Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

tatiana82
18. dec 2008

ahojte,
u nas je skaredo, najlepsie sediet v praci alebo doma 🙂 🙂 🙂
weji piekla som tie tvoje medovniky, mala som ich plnu kuchynu ale vydarili sa
blovitc ako mala, prespala celu noc?

weja
autor
18. dec 2008

tatianka, to som rada 🙂 ja budem piect v sobotu druhu varku, lebo prva sa uz akosi zjedla 😅

miriamka
18. dec 2008

Ja kolacky ukladam do spajze v sacikoch,aby sa do nich nikto nedostal...a ostali do Vianoc 😀

blovitc120
18. dec 2008

No baby, ja som zistila, že Miška naozaj asi cez deň nepotrebuje spať. Noc hrozná. Od pol 1 sa budila každú polhodinu hladná, skúšala som hladiť aj cumel ale vrieskala a od 3 sme hore 😝. Takže ju asi budem cez deň budiť ak náhodou zaspí viac ako na 2-3 hodiny. Znie to drsne, ale ja naozaj iné riešenie nevidím. Možno chcela oslavovať tie 3 mesiace

miriamka
18. dec 2008

Blov...nas maly cen den tiez vela nespi,a ked zaspi na dlhsie a je uz po 16tej tak ho zobudim,lebo viem,ze v noci by sa mu uz spat nechcelo 😉

blovitc120
18. dec 2008

Vďaka miriamka, tak nie som hádam až taká krkavčia matka. Ale už sa to na mne prejavilo, dnes zase nie je mlieko, prsia totál prázdne, ale totálne ☹.

miriamka
18. dec 2008

Blov...poviem Ti takto,vykasli sa na mliecko ked malej chuti aj UM.
Mne tiez mliecko odchadza ☹ ,najskor som mala pocit ze som zla matka,ze som zlyhala...ale teraz si poviem,ze 6 mesiacov som vylucne kojila,a to ze sa maly sam od seba zacina odstavovat od mliecka uz neovplyvnim (logicky mam teraz preto menej mliecka),a co uz...hormonom nerozkazeme.

blovitc120
18. dec 2008

No ale ja len 3 mesiace, chcela som potiahnuť aspoň 4, ale tá kríza už trvá u mňa snáď 7 týždňov, to sa mi zdá dosť veľa.... Ty si krásne vydržala. Hoci na druhej strane, to najdôležitejšie v prvých mesiacoch už dostala, vraj pre bábätko je najdôležitejšie kolostrum na začiatku, čítala som v nejakom časopise u mojej dr. a toho dostala veľa, to ma aj v pôrodnici chválili, koľko som odsala, keď bola Miška pod lampou. Ono keby toľko teraz nerevala, možno by som to nejako rozbehla tým, že by som pomedzi to aj častejšie odsávala, ale pri Miške sa nedá, niekedy aj menej pijem, aby som nemusela ísť na záchod a počúvať rev, keď nie som pri nej. Inak miriamka tebe nepadali vlasy? Mne asi pred 2 týždňami začali, ale strašne, to sú nenormálne chumáče, čo mi padajú. Sú všade, ale úplne všade, mám ich plnú posteľ, vysávam každý deň... To je asi z kojenia, že?

miriamka
18. dec 2008

Blov...ano,tie vlasy padaju z kojenia.Aj ja mam teraz ovela menej huste vlasy nez predtym,ale co uz...co by sme pre malych nespravili 😀

blovitc120
18. dec 2008

Jasné, len nevieš, či existuje niečo, aby sa to zmiernilo, či len ostrihať?

miriamka
18. dec 2008

Blov...ja som si kupila sampon proti vypadavaniu,lebo ine vitaminy mozeme len keby sme uz nekojili.A chodim sa davat pravidelne podstrihnut.

blovitc120
18. dec 2008

Hm, asi sa pôjdem dať aj ja strihnúť, len neviem, kde dám Mišku 🙂

miriamka
18. dec 2008

Ja som bola vcera...maminka dobehla povarovat,ale na zaciatku som aj maleho zobrala a v kociku mi spinkal

blovitc120
18. dec 2008

Haha, si vtipná miriamka 🙂. Mišel nespí ani keď ju vozím, nie to ešte u kaderníčky 😀 😀

miriamka
18. dec 2008

Miška sa tusim uplne vymyka normalu 😀

num7976
18. dec 2008

ahojte kocky!
v prvom rade je mi luto co sa stalo jablonka,verim,ze spolocne aj s vasou malinkou-no vlastne uz velka slecna-to zvladnete a fakt v tom roku 09 sa to podari tak ako vam aj wejke,polevke a pridam aj moju sestru,lebo im sa uz tiez dlho nedari.. ☹
blovitc teda to ti fakt pekne pospinkala,to ze ju budes budit tak s tym si nic nerob,i ked na druhej strane si mozes popritom oddychnut,no radsej nech spinka v noci ako cez den,ja nasu tiez necham len do piatej aby potom na osmu zaspala,len ked aj teraz mi zaspala az mozno pred desiatimi minutami a za cely den si teda moc neoddychla no tie noci sa nam zase vratili-flasu uz na komplet z mliekom odmieta a budime sa po starom kazde dve tri hodiny..no ale skusim aj dnes dat um a uvidime,co to spravi..
miriamka ty teda riadne vypekas u vas budu teda riadne hody,mnam
monkula urobila som tie orechove pracliky-i ked to nie su pracliky,ale len take tycinky,lebo tu formicku nemam a tvarovat to sa mi to nechcelo!ale poviem vam ze je to riadna mnamka aj linecke kolaciky som robila,no tie mam tak porobene,ze jedny su biele a druhe hnede-specene 😅 este ich budem vecer spajat lekvarom tak to trochu zamaskujem!
za chivlku su vianoce-ake mate zvyky u vas?my sme najskor sli pozriet jednu aj druhu starku a potom o nejakej piatej siestej sme vecerali-najskor oplatka s medom,potom opekance s makom,kapusnicka,zemiakovy salat s file a cviklou a potom sme sli rozbalovat darceky,tento rok budeme slavit prvykrat s mojim spolocne,pred tym sme boli spolu len doobedie a poobedie a vecer kazdy u svojich rodicoch tak preto sa tak vytesujem na tieto,chcem aby sme to zvladli na jednicky,i ked sme ani jeden este nic take nevarili ale tak spolcone to hadam zvladneme!a stromcek budeme stavat cez vikend,som zvedava,co bude robit mala,ked ho zbada

monkula
18. dec 2008

num, so mrada ,že T ichutili... 😉

blovitc120
18. dec 2008

Baby, tá naša Miška je fakt hrozná, práve mala 90-minútový záchvat strašného revu, nedala sa utíšiť absolútne NIČÍM. Záchvat chytila na mojom prse počas kojenia prosím pekne a ani sa nenajedla, od 2 doteraz nejedla. Ja som z nej bola úplne hotová, keď som na ňu hovorila alebo ju zobrala na ruky, ryčala 2x toľko. Tak som ju dala do postieľky a tam sa trochu ukľudnila.. Je mi z toho zle, ona sa asi nikdy nepolepší ☹.

smejko1
18. dec 2008

ahojte,

dlho som sa neozyvala, lebo sme mali velmi choreho maleho........ dostal daku virozu a vracal nam uplne o dusu., az sa dusil.....
babule, vracaju vam deticky a potom to je zlte?? ja stale nechapem, ako moze z materskeho mlieka moje dieta vracat uplne zltu farbu ako zltko a doktori sa nad tym ani nepozastavuju.... schudli sme za minuly tyzden, no a dufam, ze uz to bude lepsie, sice stale vraciame, ale uz nas nenapina ako o dusu kazdu minutu a aj zo spanku klop klop klop.......

inak blov...... ja nechapem ako to zvladas...... ono citat to a prezit si aspon cast toho co mas ty kazdy den.,. no horor.... nam od tej choroby zacal ziapkat za vsetko.... napapa sa ,,,,,, pockame na odgrgnutie a zacneme.... je jedno ci je na rukach, v koliske alebo hojdacke..... place a place////

no a dnes skusam satku.... na stojato to uz viem, ale tak este nemoze byt dlho......... ale ako ho mam dat na lezato netusim,,,,,, vobec sa mi tam nemesti. iba ho skrutim ako paragraf chudatko moje.....

Miske a jakubkovi blahozelame ku vymesaciam... 😉

miriamka - pisala, si, ze si dodrziavala prisne tu dietu pocaj kojenia....... prosim Ta hod mi do IP, alebo aj na mail aspon dake jedla co sa mozu jest..... ja to fakt neviem..... lebo mam pocit, ze vsetko co viem varit sa nesmie...... vsade je cibula a cesnak, alebo salat.... alebo kecup........ zistila som, ze asi len palacinky mozem s marhulovym dzemom....

a este Vas prosim o radu maminky co mate detciky, co ste robili s nimi ked mali 5=6 tt? ja fakt neviem. bojim sa, ze zanedbam jeho vyvoj,,,, aj mu spievam aj hrkalkujem a mam pocit, ze na nic nereaguje..... no a napriek tomu sa nudi a asi aj preto place........

inak tak ako som bola uplne nadsena ako super spava, tak dnes vnoci nezazmuril oko 5 hodin...... sme mysleli, ze nas slahne. Cumlik neche, musime mu ho nanutit- potom aspon neplacka...... ale sam si ho len tak nenecha dat do pusinky....

mam pocit uplnej neschopnosti.... aj muz na mna pozera a vravi, ze si myslel, ze to s detmi viem..... asi len s cudzimi, ja vlastnemu pomoct neviem...... aj ten virus ma koli mne, lebo som ho malickeho vzala do nakupneho centra... tvrdohlavo som chcela ist medzi ludi..... koza.........

blovitc120
18. dec 2008

Smejko, to si nemôžeš tak pripúšťať, si skvelá mama, len deti sú rôzne. Neovplyvníš to. Jednoducho tým plačom si niektoré musia prejsť, je to tak. Skús pevne baliť, nám to moc nepomáhalo, ale niekedy áno. Čo sa týka jedla, nemala by sa cibuľa, cesnak, strukoviny, všetko na K ako kapusta, kel, kaleráb, karfiol a tak, citrusy, paradajky, čokoláda. Ja som to zo začiatku dodržiavala, ale Miška nemala problémy s trávením, potom som po odsúhlasení dr. začala pridávať a teraz jem skoro všetko, tie rizikové po troche. Strukoviny a kapustu nejem kvôli mne, tak ani neviem, čo by na to povedala. Citrusy a paradajky sú hlavne kvôli alergii, na bruško by nemali mať vplyv, ale Miška ich znáša úplne v pohode.
Čo sa týka zábavy v 5-6 týždni, my sme revali 🙂. A reveme. Ale už by ho mohol zaujímať kolotoč a hrazda. Nás len 2 týždne zaujíma, predtým nič. Ale ak sa zaregistruješ na www.rodina.cz príde ti každý týždeň mail o tom, čo by mohlo dieťa baviť a čo má robiť. U nás to platí tak na 50%. Vo vašom veku som ju len bezvýsledne uspávala, tíšila, nosila, chodila von a modlila sa, nech je už zajtra a nech je zajtra lepšia. Mne robí scény večer, aj teraz práve sa zobudila a nechce spať, tak padám za ňou, ahojte.

miriamka
18. dec 2008

Smejko....IP 😉
Presne ako Blov pise...my sme tiez tie prve 2 mesiace mali nudne s malym,to len spinkal,alebo sme mu spievali,kocikovali...az neskor zacal reagovat na hracky.
A plac?Kazde dieta je ine.Nas maly teda malicko place,ked place tak je to hadam len od hladu pripadne smadu,inac sa mi teda klop-klop este nestalo ze plakal a ja som nevedela preco,ale to asi ze nie je ten typ uplakaneho babatka.
Tiez sme nikdy na rukach nenosili,take tisenie nikdy nevyzadoval...az neskor nemal rad ked som ho vybrala z klokanky lebo klokankovanie miloval 😉
Baby,nebojte...bude lepsie,len co deti podrastu a zacnu ich zaujimat hracky,zacnu sa otacat za tym co ich zaujima...

A zlyhanie?Ja mam pocit ze som zlyhala lebo mi mliecko odchadza,ze som do maleho hustila kasu a az po 2 mesiacoch mi trklo ze ci ho neboli brusko z nej a ano,bolelo...no ale hlavu hore baby,pri druhom dietatku budeme uz SUPER MAMY 😅 😅

blovitc120
18. dec 2008

Hm ja rozmýšľam, či je Miška OK, lebo pred 2 týždňami ju začala baviť hrazda a teraz už ju nemá rada, už sa zase nechce hrať s ničím, len s umelou lyžičkou mávať okolo seba 10 minút a potom sa nudí 😝. Aha, ešte má jedného malého plyšového psíka a tomu žuje nohy, to je celá naša zábava. A ešte niekedy chce pozerať tv. Čumí na to ako keby vedela, o čo ide.

miriamka
18. dec 2008

Blov...nas tiez niektore hracky jeden den bavia,na druhy den sme s nimi pohadani 😀

smejko1
18. dec 2008

dakujem dievcata ste hrozne zlate a drzim Vam palce, nech aj vase problemy rychlo pominu........

kolotoc ani hradza ho nezaujima... skusam kazdy dnik

miriamka
18. dec 2008

Smejko...Damianko je este malicky,teraz sa kolotoca skorej zlakne nez aby sa mi pacil.Teraz mu ked tak spievaj...Ja malemu od narodenia spievam,a napriklad teraz ked aj zacne plakat a zacnem mu spievat tak vzdy prestane a usmeje sa,lebo uz pizna tie pesnicky a ze mu ich ja spievam 😉

smejko1
18. dec 2008

ja sa snazim spivat, ale uz som pozabudala slova tak kazdu koncim....... lala la 😀

blovitc120
18. dec 2008

Hehe, Miša neznáša, keď jej spievam, neviem, či tak hrozne spievam 😀. Ale začne pri tom revať. Začala som tuhý boj dnes, ako sa mi zobudila po pol hodine, ja som čakala v tej izbe, lebo som to tušila. Hneď som jej strčila do pusy cumeľ. Samozrejme, že ho vypľula a vyvalila na mňa oči ako výr, veselá, prebratá, pripravená na hru. Stále pľula ten cumeľ, normálne šupy, až von z postieľky letel a veselo sa smiala, bohovská zábava. Tak som jej omotala okolo hlavy plienku, takže aj keď ňou hádzala, nedal sa jej cumeľ vypľuť. A odišla som z izby. Zatiaľ čuši a kuká do tmy, asi som ju prekvapila. No uvidíme. Možno ma niekto odsúdi, že som mrcha, ale už jej mám totiž fakt plné zuby, idem zahájiť tvrdý teror 😝. Musí to pomaly pochopiť, nie som otrok a už je veľká. Zadusiť sa plienkou nemôže, lebo je aj v zavinovačke a máme monitor

monkula
18. dec 2008

smejko, aj moja Chiarka raz vracala žlté, lekárka mi povedala, že to sú žalúdočné kyseliny....

blov, ty bývaš v bytovke, alebo v dome? A drž sa, nedaj sa... nie si mrcha.... ja som MM rozprávala o vašej miške, tak len neveriacky krútil hlavou, či je to vôbec možné... 😅

blovitc120
18. dec 2008

Monika ďakujem 🙂. V byte bývam, keby v dome, tak Mišel by už spávala v psej bude za trest... Ja som z nej už taká unavená, že až nemôžem spať, veríte?

miriamka
19. dec 2008

Prajem dobre ranko,
Blov...tak ako?
My pohoda,o 19:30 zaspal,bol 2x hore a teraz este stale spinka.
Inac to nejde len tvrdu zasiahnut a naucit Misku sor,nez nebude uplne neskoro...tak ako som to ja spravila.Prvy tyzden bude tazky,ale urcite sa to da a ona pochopi ze v noci sa ma spat!!!!