Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

miriamka
21. dec 2009

Smejko...ja Ti nieco poslem z kolacikov,dnes som usudila,ze ich mame uz nejako moc...to skoncim po sviatkoch ako gula 😠

maurizia
21. dec 2009

smejko moja mama je na medovniky expert a dava do sacku chlieb ked chce, aby zmakli

blovitc120
21. dec 2009

Mon, si fakt sikovna 🙂.
Smejko, ja mam rada chrumkave medovniky, nie makke, inak aj Miske strasne chutia, to je asi jedine sladke, co ma rada, preto ani novy recept nechcem, vzdy robim moje zubolamy a nemenila by som, takze mne by tie tvoje chutili 😉. My sme teda vonku neboli, u nas bolo az -12, ale hlavne hrozny smogovy smrad a to mi vadi este viac 😝.
Mobil mu slohli na nakupe, niekde v obchode pravdepodobne.
Inak chlieb v sacku na medovniky ani jablko nam nepomahaju, ale nevadi.

weja
autor
22. dec 2009

ahojte 🙂 ešte zajtra do práce a potom predĺžený vííííkeeeeeend... 😵
Blov, včera som robila tie "tvoje" rumové guľky, ozaj sú dobré, ale robila som ich iba z polovičnej dávky, lebo nemali sme doma viac piškót a do obchodu sa mi kvôli tomu nechcelo ísť... 😅 ale pekne som ich odložila do chladničky, nech vydržia aspoň do pozajtra 😀
a večer sme s MM pri stromčeku popíjali varené vínko a vianočná pohoda ako z filmu 😀 ale dnes ma ešte čaká žehlenie - asi zo 4 práčok + periny 😝 takže pekný večer predo mnou 😅

blovitc120
22. dec 2009

Ahojte, weji, ja gulky idem robit az zajtra, MM sa proste neda vysvetlit, ze to nie je jednohubka, on si trha z toho cesta fakt lopty 😅.
O tom zehleni mi ani nehovor, ja zehlim len najnevyhnutnejsie veci a tie, ktore sa krcia v prani ako rifle a niektore tricka. Miske nezehlim skoro nic, lebo take male sa nekrcia, ale drahy ma za tyzden tak 5 kosiel a tie fakt neznasam. Ja sa skor snazim dokladne vesat, aby sa to vyzehlilo na susiaku 😀.
Ja dnes robim druhu davku vanilkovych rozkov, pre istotu dvojnasobnu, len neviem, kde ich pred sebou schovam... A pred MM treba schovavat uz cesto, lebo jemu najviac chuti cesto, kym odlezi v chladnicke, tretina chyba 😀.
Miska je zlata, vstala o pol 9 a asi vie, ze mam robotu, od rana ani neviem, ze je doma, hra sa, obcas tancuje na telku, obcas vylezie na stol skontrolovat, co robim, zlaticko 🙂.
Inak som sa tesila, ze je odmak a konecne ideme von, tak u nas prsi kazdu chvilu a fuka hnusny vetrisko

monkula
22. dec 2009

Blov, aj ja chodím odtŕhať cesto do chladničky 😀 😀 😀

ja budemdnes piecť parížske rožky, teda len tie spodky, krém až zajtra, ja robím zajtra už aj kapustnicu a šalát, viac nám chutí, keď je odležaná 😀 😀

weja
autor
22. dec 2009

no vanilkové rožky sú super vec, my sme svoju "výslužku" koláčov od našich pre istotu ešte ani nebrali, lebo som vedela, že by sme ich spratali ešte pred sviatkami 😀 takže zajtra si skočíme k našim pre koláče, ja im odnesiem medovníky a pomôžem mamine so šalátom, na Štedrý deň budeme večerať u nej, tak nech trochu priložím ruku k dielu...
Miška je zlatíčko, za chvíľu ozaj nebudeš vedieť, že je vôbec doma, keď si zvykne pekne sa hrať sama... 🙂
no vidím, že žehlenie je "obľúbená" záležitosť asi všade 😝 MM našťastie nosí košele len zriedka, ale stačí aj tá hŕba tričiek, čo každý týždeň "spotrebuje"... 😖 ja to nechápem - sme len dvaja, ale ten kôš na prádlo je stááále plnýýýý... 😖

Mon, parížske rožky sme tento rok zamietli, lebo sa nám nechcelo s tým zabávať... 😅

blovitc120
22. dec 2009

Mon 😀. Ja som bola presvedcena, ze to cesto je cisto chlapska zalezitost, lebo aj tatko to robieval, ale zjavne nie 😉. Parizske rozky mam rada, aj by som si veru dala, ale keby mi ich niekto doniesol 🙂. A kapustnicu mame tiez radsej odlezanu, no vari ju mamina, tak neviem, kedy...
Mna porazi, dnes sa nam na navstevu nahlasili kamosi, co znamena dalsie zozrane kolace, to snad nikdy neskonci... Co nezje MM z cjladnicky, dojedia oni. Ach jaj, nech je uz Miska vacsia a naozaj pomaha. Inak dnes ked sme si umyvali zubky pred obednym spanim, nasla som jej dalsiu stolicku a o tejto teda fakt neviem, kedy vyliezla. Pomaly bude mat viac stoliciek ako zubov 🙂.
Weji, moj zababre aj tricka aj kosele, nosi ich do prace, nech aspon zhruba nosi oblecenie, co zodpoveda jeho funkcii, ale nechodi v obleku, rifle a koselu nosieva, to je kompromis, hoci kupovat s nim kosele je druhy porod, musi byt sportovo-elegantna a padnnut mu do oka, nno mna vzdy padne aj 7, kym jemu jedna, horor. Este keby som obleky mala nosit do cistiarne, to by bolo...

miriamka
22. dec 2009

Ahojte,
taaak...prvy den dovolenky za mnou...troska chaos,upratovanie,nakupy...teraz sme dozdobili stromcek,takze sa tesim lebo sa to zacina u nas konecne podobat ze idu Vianoce 😵
Inac som bola u maminky,a sla som do mesta a minala som jedno kadernictvo a spytala som sa len tak ci nemaju cas mi nieco spravit,tak som este aj kadernicku vybavila / farbu a troska melir 😀 ,takze budem pod stromcekom upravena 😉
Zajtra ma caka este zaverecne upratovanie,pecenie orechovnika a varenie kapustnice,a je to.
Inac som si povedala,ze tento mesiac sa asi na meranie BT vyprdnem...som dnes 9DC a este sa mi ani jeden krat nechcelo merat,takze asi to necham tak...

monkula
22. dec 2009

Miri a do ktorého kaderníctva ideš? Potom podaj hlásenie 😀
Ja chodím nad sporiteľňu, ale ešte ani raz ma neostrihala tak, ako som chcela, ale inak je to fajn baba 😀

weja
autor
23. dec 2009

krásny predvianočný deň vám prajem 🙂 tak, a je po snehu... 😅 😝 niežeby mi nejako chýbal, ale mali by ste to tu v Jasnej teraz vidieť - do roboty sme sa brodili po lýtka vo vode... 😝 všetok sneh sa roztopil a na cestách stojí voda + nejaký blatový pozostatok čohosi, čo bol kedysi sneh... 🙄 ozaj "vydarená" sezóna, som myslela, že aspoň tu hore sa to ako-tak udrží... 😒

no včera som dokúpila posledný darček, dnes už len prebehnem byt vysávačom a som tiež hotová 😵

Blov, no ako dopadla návšteva - zostali vám ešte neajké koláčiky? 😀

blovitc120
23. dec 2009

Ahojte, ja som tak kraasne vyspinkana, my sme vstali pred 5 minutami, asi dam Miske medailu 😀. Ak mi takto vracia tie tazke mesiace, tak suhlasim 🙂.
Weji, myslela som, ze aspon u vas to bude so snehom... Tu leje uplne hnusne a vody je tiez snad po clenky. Preco raz nemoze byt normalne, bez dazda? Bud je zima ako na Sibiri alebo prsi, uz ma to vazne nebavi. Nedaju vam volno ez sviatky, ked nie je sneh? Kolace nejake zostali, ale uz som vcera urobila aj gulky.

monkula
23. dec 2009

U nás neprší, ale pršalo, ráno o šiestej ma zobudilo bubnovanie dažďa na parapet 😝 😝 a ráno ani stopa po snehu. ale mne to nevadí... čľapkanica zmizla, akurát ej mokro,a le to prežijem 😀

weja
autor
23. dec 2009

Blov, no pekne, spať do deviatej... 😵 asi v tomto daždi sa vám tak dobre spalo... ja som došla úplne mokrá, teraz suším čižmy aj vetrovku na radiátore 😅
cez sviatky som doma, akurát od pondelka zasa normálne robím... ale to bude tiež skrátený týždeň, takže pohoda... 🙂 no dúfam, že všetky pobyty sa nestornujú, keď to tu takto vyzerá 😖 ale dosť veľa je silvestrovských pobytov, tak si myslím, že na toho silvestra ľudia prídu tak či tak, či sa bude dať lyžovať alebo nie... 😒 inak MM sa bol lyžovať v nedeľu, keď bol krásny deň a -16°C, a bola vraj fantastická lyžovačka, ešteže aspoň on stihol využiť ten sneh 😅

Mon, ja tiež sneh nemusím, ale aspoň v horách by mohol zostať... 😖

miriamka
23. dec 2009

Ahojte,
ako travite tento den pre Vianocami?Ja som umyvala kuchynsku linku...a ked maly zaspi pustim sa do pecenia toho orechovnika a makovnika.Nikdy som to nepiekla,tak hadam sa podari.
Monkula...ja som vyskusala v MA vela kaderniciek,naj som bola spokojna v Salone EM,len ta je aj dost draha 😕
Inac aj u nas prsi,ale celkom teplo...

blovitc120
23. dec 2009

Ahojte, tak my sme si dnes urobili pohodicku, ziadny predvianocny stres, v podstate sme sa vascinu dna vsetci 3 valali v posteli, mala nas bozkavala, citali sme si a tak 🙂. MM mi povedal, ze sa nemam stresovat, vsak su Vianoce a ze radsej budme spolu, tak sme boli a Miska bola nadsena. Zajtra urobim s Miskou stromcek-u nas je tradicia, ze sa robi az na Stedry den, urobime salat a rybu, pojdeme na cintorin pozriet mojho ocka a podvecer pride mamina so sestrou a neterou na veceru. Tak vam vsetkym zelam krasne sviatky, nasa Miska bude mat v noci okolo 3 presne 2 roky, ak ratame aj cas v brusku 🙂. A nech sa to iste podari vsetkym, ktori sa snazia...

maurizia
23. dec 2009

blovitc tak to je moja predstava vianoc 🙂 my sme mali vzdy doma sto druhov kolacov, perfektnu vyzdobu vsetko perfektne..ja sa teraz tesim, si spolu posedime v klude, no a co ze kolacov je menej. aj mojmu manzelovi to vyhovuje, i ked teda dnes nam priniesli nabytok a sme montovali, a tiez sme zhanali darceky pre svokra na poslednu chvilu 😝 ale zajtra snad uz bude uplny klud 🙂

miriamka
23. dec 2009

Ahojte,
tak ja dnes honicka,ale po celom dni som pripavena na Vianoce...dnesok sme ukoncili s manzelom vo vani,takze Vianoce mozu zacat 😵

monkula
24. dec 2009

Pekné Vianoce dievčence 🙂

miriamka
24. dec 2009

Ahojte...

Do pohára šampanské, do srdiečka lásku, k tomu božtek pre šťastie, zdravia plnú kapsu. Anjelsky krásne Vianoce a čertovsky dobrý Nový rok praje Jakubko a Miriam(ka) 😵

nastasia
24. dec 2009

Ahojte,
zelam Vam vsetkym krasne a pokojne Vianoce 🙂mamickam zdrave a dobre deticky a snazilkam //

ja som prave dozdobila stromcek a idem sa chystat na vecer. este stale nemam jeden darcek pre priatelovho brata a vobec ani netusim, ze co mu kupit. idem ku nim 27meho a vobec sa mi nechce...

weja
autor
24. dec 2009

dievčatá, všetkým krásne a hlavne pohodové Vianoce prajem...!!! 😵 😵 😵

my sme dnes už od rána u našich, budeme tu aj večerať, pred večerou zabehneme ešte na cintorín a po večeri prídu sesterkine deti skontrolovať darčeky 😀 ...a budeme pozerať rozprávky a tak... 🙂

tak ešte raz ŠŤASTNÉ A VESELÉ !!! 😵

blovitc120
24. dec 2009

Ahojte, sice uz je po, ale zelam vam vsetkym krasne sviatky a kopu dvojciarok na testikoch 🙂

weja
autor
27. dec 2009

ahojteee, na to, že tu od štvrtku nikto nebol, sme skončili len na 2.strane... 🙂
... noooo, tak ako ste sviatkovali? 🙂
nejako to všetko rýchlo ubehlo, zajtra už do práce... 😝

pekný večer ešte všetkým prajem.... 😵

smejko1
27. dec 2009

Ahojte, tak nase vianoce boli uzasne......... to ako sa maly tesil z darcekov bol najkrajsi darcek na svete......... fakt je to uplne ina radost.......

Blov nomalne som ratala a ratala ako to, ze miska ma 2 roky a az po chvilke mi to doslo ....... 😀 asi mam spomalene mozog z toho prejedania 😀

Dievcata, verim, ze Ste mali vsetky uzasne vianocne sviatky plne pohody a lasky a spokojnosti a do Noveho roka 2010 Vam z celeho srdca prajem, nech sa Vam vsetkym dari, nech Ste Vy a vasi blizky zdravi a hl;avne, nech sa snazilkam splnia najkrajsie sny na svete.

cmuky 😉

blovitc120
27. dec 2009

Ahojte,
mna od Štedrého dňa strašne bolí žalúdok, neviem, či som niečo zjedla alebo čo, teda zjesť som zjedla, ale či mi niečo nezapasovalo... ale je mi pekne na tyčku stále 😝 😝 😝 (tehotná nie som isto).
Smejko, Dami sa normálne tešil z darčekov? Tak naša Miška je asi nejaká divná, ale ona sa tešila najviac z papierov a stužiek, darčeky ju nejako zvláštne neočarili, teda nie pod stromčekom, až na druhý deň sa s nimi začala aj hrať. Pod stromčekom sa tých darčekov vlastne hanbila 😀, akurát jej žiarili oči, keď videla tie papiere, nosila ich po celom byte a stužky ukladala do škatule, výskala od radosti...

maurizia
27. dec 2009

blovitc my sme boli u svokra, nasa neter je presne tak stara ako Tvoja Miska a obidve s mojou malou iba skatule trhali a potom si navzajom brali hracky..cize ziadna radost z toho, co dostali, fakt ich tesili iba tie papiere. tak som si hovorila, ze ako dobre som urobila, ze som kupila iba to jedno lego. nechala som jej pootvarat aj moje darceky a bolo

blovitc120
28. dec 2009

Maurizia vdaka 😀. My sme tiez Miske nekupovali kopu darcekov, ju najviac tesia a bavia veci v kuchyni, v suflikoch v kupelni, mop, vedro, metla, vysavac a podobne, preto mi pride maximalne konzumne zavalit ju darcekmi, ktore budu v kute stat a zavadzat mi tu. Tiez sme jej kupili Lego Duplo, knizku a spaciaho makkeho psika, od sestry a mamy dostala odrazadlo-auticko so zvukmi a mikinu. Myslim, ze to uplne staci, lebo ci to ma alebo nie, zivot jej to zatial neovplyvni... Hrava sa zatial s Legom a spi so psikom, odrazadlo nosi po byte alebo ho zvali a toci kolesami, obcas si cita knizku. Prave Vianoce pre nu podla mna zacnu, az ked si uvedomi, co su darceky a bude po niecom tuzit a najde to pod stromcekom. Zatial mi aj jej stacilo, ze trhala papiere a behala s nimi po byte 🙂

nastasia
29. dec 2009

ahojte baby,

fuuha az na tretej strane sme boli...vidim, ze ste pekne vianocovali 🙂 my tiez fajn dostala som hodinky, vonavku, knihu, nocnu koselu a taku vestu 🙂

dneska sme boli u priatelov na kapustnicu zobrali sme aj nasho psa, oni maju zasa sucku tak sa cely cas nahanali po byte. tak teraz mam konecne od neho trochu pokoj lebo je uplne hotovy a spi.

pekny vecer vam prajem

miriamka
29. dec 2009

Ahojte,
a krasne povianocne obdobie.
Ja si toto cele priam vychutnavam,citim sa ako na materskej ked som opat s malym od rana do vecera...stale sa mojenkame,chodime na vychadzky,navstevy...proste krasa 😵
Jezisko bol stedry a niesom sa v prijemnej atmosfere...mna najviac potesila super zehlicka na vlasy a domaca pekaren chleba...a Jakubka hadam vsetky hracky co podostaval,ale polovicu hraciek sme schovali lebo chuda nevedel s cim sa skorej hrat.
Inac som totalne prejedena,prepita...takze zajtra si musim dat odlahcujuci den pred Silvestrom 😉