Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

blovitc120
19. feb 2009

Mne až tak nevadí, že sa budí, to je v pohode, ale to, že keď sa v noci zobudí, nechce spať. Proste je aj 3 hodiny hore a nebude spať ani za nič.

miriamka
19. feb 2009

No ale tym sme si aj my presli.Proste sa o polnoci zobudil,2 hodiny sme sa hrali a opat zaspal.To musis brat tak,ze tym asi kazde dieta preslo,a ze je to udel matky...ved co by sme pre tie nase deti nespravili?Predsa len,mat dieta je obeta.

blovitc120
19. feb 2009

Jasné, ale keď 5 mesiacov máš každú noc scény, tak si myslíš, že asi niečo nie je v poriadku. Hlavne keď všetky kamarátky dookola rozprávajú, ako im deti v noci spia, zobudia sa 1-2x, najedia a spia. A my nespíme. Ani cez deň ani v noci, lebo po každom zobudení sme aspoň hodinu hore.

miriamka
19. feb 2009

Blov...su deti ktore maju 1 rok a budia sa kazdu hodinu v noci,alebo nechcu spat...to treba brat z rezervou lebo kazde dieta je ine.
Ja by som na Tvojom mieste skorej riesila co mala robi cez den,ako sa zabavi,ci je kludna,place....

blovitc120
19. feb 2009

To riešim tiež už pekne dlhú dobu, to snáď vieš 🙂. Ja by som ju požičala na 3 dni každému, kto nevie, čo je to mať dieťa, ktoré celé dni takmer vkuse plače, vlastne vrieska a nič sa mu nepáči. Ani byť na rukách, ani hrať sa, ani mojkať, nosiť, nič. A to trvalo takmer celých 5 mesiacov. Ale už to nejdem rozoberať. Ja som len včera večer s údivom skonštatovala, že dieťa mi zaspalo samé, čo sa nestáva takmer nikdy a keď náhodou áno, bude sa cca po hodine budiť a od pol 2 do 5 vkuse hore, ako vždy. A prvýkrát v živote tak nebolo. Preto som sa tešila.

miriamka
19. feb 2009

Blov...neboj,Miska cim bude starsia tym bude veciam viac rozumiet a bude lepsia 😵

blovitc120
19. feb 2009

Hihi, práve pozerám fotky, Jakubko ako sa naťahuje za to lyžičkou či vidličkou 😀. A s tým jedálnym lístkom vyzerá, ako keby čakal, kedy ho čašník obslúži 😀. Vyslovene ako "hej, kde toľko trčíš čašník, chcem si objednať" 🙂

miriamka
19. feb 2009

Blov...to ved Jakubko sa aj tak v tej restauracii tvaril....a davali sme ju vidlickou zemiacik,ryzu...takze bol tam ako tazky frajer 😀

blovitc120
19. feb 2009

Presne, tvári sa, akože celá reštaurácia je otvorená kvôli nemu, riadne dôležito 😀 😀 😀

miriamka
19. feb 2009

😀 😀 No chceme aby si zvykal na ludi,na restauracie aby sme ho mohli bravat zo sebou a nerobil tam cirkus.Tento krat to bolo na 1 😵

blovitc120
19. feb 2009

No aj my s tým začneme... raz 😀

smejko1
19. feb 2009

miriamka - super foto z restiky - rodeny gurman

blov - super pokrok, len tak dalej........ aj ja cakam, kedy fesak s hrackou sam zabuva

musim sa pochvalit, ze uz krasne drzi co mu dame do rucicky a vie presne trafit usta, takze kym ma co zuzlat a nevypadne mu to z rucicky tak Vam mozem pisat 😀
a vyska a vyska

vcera sa sam pretocil z bruska na chrbatik (no mozno len padol) kym som odbehla na wx 😎

num7976
19. feb 2009

ahojte kocky!tak sa hlasim po dlhej dobe-silvinka sa vcera prvykrat sama posadila betarka a sedela ako taky hribik a cudovala sa,ze co to spravila-v chodaku uz lieta ako keby mala rok a place,ked ju odtial vyberame!no a uz mame pekne dlhe tie dva zubky a zacala ma hryzt!!! ☹ takze po troske uz idem oducat,vydrzim este ako sa da,ale je to betarka aj vnoci nieze by chcela jest,ale si len tak nunka a uplne to citim ako mi tymi zubkami hryzka,cez den sa to da,to je v pohode,no v noci je nejako moc prisata 😀
wejka tak to teda s tym vecierkom dobre-aspon sa odreagujete a zabavite,no nie?ja by som nieco take hned brala!neboj v robote to nejako zvladnete,hadam coskoro zostane na tebe len ten jeden hotel!
blovit no k tomu chodaku-ja si ho neviem vynachvalit,ked som videla malu ako v nom pisti od radosti,ked sa pohne,tak som az nechapala a velmi mi to pomoze,lebo nasa sa sama nevie vyhrat doteraz,ked ju dam lahnut tak reve ako pavian,pokial pri nej nesedim,ked sedi tak tiez len so mnou,lebo ju este zvali ,no a co ma take na sedenie taku ohradku,tak cez nu mi prelieza,takze tiez ju tam nemozem nechat samu a ked ju dam do chodaka,tak si mozem aspon zemiaky naskrobat dat oprat alebo umyt riady,inak som to robieval vzdy manzel ked prisielz roboty,lebo ja pri nej doteraz nestiham!a vravim ako dosiel hodak,tak aspon polievku urobim!podla mna to neni nic hroze a nakoniec aj ty kupis chi chi..
blov hadam mala bude lepsie spat,ked zacne lozit-lebo sa viac unavi,hm..
jej lucinka vy mate prvy zubok az teraz!ako fajne aspon mu dlhsie vydrzia ehm-len ci to je pravda,ze..
jeej miriamka vys te aj prerabat stihli,kym sme tu neboli-pofot ako mate vynovene!v tej restike musel vyzerat uplne bohovo musim pozriet fotky,lebo aj tolko kileckov uz ma!dclho som tu nebola kurnik!my sme boli len raz s malou v restike,ale po pol hodke spustila taky rev,ze sme ani nedojedli a pratali sa prec..
smejko tak to je super,ze maly je uz taka sikulka a pretoci sa,teraz uz ani na wc v klude nepojdes,co sa budes bat,aby nespadol
inak vsetko najlepsie vsetkym oslavencom drzkajte sa pa pa

miriamka
19. feb 2009

Ahoj Smejko a NUm,dlho ste tu neboli.Tusim si tu len my dve s Blov piseme 😅
Inac choditko si ani ja neviem vynachvalit...lebo presne,v postielke sa stavia na nozicky,a ked chodi po 4och tak isto hned ako pride k nabytku sa stavia...takze jedine bezpecne je teraz choditko ked si chcem porobit nieco.
A neriesim to,nechodi po spickach,pekne v nom naslapuje a je stastny,a to je pre mna dolezite.
Inac ostava mi uz len tyzden na MD a idem do prace 🙂

smejko1
19. feb 2009

jaj, numka, ako si nam krasne vsetkym napisala....... blahozelame ku sedeniu..... myslim si ze aj my tak skoro zacneme, lebo uz teraz sa silno taha sediet.
aj ty sa drz 😉 a odkedy si zacala pouzivat ten chodak?

miriamka
19. feb 2009

Inac num,odkedy pouzivas to choditko?Ja ho pouzivam len necely mesiac 😉

num7976
19. feb 2009

he he obe rovnaka otazka-no mam ho tak tyzden takze dost skoro,ale nevidim v tom problem,lebo sedkat uz vie bez opory takze na chrbatik zataz nema,na nohy sa tiez stavia no par centimetrov by som ju mozno este dala nizsie,i ked je polohovatelny,ale viac sa neda-lebo jednu nozicku dava na spicku,tak aj preto ju tam davam len ked musim,no za to si to vie o to viac uzit a tesit sa potom!ked uz bude oboma pekne naslapovat,tak ju tam necham aj dlhsie,nech si bezka kde chce!
miriamka tak to uz mas skoro aj sa trochu bojis,co..-no i ked jakubko nema problem byt aj s cudzimi to mas fajn,nasu neviem ako naucit,nech sa neboji cudzich ludi..

miriamka
19. feb 2009

Num...ja sa do prace tesim 🙂 ..ako ano,bude mi za malym smutno,to som si ista...ale viem,ze bude s maminkou ktoru zboznuje...a tak isto by to nebolo o nic lahsie keby som isla do prace ked bude mat 2 roky,pojdem na plny uvazok a isiel by do skolky.Takze takto je to pohoda,a tesim sa.

lucinka1104
19. feb 2009

Už máme aj druhý mrňavý... 😉

miriamka
19. feb 2009

Super,gratulujeme

lucinka1104
19. feb 2009

ďakujeme dnesd sme boli zase na hudobnej bolo super malý bol úžasný
Miri keby som mala super robotu aj ja by som šla do práce ,ale ja sanemám kam vrátiť tak budempekne domka 😵
num aj lUky chodítko miloval teraz už radčšej štvornožkuje a vymýšľa 😀

miriamka
19. feb 2009

Luci...pekne doma oddychuj a uzivaj si tu pohodu doma ked mozes.Ja mam pracu rada,ale zase splacat nase uvery treba...
A my tiez radsej 4nožkujeme nech choditkujeme 😉

num7976
19. feb 2009

miriamka ved to kazdej maminke musi byt smutno a ked nema problem byt s tvojou maminou,tak je to o to lepsie aspon budes kludnejsia,predsa len je to blizka osoba na ktoru sa mozes spolahnut viac ako dat ho niekde do jasiel alebo co!
lucinka hej nasa je v nom rada,len chcem este vyckat ked trolinku podrastie aby jej bol akurat!a lozenie?no hadam aj nasej sa bude pacit,no ja budem musiet poriesit najskor dlazdice v nasom byte kurnik koberce aspon male pokupit,nech ma kde lozit,lebo zatial ma urobene len z dvoch perin v obyvacke a tam sa kruti,no uz ju kolkokrat najdem capkat po dlazdici,tak sa bojim,aby neochorela z toho..

num7976
19. feb 2009

dobre baby,tak ja idem,muzik mi volal,nase skvrnatko stale nespi a len huci a huci,tak si idem po troske domkov,prajem vam dobru nocku a dobre spiace deticky,drzkajte sa!

miriamka
19. feb 2009

Num...nas capka uz kade tade,s tym nic nenarobim...hadam nenachladne 😉

blovitc120
19. feb 2009

Ahojte, ja som stále pevne rozhodnutá, že chodítko nie, tak uvidím. Stále si myslím, že dieťa má robiť veci až vtedy, keď ich vie samo. A isto nie chodiť skôr ako sedí či lezie alebo chodí po 4. No však uvidím, možno zmením názor, ale som zatiaľ pevne presvedčená 😉.
Veru, ešte že tu je miriamka, nemala by som si s kým písať, ale keď tá pôjde do práce, tak tu zomriem od nudy 😝.

miriamka
20. feb 2009

Dobre ranko,
Blov...neboj,ja aj v praci budem pripojena a nakuknem 😉
Inac za to choditko mam podobny nazor...ja som tam tiez dala maleho az sa vedel sam posadit a staval sa na nozicky uz,ale zase mam kamosku co choditko nie...a jej maly ma buduci tyzden 1 rok,a este ani za ruky nechodi co proste mu to nechyba...ale mozno je to len nahoda.
Inac Blov...nie kazde dieta chodi po 4och,niektore hned zacne chodit 😉

weja
autor
20. feb 2009

dobre ranko 🙂
konecne piatoook 😵 nas caka dnes ten ples.... len som skonstatovala, ze vsetko je tak narychlo - z roboty utekam domov sa prezliect, namalovat, ucesat a bezat zasa tam... 😝 nemam rada situacie, ked si nestihnem ani na 5 min. sadnut... 😖 budem rada, ak po tom vsetkom nezaspim kdesi na stole... 😅

Miriamka - a odkedy nastupujes do prace? tesis sa? 🙂 ci to beries skor len z nutnosti, ze takato prilezitost sa neodmieta...?

Blov - nova fotka... 😵 boze, Miska ma uz 5 mesiacov...??? 😨 🤐 nejako vam to letiii... 😵

Numka, Smejko - a vy ako sa mate? gratulujem k sedeniu aj lozeniu aj k prvym zubkom a ku vsetkemu ostatnemu, na co som zabudla... 😉

miriamka
20. feb 2009

Ahoj Weji...ten ples tisko zavidim.My chodime kazdy rok,len tento nejako neslo 😒
Do prace sa tesim,a nastupujem od 2.marca...takze buduci tyzden posledny doma a vyuzijem ho na kozmeticku,kadernicku,nakupy 🙂 Ja to ako nutnost neberiem,lebo doma som chcela byt rok,co by bolo do aprila,takze idem vlastne len o mesiac skorej nez som povodne planovala.A ved az pride druhe,tak pojdem opat na MD 😵
Weji...a ako,snazilkujete uz?Drzim palceky aby to aj k vam aj k Polevke coskoro prislo!!!!!

blovitc120
20. feb 2009

Ahojte, to dúfam miriamka, že budeš sem občas chodiť 🙂. Ja si osobne myslím, že nie je žiadna tragédia, keď dieťa v 1 roku nechodí, každé má inú pevnosť svalov a pohyblivosť a čas, kedy to má prísť. Ja som napríklad úplne preskočila fázu lezenia, myslím preto, že som bola v chodítku, aj na fotkách to vidím a aj moja mama to priznáva. Aspoň že ma do neho dávali v topánkach a nechodila som po špičkách. Nechcem sa zamýšľa, prečo som sa hrbila a prečo ma stále bolí chrbát celý život. Ak máte doma Mama a ja časopis zo septembra tohto roku, je tam článok o Vojtovej metóde a jeho súčasťou sú najdôležitejšie záchytné body, či sa dieťa správne vyvíja. Naša neurologička ich má vylepené aj v ambulancii, všimla som si to až minule a aj časopis som skôr nestihla prečítať a ja sa ich držím, lebo s nimi súhlasím. Ak to nemáte a chcete a nenudí vás to, tu sú:

- U novorodencov a najmenších dojčiat by si mamičky mali všímať to, či bábätko otáča hlavičku len do jednej strany (predilekcia hlavičky). Po narodení môže novorodenec dávať jednej strane prednosť, ale to by malo počas mesiaca až šiestich týždňov ustúpiť.
- Je dôležiité sledovať záklon hlavy v ľahu. Niekedy sa dieťa v hneve zakloní tak, že sa prehne úplne do luku. Tieto deti sú hypertonické, do všetkých vyšších vývojových štádií idú už s touto patológiou. Už u úplne maličkých detí by mamičky mali upozorniť lekára a požiadať ho, aby to riešlil.
- Do šiesteho mesiaca by sa bábätko malo otočiť na bruško, pričom by nešlo cez záklon. To znamená, že nezakloní hlavičku, neprehne sa do luku, ale pritiahne si nožičky k brušku, natočí sa nabok a z boku sa potom vzporom cez lakeť pretočí na bruško. Sú deti, ktoré to zvládnu už vo štvrtom mesiaci, ale polrok je najneskorší termín, dokedy by sa malo dieťa popísaným spôsobom otočiť. Niektoré nedočkavé mamičky narúšajú spontánny vývin detí tým, že ich predčasne posádzajú či stavajú na nožičky. To je najväčšia chyba. Samé si dieťatko sadá v ôsmich mesiacoch veku a postupuje z polohy na štyroch.
- Pre zdravý vývoj dieťaťa urobia rodičia najviac, keď ho nechajú jeho vývoju, aby sa mohlo pretáčať, aby sa snažilo dostať na kolienka a pod. V žiadnom prípade by ho nemali dávať do rôznych hopsadiel a chodítok - to je vyslovene škodlivé, aj keď sa stále predávajú a vyrábajú.
- Najzdravší spôsob pohybu je pre dieťa lezenie a je veľmi dôležité, aby dieťa toto štádium nielen nepreskočilo, ale aby liezlo čo najdlhšie. Teda žiadne chodítka, žiadne vodenie za ruky.
- Keď sa dieťa začne plaziť, mali by si rodičia všímať, či sa plazí striedavo, teda či používa k odrazu striedavo pravú a ľavú nožičku, nie obe naraz alebo stále len jednu.
- Pokiaľ si akúkoľvek patológiu všimnú, mali by okamžite upovedomiť pediatra. Ten ich odošle na špecializované pracovisko.

Ja tomu verím, ale je každého osobná vec, ako sa stará o dieťa a ako ho nechá vyvíjať, ja nikoho nepresviečam ani sa do toho nestarám, ani by som nechcela, aby to tak vyznelo, toto bolo vyslovene len pre zaujímavosť 🙂. V niektorých veciach som tvrdohlavá ako mulica, čo už, barania povaha.
Weji, to ti teda nezávidím ten zhon, práve spomínam, ako minulý rok o tomto čase vo fáze najhoršieho grcania sme mali hromadné prepúšťanie, aj teraz mi dvíha žalúdok pri tej spomienke 😝.
Inak včera sme mal domai prvú návštevu, ktorú Miška neprerevala, síce zo začiatku mala pusu do podkovy a slzy na krajíčku, iba okukovala, čo je to tam za cudzinca, ale sa osmelila a nakonci dovolila, nech ju vezme kamoška na ruky, dokonca sa aj usmiala na ňu 😎.