Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

matullienka
14. jan 2009

tak to som rada ze je vsetko ok

baby uz som rozhodnuta buduci tyzden idem na gyndu a uvidim co mi povie

lucinka1104
14. jan 2009

matul no lebo bol mesiac v inkubátore , nedýchal, nehýbal sa tak mal byť o tento mesiacaj vo vývoji pozadu, tvrdli, že môže mať prblémy, že nebude chodiť, rozprávať....niekedy ťa týto dr zbytočne vystrašia sila lásky dokáže veľa

matullienka
14. jan 2009

no tak to mas pravdu ze lekari vedia velakrat zbytocne cloveka vystrasit mam skusenosti

miriamka
14. jan 2009

Oni asi radsej cloveka vystrasia,pripravia ho na najhorsie...nez opacne.
Aj mne na zaciatku tehu hned povedal,ze sa nemam moc tesit,lebo mam cystu a kto vie ci o mimi nepridem.

matullienka
14. jan 2009

to vazne?

miriamka
14. jan 2009

Ano....cloveka nastasia,ale ja som uz vtedy mojej fazulke dohovarala aby pekne v brusku bola ze na nu cakam 😵

blovitc120
14. jan 2009

Ahojte, nestíham dočítať všetko, len túto stranu.
Miriamka, to je super, že Jakubko už krásne spí.
Matu, držím palce, nech je test pozitívny, niekedy sa to ukáže až po 2 týždňoch.
Luci, nebála si sa necvičiť, keď vám to kázali? Či nekázali, len som to zle pochopila?
Držte palce, zajtra nás idú očkovať, ako poznám Mišku, bude to hotová katastrofa ☹.

miriamka
14. jan 2009

Blov...a co,ako Miska?Je to lepsie?

blovitc120
14. jan 2009

Miriamka, ja ju nemôžem pochváliť, lebo vždy, keď tak urobim, tak od ďalšieho dňa je to strašné. Tak len popíšem stav bez chvály. Ráno vstávame skoro. Ale napriek tomu prvé 2 hodiny po zobudení je úžasná, cerí sa tou bezzubou pusinou vkuse. Po 2 hodinách začne mravčať, lebo začína byť unavená, ale spánok nikde. Po cca 3-4 hodinách ju dám spať, lebo jej padajú očká. O 20minút je hore. Usmiata asi 30 minút, lebo je samozrejme unavená, lebo nespala. A začne rev. Od cca 14 do 16:30 hod. s ňou idem v každom počasí von, lebo spí aspoň trištvrte hodiny za ten čas. Dnes spala výnimočne 2 hodiny, ale to nie je chvála, len konštatovanie, pre istotu. Keď prídeme domov, je dobrá pol hodiny a potom zase reve. Každý deň má taký záchvat revu, akurát včera nemala. Včera u neurologa kontrola ok, dovolila aj očkovať. Robila jej aj EEG, má ho v poriadku. Všetko je v poriadku, len je podľa nej taký malý medvedík, lebo je fakt dosť guľatá 🙂. Ale zase vraj je šikovná, lebo sa pekne prevracia na bruško, len keď ide doľava, niekedy si nevie vybrať spodnú ruku, tak zúri ako divá 🙂. Tak ja naozaj neviem, prečo toľko reve ☹. Pomaly ju znova odúčam od nosenia, ja ju neberiem na ruky, len večer pred spaním ju nosím asi 10 minút pred jedením, nech sa ukľudni a už to celkom akceptuje. Ale zajtra to už isto nebude pravda po tom očkovaní, isto bude strašne plakať a budem ju nosiť. Hrozne s toho bojím. Alebo aby nedostala dáku zlú reakciu.

miriamka
15. jan 2009

Dobre ranko,
tak ako Blov...ako mala zvladla ockovanie?A kolko uz vazi vasa bambulka?My mame teraz 71cm a 9,5kg...takze tiez uz pekna vaha 😀

matullienka
15. jan 2009

no aj ja prajem dobre rankko no miriamka tak to je pekny gulko z neho

miriamka
15. jan 2009

Matullienka...no tak to ano,je to gulicka,ale co,ved ked zacne behat to vybeha 🙂

tatiana82
15. jan 2009

ahojte kocky
ani vas nestiham citat, blovitc dufam ze ockovanie uz mate uspesne za sebou a mala neplakala...
miriamka, jakubko je zlaty, mne sa pacia baculate deti 🙂
mata tak ako stale nic??

miriamka
15. jan 2009

Tatianka...dakujem,no je to taka gulicka...teda telom ani tak nie,len ma take pekne licka 😅

lucinka1104
15. jan 2009

joj maminky 😢 😢 😢 😢 😢 mne malý včera už druhý krát padol z manželskej postele rovno na holé parkety rovno na temeno hlavičky to bolo zase plaču .......plakali sme oboja , aj ráno užpreliezol cezomna a zase skoro spadol takže oddnes definitívne sa učíme na postieľku....či sa mu to páči,alebo nie. Teraz ma umárajú výčitky, že som strašne zlá matka, mne už toľko krát popadal, či zo sedu, stoja, z postele....a častko krátlen kôli mojej nepozornosti......
do rána som zase ja zvracala lebo som sa pred spaním napchala čokoládou trilorade mnam ,ale momentálne fuj lebo mi je z nej stále zle a navyše mám neskutočé bolesti v podbrušku, krížoch a veľmi silný priesvitno - žltý výtok 😕

lucinka1104
15. jan 2009

miri jasné, že to výbehá je nádhernučký taký ako má byť 😵

tatiana82
15. jan 2009

lucinka deti padaju stale a v kazdom veku, to ze sa na sekundu otocis a maly to zrovna vtedy vyuzije neznamena ze si zla matka. mas len zive dieta 😉
a nie si nahodou tehotna???

matullienka
15. jan 2009

tani: tak este stale nic ale v pondelok som objednana na gyndu tak uvidim co mi povedia ale este si skusim spravit jeden test z ranneho mocu tak uvidim 😉

lucinka1104
15. jan 2009

tatiana neviem ,ale podľa Bt nie len neviem čijumá u mna zmysel merať ,keď kojím a som často hore...juj ale na tie krče som sinormálne musela dať demenovku, trochu poľavujú no žaludok mám stále na vode. Mysme mali ťutu muťu pred 7 dnami tak 3dni po sebe intenzívne takže keby som bola tak je tolen 5 dní a toby bolo asi skoro , aby mi bolo takto, skôr dáky výrus alebo čo......

blo ja som cvičila 3 mesiace len potom sa mi malý začal v 3 mesiacoch stavať na nohy, pretáčal aa jedna radosť tak som si povedala, že to nepotrebuje, potom jeho vývopj stagnoval a od 7 mesiaca robí neskutočné pokroky ja už vtej polohe na vojtu neudržím ani keby som chcela jasné , že kázali stále si myslia, že cvičíme..... 😒 nie už 4 x denen ale predsa až pokiaľ nezačne chodiť no za uky mi pekne našľapuje a robí krôčiky už teray tak načo ho trápiť dosť, že teraz musíme 3 x denne odsávaťvysávačom už tým ho dosť stresujem a to musíme celú zimu, kôli tým uškám. Joj moje drobniatko toľko si toho musí vytrpieť a ja s ním.

miriamka
15. jan 2009

Luci...a Ty maleho nechavas sameho na posteli?Ja uz dobre dlho nic,bud na zemi...ale sameho na posteli by som si netrufla.Ale neboj,luky bude ok,tych padov este bude.
Inac taky vytok mam aj ja...podla mna pomaly predzvest mrchy.

lucinka1104
15. jan 2009

miri ja mám taký výtok od pôrodu no to bol hustý a žltý teraz je vodnatý a prisvitný slabo do žlta......

no on mi v postieľke spať nechce vôbec tak spával v postely už dlho nepadol leboon zamrnčí, keĎ sa zobudí len teraz už len reval na zemi 😒 no to dieťa je už neustrážiteľné zase stojí pri sklenenom stoel musím leteť

miriamka
15. jan 2009

No musime sa veru tym detom venovat,kym sa nenaucia pekne same chodit.

matullienka
15. jan 2009

baby ale aspon mate radost ake pekne pokroky robia

luci: a ty sa neboj ze si zla matka to sa stane kazdemu a ako povedala miriamka tych padov este bude vela tak sa preto netrap

monkula
15. jan 2009

blov a čo keby si ju začala uspávať hneď, ako Ti začne mrnkať? Pretože potom je už taká unavená, že sa jej ani spať nedá... skús to... 😉

miriamka
15. jan 2009

Blov...Monkula ma pravdu.Ja davam maleho spat hned ako vidim,ze si zacne ocku suchat.Aj ked nie vzdy hned zaspi,ale este sa potichu hraje v postielke,a zaspi sam nakoniec.

blovitc120
15. jan 2009

Baby zle rozumiete, ja ju skúšam dať spať hneď ako začne revať počas dňa, ale ona proste spať nebude ani za nič na svete. Zrazu má oči na pol hlavy a ani za živý svet, ešte väčší rev. A večer by som ju musela dať spať o 6, to si neviem predstaviť, lebo keď chodí spať o 8, vstáva o pol 6 ráno, niekedy aj skôr. To by som sa zbláznila, keby mi vstávala o pol 4 ráno. Doktorka ju dnes neočkovala,lebo mala záchvat revu ráno, tak som volala neurologicke a ona povedala, že ešte počkáme,keď nechodí do kolektívu. Vraj by jej to tie revy mohlo ešte zintenzívniť. Váži 5970 gramov.

blovitc120
15. jan 2009

Druhá vec je, či by o tej pol 6 zaspala a na ako dlho. Ja už fakt nevládzem a bojím sa, že by vstávala o pol 4. Takto spí aspoň prvý spánok do cca 1 v noci, teda ak nerátam to zobudenie po polhodine. Po 1 sa budí každú hodinu-dve. Doktorky povedali, že az sa mal spánok upraviť, keď začne chodiť, že sa unavi, no super, už len trištvrte roka.

slnieckova
15. jan 2009

blovitc zasluzis si zlatu medailu ☹

blovitc120
15. jan 2009

A miriamka, ja keď dám Mišku do postieľky, ani náhodou sa potichu nehrá, kým nezaspi 😀.

num7976
15. jan 2009

ahojte bambulky!tak my sme hnackovali az do vcera len vcera mi uz len raz kakla i ked riedky,no za to dnes uz ani raz!dva dni sa mi zacina davat na kolienka a pohojdavat sa,taka je zlatunka!
ozaj baby aky mate nazor na chodak?
blo ty sa teda mas,ja by som to neviem ako zvladla,ja som mala malej dost,ked nam zo zaciatku tak plakavala,no teraz je to uz fajn,i ked na ruky je tiez naucena,ale riesim to klokankou a hotovo a spolieham sa na to,ze ked bude vediet sediet,tak sa uz tak na rukach hadam nebude chciet nosit..
jej matulienka to by bolo super,keby si bola tehulkou,silno drzim palce!
jaj ja druhe veru este ani nahodou nechcem..