Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

matullienka
21. jan 2010

nastasia: to je blbost ja som sa davala pripoistovat v oktobri a platí to najskôr od toho dňa čo sa prihlásiš takže ked by si tam šla zajtra tak ako wejka písala ti za január vyráta pomernú čať a za február potom zaplatíš normálne. to čo tam mate za kače v tej poisťovni? 😀 a tiež som sa dávala pripoisťovať 14.10. a od vtedy sa mi to ráta

blovitc120
21. jan 2010

Miri, to su normalne ceny. Minuly rok boli take iste a az potom ich znizili. My sme platili okolo 600 € na osobu, Miska bola zadarmo. Este aj toto leto bude zadarmo, dobre sa narodila 🙂. Ale my sme boli na 8 dni, tie su cenovo nevyhodne vzdy, ja som sa bala ist na dlhsie, nevedela som, ako bude reagovat a potom som aj lutovala, este by sme ostali... Mna na tych zajazdoch najviac serie to, ze aj ked je dobra cena, tak ked si priratas tie sproste poplatky, taxy, palivove priplatky (inak som nechapala preco, ked bola kriza a ropa sla totalne dole), vzdy ti vyjde hnusna palka. Vsetky hotely pod 500 € boli uplne nahovno s prepacenim

weja
autor
21. jan 2010

Miri, to sú tie "first moment zľavy" - čiže žiadne... 😖 raz sme tak boli a sme to riadne potom oľutovali, lebo s LM sa to nedá porovnať.... Aj my sme platili na LM okolo 600-650 €/osobu....

Num, konečne ten recept na dolky 😉

2 biele nízkotučné jogurty
2 jogurtové tégliky polohrubej múky
2 lyžice kryštálového cukru
2 vajcia
2 lyžice oleja
4 lyžice mlieka
1/2 vanilkového cukru
1/2 prášku do pečiva

Žĺtky zmiešať so všetkými ostatnými surovinami, z bielkov vyšľahať sneh, primiešať ho k tomu a hotovo - už len piecť.... 😵

weja
autor
21. jan 2010

jaaaaj, a teraz mi napadlo, že som ti to mohla napísať do IP... 😅 no nevadí...

Miri a ešte k tým hotelom - plne súhlasím s Blov, že sa neoplatí vyberať tie lacnejšie hotely, lebo tie sú väčšinou z čias Márie Terézie a v katastrofálnom stave 😝 nevravím, že treba ísť do najdrahšieho, ale radšej si vybrať ten lepší priemer... 😉

miriamka
21. jan 2010

Tak baby....mam uz asi 20 komplet ponuk cez rozne cestovky...zatial zaver taky,ze maly je vzdy cca 300EUR,a my kazdy minimalne 1000EUR...takze mi to vychadza na normalny hotel (ziaden de luxe) minimalne 2300EUR,co si asi nebudeme moct dovolit... 😕 No uvidime este na veltrhu,poberieme nejake katalogy a uvidime.Ale ked si predstavit ze za tych 2300EUR by sme mali komplet fasadu na dom,a este aj nejaky pekny zahradny gril...tak asi nakoniec skoncime v CHorvatsku alebo tu na Slovensku

blovitc120
21. jan 2010

Miri, ja odporucam asi pockat na LM a ak by ste nenasli ani potom nieco podla chuti, vzdy mozete ist do toho Chorvatska a robit fasadu. Lebo fakt keby ste teraz vysolili tych 2000 € a nakoniec by v tom termine nahodou Jakubko ochorel, bolo by to na nervy. To vazne deti nad 2 roky uz stoja 300 €? Nechutne, ved to nie je hodne tolko penazi. Fakt to este musime toto leto vyuzit, ze mame infanta. Inak si spominam, ze ked sme my vyberali LM, bolo vela akcii, ze dieta az do 13 rokov zadarmo. My sme mali tiez smolu, lebo bol s nami aj Adam a jemu uz islo na 14 rok... Myslim si, ze to nase bolo tiez drahe, ked to bolo len 8 dni, ale bolo zlacnene z 1000 aj nejake drobne na 600 aj drobne.

num7976
21. jan 2010

weji - dakujeeeem tak predsa len to mozem v sobotu robit,som myslela,ze si uz zabudla ze dolky nebudu,ale est emi treba kupit dolkovac,ci ako sa to vola,lebo nemam to na com piect!
pani baby to take sumy chcete dat za dovolenky????tak to ja za take asi nikdy nepojdem ha ha 😀 nam bude stacit aj to chorvatsko,vsak ideme aj tak prvykrat,takze aspon si zistime ako to bude vsetko znasat mala..
dnes sme boli s malou na hudobnej 🙂 ale uz tam nebudem echodit,lebo sice to bolo vsetko pekne,pestry program,no na take babo ako mame my je to eset skoro,lebo sice sa pri tancovani chytala ale potom tie aktivity co sa pomedzi robili boli prilis rychle aj na mna no a my co mame problem s poziciavanim,tak pri vsetkom co musela vratit vydrzala plakat celu pesnicku,no a este sa mi nepacilo to,ze som malej nemohla nic hovorit,lebo ze sa ma dieta naucit pocuvat jednu osobu-tu pani co to vlastne robila-no lenze ked ona na zaciatku ukazala,ze ako sa bude v priebehu pesnicky tancovat,tka jasne,ze ked sme zacali tancovat na pesnicku,tak vravim malej nech rucickami kruti alebo co,no a ona hned ze ticho no a potom som zase ze aby ma chytila za ruku,tak zase zazrela,ze mam byt ticho no tak mi to prislo prehnane,jasne,ze som nehovorila tak aby som rusila vsetkych normalne som malej povedala ze co od nej chcem,lebo ked by som jej nepovedala,tak tam stoji ako stlp,tak som chcela nech to opakuje,no ale pani vravi,ze mam byt ticho tak som sice aj tak enbola,ale snazila som sa co najmenej,no nesadli sme si asi obidve,takze aj to je dalsi dovod,preco tam enpojdem a dalsia vec je to ze na to ake su tam priestory a tie veci na aktivity pomedzi pesnicky tak je to dost drahe,..

smejko1
21. jan 2010

ahojte, citam Vas ale nestiham pisat......... citala som super knihu Medeny jazdec a uz som ju docitala a zistujem ako sa da zakupit jej pokracovanie aspom v anglictine, nasla som to na amazone, ale neviem s tym robit tak skusim pockat na muza, nech zas neurobim daku hlupost............ ale skoncilo to napinavo, ze uz uz chcem citat pokracovanie ich osudov

ja som to tak aj pochopila, ze si same mame napisat ziadost o zvysenie......... ziadny formular som nenasla a ani som o nom nepocula........(to je ale uroven, ze??) no a tak ak ste to uz niektora naformulovali a napisali.......... prosim poslite mi to, nech si tam zmenim len udaje a vytlacim 😉 dakujem ( som leniva az hroza)/////////

tie mykozy a zapaly ma mrzia.......... tiez mam svoje odzite a teraz mam toho menej klop klop klop......

takze en super gyn, je v pezinku??? a ja sa trepem do blavy, ked sem pojdes na buduce tak sa ozvi a mozeme sa stretnut

dovolenky - hrozne je to drahe.......... miriamka, len pekne pockajte na LM........ isto sa nieco najde alebo klasika chorvatsko, aj ked ani to neni lacne, ze anov 😠

ja ani neviem kam nas vietor zaveje a ako budu peniazky........ ale dufam, ze dake more s malym uvidime......

miriamka
22. jan 2010

Ahojte a dobre ranko,
konecne piatok!!!! Vcera som si uz predpripravila tortu na zajtra,dnes dam na nu uz len slahacku a piskoty a je hotove...a este chcem robit dnes take slane tycinky,takze sup sup,do zajtra stiham 😉

Smejko..inac aj ja som sa dala na citanie knih po veceroch.Manzelovi Jezisko doniesol Playstation takze vecer hra,a ja mam tak konecne klud na citanie knih 😅

Dovolenka...no myslim,ze aj keby som na to mala,nedam za dovolenku vyse 2000EUR.Maly sice je kvazi co ssa ubytovania tyka zadarmo,lenze vsetky poplatky za neho uz spravia tych cca 300EUR.Takze uvidime co z toho nakoniec bude,ale teda radi by sme k moru zakial mame len Jakubka lebo s dvomi by sme sa asi tak skoro uz vobec nedostali.

weja
autor
22. jan 2010

dobré ránko 🙂
Miri, no neprekvapili ma tie ceny, ktoré si písala, mám s tým svoje skúsenosti, že teraz sa dovolenku neoplatí kupovať... inak kolega MM majú vybratý zájazd, zaplatenú zálohu za 2 dospelých a vraj stačí, keď 2 týždne predtým zaplatia len letiskové poplatky za malú - vraj cca 70€ a bez problémov...
ale nechajte si to na LM, uvidíš, že tie ceny pôjdu aj o 40% dole 😉

baby, no ja nemám doma ani malé dieťa, iba MM 😀 ale na knihy čas nemám.... ☹ keď prídem z roboty, je už skoro večer, to som rada, že stíham aspoň čo-to v domácnosti a aj tak ma bolia oči z pc a cez víkend sa zasa často stretávame s rodinou, kamarátmi... prípadne MM si vyžaduje pozornosť... 😅 no raz si to hádam budem vedieť lepšie naprogramovať... 🙂
nečítali ste niekto tú trilógiu Súmrak - Nov atď....? vraj je to dobré, kolegyňa ich má doma všetky, ale nemám odvahu si ich od nej požičať, lebo zas nie každý má rád, keď sa mu knihy nevrátia hneď o týždeň alebo o dva... 😒

miriamka
22. jan 2010

Weji,...keby ze vezmeme teraz dovo,jedina vyhoda je ze teraz dame len zalohu,a potom este dalsie 2 platby takze by to nebolo vsetko naraz...ale hovorim,uvidime este.
Inac ja knihy citam rada,a kedze ma total nebavi televizor,vzdy okolo 21tej uz je doma tichucko tak si citam.Ale cez vikend na to nie je casu,len v tyzdni.
Inac kto je teraz cakatel/necakatel mrchy?Wejka a Melipa?Ci niekto dalsi caka na //?

weja
autor
22. jan 2010

Miri, no ja o 21tej už mierim do sprchy a spať 😀 vážne, ak chcem ráno ako-tak fungovať (vstávam ráno 5:30 😝 ) a vydržať až do víkendu, tak je to najrozumnejšie riešenie... zasa je lepší spánok ako hocijaká aj tá najlepšia kniha... 🙂
na tú mrchu budeme budúci týždeň ne/čakať s Melipou asi spolu..... o ďalšej adeptke zatiaľ neviem...

miriamka
22. jan 2010

Weji...no ja citam vecer ked tak hodinku,okolo 22hej tiez uz spat lebo tak isto vstavam 5.30 rano.
Baby,tak vam moc moc drzim palce k // 😵 😵 ...ja som pred ovu,ale my len velmi zlahka snazenie teraz,lebo na september sme pozvany na 2 svadby a nerada by som ich prepasla 😉

monkula
22. jan 2010

miri a čo dobré teraz čítaš? 🙂
ja sa zase učím, keď je tu ako tak ticho... už sa teším na ZOH, MM bude pozerať a ja sa budem môcť učiť 😀

weja
autor
22. jan 2010

Monkula, ešte študuješ? obdivujem, ako sa to dá stíhať popri dvoch malých deťoch... 😕
inak ja mám ako-tak čas a kľud na čítanie, keď MM objaví nejakú novú pc hru 😅 vtedy pri tom sedí zažratý aj 2 hodiny 😀

nastasia
22. jan 2010

Ahojte,

smejko, ty byvas v pezinku? ok ozvem sa ked tam pojdem 🙂 no blbe je, ze unho musim byt uz o pol 8 lebo o 8 mu zacinaju ordinacne a mna zobral pred ordinacnymi. cakala som, ze budem unho daco platit kedze s nim nemam zmluvu, ale vobec si nic nepytal za vysetrenie-bola som prekvapena. fakt mily clovek a konecne niekoho napadlo aj nieco ine ako supnut antibiotika. tak ked niekedy budes chciet zmenit gyn tento je fakt super.

monkula, a co studujes?

miri, ale tie svadby by si stihla este ,nie? 😉 ja som cakala na mrchu no a dosla vcera teda len take spinenie to bolo a dnes rano ma prekvapila. som cakala, ze sa bude dlhsie "rozbiehat"...

a ked sme pri tych svadbach baby z ba a okolia kde ste mali svadbu? lebo ja som zatial rezervovala 2 miesta-jedno sa do marca rekonstruuje a buduci tyzden sa ideme pozriet na to druhe. pozerala som aj hotel kamila, ale zda sa mi to prilis drahe a az tak sa mi tam nepacilo a sokovalo ma, ze termin sa u nich rezervuje aj dva roky dopredu. vsak zasnuby sa robia rok dopredu zvycajne...tak som vas chcela poprosit o nejake tipy

weja
autor
22. jan 2010

Nastasia, vygooglila som si čosi o tom dr., čo si spomínala, vyzerá, že je to fakt odborník... vyhodilo mi to kopu publikácií, poradní... len škoda, že je tak ďaleko... 😒

miriamka
22. jan 2010

Monkula...ja teraz len take velmi lahke vecerne citania od Keleovej 😉
Nasta...my sme mali svadbu v Malackach,a bracho mal v Bratislave - City hotel Bratislava 😉 Asi zalezi v ktorom obdobi chces svadbu.My sme mali v aprili,a kedze sme sa zasnubili v novembri salu sme hladali v decembri a v pohode.

nastasia
22. jan 2010

miriamka, v septembri...no vacsinou my vsade povedia, ze uz je najvyssi cas...bola som na svadobnej vystave a tam sa cudovali, ze este nemam saty 😀

weji, no pre teba je to fakt daleko 😒 ale mozno by to predsa stalo za to...ved uvidis...ked mas problem raz za tri mesiace tak sa to este da nejako, ale ja uz som mala problem kazdy mesiac a uz to bolo aj na psychiku vela...tak aj do kosic by som za nim isla 😀 ja len lutujem, ze som ho nenasla skor...

weja
autor
22. jan 2010

Nastasia, no od júna do októbra som mala aj ja problém každý mesiac, mala som asi 3 druhy liekov, stále som chodila na kontroly a stále som nemala výsledky úplne negatívne... 😖 potom mi dr. predpísala mycosyst, neviem, či si to už niekedy brala, užije sa 1 tbl. perorálne a mala by zničiť všetky baktérie, kvasinky a plesne úplne v celom tele (keďže lokálne atb. nezabrali 😖 )... no a po tej tbl. som mala 3 mesiace pokoj, ale tento mesiac sa to objavilo zasa.... 😠
...no uvidím, ako sa to bude vyvíjať ďalej, ako dlho budem mať zasa pokoj a podľa toho to budem riešiť... ale Pezinok - zdá sa mi to napriek všetkému ďaleko, vzhľadom na to, že by som musela k nemu potom ísť asi aj na nejaké kontroly a tak, že by to bola viacrazová záležitosť a to by pre mňa bolo časovo aj prakticky dosť náročné... 🙄

miriamka
22. jan 2010

Baby...nemate niektora skusenost s chemickym peelingom na plet?Ja mam dnes vecer ist na prve sedenie,ale teda mam riadne obavy a rozmyslam to zrusit 😒

nastasia
22. jan 2010

miri, to tda nemam...ani nevie co to je 😕 🙂

weji, tu tabletku konkretne som neskusala, ale brala som nejake per os...no mne to nezabralo a vlastne ani nemohlo kedze je to nakoniec alergia...no a ten zacarovany kruh poznam, ze daju nieco na nejku bakteriu a vytvori sa nova, mne sa tiez takto povytvarali pretoze sice to zabilo tu bakteriu co malo, ale premnozili sa dalsie...a zase dalsie lieky a dalsie...a takto sa mi vynicila cela flora.skoda, ze to tym doktorom nedochadza...a ze nehladaju nejake ine riesenia...ja som si napr. musela vydupat aj vysetrenie u imunologa vobec nikoho to nenapadlo ma tam poslat 😒 😠

blovitc120
22. jan 2010

Ahojte, miri ja som si to robila doma tym slabym roztokom Glyco A, co ma len 12% a hruuuza, vobec mi to nepomohlo, neviem, ako by som zniesla ten 40% roztok. Ale mala som cerveny ksich ako opica makak zadok, bolelo a stipalo to poriadne. Ja mam citlivu plet, tak mozno preto. No ked mate zajtra oslavu, neviem, ci by som to riskla. Ja som totiz na tom nezniesla ani krem, nie to makeup. Ked tak by som to prelozila o 2 tyzdne, kedze o tyzden idete prec. Mozno tebe ale nebude nic... V kazdom pripade drzim palce

miriamka
22. jan 2010

Blov...no mne chce dat to iste kozmeticka,ale 20% a hrozne sa toho obavam.Teraz konecne plet lepsie,kremy od koznej pekne zaberaju...a bojiím sa aby to nebolo teraz desne.A ako dlho si to mala take cervene?

blovitc120
22. jan 2010

Miri, asi 3 dni. Uz ti to teraz asi moc nepomoze... Aha, tak len kozmeticka, tie mozu len do dvacky, ja som sa zlakla, ze ti kozna ide dat tu styridsiatku. Tak nech to mas v pohode, drzim palce, ja som citlivka ohladom pleti.
Dnes tu bola nechutna zima, sice slnecno, ale -5 stupnov a hlavne hnusny severak, skoro sme zamrzli vonku. Ked sa Miska zobudila, som sa na nej bohovsky pobavila 🙂. Pri postielke ma na stene nalepene obrazky zvieratiek a kvietkov, tak si ich stale hovorime. Kravicku povedala pekne bu, ale kacka bola rovnako ako kvet hapci a najviac ma rozosmiala ovca. Hadala najskor ze bu, ja jej vravim nie, be. Ona na mna pozrela a vravi ceee. Ked vidi zvery nazivo, tak ich uhadne, ale knizky a obrazky... ma to uplne v pazi. Hlavne ze uz je uplne zretelne Jezisi, coze a podobne veci.
Ozaj, uz som sa viackrat chcela opytat, weji, doniesol ten Jezisko meteostanicu?

monkula
22. jan 2010

Ahojte..
Dievčatá, ja neštudujem na VŠ, ale sa učím po taliansky, ako samouk 🙂 🙂
Blov, aj u nás bolo hnusne... kosa, ako v Rusku... 😝
Miri, neviem, aj ku kozmetičke nechodím... kam chodíš?

miriamka
22. jan 2010

Taaaak baby...nakoniec som na ten chemicky peeling isla,po tom co mi manzel povedal ze ist mam a mam vyskusat.A pocit?No po naneseni to slabulinko stipalo,ale nic hrozne,az by som povedala ze to bolo prijemne take steklenie.Mala som to prvy krat asi 3 minuty a pohoda,vobec nie som cervena ani nic...len mam hrozne hladku plet,ako babatko 😵 O 2 tyzdne idem opat,a uvidime co to spravi naozaj po tych cca 4-5 sedeniach 😵

melipa
22. jan 2010

ahojte 🙂 ...ja som desne unavena, cestovala som od 6.30 a do BA som prisla o 15.30, a to som mala plynule pripoje 😝 ...a teraz ma klepe kosa, lebo v Madride bolo krasne slnecne pocasie ako u nas na jar, take na lahky kabatik a polobotky a slniecko svietilo do siestej vecer...a tu taka zima 🙄
citam co vsetko ste tu popisali, hlavne tusim o dovolenkach...no my sme boli vselikde a vsade bolo pekne, a tiez sa priklanam k LM 😉
inak miri, moja kamaratka prave teraz chodi na tie aha kyseliny, ale ona mala krasnu plet, bez akne, len mala take vacsie pory a chcela by zuzit tie pory a celkovo omladit vzhlad pleti...potrebuje 5 sedeni /menej sedeni nema vyznam/, co ju bude stat 500 eur 😨 /tu v BA, btw. kolko to stoji v MA?// , ma za sebou uz dve, zatial ziadny viditelny efekt to nema, ale kozmeticka vravela ze az ked absolvuje vsetky sedenia sa ten vysledok dostavi...nejake ine problemy - supanie, podrazdenie mi nespominala...aj ja som nad tym rozmyslala, ale teraz cvakam 500 euracov za tie rigo skusky, takze nehroziiii...tak budem chodit rapava, ale s titulom! 😀 😅

miriamka
22. jan 2010

Melipa,vitaj spat...a dufam,ze si bola v Madride uz s fazulkou v brusku.Ja ked som bola naposledy v Madride,mala som uz v brusku Jakubka a ani som o tom vtedy este netusila 😉
Inac tu jedno sedenie stoji 20EUR co je v pohode,kedze je to len kazde 3 tyzdne...Inac ja plet tiez uz lepsie,ale vraj to pekne vyhladi a stiahne pory,tak uvidime.

blovitc120
22. jan 2010

Miri super, ja som asi divna, resp. moj ksicht 🙂.
Melipa vitaj nazad, mohla si teda trochu tepla doniest...
Mon, aj tu ako na Sibiri 😝