Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

matullienka
14. dec 2009

no mne ma marcha dorazit v sobotu tak dufam ze sa niekde zabudne a nedorazi
s tymi stromcekami tak my sme si kupili v polsku umely aspon s tym nie je tolko roboty a neopadava to 😀

miriamka
14. dec 2009

Melipa...no grafik som mala ukazkovy,snazilkovanie na cas...tak ale co,asi mimi chce prist az v novom roku.Nic to,ziadna tragedia...naozaj sa tesim uz len z toho ze mam normalnu dlzku cyklu 😉 .Ale Tebe drzim teraz palce 😵
Veru,IKEA to ma fajn s tymi stromcekmi tento rok...to som hned aj ja pochvalila ked nam to tu hovorili....

melipa
14. dec 2009

no tak ja si zasa neviem predstavit vianoce s umelym stromcekom, ten sme este v zivote nemali...ta vona sa neda nicim nahradit 😵 ...a inak minuly tyzden bolo v Novom Case porovnanie zivych a umelych stromcekov, a zivy stromcek je vraj ekologickejsi 😕 ...lebo vyroba a likvidacia umeleho stromceka vyprodukuje viac CO2 ako to, ked je doma na vianoce zivy stromcek speci na tuto prilezitost vypestovany 😉

melipa
14. dec 2009

no miri ale len mala sanca ze by z toho nieco bolo, lebo vecer okolo siedmej ma tak trhalo vo vajecnikoch, ze som si bola ista ze to moze byt jedine ovu, ale co z toho ked sme boli taki unaveni ze sme zaspali ako polena 😅 ...teraz som aj trochu nastvana, lebo to fakt bola prilezitost a mohli sme sa premoct ☹
kedy je vlastne najlepsie sa snazit, vtedy ked je prave ovu alebo pred? 😕

weja
autor
14. dec 2009

Melipa, no to asi nevie nikto, kedy je to snaženie ideálne... 😒 fakt je taký, že vajíčko je schopné oplodnenia 12 h. po ovu, takže asi najlepšie je, keď už spermie čakajú vo vnútri naň, lebo niekedy môže ovu prebehnúť napr. skoro ráno alebo ešte v noci a sex do 12 h. sa niekedy nestihne... (aspoň u nás ranný sex pripadá do úvahy ozaj len cez víkendy 😅 cez týždeň si to neviem predstaviť, keď sa náhlime do práce... 😝 )

nastasia
14. dec 2009

Ahojte, ja vas len pozdravim, nestiham velmi prispievat lebo ma skusky tak sa musim ucit. ale v stredu mam poslednu tak som tu potom ako na koni. pekny dnik 🙂

smejko1
14. dec 2009

ahojte sa tu rehnim ako riesite cas oplodnenia........ ale veru, aj ja som takto pred 2 rokmi riesila a riesila........... ja dufam, ze ani nahodou pod stromcekom nic nebude lebo sme boli obaja na antibiotikach a predsa len......chcem pocat babatko uplne zdrava.....

no a dakujem, ze sa tesite z nasich auticiek..... ale....... dnes ma skoro porazilo........ dostala som smyk a skoncila s malym v priekope....... nic sa chvalabohu nestalo klop klop klop,,,, hnusny lad...........teraz som roztrasena ako nikdy, ale snazim sa tomu nepoddat, lebo ked prestanem jazdit tak som nahrata........

blov stale nema PC? wejka, pozdravis ju od nas....... prosiiiiiiiim dik

weja
autor
15. dec 2009

dobré ránko 🙂
Smejko, prepána, dávajte si pozor.... 😨 🤐 🤐 ešteže všetko dobre dopadlo a nikomu sa nič nestalo... u nás sú cesty celkom suché, akurát v Jasnej sú zasnežené, ale posypané, takže sa to dá...
a vy už uvažujete nad druhým potomkom? 🙂

Nastasia, tak držím palce, nech máš už všetky skúšky úspešne za sebou... 😉

Blov sa stále nemôže pripojiť... 😒 ale jasné, že ju pozdravím.... 😵 zajtra ideme znova do Heliosu do MT - s výsledkami už len na konzultáciu - tak dúfam, že sa aj uvidíme s Blov, tak jej tie pozdravy odovzdám... 😉

miriamka
15. dec 2009

Dobre ranko,
no rano nam prituhlo veru...-10 ked som odchadzala z domu,konecne som dnes ocenila to ze mame auta v garazi a nemusela som oskrabovat namrazu 😉
Smejko...jazdi opatrne!U nas tiez celu cestu namraza,preto sme kupili dost drahe pneumatiky na moje auto,aby sme zmensili riziko smyku...ale tiez vzdy trpnem,lebo idem cez les kde je to ako na lade,ale zatial nastastie vacsinou su cesty suche.
Weji...zajtra v centre drzim palce.

melipa
15. dec 2009

smejko, davajte si prosim ta pozor 😨, to sa uplne strasne cita 🤐 ...tu v meste sice nastastie nie je lad, dufala som ze to vydrzi bez ladu cim dlhsie, a zatial sa plni...dnes som fakticky posledny den v praci 😵 , ale zajtra este pridem na vianocne posedenie poobede ...doobeda pojdem k zubarovi, auuu ☹
weji - drzim palce v Heliose, a urcite doktorovi spomen ten pozitivny test

weja
autor
15. dec 2009

ďakujem vám, jasné, že mu test spomeniem.... uvidíme, čo dr. na to... celé mi to akosi rozhodilo cyklus... 😖 najskôr tá krátka mrcha a dlllllllhé špinenie - ešte na 11.DC som špinila... 😠 a už v nedeľu večer som cítila vaječníky, že ovu sa blíži... včera večer ešte viac.... a ani dnes ráno sa BT ešte nezdvihla... 😠 😠 😠 ale podľa mňa musela prebehnúť už včera, lebo dnes už nič necítim... 😕 ja som z toho magor 😖 v takýchto chvíľach si hovorím - čo sa ja na to meranie nevykašlem...?! 😅 😅 🙄

Melipa, vysvetli aj zubárovi, nech je ohľaduplný, že poobede ťa čakajú nejaké fajnotky, nech ti so zúbkami nič nerobí 😀

aj u nás veru dobre mrzlo... 😝 ale koľko presne bolo, neviem, lebo MM odrapil z okna teplomer 😅 vraj Ježiško donesie meteostanicu... 😀 no len aby... ja som si na to ranné kontrolovanie teploty tak zvykla, že už mi to normálne chýba... 😀

melipa
15. dec 2009

weji je mozne ze ovu prebehla vecer alebo v noci a tak sa podla mna teplotka este nemusel zdvihnut, uvidis zajtra 😉 ...dufam ze ste sa aj posnazili ked si to citila, nie ako my ☹
inak meteostanica je super, nasi to maju a uz z pohodlia postele vidia ako je vonku, aj my planujeme kupit, ale zatial mame aspon ten teplomer vystrceny vonku 😅
idem teraz do mesta kupit malej este nejake fixky, farbicky a take trblietave pera...mame dost velku spotrebu, tak nech jej aj Jezisko donesie nieco do zasoby 🙂

miriamka
15. dec 2009

Weji...mna napriklad pocas ovu boli brucho 2-3dni...a potom v den ked to prejde,zvysi sa mi teplota a viem ze je po 😉
U nas bol doteraz problem,ze kedze som mala pocas ovu bolesti sme vacsinou ani nesnazili,vlastne teraz sme prvy krat pocas ovu snazili...takze preto neberiem tragicky ze nie som tehu,lebo na prvy krat to malokomu vyjde 😅
Nam meteostanicu doniesol Jezisko minuly rok,paradna vec,najma ze aj dnu nam meria teplotu.

weja
autor
15. dec 2009

tak to ste ma potešili s tou meteostanicou.... 🙂 a akú značku doma/u vašich máte? my sme mali vybratý Sencor, už sme si ho aj chceli kúpiť, ale predavač povedal, že nie sú príliš presné... 😒 tak sa teraz MM snaží nájsť čosi na nete...

jasné, že sme sa posnažili, veď už od víkendu trápim MM každý večer 😀 😀 ja som doteraz ovu tiež nikdy necítila, ale teraz to má na svedomí Femigard....

smejko1
15. dec 2009

snazilky drzim Vam palce..........

wejka, my este nie....... ja som len na margo toho, ze si pre vsetky objednavala vianocny darcek....... 😀 😀 😀 no a Vam urcite drzim palce, nech Ti nieco pozitivne povedia v tom centre

miriamka - Ty si lepsi sofer ako ja....... ja som uplne pokakana, dnes som jazdila 20siatkou a stale mam pocit, ze sa smykam......... a to uz bolo posypane....... ach jo.......

a dakujem za vasu podoporu...........

ja som nikdy o ziadnej meteostanici nepocula, kde to predavaju? a ohladne sencoru...... ja som nasim kupila mikrovlku pred par rokmi a stale dobre sluzi klop kloip....... takze nie vzdy je slabsia znacka zla......

melipa - nakupovat darceky vo veku tvojej dcerky je podla mna super, ved take dieta chce asi vsetko a tak ju aj vsetko potesi, no nie?

blovitc120
16. dec 2009

Ahojte, ja som dnes skusila ako kazdy den sa pripojit na MK a cuduj sa svete, dnes to ide 🙂. Nestiham docitat, co sa deje, len tuto poslednu stranu som prebehla. Tak meteostanice my mame doma 2 😀. To vymyslel moj drahy, lebo mame orientovany byt vychod-zapad, tak na tej strane, kde svieti slnko, je to vzdy klamlive, lebo to vybehne aj na 40C hoci je vonku 23C. A co sa tyka znacky, ja moc nemusim mega znackove veci takejto spotreby. Tieto 2 meteo mame z Lidla a su lepsie ako predchadzajuca znackova z NAY, ktora sa pokazila a vymenili sme ju za tieto. Navyse v Lidli davaju na taketo veci zaruku az 3 roky a stoja fakt par supov. Takze sme spokojni, lebo ma aj predpoved pocasia, ktora vacsinou vychadza, meria teplotu dnu, von, tlak a vlhkost. Odporucam 😉.
Drzim palce vsetkym snazilkam a konecne po 2 cykloch mam aj ja ovu klasicky na 14 den a meriam uz bt aj ja.
Piect idem s Miskou, vyskusali sme si to na slanom a bavilo ju to, bordel ostal priemerny, len ze vsetko solila 😉. Prave mame obdobie velkej lasky k mame, tak ma bozkava a hladka od rana do vecera, no nesla by som teraz do roboty ani za milion 😀.
Miriamka, pozeram, ze si aj ty Polsku fajn nakupila, my sme v C&A nakupili za lepsie ceny ako na Slovensku u Cinana. Nepremokava kombineza, hruba vetrovka, ciapka a sal pre Misku vyslo 55€, minuly rok som jej len samu kombinezu kupila za 40 €.
Smejko, davaj si pozor na ceste, presne pre toto neznasam cestovanie ☹

blovitc120
16. dec 2009

No to je ako naschval, mne ide po 2 tyzdnoch MK a tu nikoho 😒

melipa
16. dec 2009

blov - ja som tu, super ze uz sa ti da pripojit 🙂 ...tie nakupy v Polsku su super, ale co uz ked to mame tak daleko ☹
smejko - tak ano je to take rozmanite s dareckami pre Dianku teraz, uz ma radost aj z oblecenia, a este ficia aj hracky, uz moze aj kozmetiku - kremik, balzam na pery 😀...vcera som jej dokupila este dve hry - jednu Kris Kros, co je ako keby detske Scrabble, takze budeme trenovat aspon pismenka a slovicka 😉 a druhu akoze princezne hladaju stratene kufre s oblecenim ci take nieco 😀 ...ale najviac teraz u nas fici Littlest PetShops, to su take malinke vselijake zvieratka, su toho cele sady, tak od nas dostane veterinarnu kliniku a asi sest zvieratiek, krstny mi hovoril ze jej kupil sadu asi 20 zvieratiek 😲 a este kamaratka mi hovorila ze tiez jej nejake kupila...takze maly zverinec, pomoooc 😅

miriamka
16. dec 2009

Ahojte,
v praci som toho mala troska viac...snazim sa vycistit stol pred dovolenkou 😉
Blov...vitaj naspat.Aj mne maly pomaha pri peceni,sice potom total katastrofa doma lebo s muky si spravi pod stolom pieskovisko a neskor bahno 😀 ...ale hlavne ze ma z toho radost.
Dnes ideme piect tiez,takze sa uz tesim.
Inac za darceky...ja som malemu napriklad oblecko kupila,ale uz ho aj nosi,lebo on vobec nevnima ze by dostal oblecenie a tesil by sa.Takze pod stromcekom najde ozaj len hracky a aj to velmi kreativne,kedze normalne hracky ho nebavia 😀

blovitc120
16. dec 2009

Miri podobne, aj my oblecenie nosime a nechali sme len hracky, tiez nas obycajne nebavia, najlepsie su bezne domace predmety, co neviem vysvetlit mamine, ze nema vyhadzovat € za hovoriacich psikov a podobne... lebo zostanu nepovsimnute 😀. Rovnako ideme prave piect medovniky, sice neporiadok byva len taky maly, ale pri robeni cesta sa Miska hrala s ryzou, miesala si ju a tak silno, ze odletelo dost zrniek aj do medovnikov, tak budeme mat ryzove 🙂. Nam staci do ruky solnicka pri peceni a soli a soli kym sype...
Dnes tu bola Wejka s Majom, tak sme sa bohovsky predviedli, cely cas sa po mne vesala a chcela sa tulkat. Normalne som ju nepoznavala, ale pred chvilou ked vstala som asi zistila dovod, mame druhu stolicku 😉.
Melipa, to je pekne obdobie, spominam, ked som neteri v tom veku kupovala darceky, to bolo inspiracii, vsetko ju bavilo 🙂.
Tak zatial sa majte, snad vecer, ak sa teda pripojim a nebude svietit zase ERROR 500 ci kolko 😝

weja
autor
16. dec 2009

ahojteeee 🙂
Blov, no teším sa, že si tu, dúfam, že už žiadny error nebude... 🙂 Miška bola zlatá ako vždy, taký maminkin maznáčik... 🙂 ale inak usmiata ako slniečko - ako vždy 😵
vďaka za tipy ohľadom meteostanice, nejakú už hádam zoženieme - teda Ježiško 😀
baby, ja som z vás v strese, že už toľko vypekáte, ja sa chystám až cez víkend... 😕

v Heliose bol dr. strašne zlatý (to sa mi na tom všetkom páči najviac, ten prístup), pozitívny test som mu spomenula, ale hneď sa pýtal, že či boli aj krvné testy pozitívne, lebo on tým klasickým tehu testom z moču neverí, vraj sú klamlivé... ale keďže na krvi som nebola, tak nič, nevedel, čo si o tom myslieť.... 😒 ale inak máme testy na jednotku - aj hormonálny profil, aj SPG (ten je dokonca nadpriemerný 😵 😀), takže sme sa dohodli, že skúšame min. do jari ďalej a ak nič, tak ďalší krok bude folikulometria a nejaké lieky na podporu tvorby viacerých vajíčok v jednom cykle, aby sa zvýšila pravdepodobnosť otehotnenia... ale vraj vtedy sa zvýši aj možnosť dvojičiek a to doktor pri pohľade na moju postavu skonštatoval, že by to nebol najlepší nápad... 😅 no tak si asi nenavyberáme... 😒
ale každopádne skúšame ďalej prirodzene, do jari je ešte ďaleko... 🙂 v druhej polovici cyklu mám brať Duphaston (asi ako Melipa 🙂) najviac ma prekvapilo, že mi dr. povedal, že keby som zistila, že mi mrcha mešká, tak najneskôr na druhý deň meškania mám byť uňho... 😕 dosť som sa čudovala, lebo moja dr. mala na to všetko čas, vraj tak zavčasu nič nevidno a na USG je čas aj v 6tt... ale tento dr. tvrdí, že predsa ja chcem donosiť zdravé dieťa, nie moja doktorka, tak sa mám vykašlať na jej teórie a skrátka prísť rovno za ním do Heliosu... 🙂

no tak som sa riadne rozpísala, ale už idem k pc pustiť MM, tak pekný večer všetkým 😉 zajtra zasa do práce... 😝

miriamka
16. dec 2009

Taaaak...upecene dalsie 3 druhy kolacikov,dnes som bola extra sikulka 😵 Uz mam 7 doz plnych kolacikov,takze sa tesim...a najma ze sa to da stihnut aj popri praci a za asistencie Jakubka 😅
Weji...to znie dobre co si sa dozvedela...my sme si tiez povedali,ze ak do jari nic,ideme k dokymu sa popytat.

melipa
16. dec 2009

teda weji to je fajn ze mas taky dobry dojem z doktora a ze bol mily, to je velmi dolezite...a vyzera to celkom mudro co vam povedal, ja verim ze do jari za nim poutekas ze meskaaa 😵
no ale ja uz Duphaston neberiem, mne sa totiz zda, ze ked ho zacnem brat pred ovu, tak uz ani nepride 😕 ...ja viem ze v letaku pisu aj doktori to tvrdia ze ovu neblokuje, ale mne sa to viackrat potvrdilo /mam pocit, ze telo sa uz sprava ako keby malo po ovu, kdze Duphaston su vlastne hormony lutealnej fazy a tak telo sa uz ani ovulovat nesnazi - to je ako keby sme mali mat za cyklus dve ovulky/ a okrem toho som otehu aj bez Duphastonu, a potom ked som ho aj brala aj tak missedu nezbranil...takze som sa definitivne na vlastne riziko rozhodla, ze Duphaston uz nebudem brat 😒 ...ale chcem zdoraznit, ze to co plati u mna neplati automaticky u kazdeho!

blovitc120
16. dec 2009

Weji, som rada, že si bola spokojná z dr., ale tak až mi zabehol fernet, keď som si prečítala ty a dvojičky 😅 😀 😀 (fernet pijem sama, lebo mi bola zima, totiž som vetrala celý byt asi hodinu po medovníkoch a MM šiel na večeru s chalanmi z roboty, asi vianočnú či čo). Baby, aby ste boli v obraze, ktoré ste nevideli wejku naživo, prečo sa plaším dvojičiek aj za ňu. Výška asi 1,5 metra, váha asi 30 kg, také maličké zlaté tintítko, mám pocit, že aj jedno bábätko bude v brušku natlačené, dve si teda fakt neviem predstaviť, vážili by viac ako ona 😀.
A weji neplaš, iba miriamka vypeká, ja mám len medovníky a to, čo ste u nás dnes zobali, inak nič. Takže pohoda. A už ani nič nejdem piecť, až pred Vianocami tie rumové guľky. Lebo sa to zje do Vianoc. Inak dnes som piekla sama s Miškou, MM sa učil so synom matiku a poviem vám, také dobré dieťa som ešte nevidela, nechápala som z nej. Sedela pri mne na kuchynskom stole, pri sebe mala kúsok cesta, do ktorého pichala špáradlom a vidličkou, v poháriku si miešala cestoviny s ryžou a múkou, papala banán a sedela tam pri mne 2 hodiny. SKoro som odpadla, aj MM sa chodil pozerať, či nespí na stole, keď je tak ticho 😀.
Melipa, aby bola spravodlivosť, aj ty budeš už len do jari netehuľka, na jar bude bábo v brušku a udrží sa 🙂.
Miri, daj inšpiros, aké máš koláčiky

melipa
16. dec 2009

blov 😀 ...sa tu smejem ako si wejku opisala 😀 , ale prisvedcujem, ze to sedi 😀 😀
a ta Miska je teda fakt zlaticko 😵 , to je super ze sa navzajom tak uzivate, su to krasne chvile a budu z toho este krajsie spomienky 😵
...a dakujem 🙂

melipa
16. dec 2009

jaj, baby inak trochu predychavam sumu, co dom dnes vysolila u zubara - nie u mojho, ten mi robi zatial vsetko zadara 🙂 , ale vecer som bola s Diankou u takeho velmi fajn speci tuti eno-nuno 😀 , a vraj nepatri medzi nejako drahych v BA 😕...tak Dianke plomboval styri kazy /na mliecnych este k tomu/ a cvakla som za tie princeznickine perly v ustach 120 Euracov 😲 ...to je bezna taxa zubarov? 😕

blovitc120
16. dec 2009

Melipa, tak to si teda riadne cvakkla, tolko ja dospelacka neplatim 😲. Ale fakt neviem, kolko je bezna suma, moj zubos berie za jeden zub cca 20 euracov a to si davam robit vzdy biele

smejko1
16. dec 2009

ahojte,

blov vitaj........ pocuj a Miska Ti zo stola nespadne? snazim si to predstavit a nejde mi to....... no a super mala kucharka, to mojho maleho bavi vsetko max 2 minuty........
PS. povedz pocitacu, ze ho pridem nakopat ak Ti este raz ukaze erorrr 😠

melipa - aj ja sa pridaam k prianiu, neboj...... a inak suhlasim ak Ty citis, ze ti liek nerobo dobre, neber ho...... telo vzdy da vediet...... no ale chcela som o zubaroch..... ja platim za dentalnu hygienu 80 e a veru za ine aj viac.... takze mna tie ceny neprekvapuju........ mne prekvapuju tie nizsie....... ach jo...........

ohladne pecenia mam len medovnicky...... aj ked neviem ci do vianoc, lebo stale ochutnavam a ochutnavam.... 😀

weji - moc sa mi paci pristup toho lekara......... neboj on Ti urobi krvne testy preto chce aby si hned prisla...... drzim palcuchy...........

miriamka - Ty si megasikula........ nechapem ako vsetko zvladas....... ja som vcera aspon jednu izbu upratala kym bol muzik doma a som bola hotova a dnes som oddychovala 😀

dobru nocku

miriamka
17. dec 2009

Dobre ranko,
Blov...pekny popis Wejky 😅
Baby,nebojte,okrem pecenia nemam este spravene poriadky,to ma caka v sobotu,ale verim,ze to pekne postiham a pocas dovolenky budem ozaj len oddychovat a priberat 😀 ...aj ked sa mi vobec nechce ist umyvat nasich 14 okien,to asi odlozim uz az na jar...
Inac Blov,aj maleho hrozne bavi mi asistovat pri peceni,asi preto aj peciem teraz kazdy vecer aby mal on zabavku a ja som popiekla.Proste tak ho vzdy nieco zaujme,ze je kludny ako nikdy predtym 😉

weja
autor
17. dec 2009

dobré ránko, fíííha, vy ste toho popísali.... 😅
Blov, no ohromný opis 😀 náááááhodou - mám meter šesťdesiat a aj viac kíl ako tých 30, ale tých dvojičiek som sa dosť zľakla aj ja... 😅 zato MM sa tá myšlienka celkom páčila, vraj "by to mohla byť sranda", no šak chlapi - svet gombička... 😖 ale hneď som ho schladila, tak ho to prešlo....
inak to je Miška ozaj dobručké dieťatko, keď tak v pohode pri tebe vysedela... 🙂 dobrá bola síce aj vtedy, keď sme boli u vás, ale vtedy zasa neobsedela v kľude ani chvíľu 😀

Miri, no si skrátka šikulka... keď nebudeš mať čo robiť, príď aj k nám 😀 ale po tom, ako som si včera prečítala, že všetky vypekáte, tak som sa rozhodla, že tie medovníky upečiem už dnes... 😅 ale chvalabohu, že min. mesiac som mala dovolenku a v kľude som poupratovala a umyla okná, to už by bolo teraz primoc 😝 v sobotu to už len dokončím, ešte spravím nejakú mini výzdobu a hádam budúci týždeň už bude kľudnejší 😅

Melipa, viem, že si spomínala, že ti Duphaston nerobí dobre, len jednej veci nerozumiem - prečo ho máš brať ešte pred ovu...??? 😕 neviem síce, ako sa má správne užívať, ale ja ho mám brať až po ovu... 😕

Smejko, s upratovaním sa veľmi netráp, pri malých deťoch poriadok v byte asi aj tak dlho nevydrží... 😀

hoďte nejaké tipy, aké koláčiky ste piekli, potrebujem ešte nejakú inšpiráciu okrem tých medovníkov 🙂