Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

weja
autor
23. feb 2010

Mel 😀 😀 😀 to som chcela presne napísať, že dúfam, že by ma tu MM nevedel vystopovať, lebo by mi dal šalátu, keby videl, čo tu o ňom píšem.... 😀 ale čo je pravda, je pravda... 😉

miriamka
23. feb 2010

Prerabky?No my prerabame a menime na dome stale nieco...az mam niekedy pocit ze to ani neskonci,a so zmetacikom budem behat po dome kazdy den hadam na veky 😀
Prisla som napriklad v piatok z Polska...a hned mi padol pohlad na zem v obyvacke,a jasne,manzel sa rozhodol preprobit troska znizeni strop v obyvke,tak sterkoval a maloval 😅 ...teraz chceme este kupit obklad a jednu stenu v obyvacke oblozit takym siepenym kamenom 😉 ,a potom je raz na rade dlazba v kuchyni lebo s tou co tam je nie som spokona...
Takze u nas sa stale nieco robi,preraba...ale to asi ze je to nove a stale len zistujeme co sa nam paci a co nie.

Inac baby,nemate skusenost s nejakymi vitaminami na cinnost vajecnikov,ako Femi kvapky,Pupalka...a tak?Na co je to dobre?

nastasia
23. feb 2010

ahojte,
miriamka, u nas v teme endometrioza brali baby tie femikvapky a potom sa im podarilo otehotniet. uskodit vraj nemozu akurat tak pomoct. myslim, ze je tu o nich aj tema- vola sa tusim kvapky od Valovica 🙂

weja
autor
24. feb 2010

ahojteee...
kde ste sa všetky stratili...???? 😕
Miriamka, ja som brala Femigard 3 mesiace, bolo to celkom dobré, ale ja som vlastne žiadne problémy s cyklom nemala, takže mi ani nemalo čo upraviť 😅 uškodiť to určite neuškodilo, verím, že tým, čo majú problém, môžu takéto bylinkové prípravky pomôcť, lebo ja bylinkám celkovo verím, ale zázračne z nich neotehotnie nikto... 😒

miriamka
24. feb 2010

Ahojte a dobre ranko,
tak ja uz zarezavam...Weji,vdaka za tie kvapky,uvidim,mozno o mesiac skusim nieco take,uvidim co to spravi.
Inac nieco pre maminky na materskej 😉

Dost dobre 😅

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
saty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

blovitc120
24. feb 2010

Ahojte, pred chvíľou nám odišla návšteva a ideme von, len som sa prišla pozrieť, čo nové, ale tu je toho toľko, že nestihnem čítať, tak až p.m. Ideme využiť slniečko 🙂

melipa
24. feb 2010

ahojte 🙂
tak ako pise wejka, bylinky urcite neublizia,kludne miri vyskusaj...vedia pekne zharmonizovat cinnosti organov v tele... 😉
mna chyta asi jarna unava, som strasne spava 😔...uz aby to bol vikend 😵

weja
autor
24. feb 2010

Miri, to bolo dobré 😀 viem si to živo predstaviť v reále....
Blov, no snažili sme sa, aby bolo čo čítať... 😀
Mel, ja trpím jarnou únavou už asi 2 týždne - doma nič poriadne nestíham, sadnem si až večer pred telku a mám čo robiť, aby som nezaspala už cez prvú reklamu... 😝

num7976
24. feb 2010

ahojte baby
miriamka ta basen je bohova som sa nasmiala aka je to pravda sila hej 😀
no a ten moj je taky isty to chlapi su rovnaki,presne pokial mu nieco stokrat poviem,tak to neurobi lebo vsak uz to idem urobit,no a ked maju raz-dvakrat za mesiac svoj den,tak su taki akcni ze nechapem 🙂
my sme mali tiez jednu navstevu,taku necakanu tak som len tak lietala,aby som postihala upratat 😀 no ale mala bola zazracne dobra,bolo tu 2 rocne dievcatko,tak celkom sa jej darilo vsetko jej pozicat stale nechapem 😵
my chceme ist poobede pozriet na jednu farmu uz sme tam boli asi 5x a len raz sme videli muflony,tak dufam,ze tentokrat tam budu aj dake jelene alebo co,dufam,len ze to slniecko vydrzi a nezacne fukat ako vcera a nepojdeme zase nikde 😠

smejko1
24. feb 2010

miri - ta basen je sice smiesna. ale chvilami mi boo aj do placu..... lebo vela krat sme my zeny podcenovane....... fnuk

blovitc120
24. feb 2010

Ahojte, konecne som docitala, ste boli nejake ukecane, ale to je dobre.
Miri, basnicka dobra 😀. U nas to sice neplati, MM mi pomaha ako sa da a matersku by si so mnou nevymenil, to mi uz povedal, ze cele dni by ho z Misky kleplo, hoci ked potrebujem, su spolu sami, ale nie cele tyzdne, ale poznam baby, u ktorych to tak podobne vyzera... Pocas citania tej basne som sa veru riadne zamyslela, ako to bude s 2 detmi, vsak smejko nam onedlho bude hlasit 😉. Inak baby, aj s 2 detmi budeme mat leharo, nad mojou maminou byvaju manzelia, ona cca 30 a on cca 35 rokov a maju 5! deti od 9 mesiacov do 7 rokov. Nie su mensinovi, ale su to taki ortodoxni veriaci. Nic proti veriacim, nech maju aj 20 deti, ked sa na to citia, ale keby ste ich poculi, ako po tych detoch vrieskaju, normalne nechapem. A slova debil, idiot, zabijem ta podobne na tie deti pouzivaju. Hlavne ze su kazdu nedelu a aj castejsie v kostole... Chudata deti, vsak sa na svet nepytali same.
A co sa tyka pomoci manzela a prerabok v byte... tak to je stredna cesta. Niektore veci musim 100x pripominat, akcny byva zvycajne v najnevhodnejsich chvilach, kedy mne to nevyhovuje 😀. Napriklad vecer, ked Miska zaspi, ho niekedy chyta akcia, ale ja uz vecer chcem od takych veci klud a ticho. Ale napr. smeti vynasa zasadne on, aj triedeny odpad a ten je asi 100m od domu (chodi tam autom 😀).
Haha, vratila som vam tie romany, mate co citat

weja
autor
25. feb 2010

dobré ránko 🙂
tak moja mrcha sa rozbehla až dnes - však čo som čakala - akurát pred cestou a víkendom 😠 😠 😠 to je fakt zákon schválnosti 😝 😠

čo sa tých 2 detí týka - mám kamošku, ktorá má 2 ročné a teraz asi 1 mesačné deti, ale chúďa je z nervami v koncoch... 😝 keď neplače to mladšie, tak staršie, lebo bolo zvyknuté na viac pozornosti a pod... a ona plače s nimi... 😅 😒 chúďa... no nie je to asi sranda...
na našom sídlisku stretávam dvojičky - chlapca a dievčatko - ale sú bohovskí 😵 teraz majú asi 2-3 roky, ale ten "bráško" je riadny diktátor - tú malú organizuje na každom kroku 😀 no neviem si to predstaviť, ale určite to musí byť v takej domácnosti veselé 😀

weja
autor
25. feb 2010

že "z nervami"... 😅 sa ospravedlňujem... 🤐

ešteže aspoň ten hokej dopadol dobre... 😵

melipa
25. feb 2010

ano weji, aspon ten hokej dnes potesil 🙂 ...mrcha pri cestovanie je neprijemna, mam s tym skusenosti 🙄...no co uz, ked to tak napotvoru vyjde 😠
ja aj dnes bojujem s jarnou unavou, normalne by som tu zalomila 😅
ale crta sa nam s muzom volny vikend, nepracuje a dokonca ja Dianka bude prec, tak sa poriadne vyspim a hadam stihneme aj nejake kino a veceru 🙂
miriamka, chcela som sa spytat, ci ste nakoniec vybrali tu dovolenku alebo ste to nechali na LM?

blovitc120
25. feb 2010

Weji, tá potvora mrcha si teda dala načas 😠 😠. To nemám ani ja rada, tak ti želám, nech je aspoň slabá...
Melipa, kino a večera, ach jaj, krása 🙂.

weja
autor
25. feb 2010

😠 no aj keď sme išli do Paríža, tak som dostala mrchu 😠 to je už môj osud, dosť, že cestovanie neznášam, ešte ho budem mať takto "spríjemnené" 😝 hlavne moje obľúbené návštevy verejných wc 😝 😝 😝

Melipa, no pozerám, že romantický víkend pred vami 😵 super, si to užite...!!! 🙂
Mel, a čo máte za plány na budúci víkend, keď bude malá školáčka prázdninovať? 🙂

aké je u vás počasie? u nás zatiaľ pekne slnečno, ale hlásia dážď cez víkend... 🙄

melipa
25. feb 2010

no ci romanticky to sa uvidi, ale oddychovy urcite...povodne sme planovali ist na tri dni lyzovat, ale lyzovat po mlakach v dazdi sa nam teda nechce 🙄
na buduci tyzden bude v pondelok a v utorok Dianka s MM a potom by mala ist az do nedele k nasim, takze sa na to volno tesim ako male decko 😅 ...urcite si s kamaratkou ktora bude tiez zbavena deti podnikneme malu damsku jazdu - nakupy, vecerea, kino...a vraj v piatok by sme mali ist partia zenskych na diskoteku 😀...uz to vidim ako velmi vesely tyzden, mozno mi konecne prejde aj jarna unava 😝 😀

miriamka
25. feb 2010

Ahojte,
dnes od rana nestiham cistat...hladame a pozerame dovolenky (zaroven odpovedam Tebe Mel 😉 ).Este dnes bude rodinna debata doma,a ak sa teda zhodneme ze ano,zajtra uzatvorime zmluvu a pojdeme na Tabarku.
Zvazujeme co sa len da...ale teda hlavne musime pozerat na maleho,tak som sama zvedava ako sa rozhodneme.

matullienka
25. feb 2010

Ahojte: tak ja už mám navarené aj upratané doma môžem sa vám venovať a kde ste všetky?
Weji to dnes v noci cestuješ do tej Prahy?

maurizia
25. feb 2010

cavte dievcata, miriamka ak dobre pocitam, ste sa zacali snazit uz ked mal jakubko okolo pol roka? fu, to obdivujem, ja som vtedy bola este v keli..blovitc k tym 5 detom v ortodoxnej rodine, no ja som si predstavovala, ze budem mat radsej menej deti a zatial mam len jedno ale aj u nas je niekedy krik, obzvlast mi rupnu nervy pred desiatou vecer, ked moje dieta praktizuje z dlhej chvile na mne wrestling.. 😠 vcera som zduchla do fitka a dobre padlo. uz po deviatej je ta hodinka do 22 rychlejsia.
miri basnicka je fakt super, ked budeme mat tie 2 deti, kazde s inym rezimom, potom to este iba pride 😨 😀

matullienka
25. feb 2010

u mňa tento mesiac vyzerá graf takto ale nechápem prečo mi ešte nevyznačil ovuláciu
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

melipa
25. feb 2010

matu - ovu graf vyznaci ked su aspon tri teploty vyssie ako najvyssia predovulacna, cize zajtra ti ju urcite vyznaci...a veru krasny grafik, ukazkovy 🙂 ...moc drzim palce nech sa drzi vo vyskach 😉

matullienka
25. feb 2010

aha tak to som nevedela ďakujem mel 😉

miriamka
25. feb 2010

Maurizia...no snazit by som to ani nenazvala,ale prvy menzes som po porode dostala v january minuleho roku,odvtedy meriam BT a nechavame tomu volny priebeh...a teda stale nic 😖 ,ale beriem to tak ze to tak ma byt.Asi by bolo aj tak hlupe ostat tehu hned po navrate do prace 😅 ,takze zatial si to v praci uzivam a ved raz to hadam pride.
Matu...pekny graf,tak nech to konecne vyjde a si druha co bude nasledovat Smejka 😵

matullienka
25. feb 2010

no tak to by bolo super a hneď po mne wejka, ty a mel 😀

matullienka
25. feb 2010

inak konečne sa mi podarilo zmenšiť svadobné fotky tak som ich dala pár aj tu 😉

blovitc120
26. feb 2010

Ahojte, Maťka, tu myslíš na MK? Lebo v albume nič nemáš, tak to asi admini iniciatívne zmazali, ide ma poraziť z tohto hlúpeho MK, niektoré baby majú v albumoch plno kravín a toto im vadí 😝.
Inak graf je pekný, držím palce.
My sme dnes boli na neurológii, tak to bol teda nárez. Nejako som si neuvedomila, že keď ideme kočíkom, budeme musieť ísť na 1. poschodie výťahom. Miška má úplne panický strach z výťahov (asi po mne, som rovnaká, idem ním raz za rok a idem sa pos... od strachu), začala plakať a plakala 15 minút v čakárni, nemohla som ju utíšiť, nakoniec zabral banán a čaj 🙂.
Maurizia, aj mne niekedy prasknú nervy, hlavne keď ideme von a naháňam Mišku po byte, aby som ju obliekla, to teda pekne zúrim, lebo zo mňa leje a ona sa zabáva, lebo zrovna vtedy sa chce hrať na schovávačky. Ale isto jej nenadávam, že je j...á a nebliakam tak, že to počuť na prízemí 😅. Každá mama niekedy by najradšej (obrazne povedané) svoje dieťa zmlátila remeňom a vykričala mu neviem čo, ale treba predýchať, veď tie staršie deti keď to počúvajú, ako to asi na ne vplýva? (nehovorím, že tie mladšie to berú v pohode, ale staršie už vedia, čo tie slová znamenajú).
Ach jo, výchova je jednou z najťažších vecí, však áno...
Numke želám všetko najlepšie k narodeninám, veľa zdravia, šťastia, lásky a všetkého, čo si želá ona 🙂. A ten vek záááááávidíííííííííím v dobrom 😀

num7976
26. feb 2010

dakujeeeem no ten vek uz bude teraz asi len rapidne stupat,doteraz som to brala este ze joj celkom fajny no uz to pojde a to uz budem vraviet,mam tolko,ale citim sa na 20 😀 tak ja letim,dieta nase uz tak vymysla,ze zakrici kakyyyyy no tak ja letim s nou n zachod,tak jasne,ze si robi len prdel a po pol hodine som sa uz nastvala a dala ju do postielky no za chvilu zase kakyyy tak na nocnik no ani tam samozrejme nic nespravila tak musela ist spat nasilu do jednej takto spekulovala takze teraz sa obavam zase vecera kedy zaspi,no co uz snad dnes nebude spat vyse hodiny,ale to bude zakon schvalnosti a bude..

maurizia
26. feb 2010

miri mas pravdu s tym volnym priebehom, ja to tiez tak beriem, ze ked sa do roka nepodari, tak pojdem do prace a dam si od toho uplnu pauzu na par mesiacov. i ked mm tvrdi, ze tentokrat uz urcite tehotna som, takze nemozem ani pohar vina a cvicit mozem iba opatrne 😀
matu, ja tomu tvojmu grafu sice vobec nerozumiem, ale ked baby hovoria, ze je ukazkovy, tak potom silno drzim palce 🙂
blovitc ja ked vrieskam, tak ma mozno aj na to prve pocuju 😀 ale nenadavam, to je fakt odveci..ono zase moja krpata sice este nevie rozpravat, ale melie si svoje, takze my mavame skor taku hlasnu diskusiu 😀 a vacsinou sa nakoniec sama pride pritulit, takze beriem to tak, ze sme hlucnejsia rodina.

miriamka
26. feb 2010

Num...ty mas dnes narodeninky?Vsetko NAJ prajeme!!! 😵
Inac som si uvedomila...ze teraz v pondelok to bude presne 1.rok co som uz po materskej v praci,ale to hrozne utieklo...a tak najvyssi cas dat si opat rocnu pauzu 😀