Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

matullienka
16. okt 2008

miriamka: tak to ti gratulujem a drzim palce nech to tak aj vydrzi

tatiana82
16. okt 2008

dobre ranko
miriamka mozno aj maly si chce pospat 🙂

miriamka
16. okt 2008

No konecne mi dovolil si oddychnut,velmi som ten spanok potrebovala.Teraz som ako znovuzrodena 😵

matullienka
16. okt 2008

tak to ti verim len nech mu to aj vydrzi 🙂

weja
autor
16. okt 2008

dobre ranko 🙂
miriamka - tak to gratulujem k prespatej noci... 🙂 Jakubko uz asi videl, ze mas dost, tak ta chcel trosku potesit... 😉

aj u vas je take hrozne pocasie...? 🙄 asi uz je definitivne po babom lete...
ja by som chcela dnes umyt okna... viem, ze som si asi nevybrala najvhodnejsi cas, mala som ich umyvat kym bolo pekne, ale vtedy sa mi nechcelo... 😝 a robit sa ma, len ked je chut, nie? 😀

miriamka
16. okt 2008

Weji...no konecne som normalne spala,uz som to potrebovala.
Aj u nas je hrozne pocasie,takze asi budeme dnes len doma s malym gazdovat 😉

blovitc120
16. okt 2008

Zato my sme boli hore každú hodinu, čiže ja som nespala vôbec, keďže ju treba uspávať. Len čo som uspala, už bola hore. Asi ma vystrie

weja
autor
16. okt 2008

blovitc - a ako spavate? mas ju pri sebe v posteli? to by bolo asi najjednoduchsie, nemusela by si k nej stale vstavat... ale asi to tak aj mate, ze?

matullienka
16. okt 2008

blo: a nemoze ta na chvilu zastupit manza?

blovitc120
16. okt 2008

Ja nie som zástanca toho, aby som mala dieťa v posteli. Vždy ju preložím do postieľky, keď zaspí. Ona ma totiž strašne ruší a keď je pri mne, to nespím vôbec aj keď ona áno. No túto noc som nestihla prekladať, len čo zaspala, už vstávala. Manžel si ju niekdy berie na celú noc, ale dnes nemohol, musel sa vyspať, lebo šiel na služobnú cestu. Keby aspoň od rána neryčaja, som totálne unavená a ešte počúvať ten hrozný rev.

matullienka
16. okt 2008

blo: tak to ti verim mas to tazke a ta lekarka ti neporadila nic? ved takto ta to o chvilu zlozi

weja
autor
16. okt 2008

blovitc - no ja viem, ze nie je dobre bravat si dieta do postele, ale kedze ta malinka stale potrebuje citit, tak by ju to mozno troska ukludnilo, keby lezala vedla teba... a ty by si sa tolko nenabehala a nevstavala hore-dolu... aspon zo zaciatku...
a co s tymi homeopatikami? poradila ti dr. nieco?

smejko1
16. okt 2008

no ako citam ..... je to 50/50 miriamka sa konecne vyspala a blovitz vobec.....

snad budete mat pekny dnicek 😉

matullienka
16. okt 2008

blo: a to vazne by si pri nej aspon na chvilocku nezaspala keby lezala vedla teba?

blovitc120
16. okt 2008

Ja pri nej nemôžem spať, ona ma strašne ruší, ako sa stále hýbe a fučí a vydáva kadejaké zvuky. To nespím vôbec. Podľa dr. je zdravá ako buk, prospieva, fyzicky. A homeopatiká si mám ísť zobrať k nej. Ale ja tomu neverím, myslím tej homeopatii. Keby len plakala, tak to znesiem, ale ona príšerne hystericky vrieska. Idem ju dať do šatky, hoci ma bolí chrbát, lebo ma jebne, sorry za výraz, ale od pol 9 to už vkuse počúvam

matullienka
16. okt 2008

blo: tak to ti nezavidim potrebovala by si sa aspon dva dni poriadne vyspat

miriamka
16. okt 2008

Blov...no Tebe aspon manzel pomoze,ja uspavam a vstavam celych 5.mesiacov k malemu sama,nakolko kojim nikto mi v tom nevie pomoct.
A inac tiez absolvujem ten maraton ze ho davam stale do postielky,nechcem ho naucit spat medzi nami...uz staci ze je nauceny zaspavat len pri kojeni 😒

matullienka
16. okt 2008

baby mate to veru riadne tazke niet vam co zavidiet aspon v tomto nie aj ked zas asi cloveka trosku potesi ked sa ten maly mrnus usmeje

miriamka
16. okt 2008

Matullienka...no veru,plac,uspavanie a noci naozaj netreba zavidiet.To je fakt makacka 😠

matullienka
16. okt 2008

tak to ti verim a hlavne ked ani ty sa nemozes pri nom vyspat to je na zosipanie

blovitc120
16. okt 2008

Veď hej miriamka, ale jakubko asi od 9 ráno do 9 večer vkuse neryčí ako keby ho z kože drali a keď bol menší, asi aj trochu spal cez deň. Táto len v kočíku vonku a aj to je podchvíľou hore, inak od tej 9 do 9 predriemne po kojení tak 3x po 10 minút na prse. Keby sa už aspoň trochu prehrala, keď nespí, ale ju zatiaľ nebaví nič len revať. Kolotoča sa bojí, reve. Hračky zatiaľ žiadne pre také malé dieťa nie sú.. Manžel jej dával moje odsaté mlieko, ktoré som mu nachystala do chladničky, takže tam rozdiel nevidím, či je priamo z prsa alebo nie. Ale kojenie ma totálne nebaví, bolí a vyčerpáva, lebo ju mám stále na prse, inak reve ako divá, až sa trasie, keď vidí holé prso a tak sa vrhne naň, že sa VŽDY zle chytí a krv mi ide stále. A mám ich také veľké, že ju v každej polohe pripučia, väčšie ako jej hlava, takže si to stále musím držať. a je jej málo, hoci ju stále prikladám, viem, že jej netečie toľko, koľko by chcela, lebo viem, že sa tvári rovnako, ako keď jej dotečie z fľaše. Myslím, že pol roka isto nevydržím, snáď 3 mesiace, mne to udiera na mozog a radšej budem kľudná a budem ju dokrmovať, ako vystresovaná matka, ktorá za každú cenu kojí a nemôže dieťa nikomu dať ani na chvíľu kvôli tomu. Ak prestane celé dni vkuse ryčať, vydržím snáď dlhšie, ale takto sa to nedá, lebo scvoknem. a totálne ma serie, že keď hocikoho stretnem, keď idem s kočíkom, už namiesto pozdravu na mňa kričí "a kojíš"? Je mi z toho zle, čo je koho do toho, to je intímna vec medzi matkou a dieťaťom, načo mám cudzím ľuďm vysvetľovať, koľkokrát denne mám dieťa na prsníku?

tatiana82
16. okt 2008

blovitc a nemas kamosky alebo niekoho v panelaku kto by ti malu braval von? skoda ze nebyvame v jednom meste, ja by som rada pokocikovala. viem ze som v tomto uplne mimo ale neskusala si jej pustit nejaku hudbu?? a ona place aj ked si ju vobec nevsimas?

matullienka
16. okt 2008

blo: tak to by stvalo aj mna to je kazdeho sukromna vec a ja budem radsej dieta prikrmovat sunarom a budeme spokojny obaja ako sa takto stresovat co nie je dobre ani pre mna a ani pre to male. a takych co by ma chceli poucovat by som poslala kade lahsie 😠

miriamka
16. okt 2008

No to s tym kojenim mas pravdu,aj mna sa na to kazdy pyta...ale zase ja mam z toho taky pocit,ze je to zatial to najkrajsie na materstve.Ten blizky pocit s malym je podla mna krasny.
Ved ked Ta kojenie unavuje,skonci s tym...mozno preto je aj mala mrzuta,lebo vyciti ze Ty nie si ok,a prenasa sa to na nu.
Blov...a preco myslis ze place?Ved to nie je ok aby stale plakala.Neskusala si jej dat feniklovy cajik?

matullienka
16. okt 2008

blo: ja si tiez myslim ze zbytocne tym trapis seba aj malu

blovitc120
16. okt 2008

Hudbu jej púšťam, rôzne žánre sme vyskúšali. Kašle mi na ňu, lebo ju nepočuje pre jej rev a to ide cez repro sústavu, že duní zem 🙂. A včera nám revala už aj v kočíku, takže radšej ju nikomu nedám, lebo by som sa hanbila za ňu. Ale kamošky mám len s malými deťmi, čo isto neocenia, keď im dám paviána von a potom tie, čo chodia do roboty a keď mi prídu o 5 večer, to už je nič moc pomoc, to príde aj manžel. Keď si ju nevšímam, reve tak, že sa nevie ani nadýchnuť a farbu má ako baklažán. Včera to predviedla u doktorky a ona povedala, že je to typická neuroza malých detí, ktoré mali nejakú traumu, že to musíme len vydržať, lebo bábätkám sa sedatíva nepredpisujú, čo by som ani ja nechcela. A že s ňou nemáme drncať, ale skúsiť sa prihovárať, držať za ruku a hladkať po hlave. No pre rev ma nepočuje, keď sa prihováram a vôbec to na ňu nefunguje. Snažím sa ju brať menej na ruky, ale to len sebe robím zle, tam je kľudnejšia. Keby ste ju ale videli naživo ako spí, stelesnený anjel. Do kočíka mi ju chodia obzerať a híkajú, aká krásna bábika, aká zlatá nevinná našpúlená pusinka, ako sa usmieva v spánku a aká je zlatučká. Majú pravdu, fakt je na zožratie, kým neotvorí očí (a tým pádom aj ústa) 😝

blovitc120
16. okt 2008

Miriamka, ja mám pocit, že ona sa niečoho strašne bojí, ona má dosť často smrť v očiach, keď pozerá okolo seba. Čajík dávame, občas ho nevypľuje, ale bruško ju vraj nebolí, ona prdí ako slon celý deň 🙂. To má asi po ockovi. A s tým kojením chcem vydržať kvôli nej čím dlhšie, ale keď sa zhora pozerám na to prsisko väčšie ako jej hlava, tak mi je do smiechu. Musím jej stále odkrývať nos, lebo by som ju zadusila kozou 😀.

miriamka
16. okt 2008

Blov...podla mna je nervozna z toho,ze ju kojis a pritom to kojenie je pre Teba utrpenie.Podla mna to na nu prechadza.

blovitc120
16. okt 2008

A ten blízky pocit pri kojení je naozaj pekný, len keby to chápala aj malá. Nie mi vytrhla do krvi aj po mesiaci bradavku. Ona jej vypadne z pusy a hneď ju iniciatívne chytí sama a zle to dopadne. A hlavne sa strašne jeduje, lebo by vždy chcela viac, ako vytiahne. To drží prso v puse, myká hlavou, zaťaté ďasná a reve ako tur. A zase mi natrhne bradavku ako vždy. Tebe krv ešte nešla?

matullienka
16. okt 2008

blo: ja suhlasim s miriam ma pravdu jednoducho citi ze si nervozna a zo vsetkeho unavena preto je taka