Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

smejko1
7. mar 2010

kde nik, tu nik....... 😀 je krasne tak isto labzujete.......

papa

matullienka
7. mar 2010

ahojte. kde ste dnes všetky? Podávam správu o plese bolo vynikajúco sme sa zabávali do 4:00 takže super len som v sobotu ráno dostala 38,5 teploty tak mi až tak dobre nebolo po zdravotnej stránke ale inak bolo super 😀
a vy ako ste víkendovali?

weja
autor
8. mar 2010

dobré ránko 🙂
tu bolo cez víkend akosi ticho....
Smejko, hovorí sa, že pri dievčatách býva viac zle, tak možno vám to výjde a budete mať doma párik 😉 ani vlastne neviem, čo by ste viac chceli...? 🙂
no v Prahe bolo samozrejme skvele 😵 aj keď trošku únavne... to vieš, že na prázdno sme odtiaľ neodišli, blízko nášho ubytka sme mali veeeľký obchoďák so super obchodmi, tak sme sa tam našli 😀

Maurizia, tak mrcha nakoniec dorazila... 😖 😠 no hádam aspoň s učením sa ti darilo lepšie...

Maťka, fajn, že na plese ste sa mali super 🙂 a z čoho si mala tie teploty? 😕 dáky vírus, či len únava po prebdetej noci? dúfam, že už ti je lepšie... 😉

a všetkým prajem pekný deň, zdá sa, že bude krásne slnečno 😎

weja
autor
8. mar 2010

inak, čo sa tej Prahy týka, hodila som pár fotiek aj na FB, tak ak chcete, môžte kuk... 😉

melipa
8. mar 2010

dobre ranko 🙂 ...dnes to zacalo "uzasne", lebo sme zaspali 😔 ...vsetko sme postihali, ale ja mam rada rano vacsiu casovu rezervu a pohodu...no ale ked som prisla do roboty, na stole ma cakal tulipan od kolegu 🙂 - gentlemani nevymreli 🙂
weji, ja som videla fotky na z Prahy na FB, vidno ze ste si pekne uzivali 😉
je tu hrozna zima - mame zimu v kancli, a vonku ani nehovorim 😠 - a to tento tyzden menia v Diankinej skole okna! - neviem co budu s tymi detmi robit 😖 ...iba jedno moze ospravedlnit tuto zimu - ak vydzri, pojdeme cez vikend posledny krat zalyzovat si 😵

blovitc120
8. mar 2010

Ahojte, všetkým želám krásny medzinárodný deň žien, dočítam hádam keď Miška bude spať? Neviem, ideme von, "praží" slnko a mrzne ako v Rusku 😝

weja
autor
8. mar 2010

Mel, no aspoň že ti kolega tým kvietkom vynahradil zlý začiatok dňa 😉 u nás v robote si zatiaľ ešte nik nespomenul (nieže by som si na to potrpela), ale MM mi už ráno volal 😵 na vysvetlenie - on ráno vstáva o polhodinu skôr ako ja, takže vlastne ráno nemáme kedy "pokecať" 😀
a prečo máte zimu v kancli? v Ba už skončilo vykurovacie obdobie? 😅

aj tu dnes vyzeralo, že bude pekný deň, ale už sa zatiahlo a sneží... 🙄

melipa
8. mar 2010

weji - aj ja si myslim ze poobede si na mna nejakym tulipanikom MM spomenie 🙂 ...tulipany su moje najoblubenejsie kvety, mam ich strasne - celkovo jarne kvety milujem - aj v svadobnej kyticke som mala take male krokusky 😵
no dopatrala som sa preco dnes mame zimu v kancli - ked som uz chcela volat udrzbarov /mame podlahove kurenie a tak netusim nakolko sa kuri-nekuri/ tak sa kolega priznal, ze v piatok zabudol zavriet vonkajsie okno /sme v historickej budove kde su klasicke drevene dvojite okna, takze bolo zatvorene len vnutorne a to samozrejme prepusta zimu/ - tak sem cely vikend fukalo ten mrazivy vzduch 😠 ... snad ta to tu dozajtra vykuri 😕
no pozerala som dlhodobu predpoved a este sa ta zima do buduceho tyzdna ma drzat, dokonca niekedy vo stvrtok ma v BA este snezit 😠

weja
autor
8. mar 2010

Mel, ja som raz tak zabudla zavrieť balkón, keď som išla do roboty 😅 to bol nejaký október/november, vonku bolo tak cca 5°C a ja som v spálni ráno rozčapila balkónové dvere, nech sa vetrá a samozrejme kým som išla z domu, tak som na to zabudla... vrátila som sa asi o nejakých 10 hodín, doma príííšerná zima (jasné, že som nechala dvere na spálni otvorené, takže sa to rozliezlo do ďalších izieb 😝 ) Keď som si predstavila, že ten balkón bol dokorán celý deň a my bývame na zvýšenom prízemí, až mi zle prišlo 🤐 ale našťastie žiadny nevítaný návštevník u nás nebol... Ale MM som sa nepriznala, čo som vyviedla, len mu nešlo do rozumu, že čo máme doma takú zimu, pomaly 2 dni sa nám nešiel vykúriť byť 😅 😝 Ale zatĺkala som statočne... 😀

inak u nás už nesneží... teraz sa doslova chumelí... 😠 🙄 ja už chcem jaaaaar.... a keď som volala s MM, tak vravel, že v MT máte krásny deň Blov 😎

maurizia
8. mar 2010

no ahojte, mel tulipany su mile kvietky aj ja ich mam rada..
weji ja neviem, ci by som dokazala take nieco zatlct 😅 ..weji v skole mi to dnes dopadlo super, sadli otazky 😅
tak, dnes vecer asi budem zehit a bez ohladu na vsetko ostatne si idem dat pohar cerveneho 😀

miriamka
8. mar 2010

Ahojte,
veru,aj tu na Zahori nam riadne prituhlo 😠 ,a to som sa uz tesila ze sa otepluje...
Ako sa inac mate?My ani nic nove...vikend sme prelenosili...mne nebolo kto vie ako dobre,takze som viac lezala nez nieco robila 😉
V sobotu ideme na zabavu,tak sa uz moc moc tesim 😵

matullienka
8. mar 2010

no musela som niekde riadne prechladnúť lebo dnes som už mala teploty 39,a to som si dala večer panadol tak si to neviem predstaviť ako by som vyzerala bez neho a už ma dnes bolia aj priedušky a nos mám červený ako angorák alebo taký statočný alkoholik 🙂

miriamka
8. mar 2010

Matu...skore uzdravenie.Ja som mala pocit tiez ze mam nejaky zapal vajecnikov alebo co...posledne 3 dni som tusim len prelezala ako ma pobolievali...

weja
autor
9. mar 2010

Maurizia, no super, že v škole to dobre dopadlo... 🙂 mne sa vždy najlepšie učilo, keď mi už horelo pod riťou 😀
Maťka, Miriamka, nech ste rýchlo fit 😉

ja budem tiež rada, ak neochoriem 🙄 včera sme sa s MM aj vyvadili, že koho to bol nápad, robiť omietky v tomto ročnom období 😠 doma musíme vo všetkých izbách vetrať, aby rýchlejšie uschli a aby sme sa tam nezadusili, lebo čerstvá omietka tak divne vonia (či skôr páchne?)... tak máme doma brutal zimu, prievan, bordel, všade prach a tak skoro sa to asi ani nezmení... ☹ 😠 😠 😖
asi sa vám zdá, že sa stále len sťažujem, ale musím sa niekde vyrozprávať... môj drahý ma každý deň ubezpečuje, že to najhoršie už máme za sebou, že druhý deň už nebude ani toľko prachu, ani špiny a za 2 dni je koniec... a zatiaľ je to každým dňom horšie - čoraz viac prachu a koniec v nedohľadne... 😠 ide ma poraziť, tak to vyzerá, keď sa človek spolieha na chlapov.... 😠 😖
no - tak som sa vysťažovala, hádam mi už bude lepšie... 😀 musím pozbierať posledné zvyšky zdravých nervov, aby som doma niekoho nerozdrapila 😅 😝

blovitc120
9. mar 2010

Dobré ránko, musím napísať takto hneď ráno, kým sa Miška hrá v postieľke, lebo potom nemôžem, prvá sedí pri pc 😅. Je tu toho kopa, skúsim všetko dočítať.
Pozerám, že som riadne nečítala od znamienok, takže Miška nemá zatiaľ ani jedno-jediné znamienko, ale ani ja ich nemám ktovie koľko.
Miri, je mi to ľúto s tým ocinom, ja neviem prečo, ešte som to ani raz v správach nezachytila a to sa snažím pozerať každý deň, asi pozerám vždy na blbom programe ☹. V každom prípade to musí byť hrozné, keď ešte aj takú dlhú dobu potom sa spravodlivosti človek nedočká ☹.
Maurizia, ja sa tu uchechtávam, ale v dobrom, ty naozaj vieš štrikovať overaly pre psov? To by som si u teba objednala, ak raz na to domáce zvieratko príde 🙂. Fíha, sedačka natretá telovým mliekom musí byť ultra-lesklá 🙂. Miška to zatiaľ neobjavila, ale tak 20x denne musím kontrolovať smetný kôš, lebo strašne rada po sebe upratuje, niekedy žasnem, čo všetko považuje za nepotrebný odpad 😅.
Smejko ahoj, sme radi, že aj napriek tehotenským únavám sa ukážeš 🙂. Ty si teda skvelá, ja som leňoch nepredstaviteľný a mlieko by som zarábať ani náhodou do kuchyne nešla, proste sa mi nechce a úplne by ma to prebralo, ja radšej prášok vo fľaške a voda pri posteli 🙂. Čo sa toho očkovania týka, moja dr. neodporúča žiadne nepovinné minimálne do 3 rokov, podľa nej tie deti aj tých povinných majú priveľa. Ale keby aj odporúčala, mňa by nepresvedčila, Miška tiež vonku všetko chytá, ale aj ja som ako dieťa chytala, aj milión iných detí, jasné, vždy je tam šanca, že to bude nejako nákazlivé, ale verím si, že hygienu dodržiavame, vždy jej doma umyjem ruky mydlom, proste mi to príde zbytočné zaťažovanie malého dieťaťa (odhliadnuc od toho, že je naozaj proti môjmu presvedčeniu, na čom kultivujú tie vírusy 😔). A očkovaniu proti kiahňam neverím už vôbec, predminulý týždeň som to preberala aj s Miškinou neurologičkou, podľa mňa (aj nej) je to pokus na deťoch, ako dlho vydrží ochranný účinok vakcíny, je známe, že celý život nie, tak aby nám tu nebehali o niekoľko rokov bodkovaní dôchodcovia 😒. Ale berte to len ako môj osobný názor, nikoho nepresviedčam. Mne mama utierala ruky mokrou plienkou, v triede sme mali rómku so žltačkou a nikto zo spolužiakov sa nenakazil, najdôležitejšia je podľa mňa hygiena.
Maťka, rýchlo sa vylieč, ten nos si skvele opísala, viem si ťa predstaviť 🙂.
Maurizia, gratulujem ku skúške, máš môj obdiv, učiť sa pri dieťati.
Melipa, kolega šikovný, rovnako wejka šikovnica 🙂. Ja som niečo podobné urobila včera večer, dala som Mišku o 20:00 spať, pootvárala všetky okná a v obývačke sme sa s MM zavreli a písali bakalárku. O pol 12 som si na to spomenula, no zima ako na Aljaške tu bola 😀.
Tak sa zatiaľ majte, dieťa demoluje postieľku

blovitc120
9. mar 2010

Weji, teraz čítam tvoj príspevok, nuž len pevné nervy želám, mňa by kleplo :.-p. My sme prerábali kedysi v lete, ale ako naschvál celý jún bolo škaredo, lialo a dokonca keď sme zvesili radiátory, aby sa za nimi dala nová stierka a radiátory nastriekali, bolo vonku len 13°C a v júni začali kúriť asi na 5 dní, samozrejme u nás nie, omietky a farba schli naozaj rýchlosťou svetla, o tom, ako sme mrzli, radšej čuším 😉

matullienka
9. mar 2010

ahojte: tak a aby toho na mňa nebolo málo tak dnes ešte aj mrcha dorazila v celej svojej kráse tak som zvedavá do kedy dnes vydržím v práci ☹

blovitc120
9. mar 2010

Jooj, Maťka, tak sa drž. Ale aspoň si to odbiješ naraz, radšej chorá teraz ako počas plodných dní, hm? Držím palce, papaj veľa ovocia

weja
autor
9. mar 2010

Blov, Miška musí byť ohromná s tým upratovaním - čo príde pod ruku, ide do koša, či ako to funguje? 😀 to je skoro ako ja - čo doma nájdem a nevidím v tom žiadny význam, tak vyhodím - a MM potom zháňa všelijaké drobné šróbky, kúsky dreva, ktoré mali slúžiť ako farebná vzorka a pod. 😀 no môžem ja za to, že si nevie veci poriadne poodkladať?

Maťka, tak sa len drž... na teba sa to tiež teraz akosi všetko vezie - najskôr zápal vaječníkov, teraz prechladnutie a do toho mrcha - na porazenie... 😖 my tento mesiac asi vynechávame v snažení, nejakí sme psychicky rozhodení z tej prerábky, občas u nás vládne aj bojová nálada, takže na nejaké romantické chvíľky nie je akosi čas 😅

matullienka
9. mar 2010

weji: to sa ti ani nečudujem ja som len bola prekvapená že sme sa do plodných dní trafili minulý mesiac lebo ta bojová nálada bola u nás tak ja len dúfam že to nie je nákazlivé a si posledná a ktorej je 😉

blovitc120
9. mar 2010

Weji, vynechať na mesiac snaženie je dobrá vec 😉, vieš prečo? Verím, že to zafunguje 🙂.
Miška najčastejšie vyhadzuje cibuľu, zoberie si zo špajze cibuľu, ošúpe ju (aj hodinu sa s tým hrá) a zahodí do smetí. Ďalej ju iritujú malé lyžičky, vždy sú v smetiach, ale našla som tam už aj kocku z Lega (neviem, čím ju naštvala) a pravidelne čisté plienky, vie, že plienka patrí do smetí, tak ak nejakú vidí, hneď ju beží zahodiť. Asi dobrý začiatok odplienkovania? Len keby pochopila, že sa ciká a kaká do nočníka a patrí to do záchodovej misy... Ale inak sú v smetiach naozaj len smeti, každý papierik, nitku, čokoľvek nájde, zahodí. Tak aspoň to.
Haha, sa smejem na tvojom kúsku dreva, ktorý mal slúžiť ako farebná vzorka 🙂. To mi pripomenulo, že včera bolo v smetnom koši kladivo 😀

melipa
9. mar 2010

ahojte 🙂
v prvom rade zelam Matu skore uzdravenie, je to na porazenie ked sa furt nieco taha 🙄
weji - to si viem predstavit ze mas klesnutu naladu z toho prerabania, a v tejto zime - aj my sme pred par rokmi stierkovali v marci 😎 ...fasa to bolo 😅 😀
blov - Miska aka gazdinka 😵 ...len aby jej to aj ostalo, lebo zo zaciatku aj mne Di moc "pomahala", len co zbadala handru schmatla ju a vsetko utierala, museli sme jej kupit malu upratovaciu supravu 🙂 ...a teraz? - hotove galeje ked chcem aby si v izbe nieco upratala 😠 , rev, skrekot, vyjednavanie...zachvilu kuknem ako pokracuje a ona sa hra, alebo iba veci narychlo vselikde poschovava 😲 😠 ...baby, verte prisloviu - male deti male starosti, velke deti velke starosti 😅

weja
autor
9. mar 2010

Mel, aj moja sesternica bola taká istá... ktovie, prečo ten upratovací elán deťom nevydrží? 😅
ale hlavne, že vám v škole robí radosť 😉

Blov, tak Mišku si jednoznačne musíme požičať na to záverečné upratovanie... a dovolím jej vyhadzovať aj kladivá a ostatné pre ženy tak nepotrebné veci 😀 vidím, že je to moja krvná skupina 😀

blovitc120
9. mar 2010

Weji, dieťa požičiam 🙂. Podmienka je na celý víkend 😀 (frajerím, ale už po 2 hodinách by som mala absťák 😉). MM má v chodbe vo vstavanej skrini takú kapsu s náradím, odtiaľ je kladivo, aj meter, resp. pásmo je obľúbené, ale to vždy šľahne večer do vane, kým sa jej voda napustí. Sú tam rôzne kliešte, skrutkovače a tak, proste veeľmi zaujímavá skriňa pre deti 😉.
Melipa, toho sa práve obávam, že jej to dlho nevydrží, hoci na druhej strane moja mama spomína, že my sme od malička museli pomáhať a ani by nám nenapadlo povedať, že nie, inak by bol raz-dva trest na svete. A ja som dosť rada upratovala fakt do vysokého veku, len posledné asi 3 roky ma to nejako vôbec nebaví 😝 😀. Di aká zlatá, poschováva a myslí si, že to nevidíš a nenájdeš 😀

nastasia
9. mar 2010

Ahojte baby,
ako sa mate?
Blov, dokedy mate odovzdat bakalarku? ja mam uz len zhruba mesiac na pisanie a to ma caka ta najtazsia cast 😒 dnes idem aj ja zapojit draheho, potrebujem, aby mi urobil nejake grafy, z dotaznika co som robila...
Weji, to vam nezavidim doma...priatel minule celu kuchynu nastriekal savom lebo sa nam urobili plesne a strasne to smrdelo asi tyzden aj oblecenie tym nasiaklo 😝
Matka, skoro sa vyliec, mna nejako bolia vajecniky uz vyse tyzdna tiez sa obavam ci to neni daky zapal...
Mel, Dianka aka potvorka 😀
Vcera som si kupila popolnocne saty tak sa z toho tesim 🙂 ale potrebujem este topanky k nim a aj k svadobnym a este raz som si bola vyskusat svadobne saty a zacali sa mi pacit 😀 tak uz asi nebudem menit len keby som videla nieco fakt ohromujuce nahodou...a inak vsetci si myslia, ze som tehotna kv. posunutiu terminu tak je to celkom vtipne 😀

weja
autor
9. mar 2010

Blov, teraz aj ja zafrajerím, keby som ti povedala, že ok, Mišku berieme na celý víkend 😀 neviem-neviem, čo by sme s ňou robili, keby spustila plač 😅
Nastasia, a aké šaty si si kúpila? 🙂 trošku nám ich opíš... a tie svadobné, ktoré máš rezervované, sa ti doteraz nepáčili, či ako? ktovie, možnože do svadby ozaj budeš tehu 😉

nastasia
9. mar 2010

Weji, pacili, ale nebola som z nich nejako nadsena. ale teraz ako som ich vyskusala znovu tak sa mi zacali nejako viac pacit 😅 a saty som prekupila od majitelky salona sa mi pacili boli tam tak prehodene tak som sa pytala ci to predavaju a oni, ze nie, ze to su majitelkine. tak som povedala nech sa opytaju ci ich nepreda a predala 😀 , su dlhe, uplne jemne, pod prsiami prestrhnute, farba-bezovo hnede a na prsiach a ramienkach su strieborne flitre. dufam, ze si to viete predstavit aspon priblizne z toho mojho opisu 😅 😀 mali aj topanky v presne takej istej farbe, ale trcal mi z nich malicek 😒 😅

nastasia
9. mar 2010

Weji, este sa chcem spytat na to DNP. poistila som sa od prveho marca. a chcela som sa spytat ci tych 270 dni sa rata pred porodom alebo pred nastupom na matersku? lebo niekde som citala tak inde tak, mam v tom zmatok...

smejko1
9. mar 2010

hojte,

nastasia...... saty som si predstavila a isto su krasne 😉 en skoda tych topanok., ale isto dake najdes.......

wejka - to ma sice nenapadlo, ze je kosa a vy prerabate, ale viem, ze moj muz by tiez nerozmyslal nad terminom a isto by sme sa tiez pochytili....... tak to ber tak, ze to k tomu proste patri.........

blov - dik za rady, ale ja dost verim tym ockovaniam a teraz si ma trochu nalakala, nechem aby to maly chytil v dospelsti...... asi zavolam dr. co ona nato.........a ohladne tych chorob, mam pocit, ze ked sme boli my male, tak nebolo tolko infekcnych chorob ...... ale tej zltacky sa fakt obavam, lebo maly si stale oblizuje prsty a teda nestiham ich utierat pocas prechadzky...... jedina vyhoda tejto zimy je, ze zatial periem rukavicky

matulienka a miriamka - rychlo sa vyliecte

papa dnes som vsetko pozehlila tak som taka pysna na seba, ze isto rychlo a dobre zaspim 😉

maurizia
9. mar 2010

ahojte, nasta zaujima ma, co planujes urobit so satami po svadbe..nechas si na pamiatku? 🙂 mel no vsetci opakuju, ze velke deti velke starosti..aj sa na to chystam psychicky, ale z dnesneho pohladu musim povedat, ze ten prvy rok "nebylo waw spise jen to au"..a teraz je to niekedy fakt super, aj si krpatu vychutnavam..ale asi su to teraz tie najlepsie roky a zase sa to zmeni. 😒 nuz co, taky je zivot.

blov, no s tymi overalmi som to rychlo zabalila, lebo tento moj biznis plan nebol az tak velmi originalny, ked som si vyguglila kopec obchodov s premakanymi psimi outfitmi, mi to doslo 😀 kazdopadne, ja strikovat az tak velmi neviem, no co k tomu dodat..snad len to, ze si rada robim srandu na vlastny ucet, clovek je denne konfrontovany s vlastnymi limitmi, obmedzenostou a obcas aj totalnou hlupostou, tak mu nezostava nic ine, len si zo seba robit strandu 😀 😝 takze na margo toho mojho ucenia, zatial to ide, mala je uz teraz celkom v poho, ten prvy rok by som si to nevedela predstavit..ale aj tak som si nasla prve sediny 🙄

smejko som celkom zvedava, co budete mat, podla mna to ale neplati, ze ti je zle, ked cakas babu, svagrina teraz cakala dvojicky, bolo jej strasne zle a su to chalani..predtym pri babach jej zle nebolo..mne bolo az som plakala..ani o tom to nie je, ze baba ti vezme krasu, lebo mne teda nevzala nic, som ako mis univerz akurat ze som sa nestihla prihlasit do sutaze. 😀

no a blov to kladivo v kosi bol pre mna vrchol dna, ked som to citala 😀 😀 ja si niekedy pripadam vazne ako v blazinci, otvorim pracku a tam igelitka, dialkove od tv som minule nasla v cizme..