem vám, bolo to totálne náročné, lebo som len driemala celú noc, aby som vyletela z postele v momente ako len mrnkla. Tak uvidím, či si spomenie natrvalo, načo sú prsia. Neviem, koľko nocí takto vydržím, ale skúsim čím viac, aby možno zabudla, že chcela začať revať. Už mi šibe čo 😀? Takéto teórie...
Smejko, myslíš nový Bond že nie je dobrý? Do kelu, ja mám bondovky strašne rada, také rozprávky s dobrým koncom, ja si pri tom oddýchnem. Už som sa tešila, keď bude na dvd...
Aj u vás svieti slniečko? Veď dnes mal byť prvý sneh 🙂. Teda ja osobne by som uvítala, keby aj celú zimu nesnežilo, neznášam sneh, nech je v horách, nie v meste.

matullienka
11. nov 2008

blov: tak ti prajem vela sily 😉

blovitc120
11. nov 2008

No, to budem potrebovať 😀. Ona našťastie asi pol minúty pred nočným plačom začne intenzívne hľadať, tak ak ja nespím, je možné to stihnúť 🙂. Ale v noci sme jedli každých 90 minút, čiže je to fakt náročné.

slnieckova
11. nov 2008

blovitc mal byt 😀 ale na horach 😖

matullienka
11. nov 2008

blo: tak to ti verim

blovitc120
11. nov 2008

Slnieckova, ja som človek, ktorý nenávidí zimu, a hlavne teraz s kočíkom to bude také divné. Ja by som nedbala, keby bolo v meste 15°C a nech nasneží len v horách, kde to má nejaký význam. V meste je to len hnusná čierna čľapkavá kaša, ktorá zamrzne na obrovské hrbolce, lebo to nikto neodprace, prípadne neupravené chodníky, kade sa nedá chodiť. Nenávidím zimu a nedbala by som aj Vianoce mať trebárs na Floride, mne ten sneh nechýba 🙂

smejko1
11. nov 2008

dobre ranko,

miriamka....... uz od teraz to nechavate na prirodu? to je pekne, len mysli aj na seba..... lebo neni lahke mat dve malicke deticky... ja Ta neodradzam, ale mam kamosku co otehotnela chvilu po prvom a je uplne OK....... lebo obe dietky su male a vyzaduju celu mamu..no je to na Vas..... 😉

blov - blahozelam, ze si sa sice nevyspala, ale stihla si malu prekabatit.. 😎 zacinas byt prefikanejsia ako ona 😉

ja mam tiez rada sneh iba na horach a na vianoce aj v meste... inak nie, lebo je hned blato a clapkanica

blovitc120
11. nov 2008

Presne, keby ten sneh v meste z chodníkov odpratali a nebolo hneď na druhý deň, ako napadne +5°C, že je z toho len humus, nevadil by mi, ale v slovenských mestách ma obťažuje. Možno nejaké alpské alebo fínske alebo ja neviem aké mestá sú v pohode, ale mne to v zime vadí. Aha, a ešte neviem, ako u vás, ale u nás psíčkari chodia venčiť psov a neodpratávajú výkaly, tak ten sneh je potom celý dočúraný (čo samozrejme nemajú ako ovplyvniť) a dosratý, to je hnus.
Smejko, už sa to blíži, princ ešte nič? Neotočil sa? Baby, kamoške sa v sobotu narodil chlapček, 4160 g a držte sa, 56 cm, to sme my nemali v 6 týždňoch. By som si to hodila, ja ju už nevládzem nosiť, som vďačná, že nemala ani 3kg na začiatku 🙂

smejko1
11. nov 2008

blov - dnes mam kontrolu tak kuknu, kde mame hlavu..... ale podla mojich pocitov, je chudacik stale v tej istej polohe uz 3ti mesiac......

56cm????? ty kokso...... som zveda kolko bude mat ten moj 😀

ja som teraz taka leniva........ fakt sa mi nechce nic urobit a viem, ze musiiiiiiiiiiiiiiim

ozaj, ked si uvarim polievku a chcem ju zamrazit tak to mozem dat do sklenenej nadoby po uhorkach do mrazaku? alebo ako?

zuzkaprofant
11. nov 2008

smejko daj tu polievocku do umelej hmoty nie do skla moze prasknut v mrazaku 😀

blovitc120
11. nov 2008

Smejko, ja davam take veci v umelych krabickach, ktore mozu ist aj do mraznicky.
Inak tych 56 cm ma odrovnalo, nasa Miska ma teraz ako 2-mesacna asi 53-54 cm, som ju merala, ale to je len odhad, takze to je slonik, poriadny. A rodila od 23:00 do 14:30 druheho dna, totalna natural baba, ide pouzivat latkovky, okrem homeopatie nic nikdy neberie, v ziadnom pripadne nechcela EPI, ale rano o 5 si ju pytala a povedala, ze nobelovku tomu, kto ju vymyslel... moja rec 😀

smejko1
11. nov 2008

dik babulky..... takze umelohmotne...... lenze tie zas nemozu ist do mikrovlnky, tak ako to potom rozmrazim? len dam von a cakam?

blov/ sa tu rehnim....... jej verim, ze ked mala take velke babo tak bez epi to musel byt iny brutus

blovitc120
11. nov 2008

Smejko, existujú také, ktorú môžu ísť aj aj. Ja to robím tak, že dám do horúcej vody nádobku a keď sa po cca 5 minútach dá, vyklopím polievku do hrnca a uvarím. Vždy dávam prevrieť pre istotu, na mrazené radšej používam var ako MW

blovitc120
11. nov 2008

Dala som pár usmiatych a neusmiatych fotiek 🙂

smejko1
11. nov 2008

aha, dobre..... tak aj ja to tak urobim, a pojdem dnes kuk tie misticky...... musim ist varit a nechce sa miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

tatiana82
11. nov 2008

ahojte kocky
blovitc verim ze to musi byt tazke... ale mala je naozaj zlata na fotkach ked sa smeje a hadam to uz nebude dlho trvat - to obdobie a co je to v porovnani s celym zivotom? nech ta to neodradi mat dalsie deti 🙂 drzim palce nech je miska uz iba vysmiata!
smejko ako prezivas posledne dni pred porodom?? ake je u vas pocasie, myslim ze mate teplejsie ako my, nie?

smejko1
11. nov 2008

uz sme po kontrole a poloha nezmena... takze buduca streda stale plati.....

tatianka - posledne dni su unavne..... nic sa mi nechce.. len by som jedla, a aj tak neviem co ... tak papam co pride pod ruku a potom som nervozna, ze to neni ta chut co som chcela.....
nevladzem uz tolko okolo domacnosti poletovat a aj to ma vytaca..... ale najviac som nervozna, lebo sa vsetko blizi a ja dumam ci som pripravena na vsetko..... a hrozne sa tesim...

blov a ako sterilizujes? hadzes cumliky do vriacej vody, alebo ich das do studenej a pockas kym zovru?

zuzkaprofant
11. nov 2008

smejko pekne odychuj teraz potom uz nebudes mat vela casu 😉 kupila si si tie dozy do mraznicky?

blovitc120
11. nov 2008

Smejko, v pôrodnici nám povedali dať do studenej a 10 minút po zovretí nechať vrieť. Lepšia je destilovaná voda, lebo z pitnej tam ostáva veľa kameňa, biely povlak. Teda aspoň u nás je tvrdá voda.

lucinka1104
11. nov 2008

miri všetko naj 😉
Ja som stále strašne chorá, mám silný zapal priedušiek 😒 , teploty a som taká vyčerpaná, že už sa ani lUkáškovi nevládzem venovať

weja
autor
11. nov 2008

pekný večer prajem 🙂

blovitc - no zdá sa, že si jej konečne trochu prešla cez rozum, tak dúfam, že vám to vydrží... 😉 ktovie, prečo sú niektoré bábätká naviazané na svojich rodičov viac, že bez nich nevydržia ani sekundu a iné sa v pohode zabavia aj samé... 😕 asi sa už v tomto veku prejavujú niektoré povahové a osobnostné črty... ale ak ťa to poteší, ako som už spomínala - prvé 3 mesiace som aj ja okrem spania prerevala celé dni, mamina už myslela, že si hodí mašlu... a potom naraz to seklo a stala sa zo mňa úplne vzorná dcéra... a zostalo mi to doteraz.... 😀 verím, že aj vaše zlé obdobie s Miškou nebude dlho trvať... len škoda, že si na ňu väčšinou sama... 😒
to 56cm bábo je fakt neuveriteľné... ten pôrod teda nezávidím... 😝

smejko - takže vyzerá to tak, že malinký príde medzi nás v stredu... 😵 juj, teším sa s tebou, potom ho nezabudni čo najskôr pofotiť, nech sa aj my s vami potešíme... 😉
a papaj na čo máš chuť, kým sa dá, keď budeš kojiť, budeš sa musieť skôr obmedzovať, tak si to ešte uži... 😉
posielam číslo do IP...

inak sneh neznášam ani ja... 😖 už od detstva... takúto "zimu", ako je teraz, by som brala až do jari... ale na druhej strane - keďže teraz pracujem v cestovnom ruchu, od lyžiarov bude závisieť asi aj moja výplata... 😀 tak trochu snehu na svahoch už znesiem...

miriamka
11. nov 2008

Ahojte,
Luci...prajem skore uzdravenie!
Smejko...no mozno sa drobec narodi 17teho,ako ten nas...len o pol rocka neskor 😵
Inac s druhym mas pravdu,urcite je narocne mat 2 male deticky naraz,ale zase v dnesnej dobe to nejako planovat asi nema zmysel...Jakubka nam trvalo "vyrobit" vyse roka,a kto vie ci druhe pride a kedy.

njonja
11. nov 2008

Ahoj Smejko 🙂
Drzim palceky na tvoj termin! Nahodou som Ta tu nasla a pozeram, ze sme byvale kolegyne 😀 A teraz takmer susedky. Kde si v Holandsku? Ja som v Düsseldorfe a chodievame ku rodicom mojho draheho do Belgicka (cez Holandsko). Ako sa ti dari?