Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

blovitc120
23. apr 2009

Weji, tak píšem druhýkrát hurá, prídeš na pol dňa 🙂. Alebo aj na celý 🙂.
Maťka, ako smejko hovorí, ja som tiež poverčivá a povedala by som to až po tom 30.4. My sme čakali celý prvý trimester, ale my sme zase špeci prípad 😉.

weja
autor
23. apr 2009

Matka, celkom to chapem, ze je priatel taky nedockavy 🙂 ten moj nie je o nic lepsi.... tiez to vykvakal hned, ako sa ho na to niekto spytal... 🙂 ale zasa - na nas by to hadam nebolo viditelnejsie, ani keby sme to mali fixkou napisane na cele... 😀
ja pre zmenu poverciva vobec nie som..., som skor toho nazoru, ze je to uz zrejme dopredu urcene - vsetko, co sa v zivote cloveka udeje... nazvala by som to skratka osud...
ale kazdopadne drzime palce 😉

Blov, no este aby ste ma nemuseli vyhadzovat... 😀 😉

blovitc120
23. apr 2009

nebooj, nevyhodíme, pomôžeš mi s revadlom 🙂. ale to už bude dúfam anjel koncom roka...

smejko1
23. apr 2009
matullienka
24. apr 2009

ahojte kocky: tak co sa tyka tej povercivosti tak poverciva nie som len aj ja som chcela pockat kym mi to potvrdi lekar ale priatel sa uz nemoze dockat ako to povie doma tak dnes ma to caka vcera sme to uz nestihli

blovitc120
24. apr 2009

Matu, tak držím palce a daj vedieť, ako ste to povedali. Ja som sa strašne bála, že keď to povieme, tak to mamy vykvákajú všetkým známym a ak by sa náhodou niečo stalo, vysvetľovať x ľuďom čo sa stalo a prečo, by ma položilo.
Ja som totálne hotová, posledné 4 týždne spím tak 2-4 hodiny v noci, alebo aj menej? Neviem to ani spočítať. Mám zásadný problém, keď ma Miška zobudí, nedokážem potom aj hodinu zaspať, aj keď som príšerne unavená a keď konečne zaspím, o pár minút ma znova zobudí a dookola. Ona lepšie spávala v noci ako novorodenec, som z nej fakt zúfalá. A každý deň je to horšie a horšie, nie lepšie. Napríklad túto noc vstala 22:30, 23:30 a potom už bola o 1 vyspatá a do pol 3 vymýšľala, kým ja som spala asi od pol 1 do 1. Potom zaspala, ja som zaspala asi o 4 a 4:15 bola už hore. Zaspala o pol 6, ja okolo 6 a 6:35 už vstala. Ide mi hlavu rozstreliť a ešte aj manžel má práve skúškové obdobie, tak si ju nemôže zobrať v noci len on. Dnes má skúšku a po dnešnej noci sa mi robia až čierne fľaky pred očami, snáď ma niekde nevyrúti, ale nevládzem ani stáť. Keby tak spala doma aspoň hodinku, no isto nebude, navyše nám maľujú vchod, taký rachot robia, že budem rada, ak bude spať aspoň 15 minút.
Inak cez deň keby tretinu dňa neprerevala, bola by totálne zlatá, najnovšie sa čuduje, že má 2 mamy, lebo ma vidí vedľa seba aj v zrkadle, tak chodí a pozerá, ktorá mama je tá pravá 🙂. A úple ju fascinuje Pošasie na TA3, ani nedýcha, keď počuje, že ide 😀. Dokonca pribehne aj z vedľajšej izby pozerať 🙂. Totiž mi celý deň ide TV ako kulisa a hlavne aby som mala aspoň trocha prehľad, čo sa deje vo svete.

matullienka
24. apr 2009

no vidis blov mozno z nej raz bude rosnicka

tatiana82
24. apr 2009

ahojte
cely tyzden nam nesiel net a dnes som doma, mam asi brusnu chripku al. take nieco, je mi zle a teplota... teraz chvilka co mi zabrali lieky. priatel mi rano zapol pc aby som sa mu hlasila ako mi je 🙂 no a moje plany na vikend sa rozlynuli...
weji aj my mame v praci zimu, vcera som mala zimnicu, chodim taka naobliekana - skoro ako v zime a pridem domov a zima aj tam 😠
blov ja ta obdibujem ja ked nespim som uplne mimo, fakt mas moj obdiv, tvoja miska je aj nocny vtak aj ranne vtaca
mata daj potom vediet co svokra, drzim palce

matullienka
24. apr 2009

tatianka: dik a inak ako si dopadla vcera na manikure? bola si?
inak nechytila si tu brusnu chripku od priatela? si spominala ze on bol taky minuly vikend nie?

tatiana82
24. apr 2009

manikura bola v pohode, dik, ale ked som prisla domov prislo mi zle... on to mal tuto stredu ale bez teploty

miriamka
24. apr 2009

Dobre ranko,
Blov...no vidim,ze nie sme jediny co mame take paradne noci.Ja uz v noci vstavam k malemu normalne s placom,co moje telo nevladze a odmieta sa postavit ako moc by som spala ☹ Ale tuto noc som ani nevstavala,vstaval manzel lebo som proste nevladala 😒 ,a inac frcim cez den na kave aby som v praci nezaspala 😀
Inac sa mame fajn..cas leti a coskoro mame 1 rocik 😵
Matu...neboj,aj my sme hovorili ze som tehu ked som bola v 7tt,aj v praci aj doma,kvoli cyste co som mala,a dopadlo vsetko ok,takze neboj,a priprav pekne prekvapko rodicom 😉

blovitc120
24. apr 2009

Miriamka, ja už som túto noc tiež vstávala s plačom. Proste tomu nerozumiem, keby bola prespatá zo dňa, že mi spí veľa cez deň, ale ona nespí ani cez deň. Nerozumiem tomu. Ja chcem zapriahnuť muža zo soboty na nedeľu, lebo zajtra ešte ide do školy. Ja kávu nepijem kvôli Miške, lebo ešte dostáva aj moje mlieko, ale normálne uvažujem, že ju skúsim piť, na niektorých ľudí má úplne opačný vplyv. Čo horšie sa ešte môže stať okrem toho, že nespí? Nič. Inak pamätám sa, ako si Jakubka odúčala od čajíku, teraz v noci mu aj niečo dáš alebo ho len tíšite? Lebo ona nechce ani jesť, len chce byť proste hore. Ona v podstate od tej 5 poobede do rána do 8 skoro nič neje. No ja ako dospelá by som zdochla od hladu, prečo jej netreba? A v noci keď sa zobudí, ja už som z nej taká vystresovaná, že fakt spať nemôžem aj keď náhodou hneď zaspí. Inak som tu na MK miri čítala, že od tohto nočného vstávania odučili deti ockovia. Že dieťa sa budí, lebo chce mamu. Tak ak ju nedostane, bude sa asi s tým musieť zmieriť. Asi to u nás skúsime aspoň na týždeň, že bude spať len s mužom.

blovitc120
24. apr 2009

Aha, ešte som chcela povedať, že bohovsky mi pomáha, keď sem príde moja mama mi "pomôcť s Miškou", tak príde a povie mi, že mi ide žehliť. Ja jej vravím, že to je pre mňa relax, ja sa potrebujem aspoň na 2 hodiny zbaviť dieťaťa, nech na ňu naberiem sily. Nemám väčšej zlosti, keď sem príde a začne mi upratovať (nič potom neviem nájsť), polievať kvety (ako keby som bola debil, ja ich polievam každý druhý deň, ale ona mi pichne prst do hliny a keď nie je mokrá, polieva, hoci v miske je voda) a chce mi žehliť. Tisíckrát som už povedala, že keď príde, nech berie Mišku a zabáva ju, nie mi organizuje domácnosť. Ona sa potom urazí, ale nie je normálne, že si chcem od nej oddýchnuť aspoň hodinu raz za 2 týždne? A stále mi aj s mojou sestrou hovoria, ako to robila moja sestra s neterou a ako to fungovalo (s neterou, ktorá vkuse spala a neplakala). Že s ňou chodila stále niekam (ja keď niekam idem s Miškou, som na pokraji nervového zrútenia, lebo stále ručí). A jej sa teda bohovsky hovorí, keď jej decko od narodenia spalo 14 hodín v noci s max. 2 zobudeniami, fakt ma ide z tých rečí poraziť.

miriamka
24. apr 2009

Blov...no cajik skoro nepije v noci,ked vypije 40ml tak to je vela.On proste zacne plackat,pohladim,cucne z cajika a spinka dalej.Ale okolo 4tej ked placka dostava uz mliecko aby potiahol este aspon tie 2 hodiny potom.
Napriklad dnes o 2hej k nemu vstal manzel,maly ani caj ani pohladnie,tak som nakoniec predsa len ja vstala,povedala ze Jakubko cajik,a ako ma pocul,cucol si a spal dalej....takze moze byt ze si vyzaduje mna a preto sa tak casto budi.
Ale asi v sobotu skusim aby spal uz vo svojej detskej izbe prvy krat,a uvidim ake to bude.
A najma nech neporovnavaju...nas maly je sice cez den v pohode,ma jeden dlhy spanok,inac uz potom nespi ale zase sa sa s nim chodit von...no ale zasae noci mame stale desne,ze sme si povedali,kym nebude spat maly celu noc,nad druhym mimi ani nerozmyslame lebo to by sme nezvladli 😕

blovitc120
24. apr 2009

Miriamka, ešte som sa ťa chcela opýtať, kašu dávate lyžičkou alebo z fľaše cez ten cumeľ s veľkou dierkou? Miška keď sa zobudí, tak jej hladenie zatiaľ nepomáha, ona proste sa postaví v postieľke, polmetrové oči a čaká, čo sa ide diať ☹ ☹

miriamka
24. apr 2009

Kasu davam ako veceru okolo 18tej normalne lyzickou...a potom ked zaspava vypije este 2dcl mliecka.
No aj take noci mame,ked sa o 23.30 zobudi,postavi v postielke a potom sa aj do 3tej rana hrajeme 😒

monkula
24. apr 2009

blov, tak to teda "ďakujem" za takú pomoc... 😝

blovitc120
24. apr 2009

Hm, ona mi večer vypije cca 60-80 ml, viac do nej nedostanem a potom v noci ešte trošku. Nerozumiem tomu, lebo mi pila aj 200 ml, prečo prestala...

weja
autor
24. apr 2009

ahojte 🙂
dnes od rana beham po meste, rano som bola na koznom, lebo uz som si s tou mojou "uzasnou" pletou nevedela rady 😖 a potom koooopu vybavovaciek 😝 ale som stastna, ze uz to mam z krku... a teraz sa este chystam upratovat, takze "ohromny" dovolenkovy den 😀

Blov, no tak to ta obdivujem, ze este stojis na nohach... 😝 taky trvaly nedostatok spanku moze byt fakt nebezpecny, sesternicina suseda normalne doma odpadla a male dieta zatial rucalo v postielke peknych par hodin, az kym susedia nevolali jej muzovi, ze sa cosi deje, nech pride domov... 🤐 ozaj to nie je sranda, tak to objasni aj tvojej mame, nech ta aspon trochu pocuva... ak to nepomoze, tak ju odkaz na mna, ja jej to rada vysvetlim... 😀 preco si ta starsia generacia mysli, ze pojedla vsetku mudrost sveta...??? 🙄 😖

Miriamka, tak to drzim palce, ak sa podujmete na 1.noc v detskej izbe... 😉

miriamka
24. apr 2009

Weji..my sa chytame uz kazdej slamky,uvidim,mozno noc vo vlstnej izbe bude ok,mozno nie.Ja si vzdy poviem,ze horsie noci uz hadam ani byt nemozu 😒
Weji...a co Ti dala kozna?Aj ja riesim problemy s pletou,stale dufam,ze uz nieco pomoze 😠

blovitc120
24. apr 2009

No veru neviem si predstaviť, že by som mala chodiť ešte do práce ako miriamka, to by som asi zatrepala kopytami ☹. Obdivujem a nechápem, ako môžeš fungovať, mňa by vyhodili za milióny chýb...
Ozaj miri, práve som si na nete prečítala jednu poradňu o spánku a prešla ma nádej. Tá dr. tam píše, že živé deti, ktoré sú stále v pohybe a nevydržia v kľude bežne nespia a väčšinou im to zostane aj do dospelosti 😲. Tak neviem, aký je Jakubko, ale je to presný popis Mišky. Ona neposedi ani chvíľu, vôbec, stále niečo vymýšľa v pohybe. No máme sa na čo tešiť... Ale hlavne, že je zdravá. Len mama asi onedlho zomrie od únavy. Keby spala cez deň, tak si pospím s ňou 2-3 hodiny a ideme ďalej, ale ona nie ☹.
Weji a čo máš s pleťou? Veď si ju mala peknú, či nie? Mne sa zdala pekná. Mne tiež treba ísť na kožné, ja vyzerám ako ropucha. Ale čo s Mišou? Asi ju vezmem, u lekárov je dobrá, má opačný syndróm bielych plášťov.
Baby, budem veľmi krkavčia mať, ak jej kúpime drevenú ohradku? Len na pár chvíľ denne, nech sa v kľude aspoň vys... a porobím základné veci. Bude v nej revať, to viem, ale to robí aj bez nej. Proste cca hodinu denne potrebujem nemať ju zavesenú na nohe. Práve je počasie na TA3, mali by ste ju vidieť 😀

nastasia
24. apr 2009

ahojte,
fiha vy ste toho, ale vela popisali 🙂
zajtra ideme s priatelom do prahy, ide si po auto. vlak nam ide rano 5.30 😲 najhorsie je, ze ocakavam mrchu a ked to dostanem zajtra tak ma asi porazi. uz teraz mam silne krce a to este ano neprisla ☹
blov...ja ked budem mat raz dieta tak tiez planujem kupit tu ohradku a tam ho vzdy "odlozim" ked budem potrebovat daco urobit. ale ktovie ako to bude, mozno mi tam nebude chciet byt

smejko1
24. apr 2009

presne, ja chodit aj do prace tak umriem...... klobuk dole

blov - 0hradka je super napad, aka krkavcia, ved to je pre deti hracka a nie vezenie

numka - tak si spominam ako si vravela aby som si maleho nenucila na nosenie...... no nepodarilo sa budem fitneska hihi

blovitc120
24. apr 2009

No lebo mne moja sestra s mamou stále hovoria, že to pre Mišku bude trápenie, že tam bude ako tiger v klietke. Ale ja ju tam preboha nechcem dávať na celý deň 😲, len keď budem niečo potrebovať urobiť a bolo by to v tej miestnosti, kde som ja. Napríklad sa potrebujem osprchovať a keď ju nechám v kúpeľni na zemi, robí len zle. Tak isto keď chcem niečo urobiť v kuchyni, zavesí sa mi na nohu a postaví ☹. A skončila som.
Smejko, keď sa začne malý premiestňovať, bude to lepšie s tým nosením na rukách, uvidíš.

weja
autor
24. apr 2009

Blov, kludne tu ohradku kup, ved je to vymyslene pre deti... 😉 je sice fakt, ze velmi v nej byt nechcu, ale hold, niekedy maju skratka smolu 😀 ved je to aj pre jej bezpecnost - nech si radsej poreve, ako keby si mala niekde rozbit hlavu... 😖

no plet veru peknu nemam... 😖 v poslednej dobe som vyhadzana ako taka pubertiacka... 😝 kazdy den dakujem vynalezcom makeupu a korekcnych tyciniek 😀 myslela som, ze slnko by mi mohlo trochu pomoct, ale to by som musela mat dost casu a trpezlivosti sa opalovat 😅 na zahrade som sice mamine pomahala, ale kedze som nerylovala s nosom dohora, tak smola 😀
Miriamka, dala mi na to Skinoren, neviem, ci to poznas, pouziva sa ako normalny krem rano a vecer, mozes si na to kludne dat aj makeup... uz mi to raz pomohlo - pred par rokmi, tak snad aj teraz 🙂
inak Miriamka, ja byt tebou, tak asi zaspim od unavy aj na tej fitlopte 😅 esteze nechodite plavat 😀 😉

blovitc120
24. apr 2009

Hm, mne veru Skinoren nepomohol, ale vlastne mne nepomohlo nič, mala som už x kadejakých krémov, antibiotických vodičiek a čo ja viem čoho ešte. Asi len oskalpovať ksicht až po mäso... 😝. Ja som mala dobrú pleť len keď som bola tehotná a to vraj pri dievčatách býva horšia. Resp. som mala pleť krásnu do cca 25 rokov, v puberte ani vyrážka a potom sa to úplne zvrhlo, nerozumiem prečo na staré kolená. A vraj tie problémy niekedy trvajú aj po štyridsiatke ☹.
Baby ja som už pri Miške začala uspieť poruchami spánku. Chcela som ísť spať s ňou, lebo nevládzem ani dýchať a ľahnem si a nič, nedá sa mi spať. Asi ma porazí. Už som to raz mala, na výške v 1. ročníku som na internáte bývala s babou, ktorá strašne chrápala a mne sa nedalo spať, dostala som sa do štádia, že som vôbec nespala aj 5 dní v kuse, lebo som vždy v podvedomí čakala, kedy začne ručať, až som musela chodiť k psychológovi. Potom sa to asi po roku upravilo a verila som, že sa mi to už nikdy nestane, spala som všade a dobre a je to tu. Nemôžem spať, keď na Miška zobudí a teraz už ani zaspať, lebo v podvedomí stále čakám, že ma zobudí ☹..

weja
autor
24. apr 2009

ja som mala tiez lepsiu plet pocas skolskych casov... 😖 ja uz neviem, kam spejeme... asi mladneme... 😀

Blov, no uplne ta chapem, ze ked kazdu chvilu cakas na cosi negativne, ze sa ti neda zaspat... ☹ musi to byt hrozne... 😨 a nemohla by k vam prist niekedy na noc tvoja mama, kym ma manzel skolu...? mozno keby si vedela, ze ak aj zaplace, je tam niekto, kto sa o nu postara, mozno by to bolo lepsie... 😕

blovitc120
25. apr 2009

Weji, to je fajn nápad, len zásadný problém je, že Miška sa najskôr musí naučiť akceptovať ju cez deň, lebo s ňou nechce byť ani cez deň.To je tým, že tak strašne málo k nám chodila 😒 .

weja
autor
25. apr 2009

a nepomohla by sokova terapia, ze by si jej ju nabalila do kocika a poslala aspon na 2 hodky kocikovat...??? 😕 asi by to bol zo zaciatku hrozny plac, ale mozno keby videla, ze ty tam jednoducho s nou nie si a neprides ju ratovat, mozno by ju to preslo po chvili.... 😕 ja uz neviem... asi by som skusila hocico... 😒

kwatka
26. apr 2009

ahojte, tak som už v 12 tt, v utorok som bola na prvej poradni u gynekologičky. Zatiaľ je všetko v poriadku, videla som malinké ako mu krásne bije srdiečko aj ručkami mávalo, ako keby mi chcelo zamávať, ale keď som to povedala doma, tak sa na mňa kukali, že to nie je možné. Manžel so mnou nechcel ísť do poradne, lebo hraje urazeného, lebo som mu povedala, že pri pôrode ho nechcem. Tak mi povedal, že keď nemôže byť pri pôrode, tak neide ani na ultrazvuk, tak nech hraje urazeného ďalej, časom ho to dúfam prejde. Pamatáte sa ako som písala, že nemám žiadne nevoľnosti, tak a je to tu od približne 10 tt sa to začalo ale nezvracala som, ale včera to bolo hrozné, vracala som asi 5x za deň, dokonca aj 2x v noci, tak dúfam, že to do konca prvého trimestra prejde. Skoro nič mi nechutí jesť, len sa músim nútiť, aby som aspoň do dačoho zobla. Na poradni ma vážila a pribrala som zatiaľ 2kg, ale keď mi bude takto aj ďalej zle tak to nebudú +2kg ale -5kg.
Kedy mi bude lepšie? kedy tie nevoľnosti prejdu?