Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

lucxy
10. dec 2008

aniel mojej kamaratky mala ma 2,5 roka a nerozprava tiez nic zevraj je to individualne,,,,takze ztoho si hlavu nelam,,,,a ako ma vediet farby pre boha,,,to co za krava tak doktorka 😠 😎

gucz
10. dec 2008

čavenko tak Laurika asi zaspala, je tam tichúčko. Dala som jej dolu bok z postieľky, zatiaľ tak skúšobne čo to povie.

Aniel ešte k tým plochým nožičkám. Na Stv tuším v tom dámskom magazíne (neviem presne) hovorili, že deťom do 4 rokov netreba dávať topánky s tou vypodloženou klenbou, lebo potom sa klenba na nôžke necvičí, netrénuje, práve že ochabne ešte viac, dieťatko s nábehom na ploché nohy treba nechať behať čo najviac bosé, hlavne po tráve, kamienkoch, piesku, koberci. Ja viem, teraz je to nereálne, ale len to chcem povedať, že čo odborník, to názor a my aby sme sa z toho vysomárili. Laura mala papučky od Baťu, testované, schválené a klenba v nich nebola. Teraz má papučky RAK a tam klenba je. Teraz jej budem kupovať zasa od RAK, hlavne kvôli strihu papučiek, lepšie jej sedia sa mi zdá. A ak by aj Sofinka mala ploché nôžky, tak cvičením keď bude väčšia sa to upraví, aj ja som mala ploché nohy a v pohodke, nič mi nieje

sestri
10. dec 2008

ahojte...simka, melej dodatočne všetko naj...

tak dnes mi doktorka predsa len potvrdila u malej intoleranciu laktózy...som z toho na nervy, ale aspoň už viem čo jej je...

gucz
10. dec 2008

sestri to je mi ľúto tvojej malej, ale ako hovoríš, konečne vieš čo jej je.
Sojové mlieko môže? Myslím sušené? či ani to nie? A ak sa Ťa môžem spýtať, kedy Kristínka začala piť normálne kravské mlieko, v akom veku? Ja malej dávam ešte dojčenské sušené, ale zaujíma ma to...

sestri
10. dec 2008

určite už v roku pila kašu z norm. mlieka...sójové piť môže, ale to je vraj hnusné

lucxy
10. dec 2008

gucz aj ja uz davam malej normalne mlieko zacala som ho davat v auguste alebo septembri,,,mala nechcela pit to umele sama sa od neho odstavila,,,,
sestri ja pijem sojove ale take hotove a to mi chuti maju aj cokoladove 😝

sestri
10. dec 2008

veď uvidíme...teraz 3 týždne nesmie ani bezlaktózové a potom budeme postupne pridávať.Dala som tému do školákov, lebo taká je len v bábätkách a tam nepatrím.Dúfam, že ma nezamknú.

gucz
10. dec 2008

sestri dúfam teda, že malej bude lepšie. Moja to krabicové veľmi rada pije, a mne to celkom vyhovuje, lebo mám istotu, že sa mi nepokazí a ak aj niekam ideme, tak si zoberiem suché do sáčku a na mieste už len prilejem vodu. Malej som robila asi 2x kašu s obyčajným mliekom, ale moc jej to nešlo dolu krkom. Zato ja mlieko milujem, čisté studené, studené s grankom občas a v káve, kávu si bez mlieka neviem ani predstaviť.

lucxyx aké mlieko dávaš? plnotučné či polotučné? s grankom či samé? Mám jednu známu, ktorá dáva dcérke obyčajné mlieko od 8 mesiacov, to sa mi však zdá veľmi skoro... 😖 .

lucxy
10. dec 2008

gucz davam jej plnotucne a kupujem v jednote frapko,,,,bananove alebo jahodove,,,,no od 8mich je este dost skoro ja poznam ze aj 4 mes davaju ,,,,,vies niekto kupuje do 3rokov a aj tak je dieta alergicke a neviem co vsetko,,,napriklad moja sesterka strasne dlho kojila a mala jej je stale chora,,,,, 🙂

sestri
10. dec 2008

moja malá chorá nikdy nebola, to až poslednú dobu, ja to trochu pripisujem aj puberte a hlavne hormónom...po mne samozrejme zdedila aj nábeh na alergiu, ktorú má.hádam to dajako zvládneme.

gucz
11. dec 2008

Dobré ránečko 🙂 No ja som to nemyslela tak, že preto má tú alergiu.... ja som len bola zvedavá 😉 , ja malej kupujem to sušené hlavne z pohodlnosti, a aj preto, že bola nedonosená a kázali mi dávať aspoň do dvoch rokov také. Inak malá mi už pekne papá skoro všetko (samozrejme nie solené a pikantné, ani údeniny a vyprážané jej ešte nedávam). Ja som tiež pila kravské mlieko asi od roka a nič mi nieje.

lucxy
11. dec 2008

ahojky gucz,,,,a ake jej davas mlieko? 🙂

gucz
11. dec 2008

france lait, je lacné a malej veľmi chutí. 4 plechovky po 400g (mliečko je 3 od roka) stoja okolo 600 korún, vždy je k tomu hračka a vydrží nám asi mesiac

lucxy
11. dec 2008

hej to som jej aj ja davala,,,ale potom ho zrazu vobec nechcela pit,,,,ta trojka vanilkova jej vobec nechutila tak som jej kupovala dvojku,,,,a nakoniec nechcela uz ani to 🙂

gucz
11. dec 2008

no naša sa za mliekom až tak trasie 😀 , ale ona zasa nechce vôbec piť čajík, alebo malinovku, vypije mi trošku vody, ale to je len minimum a ešte to mlieko. To pije ráno, naobed a večer má mliečnu kašu sunarku

lucxy
11. dec 2008

jaj tak to ja snou tento problem nemam skor opacny,,,vkuse si pyta caj,,, 🙂 este aj vecer potom za mliekom

aniel
11. dec 2008

gucz- presne tak,že mám jej rlozprávať-to je farba trávičková,slniečková,teda mám ju to učiť a aj keď nechce rozprávať,či rozozná rozdiel.Inak povedala ,že je veľmi šikovná,ale je tvrdohlavá ,a že ignoruje mužské pohlavie. Všetko ,čo sa týka tata alebo Paťa,bolo ne alebo nie.

aniel
11. dec 2008

moja tiež nechce čajík ,ešte tú malinovku nejako vypije,ale čaj vôbec.

lucxy,ona je dobrá lekárka.Kázala,aby sme ju v tých farbách cvičili,tým,že jej budeme rozprávať(žltá ako slniečo,zelená ako trávička atď a všímať si či rozoznáva farebné odlíšenie.Ale pravdu povediac my sme sa zatiaľfarbami nezaoberali 😉

aniel
11. dec 2008

sestri-malej mi je ľúto,dúfam,že vám to dobre dopadne 😉

miresta
11. dec 2008

ahojte babenky, tak som rada že vám môžem znova napísať a ak vás to poteší, tak aj to, že už mám aj v novom podnájme konečne internet a môžem teda kecať do ošalenia. 😀

miresta
11. dec 2008

prečítam si len zopár stránok do zadu aby som vedela približne že ako sa máte, ale za ten mesiac dozadu určite čítať nebudem. Máme sa fajn, maličká má už 4 zúbky.

miresta
11. dec 2008

no kočky píšete o všetkom,

gucz - dúfam, že maličkej je už lepšie, moja je trochu zalakaná ale to zo ubčekov, pretože ten štvrtý sa jej prerezal len včera, a to len tak kúsok

simka - simonke všetko naj hlavne nech je zdravučká a krásnučká

aniel- čítala som že ste si s gucz písali o tom či dávaš malej medvedíkov a cukríky. Od kedy jej dávaš sladkosti? Ja nie som veľmi za to aby sa deťom dávali, až kým si sami nebudú pýtať. Ja mojej zatiaľ nič sladké nedávam, akurát trochu jej prislaďujem čajík. Vraj sú potom deti viac mrzuté. A ešte niečo, moja mala vôbec nechce papať mäso, ako sú na tom vaše?

lucxy
11. dec 2008

ahojky miresta,,,no konecne pises a mas net,,,no musim koncit zachvilku sa ozvem 🙂

erikas
11. dec 2008

ahojte kočky, miresta rada Ťa tu opäť vidím 😉

sestri presne ako si napísala,hlavne že vieš čo malej je,snáď sa to vekom upraví,zatiaľ si bude musieť zvykať na náhradu mlieka a výrobkov z neho.....

gucz
11. dec 2008

čauko miresta, som rada že už máte net, normálne si mi chýbala. Takže Esterka má už 4 zúbky, veď to je už normálne veľká baba 😉 . Sladkosti malej ani ja nedávam, ani jej nič nesladím, akurát teraz po mikulášovi mala pár krát kinderku, tú malú čokoládku a veľmi jej chutila, tak som to zatrhla a dosť dlho teraz nedostane nič, lebo jej to chutilo až moc a potom sa stále vešala na skrinku a pýtala ham a iné nechcela. V rámci sladkého máva jogurt, prípadne termix alebo podobný krém a sem tam brumíka poobede ako olovrant (tými sme po mikulášovi zásobený). Inak zo sladkého papáva ešte domácu výživu jabĺčkovú, i keď som tam teda moc cukru nedala.

K tomu mäsku... ja som malej mäsko (kuracie, telacie) mixovala úplne na hladko, ale teraz sme mäsko obmedzili. Podľa mňa nemusí dieťatko každý deň obedovať mäso, keď papá aj jogurty a pije hodne mlieka. Dokonca nám teraz aj kázali obmedziť kuracie mäso na minimum, malá mala zdúrenú prsnú žľazu a povedali mi, že to môže byť aj z toho. (Tie kurence sú vyhnané na hormónoch, aby rýchlo rástli). Tak od pondelka kuracinku nemala a zdá sa mi, že je to zdúrenie menšie, i keď sa to mohlo zmenšiť aj od niečoho iného, prípadne samé od seba.

lucxy
11. dec 2008

gucz ak ti mam povedat pravdu mne vobec maso uz nechutiiii,,,,dneska som si spravila cestovinku take vrtulky s paradajkovo olivovou omackou kupila som si ju vtescu,,,mnnnnnaaaaaam,,,a ktomu trochu syru navrch a salat/cinska kapusta+mrkva/

dia2006
11. dec 2008

Ahojte, ja fakt nestiham, sem-tam vas precitam, ale nestiham odpisovat. Lucxy, ja tiez nemusim maso, vzdy, ked je na vyber, tak si dam nieco bez.
Sestri, tak malej mi je luto a doteraz nemala problemy??

gucz
11. dec 2008

mmmmm lucxy robíš i chute 😉 , ani ja moc nie som na mäso, bravčové a hovädzie to nemusím vôbec, ak tak len upečené kura, alebo rezeň z kuracieho prsa, ale inak by som mäso nemusela vôbec. Zato MM je na mäso zaťažený, preňho je najlepším zákuskom rezeň

gucz
11. dec 2008

zasa ste všetky zmizli 😠 , no nič idem pozrieť čo je v tv. Dobrú nocku 😉

lucxy
11. dec 2008

gucz ja som tu,,,ale varimmm 🙂 na zajtra,,polievku a druhe no hadaj co maso + por a zemiaky