Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

miriamka
3. nov 2008

No tak to by bol krasny dovod aby bola skorej,no nie? 😉

matullienka
3. nov 2008

no to by teda bol to by som neprotestovala

num7976
3. nov 2008

ahojte bambulky tak sa konecne hlasime!no blovitc malinka je krasnucka hotovy anjelik s velkymi rozkami!ale tak vidis,chudatko ma traumu a inak ako placom sa nevie vyzalovat,tak to skus nejako zvladnut hadam to fakt po tych troch mesiacoch bude lepsie!ono je to fakt aj nasa sa polepsila a uz neplace len tak pre nic ako na zaciatku,tiez sme dali stuzku cervenu aj na rucku aj do kocika cervenu hracku,no ta si plackala stale aj s tym,ono su najtazsie tie prve mesiace,tak to tak treba brat a zvlast u vase malickej ked si chudinka takto nechtiac vytrpela..
inak nasa stale hnackuje,uz neviem co s nou,ona je sice kludna,len tiez ma to uz nebavi ked ju vidim chudinku ako tlaci a zvlast v noci,ked cakam aj dve hodinky kedy to z nej vsetko vyjde..
ech niekto si tu ide uzivat chaty?no ja by som tiez sla,no kde necham malu...
wejka super,ze dovolenka takto dopadla a pracicka teda ako?dufam,ze sa ti paci!
smejko no chrbatik uz bude pobolievat asi stale,aj po porode ked sa budes furt zohynat po malu..nechcem strasit,ale clovek si zvykne!a porodu sa neboj je to zvlastny pocit,ale zvladnutelny,tak len pozitivne mysliet a nebat sa,lebo tym by si si to len stazila!
no nic idem si obliect toho nasho kakacika a cupitame domkov za tatinkom,majte sa krasne a dobru nocku!

weja
autor
3. nov 2008

ahojte bambulky... 🙂
1.den v praci mam uspesne za sebou, bolo to celkom fajn, zatial ma to celkom bavi 😀 dufam, ze mi to vydrzi...
chudata moje, ale vam tie deticky davaju zabrat... 😒 no hadam raz z toho vyrastu a uz bude len dobre... tak vam prajem, nech pride to obdobie co najskor, aby ste sa konecne v pohode vyspali... 😉
a naco sa dava ta cervena stuzka na rucicku...? 😕

monkula
3. nov 2008

weja, vitaj 🙂
Dáva sa protu urieknutiu 😉

blovitc120
3. nov 2008

Bože num, dúfam, že ju to revanie prejde v 3 mesiacoch, lebo sa zbláznim, to je neuveriteľné, aká je strašne urevaná...ja už som sa voči tomu trochu obrnila, ale môj drahý začína mať nervy, príde po 10-12 hodinách z roboty a vkuse do 8-9 večer 120dB rev. Vaša už naozaj prestala? Kedy presne? A nebude spať sama za nič na svete. Moja sestra položila dieťa do postieľky a spalo jej tam samé, toto ani raz, stále pri nej strávim aj 2 hodiny, kým tvrdo zaspí a potom už o chvíľu vstáva jesť.
Weji, popíš ako bolo a čo robíš v práci.

miriamka
4. nov 2008

Dobre ranko,
Blov...proste su deti co vela placu,a deti co skoro vobec ako nas maly.Kazde dieta je ine,jedno zaspi pri mamine,druhe kludne aj same v postielke.My teraz maleho ucime aby sam zaspaval v postielke,doteraz to bolo vzdy vylucne pri kojeni a potom sme ho do postielky prekladali.Neboj,ono to bude casom lepsie...az zacne vnimat riadne hracky,vas...

blovitc120
4. nov 2008

Si ma potešila trochu miriamka... mojej sestre dcéra spávala sama a vôbec neplakala (aj keď bola hladná, len zamrnčala, celýdeň kukala okolo seba a nevyžadovala ani pozornosť) od prvého dňa. Dúfala som, že to bude podobné, lebo paradoxne naša sa narodila v ten istý deň, ale presne o 8 rokov. A tu je dôkaz toho, že znamenia v horoskope nič neznamenajú, to sú dve absolútne odlišné osôbky. Naša sa zatiaľ ešte bojí aj hrazdičky aj kolotoča, myslela som, že už by to pomaly mohla začať vnímať, ale asi je ešte skoro na to. Ako učíte malého zaspávať samého? Mne totiž zaspí naša v noci len pri kojení a večer prvý spánok len na rukách, inak nie. Skúšala som po dobrom aj po zlom, výsledok bol, že som 4 hodiny stále pri postieľke a ona revala a oči dokorán. Tak som to vzdala, asi je na to ešte skoro.

miriamka
4. nov 2008

Blov...doteraz som maleho uspavala vylucne po kojeni,ze som po leziacky kojila,on zaspal a potom som ho prekladala do postielky.
Teraz mu dam kasu,potom ho nakojim a este v takom bdelom stave ho supnem do postielky.Chvilku sa tam hra s plysakom a potm zaspi,a ak nie,dam mu este troska cajika a zaspinka.

blovitc120
4. nov 2008

No tak to máš zázračné dieťa miriamka. Ale možno aj naša do toho dorastie, zatiaľ je v štádiu, že postieľku nenávidí a keď si uvedomí, že v nej je, strašne plače. Ja ju tiež len prekladám, inak tam nebude. A v noci je taká prešpekulovaná, že ju často ani preložiť nemôžem, tiež ju poležiačky nakojím, ale ona ma pozoruje a aj keď už spí, tak skoro vždy otvorí oči, keď ju chcem preložiť. Aj keď idem na wc, sleduje ma, či sa vrátim

matullienka
4. nov 2008

blo: aspon ti dokazuje ze ta vnima 😉

blovitc120
4. nov 2008

To teda vníma, hlavne v noci, len sa pohnem a už má otvorené 1 oko a sleduje 🙂

matullienka
4. nov 2008

blo: no je to riadny policajt 😀

weja
autor
4. nov 2008

ahojte 🙂
viete, čo ma v súvislosti s tým, čo tu píšete, napadlo? kdesi som čitala, že detičky v kojeneckých ústavoch a detských domovoch len veľmi málo plačú, pretože podvedome vedia, že tam nie je nikto, kto by ich s láskou pritúlil a utešil.... ☹ a ak to aj zo začiatku nevedia, tak to rýchlo zistia... smutné, ale je to tak... 😒 vaše detičky asi vedia, že keď začnú plakať, skôr či neskôr si vydobyjú to, čo chcú... ale s tým už človek nič nenarobí, nemôže ich nechať plakať a ignorovať to... 😒

blovitc - no momentálne robím mzdy a personalistiku, to je pre mňa niečo nové, ale zatiaľ ma to zaujíma, takže v pohode... 🙂 ale mám sa ešte čo učiť, asi začnem pred spaním čítať zákonník práce, nech sa do toho nejako dostanem... a okrem toho ešte účtovníctvo... ale je to fakt neporovnateľné, keď robím s maminou, aspoň sa nebojím na hocičo spýtať bez toho, aby som sa bála, že si pomyslí, aká som tupá.. 😀

a dnes večer ideme k švagrovcom zablahoželať manželovmu bratovi k narodkám... moc sa mi nechce, ale čo už... 😒 tak pekný večer... 😉

blovitc120
4. nov 2008

Tak to sme v jednom odvetví weji 😉

smejko1
4. nov 2008

ahojte, pisala som aj do obeda, ale mi to nepridalo prispevok ako sa tak divam.

hlasim, ze babo sa ani manualne nepodarilo otocit a ak sa sam nerozhodne inak tak 19.11. mame cisarsky.... inak vsetko OK, len na monitore sa maly vlnil ako o dusu, asi bol pekne nahnevany, ze sme ho chceli otocit bez jeho suhlasu 😀

weja
autor
4. nov 2008

blovitc 😉 aspoň viem, kde sa obrátim po radu... 🙂

smejko - no teeeeda..s 🤐 ale chvalabohu, že ste v poriadku... jeeeej, tak o 2 týždne aj čosi pribudne ďalšie bábo... 😵 určite sa už veľmi tešíte... 🙂

smejko1
4. nov 2008

dik wejka, ved ja sa uz neviem dockat 😉

pridaj dake fotos z dovci a aj dake zazitky.... ake bolo more, plaze a strava?

zuzkaprofant
4. nov 2008

smejko to ti ako ho chcei otocit rucne 😀 nebolelo to

matullienka
5. nov 2008

smejko: to by aj mna zaujimalo

miriamka
5. nov 2008

Dobre ranko,
smejko...kazdym dnom to pride,parada 😵 😵
blov...no malicka je proste kontrolor,ako ten nas.Ale ani my sme vcera lahko neuspavali,ale ked zaspal konecne o 20.30 spinkal az do 3tej kedy sa prvy krat zobudil,takze parada!

blovitc120
5. nov 2008

Tak to ti krásne spinkal miriamka. My sa najnovšie budíme každú 1,5 hod. To je asi to hlúpe obdobie medzi 6-8 týždňom, stále by len jedla. Prejde to?

miriamka
5. nov 2008

Blov...my sme sa 5 mesiacov budili kazdu 1,5 hodinu,teraz je to posledny tyzden taketo ze sa aj vyspim.Ale proste som si na to caste vstavanie zvykla a uz mi to ani divne nepride.

blovitc120
5. nov 2008

Veď hej, ale ona mi za tú 1,5 hod. ani nestihne zaspať, idem sa zblázniť z toho, ja v noci tým pádom nespím vôbec. A čím častejšie jej dávam, tým viac reve hladom a stále hľadá prso. Už 10 minút po najedení hľadá. Mám pocit, že vôbec to časté prikladanie nezvyšuje tvorbu, mám ich stále mäkké a prázdne a decko reve

miriamka
5. nov 2008

Blov...a cajik si neskusala?Mozno je naozaj len smadna a nie ani tak hladna.
V jednej knihe pisu,ze dolezite je,aby dieta malo dobry spanok ze ma zaspavat a budit sa na tom istom mieste.Takze nie ze zaspi a preklada sa do postielky,ale ze ma v postielke aj zaspat aj sa budit.Preto my maleho ucime teraz na postielku,a zda sa ze to funguje.

lucinka1104
5. nov 2008

Ahojte ja som dnes na noc dala kašu a papali sme potom každé 3 hod a to bolo určite od hladu 😵
Luky je zatiaľ s nami v postely, ale už nie dlho,lebo mna rána bolí celý človek 😀
weja vitaj doma 😉

blovitc120
5. nov 2008

Hm, ona zatiaľ vačšinou spí u mňa v posteli a dobrý spánok nemá, asi to funguje len pre staršie deti, nie do 3 mesiacov. Vrtí sa ako taký psík za chvostom celý čas, hrozne nekľudne spí. Strašne by som chcela, aby spala v postieľke, ale nebude tam ani za nič na svete, len keď ju preložím. Ona spí najlepšie na brušku, vtedy sa nehecuje a neplieska rukami, rovnako sa nestrháva, lebo ich má pod sebou.
Čajík jej skúšam dávať, tvári sa, ako keby pila hovienko 😀. A reve aj po ňom a hľadá ako policajný Dunčo drogy 🙂. Ona vlastne hľadá skoro stále, teliatko. Dnes si narvala do pusy plienku, lebo bola poruke, keď hľadala prso, a žužlala ju asi 10 minút. Potom zistila, že papá látku, tak začala nariekať. Inak teraz má nový zvyk, strašne všetko olizuje, je to normálne? Stále čosi líže, zavinovačku, perinu, moje plece, gauč, proste stále má von z pusy jazyk a olizuje a vyplazuje ho. Všetko máme mokré a olízané a sliny jej prúdom tečú z pusy, keď ju mám na rukách, niekedy kvapkajú až po zemi. Žeby preto bola stále hladná? Sliny podporujú trávenie, ja neviem.

smejko1
5. nov 2008

dobre ranko

babo sa otaca cez brusko, kuknu sonom ako lezka, jednu ruku pod ritku druhu hlavku a skusaju ho posuvat... a ak babo chce tak sa dotoci uz samo.... no a moj chlapcek sa hned vratil do svojej polohy, tak to doktorka nechala tak......

dobre sme sa s muzikom bali, aby mu neublizila,,,,,,, a potom mu pol hodinky monitorovali srdiecko a on bol taky nehnevany, ze sme ho chceli otocit, ze sa stale vrtel a buchal do monitora 😀

miriamka
5. nov 2008

Smejko...takze sa nepodarilo otocit maleho a ides cisarskym? 😲

jablonka
5. nov 2008

smejkooo, no maly si uz nenecha so sebou robit co chce 😀 , je to evidentne osobnost, budete sa mu musiet prisposobit... 😉 ...takze cisarsky? 😕 ...drzim palce!