Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

nastasia
7. feb 2010

ahojte,
miri, tak stastnu cestu.
To stretko je dobry napad, ak budem moct tak sa rada pridam 🙂
Blov, v pohode, vsak mna si nijako neurazila ani nic. Som len chcela povedat, ze ta vasa profka mala pravdu 😉 napisem v skratke ako to u nas vyzera. Prve tri roky sme mali hlavne vela teoretickych predmetov, syntax, morfologia, stylistika, fonetika, lexikologia, dejiny a rozne teorie prekladu a tlmocenia a z tych praktickych veci preklad a tlmocenie. plus sme mali dost predmetov zo slovenciny, ale takych nepotrebnych, same teoreticke veci skor by som brala nieco praktickejsie. s lektorom sme mali velmi malo hodin a skoro vobec sme na nich nekomunikovali a nekonverziovali takze mozem povedat, ze som skor zabudla ako som sa nieco naucila. uroven je naozaj slaba. mam kombinaciu nemcina a chorvatcina. z nemciny sme za celych pat rokov neprelozili ani jednu zmluvu takze vobec sa nevyznam v tejto terminologii. z chorvatciny sme prekladali aj taketo veci takze aspon to mi nieco dalo. teraz uz dost lutujem, ze som isla na tuto skolu, ale tak uz mi neostava nic ine len ju dokoncit. mojim snom bolo pracovat na velvyslanectve-to bol ten pohovor co som vam pisala, bol tam dobry plat nadobudla by som kontakty, no zial sa tam dostala baba co koncila dva roky predo mnou a vybrali si ju, lebo uz ma pracovne skusenosti 😒 ale tak mozno sa este naskytne prilezitost. teraz tak rozmyslam, ze co po skole a zacinam mat z toho miernu depku, lebo sa bojim, ze nic nenajdem.

miriamka
7. feb 2010

Tatianka...to ma mrzi ze sa Ti stale nepodarilo priatela nahovorit na snazilkovanie,ale verim,ze coskoro sa to podari a budes mozno aj medzi prvymi v tejto teme ktora najde //,kedze sa tu dako nedari s tymi // 😔

num7976
7. feb 2010

ahojte ejha blov tak ty si nam tu napisala hotovy roman 😀 tak ja sa na valentina tesim uz teraz ja som velmi romanticky typ a kedze cez rok pokial nemam sviatok moc drobnosti nedostavam,ak neratam kvietky ktore MM zbada,ze su v akcii 😀 tak za to teraz cakam nieco pekne dufam,ze ma nesklame ehm,ja mu chcem spravit tortu-ale nie na sladko ale na slano som nasla na MB v receptoch taku celkom jednoduchu,tak sa na to asi dam no a koberce do auta-no tie rohozky ci co to je,tak tym sa isto potesi lebo uz sa stazoval,ze tieto su po zime zatuchnute 🙂
miri tak uz asi smutis,co?ale neboj to prejde a za chvilu si doma pri chlapoch 😀 a je fajn,ze vam jakubko pri mamine nerobi problemy,dufam,ze ani nasa nebude,ked ju nechame na noc,este nebola nikdy na noc u nikoho tak sa toho aj obavam,co to bude..
tatianka uvidis ze na to sam pride,ze dceticky chce a dockas sa aj ty uvidis!
no a to stretko by slo,ja by som vas uz chcela vidiet zilina je fakt asi taky stred no takze zilincanky piste kde by to bolo optimalne,ja poznam len namestie 😅

miriamka
7. feb 2010

Num...no smutno mi je uz teraz,este stastie ze rano ked pojdem bude drobcek este spinkat,inac by to bolo veeeelmi tazke 😔
Inac maly je v pohode len s mojou maminkou,predsa je s nou cele dni...druhu babinu a deda akosi posledne tyzdne vobec nechce 😒
Inac Zilina je ok aj pre mna 😉

miriamka
7. feb 2010

Num...a ako sa ma maminka?

smejko1
7. feb 2010

ahojte,

blov - no pekne si nam popisala. 😉 vy sa s miriamkou mate, ze mate s muzmi romantiku aj "len tak" to u nas bolo DO svadby........ ach jo........ ale nejdem s teraz lutovat......... (inokedy 😀 )

miriamka - u nas detto...... maly je s mojou maminkou uplne super...... a svokrovci ho od vianoc videli 3x??? nechapem, predtym svokra aspon zaskocila........ a tak ako mi to bolo jedno teraz ma to koli malemu skrie. To im fakt take zlatinko nechyba???? ved ja ked ho nevidim hodinu uz smutim.........

nastasia - tak ja som mala podobne studium ekonomie........ houby som sa naucila..... skoda....... a nevesaj hlavu..... ved tu co teraz vybrali moze otehotniet a Ty opat pojdes na konkurz a vyhras 😉 a partnera potajme oval panvicou po hlave - potrebuje to tam trosku urovnat 😀

ozaj a k tomu obliekaniu.... u nas damienko prinesie svoje ponozky a chce mi ich dat na moje alebo manzelove nohy 😀 😀 😀 no uznajte ze to neni lahka cinnost.... chacha.....

inak ocko nas naucil bagrovat tak moje dieta bagruje odkedy otvori oci az kym ich opat nezatvori 😉

weja
autor
8. feb 2010

dobré ránko 🙂
fíííha, tak romány sú to poriadne, činili ste sa celý víkend 😉
ja som cez víkend nestíhala, v sobotu sme mali doma oslavu MM narodenín a mojich menín, sme to spojili, prišla celá rodina (z mojej strany, z MM prišla akurát svokra, čo už, keď má chudáčik zvyšok rodiny zabrzdený 😠 )... dopadlo to super, akurát sme skonštatovali, že vždy sme si mysleli, že máme veľkú obývačku, ale keď sa nás tam zišlo asi 15, tak sme sa nemali pomaly kde hnúť... 😅 ale v pohode, fakt sme sa už dávno nezišli toľkí pokope... 😵
no a v nedeľu išiel MM poobede do roboty a zobral mi notebook 😅 ale nesťažovala som sa, lebo keď sa pri ňom niekedy zasedím, tak ani neviem, ako prejdú 2 hodiny... 😖

Melipa, idem pozrieť tie Leove fotky, ale v sobotu prišla aj sesternica s asi 8 týždňovým yorkshirom 😵 úžasné stovrenie, taký malý plyšáčik 😀 troška sme sa s ním pohrali a už bol unavený, zalomilo ho rovno na koberci a hodinu bol úplne tuhý 😀 MM to hneď pokúšalo, či si nezaobstaráme takého krpca, ale my chodíme do práce obidvaja už pred 6,30 a vraciame sa domov až okolo 17,00, to by bol chudáčik celé dni sám... myslím, že skúsenosť s Richardom nám stačila, ten nám dal jasne najavo, že od života očakáva viac, ako len vyčkávať nás pri dverách, kedy prídeme... 😅

Tatianka, budeme radi, ak nazrieš častejšie, aj keď priateľ je zatiaľ stále akýsi zadebnený... 😠

Valentína ani my neoslavujeme nejako extra, tiež len klasika vínko a kvietky (ale niežeby som to brala ako samozrejmosť, ja som šťasná, že mám takého pozorného mangela 😵 ) okrem toho, MM ide v sobotu oslavovať narodky (ešte stále! 😅 ) s ďalšími kamošmi, ktorí to doteraz nestihli, takže on možno ani to vínko nebude chcieť 😀

no idem makať, mám toho dnes viac ako dosť... 😝 pekný deň...

blovitc120
8. feb 2010

Ahojte,
tatianka, ja som myslela, že sa drahý už spamtal, no zjavne nie 😒. Čo k tomu povedať, len že držím palce, aby to čím skôr nastalo...
Miri, inak Miška tak isto, s mojou maminou už v pohode, ale druhú starkú nechce, len to je to, že ona býva 120 km a ideme tam fakt 3x do roka, takže ju vôbec nepozná 😔 😔. A strašne sa bojí starších mužov, my s MM sme z toho smutní, myslíme si, že je to preto, lebo nemá ani jedného dedka, tak ich nemá kde stretávať a považovať za normálny jav 😒.
Smejko, veru, trochu som sa hecla s písaním, až ma prsty boleli 🙂. Ja som sa nechcela nejako chváliť alebo čo s tou romantikou, mrzí ma, že to nemáte rovnako. Mne jednoducho Valentín nič nehovorí, nemám rada také nasilu sviatky ako že poďme si zrovna dnes prejavovať lásku, lebo je 14.2. Príde mi krajšie, keď to ľudia robia priebežne a preto že chcú, nie preto, že je vhodný dátum. Ja som naozaj rada, že sme sa s MM stretli, hoci kopa ľudí vtedy povedala, či nemám na viac ako na rozvedeného. Čo je to na viac? To je relatívne, pre mňa je dobrý on, všetci bývalí (teraz to vyzerá, ako by ich boli húfy 😀) sa vyfarbili po čase ako kreténi, držgroši (napr. sme šli na kávu a mala som si svoju zaplatiť sama, hoci ja som chodila na VŠ a on zarábal v tej dobe 35 000 Sk mesačne), nechceli deti, vadila im moja rodina ale hlavne chceli ma prerobiť podľa seba, tak to je lepší chlap? MM ma má rád takú, aká som, vie sa postarať o Mišku, o rodinu, máme si stále čo povedať, zasmiať sa spolu, akceptujeme sa vzájomne, pomáhame si. Vyzerá to teraz ako idylka, jasné, že sú občas aj hádky, ale chcem tým povedať, že nepotrebujem Valentína, aby sme si dokazovali, že sa máme radi a kvietky mi prinesie napr. skoro vždy, keď ide do Lidla 😀 (tie malé akciové kytičky 😀, ale potešia). Verím, že aj v nedeľu odskočí "na nákup" a donesie mi Mon Cheri (mňam) a nejaký kvet, tiež to neberiem ako samozrejmosť a som rada, ako wejka hovorí.
Weji, Majo teda oslavuje ako ďábel 😀. Ale treba, 30 je len raz v živote, tie ďalšie okrúhliny sú už väčšinou so šedinami, toto je taký posledný "mladícky" vek, hoci každý vek je pekný... Fajn, že oslava dopadla dobre.
Ja som dnes ukoňovaná, boli sme von, no chyba obrovská, lebo ako včera svietilo slnko, roztopila sa vrchná vrstva udupaného snehu na chodníkoch a zamrzla. Čo vám budem hovoriť, Miška bola každých 5 krokov na zemi, chúďatko, tak som ju potom skoro stále niesla na rukách, no hnus. Nech je už jar...
Pekný deň

num7976
8. feb 2010

ahojte

maminka sa ma uz lepsie zajtra alebo pozajtra ju pustia a potom uz bude behat tu po kontrolach hlavne s tym srdcom,vraj prekonala slabsi infarkt no tak maminka nestastna,lebo sa zdravo stravuje aj cvici vsetko sa snazi zdravo a vidiete aj tak ju chytilo ale to koli tym stresom vsetkym teraz aj v praci potom s tou cystou,tak jedno s druhym sa spojilo a bolo,ale hlavne ze ju tu uz zajtra laebo pozajtra mame!

ohladom svokier,no tak u nasich je silvinka ako doma,kedze sme s nimi minimalne 3x za tyzden,no moja svokra ju videla tento rok 2x aj to ked sme tam my len museli prist,furt sa stazuje,ako by ju chcela vidiet a bla bla a pritom si nedali ani tu namahu prist cez sviatky pozriet,len my sme boli v tomto roku na novy rok popriat a dva tyzdne dozadu aby ju aspon videli,no tak na jednej strane ako ju velmi chcu vidiet a byt s nou a ked pridem,kedze svokra je velky pedant tak musi vsetko hned umyvat upratovat takze v podstate je s nou len minimalne,takze asi tak,ale tak musim povedat ze oproti minulajsku sa nase vztahy trosku upravili no ked sme boli slobodni este,tak to bola svokra na nezaplatenie velmi sme si rozumeli,no ako boli problemy so svabgrom,tak som si u nej spravila uplne inu mienku!

no ja som sa rozhodla,ze mu spravim tu tortu slanu a nic viac,staci mu,lebo teraz aj tak nemame moc na rozhadzovanie no som zvedava,ze co vymysli on-dnes som dostala kvietok-v lidli v akcii boli ha ha tak som si spomenula,ze som vam akurat pisala,ze dostavam len kvietky ked je daky v akcii inak nic moc,tiez ako smejko napisala,tak ako sme svoji tak je to pobiedne ehm,pred svadbou mi hocikedy kupil nejaku drobnost,no teraz to uz je o trosku horsie 😅

no baby tak ktory mesiac dame stretko?smejko ako vam vase dopadlo?odragovala si sa,ze?

matullienka
8. feb 2010

ahojte kočky tak mi valentína asi tento rok prespípe keďže ideme v sobotu na svadbu tak si to viem predstaviť 😉

inak za to stretko som všetkými 10 už sa len dohodnúť kedy a kde 🙂

kočky mrcha mala doraziť dnes no zatiaľ po nej ani slichu len ma strašne bolí hlava. Včera som už mala tak trošku špinenie a dnes vôbec nič a teplotka klesla tak som si dnes ani nemerala tak asi zajtra rano znova zmeriam že čo sa deje graf vyzerá takto http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user... takže mrchu každopádne očakávam ☹

tatiana82
8. feb 2010

ahojte
tak pred chvilou som sa rozpisala a ked som isla odoslat spadol mi net........

numka som rada ze je mamine lepsie, domace prostredie jej len prospeje 🙂

my tiez valentina nejak extra neoslavujeme, romanticky vecer si mozeme urobit kedykolvek. sama neviem preco je moj manzel taky tvrdohlavy ale minule mi povedal ze ma mozno raz prekvapi 😉 snad sa teda aj raz dockam.

tie vase deti rastu ako z vody, normalne ich nespoznavam 🙂

miriamka druhe babo sa mozno podari ked to budete najmenej ocakavat, zatial si mozete naplno vychutnat prveho drobca 🙂

no teda mata, ty sa uz tiez dala na meranie? tak drzim palce nech to vyjde!

matullienka
8. feb 2010

tatianka: no konečne že si sa tu aj ukázala musíme dať niekedy stretko 😉 no bodaj by si mala pravdu a vyslo to aj ked tento mesiac by sa musel stať zázrak ☹

miriamka
8. feb 2010

Ahojte,
zdravim z Polska...lety boli v pohode,aj cestu autom som zvladla...bolo to len 200km,takze pohoda.Zajtra mame cely den meeting,a potom presun cca 250km.Sice som sofer len ja,ale nevadi mi to,kedze ma to bavi 😉
Volal som domov...moje zlaticko ma hladalo doma,ale potom mu manzel vysvetlil ze som v robotke tak sa troska ukludnil.Ale boli dnes pozret svokrovcov,maly opat k nim nechcel ist,ani do obyvacky...hned ze domov,domov...nechapem preco sa tak zmenil a necche vobec k nim ist ☹
Matu...nejde mi ten grafik otvorit,Tebe ano?

smejko1
8. feb 2010

ahoj miriamka, davaj si pozor pri soferovani.....

len Vas chcem pozdravit a idem asi spinkat, lebo som tyzden bez pomoci maminky a teda uz dnes som z toho unavena....

miriamka
8. feb 2010

Smejko...dakujem,snazim sa 😉 ...a pekne sa vyspi.Ja este pozrem na nete nejake veci...

miriamka
8. feb 2010

Matu,tak uz som pozrela grafik...hm,divne preco este mrcha nerorazila 😒
Ja cakam mrchu cez vikend.

weja
autor
9. feb 2010

ahojte 🙂
my máme od dnes vnútropodnikovú kontrolu na 2 dni, takže paráda... 😝
Num, som rada, že maminka je ok, hádam ju už aj máte na ceste domov... 🙂
Maťka, no mrcha si dáva akosi načas, ale hádam sa jej uráči prísť, keď už tehu aj tak neprichádza do úvahy... 😒
Miri, daj si pozor na cestách... 😉

mňa od včera akosi pobolievajú vaječníky a kríže 😝 neviem, čo to má znamenať, ovu by síce mala byť niekedy v týchto dňoch, ale je to divné, lebo takto ma to ešte nikdy nebolelo... 😕 asi by som mala skočiť za mojou dr., ale straaaašne sa mi nechce, tam je to vždy na pol dňa, medzitým ju párkrát odvolajú k pôrodu alebo sa predĺži operácia.... 😖 no je to na nervy... ale snáď budúci týždeň sa nejako vymotám...

matullienka
9. feb 2010

ahojte: takže mrcha dnes už konečne dorazila a to so všetkým čo k tomu patrí tak len dúfam že v práci nebudem do večera lebo inak tu asi umrem 😠

nastasia
9. feb 2010

ahojte,
wejka, mozno je to len nejaky vykyv, mna zvyknu pocas ovu riadne boliet vajecniky, ale raz za rok sa stane, ze to vobec necitim, alebo nemohla si nachladnut? vtedy to byva bolestivejsie...
mata, nech mrcha rychlo skonci a mozte zas snazilkovat. mna uz boli teraz brucho a mrchu mam mat az o tyzden 😠

num7976
9. feb 2010

ahojte

maminku mam uz v ziline,takze za chvilu je tu 😵

smejko tak ako vyspinkana do ruzova?no ja tiez ked som uz na pokraji sil idem k nasim a mam o malu postarane 😀

matu ja tiez prajem nech uz je cas ovulky a snazite o sto sest 😉

mrii tak ty si potom riadna soferka,ze len 200 km uf to som este ja nezvladla taku trasu si dobra potom,ze ta to este aj bavi,uz aby si bola domka a vybozkavala si drobculika ked ta tolko hlada!

weji nemohla si prechladnut,ked ta to tak boli?no tu kontrolu nezavidim viem co to s pravi s nervami uz aby bolo po nej a mali ste vsetko v poriadku!

my sme boli dnes na tej endokrinologii a chcem aby ste mi poradili co robit,lebo tam jej furt chcu brat krv dvakrat jej brali potom jej sli tretikrat,tak vravim,ze vsak ste jej minule uz druhykrat tak sestricka len tak aha no tak pridte dala datum dnesny hej ze nech mi dr.povie co dalej no a prideme a ze ma take iste tie hodnoty ze este raz krv zobrat?no tak predsa ked ma 2x take iste,tak naco brat 3x a nech uz mi povie nejaky zaver k tomu,ze co?no tak som povedala,ze prideme zajtra lebo pozajtra ze malo pije,ze sa jej nebude dat zobrat ako posledne no ale velmi sa rozhodujem,ze tam uz nepridem,ved sme sa nijako nepohli ma zvyseny jeden hormon co by taky nemal byt-ze sa tvori v puberte no ale ze ta hodnota neni az taka vysoka ze trochu nad normou hej a este ma malo bielkovin ci ako,tak ale to sme brali pyridoxin tak to uz by mala mat ok,no tak neviem,ci tam ist a zase jej stresy narobit alebo to nechat tak a ked uvidim,ze sa jej to meni tak prist,no neviem som na pochybach..

miriamka
9. feb 2010

Ahojte,
Matu...mrzi ma ze mrcha dorazila 😠 ,a nech uz je dalsia ovulka a mozete opat snazit 😉
Weji...no tiez myslim,ci nie si nachladnuta a preto bolest? 😕
Ja som prave dorazila na hotel.Na dnes uz stacilo...od 8mej sme mali stretnutie a potom presun 200km,ale konecne na hotele a idem sa chystat na zajtrajsi meeting.
Inac ja s BT takto tento mesiac http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...

tatiana82
9. feb 2010

ahojte,
ja tiez neznasam doktorov a hlavne to cakanie a tvaria sa ako najdolezitejsi na svete... fakt je stastie ked je clovek zdravy. numka a co je malej, nejak som nezachytila, a chodite do lubochne?

miriamka tvoj graf vyzera dobre, mozno sa tebe tento mesiac podari dotiahnut to do uspesneho konca 😉 😉

wejka tak to mate v praci rusno ale aspon ze o dva dni mate pokoj. v starej praci ked nabehli auditori alebo danovaci podaktori ani nedychali, mata by to potvrdila 😉

maurizia
9. feb 2010

no Miriamka, mohla by si to nastartovat a my sa k Tebe buduci mesiac pridame 🙂 inak ja som dnes neviem preco mala taky depkovy cely den, aj ked som malej stale robila program. 😖 teraz moj manzel maka s malou a ja si tu konikujem 😅

miriamka
9. feb 2010

Maurizia...ja dam sancu najskor snazilkam bez deticiak,a my ideme az druhe kolo 😉
Inac som volala domov,maly uz haja,chrustik moj 😵

weja
autor
10. feb 2010

ahojte 🙂
tak kontrola už pomaly končí, zdá sa, že sme obstáli... 😝
Num, super, že maminka je už doma... 🙂 nech sa dá rýchlo dokopy....
mne je dnes už trocha lepšie, asi to bola naozaj ovulačná bolesť, ale z nejakého dôvodu riadne zosilnená... 😝 ale volala som včera dr., takže mám prísť v piatok... pre istotu tam pôjdem, aj keď to už prešlo, ale nech ma aspoň vyšetrí...
a MM je od včera doma na PN s angínou, tak mám doma maróda... 😝

tak pekný deň 😎

blovitc120
10. feb 2010

Ahojte,
to čumím, včera večer som sem písala a nie je to tu?
Num, super, že už máte maminku doma, tak nech ešte poriadne dlho odpočíva.
Weji, ja si myslím, že to boli také silné predovulačné bolesti, niektoré mesiace to mávam tiež tak, že ani chodiť nemôžem od bolesti (aj pri Miške to tak bolo 😵). Ale v každom prípade dobre, že ideš pre istotu k dr. A Majovi želám, nech mu rýchlo angína prejde.

miriamka
10. feb 2010

Ahojte,
taaaak...a zajtra konecne domenkos.Sice doma budem az vecer,ale aspon uz zajtra sa len presuvam domov a ziadna navsteva u zakaznika.Dnes to bolo narocne veru,a uz mi aj maly riadne chyba ☹
Num...nech sa maminka skoro doliecit a je fit 😉

matullienka
10. feb 2010

ahojte tak ja potvrdzujem že tatianka neklame naozaj keď prišli audítori alebo daniari tak sme lietali ako fredky a ešte sme sa aj usmievať museli 😠 ale našťastei je to za nami
num: teší ma že mamičku máš už doma určite jej domáce prostredie a hlavne domáca strava spravia lepšie držím palčeky 😉
wejka: musíš mm asi lepšie kontrolovať aby sa teplejšie obliekal 😀 nech sa rýchlo z toho dostane

tatianka: a my dáme kedy stretko? 😉

num7976
10. feb 2010

ahojte baby
ste mi neporadili ohladom tej endokrinologie,co som vyssie pisala,ze ci tam zase ist ci nie..
miri tak vidis uslo to tolko prace si mala,ze ti to hned rychlejsie uslo,zajtra prajem prijemne privitanie domka!
matu tak to ste mali fofry u nas tiez ked sa robili kontroly,tak baby behali o sto sest,ja som nastastie na pozicii kde toho az tak nechcu len vseobecne veci,takze ja prezivam v pohode,aj ked nervy su to predsa len kontrola je kontrola..my sme opat same MM siel do BA tak ho cakam az na valentina - o to lepsie aspon sa o to krajsie zvitame 😵 no vidite aky som ja romantik,ale ja sa uz tak tesim na valentina 😀
my sme sa dnes napadali joj najskor z gauca potom naburala do dveri privrzli sme palcek do suflika a este u nasich sa buchla hlavickou o roh stola,chudatko tak dnes si uzila tolko urazov ako za cele snad dva mesiace nemame!no ale zatial ma len na tej hlavicke cervene,tak uvidime ci z toho bude zajtra modrina alebo to zmizne!
weji manzel mal asi oslabenu imunitu po tolkych oslavach 😉

miriamka
10. feb 2010

Num...tak to budes mat krasny darcek,hotoveho Valentina na valentina 😵 a tie urazy...nas maly tiez teda ked raz padne,tak potom uz cely den...inac je zatial dost sikulka.
Prave som doma kontrolovala situaciu,uz hajame,tak som rada ze maly nedava manzelovi az tak zabrat 😵 ,a zajtra ho konecne vyobjimam!