Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

weja
autor
28. okt 2009

dobré ránko 🙂
idem vám ešte napísať, kým tu nemám až taký frmol...
Smejko, už pomaly chystáte oslavu? 🙂 ja som minule piekla koláč, na koleginino odporúčanie, že je super, ale piplala som sa s ním pomaly celé poobedie (!!!), tak ďakujem pekne, viem aj inak zabiť čas 😀 pre toto sú u nás také obľúbené bábovky a bublaniny, ktoré sú hotové za 30 min. 🙂
Blov, možno sa ti ešte nejako zosúlaďujú hormóny 😕 ale inak som čítala, že je úplne v poriadku, ak sa aj u zdravej ženy vyskytnú do roka 1-2 anovulačné cykly...

novinka u nás je asi taká, že v novembri ideme do Heliosu v MT... 😒 nemám z toho práve najlepší pocit, predsa len sa mi to stále spája s asistovanou reprodukciou, ale MM to poradil kolega, tiež sa im so ženou nedarilo dlhú dobu, ich dr. nič neriešila a v heliose im spravili komplet vstupné vyšetrenie, zistili, že má nepriechodné vajíčkovody, nejako to poriešili a zakrátko v pohode prirodzene otehotnela... tak sa MM rozhodol zobrať to do vlastných rúk a zariadil nám konzultáciu... tak nie som proti, lebo viem, že tiež už ho ten neúspech deprimuje.... ale aspoň som rada, že nám tam spravia komplet vyšetrenie naraz, za 1 deň, u mojej dr. by som sa tam nachodilaaaaa (na krv, po výsledky, na USG, MM na SPG, zase po výsledky.... 😝 ), v tom vidím fakt výhodu, aj keď tam zrejme zaplatíme aj za pekný úsmev 😅 ale nejako to neriešim, aspoň budeme mať v tom jasno... 🙂

tak pekný deň 🙂

blovitc120
28. okt 2009

Weji, Helios u nás je fakt veľmi dobrý, ja mám inak v tej istej budove gynekologičku aj pediatričku, je to kúsok od nás. A sono u nich robí aj Dókuš, pamätáš si ho však? Verím, že vám to pomôže, resp. že tam možno ani nestihnete ísť 😉. A dúfam, že sa uvidíme, keď už tu budete. Ale radšej keby sme sa nevideli, teda nie že by som nechcela, ale aby vám to nebolo treba 🙂

matullienka
28. okt 2009

Kočky: tak dr. Dókuša si pamatam aj ja chodila som k nemu na konziliarne vysetrenia je fakt zlaty a potom mi ešte robil aj odbery choriovych klkov.

Weji: veľmi rada ťa tu vidim už si mi chybala .o)

weja
autor
28. okt 2009

ahoj Maťka 😉
veď ja viem, že je Helios dobrý, len mne sa to stále spájalo s tými umelými zásahmi do otehotnenia a tomu by som sa zatiaľ rada vyhla... ale dúfam, že nás len uistia, že všetko je ok a môžme pokračovať... 🙂
Blov, no už tam určite stihneme ísť, mala som prísť po skončení mrchy, takže termín nám dali na 9.11. To vieš, že sa u vás radi zastavíme, ak budete chcieť a mať čas... 🙂
jasné, Dókuša si pamätám, bol ozaj milý a dosť ochotný, len škoda, že sa mi jeho osoba spája s veľmi smutným obdobím môjho života 😔 no keby sme zasa teraz natrafili na neho, tak si asi pomyslím, že ním sa to blbé obdobie začalo a on to hádam aj uzavrie (dúfam) 🙂 normálne som z toho spravila osudovú situáciu 😀 😅

matullienka
28. okt 2009

weji: tak to sme dva co sa nam s tým spája rovnaka udalosť.

blovitc120
28. okt 2009

Weji, peknú osudovku si si z neho urobila 🙂. Neboj, v Heliose nerobia len umelé, kamoška tam chodieva vždy pred ovu a merajú jej niečo.
Baby nebojte, už budete mať na Dókyho len dobré spomienky 🙂

matullienka
28. okt 2009

No tak to dufam ze s podobnými problemami tam uz za nim chodit nebudem musiet

kwatka
28. okt 2009

ahojte, tak ja sa hlásim, som bola v pondelok na CTG a zase tam vyskočili kontrakcie, tak ma vyšetril doktor a hovoril, že som na jeden prst otvorená, ale že kľudne nech idem domov, a mam prísť na ďalšie CTG o týždeň. Že ako prvorodička sa môžem otvárať aj 2-3 týždne. Po vyšetrení som mala taký tmavohnedý výtok a ešte aj dnes ráno som mala, ale taký úplne slabučký, hovorila sestrička, že je to v pohode, že keby som krvácala ako pri menštruácií, tak až vtedy mam prísť.
Od pondelka keď troška viac pochodím alebo postojím, tak cítim také krče dole v podbrušku až úplne pri pišuli, si musím sadnúť alebo ľahnúť. Myslíte, že už sa môžem pripravovať?

weja
autor
29. okt 2009

dobré ránko 🙂
Kwatka, no ja to síce neviem posúdiť, ale už máš aj pekné tt a zjavne sa už s tebou niečo deje, takže držím palce, aby to už dlho netrvalo a pôrod bol v rámci možností pohodový 😉

Maťka, ty si bola tiež v Heliose alebo si bola v nemocnici?

baby, tu zasa sneží.... 🙄 toto je už skúška nervov... 😠

kwatka
29. okt 2009

weji, ďakujem pekne.
U vás sneží??? no super, asi to príde aj ku nám, tak sa teším, budeme chodiť po hroboch ako snehuliaci 🙄

weja
autor
29. okt 2009

v LM nie, tam len prší, ale v Jasnej sa to už zas belie... 🙄
Kwatka, ty s tým chodením po hroboch opatrne, nech ťa to tam niekde nechytí 😉

smejko1
29. okt 2009

ahojte,

kwatka - slubujem, ze do mesiaca isto porodis - inak neni nic iste 😀 skus ist do kina a na veceru s manzelom, alebo este stihni kadernicku....... potom fakt toto bude to posledne naco budes mat cas

wejka - za skusku v heliose nic nedate a hlavne hlavu ti zamestnaju rozsne vysetrenia tak mozno na stale snazenie nebudes mysliet

my sme zas uz skoro hore a vonku mrholivo........ no pekny den pred nami 😠

kwatka
29. okt 2009

smejko: tak dúfam, že porodím skôr 😉
Inak to kino ani kaderníčka nepríchadza do úvahy, ja som teraz strašne lenivá, sa mi vôbec nikam nechce chodiť a ešte ku tomu ma v poslednom čase strašne bolí chrbát ale nie kríže ale vľavo hore. No ale čo už, dajak musím vydržať a potom tiež 😀
Prajem všetkým pekný aj keď upršaný a mrholivý deň

matullienka
29. okt 2009

weji: mne robil sono a odbery v nemocnici ale to vsetko ambulantne. Tak dufam že keď za nim pojdem najbližšie tak len preto aby mi povedal tak p. Kyklošová a teraz to spolu porodime 🙂

blovitc120
29. okt 2009

Ahojte,
smejko, úplne chápem, čo myslíš tým, že ste skoro hore, my tiež máme plné zuby keď sme doma, tak to je zase počasie 😝. Úbohé dieťa mi od rána ukazuje hrabličky, no tak ma nimi môže maximálne česať, nie hrabať kamienky ☹. Inak musím sa vám posťažovať, včera sme boli von a v priebehu polhodiny som 2x musela ísť s Miškou domov umyť topánky, lebo skočila do hovna asi psieho, no ma skoro porazilo, ten smrad a cudzie hovná v umývadle, decko revalo ako tur, lebo nechápalo, prečo ju každú chvíľu nesiem domov, keď chce byť vonku, by som tomu majiteľovi strčila do toho najradšej ksicht ☹. Všade toho sú kopy. Tak sme včera s drahým začali hľadať pozemok...
Kwatka, ťažko povedať, ja som sa takto cítila cca od 30tt plus mi hovadsky tvrdlo brucho aj každé 2 minúty a potiahla som to do 41tt, môže a nemusí to byť náznak, že sa niečo deje. Je to individuálne. V nedeľu na kontrole u môjho dr. som bola úplne zatvorená, mäkké to bolo už 12 týždňov, tak ma len riadne silno vyšetril, v utorok som mala prísť už rodiť, že to vyvolajú, tak sa to pohlo na 2 cm, poslal ma domov, že v stredu už isto, ak to nepríde skôr a v stredu ráno o 7 to boli 4 cm a 9:45 bola Miška von. Kamoška chodila otvorená na 4 cm skoro 3 mesiace, lebo odmietla byť v nemocnici, pretože tehotenstvo predtým celé bola v nemocnici a narodilo sa im mŕtve bábätko. Tak to riskla. Držím palce, nech to máš za sebou, najlepšie začiatkom 39tt, to je plne donosené dieťa 😉.
Inak aj sa to bojím napísať, ale Miška mi posledné dni spáva od 20 hod. do 7:30 ráno, hoci sa v noci zvyčajne raz-2x zobudí a plače, vlastne ani nezobudí, plače zo spánku, tak ju ja budím, lebo inak neprestane.
Weji, sneh? Nestraš ☹. Inak som pozerala počasie a iba dnes má byť takto, od zajtra do nedele boli obrovské slnká na meteo, tak som zvedavá 🙂.
Maťa, ty pôjdeš rodiť k nám? To bude super, prídem ťa pozrieť, možno aj wejku, to bude veselo 😵

matullienka
29. okt 2009

Blov: tak najskôr sa to musi podarit aby bolo co rodit a ano chela by som ist k vam a k dókušovi priamo a to by som bola rada

weja
autor
29. okt 2009

Mati, fíha, to si optimistka, že sa počas začínajúceho pôrodu budeš presúvať zo ZA do MT 🙂
so mnou neviem, ako by to bolo, ale ak moja dokyna príde na to, že som sa svojvoľne vybrala do súkromného sanatória - vlastne bez jej vedomia - tak neviem-neviem, či nebudem v našej nemocke persona non grata 😅

Blov, bezohľadnosť ľudí fakt nemá hraníc 😠 najlepšie je mať vlastný dvor, len kým sa k nemu človek dopracuje..... 😒 a kde by ste ten pozemok chceli, už to máte premyslené?

matullienka
29. okt 2009

no sesterka to zvladla o bola az z BY tak dufam ze to raz zvladne aj ja 😉

blovitc120
29. okt 2009

Weji, zober si to, že v BA to majú baby podobne so vzdialenosťami ako zo ZA do MT a napríklad v Turč. Tepliciach ani nemajú nemocnicu, hoci sú okres a všetky chodia k nám rodiť, je to zhruba rovnako ďaleko ako ZA, hoci po menej frekventovanej ceste a neboj, väčšinou keď to príde, žena tú cestu vydrží, dokonca aj ja s mojim rýchlym pôrodom by som došla aj ďalej ako 5 minút do našej nemocnice 🙂. Doktora ti nemá ako na to prísť, ak jej to sama nepovieš, ak nie si objednaná na nejakú kontrolu alebo čo, tak tam vlastne z tohto dôvodu ani nemusíš ísť, kým budeš tehotná, či nie?
O tej bezohľadnosti ani nehovor, ide ma z tých hovien fakt poraziť, všade kopa listov, ani ich v tom nevidno. Pozemok nechceme ďaleko odtiaľto, na to som príliš mestský typ a hlavne nemáme zatiaľ na to, aby sme kúpili pozemok aj stavali novostavbu, tak sme sa rozhodli, že najlepšie bude pozemok s nejakou starou stavbou, ktorá ale ešte nepadá a zatiaľ by sa dala využívať ako víkendový dom aspoň (nie nejaká fakt haraburda, ale kľudne aj malý dvojizbový starý domček) a keď budú prachy, tak sa to zrúti a postaví dom. To sú plány, uvidíme, čo realita. Ja totiž nechcem malý pozemok, to si radšej počkám, takých 600m2 a podobne je strašne málo, som nenáročná, ale chcem nad 1000 m2 😀

matullienka
29. okt 2009

blov: no ty si naozaj nenarocny cloviecik a este predpokladam ze najlepsie keby to bola aj pekna rovinka vsak? 😀

blovitc120
29. okt 2009

Tak-tak Maťka 🙂. Ale ja keď už dom, tak nechcem mať susedov 5 metrov od domu, to môžem zostať tu... Svokra má 750 m2 a príde mi to fakt málo, radšej širší a kratší pozemok by som brala. Ale práve tie staré domy sú na takých veľkých väčšinou postavené, včera sme pozerali jeden 1800 m2 za 59000 €, ale tam bol ten dom úplne nepoužiteľný

nastasia
29. okt 2009

ahojte 🙂
ako sa mate? u nas tiez prsi, ale zajtra ma uz svietit slniecko tak ja dufam, ze predpoved vyjde.
inak ja chcem ist do BS. ubytujem sa tam pekne tyzden pred porodom a budem cakat 😀-dufam, ze mi to takto aj vyjde 🙂 vraj tam nadstandard-apartman pre dve osoby stoji 500 Sk na den a tu u nas v BA je to 1000 na jednu osobu cize s manzelom 2000SK na den. a v BA hoci vsetky porodnice maju oznacenie baby friendly hospital je to tu katastrofa. kamaratka je por. asistentka a robi na kramarox a rozprava mi fakt otrasne zazitky.
aj ja by som najradsej brala dom, ale tu asi tazko 😒 a zase nechcem byvat v ivanke pri dunaji alebo rovinke...nemam rada take roviny.

weja
autor
30. okt 2009

konečne piatok 😵
Blov, no to máte plány pekne na dlho... moja mama bude akurát teraz predávať pozemky s rozlohou niečo cez 10.000 m2, nechceš si prísť vybrať? 😀 😉

baby, môj drahý manžel stále sníva o domčeku, možno to raz bude aj realita, ale úprimne - ja si to neviem nejako predstaviť, nič v zlom, ale on je niekedy tak hrozne lenivý, kým sa k niečomu priberie, že to ide spraviť, tak už niekedy ozaj strácam trpezlivosť, potom to síce má raz-dva hotové, ale kým začneee... ooooch... 😝 zlaté nervy... 😅 no a toto si neviem predstaviť - okolo domu je stále potrebné čosi robiť.... iba ak si zaplatíme záhradníka ešte aj s inštalatérom 😅 😀 vtedy ok 😀

blovitc120
30. okt 2009

Jooj weji, ale to budú asi pozemky ďaleko od nás, nie 🙂? A keď budeš mať dieťa, uvidíš, že hoci predtým ťa to možno do domu nelákalo, ale s ním by si šla hneď. Naša je proste vonku anjel, ani neviem, že ju máme, dnu sa nudí a len robí zle, už sa dostane úplne všade a včera sa hrala s nožmi 😝. Skoro ma vystrelo. Našťastie hoci berie a chodí veci všade, má v sebe taký nejaký pud sebazáchovy či čo, tak sa aj s nebezpečnými vecami hrá opatrne a jemne, minule našla pod chladničkou kus skla z rozbitej misky ešte spred pol roka. Vysávač to nedosiahol, ja som to tam nevidela a ona to našla, pohrala sa a doniesla mi ukázať, čo má 😀. Keď som si predstavila, že to mohla zhltnúť... 😒. A v tom dome, ja nechcem nejako extra kroviny a stromčeky ostrihané do tvaru zvierat, ale trávu a vzadu pár hriadok so zeleninou, ovocné stromy a kríky ako ríbezle, egreše. Zemiaky určite nie, gazda nie som, ale mrkva a podobne v pohode 🙂

weja
autor
30. okt 2009

Blov, no veď to som si robila srandu, jasné, sú to pozemky pri LM 🙂
inak pri tom tvojom opise záhrady som sa pobavila - hlavne pri tých stromčekoch v tvare zvierat - hneď som si predstavila Farmville 😀 tak stačí pozrieť na tvoju farmu a hneď vieme, akú záhradku by si chcela + 30 prasiat, 50 zajacov a 20 koní k tomu 😀 😀 😉

blovitc120
30. okt 2009

Hahahaha, tak si ma pobavila, rehocem sa tu ako jeden z tých koní 😀 😀

weja
autor
30. okt 2009

Blov, no moc sa nesmej, veď uvidíme, keď prídeme potom niekedy pozrieť tú záhradku, či to nebude verná kópia farmy 😉 myslím, že Miška by bola medzi toľkými zvermi veeeľmi spokojná 🙂

tak ja sa pomaly zberám domooov.... 😵 zase sa tu riadne zatiahlo, kým prídem domov, bude určite liať a tma ako v rohu... 🙄 akurát by sa dobre driemalo... 🙄 ale chystáme sa s MM na víkendový nákup, tak mám po šlofíku... 😀
pekný víkend 😉

smejko1
30. okt 2009

caute farmarky.......

aj ja tuzim po domceku odkedy mam maleho....... ale tu v okoli BA to je s cenami katastrofa a bohuzial ziadny bohaty strycko v dohladne fnuk.......

moja presdtava bungalov cca 5 izieb..... zahrada len trava apar stromov ovocnych a krb........terasa...... miesto na parkovanie pod trieskov - nenarocne a aj tak neuskutocitelne fnuk fnuk

posun casu a dieta mi spi o siedmej........ neni zle len tie rada su horsie........

nastasia mas pravdu, ja som pocula o Ba porodniciach len to najhorsie...... ja by som najradsej opat rodila v zahranici......... a pritom by stacilo malo aby sme my mamicky mali naozaj najkrajsi zazitok pri porode......

pekny vikend vsetkym....... a malo smutnych myslienok........ cmuky

smejko1
30. okt 2009

ozaj a robila som dnes tortu od blov - aby som sa ju naucila a vychytala co mi nejde - tak uvidime.... ale az v nedelu, lebo ju dam muzovi k narodkam (2 muchy jednou ranou hihi) len este sviecky muzim kupit......

inak sa mi zda super jednoducha kludne ju mozem robit casto..... dakujem za tip 😉

miriamka
30. okt 2009

Ahojte,
nestiham vas citat dozadu...ale vsetky vas zdravim!!!
My sa mame fajn,len v praci bol tazsi tyzden,maly sme den otvorenych dveri,potom vecer recepciu...takze sme budovali vztahy so zakaznikmi a bolo fajn 😉

Jakubko sa ma dobre...az na to ze dost vymysla stale,je super.Spanok sa nam troska pokazil,takze asi nam idu nove stolicky 😠
Inac ho planujem dat ockovat proti chripke,davate aj vy deticky?

Domcek?Hm,je to super vecicka...ja som zila cely zivot na byte,takze pre mna je nove byt na domceku...stoji to hrozne vela koruniek...ale hadam az uplne dokoncime,budeme si aj uzivat a konecne aj setrit.

Aaa....som zabudla,mimi stale nic...takze do 30tky uz nestiham ostat tehu 😀