Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

lucinka1104
5. feb 2009

MOja maminka má asi rakovinu 😔

miriamka
5. feb 2009

Blov...no tak je riadne dlha.Nas Jakubko ma 72cm 😉 A preco jej nedas viac BEBY?Mozno by sa pekne najedla kolko jej ziada a bude kludnucka 😉
Luci...hlavne klud,pokial to nie je potvrdene treba myysliet pozitivne!!!!

lucinka1104
5. feb 2009

miri no veĎ ja myslím, len srdiečko mi buši a napriek tomu,že som bola celú noc hore som teraz vedľa malého nedokázala zaspť....
horšie je to s mamou tá sa opúšťa so všetkými lúči ...ma dve lymfatické uzliny každopádne ju budú operovať bud. týždeň budeme vedieť viac

ja bY som jej tiež dala toľko papať teda MIške koľko si žiada občas som mala pocit, že to je len od hladu 😖
Luky má cca 9,5 kg aasi 76 cm

blovitc120
5. feb 2009

Ja by som jej aj dala viac baby, ale to by bol u nás už koniec kojenia. Keď sme už doteraz vydržali, tak hádam do toho 6. mesiaca vydržíme. Ja mám blbý pocit z toho, že ešte stále nie je očkovaná a aspoň takto jej pridám trochu imunity... A hlavne ona keď tak reve, ja jej vždy ponúknem, ale nechce väčšinou papať, papanie je jajajaj 😀 Nechcem ju pochváliť, ale včera a dnes je celkom dobrá... to znamená, že plače možno hodinu, nie 5 za deň.
Luci, hore hlavu. presne ako miriamka hovorí, kým to nie je vylúčené alebo potvrdené, nič to neznamená. Treba pozitívne myslieť, ja som dúfala aj keď ocko mal už potvrdenú rakovinu, kde sa 5% pacientov dožije 6 mesiacov a z nich len 10% ďalšie 2 roky a zvyšní zomrú do 5 mesiacov.... Dúfala som, že bude medzi nimi. Ber to tak, že dnes sú ženské formy rakoviny dobre zvládnuteľné, ak sa na ne príde včas, držíme všetky palce

lucinka1104
5. feb 2009

ona nemá ženskú rakovinu ale díky 😉 😉 😉 😉

miriamka
5. feb 2009

Blov...ale ved napriklad rano a vecer jej daj normalne plnu davku Beby,kolko sa jej ziada...a cez den a potom v noci koj.Neboj,neodstavila by si ju,len podla mna by sa napriklad rano pekne napapala a kojenie by jej stacilo neskor.

miriamka
5. feb 2009

Luci...nestresuj.Tvoja mama je silna osobnost (aspon podla toho cu si tu pisala),robi v zdravotnictve tak urcite vie,ze lymfaticka uzlina este neznamena hned rakovina.
A urcite ma v nemocnici kopec znamych,takze ak nieco,bude v dobrych rukach.
A hlavne klud...aj Lukyho uz pochovavala ked sa narodil,a je tu... 😵

lucinka1104
5. feb 2009

blo a piješ mlieko?

blovitc120
5. feb 2009

Snad skusim miriamka. Mne ide aj o to, ze cim viac chcem oddialit to, ze v noci budem chodit zarabat bebu, lebo ona je typ dietata, ktore ked o sekundu nedostane jest, spusti taky koncert, ze sa dom trasie 😅 😅 . To mi uz v porodnici, ked bola pod tou lampou 11 dni hovorili, ze je hrozny hlados a ked mi volali na krmenie, ostatnych 10 deti slo bokom a sestricky tisili Misku, aby neumrela za 10 minut kym pridem od hladu 😀.
Luci, sorry, ja som pochopila ze lymfaticke snad pri prsnikoch, ale asi nie. Ak celkovo lymfaticke, to ma tiez dobru uspesnost, musime velmi verit

smejko1
5. feb 2009

lucinka - snaz sa maminku povzbudzovat, verim, ze to nebude zhubne, ale keby aj bolostale je tu velka nadej.....drz sa - stale myslite pozitivne, to je 50% uspechu

upsicka - vitaj, 5 mesiacov je nic..... hlavne sa nato uplne nesustreduj, milujte sa z radosti a kedze mas ovulku, coskoro to pride..... nas poklad sa podaril po cca 4-5 mesiacoch spolocneho snazenia.... ja som sa snazila asi rok 😀 vtedy manzel este nechcel tak som kabatila hihi

blov - kasli na to kojenie, skus si nechat kojenie, len na noc. netrao seba a aj Misku. Si hrdinka ze si to takto dlho zvladla a vsetky Ta obdivujeme, ale ak je mala hladna za tu imunitu to uz nestoji..... chcem sa opytat, tebe vysavac malu neuspi? vcera sme mali nespavy dnik a ked som zapla vysavac tak 20 minutok pospinkal a dnes zas spinka v satke, este ju pouzivas?
no a na to nocne krmenie, existuje aj daky ohrievac flias, neviem ako to funguje, ale neda sa to dako predpripravit? no tolko moje napady.

numka - takze sa bojis zubku 😀 , ved aj ja sa toho obavam, a pockaj az ih bude mat vsetky... ale kamoska vravela, ze je to OK a male deticky malokedy hryzu... tak dufam, ze fesak nebude vynimka

smejko1
5. feb 2009

pridala som fotky 😉

ozaj a pisete o velkych babatkach....... fesak nema ani 3 mesiace, ale mame 6 kg a 60 cm...... oblecko uz nosime 74!!!! 😎

blovitc120
5. feb 2009

Luci, ja mlieko nevypijem 😝 😝.
Smejko, šatku teraz používame ako hojdačku a nosíme sa na boku na koníka, lebo chce kukať. A tým pádom nezaspí, ale v kríži mi byť nechce a v kolíske nechcela nikdy, poloha ležmo ju riadne s...a 😀. Ona keď nechce spať, nepomôže jej nič. Ja niekedy pustím ventilátor alebo vysávač, ale to je tiež tak na 20 minút. Ja by som si želala, aby mi spala 2x po 1,5 hod. alebo raz 3 hod. vkuse, lebo keď ona spí dvacku, ja si stihnem akurát umyť zuby a vykakať sa 😒. Ten ohrievač má kamoška, trvá to cca 5 minút, to rýchlejšie zohrejem tak, že zalejem fľašku vrelou vodou. Len za ten čas sa Miška tak rozreve a prebudí, že ju neuspí ani rajský plyn. Myslím, že ja keby som prestala cez deň kojiť, tak v noci už nemám nič ☹ ☹ . Zatiaľ to vydržím. Malý je fešák, váhu máme rovnakú zhruba, len my sme trochu dlhší 🙂

sendi
5. feb 2009

ahojte maminky 🙂 dnes sme museli so sebim ist k lekarke kvoli horuckam,ale ten rev bol neopisatelny...a ked nas poslala na krv,to bolo nieco neopisatelne,boli tam aj mensie deti ale len nechapavo pozerali po sebim,ze co tak place.ale nechapem,asi 4dni sme neboli von,doteraz bolo vse ok a zrazu bum!len horucky a horucky vecer.zevraj ma v krvi nejaku bakteriu,ale odkial??

miriamka
5. feb 2009

Smejko...Damianka je krasny!A ze nosite velkost 74?To nosime my teraz,a dokonca nosime este aj 68 😅
Blov...no my mame ohrievac,a teda fakt nic moc,hrozne dlho to trva 😠

smejko1
5. feb 2009

😀 Damienko chce prerat tata a ten ma cez 2 metre..... tak maka 😀

miriamka
5. feb 2009

Smejko...tak ma drobec co robit.Nas ma teraz 72cm.
Sendi...drzakjte sa,a nech horucky rychlo prejdu.Kde to mohol chytit? 😕

poleva
5. feb 2009

ahojte ako sa my mate ? ja zajtra idem pre vysledky po tom zakroku a potom chceme ist za dr. dankovcikom na " RADY "

inac neporadite my ?? chcela by som sa v marci po dovolenke na ktoru ideme vratit do prace, ale sa mi tam nepaci
a este aj tusia ze som bola tehu a teraz tam prikvitnem !! neviem co robiť

miriamka
5. feb 2009

Ahoj Poleva 😵
Drzim palce aby boli vysledky dobre!!!!
A Ty si v praci nepovedala ze si doma lebo si bola tehu?Ja by som to na Tvojom mieste normalne teraz povedala,ze preto si bola doma.Ci oni boli len v tom ze si PN?

blovitc120
5. feb 2009

No presne miriamka, ja som myslela, že je to niečo bombastické, ale ešte v pôrodke sestričky povedali, že je to na figu a najrýchlejšie sa zohreje tak, že sa dá zovrieť voda v rýchlovarnej kanvici a zaleje v nejakej nádobe fľaška. Mne by nebolo ľúto dať prachy za to, ale fakt by Miška zobudila celý dom, keby to toľko trvalo 😖 😖.
Sendi, akú baktériu chudáčik?
Ahoj Poleva, tak požiadaj o skončenie pracovného pomeru, či tam nakoniec chceš ostať?

poleva
5. feb 2009

no vedela to veduca, ostatne si domysleli
niesme dobry kolektiv
aj chcem odist, aj si myslim, že do tretice to vyjde a zas odchadzat z novej roboty, ale zas potom na PN v tej čo som a to už po druhýkrát
joj neviem...

miriamka
5. feb 2009

Blov...no ja normalne zohrievam vodu v rychlovarnej,je to rychle a potom len nalejem do flasiek takze mam vzdy po ruke.

blovitc120
5. feb 2009

Hej miri, nám sestričky v pôrodke hovorili, že si máme nachystať na noc do chladničky fľašky či už s MM alebo UM a v noci len ponoriť na minútu do vriacej vody a je to. Len keď počítam cestu do kuchyne, zovretie vody a ponorenie, tak mi to vyjde najmenej 3 minúty usedavého jajajajaj 😀

num7976
5. feb 2009

jaj blo ja ze si to este neskusala..no sama najlepsie vies co jej je lepsie!s tym ohrievanim no to sme mali aj my komicke,mala zo spania len ustocka otvarala a hladala a ked do minuty nic nenasla,tak spustila-no ja som v noci len parkrat robila UM takze sme mali menej starosti s vodou a vychladnutim..
polevka vitaj no budeme drzat palce,nech zistia preco sa to stale deje!inak s tou robotkou ti asi neporadime,podla mna si ale mohla zostat,tazko si si ju nasla a teraz je aj kriza,tak aby si sa zase nestresovala z toho,ze nic nemozes najst..a kde idete dovolenkovat?aspon si obaja oddychnete!
no baby nasa ma tak okolo 7 kg kurnik a dnes sme boli pozriet kamosku ma o 6 tyzdnov mladsie babo a to uz malo prosim pekne asi o 10 cm viac a 3 kilka tiez riadny bambulko a to sme si mysleli aku mame my buchticku,no ked citam aj o tych vasich babatkach,tak je to taky maly chrustik!
lucinka len nemysli na to najhorsie,teraz musis byt ty pre maminku oporou!mne vcera mamina povedala,ze volala starkemu a ze povedal,ze si myslel ze uz v noci umre,co mu bolo tak zle,no to je ine ma 84 rokov ale aj tak je to smutne,ze raz aj on odide.. ☹ vlastne vsetci..
smejko hej zubok rastie ako z vody kurnik-no nasa opica ta ma aj dnes uhryzla,a nechcela pustit,skoro som jej to lice rozpucila co ziadny reflex,uz mam tak citlive bradavky ako na zaciatku ked sa len ucila papkat..

lucinka1104
5. feb 2009

blo to je dobre už som myslela či nemá malá alergiu a bielkovinu kravského mlieka......

miriamka
5. feb 2009

Blov...ja mam prevarenu vodu nachystnu vo flaskach,a potom len dam na 25sekund do mikrovlnky na zohriate a je to.To je najrychlejsie.

blovitc120
5. feb 2009

Takže 25 sekúnd je ten správny čas hovoríš? Na koľko ml?

monkula
5. feb 2009

blov, aj MM tak malému pripravoval v noci mlieko, prevarilsi v kanvici vodu, potom len zase zapol na chvíľku a zarobil mu mlieko. 😉

miriamka
6. feb 2009

Blov...to si sama musis otestovat,ja uz viem ze 125ml flaska s vodou je v mikrovlne zohriata spravne pri 20sekundach,a vacsia 220ml flaska 35 sekund.Takze my uz len takto tu prevarenu vodu potom zohrievame.

blovitc120
6. feb 2009

OK, ďakujem za tipy baby 😉. My sme túto noc mali zázračne veľa mlieka, ani nevládala. Až na to, že o 4 bola zase vyspatá 😝. Tak som ju horko-ťažko uspala o pol 6 a skoro ma porazilo, lebo o 6 sa jej kýchlo a zobudila sa zase 😀 😀

blovitc120
6. feb 2009

Baby POMOC. Miška má novú zábavu. Chytí ma za ruku a pozerá sa mi do očí kľudne aj 2,5-3 hodiny ako sfinga 😅. Prípadne pri tom reční. Problém je v tom, že sa nemôžem ani pohnúť, ak sa chcem vyhnúť plaču. A sme závislí od lyžičky. Ako jej dávam lyžičkou tú vlákninu proti grckaniu, chce všetko lyžičkou. Vypije aj deci prevarenej vody, ale lyžičkou, čo trvá aj 40 minút. Takže celé dni ideme na seba čumieť a lyžičkovať 😀. Ešte ju občas baví futbal a hokej v telke.