Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

blovitc120
11. sep 2009

Ahoj matu, zvykla si, jej je vlastne jedno, kde je, hlavne že tam má rodinu 🙂. A ozaj, vyšiel nám slávnostne tretí zub a štvrtý je už takmer von, konečne, však je už stará kofa 😀. Ako minule, vôbec som o tom nevedela, žiadny mimoriadny plač alebo iné priznaky, zlaté dieťa. Na facebook som dala fotky z dovolenky, tu sa mi už nezmestia a nemám čas upravovať album.

matullienka
11. sep 2009

idem rychlo kuknut :o)

matullienka
11. sep 2009

blov a v ktorom tom albume su? lebo ja som ich tam nenasla 😒

blovitc120
11. sep 2009

Maťka, na facebooku. Tu mám plné albumy a nemam čas to triediť. Si zaregistrovaná na facebooku?

matullienka
11. sep 2009

ano som a ty si ako zaregistrovana?

blovitc120
11. sep 2009

Pošlem ti do ip meno

smejko1
11. sep 2009

ahojte, blov tesim sa na IP..... ja sa stahujem ku moru s tebou, aj nam tam dami super spal...... az nato, ze na disko sme nechodili, lebo je este malicky, ale nevadilo mu, kedze sme to mali hned za rohom aj tak zaspal po plavani super.

a my mame zubov 6 😀 lenze viem o kazdom kedy liezol ☹

blovitc120
11. sep 2009

Ahojte,
smejko, tak tie zuby nezávidím, aspoň v tomto je Miška vzorná, teda klop-klop, nech to vydrží 🙂. Super, sťahujeme sa k moru spolu, aspoň sa deti zahrajú 🙂.
Inak práve mi napadlo, že do popisu dovolenky som zabudla dať dôležitú vec-kočík. Keďže my golfáč kvôli Miške nemáme, požičali sme si od kamaráta a utvrdili sme sa v tom, že ho ani mať nebudeme 😝. To boli scény, za každú cenu sa chcela po asi 3 minútach otočiť k nám, jačala ako zmyslov zbavená... Tak sme večer chodili von buď v manduce-vďaka za ten vynález, alebo kočík slúžil ako nákupný vozík. Museli sme ju vždy z neho vybrať, alebo chvíľu vydržala nepripútaná tak, ze sa otočila tvárou k nám a chrbtom sa opierala o to držadlo na ruky. A ja som čakala, kedy vypadne. To isté na letisku, proste ani za nič byť v ňom. Takze golfáč do neurčita nechceme.

smejko1
13. sep 2009

blov = tak mna ma dami uplne na haku, ten je stastny, ked moze vsetkych pozorovat v kociku vtedy ani jest nepotrebuje,,,,,,
cez vikend sme boli pozriet koniky, ale mojho syna zaujimali kolesa.... no co uz asi bude automechanik 😀

blovitc120
13. sep 2009

Smejko, ona tiež pozoruje, ale tvárou ku mne 😝. Radšej sa obtočí ako had okolo striešky, aby videla aj za seba, ale chrbtom ku mne nebude ani za svet. Resp. v tom našom kočíku niekedy - výnimočne vydrží aj pol hodiny (asi si pamätá, že keď chce, môže sa otočiť), ale v tom golfáči ani za nič. Bola som sklamaná, nas...á na ňu aj všetkých, ale čo už. Nemá význam ju tam nechať plakať, keď chce obdivne na mňa hľadieť 😒 😒. My zase pre zmenu v kočíku väčšinou niečo žujeme - buď chrumky alebo vláran, ale pusa pracuje stále.
Inak s tými kolesami je to zaujímavé, tie zaujímajú aj nás, keď je von z kočíka, stále ohmatáva tie kočíkové, alebo od auta a na dovolenke všetky, ktoré boli poruke. Doma ju teraz celkom baví variť (t.j. mlátiť varechou dnu v hrnci a kŕmiť ma vzduchom z hrnca) a jesť sama - zásadne len vidličkou.
A teraz jedna zásadná vec. V stredu som gratulovala Maťke, mám totiž v mobile pripomienku, lebo mám asi 3 Martiny kamarátky. Ale dnes som s hrôzou zistila (keď som pretáčala kalendár z minulého týždňa - zavčasu, ja viem 😅), že 8.9. mala meniny Miriamka. To som netušila, lebo okrem tejto našej žiadnu inú nepoznám. Tak dodatočne želám všetko naj..., veľa zdravia, šťastia, radosti z Jakubka a nech snaženie vyjde v správny čas 🙂.
Mimochodom, vykúka 4. zub, za pár dní je von, snáď nám v priebehu mesiaca nedorastie všetkých 20 😲?

smejko1
13. sep 2009

dievcata vsetky co ste mali sviatky, vsetky co budete mat sviatky........ z celeho srdca Vam zelam len to naj naj naj, nech Ste zdrave a stastne a nech sa Vam plnia vsteky sny........

odkedy som mama som na sviatky hrozny lajdak a tak ma prosim ospravedlnte 😵

blov - takze nevesticka sa uz uci varit, to sa nam paci 😉

blovitc120
13. sep 2009

Veru smejko, učí sa variť 😀. Keď čokoľvek v kuchyni robím, postaví sa nie na špičky, ale na nechty na nohách, aby videla, ale je krpatá 🙂, nedovidí, tak začne liezť po kuchynskej linke, taká je zvedavá, chcem vidieť, ako ju to drží aj v puberte 😝.
Miri, ako bolo v Prahe? Vlastne ty sa vraciaš až v utorok ak sa nemýlim?
A wejka by nám tiež mala pomaly prísť z Egypta, teším sa na fotky.

matullienka
14. sep 2009

blov ako zistim ktora si ty?

blovitc120
14. sep 2009

Som ti poslala request 🙂

matullienka
14. sep 2009

uz som kukla mala je uzasna strasne podarene dieta 😉

miriamka
14. sep 2009

Ahojte dievcata,

ozyvam sa po dlhsej dobe...minuly tyzden som bola pracovne vo Svedsku,od pondelka do piatka 😠 ,ale zvladla som to a aj moji chlapy doma gazdovali na 1 😵 Maly to zvladol v pohode,a ja som to zvladnut musela...a v piatok sa mi maly tak hodil na krk ked som prisla,ze som az slzicku pustila.A teraz chodi za mnou ako psik,a stale hovori MAMA,MAMA 😵

Dnes sme boli na poradni,takze oddychujem mimo prace...mame pomalicky 12kg,10 zubkov a zatial klop/klop sme zdravucky.

Blov...citala som ze dovolenka dobre dopadla,takze sa tesim ze to Miska tak dobre zvladla...aj my budeme musiet na jar nieco vymysliet 😉

A este dodatocne vdaka za gratulacie...a co sa mimi tyka,majovciatko sa nam nepodarilo,ale nic to...tesi ma uz len to,ze mam priam idealny 30 dnovy cyklus,takze raz to pride 😉

miriamka
14. sep 2009

...a este som zabudla,Blov,chystas uz oslavu? 😉

smejko1
14. sep 2009

miriamka - klobuk dole....... asi by som zosalela,byt tak dlho bez maleho....... ale ked musis tak musis..... u nas damienko takto ako psik chodi za danielom a tiez mu hovori (mama mama 😀 ) lebo vie, ze on stale od nas odchadza a tak ked je doma tak sa naneho nalepi 😉

blovitc120
14. sep 2009

Ahojte,
miri, to ti teda nezávidím, 5 dní bez malého, ale muselo to byť krásne privítanie 🙂. Miška vie, ze mama som ja, ale používa to na všetko, čo ju očarí a teraz má rada také poriadne vypasené prasiatko v knižke na kúpanie, tak ho každý večer ukazuje ockovi vo vani že mama 😝.
Miriamka, ešte že sa pýtaš na oslavu, baby som v koncoch, čo Miške kúpiť na narodeniny. Ona má všetko a ja som presvedčená, že každá vec navyše nám tu bude zavádzať, už teraz je tu toho kopa. Neviem, možno ma nechápete, ale mne príde divné jej kúpiť dajme tomu 4 nepotrebné veci len preto, že bude mať rok. My jej priebežne kupujeme všetko, čo si myslíme, že jej treba a že by mala mať aj na rozvoj, ale teraz fakt neviem. Plyšových, výchovných a neviem akých hračiek má viac ako spotrebuje, práveže uvažujem, čo už vyhodím, oblečenia má viac ako znosí, čo mám po sestre a ešte jej aj ja kupujem čo treba, ja som v koncoch... Tortu jej chcem urobiť takú, akú bude aj ona môcť ochutnať, ale neviem, kto to zje. Moja mama ide cez víkend totiž do BA, lebo aj sestrina dcéra má presne v ten deň 9. narodeniny, oni prídu do MT až ten ďalší týždeň a my nejako oslavovať a pozývať známych na tie narodeniny neplánujeme, mne to príde odveci ako ťahať z ľudí peniaze alebo darčeky pre ňu. My sme nikomu neboli gratulovať na prvé narodeniny, tak neočakávam, že by sme mali robiť nejakú mega párty, aj tak tomu ešte zatiaľ nerozumie. Asi som divná, však? Ale naozaj netuším, čo špeciálne kúpiť ročnému dieťaťu na narodeniny, tak mi prosím poraďte 😉.

weja
autor
15. sep 2009

ahojteee 😵 😵 😵
hlásim sa z dovolenky, šťastne sme sa vrátili a mali sme sa ozaj fantasticky 😵 už som tak narýchlo stihla vybaliť, ale prať budem až zajtra, tak som si našla chvíľku, aby som aspoň nazrela, ako ste sa tu mali 🙂 zajtra idem už do práce, tak neviem ako budem stíhať nazerať sem, takže radšej dnes, aj keď sa mi už akosi oči krížia od únavy 😝

tak po poriadku...
Maťka a Miriamka a všetci ostatní, ktorých som náhodou vynechala - všetko naj, naj, naj... 😵
Blov, som rada, že ste sa už aklimatizovali... Mišku si viem živo predstaviť, ako musela s tými svojimi modrými okáľmi a svetlými vláskami tamtých čiernych očariť 😀 😉 inak taká perlička - v našom hoteli bolo dievčatko, ktoré sa veeeľmi na Mišku podobalo 😵 ale bola to Češka, trošičku staršia ako Miška, ale neuveríš - takisto sa volala Michaela 😅 ešte aj v tom sa podobali, že najlepší piesok do kýblika aj najzaujímavejší ľudia boli vždy pri cudzích slnečníkoch 😀

potom nejaké fotky hodím na FB, a pozriem si aj tie vaše (hádam aj Smejkove, ak sa podarí 😉)

ozaj a Upps - veľká gratulace 😵

tak pekný večer všetkým 😉

smejko1
15. sep 2009

blov podobne....... tiez malemu kupim vsetko priebezne...... podla mna bude OK ak jej kupit knizku..... tych nikdy neni dost a tortu...... alebo mozno ake zvieratko {konika - ten u nas fici)
wejka - vitaj, to je super, ze aj Vam bolo paradne.... sme na teba mysleli.......

my zas soplikujeme...... neviem odkial to zas ma, ale zaspat mu nejde...... fnuk

nastasia
16. sep 2009

ahojte baby,
tyzden som tu nebola, boli sme na exkurzii zo skoly...nemala som tam pristup na net, takze som sa sem vobec nedostala.
blov, weji, som rada, ze ste sa mali fajn na dovolenke 🙂
blov, neviem co ti poradit-mozno sanky na zimu?-ale v septembri je to asi divny napad 😀 fakt neviem...
aj ja by som potrebovala poradit, v piatok ideme do starej lubovne k priatelovmu spoluziakovi z VS, maju 1,5 rocne dievcatko a netusim co mu kupit. tiez ma urcite vsetko....
smejko, dufam, ze sopliky rychlo odidu

blovitc120
16. sep 2009

Ahojte,

weji, super, že bolo super 😀. A tešíme sa na fotky.
Nastasia, na akej ekkurzii ste to boli? Inak sánky sú skvelý nápad, nevadí, že je september, lenže my aj sánky máme... Moja sestra keď totiž ešte bývala v Rakúsku, všetko kupovali dvojmo, jedno tam a jedno na SK. Tak máme aj sane. Nové, nepoužité, teda možno raz použité... Okrem toho keď sa rozvádzala a odišla do BA, všetky veci, čo jej manžel dal, dotrepala k nám, takže my tu máme hotové skladisko, teda v pivnici a v garáži a je tam fakt všetko cez hračky, oblečenie, posteľné prádlo a milión hovadín.
Smejko, knižka je tiež dobrý nápad a asi aj kúpime, máme ich síce veľa a u nás neplatí, že nová je zaujímavejšia, najradšej má tú knižku do vody a také staré ošúchané leporelo ešte po mne 😕 😕. Ostatné či obrázkové, so zvukmi alebo neviemaké len premiestňuje, ale toto naozaj číta. No zistila som, že dostane pyžamko, možno aj dve, lebo cez leto sme spávali len v plienke a vo vaku a teraz som zistila, že sme z nich vyrástli, už sú jej dobré len 2, teda jedno je tiež už len tak natesno. Takže pyžamko, knižka a torta pravdepodobne. A ďalší darček - u nás je cez víken jarmok, vezmeme ju naň a možno aj na kolotoče pozrieť, nie sa voziť, len kukať a tancovať. Možno autíčka by ju bavili, lebo na dovolenke hoci pláž bola cca 150m od hotela cez takú alej, mali tam hotelové autíčko - taký asi 8-miestny elektromobil s otvorenými stenami a vozili sme sa na ňom na pláž a strašne sa jej to páčilo. Možno dostane aj z burčiaku 😀 😀 😀. Ale nie, srandujem, ale kúpime jej asi hroznový mušt, ten býva dobrý.
Smejko, nemali ste soplíky aj na dovolenke? Aj predtým nedávno? Skús mu kúpiť niečo na posilnenie imunity, napr. sú také echinaceové kvapky s vitamínom C, alebo ja neviem čo. Ja dávam Miške vitamín C každý deň, totiž si nemyslím, že v strave ho má také malé dieťa dosť. Čo ona zje pol banánu a pol jablka alebo broskyne denne, tam to isto nie je, banány sú dovezené, takže tam už vitamín nie je a o jablkách by som tiež pochybovala, kým ich dovezú odkiaľsi z Portugalska, moc vitamínu nezvýši. Vo varenej strave podľa mňa už nie je nič alebo takmer nič, keďže sa ničí pri 70°C, takže rovnako nie je ani v nápojoch a v detských výživách, hoci píšu, že tam je. Ja si myslím, že je ho dostatok len v čerstvo odtrhnutom ovocí či zelenine a keďže túto možnosť my nemáme, dávam jej umelý a to je jediné umelé, čo dostáva, teda ešte Vigantol a tabletky na zúbky. Alebo skús malého otužovať, uberajte mu pri kúpaní každé cca 3-4 dni o 1°C teplotu vody. Môj drahý počul od kamaráta, že malého sprchujú na konci kúpania vždy studenou vodou, tak sa rozhodol, že aj on ide Mišku otužovať 😀. Lenže chuderke hneď prvý deň rupol studenú vodu z kohútika a čudoval sa, že jačí 🙂. Vravím mu, že to sa musí predsa robiť postupne, nie naraz a on mi na to "však som jej uberal postupne". No ja výbuch, postupne niekoľko týždňov či mesiacov a nie rovno z teplej postupne ubrať na ľadovú 🙂. Tak jej teraz uberá každý deň naozaj postupne. Ono by to mohlo pomôcť smejko. Alebo neboli ste na plavárni alebo v nákupnom centre? Tam to tiež mohol chytiť. Chúďatko, nech je rýchlo fit

blovitc120
16. sep 2009

Ozaj, nastasia, ťažko ti ja poradím, čo kúpiť cudziemu dieťaťu, keď neviem vlastnému 😀 😀

weja
autor
16. sep 2009

ahojte 🙂
Smejko, chúďa Dami, nech mu to len rýchlo prejde... 😕 a nemôže mať nejakú alergiu??? či sú to také iné soplíky?
Nastasia, fíha, taká týždňová exkurzia musela byť zaujímavá... s tým darčekom je to ozaj komplikované, ja mám tiež vždy dilemu, čo komu priniesť... ale oblečenie sa bojím kupovať, pretože mám obavu, či by som odhadla vkus 😀 (teda nie dieťaťa, ale skôr jeho mamy 😅 ) ale to mám asi ešte fóbiu zo švagrinej - ona ofrflala hocičo, čo malý dostal... 😖
Blov a také všelijaké knižky aj so zvukom a pod. ju nebavia? keď je taký tanečný typ 😀 ale toho asi tiež máte dosť, čo?

inak ešte som vám nepísala o našom "skvelom" odchode na dovolenku... musím povedať, že začiatok bol viac než chaotický s 😝 krátka ten deň, keď sme odchádzali bol ozaj deň "blbec"... p 😖 písala som vám vtedy, že ešte stále nemáme pokyny na odlet, pretože do CK neprišla platba na účet... to bolo 3.9. a odchádzať sme mali 4.9., vedela som iba dátum, čas nie... tak som okolo obeda volala do CK, že im odfaxujem príkaz na úhradu, že sme peniaze poslali, a nech nám pošlú pokyny, aby sme sa vedeli konečne nejako zariadiť na ten nasledujúci deň... a pani z CK, že ok, pošle, ale vraj: "vy odchádzate už dnes večer..." ja jej na to, že si to asi pletie, my máme odlet na 4.9.... a ona že "áno - 4.9., ale o 00,05 hod., takže na letisko musíte doraziť už dnes večer o 22,00 h...!" b 😲 ab 😲 baby ja som ozaj myslela, že ma vystrie...!!!!! infarktové stavy... 😝 to už bol obed, ja stále v robote, MM detto, doma nezbalené ani len zubné kefky a najneskôr o 17,00 sme mali vyraziť z LM... 😅 no taký stres a panika ma chytila, že som ozaj myslela, že ma klepne... 😝 tak sa mi aspoň podarilo zdrhnúť skôr z roboty a švihala domov baliť aj MM, lebo ten sa stíhal akurát len osprchovať a už sme museli frčať...
do toho sa nám pokazil doma pc 😠 (MM musel poslať ešte nejaké maily, ale skrátka smola...) a cestou do BA sme zistili, že nám nefungujú stierače na aute 😅 😅 😠 😖 ešteže nepršalo... 🙄
v BA sme auto mali nechať pred kamarátovou bytovkou a on nás mal hodiť na letisko... lenže - nestíhal prísť načas, vyčkávali sme ho do poslednej chvíle, ale nakoniec sme to vzdali a zobrali sme si taxík... síce na poslednú chvíľu dofrčal za nami na letisko a odovzdali sme mu aspoň kľúče, aby ho občas skontroloval... ale - ďalší problém nastal, že my sme sa vracali 15.9., ale on si medzi tým rezervoval last minute na 13.9., takže čo potom s kľúčmi... 😕 tak sme zase obtelefonovali polku zoznamu v telefónoch, kto zo známych v BA by si tie kľúče zobral... už to vyzeralo beznádejne, ale nakoniec som zavolala Jablonke (o 22,30 h., chúďatko 😅) za čo sa jej dodatočne hlboko ospravedlňujem, ale už sme ozaj vyčerpali všetky ostatné možnosti... Jablonka bola veľmi zlatá a ochotná si tie kľúče potom nechať.... 😵 dokonca nás po prílete prišla vyzdvihnúť na letisko 😵 😵 😵 za čo som jej veeeľmi veľmi vďačná... Jablonka, ešte raz dík 😉 😉 😵
no poviem vám, že po takom dni som bola šťastná-prešťastná, že sme vôbec v pohode odleteli aj doleteli... ale zvyšok dovolenky už bol bez komplikácií 🙂 😎

blovitc120
16. sep 2009

Weji, to bola teda kovbojka ten váš odchod a príchod 😀 😀 😀. Ale zvládli ste to bravúrne, keby sa to stalo nám s Mišel, tak by som asi dostala infarkt 😀

weja
autor
16. sep 2009

Blov, tak to verím... kebyže máme zbaliť ešte aj veci pre krpca a celkovo cestovať s ním v takom zhone a strese, to by bolo na slučku... 😝 ale to máme za to, že balenie si nechávame na poslednú chvíľu 😖 aspoňže tričká som ožehlila večer pred tým, lebo by sme chodili ako krave z pysku 😝 alebo by sme so sebou terigali aj žehličku 😀

blovitc120
16. sep 2009

Weji, ja som tiež balila v deň odchodu a bolo v tak preto, že som proste tie veci do poslednej chvíle potrebovala, cumle a fľašky som ešte v deň odchodu vyvarila,hoci bežne to nerobím, ale tam som ich do toho tepla chcela zobrať čisté. Navyše mi Miška vyberala priebežne veci z kufrov, tak som to tam dávala na 3x. Ale tak narýchlo ako vy by som odišla jedine s infarktom 🙂. Hoci ja som zbalila len ju a mne hygienické potreby, plavky, žabky, 3 tričká a 2 kraťasy, zvyšok som si tam všetko kúpila

smejko1
16. sep 2009

uf weji, tak to bolo ale coro moro........ hlavne, ze ste si oddychli a super, ze mas kamosky aj z konika, ze ano 😀

blov - aky vitamin to mam kupit? boli sme a plavarni a take dievcatko tam soplilo, ale sa mi to zdalo, len truchu, no mozno to dami od nej chytil.......

baby, on mi uz tak krasne sam zaspaval do 10 minut..... ale ako prisli sople tak sa idem obesit.... HODINU zaspava....... a s placom........ dnes mi cez den ani nezaspal..... az po obede v kociku a teraz po 50 minutach a 100x podani cumlika a polozeni zo stoja zaspinkal moj milacik........

ja som tu od nervov, ako mi place natlacila do seba, sladke, slane...... no proste vsetko a potom sa divim odkial je to brucho 😠

dobru nocku sikulky

blovitc120
16. sep 2009

Smejko, tak to asi chytil tam, teda isto, vo vlhkom prostredí sa šíri nádcha veľmi rýchlo a nielen nádcha. Inak niektoré mamy sú totálne bezohľadné, nechápem, ako môže cielene zobrať choré dieťa do bazéna medzi ľudí, nabudúce tam príde s kiahňami? V slovenských lekárňach nájdeš C pre deti len totálne predražené, napr. Cebion, fľaška za 5 € a C je v ňom ako v 6 tabletkach poriadneho vitamínu C a navyše obsahuje glycerol. Ak chceš v lekárni, tak kúp Jamieson, to sú jediné prírodné. A kúp kľudne pre dospelých, je tam napísané že nevhodné pre deti kvôli tomu, že jedna tabletka má 500 mg. Ak je chorý, kľudne môže mať denne tú dávku, len mu to rozpusti ráno vo vode a daj rozdelené na 4krát za deň, čiže 4x125mg. Ja mám čistý práškový vitamín C, kde 1 čajová lyžička ho obsahuje viac ako celá fľaška Cebionu a je v balení vo veľkej fľaši, vydrží mi snáď rok a pol. Keby si bola bližšie, odsypala by som ti 🙂 Neboj, zajtra už bude lepšie so spaním.
ja som práve dorobila Miške tortu, baby ja mám totálnu nostalgiu, je mi do plaču, takto pred rokom som večer bola plašiť v pôrodnici a poslali ma domov a o pol 4 ráno to začalo. Strašne rýchlo to ubehlo, až je mi to ľúto, že ten rok tak rýchlo prešiel a Miška je už taká veľká...idem asi spať, ale neviem, či mi to pôjde.
Inak včera som sa zase presvedčila, že ešte musí spať 2x denne, po 3 dni predtým spala len raz a je to oničom, keďže ona pri len 1,5 hod., viac väčšinou nedá. No a včera spala 2x, síce sa zobudila až o pol 5, ale v noci spala od pol 9, ani raz sa nezobudila a spala do 7 ráno vkuse. Dnes som ju zase dala 2x, tak uvidíme, čo bude.