Perly našich detičiek, vaše zážitky a trapasy

adelajda2012
4. júl 2014

Pôvodná diskusia bola prevedená na cz konika, ale tam sa nejak nechytila. Mne veľmi chýba a tak sa pokúšam ju obnoviť. Dúfam, že sa podarí....pridajte sa 🙂

kocko
6. nov 2015

Na hodine matematiky dcéra nevládala počítať príklady. Učiteľke hovorí, je nevládzem, to budem radšej hlúpa. 🙂

petronelka77
6. nov 2015

Brazdime s malym obchody v nakupnom centre, hladam zimnu bundu. Konecne som nasla super strih aj farbu, len ta cena bola brutal, okolo 200 eur.
Pride k nam predavacka, obsluzit nas, ci si prajeme. Maly pozrie na cenovku a hovori: " hm, ste velmi drahi, ideme radsej do sekaca" 😀 😀 😀
Zahrabala by som sa najradsej pod dlazku, do sekaca ani nechodime 😀

yukki
6. nov 2015

Staršia mala v škole nejaký incident, vyrazený dych a tak, chlapčeka vzala učka k riaditeľovi.... spomenula to doma raz, a ptoom ešte ráno na druhý deň tak jej vravím Ale tak veď sa to už vyriešilo, veď už bol ZA riaditeľom...". a K.po pár sekundách " Nie...on bol PRED riaditeľom, oni ho vzali PRED pána riaditeľa..."

iukas
6. nov 2015

boli sme na cintorine a hoci nie sme veriaci, manzel sa snazil detom vysvetlit trosku nieco o jezisovi na krizi a vravi "a na tom krizi je jezisko, zomrel, pretoze ho ukrizovali...". a deti s hrozou vykrikli "CO? JEZISKO ZOMREL?" a uz mali slzy v ociach, ze kto im teraz prinesie darceky na vianoce...

majaxy
6. nov 2015

Padám z vašich hlášok....škoda že ja si už synove nepamätám, má skoro 23 😀

iukas
6. nov 2015

dcera mi hovorila, ze v skolke omylom vysla na prechadzku v prezuvkach. Ked som sa jej pytala, ako sa to mohlo stat a co robila, ked sa ostatni prezuvali, s noblesou odpovedala " Vies, myslienka obuvania mi uplne vyletela z hlavy."

alenata
6. nov 2015

dcérka mohla mať tak okolo dvoch rokov, rada pozerala rozprávky o psíkovi Rexíkovi. Raz mi hovorí: "mami, pusti mi o havke na cédečke"
chutili jej kyslé uhorky a vždy vyberala len tie malé z fľaše. Hovorila im "uhorkové bábätká" 😉

janasipos
6. nov 2015

Ahojte, super tema, dobre ze som ju dnes nasla, lebo nase deticky (syn 3r. a dcera 2r.)nas dnes riadne potrapili. Maly nam uz co to perli, tak pridavam TOP dve:
Moja sestra(krstna mama) si s detmi spievala a recitovala a pyta sa maleho: Jojko a poznas: en, ten, ticky, dva spendlicky...a on na to: nie krstna, nemam to ani na USB ani na YOUTUBE....sli sme do kolien

Druha hlaska: po kupani mu idem cistit usi a vysvetlujeme mu s muzom: mas nakakane v usku, cica ti tam nakakala. A kedy mami? No v noci tu bola..A maly na to: mami to mala akoze zachod?...islo nas rozpucit...
Este pridam, ak si na nieco spomenieme..

katarinka48
6. nov 2015

@adelusha my to mame so slovom skacem alebo skakat..teda idem kakat a kakam namiesto skacem a idem skakat...slak ma triafa :D dobre ze ju clovek nepriviaze k wc :D

katarinka48
6. nov 2015

@petronelka77 supeeeeer 🙂

petronelka77
6. nov 2015

@katarinka48 a ten predavackin pohlad stal za to 😀 😀 😀 Myslim, ze za par sekund sme boli vonku z predajne 😀 Mozno to bude ekonom 🙂

siska53
6. nov 2015

@alenata Ja tak volam tie male cherry paradajky!🙂 a nakazila dom.tym aj ostatnych. ,raz na dovolenke pri mori sme mali aj tieto paradajky. Najskor sa sli najest svokrovci, vratili sa a vravia nam,ze kde co je na jedlo a svokra doda:,a babatka mate v chladnicke.
No ludia na vedlajsej deke sa velmi zvlastne na nas pozreli a nenapadko sa posunuli.

ikulka07
7. nov 2015

Dalsia perlicka nasej Tinky (2 roky a 7 mesiacov): isla sa vypiskat postavila sa ku zachodu a, ze ide piskat ako chlapci. Hovorim jej Tini my sme damy a my si pekne sadneme na zachod a pisame. A ona ano mami sme damy. Tak si v duchu hovorim...vysvetlim jej ako to je. Hovorim jej: Tini my dievcata mame pisulku a vies co maju chlapci...? Ona sa na mna dolezito pozrela a hovori: velke brucho 😀 😀 😀

marcy77
8. nov 2015

Dnes sme mali na obed pečenú kačicu. Syn pozrie na tanier a hovorí: Mami toto si pamätám, ja som už LABUŤ jedol 🙂

angela1103
9. nov 2015

na rukách držím dcéru (14mes.) a vysvetľujem synovi, že už nemôže jesť ďalšiu čokoládu, dnes už sladkosť jedol, a pritom gestikulujem druhou rukou, dcéra opakuje gesto s vystrčeným ukazovákom a hovorí "nonono" 🙂

milica313
9. nov 2015
Používateľ milica313 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milica313.

jeej niektore su fakt super 🙂

veselamirka2
9. nov 2015
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

sestrina mala mi nedavno hovori, ze pozri teta ake mam chude kridelko :D a ukazuje mi svoju chuducku lopatku

marcy77
12. nov 2015

Hovorím dnes mužovi, ja niekedy rozprávam po anglicky ako maďar (sem tam netrafím gramatiku, sem tam výslovnosť) a syn na to: Mami, ale to je dobre, že vieš aj po maďarsky 😀

canama
12. nov 2015

pridam aj ja zopar od nas:

1. nas dusickovsky for. s dcerou zapalujeme na hrobe sviecku babke a ona nervozne okolo nas poskakuje a chce vediet ktorym smerom ma ist na dalsi hrob kde zapalime sviecku. tak jej vysvetlujem ze na tomto cintorine uz nie je pochovany nikto koho sme poznali, ze pojdeme este na iny cintorin. ona sa na chvilku zamysli a potom mi nadsene povie (ako ked dostane dobry napad): no ale keby sme poznali niekoho kto je stary, tak by sme ho tu mohli pochovat?! 😎

2. pocta mojmu kulinarskemu umeniu: zohrievam doma veceru (dcerine oblubene jedlo) a ked to zacne rozvoniavat, dcera zacne krutit nosom a hovori: fuj, nieco tu smrdi...mami, neprdla si si nahodou? 😨

3. odchadzame z domu a dceru nie a nie presvedcit aby sa zacala obliekat...konecne uz ju dotiahnem k skrini a hovorim jej ze sa moze "vyfintit". tak zacne vyberat zo skrine oblecko a potom celenku do vlasov a sama pre seba si hovori: "taak dam si na vlasy tuto fintu."

kocko
13. nov 2015

Tak Lucka zasa poriadne zapotila. Započula, že sa s manželom rozprávame o plyne. Išlo o to, že plynárne by nám mali vracať peniaze za plyn. Jednalo sa o tie slávne vratky. A dcéra, a ako nám to pošlú tie zvratky? 🙂

helsinka
16. nov 2015

Kážem jej zbierať hračky, a babula (4r.) "nemôžem" . . . sa pýtam "a prečo?" "Som vystresovaná" . . . . .

masinka
16. nov 2015

v radiu pustili pesnicku Relax od Frankie goes to Hollywood a nasa krpata stvorrocna - mami, cedecko sa ti zasekava....

yukki
17. nov 2015

Staršia skladá Tučniaky na ľade, už Master a pýta sa (len aby reč nestála, lebo v zásade neodmeňujem za niečo také deti)... A dáš mi niečo sladké, keď to poskladám? reku Ne.....a Mladšia jej na to: Sladkú pusu!
Staršia: Nechcem sladkú pusu.."
Mladšia" Tak sladkú kopačku do riti"

domitobi
19. nov 2015

dnešná perlička zo škôlky..dozvedela som sa to dnes od p. učiteľky boli na precházke syn sa držal za ruku z dievčatkom ,ktorá ho pobozkala ..syn znechutený sa jej vytrhol a nechcel jej už dať ruku ..tak učitelka pátrala po príčine ..vtom spustí: ruku jej už nedám lebo ma bozkáva..ja sa nebudem bozkávať s cudzími ženami iba s mojou mamkou 😀 no neľúb ho 😉

janasipos
20. nov 2015

Hlaska nasho maleho v skolke: este tam nespava cez obed a pani ucitelka ho presviedcala aby to uz skusil. Hovori mu: Jozko, ale uz by si tu mohol spavat, mohol by si sa dlhsie hrat poobede. A rada by som uz videla aj tvoje pyzamko. A on na to: tak sa s nam vecer pridite pozriet ked pojdem spat.... 🙂

bubula_007
21. nov 2015

4rocny syn sa prehrabáva medzi hračkami: "Hľadám ďalekohľad." Ja mu na to: "A načo ti bude?" " Idem pozerať dinosaury.." Zašomrala som si, len tak pre seba, že zase tie dinosaury. A on: "Čo je mamička? Ty povedáš TY KOKOS?"

bubula_007
21. nov 2015

A v sobotu si na trhu môžeme kúpit: zeleninu, kukuricu aj PRDelník. 😀

kocko
21. nov 2015

Hovorím po upratovaní sama sebe, že konečne sa "vystriem". A moja slečna zahlásila, že ale veď si nevyzerala pokrčená.

fijalka_janka
21. nov 2015

Ja sa dnes pýtam nášho malého (2r.) :"Ivko, netreba ti cikat?" On len mávol rukou, že "Netreba, Ivanko už cikal, dááávno" ☺ Asi 10 minút dozadu s tatinom na nočnik...

extrate
22. nov 2015

Moja dcéra (3,5r): (jej reakcia na to že som jej dala večeru na stôl a každú chvíľu ju napomínam aby jedla):
mami,tebe nestačí že sa o mna staráš? chceš aby som zdochla???