Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

miriamka
7. nov 2008

Dobre ranko,
smejko...takze pripravy vrcholia...ale hovorim,najma vela spi z si naspi do rezervy 😀

matullienka
7. nov 2008

smejko: dakujem za kompliment len ako sa u nas hovori clovek mieni pan boh meni a ako vies ze som taka mladucka? 🙂

tatiana82
7. nov 2008

ahojte
behala som po skoleniach a nemala som cas ani tu nakuknut
tak vidim smejko ze si uz pripravena a maly moze prist 😉
miriamka, blovitc ako deti posluchaju? co mate nove?
weji aky si mala prvy tyzden v praci??
mata si este mlada, svadobne pripravy a svadbu si treba uzit, a to je najlepsie bez rannych nevolnosti 😉

matullienka
7. nov 2008

tani: tak ale ty ma poznas dobre vies aka som a ze sa s tym az tak neponahlam hlavne zachovat klud

tatiana82
7. nov 2008

ja viem, teraz je dolezita svadba 🙂

blovitc120
7. nov 2008

Jablonka, to máte fakt úžasné dieťa 🙂. Keby aj naša tak vyrástla do dobroty...
Smejko, myslím, že šatka je dobrá voľba. Držím palce, aby aj váš malý bol dobré bábätko. Včera som stretla moju PA a hovorila mi, že deti, ktoré sa rodia cisárskym, bývajú lepšie, lebo nie sú vystavené tým tlakom a stresu pri pôrode, tak neviem, ale máte šancu na dobré dieťa podľa toho 🙂. Naša je opačný extrém, tá mala tlakov až-až, tej by ani cisár nepomohol. Stále bojujeme pri každom jedení, nechápem, čo sa jej stalo, vždy keď ide jesť, začne revať ako slon s prsom v puse a ani za boha nezačne jesť, len sa hecuje, nechápem ju. Asi začnem brať drogy, tak ma nervuje, však prso bolo doteraz jej najobľúbenejšie miesto ☹.
Málo sa sem píše, my sme totiž skoro stále von, keď bude škaredo, budem tu viac. A hlavne sa snažím trochu venovať aj manželovi, chudáčik, odkedy je revadlo doma, je nie na druhej, ale na 50.koľaji, lebo ju nemôžeme počúvať, tak visí buď na mne alebo na ňom ☹ ☹..

miriamka
7. nov 2008

Blov...no ked pride male,vzdy sa nejako vsetko toci okolo neho.Ale neboj,casom to bude lepsie,ked uz budete mat presny spankovy rezim budeme mat ovela viac casu na seba 😉

matullienka
7. nov 2008

tani: presne tak

smejko1
7. nov 2008

dobre ranko,

matulienka...... mne sa zda, ze si pisala ze mas cca 23 rockov ale aj z fotky sa mi zdas mladunka.... 😉

miriamka...... spinkam do zasby, ale kedze stale v bolestiach tak si to az tak neuzijem....

blov / neviem co sa malej naprsku nepaci......nezacala si pouzivat daky iny sprchovy gel? kamoska to tak mala..... amozno skus inu polohu pri kojeni..... vcera som si v teme kojenie citala, ze trosku starie babtka sa rady divaju okolo seba.... a ze ich koja tak, ze sa sedi a babo je kolmo.......... absolutne netusim ako to je. ale mozno TY vies.....

weji// ako robotka?

matullienka
7. nov 2008

smejko: no uz o jeden viac a dik za kompliment 😉

weja
autor
7. nov 2008

ahojte bambulky... 🙂
no ja nestíham ani žiť, v robote je toho dosť, takže na net tam nestíham chodiť, možno časom, keď si už nájdem v tom všetkom nejaký systém... ale inak zatiaľ je to fajn, baví ma to a dnes sme dokonca dostali s maminou pochvalu z riaditeľstva v BA, že sme mali spracované výplaty zo všetkých prevádzok ako prvé... 😀
a teraz som momentálne doupratovala a už sa teším, že je tu víkend a konečne si dlhšie pospím... 🙂

smejko - mám kamarátku, ktorá v tehu veľa spinkala a jej malinká je teraz taká istá 😀 tak držím palce, aby to aj u vás bolo podobne... 😉

blovitc - a keď chodíte vonku, v kočíku neplače? ktovie, čím to môže byť, keď doteraz bolo všetko ok... 😕
inak pozerala som fotočky malinkej - je ozaj krásna a človek by vtedy ani neveril, že to vie byť taký malý zlostník... a manželíkovi sa povenuj v rámci možností, nech sa necíti mimo... 🙂

tatianka - a na aké školenia chodíš?

ostatné holky pozdravujem a zároveň prajem pekný víkend 😎

lucinka1104
7. nov 2008

no ja som nespávala vôbec a malý mi spinká dosť cez den fungujeme dve hod hore 30 min spánok na obed si schrupne dve hodiny len v noci často papá...
ja som veľmi chorá, mam silnú angínu tak sa snažím dať dokopy, no s amlým sami to mocnedá a aj von som sním bola aspon na hodinu 😝

weja pekný víkend 🙂

blovitc120
8. nov 2008

Weji, reveme aj v kočíku najnovšie, ale čo ma najviac ubíja, je to, že každé jedenie bojujeme. To bolo jediné, s čím nebol problém, krásne papala, tak nerozumiem, čo sa stalo. Proste keď si ju priložím, začne jačať ako besná s prsom v puse, nevie, čo s ním má robiť, nepije a ja ju neviem ukľudniť. Takto bojujeme každé jedenie aj pol hodiny. Najhoršie je to v noci, lebo ona jačí, lebo je hladná, ale asi zabudla, čo sa robí s kozami 😠

blovitc120
8. nov 2008

Dnes som tu len ja 😲?

smejko1
9. nov 2008

nikde nikto..... my sme vcera boli v kine a Mamma mia..... som to chcela este raz vidiet a tak som spokojna.
Vecer sme mali prechadzku a potom uz len papuckova kultura.....

lucinka, poctivo sa liec, nech to co najskor prejde..

wejka - tvoja praca znie zatial super, je fajn, ze si s maminkou mozete pomahat 😉

vsetkym spachtoskam zelam krasnu nedelu

miriamka
9. nov 2008

Ahojte,
tak a som opat o rok starsia...vcera sme to troska oslavili,a dnes este cakam dalsich gratulantov...takze len papam a papam 😀
Maly je uplne uzasny,poslucha a na kazdom sa usmieva...take moje slniecko 😵

num7976
9. nov 2008

ahojte bambulky!
no tak my sme konecne tu,po dvoch tyzdnoch silvinke konecne presla hnacka-teda dufam,dva dni uz nekakala,tak hadam mame fakt po hnacke!uz som bola v koncoch,lebo jej nic nezaberalo!v utorok sa teda nevyhne ockovaniu,ach jo som zvedava,ako to zvladne,budu ju pichat do oboch stehienok,chudatko moje,pekne vytiahneme muzika s nami,nech na nu nie som sama a nemusim ist potom s placucim kocikom domov 😔
miriamka tak to prajeme vsetko najlepsie k narodeninkam,aby bol jakubko stale takym vasim slnieckom ako doteraz alebo este lepsim!
blovitc my sme mali tiez obdobie,ked cicku nechcela ani za svet,kolko krat mi stisla dasienkami bradavku a este sa aj odtiahla,nevedela som co s nou!no mne to nerobila hned na zaciatku ale asi v strede jedenia a jednoducho som jej nedala a podla vsetkeho uz vyse nechcela,no len ked tebe to urobi hned na zaciatku tak neviem,nedavala si jej flasu?vies ci si len na nu nezvykla a uz vymysla..
smejko tak to je super,ze ste este stale pokope,este mate cas,takze nech si pekne len v brusinku pokopkava
weji ved ty si sikulka,ty sa v robotke rychlo zabehnes a budes udrziavat temu zivu,lebo ozaj som sa bala,ze kym vas pocitam no a ono ste toho veru nepopisali vela..
a ako ste vikendovali?my nic moc,vcera sme len tak lenosili,muzik v praci,takze nic moc no a dnes siel na polovacku do siah,takze je teraz daleko od nas..ale pride vecer alebo v noci tak sa uz na neho tesim..
ozaj otazka vianoc-co idete kupovat?nemam ani tusenie co svokrovcom ani muzikovi,malej sme objednali taky hraci stolik,da sa odobrat a zavesit na postielku,tam su rozne tlacitka so zvuckami,potom ked bude sedkat,tak to moze mat ako stolik a posediacky stlacat,no a do tretice sluzi aj ako odrazadlo,takze je to na dlhsie obdobie,no a este jej chceme kupit sedacku na papkanie..
tak sa majte krasne,zajtra alebo v utorok vecer tu dojdem,pekny vecer prajem

blovitc120
9. nov 2008

No práve že ona sa prisaje, keď jej dám, keď je kľudná, ale keď jej dám keď plače, ani za svet. A dieťa väčšinou hlad oznamuje plačom ☹. Musím vždy strčiť cicku tak, že predpokladám, že chce jesť, skôr ako začne revať, čo je takmer v polovici prípadov nemožné, veď keď spí, nemôžem nad ňou stať a čakať, kým sa zobudí a predbehnúť plač. Som z nej úplne hotová.

matullienka
10. nov 2008

bre ranko babulky: ako deticky?

miriamka
10. nov 2008

Dobre ranko,
ako sa mate po vikende?Ja celkom fajn.
Matullienka,ako si vikendovala?predsa len u teba su tie vikendy bez deticiek pestrejsie 🙂

blovitc120
10. nov 2008

Miriamka všetko najlepšie, práve čítam, že si mala narodeniny. My sme sa trápili cez víkend s jedením, jedinou vecou, ktorú sme doteraz mali bez problémov, ja už fakt neviem, čo s ňou, ona čo môže, to má problémové ☹..

miriamka
10. nov 2008

Blov...a co nejdes za pediatrom a neporozpravas sa s nim o tom?
Inac DAKUJEM 😉

blovitc120
10. nov 2008

Volala som doktorke, neviem, ako by mi mohla pomôcť, prikladať mi ju tam nemôže. Ona proste keď jačí, tak sa neprisaje ani za nič. Povedala mi, že mám skúsiť 2 alternatívy, prvá je ukľudniť ju a dať jej (to ale nejde, lebo aj keď ju ukľudním, keď ju dám do polohy na kojenie, začne hneď jačať) a druhá nechať ju plakať, nie veľmi dlho a ponúkať jej prso, nech si uvedomí, že to jednoducho musí chytiť. Ani jedna možnosť nefunguje. Neviem jej napchať do pusy prso, keď reve, lebo si ho vezme a narieka aj s ním, nepotiahne. To je strašný boj, hlavne v noci som úplne zúfalá, vyznie to sproste a ja by som to neurobila, ale niekedy trochu chápem tie ženy, čo švihli deti o stenu... Ja musím veľakrát odísť na balkón a ukľudniť sa, aby som konala s aspoň trochu chladnou hlavou

slnieckova
10. nov 2008

Blovitc120... mala nepije, takze jej kojenie chybat nebude... skus ju "odlozit" u niektorej babky aspon na par dni (mozno aj na jeden), oddychni si, ukludni sa... takto to nemoze fungovat, znicis sa a malej to tiez neprospieva, pretoze evidentne sa u teba pomalicky vytvara "odpor" k nej - ani jedna za to nemozete, ale chapem ta, musi to byt strasne tazke... skus vyhladat psychologa, mozno by vedel poradit

blovitc120
10. nov 2008

Slnieckova, keby bolo k akej babke mozne malu odlozit... nemam ku komu, vlastne som cele dni s nou sama. Manzel pride domov o 6 vecer, to akurat hodinu mi pomoze, okupat a dat spat... a pomoct zvladnut jeden kojaci boj, ked ju prikladame dvaja 😝.

miriamka
10. nov 2008

Blov...ja Ti neviem.A to naozaj nonstop mala place???Niekedy si poviem,ze to je hadam aj nemozne aby vam stale tak plakala 😨

slnieckova
10. nov 2008

blovitc tak to je mi luto.... ☹ a lekarke si o tom hovorila, co vsetko prekonavate s malou? Ze vkuse place, a posledne dni nechce ani papkat?

blovitc120
10. nov 2008

Miriamka, neplače keď spí a do minulého týždňa aj keď jedla, čo už teraz neplatí. Ja som sa vždy tešila na kojenie, že budem mať 20 minút kľud, niekedy som ju aj dlhšie nechala jesť, preto som z toho zúfalá. Ešte býva tak spolovice kľudná, keď ju nosím, ale nemôžem ju nosiť celý deň, ide mi odpadnúť chrbát. Bývala dobrá aj v aute, už reve aj tam, rovnako kočík. Aj tam aj tam je ticho, len keď tam zaspi.
Slniečková, lekárka nás už poslala na všetky možné vyšetrenia, malá je podľa nich ok, až na to, čo som písala pár strán dozadu.

miriamka
10. nov 2008

Blov...takze ty asi take pocity ako ja,ze by som uz chcela druhe,nemas,ze?

blovitc120
10. nov 2008

No, ja som chcela 2-3 deti, ale po Miške neviem, či neostanem pri jednom. Inak ja by som jej neublížila, len som povedala, že tie ženy chápem. Hoci v pôrodnici tie prvé dni bola úžasná, taký malý človiečik, by som ju zjedla. Tie pocity sú krásne. Uvidím, aká bude