Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

blovitc120
15. jan 2009

Num, ja by som dieťa do chodítka nikdy nedala. Jedine to, čo si pred sebou tlačí možno. Deti majú podľa mňa chodiť až vtedy, keď to vedia. Ale to je každého vec. Mne napadlo, či ste nemali tie hnačky z antibiotík, hm?

miriamka
15. jan 2009

Num...my sme choditko dostali na Jeziska,ale maleho nan neucim...dam ho tam len ked si musim napriklad odbehnut na WC a maly sa nechce uz na zemi hrat...takze ked je v nom max.20 minut denne.

blovitc120
15. jan 2009

Baby ja som taká krava, mám málo starostí s Miškou, tak som si pred chvíľou skoro odrezala prst, krájala som chlieb a šmykol sa mi nôž. Až po kosť, kým som došla do kúpeľne, celý byt je krvavý. Krvi ako z prasaťa, striekalo a tieklo to všade cestou z kuchyne do kúpeľne. Drahý skoro odpadol, keď na videl a riadi po mne a mňa to bolí otrasne. Vyzerá to tu ako v Kill Bill, ako keby sme sa bili. Tak si nadávam, čo ja budem robiť s Miškou taká kalika. V živote som sa tak neporezala 😝.

monkula
15. jan 2009

blov, ja som dostala od Ježiška sadu nožov a tiež som sa pri porcovaní kurčaťa porezala až na kosť.. a pred 3 dňami som chcela krava tupá rozrezať škoricu a tak sa mi ten ostrý nôž šmykol, som si zarezala do prsta, že som to krvácanie nevedela zastaviť, tiež to bolelo jak čert...

blovitc120
16. jan 2009

No super Monika, tak ty si ďalšia šikovná 😅. No ale aspoň vidím, že nielen ja som 😀. V noci to bolelo ako fras a dnes ma Miška už párkrát do toho kvalitne kopla 😝. Ale ty máš aspoň novú sadu nožov, ja nie. Prečo ja hlúpa krájam chlieb tým najväčším nožom?

lucinka1104
16. jan 2009

num môžu sa jej tlačiť aj zubky aj vtedy bábo hnačkujem, alebo ak jej dávaš probiotika

blo ja si zase chodítko nejdem vynachváliť a nemám pocit, ýe som Lukynkovi ublížila, SME KAžDé 2 MESIACE KONTROLOVANý NA NEUROLÓGII A REHABILITAčNOM A SME V PORIADKU TEDA luKY URčITE. Vieš , ke´D nevieš čo skôr a bábo ti mrnčí tak to dobre padne dať ho tam na 5-10 min aspon kým si dovaríš...ale ako si napísala každého vec. Ja len , že na druhej strane , aj keď to vraj škodí, keby až tak škodilo, tak jehop výrobu zakážu. do chodítka sa môže odkedy vie dieťatko sedieť nie chodiť...... 😉
si šikulka s tým prstom 😖

ja som mala včera také menštruačné bolesti , ež som sa až rozplakala, fakt ako tie najsilnejšie kontrakcie a mrcha nikde , BT však rioadne klesla tak snáĎ dnes dojde 😒

miriamka
16. jan 2009

Ahojte,
Blov...no sikulka 😀
No tie choditka...v Amerike sa uz nevyrabaju,je tam zakaz.A vraj preto,ze dietatko sa potom naucit chodit po spickach.Pravda je,ze moji brachovia v choditku neboli ked boli maly,ja ano.Ja som chodila dost vela potom po spickach,maminka hovori ze az teraz vie preco 😉

lucinka1104
16. jan 2009

nebudeme turozoberať temu chodítok lebouž som sa pretovo veľa témachnahádala,každá maminka robí pre svoje dioeťatko to čo ona uzná za vhodné. Mne Lukáško po špičkách nechodí, chodí pekne popri nábytku, našľapuje ako má ,po špičkách chodí,lenkeď má nevhodnú obuv , veľa detičiek čo v chodákuneboli po špičkách chodili , mne dr povedala, že pokiaľ ho budem stavať a nebude štvornožkovať no ako som mu to mala zakázať,keď on už v postieľke stojí 3 mesiace????Aaha štvornžkuje, plazí sa, sadne si, postaví sa, vie uplne všetko čo má vedieť ,krásne vie tlieskať, urobiť baram baram buc, učím ho od dnes ako ukázať aký je veľký a znakujeme. V chodítku bol pomerne dosť a neľutujem to , lebo aj ho milujem aj ja si potrebujem oddýchnuť.Keď je na zemi musím ho neustále sledovať lebo on sa v tu ranu niekde postaví vie síce stáť dlho nonikedy ho dačo tak zaujme , že sa pozabudnea pustí sa, cez den najnovie spávama 3 x po 20 minút v noci toho tiež nenaspí takže aspoň, keď je v chodáku môžem povešať prádlo, uvariť mu polievočku či ísť v kľude na wc, kde ide samozrejme so mnou 😀 no dosť na tuto temu , lebo je to stále o tom istom.
Ako idete výkendovať?

miriamka
16. jan 2009

Luci...ved jasne.Kazda nech si spravi ako uzna za vhodne.A podla mna kludne si mozeme kazda napisat svoj nazor na to,a nie ze nebudeme tu rozoberat tuto temu.Jedna druhu vypocut mozeme,ale aj tak si kazda spravi ako sama uzna za vhodne 😉

lucinka1104
16. jan 2009

ale veď hej ja len, že na to je tu téma chdítko 🙂 tam sú o otm popísané také litánie 😀
jaberem kždého názor , ja som aj tak tvrdohlavec a urobím si po svojom 😀 spolieham sa na silný materinský put a lásku asnažím sa s vojho syna vuchovávať najlepšie ako viem. Nie vždy som sama s o sebou spokojná časo si vyčítam, že sa mu venujem málo,ale môj syn ešte bezomna nebol viac ako 30 min som sním nonstop každú noc, každý deň amyslím, si že to pre neho to najdôležitejšie a topríležitostné " odloženie" do chodítka mi odpustí . Nie je tam viac ako 20 min denne

miriamka
16. jan 2009

Ale zase...mozno aj Blov keby skusila dat Misku do choditka,a zisti,ze je uplne zmenene a kludnucke dietatko v nom,tak ju tam davat bude 😉
Luci...a aj keby v tom choditku bol cely den,co sa stane?Nic...za take 4 roky sa Ta nikto uz nebude pytat ci byval v choditku alebo nie,kedy ssam sedel,....

miriamka
16. jan 2009

Inac Luci...nepisala si volakedy ze je maly v choditku skoro cele dni? 😕

lucinka1104
16. jan 2009

miri to sme mali také obdobie 2 týždňov lebo on inde byť nechcel vrešťal,ale potom som ho to odnaučila takm, že som mu ho na 10 dní schovala uplne a teray je v nom frakt len, keď potrebujem dačo doma nutne urobiť takmer vždy , keď varím,ale snažím sa stihnúť, keĎ spinká no aj teraz spinkal od 6,00len 20 minút už 3 dni mi nespáva cez deň....
keby bol v chodítku celý den. kedy by sa naučil štvornožkovať, chodiť, sedieť......
hej s tým pýtaním je to tak to máš ako s maturou mame veľmi záležalo ,aby som zmaturoavla s vyznamenaním no pri pohovore to nikoho nezaujíma...nik sa na to nepýta,

miriamka
16. jan 2009

A preco si ho tam zrazu prestala nechavat tak dlho?Zmenila si nazor na choditka?

blovitc120
16. jan 2009

Luci, ja mávam také bolesti menštruačné skoro každý deň, vlastne nadránom a tiež vždy čakám, ale mrcha nikde.
Uzatvárm tému chodítka tým, že ja som proti, hlavne keď som videla moju neter s rozbitou hlavou a 15 stehmi, čo nabrala v ňom dobrú rýchlosť a prevalila sa, keď bola sestra na wc, bratrancov syn chodil tiež po špičkách a ja mám s Miškou dosť trápenia, nie ju ešte odúčať špičkovať, keď už bude teoreticky samostatná a budem si môcť vydýchnuť, teda dúfam. Mne to neurologička vyslovene zakázala. Podľa mňa tým trpí aj chrbtica. Ale vravím, každého vec, ja som len napísala svoj názor, že keď, tak to chodítko, ktoré sa tlačí.

miriamka
16. jan 2009

Blov...ved jasne,ja som tiez proti choditku...keby ho maly nedostal na Jeziska tak ja ho urcite nekupujem. 😉

blovitc120
16. jan 2009

Miri, mne by nevadilo ani keby si bola za choditko, aj tak by som ta mala rada, ved to je len nazor, kvoli tomu nezatratim cloveka 😀. Nasi uz vedia, ze ho nechceme, jedine to tlaciace, ale asi ani to nekupia

miriamka
16. jan 2009

Blov...u nas tiez kazdy vedel ze choditko nechceme,ale akosi sa to u nas bralo tak ze manzel kupoval choditko ich,tak oni teraz kupili nasemu.Aj ked vedeli,ze ja som proti.Co uz.

blovitc120
16. jan 2009

Baby, Miska spi uz hodinu, nie je chora 😕 ??? To sa nestalo uz asi 5 tyzdnov, ak neratam kocik.

miriamka
16. jan 2009

No asi to bude tym,ze zajtra ma "vymesacie" tak ako nas Jakubko. 😉

blovitc120
16. jan 2009

Alebo to bude tym, ze vstavala 5:40 a do 10:00 mala ocka na pol hlaviny 😀. Vsetko naj... Jakubkovi, ak by som tu zajtra nebola, ale asi budem 🙂.

lucinka1104
16. jan 2009

miri čo to nechápeš,lebo sa už pohybuje sám 🙂

blovitc120
16. jan 2009

No, som to zariekla, uz sme hore, ale aj tak rekord, pa zatial 🙂

miriamka
16. jan 2009

Dakujeme Blov 🙂

miriamka
16. jan 2009

Inac Luci...preco si sa aj nam nepochvalila ze si tehu? 😠

lucinka1104
16. jan 2009

lebo nie som, planý poplach 😉 🙄

matullienka
16. jan 2009

ahojte kocky ja este v praci tak preto azl teraz a chcem ist na matersku po dnesku 😖

blovitc120
17. jan 2009

Baby, ja sa asi dnes odchádzam dať hospitalizovať na psychiatriu. Ja som taká vyčerpaná, že už nevládzem žiť. Včera večer sa klasicky zobudila po 40 minútach. Potom do 10 večer vystrájala. Zaspala, o pol 1 hore, najedla sa a o 3 začala vrieskať v postieľke, nevedela som ju 2 hodiny NIČÍM utíšiť. Hladná nebola, jesť nechcela. Zaspala o 5 do 6 a už je zase hore odvtedy. Môj manžel má dnes skúšku v škole, potreboval sa vyspať. Do pol noci sa učil a o 3 ho Miša zobudila. Už nespal, ale šoféroval 200km do Trnavy, lebo to majú o 8. Učil sa celý týždeň po nociach, lebo cez deň je v robote. Ja sa bojím, že sa mu niečo stane, keď je taký nevyspatý. Ja ju už asi idem nechávať vyrevať v posteli, nejdem ju tíšiť, lebo to nemá význam, aj tak reve. Možno pochopí, že nie som otrok.

num7976
17. jan 2009

ach blovitc to je hrozne s miskou,si inak aj tak silna osobka takto dlho to spolu "tahate"...no kurnik posielame miske veeeelku unavu,nech si mozes konecn e aj s muzikom oddychnut!
jeeej tu sa teda rozvinula debatka s chodakmi..my sme boli u kamosky a ona mala malu v chodaku a ked som tam nasu dala,tak ste mali vidiet aka tam bola happy,dobreze stadial od radosti nevyskocila!my rozhodne kupime,teraz su uz aj take,co sa daju nastavit vyskovo a tym na spicky nebude naslapovat..
matulienka ty si teda dnes pekne potiahla,fuuu kde su tie casy,ked som si aj ja v praci vravela,ze uz potrebujem vypadnut na MD 🙂
wejka ty si kde zmizla?
my uz konecne nehnackujeme

😀 a papame uz mrkvicku zemiacik sice jej to nechuti,ale tak po troske skusame,zajtra varim brokolicku,tak som zvedava,ci do nej aj daco dostanem,alebo budem len vsetko okolo nej umyvat a prat..a uz sa mi stavia na kolienka a na rucicky a tak sa pohojdava,no podarena je,uz je to uplne insie ako ked len lezkala 😵

weja
autor
18. jan 2009

ahojte bambulky 😵
po veeelmi dlhom case som dokvitla... v robote mam toho strasne vela, domov chodievam az o 19tej a to akurat spravim to najnevyhnutnejsie a idem spat 😝 takze nasa domacnost je v poslednom case veeelmi zanedbavana... ale co narobim, koniec roka je uz taky a teraz k tomu aj to € 🙄
dufam, ze tento tyzden uz bude normalnejsi, co sa prace tyka a ze ten cirkus okolo koncorocnej uzavierky a dvojitej meny uz utichne... 🙄 snad sa sem dostanem potom castejsie 🙂

Blov - ako dopadol manzel na skuske? chudak, asi by si mal zobrat knizky pod pazuchu a prenajat si na tyzden niekde izbu, nech ma klud.... 😒

Num - Silvinka uz bude mat za chvilu 6 mesiacov 😵 ale to ubehlo... a ak sa jej v choditku paci, tak ju tam daj, niekedy si deti sami vyberu, co im vyhovuje... 🙂
a co nove so svagrom?

Miriamka - Jakubkovi vsetko naj 😵 ked pozeram tie jeho fotky, vzdy si spomeniem na to, ze aj my by sme uz mali take velke babo a ake by to bolo 😔 teraz sa este k tomu blizi februar, kedy som mala mat dalsi TP, takze depka sa asi ohlasi castejsie... ☹ cas sice bolest otupi, ale nevymaze ju nikdy, nech robim, co robim... 😔

ale nechcem tu rozoberat smutne veci, tesim sa s vami, ze mate zdrave a sikovne deticky, aj ked vas obcas pohnevaju, vsak Blov? 😉 pekny zvysok nedele prajem 🙂