Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

weja
autor
29. jún 2009

Miri, možno len dlhšie trvá, kým sa ten cyklus zase upraví... 😒

miriamka
29. jún 2009

No uz sa mi aj pekne upravil na 32dnovy s ovulkou,len minuly mesiac som uzivala antikoncepcne kvoli sluzobke aby som nedostala menzes prave tam,a tak tento mesiac to mam zase na prd 😒

weja
autor
29. jún 2009

a to si môžeš nasadiť antikoncepciu len na mesiac? 😕 to som ešte nepočula... väčšinou to začne cyklus upravovať až od cca druhého mesiaca užívania, nie? 😨

weja
autor
29. jún 2009

inak, možno je to len tento jeden mesiac... veď občas sa môže vyskytnúť aj anovulačný cyklus alebo oneskorená ovulka...
ja mám tiež relatívne presný 32 dňový cyklus, ale zhruba každý tretí alebo štvrtý je ovulka posunutá o týždeň... 😕 neviem síce prečo, ale aj dr. povedala, že to problém nie je, stáva sa...

miriamka
29. jún 2009

Weji...ja som si dala antinu kvoli pleti,ale este horsiu som ju mala a nehovoriac ze som skoro cely mesiac spinila,takze som si povedala ze antinu uz nebudem uzivat,ze to robi v mojom pripade viac skody nez uzitku.
No uvidime aky budem mat teda teraz cyklus...

blovitc120
29. jún 2009

Ďakujeme baby za prianie lepšieho zaspávania, fakt to potrebujeme... Dúfam, že vaše cykly budú v poriadku, môj ešte nie je 😀. Tak snáď nabehne. Nechápem, niektoré baby majú mrchu aj počas kojenia, mne si Miška len kde-tu cucne a stále nič...
Miriamka, čo sa antikoncepcie týka, mne teda na pleť pomohla krásne, ale iná ako Diane 35 (a jej generiká) alebo Jeanine príp. Yadine nepomáha, lebo iné nemajú tie antiandrogénne látky. Lenže tá pomoc je naprd, lebo to len dočasne počas užívania blokuje a potom som mala pleť ešte katastrofálnejšiu 😝. Čiže ja si už antikoncepciu tiež nedám. Odhliadnuc od nulového libida u mňa je viac negatív ako pozitív...

miriamka
29. jún 2009

Blov,ja to iste...viem ze antina pomoze,ale potom je to des,takze ja uz anitnu tiez nechcem,jedine az by som raz uz naozaj deti nechcela a budem ju uzivat viac menej stale.

weja
autor
29. jún 2009

ja som tiež mala Diane a bola som s nimi celkom spokojná, aj keď problémy s pleťou celkom nezmizli ani počas užívania... 😝 inak som s ňou žiadne problémy nemala, teraz mám určite väčšie s PMS, to už fakt neviem, čo so sebou... 😠 ale to sa objavilo len teraz po 2.tehu, takže za to antikoncepciu viniť nemôžem... 😒
ale tiež by som ju už nechcela brať vôbec - s neplánovaným otehotnením si ťažkú hlavu ozaj nerobím... 😅 a predsa len sú to chemikálie... 😝

miriamka
29. jún 2009

Tak tu to je...nase hniezdocko 😵
http://www.modrastrecha.sk/album/album.php?vRef...

num7976
29. jún 2009

ahojte kocky,ale ste toho popisali!konecne som tu dosla,no co mame nove?tak mala si uz krasne chodi sama,ruku uz ani za svet aby som ju chytila,sa este zazre po mne,ze co ju vobec chytam!zubkov mame pat a noci a denne spanie mame po starom-tu knizku mi blov poslala,no pravdu poviem,ze som sa k nej este nedostala,ale musim si ju dat vytlacit,lebo inak ju neprecitam!
smejko uprimnu sustrast,snad vas to skoro preboli!damienko musi byt podareny vo vodicke-nemate fotocky?
miriamka tak to je uz super,ked je maly taky ukecany,aj ja sa uz na to tesim!ako vam dopadlo tretie ockovanie?ja sa ho trosku bojim,ze sa najhorsie znasa..
blov to ste sa mali potom super na tom koncerte,az vam zavidim,no skoda,ze vam to mamina pokazila s tym uspavanim!ja som si to pokazila sama-lebo nasa aj hodinu vstavala v postielke a kricala tak som si lihala k nej a doteraz nam to zostalo..
weji no snad ti to na gynde dopadne dobre-my by sme mali ist s malou na gyndu na tu kontrolu,len uz minuly tyzden som sa tam chystala,no nejako som sa nedonutila-ked si spomeniem na tu kravu,tak sa mi tam ani nechce ist!
pa pa pekny dnik prajem

nastasia
29. jún 2009

ahojte,
num a nestacilo by ist len k detskej, nech sa na malu pozrie? a ked sa bude pytat, ze preco si nesla ku gyn. tek je povedz, ze bola hruba...
inak aj mam taky neprijemny zazitok do gynekologicky, ked som mala asi 6 rokov. nepamatam si uz co presne mi robila, len to, ze som strasne vrieskala 😒

weja
autor
30. jún 2009

Miriamka, domček je krásny... 😵 hlavne tá veľká obývačka sa mi páči, mám rada také otvorené priestory... 🙂
Num, snáď už bude Silvinka v poriadku... chúďa, od malička si užije s doktormi svoje... 😖
ahoj Nastasia... 🙂

miriamka
30. jún 2009

Dobre ranko,
weji...dakujem.Ja som mala na dom len podmienku - terasa z obyvacky pod strechou,2 garaz aby sme mali miesto aj na bicykle,kocik...a velku obyvacku 🙂
Num...nech je Silvinka cim skor ok,ved ju cakaju 1 narodeninky 😵 😵 Uz nieco chystate?

blovitc120
30. jún 2009

Ahojte, miri, domček super a veď máte vpredu aj trávniček, to je najdôležitejšie 🙂. A tá terasa je super, to by som aj ja brala, raz možno 😉. Mne hlavne v poslednom čase začínajú veľmi vadiť susedia, u nás v bytovke totiž bývajú naozaj takí jednoduchší ľudia, ktorí sú no... ako to slušne povedať, IQ majú dosť nízke. Aj keď nám zatepľovali dom, tak robotníci povedali, že také množstvo blbcov v jednom dome ešte nevideli. A to už robili peknú kopu domov. Mne najviac vadí, že všetky byty pod nami (my bývame úplne hore na 3. poschodí, to je nízky dom) a vedľa nás sú plné fajčiarov a fajčia naozaj v každej izbe. Čiže hlavne v lete je to o držku, lebo otvorím okno, nech sa vyvetrá a vždy zrovna v tej izbe je v okne alebo na balkóne hulič a všetko nám ide dnu. Najviac ma štve, že večer fajčia pod Miškinou izbou a keď jej chcem riadne vyvetrať, v 90% prípadov jej tam pustím riadnu kopu dymu, tak musím vetrať znova 😠 😠 😠. Ale vadí to aj nám, fakt keď je horúco, musíme mať stále otvorené a to znamená stály prísun dymu. Okrem toho nám všetko závidia, keď sme kúpili TV alebo nejaký nábytok, tak všetci susedia v oknách kontrolovali, čo to zase nesieme. Okrem toho doktora, ktorý mi vybavil pôrodnicu, tu nie je nikto normálny (teda ešte domovník, to je učiteľ na dôchodku, ten sa celkom dá). A odkedy sa my navštevujeme s doktorovcami, tak sa nám nikto z vchodu nezdraví (nie že by mi to chýbalo). No ale ja naozaj netúžim po spoločnosti alkoholikov, ktorí sú vkuse nacenganí (väčšina, hoci humbuk nerobia, ale stále sú v liehu) alebo ľudí, ktorí majú skončenú len ZŠ, fakt ku komunikácii potrebujem, aby mala druhá strana aspoň trochu inteligencie. Preto čoraz častejšie rozmýšľame o domčeku aj my, len momentálne si to nevieme celkom predstaviť, snáď keď Miška trochu podrastie a budeme mať to druhé dobré, kľudné, tiché bábätko 😀 😀 😀 😀 😀. Ale vy to máte pekne urobené 🙂.
Num, choď radšej na kontrolu aj s mužíkom.
Ahoj nastasia, ako sa máš? Ako pokračuješ u gyndr?
Weji, teraz by som chcela byť v Jasnej, lebo tu je pekelne horúco. Stále čítam, že má pršať, ale nás to stále obchádza, trošku chládku by pomohlo (ale radšej takto ako záplavy).
No som sa rozpísala, vidno, že čertíča spí. Dnes sme boli na krvi u doktorky, tak nám zobrali z hlavičky, chúďatko, držala ma za ruky a kričala mama mama mama mama dookola, až sa sestrička skoro rozplakala s ňou. A keď skončili, tak vzlykala do môjho pleca ešte pol hodiny, čo som sa s dr. rozprávala štýlom vzlyk, mama, vzlyk, mama. Moje chúďatko, nechápala, čo jej to robia 😅 😅. Ale už je dobre 🙂

miriamka
30. jún 2009

Blov...manzel na dome vyrastal,takze ked sme po svadbe isli na byt bola to pre neho nocna mora hlavne kvoli susedom,preto povedal,ze musime dom postavit 😉 Je to makacka stavat dom,ved my sme zacali pred 3 rokmi a stale nie sme na konci,ale blizime sa pomaly k nemu 😵
A ako spinka Miska v noci?

blovitc120
30. jún 2009

Miri, aj moj vyrastol na dome, ale zase az tak byt pre neho nocna mora nie je, lebo ich otec stale nutil nieco robit na dome. On by chcel klidek, ze nemusi prstom hnut ako v panelaku. Ale v poslednej dobe casto o tom hovori, tak uvidime...
Miska spala v noci tak, ako tyzden pred splnom 😒 😒 😒. Najskor nechcela spat v postielke az do 9, potom cestovala ako buldozer po postielke a kazdu chvilu kricala a plakala zo spanku. Rano by mozno aj bola pospala, ale na 7 sme museli ist na tu krv. Ale viac ako ta noc ma serie s prepacenim to zaspavanie, som z toho nanervy, lebo teraz moja mama dranka, nech jej v auguste dame na tyzden Misku a my si oddychneme, ze pride moja sestra a neter, tak sa 3 o nu postaraju. Lenze ja sa desim, co by mi vratili domov, ked jedna noc jej prevratila vecerny zivot naruby 😒 😒 😒.
Jakubko stale pekne spinka?

num7976
30. jún 2009

ahojte ved by som sla s muzikom,lenze ten chodi po vacsine na osmu do prace a ta koza robi od deviatej takze budem tam musiet ist sama snad bude mat dobry den!
ozaj miriamka mate krasny domcek,juuuj a ten poriadok v nom ejha musim si potrieskat po rukach,lebo ja som tak veru uz daaavno nemala 😅
hlasim,ze silvinka chytila odo mna sopliky-totizto ja som cez vikend bola chora a v pondelok mi to uz celkom preslo a ku veceru zacala mala kychat a dnes je chudatko taka usoplena a ocka ma take uslzene,sme prisli k nasim,lebo aby som ju este viac ja nedorazila,i ked mne jeuz celkom fajn..tak snad sa do tych prvych narodenin vyzdravi,ved nas caka aj to ockovanie,ach jo!no a oslavu?no chcem jej tiez ukuchtit nejaku torticku,nasi jej idu dat plienkovu tortu-ktoru idem ja skusit spravit,no a mame pre nu odrazadlo,nafukame vela balonikov,chceme jej este kupit nejaku sadu tanierikov a do nich dat veci ktore moze-tie kukuricne chrumky,grahamove tycinky,celozrnne chlebiky a tak,nech ma aj ona co papinkat popri nasich dobrotkach no a pridu nasi a svokrovci nejako na etapy nech z toho neni vyvalena..
idem citat tu knizku kym som tu,uf pa pa zatial pozdravujem drobcov

nastasia
30. jún 2009

Ahojte dievcata,
ako sa mate?

blov, dakujem za opytanie, pokracuje to tak, ze 14.7. mam laparoskopiu tak musim obehat este predoperacne vysetrenia. a dneska som bola u svojho gyn po odporucenie do poistovne na tu autovakcinu v cechach, ale nemal to este tak som si rovno nechala predpisat lokalne ATB. ja uz na to nemam nervy, beham ako debil uz dva mesiace so zapalom a nemohol ma preliecit lebo by mi nemali urobit potom z coho tu autovakcinu, lebo tam treba 2 cerstve vytery robit. lenze uz druhy tyzden beham medzi poistovnou a doktorom a stale sa to nepohlo a 14. mam tu operaciu takze by som to aj tak nestihla. lebo zajtra posle formular do poistovne a kym mi odtial odpovedia bohvie kolko to potrva. a poto este dvakrat cestovat do ciech.tak som sa na to vykaslala. dam si to spravit po laparoskopii. ach, preco tu nic nefunguje? ☹

miriamka, pozerala som fotky a pekny domcek mate. tri roky to ste este dobri, vacsinou sa stavia dlhs

smejko1
30. jún 2009

ahojte,

miriamka krasny domcek........ aj my s muzom o takom stale fantazirujeme, ale kym som na materskej tak si to dovolit nemozme, este musime tento byt splatit.,... no zacarovany kruh ...... a chceli by sme niekde tu na okoli, ale aj pozemky su drahe ako .... takze zatial sme v rovine fantazie, ale to neznamena ze sa uz teraz nepohadame o tom ako to tam ma vyzerat 😀 😀

blov- takych susedov Ti bol cert dlzny, ja akonahle citim dym tak ma napina....... neznasam dym od fajciarov a v NL nam fajcil 1 sused, ale to sa dalo....... keby tu vsetci fajcili tak sa obesim........ a Miska bola mala hrdinka, ja ked si spomenie ako damienk plakal ked mu brali krv........ este teraz som schopna to oplakat...... a najhorsie je, ze to treba a nemozem vlastnemu dietatu pomoct......

numka - neboj, gyn. uz bude lepsia, ved len skontrolje ako je vsetko OK........ mojtyboze, ze 1 rok....... fakt to leti, sice sa opakujem,a le je to neskutocne........ co vsetko sme za ten rok zazili, ze? aj my od vcera soplime o dusu........ sa stale budil tak som bola nadranom hotova, som to riskl a som mu odsavala sopliky, sice sa zobudil, ale ked potom zaspal tak tvrdo, ze do 9:15 spinkal chudatko moje. ale teraz zas soplikujem, takze ani plavat zajtra nemozeme......... neznasam toto sisi pocasie, to z toho to ma.......

nastasia - to je ako u debilov s tymi lekarmi......... chodte tam, toto este prineste...... no a teba nechaju zo zapalom....... tak dakujem pekne........ drz sa....... isto sa ta laparka oplati a potom coskoro nam nahlasis super spravicku, ved okrem jablonky tu zatial ziadna tehula neni........

wejka - isto to dopadne dobre u gyn......... 😉

blovitc120
30. jún 2009

Veru, už by sa zišla nejaká nová tehuľka, tak baby šup-šup 🙂. Ale nie, ja viem, že to nie je také ľahké, tak držím všetky palce.
Natasia, nemám slov, ale vlastne aj keby som mala, je úplne zbytočné komentovať zdravotníctvo v tomto štáte. Vlastne nielen zdravotníctvo, však? Mňa už bolí týždeň ucho, teda nie dnu, ale ucho ako lopúch, no keď si predstavím, že mám ísť najprv k mojej dr. pre výmenný lístok do čakárne plnej chorých ľudí, tak radšej čakám. Hoci mám na krčnom založenú kartu... Moja mamina bola na očnom, po 2 rokoch na kontrole, bola objednaná, ale ju poslali najskôr pre výmenný lístok, to je choré. Však keď má 3 dioptrie, čo s tým akože praktický lekár narobí 😠 🙄?
Smejko, tiež mi bolo ľúto Mišky, ale museli jej zobrať krvičku, lebo ešte nemala od narodenia branú a neurologička vždy keď tam prídeme, začne "aká je bledá, nie je chudokrvná? má dosť minerálov?" a podobne ju ofrfle vždy, tak sme sa s dr. dohodli, že jej dáme spraviť kompletný rozbor krvi, nech máme pokoj.
Chudák Damienko a Silvinka, nech im soplíky rýchlo prejdú. Ja som sa tak vydesila včera ráno. O pol 6 Miška plakala, vyberiem ju z postieľky a pozerám, čo to má na tvári, no prisahám, mala tam asi poldecák sopľov, len jej tak liali a keď som ju zdvihla, pol litra (preháňam) vytieklo na mňa. Ja už nervy, že ako to idem každú hodinu odsávať, tak som jej to odsala a odvtedy nemá nič. Len nechápem, kde sa jej to včera preboha zobralo 😲 😲, lebo doteraz nemala žiadne. Bolo toho fakt kvantum. O fajčiaroch mi ani nehovor, idem sa teraz uvariť, lebo sused pod nami už húli asi 4. cigaretu na balkóne a všetko ide dnu. Debili. Ale čo narobím?

nastasia
30. jún 2009

ja sa zase bojim ist dat urobit predoperacne k svojej dr.obvodnej lebo tiez ked si predstavim cakaren plnu chorych ludi tak sa bojim, ze ochoriem pred tou laparoskopiou. som sa dnes pytala sestricky u gyn lebo lekar mi povedal, ze mi ich spravia a ona ze to najprv musim ist k obvodacke vypytat si potvrdenie o krvnej skupine a ze si tam mam dat urobit aj sedimentaciu a potom dojst k nim a oni dorobia zvysok. uplne postavene na hlavu, vsak to si mozem rovno vsetko dat spravit u obvodacky 😠 a nie zas behat hore dole. ja si ani neviem predstavit ako by som toto stihala kebyze som zamestnana. by ma vyhodili z roboty 😀
smejko, bodaj by sa to podarilo. po laparke mi asi daju liecbu najskor a potom dufam, ze sa zadari, ale ked citam v teme endometrioza o niektorych babach tak sa dost bojim ako to dopadne, dufam, ze nebudem mat poskodene vajecniky alebo vajcovody.
blov, a preco sa berie vlastne krv z hlavicky? preco sa to neberie normalne z ruky?

miriamka
1. júl 2009

Dobre ranko,
dakujem za pochvalu domceka...a co sa poriadku tyka,snazim sa "liecit" lebo ja stale upratujem ked mozem,ani spat nejdem ked je spinava zem 😀
Vcera tu prsalo,a ked dazd uz nebol taky silny maly sa vonku nahanal aj so svagrinej dvojickami,boli zlati ako chytali kvapky 😉
Nastastia...drzkaj sa na laparke,a najma nech splni ucel a coskoro mas v brusku fazulku!

Baby,este buduci tyzden a mam 2 tyzdne drobca len pre seba od rana do vecera,tesim sa!!!! 😵

blovitc120
1. júl 2009

Dobré ránko,
nastasia, oni by zobrali krv aj z rúčky, ale Miška ich má bacuľaté a nikde okrem hlávky nenašli žilu 😀 😀 😀. Ale inak preto, lebo tam deťom najlepšie vidno žily. Keď bola ešte v pôrodnici, brali jej normálne na zhybe ruky a keď som tam prišla, tak taký malý trojkilový človiečik mal leukoplastisko na ruke, zvláštne to bolo... Neboj, dobre to dopadne, myslím tú laparku. A presne preto neznášam chodiť po lekároch, bojím sa, že ja inak zdravá, tam niečo chytím.
Miri to je super, máš dovolenku? A idete niekam? Ja nemám taký problém večer, lebo Miška spí ako zajac, tak moc rachotiť nemôžem 😀

miriamka
1. júl 2009

Dobre ranko Blov...ano,budeme mat 2 tyzdne dovolenku,a co budeme porabat sa uvidi potom,nechavame to na poslednu chvilu 😉
No ja upratujem az chorobne,ale pomaly to beriem z nadhladom odkedy robim lebo predsa toho casu uz na upratovanie nie je tolko

blovitc120
1. júl 2009

Som sa ta chcela opytat miriamka, ked ste boli v aquaparku, co mal Jakubko na sebe? Tie plienky do vody?

weja
autor
1. júl 2009

ahojte 🙂
Nastasia, tak to budem držať palce, je to na nervy, keď musí človek okrem samotnej laparky absolvovať milión vyšetrení a chodiť po doktoroch ako na klavír... 😖
ja už som zistila, že po tom všetkom som chytila syndróm bieleho plášťa - aj keď idem len na preventívku, mám taký žalúdočný stres a búšenie srdca, že mám pocit, že ma každú chvíľu vyrúti... 😝 aj včera som bola poobede na prehliadke u zubára, celé to trvalo cca 5 minút, chvalabohu nemám žiadne kazy, ale tlak som mala 200/100 už od rána... 😀

Smejko, bola si na tej zumbe? mne poslala jedna baba link do IP, odkiaľ sa to dá stiahnuť zadarmo... ešte som to neskúšala, ale musím si na to nájsť čas a vyskúšať... 🙂

Miri, super, že 2 týždne si užijete 😎 takže nakoniec zostávate doma?
a neupratuj toľko... 😉 mňa to už prešlo, keď som zistila, že potom nemám čas na nič iné, lebo vždy sa nájde niečo, čo by sa zišlo upratať, umyť a pod.

Blov, keby si dala Mišku na týždeň k mame, už by si ju asi museli nechať, lebo pochybujem, či by sa jej dal ten rozhodený biorytmus ešte napraviť... 😀 😉

miriamka
1. júl 2009

Blov...ano mal na sebe plienocku Huggies do vody,to je ako nohavicky 😉
Weji...nevieme este ci budeme dovolenkovat doma.Vieme ze mame 2 tyzdne dovo,a rozhodneme sa az potom.Ak by bolo tu pekne,tak ideme na par dni kludne aj tu na Slovensku,ak bude dazdivo asi ideme na nejaky last minute.
Inac ja som sa bala lekarov vzdy ked som isla na kontorlu ked som bola tehotna,vzdy som trpla aby bolo vsetko ok.

blovitc120
1. júl 2009

Weji, potvrdila si moje pochybnosti... ja si to tiež myslím.
Miriamka, ďakujem. To si asi treba vybrať také kúpanie, kde je teplá voda? Alebo ako? A od koľkých mesiacov by ste išli s dieťaťom?

miriamka
1. júl 2009

Blov...my sme boli prvy krat ked mal maly 1 rok,a boli sme v Senci kde je teplota vody 34-37,takze ako vo vani 😉 Inac by som isla aj skorej,len v zime som nechcela riskovat prechladnutie keby sme vysli von.
Smejko s Damienkom tiez uz chodia do bazenov.

weja
autor
2. júl 2009

dobré ránko 🙂 dnes to vyzerá na krásny deň... 😎
ja by som sa už tiež najradšej vyvalila kdesi na lehátko a slnila sa... 😎 parádny relax... inak, my keď sme s MM na dovolenke, nám sa nechce absolútne nič... niekto potrebuje každý deň vidieť alebo zažiť niečo nové, ale my sme spokojní práve s tým, že nemusíme vôbec nikde chodiť a len oddychujeme, spíme a jeme... 😀
ozaj a ten Paríž som už zaplatila, tak dúfam, že nám koncom júla výjde aj počasie... 😵