Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

num7976
30. okt 2008

jablonka veru uz by som bola rada,keby nam to preslo,ale nastastie neni dako moc mrzuta ani placliva
blovitc ved vy nas za chvilu dobehnete takymto tempom! 🙂
ja sa lucim prajem dobru nocku,aby nam deticky pekne spinkali a tym ktore deticky este nevykukli na svet,tak posluchali v brusku a ktore ani v brusku este nie su,tak aby muzikovia pekne kopli do vrtule a deticky splodili 😀
pa pa pridala som foto

smejko1
30. okt 2008

babule uz asi 2 hodiny tu sedim a citam si pribehy z porodov....zda sa, ze vsetci prezili tak snad aj ja 😀

uz ma tu ale chrbat boli, lenze este 2 hodiny budem cakat na muza..... a v TV mi tu nic zaujimave nedavaju, chrbat ma tu uz boli ako svinka......

blovitc120
30. okt 2008

Lucinka, mala problém s hlavičkou
1. Posledné 3 mesiace bola úplne zostúpená v pôrodných cestách, preto som bola celé leto v nemocnici a tým tlakom mala hlavičku užšiu a vyššiu, stlačenú. Ešte stále sa jej narovnáva a kým bude úplne, tieto deti môžu mať vraj nevysvetliteľnú úzkosť, preto sa mi vraj aj strháva a niekedy výska zo spánku a budí sa, ten tlak ju bolel a bolel aj mňa poriadne, tak si neviem predstaviť, ako musel ju. Preto nás kontrolujú aj na neurológii, merajú jej hlavičku, ale už ju má ok. Aj na genetické testy jej brali krv pre tie rozmery, ale to je ok, lebo sa jej to rýchlo vyrovnalo, taký malý rozmer mávajú deti s poruchami, preto ju kontrolovali, ale vravím, už má rozmer normálny, len z 31 cm obvodu sa jej za mesiac zväčšil na 35,5 cm, čo ju mohlo aj bolieť. 2 dni po pôrode mala 33, čo je najnižšia možná hodnota na akceptovanie. Pretože to bolo tak rýchlo po pôrode, hneď vraveli, že je to len tlakom, nie genetické, čo mi odľahlo.
2. Deti rodené kliešťami majú tiež na začiatku problém sa adaptovať, strhávajú sa a majú zo všetkého strach, bývajú plačlivé a zle spia.
Obidve príčiny by mali do 3 mesiacov zmiznúť a preto má jesť tie tabletky, chránia mozog z tých dôvodov a aj deťom, ktoré mali vysokú hladinu bilirubínu, čo je tiež náš prípad. Vraj vianoce by sme už mali mať veselé, bez plaču, akurát jej môže zostať to, že bude veľmi na nás naviazaná a bude sa báť viac ako bežné deti, ale to sa bude riešiť potom a ten strach by mal do 2 rokov úplne zmiznúť. Takže toľko k tomu.

smejko1
30. okt 2008

blov - pekne si nam to rozpisala a uprimne, mam pocit ze je to podlhej dobe jeden z najoptimistickejsich prispevkov, lebo sa tesis na vianoce.. a my s tebou....

ja sa tu po dlhom odolavani napchavam chilli con carne.... vynikajuce na noc.......to zas budu snicky 😀

lucinka1104
31. okt 2008

aha blov tak to prvé som mala aj tak viem o čom hovoríš, ale mne pôrod vyvolávali a porodila som normálne, držím palce nech to mate rýchlo za sebou a tešíte sa jedna z druhej 😉

miriamka
31. okt 2008

Dobre ranko,
blov....tak konecne si vlastne napisala co malej je,a uz vies,ze to bude trvat do tych cca 3 mesiacov...takze nezufaj,coskoro to prejde a malicka bude usmievave babatko ako tie nase 😉

tatiana82
31. okt 2008

dobre ranko
dlho som tu nebola, lebo vobec nic nestiham a dost ste popisali
dufam ze noc ste mali dobru a deticky spali co najdlhsie
smejko neboj sa porod urcite zvladnes a o necely mesiac budes mat aj ty babatko 🙂
vsetkym prajem pekny slnecny den 😉

matullienka
31. okt 2008

tani: aj tebe dobre ranko no neviem neviem ale moc to na slnecny den nevyzera 😉

miriamka
31. okt 2008

Tu je slniecko...takze cez obed mozem kocikovat 😉

matullienka
31. okt 2008

miriamka: tak to mas stastie lebo tu je strasne zamracene a asi bude aj prsat ☹

miriamka
31. okt 2008

No tu tak bolo vcera,takze sa dnes tesim slniecku 😉

tatiana82
31. okt 2008

mata dnes nebude prsat ani v za, ma byt slnecno do 17 st. 🙂

matullienka
31. okt 2008

tani: ale moc to tak nevyzera ci sa ti zda ze ano? 😉

lucinka1104
31. okt 2008

u nás je zamračené už 4 deň a to na dnes hlásili slniečko noja aj tak neviem kde mi dnes hlava stojí, nedostatok spánku a veľa poviností nejdu dohromady 😝

miriamka
31. okt 2008

Baby,kuk aky sme kupili malemu koberec...tazko ho na nom najst 😀 ...a ma ho velmi rad,nevie kam ma na nom skorej pozerat 😀

matullienka
31. okt 2008

miriamka: tak koberec mal uspech hej?

miriamka
31. okt 2008

Jasnacka...maly je z neho uneseny,a celkovo sa mu v jeho budujucej sa detskej izbe paci 😉

matullienka
31. okt 2008

tak to je dobre aspon nebude mat problem si tam zvyknut 😉

miriamka
31. okt 2008

No ja dufam,ze sa tam dobre aklimatizuje aj ked ho tam dame neskor uz spavat 😉

matullienka
31. okt 2008

ale neboj urcite

miriamka
31. okt 2008

Matullienka...a ako je dnes v praci?Piatkova pohoda?

matullienka
31. okt 2008

no presne je nas tu pät a pol tak len tak kecame a planujeme chatu na ktoru ideme o tyzden a ty ako pri malom?

miriamka
31. okt 2008

No maly je v postielke a keca si tam s hrackami...za chvilu pojdeme papat a potom ho pojdem uspat do kocika von,nech je troska na vzduchu.Dnes sa mi upratovat moc nechce,takze som len tak zlahka upratala a inac kaslem na to 😀

matullienka
31. okt 2008

no tak to ti verim ani mne by sa nechcelo som rada ze tu dnes nie je ani sefstvo tak je aspon trosku klud 😉

smejko1
31. okt 2008

dobre ranko, super koberec..... musime aj my taky kupit.... maly sa tam moze vyhrat s autickami do sytosti 😉

blovitc120
31. okt 2008

No, mne to takto včera vysvetlila malej dr. Že sa jej nemám báť dávať tie lieky, lebo som jej povedala, že kvôli plaču nechcem do nej pchať chémiu, tak mi toto všetko porozprávala, že preto to tak asi je. Že sú pre ňu dobré a deti jedávajú aj 2 tabletky, tak tú 1/4 jej mám kľudne dať, keď je veľmi nekľudná, že jej to usporiada ten chaos v hlavičke. Ale zistila som po včerajšku, že moje rozhodnutie neprijímať zatiaľ návštevy a nechodiť na ne bolo správne. Po včerajšej návšteve je totiž strašne rozhodená, podľa mňa to bolo veľa ľudí na ňu a veľa zážitkov, lebo dnes je hrozná, plače úplne stále a začalo to už cestou domov včera v aute, plakala celú cestu 1,5 hod., hoci v aute chodí rada. A doma chytila úplný záchvat revu, tak som jej dala tú 1/4 a ukľudnila sa, najedla a spala, na papanie sa budila ako vždy, takju to fakt len ukľudnilo, nie oblblo. Takže návštevy odkladám do 3 mesiacov, kým jej dozrie tá časť mozgu, ktorá je zodpovedná za sociálny kontakt tak, aby sa vedela vyrovnať s novými ľuďmi. Posledné 2 dni sa mi totiž zdalo, že už ju viem ukľudniť, dokonca mi 2x zaspala. A teraz sme na začiatku zase. Dr. mi povedala, že si nemám robiť ťažkú hlavu, že by to nejako súviselo s vývojom, tam je v pohode, ale niektoré deti jednoducho nemajú radi nové podnety, kým na to nie sú pripravené ich hlavičky a ona je taká, najprv si musí spracovať to, čo v nej ešte má z tých 9 mesiacov. Tak uvidím... Držte palce, nech je to naozaj tak

smejko1
31. okt 2008

drzime palce aj na nohach a konecne Ti to niekto poriadne vysvetlil..... a malej si mala dat na rucicku, alebo na nozicku cervenu maslicku....... povera ale zabera......

miriamka
31. okt 2008

Blov...veru,nie vsetky deti znasaju navstevy a cudzich ludi dobre,takze radsej ju tomu vyhni nech je naskor pri tebe kludna,potom pridavaj aj inych ludi.Je naozaj hlupost mat navstevu a inych ludi,ked ani pri Tebe nie je kludnucka 😒

matullienka
31. okt 2008

blov: tak drzim palceky a ta taabletka naozaj asi pomoze tak hadam bude lepsia a aj ty kludnejsia pri nej 😉

blovitc120
31. okt 2008

Dnes som jej uviazala na ruku červenú nitku a na kočík stužku, asi mi už fakt šibe 🙂. A s tými cudzími ľuďmi to bude fakt pravda, nech sa na mňa nikto nehnevá, ale ja návštevy nechcem, keď je z nich nešťastná. Od dnes obmedzujem na minimum, keď bude väčšia, nech si chodia. Miriamka, krásny koberec 😵