Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

monkula
2. feb 2009

blov, neviem... 😅 😅
no, aj som myslela aj s Miškou... vieš, že by si nemusela variť, a starať sa o domácnosť a tak 😅 😅

blovitc120
2. feb 2009

A vyhodia nás za rušenie nočného a denného kľudu 😀. Možno skúsime. Ten ďalší víkend, tento nám má prísť drahého rodina, to bude ako bláznivá zase z cudzích ľudí...

monkula
2. feb 2009

Blov, toto to je:
Ale v časopise píšu, že až od siemeho, tak neviem.. skús sa spýtať 😉 vyrába to firma zo Senca, Akacia
http://www.magister.sk/product_info.php?manufac...

blovitc120
2. feb 2009

Vďaka mon, opýtam sa na to. Ja som už v koncoch. My sme doteraz od pol 11 ryčali úplne príšerným revom. Susedia sa raz naserú a pošlú sem sociálku a vezmú nám ju do domova. Tak ma vystresovala, že už asi do rána nezaspím. A to som si ľahla o 10, lebo som už nevládala ani dýchať, že nech sa vyspím. No ho..o budem spať. Fakt ma porazí, a to potom neviem, kto sa bude o ňu starať. Dajú ju do decáku, lebo s ňou sa nedá.

miriamka
3. feb 2009

Dobre ranko,
no myslim Blov,ze vypadnut by sa vam zislo....ale zase ked mala reve stale aj pri Tebe,je jasne ze co by bolo s niekym inym 😒
Vies,ja to tiez nechapem...ako chapem ked deti placu,ale je divne ze place aj ked je s maminkou,ved to su vacsinou deticky dobruske 😒

weja
autor
3. feb 2009

dobre ranko 🙂
Blov- to ti verim, ze uz mas toho akurat plne zuby... 😒 ale mam navrh - posli nam ju sem na tyzden, asi si s nou tiez neporadime, ale je tu plny hotel ludi, tak sa pri nej nejako prestriedame 😀 ja to teraz trochu zlahcujem, ale tiez neviem, co jej stale moze byt... 😖 teraz mozno poviem nejaku hlupost, ale neskusili ste aj nejaku alternativnu medicinu - nejakych liecitelov alebo nieco podobne? 😕 viem, ze niektori ludia su voci tomu skepticki, ja sama neviem, co si o tom mysliet, lebo zatial som ich chvalabohu nepotrebovala, ale niekedy to mozno ma cosi do seba... 😕

blovitc120
3. feb 2009

Baby ja tam hovorím, jej nič nie je. To nie je plač, ako deti plačú, keď im niečo je. Ona cez deň hučí za všetko, lebo sa jej nič nepáči. Aj keď ju vezmem na ruky, je najskôr spokojná a po chvíli začne hučať. Chcela by ešte niečo viac, ale neviem, čo ešte. Potom párkrát vrieska, to tiež neviem prečo, ale tam ju už môžem aspoň tíšiť, hoci väčšinou zbytočne, urobí to sama, keď sa vyreve. Jedine ak jej naozaj nieco je, tak ju utíšim aj ja. Ale čo robiť, keď vkuse robí hú-hú bez sĺz a vkuse, to nie je to rečnenie, to je milé, ale stále mrnčí štýlom hučania. Celý deň. A v noci to neviem, čo jej je. Lebo má úsmev a keď sa nevstáva ako ráno, začne jačať ako divá.

miriamka
3. feb 2009

Blov...sa necuduj ze si myslime ze jej nieco je....ved ma 4 a pol mesiaca a Ty si este ani raz nenapisala ze je super,ze mas z nej radost 😕

blovitc120
3. feb 2009

Ja viem, si to uvedomujem, že som totálne otrasná matka, že nedokážem zvládnuť vlastné dieťa, že pri mne nedokáže od začiatku spať aspoň jeden dlhší spánok denne, nedokáže zaspať a spať kľudne ani v noci, že neviem ju utíšiť a stále pri mne reve a stále sa na ňu sťažujem. Už sa nejdem a možno bude dobrá 😒. Čo myslíš miriamka, ako sa cítim, keď všetky mamičky píšu, aké majú dobré deti, ako sa im zabavia aj samé, ako im prespia noc, ako celý deň sa len smejú. Ja s mojou trávim úplne celý deň a je zlá ako 100 čertov. Pripadám si fakt úplne neschopná a najhoršia mama na svete, ktorú aj vlastné dieťa odmieta.

miriamka
3. feb 2009

Blov...ale nikto nehovori ze si zla mamicka.Urcite si pre Misku ta NAJ.Ja len ze malicko je takych deti co naozaj nonstop revu 4 a pol mesiaca v kuse...ze podla mna v niecom problem bude,ci naozaj nejaky liecit alebo nieco by mepomohlo.Alebo nejake homeopatika na ukludnenie.
A to je blbost ze ine deti su super.Nas maly tiez ma noci ked je dobry,a noci ked je kazdu chvilku hore...ale nestresujem,ved z toho vyrastie a ja sa vyspim az bude mat viac rokov 😉 ...a tak isto aj my mame dni ked ho musim nosit na rukach lebo je mrzuty,ale vzdy ho viem ukludnit.
Preto hovorim ze ci Miske nieco nie je ked vlastne aj pri Tebe a muzovi stale len huci 😒

sendi
3. feb 2009

ahoj blovitc,neda mi nenapisat,mne Sebi len plakal a plakal,bola som nervozna,zufala,uplakana...musela u nas spat moja babka,lebo hlavne vecer to bola katastroga,babka tu spala 7mes!!!povedala som to aj dr ale ta ho poriadne prezrela a povedala,ze mu nic nie je,jeden cas mal brusnu koliku-tak to bola hroza.sebi plakal-aj place ked mu nic nie je,je taky,aj ked sa mu prihovoria ludia kt nepozna,uz viem,ze je zle.ci vonku,v obchodoch-vsade!snad z toho vyrastie-a to za chvilu bude mat rok.takze nie si ZLA MATKA,niekt deti su take 😒

miriamka
3. feb 2009

Sendi...no nezavidim ani Tebe,musi to byt hrozne ked deturence stale takto plackaju a maminky sa z nich nemozu naozaj tesit a uzivat si ich ☹

sendi
3. feb 2009

aj mne je to luto,hlane ked niekde ideme do obchodu s manzelom a vidime tich rodicom s malymi detmi napr v kosikoch,ako kludne sedia...maly by hned reval,zacal sa dusit...ja som taka nebola,ako mamka hovory,kumne sa aj cigani a bezdomovci mohli prihovorit,ale manzel bol taky,do jeho 6rokov.. ☹ lenze teraz v lete,uz bude sebi chodit-je mi jedno ci bude plakat,pojde vsade s nami,nech si zvyka,ved on sa potom ukludni.-duufam 😝

blovitc120
3. feb 2009

Miriamka, ale ja si tak pripadám, ako hrozná mama, však si videla na videu, ako pôsobí na Mišku aj ukľudnňovanie. Ona neznáša ani keď ju hladím, ani keď jej dám pusu na hlavičku, keď ju chytím za rúčku, čo má matka robiť, keď dieťa nechce ani telesný kontakt, dokonca ho to často rozplače?
Sendi, vďaka 😉, je mi to ľúto, ale trochu poteší, keď vidím, že nie som sama 😒. Vy už isto máte tú horšiu cestu za sebou, už bude len lepšie, držím palce, nám to asi ešte potrvá.

sendi
3. feb 2009

ale aby som to upresnila-pravdaze sebi uz nie je ako kedysi,doma je velky frajer,ani az tak neplace a necirkusuje,to len vonku a pri neznamych ludoch robi sceny.inac je zlatucky a nedovolim si nanho povedat krive slovo,aj ked niekedy mam toho dost,vzdy si poviem,ze hlavne je ze je zdravy!!!!

blovitc120
3. feb 2009

Sendi, presne, to poznám, mne je to tiež strašne ľúto, keď vidím rodičov s deťmi, ako kľudne sedia, my nikde s ňou nemôžeme chodiť, ja som už na nervy z toho, že sedím len ako knedľa stále doma, tiež by som rada aspoň do obchodu alebo na návštevu alebo tak, ale radšej nejdem, lebo viem, ako ju to rozhodí... 😒. Ona ani aautom nemôže ísť, reve aj v sedačke ako keby ju z kože drali

miriamka
3. feb 2009

Sendi,Blov...no ja by som vam pozicala na par dni nase "ciganske" dieta,on sa usmieva na kohokolvek,teraz tu boli jedni ludia dokoncit nejake veci ku kolaudacii,ta pani si ho zobrala na ruky a maly ssa vyceroval...mne potom tak pride,ze keby ma nemal ani mu nechybam ☹

sendi
3. feb 2009

ono to prejde,som si ista!!!!!uvidis blov,ked uz bude mala chapavejsia,bude to omnoho lepsie a lahsie

sendi
3. feb 2009

booozinku,miriamka,ti zavidim,ale naozaj!!!na manzelovu krstnu si maly zvykal okolo 2mes kym prestal pri nej plakat.ked idem aj s kocikom,sa modlim aby sa pri nas nik nezastavil,je mo to hrozne luto ale verim,ze ked drobec bude chodit,tak ho to prejde,budem sa s nim prechadzat a prechadzat,mam aj kamosku co ma syna,tiez uz bude vacsi,tak to bude fajn

sendi
3. feb 2009

ja som uz skoro rok len doma,chodim k babke co byva o par domov dalej,ale dalej sa neodvazim,len ked s manzelom sa ideme prejst-tak ano.len nie vzdy ma sebi svoj den.ale inak som sama-no len ked pride babka alebo mamka.nie je to bohvie co,tak preto uz cakam aspon jar,lebo aj to obliekanie je hroza,je nervozny z ciapky a zo salu,z rukavic......chceeem leeeeeeto

blovitc120
3. feb 2009

Miriamka, radšej nech to máš takto, ako keby si ho nemohla ani na chvíľu dať niekomu postrážiť, to je otras. Vravím, Miška reve ako divá aj pri mojej mame, ale myslím, že to je trochu aj jej chyba, lebo sem nechodila od začiatku, hoci bývame v jednom meste.
Sendi, už sa teším na to obdobie, keď bude chápavejšia, u vás to kedy začalo 🙂? Keby aj po psychickej stránke bola taká, ako po motorickej, minulý týždeň neurologička povedala, že na mnohé veci, ktoré už robí, má ešte čas a to ja mám zásadu, že ju do ničoho nenútim, nedávam ju sedieť, ani nič podobné, ja zastávam názor, že dieťa samé vie, kedy má čo robiť.... Radšej keby bola trochu lenivšia, ale prítulnejšia a bez plaču 😒 😒

sendi
3. feb 2009

zlapsilo sa to ,ked sebi zacal sediet-v 5mes a potom to uz bolo lepsie,tak uvidis!ti verim ze ten plac je uz niekedy na nevydrzanie!mne aspon babka chodi pomoct,ju ma sebi velmi rad,tak ty to mas horsie!musis to len vydrzat.

miriamka
3. feb 2009

Baby,verim,ze to musi byt tazke nevediet ako dieta na koho zareaguje,v tomto mate moj obdiv ze to zvladate...mna na zaciatku hrozne mrzelo ked maly na niekoho plackal,a to trvalo hadam mesiac....neviem si predstavit keby to tak bolo stale....
My berieme maleho vsade,ved ked mal 5 tyzdnov absolvoval s nami svadbu az do polnoci a bol ako anjelik 😵

blovitc120
3. feb 2009

To ti poviem, mne ten plač už ide tak na nervy, že by som jej niekedy zalepila pusu. Už mi z toho tak šibe, že minule, keď som sa riadne porezala, Miška hrozne rumádzgala zase a manžel vraví, že mi ide nastrihať leukoplast. U mňa prvá veta bola "čo jej ideme zalepiť pusu?". On sa začal smiať, lebo fakt som už z nej magor, jasné, že by som jej to neurobila, ale to bola prvá myšlienka 😅 😅, nech už je aspoň chvíľu ticho... 😀.
Tak sa teším sendi, snáď sa to už začne pomaly zlepšovať aj u nás, myslím, že my sedieť budeme veľmi rýchlo, ona sa mi posadí aj teraz, keď jej dám pod hlavičku malý vankúšik, aby negrckala, aby ju mala vyššie.

miriamka
3. feb 2009

Ja si tiez myslim,ze ked bude sediet sa to zlepsi...u nas je to tiez super odkedy maly sedi 😵

blovitc120
3. feb 2009

To si pamätám miriamka, to som ti závidela 🙂. My sme mali ísť na svadbu, ale nejdeme, lebo s Miškou nehrozí a nechať ju niekde už vôbec 😠 😝 . Ale ja chcem byť optimista, že bude v lete už dobrá, v júni musí byť kvôli tomu koncertu a po mojom celom lete v nemocnici verím, že pôjdeme na dovolenku koncom augusta - začiatkom septembra...

sendi
3. feb 2009

ja ked som uz velmi velmi nervona,skriknem,a to poriadne,sebi sa kukne,krivo usmeje a caka ci sa ja usmejem....potom mi je to luto.mne pomozu cigarety,trosku sa ukludnim.ale aj tak najhorsie je to vecer,nekludne spi a place a ja som uz riadne unavena,a podrazdena 😝

blovitc120
3. feb 2009

No ja nefajčím. A zistila som, že u náš pomáha trochu, no nie priveľmi zvýšiť hlas. Na ňu to po dobrom nejde 😖

tatiana82
4. feb 2009

dobre ranko
dlho som tu nebola ale vzdy cakam dobre spravy ze miska je uz usmiate babatko. blov mrzi ma ze si to nemozes s nou uzit, verim vsak ze sa to zmeni, tak ako pisala sendi, ked mala bude viac vnimat svet okolo...
miriamka uz si sa rozhodla ci pojdes do prace?

weja
autor
4. feb 2009

dobre ranko 🙂
ako sa mate? a co deticky?
my tu mame zas vnutropodnikovu kontrolu 😝 nechapem, co tu tak casto chodia, asi si myslia, ze im tu rozkradame hotel pod zadkom 😅 😠
tak pekny den 😉

Tatianka - ty si mala meniny 😵 tak dodatocne vsetko naj, naj, naj... 🙂
aj Polevke samozrejme... 😉