Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

blovitc120
17. jan 2010

Ahojte, peknu nedelu vsetkym, u nas je hrozna zima, mali sme sluzbu v spolocnych priestoroch a skoro som zamrzla 😝. Ja uz chcem jar...
Baby, vobec neviem, o akej relacii hovorite, som totalne mimo...
Smejko, veru si to pamatam, ja som sa skoro zblaznila, spala mi 3x20 minut a o pol 5 rano sme vstavali, brutus. Asi teraz dospava mladost, alebo ja neviem co 🙂. Snad jej to vydrzi. Inak aj ona v noci niekedy vymysla, zobudi sa a chce ist do velkej postele, tak ju vezmem, mne to nevadi. Je to dieta a citi sa same, alebo sa jej nieco sniva, tak nevidim dovod, preco by som ju nechala rucat, pokial vidim, ze fakt nevymysla. A tym odpovedam zaroven num, do vlastnej izby ju neplanujem zatial dat, totiz najskor musime izbu zariadit, my sme asi jedini, ktori izbu nemaju pripravenu, je tam iba starsi nabytok z detskej izby. My musime tu izbu zariadovat pre potreby 1t-rocneho pubertaka, ktory k nam chodi a zaroven pre male dievcatko. Tak to chceme riadne premysliet a som rada, ze sme to nezariadovali dopredu, lebo uz teraz sa mi pacia ine veci ako pred rokom ci dvomi. Navyse Miska ked sa v noci zobudi, casto jej staci vidiet mamu alebo ocka, a potom si kludne lahne a spi dalej. Ked som ju davala samu, zacala plakat, lebo nas nevidela. Najneskor pojde do vlastnej izby pol roka pred narodenim surodenca, pripadne ak by sa nezadaril, tak ked pojde do skolky.
Miri, super, ze sa oslava podarila, my mame okruhliny buduci rok, tak mna to caka potom 🙂.
Matka, dobry krok, myslim meranie, si urobila. Ja tiez meriam a vychadza mi to tak, ako to citim.

miriamka
17. jan 2010

Matu...tak uz sa tesime na Tvoje grafiky BT 😉 ,respektive len na jeden prvy aj posledny 😵

matullienka
17. jan 2010

blov: poviem ti pre mňa nemčina je ako španielska dedina ale so slovnikom som to zvladla 😀

blovitc120
17. jan 2010

Ja nemecky trochu viem, mala som rakuskeho svagra a nemcinu aj na skole, ale tiez ocenujem stranky v anglictine 🙂. Drzim palce matu, aj wejke a nastasii samo...

melipa
17. jan 2010

ahojte, tak ja mam naprd vikend, sedim doma a pisem 🙄 ...ale uz mi chyba len nejakych 10 stran 😝
matu - ja som sa meraniu dlho branila, ze sa mi urcite nebude chciet a ze to moc dlho nevydrzim, ale uvidis, ono ta to chyti...ked sa ti bude tvorit grafik, budes chciet vidiet ho cely 😉 ...tak drzim palce a obcas nam sem hod svoj grafik 🙂
ja tento cyklus nemeriam, myslim ze uz som spominala, ale ked mi vyslo ze som isla spat pred druhou v noci tak som odmerala a ovulka sa potvrdila, zatial sa zubami-nechtami drzim 🙂
inak nasa Didi isla do velkej postele a zacala spavat sama v izbe ked mala dva a pol roka, bolo to uplne bez problemov...

matullienka
17. jan 2010

melipa: no tak to dufam že ma to chytí 😀
Inak ako ste víkendovali?

weja
autor
18. jan 2010

dobré ránko 🙂 ja som si dnes pri zvonení budíka hovorila, že ešteže je už piatok 😅 neviem, čo ma to napadlo, škoda, že realita je trocha iná... 😖

Maťka, dobre, že si sa nakoniec odhodlala k tomu meraniu, je to dobrá vec... 🙂 tiež som si myslela, že ja som na to strašne pohodlná, že sa mi nebude chcieť, ale ako píše Melipa, časom ťa to chytí, keď sa ti začne graf už tak pekne rysovať a pár dní pred termínom mrchy budeš ako na ihlách a meranie isto nepremeškáš, to ti garantujem 😅
ja som zaregistrovaná aj na WK, aj na fertilityfriend, jedno je nemecké, druhé anglické, ale FF sa mi zdá presnejší - berie do úvahy aj cykly predtým, na WK sa mi hocikedy stane, že mi vyznačí ovu napr. 10DC, čo je totál hlúposť, ja mávam tak o týždeň neskôr a FF to skôr zohľadňuje, tak isto aj iné faktory ako hlien alebo poloha krčka... ale na začiatok ťa nejdem pliesť 🙂

Melipa, tí záhoráci v tv boli fakt desní.... 😝 ja to vidím len občas, keď to pozerá MM, ale bohužiaľ som mala šťastie vidieť ich aj pred Vianocami, aj teraz a ozaj to bol výkvet... 😝

pekný deň 😎

blovitc120
18. jan 2010

Ahojte po víkende, u nás do rána trochu nasnežilo, konečne nevidno tú špinu 🙂. Weji, v Jasnej tiež?
Mne sa veru pri meraní tiež najviac páči, ako tie grafíky krásne pribúdajú, to človek už vždy čaká, že aká bude finálna podoba 🙂. Len na FF som nikdy neprišla na to, ako dať linku na graf, tak ho moc nepoužívam, asi som pako, lebo po anglicky viem fakt celkom slušne, ale neviem ho teda zverejniť 😅.
Melipa, tak to bol teda víkend, súcitím 🙂. Kedy šla Dianka do škôlky? Ja inak tiež verím, že to spanie zvládneme v poho, keď príde vhodný čas a veľkú posteľ zatiaľ neriešime, lebo máme postieľku, kde sa dajú dať preč bočnice a je dlhá až 160 cm, aj dosť široká, vraj do 6 rokov, tak zatiaľ vydrží (ako nie že by som ju tam chcela nechať do 6 rokov, ale najbližší rok nekupujeme veľkú posteľ isto).
Včera sme sa šli na Miške popučiť, máme nové plnohodnotné slovo, fakt vhodne vyberá naše dieťa, pretože začala hovoriť na všetko "Ježiši", resp. "Jediti". Nechápem, kde to zobrala, včera u mojej mamy sa štverala na gauč a potom chcela strašne telefón-pevnú linku, začala stláčať gombíky a vykrikovať "Jediti". Sme boli mŕtvi.
Inak teraz máme také obdobie, že je zase stále "mama, mama", všade ako psík, u nás sa to teda strieda. A čím častejšie ju dávame preč z domu, tým viac je na mne závislá (nosíme ju poobede tak 3-4krát do týždňa k mojej mame, vlastne sme začali vtedy, keď sme potrebovali písať tú prácu). Myslela som, že si práveže zvykne byť bez mamy a ocka, ale nie, naopak, keď sme doma spolu, ani sa odo mňa nepohne a stále na mne visí, tak to nechápem. AKo keby si vynahrádzala čas, čo nie sme spolu, tak teraz fakt neviem, či je to normálne 😕

weja
autor
18. jan 2010

Blov, čo sa FF týka, tiež som to zo začiatku nechápala, ale ak ti to teraz v niečom pomôže, tak postup je nasledovný: v Menu - Sharing - Home Page Setup - a úplne hore píše Your Charting Home Page Web Address - to je ten link 🙂
inak s tým "jediti" je to dobré... 😀 😀 😀 no ak to nepoužívate vy, tak možno tvoja mama, možno to počula u nej 🙂 ale super, že vám už mama s Miškou pomáha 🙂 ako sa jej to podarilo skĺbiť s tou jej prácou?

num7976
18. jan 2010

miriamka-aha tak to ide potom lahsie ked ste na to dvaja 😉 s tym spinkanim to mate potom uz super do kelu uvidim kedy sa ja odhodlam-ale nam treba tiez najskor urobit izbu zatial nemame treba nam v izbe urobit priecku a spravit tam spalen a kde mame spalen bude detska takze skor ako na jar to nebude,nasej sa podari niekedy prespat celu noc v postilke,tak mozno keby sla do izby svojej,tak by si rychlejsie zvykla,ze ma spat tam a nie pri nas ktovie..
matu super potom isto hod grafik ako to vyzera,ja som si merala na WK tam sa mi to zdalo realnejsie oproti FF aj ked som robila ovu test,tak mi vzsiel v den ako mi nameralo ovulku na WK a nie na FF lenze zase ja som oznacovala len teplotu,ziadne tie udaje navyse-ked neratam sexik,no tak mozno preto sa mi zdal lepsi..
weji tak to musela byt kruta realita ked si zistila aky je dnes den,ale neboj ono to dnes rychlo ubehne!!
blov - tak u nas je to to iset,ako sme ju nechavali pred sviatkami u nasich ked sme potrebovali nakupit alebo poupratovat,tak odvtedy je tiez ako taky cecok na mne furt za mnou a pritom to nechapem,lebo ona ma nasich hrozne rada,hned pisti,ked poviem,ze ich ideme pozriet uplne zlata je-nasa sa naucila hovorit no-ako ano-to ma ale odo mna ja to pouzivam tak ked jej neico vysvetlujem alebo citame knizka tak ked dam niekde pauzu,tak ona hned ze noooooo a este aj hlavou kyva tak je podarena alebo ked mi nieco podava,tak mi povie na-ale takym tonom ako nasratym tiez podarena a ked nieco dostane,tak povie dik-podla nej dlhe ď

melipa
18. jan 2010

ahojte, tu v BA snezi a snezi...ale je plus 1, takze sa aj ciastocne topi...
blov - to musi byt strasne zlate, to "jediti" 😀 ...ale to je este len zaciatok, teraz bude castejsie hadzat zaujimave slovicka a vy sa pojdete popucit 😀 ...a hlavne dievcatka su take expertky klebetnice 😀
do skolky isla Dianka mesiac pred tretimi narodeninami, vyslo to pekne na spetember kedze je oktobrova a od juna teda spavala v tej svojej posteli...co sa tyka skolky, ona bola vzdy velmi spolocenska, mne to povedala doktorka v poradni este ked mala len mesiac a aj tak bolo, vzdy mala rada ludi a nikoho sa nebala a nikdy nebola na mna velmi fixovana...ale aj tak slzicky zo zaciatku v skolke trochu boli, aj ked v troch rokoch bola uz na skolku absolutne zrela a pripravena...a dokonca nie hned zo zaciatku, ale az po takom tyzdni, ked jej docvaklo, ze ta skolka bude stale...tak potom take dva-tri tyzdne trochu rano plakala, potom ju to chytilo este parkrat ked sa asi zle vyspala, a hotovo...inak strasne to drasa srdce, ked vam dieta place a kmase sa za vami, ale naozaj je to len pri vas, akonahle rodicia odidu, prestanu...su to niekedy take vydieradla male 😅
a este jedna vec - pred tymi tretimi narodeninami som zrazu zbadala, ze byt doma s mamou je uz nic-moc nedava, ze uz potrebuje kolektiv a nejaku elementarnu edukaciu....a to iste bolo pri konci skolky, tiez bolo vidiet, ze este rok v skolke by jej uz nic nedal, ze uz je zrela na skolu a na krok dalej 😉

weja
autor
18. jan 2010

aj tu už konečne sneží, ale vyzeralo to tak, že nás to obíde aj tentokrát 😀 to máme asi vynahradený min. rok - vtedy predpoveď počasia bola väčšinou polooblačno-oblačno a tu snežilo asi 2 mesiace nonstop 😠 a teraz zasa odvšadiaľ hlásia snehovú kalamitu a tu sneží asi 1.krát od Nového roka 😅

inak aj sesterkina malá chodí do škôlky od 2 rokov, a od začiatku super, teraz mala 4 roky a už asi 3.mesiac každé ráno bučí, že ona do škôlky nechce ísť a nejde sa od mamy odlepiť 😅 😕 zaujímavé, pritom od mala bola zvyknutá na veľa ľudí, hocikedy bola u nás aj celý deň a na mamu si ani nespomenula a teraz toto... 😕 deti asi majú rôzne fázy....

inak dnes som nejaká vyvedená z miery - mám tehu kolegyňu a tá vkuse nerozpráva o ničom inom, len o tom, ako ju malá kope, koľko už váži, kedy ide do poradne a pod., ako stále musí chodiť na krv a že si nevieme predstaviť, čo si chudinka musí vytrpieť a ako sa cíti.... skrátka som na to alergická 😠 😠 ☹ viem, že to je môj problém, ale neviem si hold pomôcť, nie aby bola rada, ale stále sa na čosi sťažuje a mne to strašne vadíííí... 😝 sa mi to akosi vracia, že tehotné ženy na mňa nepôsobia dobre... 😔

blovitc120
18. jan 2010

Weji, tvoje pocity sú ÚPLNE normálne po tom, čím si si prešla a ak ona o tom vie, je hlúpa, že to stále hovorí. A ak nevíe, aj tak by mohla prestať 😀, asi si neuvedomuje, že to ľudí nebaví stále počúvať 🙂.
Dnes sme z vonka doniesli domov skvelý úlovok, jeden kus zámkovej dlažby našla (Jedisi toto daj), tak ho trepala v rukách cez pol sídliska. Chcela som ho nechať pred vchodom, ale bol plač, tak som ho umyla a má ho v izbe pri postieľke 😅. Jediti sa zmenilo dnes doobeda na Jedisi, čiže už skoro správne a fakt to má asi od mojej mamy, lebo my to nepoužívame.
A k tomu pomáhaniu, proste som sa nasrala a nosíme jej ju tam od tej štvrtej-pol piatej keď sa vyspí do siedmej, nepýtam sa, či môžem, keď sa môže chodiť 2x do mesiaca do Bratislavy, aj moje dieťa treba postrážiť. Ale myslím, že teraz to moja mama berie tak, že mi musí vrátiť ten vianočný večierok, lebo baby vy neviete všetko, my sme mali povedané, že ho máme v jeden deň toho 18.12. a ja som sa až 18.12. večer dozvedela od mojej mamy, že to bolo v BA 17.12., čiže keby veľmi chcela, mohla nám prísť pomôcť, vlak by sme jej zaplatili, ale vôľa nebola. Vyše mesiaca nás vodili za nos, že to je naraz, mňa sa to teda tak dotklo vtedy, že som sa k nim nemohla ani normálne správať pár dní, vedia, že fakt sme spolu nikde neboli ani nepamätám... Tak som si povedala, že koniec s ohľadom a Miška tam bude chodiť na tie 2-3 hodiny párkrát do týždňa, hoci ako vravím, čím ďalej tým viac nás chodí vraj celý čas vyzerať k dverám a doma je ako sekundové lepidlo na mne. Ja akonáhle zbadám, že jej pobyt pri mne nič nedáva, tak ide do škôlky, ale teraz by som jej tým asi nepomohla, ona je od narodenia extrémne citlivá, tak asi musí dozrieť. Melipe závidím to spoločenské dieťa, my máme proste úplný opak, ale snáď sa zmení, z nej priam srší, aká je šťastná, keď je s nami.
Ozaj baby s deťmi otázka, ako je to u vás s chodením von za ruku? Myslím to tak, že idete von a na nebezpečných úsekoch ako cesta alebo podobne vám dieťa dá ruku? U nás to sprevádza hrozný rev, ako ju mám prinútiť?
Wejka, ďakujem za ten FF, pomohla si mi 🙂.
Melipa, rozumiem tej poslednej vete tak, že šla Di skôr do školy? Teda keď ešte nemala 6? Síce mám čas, ale tiež sme to už riešili, ale asi bude záležať od situácie, aká bude Miška potom, lebo ona je septembrová.

matullienka
18. jan 2010

Weji: tak z takých báb si nic nerob ani mne nerobia tehotné dobre a uz vôbec nie keď začnú o tom rozprávať a nehovoriac o tom že sú to všetko sesternice a vedia čím som si prešla po ich návštevach som zrelá tak na psychiatra ☹
dokonca už raz zasiahol aj môj mm keď videl ako mi je ale aj tak to nemalo žiaden osoh a je to stále rovnaké takže takí ľudia budú medzi nami asi stále a nič s nimi nespravíme. Ja to teraz riešim tak že sa radšej zoberiem a idem niekam vedľa aspoň na chvíločku. ☹

melipa
18. jan 2010

blov - Didi isla do skoly ked mala skoro sedem, myslela som to tak ze uz to bol najvyssi cas, zvladla by to aj v siestich ale my sme o tom ani len neuvazovali...naco, ked nemusi...a vrele doporucujem aj vam, aby ste Misku dali do skoly az ked bude mat sedem...oni nic nestratia, akurat ziskaju o rok viac bezstrarostneho detstva...lebo zo zaciatku, este ked bol dlhsie den a vonku teplo - sept., okt., tak Di dost zle znasala ze nemoze byt vonku aj styri hodíny ako sme byvali...neplakala, vedela to pochopit, ale castokrat ten hlboky povzdych "este len pridem domov a uz mam povinnosti" 😖 ...je mi jej luto, teraz cez zimu to nie je take hrozne, lebo tu hodinu v pohode vonku mozeme byt, ale uz sa bojim ako to zasa bude znasat ked bude znova teplo ☹
inak aj ja si prezivam s tehotnymi svoje, a obzvlast jednu vec...dokelu, ale nemozem to sem napisat aby sa to nahodou neroznieslo 😨

weja
autor
18. jan 2010

ste zlaté, ale ja viem, že je to môj problém, za iných okolností by mi to asi až tak nevadilo, veď je normálne, že sa na bábo teší, tak sa chce vykecať, ale teraz mi to nerobí skrátka dobre... 😔 tá kolegyňa neviem, či o tom vie, že som už tehu bola, ja som jej to nehovorila, ale niektorí ľudia v práci to vedia, tak možné to je... ale ďalšia kolegyňa nemôže mať deti vôbec, chcú si nejaké adoptovať a rozpráva to aj pred ňou a myslím si, že jej to tiež asi nepadne najlepšie... 😖 no čo už, len najhoršie na tom je, že som si myslela, že som už z toho vonku.... ale každú novú tehuľku v mojom bezprostrednom okolí beriem až nejako moc osobne... 😔

Blov 😅 tá Miška nemá chybu 😀 😀 som sa pobavila... 😀 možno jej dobré zvyky ostanú a keď každý deň donesie domov jednu dlažbu, budete mať na chodník v budúcom domčeku 😀

melipa
18. jan 2010

weji - to je uplne normalne vsetko ako to citis, vobec za to nemaj nejake vycitky
dnes sme boli s mm v galanterii a zbadali sme tam take ti mini ponozticky, boli nadherne ako tam tak viseli, mali taky vzor ako keby to boli topanocky, a len tak spontanne sme ich kupili 😀...este sa nam to nestalo, ale neodolali sme 😵 ...a su modre - az teraz nad tym rozmyslam, ze preco som to v tej chvili automaticky brala tak, ze raz budeme mat este chlapceka 😕

miriamka
18. jan 2010

Ahojte,
tak ja dnes uz opat v praci 😠
No Weji...Tvoje pocity su uplne normalne,a nechapem kolegynu,preco o tom uplne stale rozprava.Ja som vedela pred ktorymi ludmi o tom mozem,ktori to prezivali,a ti ktori nemali zaujem o tom som radsej ani nerozpravala,ani pred kolegynami co boli snazilky a nedarilo sa im.Ale Weji,moje dlhorocne snazilky mi az 2 tento tyzden oznamili ze su tehu...takze cakam coskoro spravu aj od Teba,si na rade,citim to 😵 😵

Blov...my za ruku chodime,vzdy mu poviem daj rucicku,pozor ide auto...a da ruku.My sa uz vlastne vobec nekocikujeme,mozno ked bude teplo budeme,ale teraz akosi kocik nic.

Melipa...tak drzim palce k chlapcekovi a aby to tento krat vyslo 😵 😵

num7976
18. jan 2010

ahojte kocky
weji ja to tiez nechapem stalo sa to mne v praci,kolegyna potratila a druha cela vytesena chodila ako ju jej babatko kope a tieto reci,no normalne som jej potom musela dohovorit,lebo ona ako keby jej nezaplo alebo co tapsa!ja napriklad ani sestre-dlho sa snazia o babo,uz vedia aj v com je chyba a dost sa jej dotklo ked som ja otehotnela a chapem ju tak ani teraz pokial sa na malu nespyta,tak jej zbytocne nevypisujem aku mi ona robi radost a toto,lebo viem,ze by aj ked sa tesi s o mnou,ale viem,ze sa jej to bude dotykat az kym sa aj im nepostasti,tak preto som v tychto veciach takato..
melipa tak to ste museli mat riadnu radost z tych papuciek-u nas to tak neni my si pozrieme,ale ked netreba nekupime mame to teraz dost tak nadoraz s financiami sa to nezda,ale ked niekto povie,ze babo vela nestoji,tak je na veeeeelkom omyle!
blov sranda nasa vzdy zbiera skalky tak ich ukladame na balkon a uz je tam z nich riadna kopa

blovitc120
18. jan 2010

Melipa, verim, ze ponozticky este tento rok vyuzijete, dobre ste urobili, ze ste ich kupili 🙂.
Miri, my s kocikom chodime, len ked ideme do mesta a obchodov, lebo v obchode rabujeme, to musi byt dnu a mesto je 15 minut peso a to by mi asi nepresla cele tam a naspat, ona ma ten kocik celkom rada, pokial uz nevladze a v nom nemusi sediet chrbtom ku mne 🙂. Auto nemam vlastne, kym nejdem do prace ani mi ho netreba, stalo by na dvore, my sme male mesto, takze kocik este vyuzijem, hoci keby bolo na Miske, chodili by sme vsade na saniach 😀. To chodenie za ruku zavidim, ale mozno dorastieme o 4 mesiace aj my...
Num, to je fajn, ze sestre uz aspon zistili dovod. Snad to uz teraz pojde. Skaliek mame tiez plny balkon, teraz sme presedlali na tu dlazbu, nech je aj uzitok. Ja neviem ako vase deti, ale nasa stale len sprostosti zbiera, smeti vsetkych druhov, stale nosi nejake obaly od sladkosti, hnijuce listie, polystyren zo zateplovanych domov, plastove flase a pod., vzdy s nou bojujem, ze to domov neberieme 😒.
Weji, sneh nemate preto, lebo je vsetok v Bratislave a v Cechach 😀

weja
autor
19. jan 2010

dobré ránko 🙂
Mel, niekedy je dobre, keď človek počúvne inštinkt, možno to ozaj znamená, že chlapček je už kdesi na ceste 🙂 my máme doma tiež cca 3 ks detského oblečenia, ktorému som proste neodolala, ale to som kúpila ešte predtým, niektoré boli aj súčasťou toho, ako som MM oznámila, že som tehu.... ale teraz som sa zaťala a už nekupujem nič... naposledy ma ale MM zlomil a v Tescu sme kúpili takú látkovú ružovú mačku 😀 - viete - taký štvorec látky s mačacou hlavou, ktoré sa dobre žuje 😀 a tiež neviem, prečo práve ružovú, ale tak sa to pred nami nejako objavilo, tak bolo rozhodnuté... 🙂

inak ja tiež nie som z tých, ktorí by niekomu vykladali do detailov takéto veci, pokiaľ sa na to dotyčný priamo neopýta, veď to nemusí zaujímať každého... ale tá spomínaná baba je kapitola sama o sebe - všetkými sa necháva obskakovať, lebo ona je tehotná, tak nemôže nič - pomaly sa už ani nepostaví a neodnesie si tanier z obeda, čaká, kým sa niekto nad ňou zľutuje... 😖 no každý sme nejakí.... 🙄

Blov, už mi MM zreferoval, že ráno u vás celkom husto snežilo... tu ani náznak... 😅 ale aspoň môže Miška vyraziť do sveta na saniach... 😵

blovitc120
19. jan 2010

Weji, tak to je teda pripad, ved tehotenstvo nie je choroba. Ja by som sa asi nezdrzala a nieco jej povedala. A k tym kupenym veciam, ktosi raz myslim v tejto diskusii povedal, ze treba mat vecicky doma, aby babo vedelo, ze sa nan caka a prislo 😵.
Ano, sneh napadol, tak berieme sane. Dnes sme mali prvy uraz, kym som sa umyvala v kupelni, mylady odisla do kuchyne a hrabala v smetnom kosi a nasla v nom jednorazovu damsku ziletku, to bolo krvi, som blba, mala som ju nejako inak asi vyhodit. Tak mame oblepeny prstek detskym leukoplastom s rybkami, lebo si do toho stale rypala a z malej ranky je ranisko. Ale dobre, ze sme mali rybkovy, lebo rybku vieme napodobnit, tak sa zmierila s tym, ze tam nieco ma.

melipa
19. jan 2010

blov, tak to mi je luto ze Miska prisla k urazu ☹ ...ale obrazkove leukoplasty aj u nas vzdy vyborne zaberali, dokonca ked bola uz trosku vacsia si ich lepila aj ked sa buchla 😀 ...minuli sme ich kvantum 😅
vies ono teraz zacina vek ked uz po svojich zacne vsetko objavovat a bohuzial je to aj obdobie prvych bolaciek, lebo bez toho to asi nejde 😖 ...ale deticky si vsetko zapamataju a uvidis ze odteraz uz bude extra opatrna zo ziletiek
weji, suhlasim s Blov, treba mat nejaku vecicku doma aby babo vedelo, ze nan cakame 🙂 ...inak mne sa asi fakt cyklus napravil, lebo dnes som bola prekvapena z teploty, ja nezvyknem taku vysoku mavat...to znamena ze progesteronu sa tvori dost, tesim sa z toho 🙂
ja sa dnes chystam v praci na sluzobku, zajtra idem na tri dni do Madridu, hadam sa trosku zohrejem, malo by tam byt okolo 10 stupnov 😉

weja
autor
19. jan 2010

chúďatko Miška, ale musela byť z toho v šoku, také porezanie na žiletke vie teda dosť štípať... 🤐 ale asi tomu nezabrániš, čím bude samostatnejšia, bude sa do všetkého mixovať, tak tých úrazov asi bude viac... 😒
inak obrázkové leukoplasty sú obľúbené aj v našej rodine u detí - hlavne keď je na nich Nemo 😀 krpatá si ich podobne ako Dianka lepila na koleno, aj keď tam mala len modrinu 😀

Melipa, včera tuším ujo Jurkovič hovoril, že v Španielsku je dokonca 20°C 😵 vraj oteplenie.... tak si to tam uži 😎 možno sa aj opáliš 😀 bleeee, inak ja cestovanie neznášam, tak držím palce, nech sa šťastne vrátiš... 🙂
a čo ten graf...??? nehodíš ho sem? 😉 kedy vlastne ne/čakáš mrchu?

melipa
19. jan 2010

no weji take teplo bude asi len na juhu...ale dnes je dost teplo aj v BA - a vody po kolena 😅
grafik by som hodila, ale nemam, nezapisujem tento mesiac, iba do svojej pamate, lebo je to tak kazdy druhy-treti den...mrchu necakam zhruba o tyzden 😉
a ty si ako na tom?

num7976
19. jan 2010

no presne tak babenky mrchu vlastne vy vobec necakate!drzim palce isto sa to tento rok vsetkym podari a dojde az do uspesneho konca!
u nas vodenie za ruku je len obcas,vcera sme malu taku prechadzku doobedu ze som nechapala,drzala ma za rucku a vsade kde som povedala,tak sla,ziadne zastavovacky trucovanie zbieranie hluposti,proste isla ako psik no dnes to uz nebolo,uz som na nu musela vytahovat veci ako pod ideme do obchodu,nieco ti kupim tak sla ale tolko ml,ak sme zase stretli po ceste,ze este aj ja som bola mokra..
blov no to s tym nenarobis nic ja som zase zabudla kefku-co s nou umyvam kohutiky polozenu na vanu,tak ona prisla cela vysmiata,ako si vie krasne umyvat zuby 😅 no a mali sme tiez jeden uraz ked som zhodila pohar,tak mala mi hned podala crepinu,tak sa tiez porezala,ale mali sme tiez leukoplast-hello kity tak chodila a vsetkym ukazíovala,ale ma ona pekne bo
co ste dnes varili?ja len spenat s vajickom a polievka bola od predvcera este, ako MM siel do BA tak mi nema kto hrnce dojedat,no zajtra budem mat zase dilemu...

weja
autor
19. jan 2010

Mel, ja mám pred sebou tiež ešte celý týždeň čakania... 🙂 graf je zatiaľ taký o ničom... ale tento mesiac sa ovu objavila už na 15.DC, väčšinou býva 16.-18.DC, takže sme sa až tak poriadne nesnažili, predtým som mala ešte hnusnú mykózu, takže nejako ružovo to tento mesiac nevidím... 😖
Num, ja cez týždeň varím možno tak 1x, obaja chodíme do roboty, takže máme teplé obedy tam, takže večere sú dosť často suché, ale najčastejšie varím čínu, zapekané cestoviny, vyprážaný karfiol, syr, francúzske zemiaky, niekedy aj niečo sladké ako napr. dolky (tie som robila aj teraz v sobotu a boli skvelé 😵 ), žemľovku atď... ale podmienka je, že to budeme jesť aspoň 2 dni 😅 každý deň by ma to nebavilo... 😝 mäso robím cez týždeň len málo, keďže ho máme dosť v robote na obedoch... mne teda osobne vôbec nechýba a MM sa musí prispôsobiť 😀

melipa
19. jan 2010

tak ja dost varim, uplne vselico - od klasiky po cinu...dnes budem piect cele kura a nejake dolne stehna a ryzu, kdeze odchadzam, aby mali co jest ti moji dvaja hladosi 😅 ...nic vynimocne, ale je to taka klasika, maju to radi a lahko si to zohreju...
inak Dianka toho celkom dost poje, zo skoly pride vzdy hladna ako vlk,a minuly tyzden sa stazovala ze jej mame robit viac jedla do skoly lebo bola strasne hladna a od hladu pojedla vsetky tie multivitaminove cukriky co predavaju v lekarnach v takych tych sulcekoch 😅...vraj co mala robit, nemohla ten hlad vydrzat 😀 /tie multivitaminy nosi v taske, aby si vzdy po obede dala jeden/
takze spucuje napriklad dva rozky, nejaku sladkost, nejake ovocie a este nosi v zalohe croissant a vacsinou aj ten zje 😕 ...a samozrejme obed ma v skole...a pride domov a zasa je hladna 😕 ...taky stupel maly, kam to do nej ide? 😀
weji - castokrat prave ked s tym neratas to vyjde 🙂 ...drzim moc palce

miriamka
19. jan 2010

Ahojte,
tak opat v praci...
Baby snazilky...drzim palce aby vam to tento krat vyslo 😵
My mame teraz obdobie ked zase v noci dobre maly nespi,takze som rano utahana...ale hadam sa coskoro vratime do normalu a bude spat celu noc 😠
Vodenie za ruku inac u nas netrva dlho,len asi 2 mesiace...takze vsetko chce svoj cas.
Inac vcera som kychla,a maly hovori uplne cisto "Mama,hap-či" bolo to take mile 😵 Zasie vie teda nove slovicko 😵

nastasia
19. jan 2010

ahojte 🙂
blov, som sa dobre zasmiala na tom jediti 😀 miska musi byt podarena
weji, mna zase vytocilo minule ked sa jedna znama, kt. nedavno porodila stazovala, ze jej budu chybat chatovacky a podobne. ma 29 a prve babo, kt. sa zadarilo na prvy sup. hm, niektore baby si proste nevazia to co maju a nechapem ked niekto po 29 rokoch este nie je vybureny. ale zasa aj ja som precitlivela mozno preto, ze sa nam nedari a mozno niekomu to pride normalne...tento mesiac asi zasa nic lebo uz citim mrchovske bolesti, no uvidime ci dojde.