Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

smejko1
26. nov 2009

miriamka mi pise z duse a dakujem, ze si podporila moj nazor 😉

miriamka
26. nov 2009

Smejko...vieme o com hovorime ked sme kojili,co?Sice z prs mi skoro nic neostalo 😀 ,ale aspon mam chlapa zdraveho ako buk 😵

blovitc120
26. nov 2009

Kwatka, my sme sa tiež trápili, navyše som prvých 10 dní Mišku vôbec nemala pri sebe, bola stále v inkubátore a rozbehli sme to a vydržali sme, síce ja som mala mlieka málo úplne stále a tiež sme papali ako u miriamky každé 2 hodiny, v noci niekedy aj 1,5 hodiny a ku koncu kým sme zaviedli príkrmy, som kojila cez deň po hodine, to už bolo o držku. Ale vydržala som. Takže som za, aby si vydržala, máš našu podporu, ale samozrejme ťa nikto neodsúdi, ani ak to náhodou vzdáš. Ale ver, bola by to veľká škoda. My sme vydržali do 10,5 mesiacov aspoň 3x denne ku koncu, od cca 5,5 mesiaca som jej niekedy dala večer aj umelé, lebo ako som už spomenula, bola hladná každú hodinu, ale vždy to bolo max. raz denne. Keď sme skončili, aj mi to chýbalo, hoci teraz som už rada, neviem si predstaviť, že by som ju ešte teraz kojila. Tak vydrž, stojí to za to, zosúladíte sa, neboj. Alebo aspoň si kúp odsávačku a dávaj mu z fľašky tvoje mliečko, ak už budeš odhodlaná vzdať to, ale aspoň tie 3 mesiace skús, ideálne pol roka. Inak čo sa týka fľašiek, možno si o mne pomyslíte, že som divná, ale ja som ich za celý rok sterilizovala asi 3x 😅 😅. Hodím do umývačky a potom ich prepláchnem studenou vodou, viac nič...
Melipa, s mixérom neporadím, ja som taký nikdy nemala osobitne, máme ho ku kuchynskému robotu ako príslušenstvo, no nikdy som ho nepoužila, používam ponorný tyčový

blovitc120
26. nov 2009

A miriamka má pravdu aj s tými prsiami 😀. Ale čo, ešte jedno dieťa a plastika to istí 😀

miriamka
26. nov 2009

Blov...inac ked si teraz spomeniem na to obdobie nez sme presli na prikrmy,kojenie nonstop kazde 2 hodiny,a v noci aj kazdu 1 hodinu...fakt o drzku a som rada,ze mame uz uspesne po tomto obdobi 😉

blovitc120
26. nov 2009

Však miri, ja tiež...

blovitc120
26. nov 2009

Ale zase sa už teším, keď to zažijem znova, budem oveľa múdrejšia v mnohých veciach 🙂

weja
autor
27. nov 2009

dobré ránko...
bohužiaľ, z mojho tehu nič nebude... 😔 večer som robila ďalší test, lebo už som mala nejaký divný pocit, už prestal aj pocit nafúknutého bruška ako v predchádzajúce dni, ani prsia ma neboleli, tak vyšiel síce pozitívny, ale čiarka bola slabulilinká, oproti tým prvým // ešte zoslabla.... a aj krčok už začal mäknúť, takže to bolo jasné... ☹ tak som si včera poplakala, lebo samozrejme, že mi to prišlo ľúto, ale čo už, ideme ďalej... neviem síce, čo sa mohlo stať, ale tak radšej teraz ako neskôr...
ale MM bol taký zlatý, že mi doniesol krásne ruže, aby som nebola smutná 😵 aspoňže mám jeho 🙂 ...a ďalšia vec, čo spravil, že mi vyhodil všetky testy 😅 teda myslím, že ich v skutočnosti len niekde skryl, ale každopádne mám na dlhšiu dobu zákaz testovania...
a dnes už samozrejme teplota klesla, takže je to jasné... 😒 😔 no nič, tak pokračujeme ďalej... 🙂

miriamka
27. nov 2009

AHoj Weji,
to ma moc moc mrzi 😔
A nemohla si mat ovu az tie dni 18-20?Teda o 3dni neskor,a tym padom si vlastne dostala mrsku presne na cas?
Ale nebojkat,pisali sme az Jeziskovi o //,takze on si dava na cas 😵 😵

weja
autor
27. nov 2009

Miri, určite bola ovu na 16.DC, veď deň predtým sme boli v Heliose a dr. mi robil USG a potvrdil mi to hneď, že ovu prebehne do 24 hod.... ale to je jedno, skrátka sa to neudržalo... 😒

miriamka
27. nov 2009

Weji 😔

smejko1
27. nov 2009

aj ja budem mudrejsia - ale asi budeme mat aj menej casu nasu mudrost realizovat, lebo uz jednu potvorku doma mame 😀 co nas nenecha vydychnut

wjka - mozno si prilis skoro testovala - ale aj tak ma mrzi ze sa trapis......... mozno sa tiez vajicko z neznameho dovodu neudrzalo 😢

matullienka
27. nov 2009

weji: mrzi ma to strasne moc som ti to priala ale snad to do tych vianoc vyjdi drzim palceky a drzkaj sa

monkula
27. nov 2009

wejka, mrzí ma to.... 😢 😔

tatiana82
27. nov 2009

weji ja sa v tom az tak velmi nevyznam ale ved si este menst. nedostala ci ano? a co keby si si vobec nemerala a nerobila testy... vedela by si iba jedno - ze ti meska, este to nevzdavaj 😉

weja
autor
27. nov 2009

ďakujem vám holky, už je to za nami, asi to nebolo to "pravé orechové", tak radšej teraz ako neskôr... 😒

ale nechcela som vám tu touto správou zabrzdiť debatu na celý deň... 🙂
...čo plánujete na víkend? tu od rána prší 🙄 tak budeme asi len relaxovať... 🙂

weja
autor
27. nov 2009

Tatianka, ty si optimistka 😉 ale máš pravdu, len už si radšej zbytočné nádeje nerobím... niekedy je lepšie nevedieť a zistiť až keď začne bruško rásť... 😀 🙂

matullienka
27. nov 2009

weji: tak s tym bruskom mas uplnu pravdu clovek sa potom iba trapi
a ja idem zajtra ku kamaratke tak sa uz tesim vysantim sa s malym ma 8 mesiacov tak uz sa neviem dockat 😀

weja
autor
27. nov 2009

Maťka, tak to ťa čaká pekná sobota... 🙂
my sa chystáme už pár týždňov pozrieť tiež jedno bábo, ale tá novopečená mamina má také problémy po pôrode - už 2.krát za mesiac je v nemocke - najskôr ju museli cievkovať, lebo nemohla ísť na wc, a teraz mala strašné bolesti v bruchu, dr. ju samozrejme posielali domov, že je precitlivená 😖 a nakoniec zistili, že jej praskla maternica a keby ju hneď neoperovali, tak by hádam aj vnútorne vykrvácala... 😠 😠 😠 koniec s týmito doktormi... 😠 😠 😠

no ale to je zase blbá téma na piatok (už skoro) poobede... 😝 ospravedlňujem sa, už nebudem... 😉

matullienka
27. nov 2009

weji: tak to mas svätu pravdu zajtra si malinkeho uzijem az sa mam aj ja na co tesit a s tymi doktormi je to u nas veru bieda

melipa
27. nov 2009

weji - je mi to strasne luto ☹ ...nechapem to, ale mas pravdu ze radsej takto ako keby sa to malo stat neskor 😔 ...drzkaj sa moja

weja
autor
27. nov 2009

Melipa, ešte si musím pozrieť kdesi v archíve rádio Fresh z tohto týždňa, Dianka bola v časti z tejto stredy?

melipa
27. nov 2009

weji - az buduci tyzden bude(me) 😉

miriamka
27. nov 2009

No to nasae zdravotnictvo...no comment 😠
Ja som inac bola s malym taky neveriaci Tomas ked som si merala BT...az na nejaky 15DPO som si robila test,aj to na zaklade bab tu na koniku ze som tehotna,ja by som hadam cakala az brucho nevykukne s testovanim 😅
Inac som rada ze je piatok...prvy tyzden managovania mam za sebou,este buduci tyzden a konecne koncim so zaskakovanim...aj ked musim povedat,ze sa mi to celkom pozdava tato praca 😉
Dnes ideme s drobcom do AT na nakup cajikov,a nejakych darcekov...a zajtra ma caka este vecer oslava narodiek,oneskorena s kamoskami.

weja
autor
27. nov 2009

ok, tak si to budúci týždeň pozriem... 🙂
Miri,no takáto skúsenosť s vedením nikdy nie je na škodu... možno sa osvedčíš a nebudeš už len zaskakovať 😉 a kúpte v AT nejaké darčeky aj pre mňa... 🙂 (teda nie mne, ale pre mojich blízkych, ja som na to tento rok akosi ešte ani nepomyslela... 😕 ) juuuj, ma to ešte počkááá...

nastasia
27. nov 2009

weji, mrzi ma to... ☹
ani ja nemam este ani jeden darcek, ked si predstavim tie preplnene nakupne centra tak mam husiu kozu...

melipa
27. nov 2009

tak ja uz mam takmer vsetko k vianociam, este pojdeme kupit ten mixer /dufam ze to nebude zasa iba lapac prachu 😖 / a po ceste na sluzobku co ma caka kupim drahemu este na letisku parfem - vravel ze sa mu paci Dunhill London 🙂
Dianuske sme kupili vsetko co pisala Jeziskovi, leti u nas LittlestPet Shops /to su take malinke zvieratka/ a este vselico ine, po com vieme ze tuzi...zasluzi si, robi nam radost, nosi same jednotky a pochvaly 🙂
uz mam dokonca zoznam vianocneho peciva co chcem napiect, a uz si robim zoznam nakupov, ratam kolko orechov potrebujem /babka mi zomelie a vylupe 😉/ a celkom sa tesim, lebo budem dlho doma - od 15.12. -11.1. a rozhodli sme sa ze si kupime krasnu velku zivu jedlicku....taaak velmi som uz z toho vsetkeho natesena 😵
zajtra ma manzelik narodeniny, a kedze je doobeda v praci tak mu zatial s Didi upecieme Sacherovu tortu a spravime si pekne poobedie, rozmyslame ze pojdeme do kina, prechadzka...

miriamka
27. nov 2009

Ja darceky tiez nemam,mam ale aspon poobjednavane...len dufam,ze dnes kupim vsetkym detom co kupujeme 4+Jakubko...takze bude treba vela hraciek 😀
A pecenie?No to netusim kedy budem stihat,kedze este ma caka tyzden vo Warsave...ale tak hadam aspon medovniky stihnem.

matullienka
27. nov 2009

miriamka: tak medovnicky uz mam upecene lem mi ich treba ozdobit a do toho sa mi moc nechce 😒

blovitc120
27. nov 2009

Ahojte, tak ja ešte nemám žiadny darček, rovnako upečené nič a ani to nebudem preháňať, akurát budú medovníky, linecké, rumové guľky a jedni slané. Krémové my nemusíme a tie mi aj tak isto donesie mamina. S darčekmi to je tak, že aspoň viem, čo komu 🙂.
Weji, ja som ti už napísala, ako mi je to ľúto, ale pripomínam to, aby nevyzeralo, že to ignorujem ☹.